Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL
25 User CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Aby uzyskać dostęp do usług serwerowych Microsoft Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise, każdy użytkownik oprócz licencji na serwer musi posiadać...
2 407,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL
10 User CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Aby uzyskać dostęp do usług serwerowych Microsoft Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise, każdy użytkownik oprócz licencji na serwer musi posiadać...
976,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL
25 Device CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Warunkiem uzyskania dostępu do wszystkich usług Microsoft Exchange Server 2016 dostępnych w edycjach Standard i Enterprise jest, oprócz właściwej licencji...
2 407,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL
10 Device CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Warunkiem uzyskania dostępu do wszystkich usług Microsoft Exchange Server 2016 dostępnych w edycjach Standard i Enterprise jest, oprócz właściwej licencji...
976,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
5 Device CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Warunkiem uzyskania dostępu do wszystkich usług Microsoft Exchange Server 2016 dostępnych w edycjach Standard i Enterprise jest, oprócz właściwej licencji...
519,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL
Certyfikaty User CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Aby uzyskać dostęp do usług serwerowych Microsoft Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise, każdy użytkownik oprócz licencji na serwer musi...
108,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL
Device CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Warunkiem uzyskania dostępu do wszystkich usług Microsoft Exchange Server 2016 dostępnych w edycjach Standard i Enterprise jest, oprócz właściwej licencji...
108,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
5 User CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane Aby uzyskać dostęp do usług serwerowych Microsoft Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise, każdy użytkownik oprócz licencji na serwer musi posiadać...
519,90 zł *

Zalety CAL dla Microsoft Exchange Server 2016

Groupware Exchange Server 2016 stanowi ważną podstawę do kontrolowania i zarządzania procesami w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Exchange Server 2016 funkcjonuje jako wewnętrzny i zewnętrzny interfejs: łączy wszystkich pracowników i działy we wszystkich lokalizacjach, a wiele zintegrowanych narzędzi tego potężnego oprogramowania serwerowego przyczynia się do trwałego wzrostu wydajności procesów w firmie: Komunikację ułatwia w szczególności administracja centralna oraz przejrzyste archiwizowanie wszystkich kontaktów i wiadomości e-mail. Pozwala to również na wspólną pracę nad dokumentami projektowymi, co jest również usprawniane przez zarządzanie wersjami.

Cechy te są uzupełniane przez zróżnicowane zarządzanie prawami indywidualnego dostępu pojedynczych pracowników do spotkań i projektów.

Microsoft Exchange Server 2016 zwiększa w ten sposób elastyczność i wydajność procesów w firmie, oferując jednocześnie maksymalną przejrzystość i umożliwiając kompleksową kontrolę. Przepływy pracy są uproszczone, dzięki czemu Exchange Server 2016 nie tylko pomaga zaoszczędzić czas i koszty, ale również zwiększa konkurencyjność.

Windows Exchange Server 2016 - najważniejsze innowacje w skrócie

W porównaniu z poprzednią wersją Windows Exchange Server 2013, Windows Exchange Server 2016 zawiera szereg ważnych innowacji i dalszych udoskonaleń. Główny nacisk położono tu na optymalizację architektury serwera: liczba ról w serwerze została zredukowana do dwóch: Skrzynka pocztowa i Edge Transport. Uproszczono również skalowanie funkcji i poprawiono wsparcie dla różnych usług w chmurze.

Nowe funkcje i nazwa "Outlook on the Web

Internetowy dostęp do serwera Exchange 2016 został gruntownie przebudowany przez firmę Microsoft, która zmieniła również jego nazwę na Outlook on the Web (wcześniej znany jako Outlook Web Access lub Outlook Web App).

Interfejs internetowy został również zoptymalizowany i może być teraz używany bez uprzedniej instalacji aplikacji Outlook na smartfonie lub tablecie pod systemem Android lub iOS. Ponadto, Outlook może być teraz używany nie tylko z przeglądarkami Microsoft Edge i Internet Explorer 11, ale także z Google Chrome, Safari i Firefox bez większych ograniczeń.

Nowa funkcja "Sweep" upraszcza zarządzanie wiadomościami e-mail. W odniesieniu do konkretnego nadawcy można określić, na przykład, ile dni mailingów nadawcy jest zatrzymywany lub że przechowywana jest tylko ostatnia wiadomość.

Oprócz nowego wyglądu, kalendarz otrzymał również nowe funkcje: Poza przypomnieniami e-mailowymi o wydarzeniach kalendarza, na przykład, istnieje również możliwość zaproponowania innej godziny na zaproszenia na spotkania.

Zwiększona skalowalność wyszukiwania

Główną zaletą architektury wyszukiwania Exchange Server 2016 eDiscovery jest zwiększona skalowalność wyszukiwania. Jest on teraz zdecentralizowany i korzysta z wielu serwerów. To czyni go o wiele szybszym. Ponadto, gdy w Outlooku 2016 lub Outlooku w sieci zostanie wpisane wyszukiwane hasło, program przedstawia sugestie w oparciu o często używane kontakty, e-maile w skrzynce pocztowej i poprzednie zapytania. Ponadto, filtry kontekstowe, takie jak zakres dat lub podobnych nadawców, pomagają łatwiej znaleźć poszukiwane informacje. Outlook w sieci pozwala również na przeszukiwanie własnego kalendarza lub czyjegoś innego.

Liczba skrzynek pocztowych, które można przeszukiwać została zwiększona z 5.000 do 10.000 i to samo dotyczy skrzynek archiwalnych, tak że łącznie przeszukiwanych jest 20.000 skrzynek jednocześnie.

Lepsza współpraca w zakresie prognozowania

Pliki przechowywane w usługach chmury Microsoft OneDrive for Business i SharePoint 2016 mogą teraz zostać dołączone do wiadomości e-mail jako link w Outlooku 2016 i Outlooku w sieci zamiast jako załącznik. Prawa dostępu odbiorcy mogą być indywidualnie dostosowywane. Odbiorca może wtedy otworzyć połączony plik bezpośrednio jako załącznik.

Wsparcie dla usług w chmurze hybrydowej

Exchange Server 2016 obsługuje teraz również scenariusze hybrydowe. Skrzynka pocztowa może być zatem umieszczona na serwerze lokalnym lub w chmurze. A dzięki rozszerzeniom chmury Exchange Online Archiving i Azure Rights Management można również korzystać z lokalnych skrzynek pocztowych.

System licencyjny Microsoft dla serwera Exchange 2016

Model licencyjny firmy Microsoft reguluje indywidualne korzystanie z serwera Exchange w wersji 2016 poprzez różne opcje licencjonowania. Z jednej strony rozróżnia się zakres usług i funkcji licencjonowanego serwera Exchange w zależności od wersji serwerowej: W ten sposób dwie licencje serwerowe Standard i Enterprise oferują nie tylko różny zakres funkcji, ale również różne skalowanie usług.

Natomiast CAL dla Exchange Server 2016 różnią się w zależności od sposobu definiowania uprawnień do dostępu do serwera: uprawnienia są przypisane albo do pojedynczego urządzenia końcowego jako urządzenie CAL, albo do pojedynczego użytkownika jako użytkownik CAL.

Dodatkowo, ta wersja Exchange posiada również dwie edycje CAL, które można określić jako Standard i Enterprise CAL. Obie edycje serwera Exchange można łączyć z odpowiednim typem CAL. W ten sposób można używać Enterprise CAL z edycją Standard lub Standard z edycją Enterprise.

Licencje serwerowe dla Microsoft Serwer Exchange 2016

Microsoft Exchange Server 2016 jest dostępny w dwóch edycjach Standard i Enterprise firmy Wiresoft. Główną różnicą pomiędzy nimi jest skalowalność: podczas gdy wersja Standardition jest ograniczona do pięciu wdrożonych baz danych na serwer, wersja Enterprise Edition oferuje skalowalność do 100 wdrożonych baz danych na serwer. Ponadto, to wydanie posiada szersze prawa wirtualizacji i ochrony danych.

Licencje dostępu dla Microsoft Exchange Server 2016

Uprawnienia dostępu do klienta dla Microsoft Exchange Server w wersji 2016 występują w dwóch różnych wariantach - jako User CAL i jako Device CAL - które różnią się tylko sposobem dostępu do odpowiedniego serwera: jako użytkownik lub jako urządzenie.

Który wariant CAL jest najbardziej praktyczny może się różnić w zależności od firmy lub instytucji. Ważna jest nie tylko liczba pracowników mających dostęp do serwera, ale także sposób, w jaki to się odbywa:

Jeśli pracownicy korzystają z serwera Exchange głównie regularnie na stałym miejscu pracy za pośrednictwem komputera PC lub laptopa, to Device CAL jest lepszym rozwiązaniem.

Jeśli jednak miejsce pracy pracownika jest zaprojektowane jako elastyczne lub mobilne, tak aby mógł on uzyskać dostęp do serwera z różnych urządzeń końcowych, a tym samym z różnych lokalizacji, CAL użytkownika lepiej odzwierciedla te potrzeby. Różnice pomiędzy dwiema wersjami CAL zostały wyjaśnione poniżej.

Device CAL for Exchange Server jest licencją związaną wyłącznie z urządzeniem. Upoważnia ono określone urządzenie do dostępu do serwera Exchange, którym może być albo komputer, albo notebook. Oznacza to, że z usług Exchange Server 2016 mogą korzystać różni użytkownicy, którzy są uprawnieni do dostępu do licencjonowanego urządzenia końcowego. Device CAL jest więc praktyczny, jeśli różni pracownicy używają na zmianę komputera w firmie.

CAL użytkownika dla serwera Exchange pozwala na dostęp do niego tylko jednemu użytkownikowi. Ponieważ jest to licencja quasi-osobowa, użytkownik ten może uzyskać dostęp do serwera Exchange z każdego urządzenia końcowego, które jest w stanie to zrobić. Oznacza to, że użytkownik nie jest przywiązany do stacjonarnej stacji roboczej, takiej jak komputer stacjonarny w biurze, ale może również korzystać z innego komputera, na przykład w biurze domowym, lub notebooka w podróży służbowej. Jeśli więc pracownik często pracuje poza domem i chce mieć dostęp do firmowego serwera, bardziej praktyczną opcją jest CAL Użytkownika dla serwera Exchange. Możliwe jest tu również indywidualne przypisanie praw.

Rozróżnienie między Standard a Enterprise CAL dla Microsoft Exchange Server

Jak wspomniano wcześniej, wersje Standard i Enterprise dla Windows Exchange Server 2016 różnią się zarówno skalowalnością, jak i funkcjonalnością.

Zarówno Standard jak i Enterprise CAL umożliwiają korzystanie z wersji Standard oraz Enterprise Edition serwera Exchange 2016. Standard w zasadzie umożliwia również dostęp do edycji Enterprise serwera Exchange 2016 - i odwrotnie - Enterprise CAL do wersji Standard. Różnica pomiędzy Standardem a Enterprise CAL to zakres funkcji serwera Exchange 2016, które są dostępne w każdym przypadku. Podczas gdy Standard CAL jest rodzajem podstawowej licencji dostępu, Enterprise CAL jest dodatkiem z rozszerzonymi funkcjami.

Zalety rozróżnienia pomiędzy Standard a Enterprise CAL dla Microsoft Exchange Server

Nie każdy użytkownik, który pracuje z Microsoft Exchange Server 2016 potrzebuje pełnego zakresu usług i funkcji. Tak więc firmy oszczędzają pieniądze, kupując Standard, który pokrywa wszystkie potrzeby użytkownika.

Zwłaszcza większe firmy i organizacje korzystają z udogodnień oferowanych przez Enterprise CAL. Najważniejszą różnicą pomiędzy CAL dla wersji Enterprise Edition i CAL dla wersji Standardition jest możliwość obsługi znacznie większej liczby baz danych. Oznacza to, że na jednym serwerze może być zarządzanych do 100 baz skrzynek pocztowych, każda o pojemności do 2 terabajtów.

Ponadto, Enterprise CAL oferuje Exchange Admin Center, które umożliwia korzystanie z takich funkcji jak Data Loss Prevention (DLP): Data Loss Prevention zapobiega przekazywaniu krytycznych informacji osobom nieupoważnionym, a zintegrowany Intelligent Message Filter (IMF) i technologia SmartScreen Filter zapobiegają w ogóle trafieniu potencjalnie złośliwych wiadomości do skrzynki pocztowej. Ponadto CAL Enterprise Edition posiada również szersze prawa wirtualizacyjne: pozwala na obsługę nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych i kontenerów Hyper-V.

Oferuje również funkcje klasy korporacyjnej: Storage Spaces Direct, Storage Replica, jak również Ekranowane maszyny wirtualne i OneDrive for Business do przetwarzania, aktualizacji i udostępniania danych w czasie rzeczywistym.

Licencja na serwer Exchange 2016 z CALs firmy Wiresoft

Za rozsądną cenę Wiresoft może pokryć indywidualne potrzeby w zakresie połączeń telefonicznych z urządzeniami oraz połączeń telefonicznych z użytkownikami Windows Exchange Server 2016. Dostępne w firmie Wiresoft licencje Microsoft Client Access są wyłącznie oryginalnymi i nieużywanymi europejskimi urządzeniami lub połączeniami telefonicznymi z użytkownikami, które firma Wiresoft zakupiła od firm i wcześniej sprawdziła ich autentyczność.

Jako klient Wiresoft korzystasz również z zalet cenowych tych licencji. Wielu klientów korzysta już z zalet oferty licencyjnej Wiresoft. W celu uzyskania dalszych informacji na temat naszej oferty CALs dla Windows Exchange Server 2016 prosimy o kontakt. Chętnie doradzimy, jaka jest najlepsza i zarazem najbardziej ekonomiczna dla Państwa forma licencji.