Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK USER CAL

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK USER CAL

1 407,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10385
 • 6VC-03224
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
5x Remote Desktop Services User CALs for Windows Server 2019 jako oprogramowanie używane...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK USER CAL"

5x Remote Desktop Services User CALs for Windows Server 2019 jako oprogramowanie używane

Użytkownicy potrzebują licencji Client Access Licence (CAL), aby korzystać z usług Windows Server Remote Desktop Services, które umożliwiają dostęp do programów Windows w sieci firmowej, w tym plików, z dowolnego miejsca. Jedną z opcji jest User CAL dla RDS, który udostępnia go konkretnemu użytkownikowi w ramach sesji Pulpitu Zdalnego. RDS 5 User CALs firmy Wiresoft stanowią tanią alternatywę dla konwencjonalnych dostawców licencji, ponieważ są to używane programy, które oferują tę samą funkcjonalność.

Jakie są korzyści z Windows RDS CALs 2019?

Remote Desktop Services (RDS) to z czysto technicznego punktu widzenia specyficzna rola serwera w Windows Server 2019, która wcześniej nazywała się Terminal Services. RDS umożliwia autoryzowanym użytkownikom dostęp do programów Windows na odpowiednim serwerze Windows poprzez hosta w formie sesji zdalnego pulpitu. Użytkownicy posiadający odpowiednią licencję dostępu (User CAL) mogą uzyskać do nich dostęp lokalnie poprzez sieć firmową lub zdalnie poprzez Internet.

Dla administratorów Usługi pulpitu zdalnego systemu Windows stanowią skuteczny sposób udostępniania oprogramowania i zarządzania nim w środowisku korporacyjnym, w tym także w odniesieniu do autoryzowanych użytkowników. Programy nie muszą być instalowane na każdym urządzeniu końcowym, gdyż są łatwo udostępniane w centralnym miejscu przechowywania - na serwerze. Ułatwia to ich kontrolę i aktualizację. W ten sposób znacznie zmniejszają się nakłady na utrzymanie i udostępnianie stanowisk pracy.

Zalety CAL-ów do pulpitu zdalnego dla użytkowników

Z drugiej strony, użytkownicy korzystają z ujednoliconego środowiska pracy Windows dzięki RDS CAL, co jest szczególnie widoczne w przypadku User CAL, ponieważ każde urządzenie końcowe ma jednolity pulpit wraz z danymi - niezależnie od tego, czy znajduje się w siedzibie firmy, w drodze, u klienta czy w biurze domowym. Ponadto, dzięki Usługom pulpitu zdalnego korzystają oni z wydajności serwera, nawet jeśli urządzenie końcowe, z którego korzystają, ma słabszy sprzęt. W przypadku korzystania z Hyper-V można również użyć komputera wirtualnego.

Gdy użytkownik posiadający User CAL uzyskuje dostęp do określonego programu podczas sesji zdalnego pulpitu z hostem, program ten jest wykonywany na serwerze. Każdy użytkownik ma określone prawa i jest widoczny tylko w swojej sesji, niezależnie od innych połączeń klientów.

Zgodność wersji dla CAL-ów dla Usług pulpitu zdalnego dla Windows Server

Użytkownik CAL dla pracownika z uprawnieniami do dostępu (resp Urządzenie CAL) musi być zgodny z wersją Windows Server, aby można było się z nim połączyć w celu przeprowadzenia sesji. A 2019 RDS User CAL może zatem uzyskać dostęp albo do Windows Server 2019, albo do starszej wersji serwera (downgrade) - ale nie do żadnych przyszłych wyższych wersji serwera.

Przegląd usług pulpitu zdalnego dla systemu Windows Server 2019

RDS dla Windows Server 2019 składają się szczegółowo z następujących komponentów, które pozwalają użytkownikowi z licencją dostępu klienckiego na korzystanie za ich pośrednictwem z aplikacji i usług:

Host sesji pulpitu zdalnego

Remote Desktop Session Host - znany również jako RD Session Host - zawiera wszystkie desktopy lub aplikacje, które są udostępniane użytkownikowi z CAL na zasadzie sesji. Dostęp do nich można uzyskać za pomocą klienta zdalnego pulpitu lub klienta sieciowego.

Broker połączeń pulpitu zdalnego

Remote Desktop lub RD Connection Broker zarządza wszystkimi połączeniami Remote Desktop - zarówno z desktopami jak i zdalnymi aplikacjami. Jeśli połączenie zostanie utracone podczas sesji, broker połączeń RD ponownie je nawiązuje z właściwym serwerem hosta sesji RD.

Remote Desktop Gateway

Za pośrednictwem Remote Desktop Gateway, użytkownik posiadający swój User CAL w sieci publicznej uzyskuje dostęp do pulpitu Windows lub aplikacji hostowanych przez Microsoft Azure Cloud Services.

Dostęp internetowy dla RD

Web Access for Remote Desktop zapewnia dostęp do pulpitów lub aplikacji za pośrednictwem portalu internetowego poprzez uruchomienie aplikacji klienckiej Microsoft Remote Desktop na odpowiednim urządzeniu końcowym. Web Access for RD zapewnia również możliwość publikowania pulpitów lub aplikacji tylko dla określonych użytkowników lub grup.

Licencjonowanie pulpitu zdalnego

Licencjonowanie RD reguluje wykorzystanie licencji podczas świadczenia Usług Pulpitu Zdalnego. W zależności od tego, czy użytkownik lub urządzenie końcowe łączy się z serwerem Licencjonowania Pulpitu Zdalnego, specyficzny RDS CAL jest udostępniany i tworzone jest połączenie pomiędzy serwerem hosta sesji RD a używanymi desktopami lub aplikacjami.

Porównanie numerów CAL użytkownika i numerów CAL urządzenia dla usług pulpitu zdalnego w systemie Windows Server 2019

System licencjonowania korzystania z serwera firmy Microsoft oparty jest na licencjach Client Access Licences, w skrócie CALs. Wdrożenie oprogramowania serwerowego odbywa się zatem niezależnie od jego wykorzystania z odpowiednią licencją dostępową. Remote Desktop Services CALs zapewniają, że dostęp do serwera mają tylko autoryzowani użytkownicy, co oprócz zróżnicowanego zarządzania dostępem dla poszczególnych użytkowników poprzez administrację serwerem, oznacza również dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ obcy użytkownicy nie mają dostępu do usług lub danych.

Firma Microsoft udostępnia dwa różne typy CAL-ów dla Remote Desktop Services 2019:

 • CAL użytkownika, gdy użytkownikowi przyznano prawo dostępu, oraz
 • Device CALs, jeśli w centrum uwagi znajduje się urządzenie końcowe (komputer PC, laptop, tablet, telefon komórkowy).

Cechy szczególne User CAL dla Remote Desktop Services 2019

CAL Użytkownika jest z zasady przeznaczony wyłącznie dla jednego dedykowanego użytkownika i rejestrowany na jego nazwisko. Następnie User CAL przyznaje temu użytkownikowi prawo dostępu do serwera hosta podczas sesji Remote Desktop z nieograniczonej liczby komputerów klienckich lub innych urządzeń, ale tylko z jednego w tym samym czasie. Dzięki swobodnemu wyborowi urządzenia końcowego użytkownik może przełączać się między komputerem stacjonarnym w firmie, telefonem komórkowym, tabletem itp. w podróży a urządzeniem końcowym w biurze domowym i w ten sposób korzystać ze swojego zarejestrowanego konta za pośrednictwem serwera Windows.

RDS CALs na użytkownika nie są wymuszane przez Remote Desktop Licensing. Oznacza to, że połączenia klienckie są nawiązywane niezależnie od liczby Remote Desktop Services User CALs zainstalowanych na serwerze licencyjnym. Jednakże każdy użytkownik musi posiadać ważny numer CAL użytkownika. Dlatego należy zarejestrować dokładną liczbę używanych w firmie User CALs i odpowiednio zainstalować na serwerze taką ilość licencji dostępowych, aby każdy użytkownik miał do dyspozycji CAL z tej puli. Jest to zadanie dla Remote Desktop Licensing Manager.

Przegląd wszystkich funkcji User CALs dla RDS

 • UsługaUser CALs jest przypisana do konkretnego użytkownika w usłudze Active Directory - nie do urządzenia
 • Użytkownik RDS CALs nie jest tymczasowo dostępny i nie może zostać odwołany
 • Każdy CAL użytkownika jest śledzony przez serwer licencyjny
 • Nie można ich jednak śledzić w ramach zespołu
 • Liczba zdefiniowanych User CALs może być również przeciążona - wbrew postanowieniom umowy licencyjnej Remote Desktop Licence Agreement

Wniosek

To, który typ CALs oferuje więcej korzyści w przypadku usług Remote Desktops Services w organizacji, zależy od konkretnego przypadku. Decyzja o zastosowaniu określonej formy licencjonowania dostępu do klienta zależy zatem z jednej strony od liczby pracowników, a z drugiej od preferowanego przez nich sposobu pracy: Dla pracowników, którzy mają elastyczny dostęp do serwera Windows na różnych urządzeniach i stacjach roboczych - wewnętrznych i zewnętrznych, a także mobilnych - np. w pociągu, w biurze domowym lub w podróży, lepszym wyborem jest RDS User CAL.

Kup User CALs dla Remote Desktop Services 2019 od Microsoft w rozsądnej cenie jako pojedyncze licencje w Wiresoft w naszym sklepie internetowym

User CALs dla RDS systemu Windows Server 2019 są dostępne w sklepie internetowym Wiresoft w szczególnie korzystnej cenie jako oprogramowanie używane, już od jednej licencji.

Co oznacza używane oprogramowanie Remote Desktop Services User CALs?

Oferowane tutaj do sprzedaży licencje User CALs dla Remote Desktop Services systemu Windows Server 2019 są składnikami odpowiedniej licencji wolumenowej zakupionej przez firmę. Niewykorzystane indywidualne licencje dostępowe dla użytkowników lub cała licencja wolumenowa zostały wykupione przez firmę Wiresoft, która została rozwiązana i przekształcona w indywidualne licencje dostępowe dla klientów.

Ze względu na odsprzedaż lub podział, są one oznaczone jako oprogramowanie używane. Oznaczenie to nie oznacza jednak zużycia funkcji RDS User CAL, ani ograniczenia w zakresie użyteczności lub czasu działania funkcji RDS.

Jakie zabezpieczenia oferuje używane oprogramowanie Remote Desktop Services User CALs?

Zakup używanego oprogramowania od Wiresoft jest zawsze bezpiecznym zakupem! Nawet pojedynczy CAL dla Remote Desktop Services do Windows Server 2019 firmy Microsoft w sklepie Wiresoft Shop nie tylko ma absolutnie korzystną cenę w porównaniu z porównywalnymi nowymi towarami, ale także oferuje bezpieczeństwo dzięki natychmiastowemu pobraniu i aktywacji licencji za pomocą dostarczonego ważnego klucza licencji wolumenowej.

Wszystkie Microsoft User CALs for Windows Server 2019 oferowane w Wiresoft pochodzą wyłącznie z zapasów licencyjnych firm i przedsiębiorstw zlokalizowanych w Europie, dla których obowiązuje prawo UE. Dlatego też każdy zakup User CALs lub innych licencji do programu Microsoft jako oprogramowania używanego oraz ich użytkowanie nie stanowi dla klientów problemu prawnego, ponieważ handel oraz użytkowanie oprogramowania używanego jest prawnie dozwolone w całej UE, co zostało wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w licznych orzeczeniach sądowych.

Korzyści z używanego oprogramowania dla User CALs dla usług pulpitu zdalnego

Możliwość zakupu pojedynczych CAL-ów User, jak również większej ilości dla RDS systemu Windows Server 2019, czy również innych CAL-ów jako używanego oprogramowania od firmy Wiresoft, jest nie tylko tańszą alternatywą dla Ciebie jako klienta dla konwencjonalnych ofert na licencje Windows Server, ale również oferuje Ci możliwość zakupu CAL-ów dla starszych wersji Windows Server. Oznacza to, że można nadal używać istniejącej konstelacji serwerów, w tym innych programów Microsoft, bez obawy o problemy z kompatybilnością. Skorzystaj z naszej korzystnej oferty na Microsoft RDS CALs for Windows Server i inne produkty programowe jako używane oprogramowanie!

W Wiresoft Software Shop znajdziesz User CALs dla Windows Server 2019, a także Device CALs i Client Access Licences dla Remote Desktop Services dla starszych wersji Windows Server - jak również wiele innych programów Microsoft Server jako używane oprogramowanie do natychmiastowego pobrania. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące User RDS CALs for Windows Server 2019 lub dowolnego innego produktu Microsoft, po prostu skorzystaj z porad ekspertów na czacie, mailowo lub telefonicznie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany