Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10051
 • 381-04396
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
108,90 zł * 119,90 zł * (9,17% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Device CAL
System  Serwer Exchange
CAL Device CAL
Zakres dostawy Prawo do użytkowania
Czas trwania Nieograniczony
Języki Wszystkie języki


Warunkiem wstępnym dostępu do wszystkich usług Microsoft Exchange Server 2016 dostępnych w wersjach Standard i Enterprise jest, oprócz rzeczywistej licencji serwerowej, również licencja dostępu klienta dla urządzeń końcowych: Exchange Server 2016 Device CAL. Tylko ta licencja przyznaje konkretnemu zarejestrowanemu komputerowi (PC, laptop, tablet, telefon komórkowy) odpowiednie prawa dostępu.

W przypadku dalszych pytań dotyczących produktu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL"

Device CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane

Warunkiem uzyskania dostępu do wszystkich usług Microsoft Exchange Server 2016 dostępnych w edycjach Standard i Enterprise jest, oprócz właściwej licencji serwerowej, także licencja na dostęp kliencki dla urządzeń końcowych: Exchange Server 2016 Device CAL. Tylko w ten sposób można nadać konkretnemu zarejestrowanemu komputerowi (PC, laptop, tablet, telefon komórkowy) odpowiednie prawa dostępu.

Zgodnie z postanowieniami zarządzania licencjami Microsoft, licencja serwera dla Exchange Server 2016 nie zawiera żadnych dodatkowych praw użytkownika, dlatego muszą one zostać zakupione oddzielnie w postaci Device CAL. Zarejestrowane urządzenie końcowe może być następnie używane przez każdego uprawnionego użytkownika w celu uzyskania dostępu do odpowiednich funkcji serwera Exchange.

Używane Device CALs dla Exchange Server 2016 Standard i Enterprise Editions są dostępne w rozsądnej cenie od Wiresoft - dla elastycznego, dostosowanego do potrzeb licencjonowania urządzeń końcowych, są one również dostępne indywidualnie. Jako używane oprogramowanie, te licencje dostępu do punktów końcowych oferują taką samą funkcjonalność jak Device CALs dla Exchange Server 2016 oferowane jako nowe za pośrednictwem oficjalnego programu Microsoft Volume Licensing Program.

Wykorzystaj w pełni możliwości serwera Exchange 2016 dzięki używaniu używanego urządzenia Device CAL

Microsoft Exchange Server 2016 stanowi niezbędną podstawę do kontroli i administracji istotnych procesów systemu komunikacji w nowoczesnej firmie. Serwer Exchange działa jako interfejs dla wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji  i łączy wszystkich pracowników lub działy w różnych lokalizacjach, zwiększając tym samym efektywność przepływu pracy: Exchange Server 2016 umożliwia centralne zarządzanie i przejrzystą archiwizację wiadomości e-mail i kontaktów oraz zadań, a zintegrowane zarządzanie wersjami usprawnia wspólną pracę nad dokumentami. W wersji 2016 liczba ról serwerowych została zredukowana do dwóch w architekturze serwerowej: Mailbox i Edge Transport; ponadto uproszczono skalowanie skrzynek pocztowych i zoptymalizowano obsługę usług w chmurze. Inne cechy:

 • Architektura wyszukiwania eDiscovery korzysta z wielu serwerów i działa asynchronicznie oraz zdalnie.
 • Filtry kontekstowe usprawniają odkrywanie informacji.
 • Wyszukiwanie treści jest bardziej skalowalne dzięki zwiększeniu liczby przeszukiwanych skrzynek pocztowych i skrzynek archiwalnych do łącznej liczby 20 000.
 • Zarządzanie wysyłaniem danych przez Outlook 2016 lub Outlook on the zostało usprawnione m.in. o konfigurowalne prawa dostępu.
 • Obsługiwane są również scenariusze hybrydowe dla skrzynek pocztowych.
 • Zapobieganie utracie danych (DLP) w wersji Enterprise Edition zwiększa bezpieczeństwo danych, nawet w przypadku wiadomości e-mail zawierających potencjalne złośliwe oprogramowanie.
 • Standardowy protokół programu Outlook MAPI over HTTP optymalizuje niezawodność i stabilność połączeń z Exchange.

Informacje o używanych Device CALs dla Exchange Server 2016 Standard- i Enterprise-Edition w skrócie

Device CALs oferowane jako używane oprogramowanie w Wiresoft nie różnią się niczym od odpowiadających im nowych Device CALs, ponieważ oferują te same możliwości wykorzystania funkcji dostępnych w edycjach Exchange Server 2016 Standard oraz Enterprise. Używane oprogramowanie Device CALs stanowi zatem dla wielu firm i instytucji opłacalną alternatywę dla wyposażenia urządzeń końcowych w licencję dostępową do serwera Exchange. Poniższy przegląd objaśnia wszystkie zalety i cechy szczególne.

Zarządzanie licencjami Microsoft z CALs dla Exchange Server 2016

Microsoft License Management wyjaśnia wszystkie przepisy dotyczące dodatkowego wyposażenia urządzeń lub urządzeń końcowych z prawami dostępu dla Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise, aby użytkownicy mogli za ich pośrednictwem uzyskiwać dostęp do poczty elektronicznej itp. Jednak takie CALe zawarte już w licencji serwera są przeznaczone wyłącznie dla administratorów i nie mogą być wykorzystywane do świadczenia usług typowych dla Exchange. Tylko licencja na dostęp klienta, taka jak Device CAL, wyposaża urządzenie końcowe w uprawnienia, dzięki którym jeden - lub kilku pracowników po kolei - może korzystać z funkcji serwera Exchange. Ten Device CAL nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania poza dedykowanymi prawami dostępu dla środowiska klient/serwer Exchange Server 2016.

Jakie typy CALs są dostępne dla Exchange Server 2016 Standard- i Enterprise edition?

Licencjonowanie oparte na CAL dla Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise zapewnia dokładne zarządzanie prawami dostępu dla wszystkich odpowiednich komputerów (stacjonarnych lub mobilnych) w organizacji. Model licencjonowania Microsoft oferuje łącznie dwa rodzaje CALs dla Exchange Server 2016:

 • Device CAL dla Exchange Server 2016 dla dedykowanego urządzenia typu endpoint (PC, Laptop, Tablet, Telefon)
 • User CAL dla Exchange Server 2016 - dla jednego dedykowanego użytkownika

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs a User CALs dla Exchange Server 2016?

Zasadniczo, Device CAL dla Exchange Server 2016 nie różni się od User CAL pod względem dostępnych funkcji i usług. Istnieje jednak istotna różnica w korzyściach oferowanych przez poszczególne rodzaje dostępu do serwera Exchange: W zależności od liczby i konfiguracji stacji roboczych w firmie oraz przepływów pracy, w których uzyskuje się dostęp do serwera Exchange, kilku pracowników może współdzielić w tym celu jedno urządzenie końcowe, aby kolejno uzyskiwać dostęp do serwera Exchange, lub pojedynczy użytkownik może używać do tego celu zupełnie innych urządzeń końcowych.

Urządzenie końcowe autoryzowane do dostępu za pomocą Device CAL i Windows-capable może być używane przez każdego pracownika, który ma do tego uprawnienia, w celu korzystania z dostępnych usług Exchange. W firmie pracującej w systemie zmianowym, na przykład, kilku pracowników korzysta z jednego urządzenia końcowego w celu pobierania poczty elektronicznej itp., w związku z czym wymagana jest mniejsza liczba licencji dostępu klienta niż w przypadku User CAL.

Jeśli to licencjonowane urządzenie końcowe może być również używane jako urządzenie mobilne, np. laptop, tablet lub smartfon, dany użytkownik może również używać go do dostępu do serwera Exchange przez Internet niezależnie od lokalizacji - np. w drodze, z innego miejsca lub w domuOffice. Device CAL oferuje wtedy również opcje mobilnego użytkowania.

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs dla Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise?

Device CALs dla MS Exchange Server 2016 oferują różne funkcjonalności w zależności od wersji Standard lub Enterprise Edition, dla wersji Enterprise Edition poprzez większą skalowalność żądań skrzynek pocztowych. Możliwe jest jednak również korzystanie z Exchange Server Enterprise Edition z Device CAL dla Standard Edition - z odpowiednio ograniczoną funkcjonalnością Standard Edition oraz mniejszą liczbą baz skrzynek pocztowych. Device CALs dla wersji Enterprise Edition oferują zatem, wraz z odpowiednią licencją serwerową Enterprise Edition, rozszerzony zakres usług i funkcji, które są często potrzebne w większych firmach lub organizacjach, w tym zapobieganie utracie danych.

Uwaga kompatybilność wersji Device CALs dla Exchange Server 2016

Oprócz dostępnych funkcjonalności zależnych od edycji, Device CAL dla Exchange Server 2016 nie tylko wyposaża komputer itp. w prawa dostępu do dokładnie tej wersji serwera, ale również uprawnia go do dostępu do starszych wersji Exchange, takich jak 2013 (downgrade). Nie można jednak użyć Device CAL dla wersji 2016 serwera, aby uzyskać dostęp do wyższej wersji Exchange Server w wersji 2019 (aktualizacja).

Dlatego, oprócz funkcji dostępnych w poszczególnych edycjach, nabywcy Device CALs dla serwera Exchange powinni zawsze brać pod uwagę kompatybilność pomiędzy używanymi licencjami na serwer a licencjami na dostęp klienta.

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy licencjonowaniu Exchange Server 2016 z Device CALs?

Device CAL dla Exchange Server w wersji 2016 jest ważny dla dokładnie jednego urządzenia końcowego i wyposaża je w odpowiednie prawa dostępu. Po zakończeniu rejestracji nie można przenieść Device CAL na inne urządzenie końcowe. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL, w tym przypadku: użycie Device CAL jako User CAL.

Celem tych przepisów dotyczących zarządzania licencjami Microsoft jest zapobieganie niewłaściwemu dostępowi do Exchange Server 2016 i zapewnienie firmie większego bezpieczeństwa w komunikacji, ponieważ nielicencjonowane komputery nie mogą uzyskać dostępu do usług poczty elektronicznej i danych serwera.

Wnioski dotyczące wyboru urządzeń CAL

Tak więc to, który typ licencji na dostęp klienta do Exchange Server 2019 daje firmie więcej możliwości, zawsze zależy od indywidualnego przypadku. Oprócz liczby urządzeń końcowych, które korzystają z serwera Exchange, znaczenie ma również liczba użytkowników: jeśli kilku pracowników korzysta z jednego urządzenia końcowego, aby uzyskać dostęp do serwera Exchange, Device CAL oferuje więcej korzyści.

Znajomość typowych scenariuszy dla Twojej firmy jest najlepszym punktem wyjścia do wyboru odpowiedniego typu CAL dla Exchange Server 2016. Licencjonowanie przy użyciu Device CALs może być tańsze niż przy użyciu User CALs, ponieważ łącznie trzeba zakupić mniej licencji dostępowych.

Używane Device CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już za jedną licencję

Używane Device CALs dla Exchange Server 2016 dostępne są również pojedynczo w Sklepie Internetowym Wiresoft - ponieważ nie obowiązują tu żadne regulacje Microsoft dotyczące licencji wolumenowych w zakresie tieringu; ponadto nie ma żadnych wad ani ograniczeń w użyteczności używanego oprogramowania - nie tylko dlatego, że oprogramowanie z zasady nie może się zużywać. Więcej na ten temat poniżej.

Skąd pochodzą Device CALs dla Exchange Server 2016 oferowane przez Wiresoft jako oprogramowanie używane?

Device CALs dla MS Exchange Server 2016 oferowane przez Wiresoft jako używane są oryginalnymi licencjami programu licencyjnego Microsoft; jako używane Device CALs były one wcześniej częścią zakupionej wcześniej przez firmę licencji Device Volume License dla Exchange Server 2016. Ta licencja wolumenowa oraz indywidualne licencje dostępu do urządzeń, które nie były wymagane, zostały zakupione przez firmę Wiresoft, a licencja wolumenowa została podzielona na licencje indywidualne. Powstałe w ten sposób tzw. Single Device CALs są następnie określane jako oprogramowanie używane. Jednak pomimo oznaczenia ich jako używane licencje dostępowe, mogą być one używane jak nieużywane licencje dostępowe do Exchange Server 2016, ponieważ nie różnią się one ograniczeniami funkcjonalności czy czasu użytkowania.

Device CALs dla Exchange Server 2016 jako używane oprogramowanie zapewniają bezpieczeństwo kupującym

Oferta Wiresoft dotycząca oprogramowania używanego w Device CALs dla Exchange Server 2016 zapewnia klientom przystępną cenowo opcję licencjonowania dla Exchange Server 2016, ponieważ ich użytkowanie jest bezpieczne! Used Device CALs od Wiresoft oferują również zwykłe bezpieczeństwo kupującego z natychmiastowym pobraniem po zakupie, jak również natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup i wykorzystanie używanych Device CALs dla Exchange Server 2016 jest legalne?

Device CALs dla Exchange Server 2016, podobnie jak inne licencje dostępowe dla klientów oferowane w Wiresoft, pochodzą z zasobów licencyjnych firm. Wynika z tego, że handel używanymi CAL-ami opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na sprzedaż, jak również zakup i wykorzystanie używanych licencji Microsoft; różne orzeczenia sądowe raz po raz wyraźnie potwierdzają ten fakt.

Klienci Wiresoft mają więc pewność prawną, że kupując używane Device CALs dla Exchange Server 2016 i wykorzystując je, nie naruszają żadnych przepisów prawa.

Używane oprogramowanie od Wiresoft oferuje również bezpieczeństwo audytu dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Podsumowanie wszystkich zalet Device CALs dla Exchange Server 2016 jako oprogramowania używanego

Używane oprogramowanie User CALs for Exchange Server 2016 firmy Wiresoft stanowi tanią alternatywę w porównaniu z porównywalnym nowym oprogramowaniem od konwencjonalnych dostawców oprogramowania - ta przewaga cenowa dotyczy również innego używanego oprogramowania serwerowego z odpowiednimi licencjami dostępowymi firmy Microsoft.

Licencjonowanie z wykorzystaniem CAL-ów Device CALs nie zawiera żadnych ograniczeń liczbowych w momencie zakupu, jak to ma miejsce w przypadku zwykłego tieringu, dzięki czemu mogą Państwo licencjonować na miarę, ponieważ odpowiada to faktycznemu wykorzystaniu usług serwerowych przez dokładną liczbę urządzeń końcowych w Państwa firmie. Dzięki temu klienci firmy Wiresoft mogą również obniżyć koszty licencjonowania dostępu do urządzeń dla serwera Exchange poprzez elastyczny wybór liczby licencji.

Używane licencje firmy Wiresoft stanowią zatem szczególnie ekonomiczny sposób uzupełnienia zapasów oprogramowania za rozsądną cenę. Dostępność kilku wersji oprogramowania pozwala ponadto uniknąć problemów z kompatybilnością, które mogłyby powstać w wyniku stosowania niejednolitych wersji oprogramowania, a tym samym obniżyć koszty zakupu nowego sprzętu. W Wiresoft Software Shop znajdziesz więc nie tylko Device CALs dla Exchange Server 2016, ale również odpowiadające im User CALs jako oprogramowanie używane, a także licencje dostępu klienta dla innych wersji MS Exchange Server.

Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje również oprogramowanie Microsoft do wykorzystania w innych obszarach działalności - ze wszystkimi wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Device CALs dla MS Exchange Server 2016 lub innych produktów Microsoft, skontaktuj się z nami poprzez czat, email lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie