Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10529
 • PGI-00254
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
184,90 zł * 204,90 zł * (9,76% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Użytkownik Enterprise CAL
System  Serwer Exchange
CAL Enterprise User CAL
Zakres dostawy Prawo do użytkowania
Czas trwania Nieograniczony
Języki Wszystkie języki


Microsoft Exchange Server Enterprise CAL 2019 to oprogramowanie zapewniające dostęp do funkcji i funkcjonalności Microsoft Exchange Server. Jest to dodatkowa licencja do Microsoft Exchange Server Standard CAL. Licencja umożliwia urządzeniom takim jak stacje robocze, laptopy i urządzenia mobilne łączenie się z serwerem Exchange i korzystanie z jego funkcji.

W przypadku dalszych pytań dotyczących produktu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL"

Certyfikaty Enterprise User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 jako używane oprogramowanie

W przypadku edycji Standard i Enterprise serwera Microsoft Exchange 2019 każdy użytkownik, który chce mieć dostęp do usług serwera, wymaga oprócz licencji na serwer osobnej licencji na dostęp klienta: Exchange Server 2019 User CAL. Tylko w ten sposób konkretna zarejestrowana osoba uzyskuje odpowiednie prawa dostępu.

Dzieje się tak dlatego, że zgodnie z postanowieniami określonymi w zarządzaniu licencjami firmy Microsoft, licencja na serwer Exchange 2019 Standard lub Enterprise nie zawiera żadnych dodatkowych praw użytkownika, które muszą być nabyte dodatkowo w postaci User CAL. Zarejestrowani użytkownicy mogą więc korzystać ze wszystkich funkcji serwera Exchange za pomocą wybranego przez siebie urządzenia końcowego.

Używane User CALs dla Exchange Server 2019 Standard i Enterprise Edition są dostępne w Wiresoft nie tylko w korzystnej cenie, ale także pojedynczo w ilościach. Używane licencje User CAL oferują te same funkcje, co licencje dostępu do klienta użytkownika oferowane jako nowe w oficjalnym programie licencjonowania wolumenów Microsoft dla serwera Exchange 2019.

Korzystaj ze wszystkich nowych funkcji MS Exchange Server 2019 dzięki używanym User CALs

Windows Exchange Server 2019 działa również na Windows Server 2019 Core i stanowi niezawodną i bezpieczną platformę dla infrastruktury wiadomości organizacji. Poszczególne edycje programu Exchange, takie jak Standard i Enterprise, oprócz wszechstronnej komunikacji oferują wszystkie funkcje wspierające współpracę. Dostępne są między innymi następujące nowe funkcje i cechy:

 • Meta Cache Database (MCDB) zapisuje meta informacje, takie jak struktury folderów skrzynek pocztowych, a także przyspiesza dostęp i wyszukiwanie zawartości.
 • Dynamic Database Cache (DDC) zwiększa szybkość działania serwera Exchange i oferuje lepsze wykorzystanie pojemności pamięci masowej poprzez dynamiczne dostosowywanie się do bieżących wymagań.
 • Indeks wyszukiwania znajduje się teraz w bazie danych skrzynki pocztowej, co upraszcza administrację i zwiększa szybkość wyszukiwania.
 • W systemie Windows Server Core można również uruchomić standardową wersję systemu serwerowego w uproszczony sposób, co ułatwia konfigurację i zapewnia większe bezpieczeństwo przed intruzami.
 • Dzięki Regułom dostępu klienta dostępne są dalsze możliwości ograniczania dostępu do obszaru konfiguracji serwera Exchange.
 • Współpracę nad dokumentami znacznie usprawnia możliwość udostępniania plików w usłudze OneDrive for Business.
 • Nowe udoskonalenia kalendarza ułatwiają organizację spotkań: np. dzięki ulepszonemu zarządzaniu kalendarzem (Ulepszone zarządzanie kalendarzem), funkcjom takim jak Domyślna data zakończenia, Nie przekazuj dalej, a także różnym opcjom konfiguracji wiadomości poza biurem.

Certyfikaty User CALs dla Exchange Server Standard i Enterprise Edition 2019 jako używane oprogramowanie - najważniejsze informacje w skrócie

User CALs oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie nie różnią się od nowych produktów, mają takie same opcje dostępu jak nowe produkty, aby korzystać z funkcji dostępnych w edycjach Standard i Enterprise serwera Exchange 2019. Dlatego używane User CALs są tańszą opcją dla firm i organizacji małych i średnich, aby wyposażyć swoich pracowników w licencję dostępową do serwera Exchange, a także pozwalają na dostosowanie licencji do potrzeb klienta.

Ogólne informacje na temat zarządzania licencjami firmy Microsoft dla serwera Exchange 2019 w wersji CAL

W przypadku edycji Standard i Enterprise serwera Exchange 2019 zarządzanie licencjami firmy Microsoft reguluje dodatkowe licencjonowanie użytkowników z prawami dostępu, aby pracownicy mieli dostęp do wiadomości e-mail itp. Dzieje się tak dlatego, że certyfikaty CAL zawarte w licencji na serwer są przeznaczone wyłącznie dla administratorów IT i nie mogą być wykorzystywane do korzystania z typowych usług programu Exchange. Tylko licencja na dostęp klienta dla User CAL daje pracownikowi prawo do korzystania z funkcji serwera Exchange - na dowolnym urządzeniu końcowym z systemem Windows. Poza osobistymi prawami dostępu do środowiska klient/serwer serwera Exchange Server 2019, User CAL nie zawiera żadnego innego oprogramowania.

Jakie są korzyści z User CALs dla edycji Standard i Enterprise serwera Exchange 2019?

Licencjonowanie oparte na CAL dla edycji Standard i Enterprise serwera Exchange 2019 umożliwia dokładne zarządzanie prawami dostępu na żądanie dla wszystkich pracowników w organizacji. Model licencjonowania firmy Microsoft oferuje dwa rodzaje CAL-ów dla serwera Exchange 2019:

 • User CAL dla Exchange Server 2019 - dotyczy jednego dedykowanego użytkownika
 • Device CAL dla Exchange Server 2019 - dotyczy jednego dedykowanego urządzenia końcowego (komputer, laptop, tablet, telefon) Prawa dostępu do serwera

Jakie są różnice między certyfikatami User CALs i Device CALs dla serwera Exchange 2019?

Usługa User CAL dla programu Exchange Server 2019 oferuje takie same opcje użytkowania jak Device CAL. Różnica polega jednak na możliwości dostępu do serwera Exchange, co daje różne korzyści. Poza liczbą pracowników w firmie i wyposażeniem ich stacji roboczych w komputer PC lub podobny, istotną rolę odgrywa również sposób, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do serwera Exchange: W niektórych małych i średnich przedsiębiorstwach użytkownicy mają dostęp do serwera za pomocą zupełnie różnych urządzeń końcowych, podczas gdy w innym środowisku pracy kilku pracowników korzysta z jednego urządzenia końcowego i w ten sposób na zmianę uzyskują dostęp do serwera Exchange, aby wywołać pocztę itp.

Każdy pracownik, który jest upoważniony do dostępu do serwera Exchange za pomocą User CAL, może korzystać z dowolnego urządzenia końcowego z systemem Windows, aby uzyskać dostęp do usług Exchange. Umożliwia to lokalny i niezależny dostęp do serwera Exchange za pomocą własnego komputera przenośnego lub smartfona - np. w podróży lub w biurze domowym - ale przede wszystkim za pomocą dowolnego innego urządzenia dostępnego na miejscu za pośrednictwem Internetu.

CAL użytkownika oferuje zatem dobre możliwości korzystania z urządzeń mobilnych, ponieważ licencjonowany użytkownik ma nieograniczone możliwości wyboru sposobu dostępu - zawsze pod warunkiem, że używane urządzenie końcowe jest kompatybilne z systemem Windows.

Różnice w opcjach korzystania z CAL-ów dla serwera Exchange 2019 w edycjach Standard i Enterprise

Edycje Standard i Enterprise serwera MS Exchange 2019 różnią się nie tylko rozszerzeniem funkcji, ale także - w przypadku Enterprise - przede wszystkim skalowalnością wymagań dotyczących skrzynek pocztowych. Zasadniczo jednak możliwe jest również korzystanie z wersji Enterprise Edition z dokumentem User CAL dla wersji Standard - wtedy jednak dostępna jest nie tylko ograniczona funkcjonalność wersji Standard, ale również odpowiednio mniejsza liczba baz danych skrzynek pocztowych. Certyfikaty User CAL dla wersji Enterprise Edition oferują zatem większy zakres funkcji, pod warunkiem, że zainstalowana jest licencja Enterprise Server.

Zapewnij zgodność wersji CAL-ów użytkownika dla serwera Exchange 2019

Oprócz wyżej wymienionych opcji zależnych od edycji, User CAL dla jednej z edycji serwera Exchange 2019 nie tylko wyposaża użytkownika w prawa dostępu dla tej właśnie wersji serwera, ale także zawiera prawa dostępu dla starszych wersji Exchange, takich jak 2016 (downgrade). W ten sposób User CAL dla wersji serwera 2019 ma przewagę nad User CAL dla starszych wersji, które mogą być używane do uzyskiwania dostępu do poprzednich wersji serwera Exchange, ale nie do wersji serwera Exchange 2019 (upgrade).

Chociaż User CAL dla wersji 2019 serwera Exchange jest obecnie najwyższy, to oprócz funkcjonalności specyficznych dla danej edycji należy zawsze zwracać uwagę na kompatybilność licencji na serwer i licencji na dostęp klienta.

Co należy wziąć pod uwagę, udzielając licencji na serwer Exchange 2019 z programem User CAL?

Jak już wspomniano, używany User CAL wyposaża pojedynczego użytkownika w prawa dostępu do serwera Exchange 2019. Po zakończeniu rejestracji użytkownika nie można przekazać tego CAL-a innej osobie. Nie można również zmienić typu CAL i użyć CAL użytkownika jako CAL urządzenia.

Te ograniczenia w zarządzaniu licencjami Microsoft służą zapobieganiu niewłaściwemu dostępowi do usług serwera Exchange 2019. Zapewniają one większe bezpieczeństwo firmie i jej komunikacji, ponieważ osoby trzecie lub nieupoważnione nie mają prawa dostępu do usług poczty elektronicznej i innych danych z serwera.

Wnioski dotyczące User CALs dla serwera Exchange 2019

Który typ licencji na dostęp klienta do systemu Windows Exchange Server 2019 oferuje więcej korzyści podczas użytkowania w firmie, dlatego różni się w zależności od przypadku. Dominujący rodzaj dostępu za pośrednictwem istniejących urządzeń końcowych odgrywa tu decydującą rolę: jeśli pracownicy regularnie korzystają z mobilnych urządzeń końcowych lub różnych urządzeń autonomicznych na zmianę, np. w różnych miejscach pracy, aby uzyskać dostęp do serwera Windows, osobisty program User CAL oferuje więcej korzyści, ponieważ zawsze mogą używać w tym celu swojego osobistego konta.

To, czy licencjonowanie za pomocą User CALs dla Exchange Server 2019 jest korzystniejsze dla firmy niż za pomocą Device CALs, ponieważ wymagana jest wtedy mniejsza liczba licencji, wynika z typowego przebiegu pracy w firmie. Wiedza na ten temat stanowi optymalną podstawę do wyboru CAL przy zakupie używanych licencji na dostęp klienta do serwera Exchange 2019.

Usługa User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 dostępna jest w sklepie internetowym Wiresoft w cenie pojedynczej licencji

User CALs dla Exchange Server 2019 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już od pojedynczej licencji na dostęp klienta - ponieważ ewentualne postanowienia dotyczące licencji wolumenowych firmy Microsoft nie obowiązują po oznaczeniu ich jako "używane", w przeciwnym razie nie ma żadnych wad związanych z użytecznością - nie tylko dlatego, że oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Pochodzenie User CALs dla Exchange Server 2019 jako oprogramowania używanego w Wiresoft

