Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
VMWARE THINAPP ENTERPRISE 5 VMWARE THINAPP ENTERPRISE 5
W miarę jak świat staje się coraz bardziej zależny od technologii, firmy muszą znaleźć innowacyjne sposoby na dotrzymanie kroku konkurencji. Jednym ze sposobów jest zastosowanie oprogramowania do wirtualizacji, które umożliwia...
131,90 zł *

VMware ThinApp

ThinApp to potężne oprogramowanie firmy VMware, które upraszcza wirtualizację programów użytkowych, a także ich wdrażanie poprzez przyspieszoną migrację aplikacji, w tym ich usprawnione zarządzanie. Izolując aplikacje objęte ThinApp od ich bazowych systemów operacyjnych, można uniknąć różnych konfliktów aplikacji.

W ten sposób ThinApp pomaga również uprościć złożoność administracji IT w zakresie wdrażania, łatania i aktualizowania aplikacji, a także obrazów - a tym samym obniżyć koszty IT w firmach.

Najważniejsze zalety ThinApp w skrócie

 • Optymalizacja zarządzania aplikacjami
 • Redukcja kosztów wsparcia IT i helpdesku
 • Uproszczona migracja do systemów Windows 7, 8 i 10
 • Zapobiega konfliktom wersji aplikacji
 • Obsługa wirtualizacji przeglądarek i wtyczek
 • Lepsze bezpieczeństwo punktów końcowych
 • Zwiększona mobilność pracowników

Jak działa ThinApp?

VMware ThinApp to bezagentowe rozwiązanie przeznaczone do wirtualizacji różnych aplikacji działających na różnych wersjach systemów operacyjnych i dostarczania ich użytkownikom w ujednoliconym środowisku. W tym celu ThinApp wykorzystuje różne strategie, dzięki którym można bezproblemowo migrować np. starsze aplikacje.

Prosta wirtualizacja aplikacji

Podczas wirtualizacji aplikacji VMware ThinApp najpierw hermetyzuje pliki aplikacji i wpisy rejestru w jednym pakiecie ThinApp. Następnie można go wdrożyć, zarządzać nim i aktualizować niezależnie od bazowego systemu operacyjnego. Aplikacje zwirtualizowane w ten sposób nie mogą powodować żadnych zmian w bazowym systemie operacyjnym, a także mogą być uruchamiane w różnych konfiguracjach. Korzyści obejmują lepszą kompatybilność z innymi aplikacjami i łatwiejsze zarządzanie, a także spójne doświadczenie użytkownika, które przyczynia się do zwiększenia wydajności przepływu pracy.

Uproszczona migracja systemów operacyjnych

VMware ThinApp umożliwia szybką migrację starszych aplikacji do Windows 7 lub Windows 10 bez konieczności ponownego kodowania, testowania lub certyfikacji. Zainstalowane aplikacje są automatycznie konwertowane na pakiety ThinApp w tle. Pakiety aplikacji już utworzone do użytku z ThinApp w systemie Windows XP lub starszych wersjach można wygodnie przekonwertować do formatu ThinApp Windows za pomocą funkcji Relink.

Izolacja aplikacji w celu uniknięcia konfliktów

Konfliktów między poszczególnymi aplikacjami lub między aplikacjami i systemami operacyjnymi można uniknąć dzięki ThinApp, pakując 32- lub 64-bitowe aplikacje, w tym ustawienia, w pojedynczy plik MSI lub EXE; można je następnie wdrożyć w różnych środowiskach operacyjnych Windows.

Aplikacje wirtualne są odizolowane od siebie i mogą być uruchamiane niezależnie, bez konieczności wprowadzania zmian w systemie operacyjnym. W celu pełnego zarządzania cyklem życia, pakiety ThinApp mogą być również wdrażane i zarządzane za pomocą App Volumes.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Dzięki ThinApp aplikacje mogą być uruchamiane na kontach użytkowników o ograniczonym dostępie i "zablokowanych" lub ograniczonych komputerach bez konieczności wcześniejszych zmian w systemie lub obniżania zasad bezpieczeństwa. Pakiety aplikacji są wykonywane tylko w trybie użytkownika.

Ponieważ ThinApp nie używa kodu trybu jądra, nie narusza istniejących zasad grupy komputerów dla użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu unika się również niezamierzonych naruszeń zasad, ponieważ do urządzeń podłączonych do danego komputera nie są przypisywane rozszerzone uprawnienia aplikacji.

Dostęp mobilny z różnych urządzeń

ThinApp umożliwia również niezawodny i elastyczny dostęp mobilny w biurze lub w podróży na wszystkich urządzeniach, ponieważ nie wymaga instalacji oprogramowania lub sterownika urządzenia ani przyznawania uprawnień administratora. ThinApp obsługuje również urządzenia BYO (Your Own Device), dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do dostarczonych aplikacji z prywatnych urządzeń końcowych w dowolnym momencie, nawet jeśli zainstalowana jest niekompatybilna wersja systemu operacyjnego.

Aplikacje dostarczane w ten sposób mogą być również uruchamiane bezpośrednio przez użytkowników za pośrednictwem mobilnych urządzeń pamięci masowej (np. dysków flash) i terminali cienkiego klienta. Podobnie, udostępnianie, konserwacja i aktualizacja są możliwe dla administratorów.

Dalsze zalety ThinApp:

 • ThinApp obsługuje Windows 10 - pozwala to również na łatwą migrację starszych aplikacji, takich jak Office 2003, do obrazów Windows 10. W ten sposób można uniknąć kosztownego przekodowania, testów regresji, a także kosztów obsługi starszych aplikacji przeglądarkowych.
 • ThinApp umożliwia szeroki zakres powiązań aplikacji - w tym konfigurację relacji między zwirtualizowanymi aplikacjami, wtyczkami, pakietami serwisowymi, a także środowiskami wykonawczymi, takimi jak Java i .NET.
 • Gwarantowana kompatybilność ThinApp z innymi aplikacjami, w tym podczas migracji starszych aplikacji do obecnych środowisk desktopowych, eliminuje potrzebę rozległego przekodowywania oprogramowania - pozwalając firmom zaoszczędzić  cenne zasoby, a tym samym koszty zarządzania aplikacjami.
 • Natychmiastowy, łatwy dostęp do aplikacji bez wcześniejszego procesu instalacji z różnych urządzeń końcowych - zarówno prywatnych, jak i firmowych - zwiększa wydajność pracowników - mogą oni kontynuować pracę natychmiast i bez opóźnień.
 • Strumieniowanie aplikacji za pomocą ThinApp i personalizacja dla użytkowników odbywa się na poziomie obliczeniowym za pośrednictwem skonsolidowanych serwerów opartych na sesjach, działających na serwerach Microsoft RDSH lub Citrix XenApp.
 • Dzięki integracji ThinApp z VMware Horizon Workspace, aplikacje mogą być również łatwo zarządzane i bezpiecznie wdrażane w opartych na chmurze katalogach aplikacji. Ponadto AppSense umożliwia automatyczne aktualizacje przez Internet.