Te User CALs dla Exchange Server 2019 oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie są oryginalnymi licencjami, ponieważ są one również oferowane w innych miejscach w ramach programu licencjonowania Microsoft; różnica polega na tym, że User CALs od Wiresoft były częścią licencji wolumenowej na Exchange Server 2019 dla użytkowników, których firma nabyła kiedyś jako poprzedni właściciel. Licencje ilościowe dla wszystkich użytkowników lub licencje na dostęp dla poszczególnych użytkowników były odsprzedawane przez Wiresoft, przy czym licencje ilościowe były również dzielone na licencje indywidualne. Utworzone w ten sposób indywidualne konta User CAL są następnie oznaczane jako oprogramowanie używane. Niemniej jednak, pomimo oznaczenia ich jako licencji używanych, mogą być używane jak nowe licencje na dostęp do usług serwera Exchange 2019, ponieważ nie różnią się od nich ograniczeniami w funkcjonalności lub okresie użytkowania.

Ochrona nabywcy z User CALs dla Exchange Server 2019 jako używanego oprogramowania

User CALs dla Exchange Server 2019 oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie to nie tylko tania forma licencjonowania Exchange Server 2019 dla naszych klientów, ale także bezpieczne i legalne użytkowanie! Dlatego też Wiresoft User CALs oferuje Ci, jako klientowi, zwykłe bezpieczeństwo kupującego, z natychmiastowym pobraniem po zakupie i natychmiastową aktywacją licencji za pomocą ważnego klucza licencyjnego.

Czy zakup i korzystanie z używanych CAL-ów użytkownika dla serwera Exchange 2019 jest legalne?

Zarówno User CAL, które możesz kupić w Wiresoft dla Exchange Server 2019, jak i wszystkie inne licencje na dostęp klienta oferowane w sklepie, pochodzą z zapasów licencji firm. W związku z tym zarówno sprzedaż, jak i zakup używanych CAL-i opierają się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na handel używanymi licencjami Microsoftu, co zostało również wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Oznacza to, że Ty, jako kupujący używane User CALs dla Exchange Server 2019, a także jako użytkownik masz bezpieczeństwo prawne, ponieważ ani Wiresoft, ani Ty nie naruszacie w tym procesie żadnych przepisów.

Kolejna zaleta: Każde używane oprogramowanie od Wiresoft jest również zabezpieczone przed audytem dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Podsumowanie: Wszystkie zalety oprogramowania Wiresoft do obsługi User CALs dla Exchange Server 2019

Używane licencje User CALs dla Exchange Server 2019 od Wiresoft stanowią tanią alternatywę porównywalną z nowymi licencjami od wielu tradycyjnych dostawców oprogramowania - dotyczy to również licencji dostępowych dla innych serwerów Microsoft.

Nie ma żadnych innych ograniczeń dotyczących licencjonowania, takich jak minimalna liczba CAL-ów dla użytkowników, które muszą być zakupione, więc możesz licencjonować swoich pracowników w sposób dostosowany i elastyczny, zgodnie z rzeczywistym wykorzystaniem usług serwerowych. Dzięki temu klienci firmy Wiresoft mogą również zmniejszyć koszty licencji na dostęp użytkowników do serwera Exchange.

W sklepie Wiresoft Software Shop znajdziesz nie tylko licencje na dostęp użytkownika do Exchange Server 2019, ale także Device CALs i odpowiadające im licencje na dostęp klienta do aktualnych wersji pre-release MS Exchange Server jako używanego oprogramowania, a także licencje na oprogramowanie wraz z odpowiednimi licencjami na dostęp wymaganymi dla wielu innych programów Microsoft Server. Dzięki używanym licencjom Wiresoft masz możliwość ekonomicznego uzupełnienia zasobów oprogramowania również w innych obszarach działalności, unikając w ten sposób kosztów nowego sprzętu oraz problemów z kompatybilnością, które mogłyby być spowodowane używaniem niejednolitych wersji oprogramowania.

Oprócz licencji na dostęp do serwera i klienta, w sklepie Wiresoft Software Shop znajdziesz również inne programy Microsoft - ze wszystkimi typowymi zaletami, jakie oferuje oprogramowanie używane. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące User CALs dla MS Exchange Server 2019 lub jakiegokolwiek innego produktu firmy Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty elektronicznej lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie