Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT SQL SERVER 2008 STANDARD CAL MICROSOFT SQL SERVER 2008 STANDARD CAL
Microsoft SQL Server 2008 Standard-CAL SQL Server 2008 Standard jest idealnym systemem zarządzania bazą danych, dzięki któremu można niezawodnie i bezpiecznie zarządzać wszystkimi danymi w firmie. Aby uzyskać dostęp do serwera Windows...
136,90 zł *

Funkcje Business Intelligence w Microsoft SQL Server 2008

Poniższe narzędzia BI są dostępne w SQL Server w wersji 2008 z licencją dostępu klienta:

SSAS w serwerze SQL 2008

Usługi SQL Server Analysis Services stanowią podstawę dla znaczącej analizy i szybkiego przetwarzania wszystkich istotnych dla biznesu danych. Za pomocą dodatku PowerPivot dla programu Excel 2010 można importować i analizować duże ilości danych bezpośrednio z hurtowni danych, a następnie prezentować je w przejrzysty sposób, zgodnie z odpowiednimi aspektami, za pomocą przetwarzania analitycznego online (OLAP). PowerPivot może być używany do wyszukiwania pól według nazw i ilości nazw, jak również do wyszukiwania relacji między tabelami, które nie są powiązane ze sobą. Analizy PowerPivot mogą być udostępniane innym pracownikom w bibliotekach dokumentów SharePoint w formie raportów.

SSIS

Sprawdzone, dobrze znane Usługi Integracji Serwerów SQL dostarczają również trzech ważnych elementów dla aplikacji Business Intelligence w wersji SQL 2008: Oprócz analizy są to również integracja i raportowanie, które razem stanowią warunek wstępny dla wszystkich procesów ETL - w tym celu użytkownicy z CAL mają do dyspozycji szerokie portfolio narzędzi do przechowywania danych.

SSRS

Usługi raportowania serwera SQL zostały wzbogacone o szereg nowych funkcji: pola tekstowe mogą być teraz obracane o 270 stopni, a przerwy w pracy stron są teraz dozwolone w tabelach i grupach.

MDS

Master Data Services to nowe narzędzie w SQL Server 2008, które pozwala na centralne zarządzanie danymi i jednocześnie bezpieczne dostarczanie ich do różnych aplikacji, w tym wrażliwych informacji o klientach i kontach wymaganych do przeprowadzenia transakcji.

Broker usługowy

Service Broker dla SQL Server 2008 oferuje użytkownikom zoptymalizowane opcje CAL do równoważenia obciążenia serwera w wielu bazach danych. Zapewnia również nowe możliwości kolejkowania, ułatwiając komunikację pomiędzy różnymi bazami danych.

StreamInsight

StreamInsight w SQL Server 2008 zapewnia kontrolę i przetwarzanie ciągłych strumieni danych w czasie rzeczywistym. StreamInsight jest wspierany przez technologię CEP (Complex-Event-Processing), która jest wykorzystywana głównie w handlu internetowym do przetwarzania informacji o kartach kredytowych, ale także w logistyce i monitorowaniu sieci.

Report Builder V3.0

Nowe narzędzie Report Builder V3.0 dla SQL Server 2008 R2 optymalizuje wyświetlanie raportów i grafiki podczas edycji, które zostało wzbogacone o nowe typy danych w systemach geoinformacyjnych. Za pośrednictwem SharePoint poszczególne obszary mogą być teraz publikowane również jako zawartość stron internetowych.

Model licencyjny Microsoft z CALs dla SQL Server 2008

Oprócz możliwości licencjonowania SQL Server 2008 na podstawie liczby fizycznych i wirtualnych procesorów używanych w środowisku systemu operacyjnego, niektóre edycje, takie jak SQL Standard, oferują alternatywę polegającą na zakupie najpierw osobnej licencji serwerowej na zainstalowanie oprogramowania SQL, a następnie dodaniu odpowiedniej liczby licencji dostępu klienta, które uprawniają pracowników do korzystania z usług SQL Services i danych, którymi zarządzają.

Z SQL Server 2008 CAL można uzyskać dostęp do następujących wersji SQL Server 2008 (łącznie z poprzednimi): Standard, Enterprise, SBS, są one również dostępne jako licencje serwerowe firmy Wiresoft w rozsądnej cenie.

Licencja SQL Server 2008 szczególnie ekonomiczna w połączeniu z licencją na serwer i licencją dostępu klienta

Model licencjonowania CAL dla SQL Server 2008 oferuje korzyści ekonomiczne, szczególnie dla firm i instytucji, które mają mniej pracowników mających dostęp do danych i usług serwerowych. Wynika to z faktu, że licencjonowanie na procesor daje korzyści tylko przy większej liczbie klientów, ponieważ nie ma górnego limitu. Z SQL CALs, jednak tylko zakupić dokładną liczbę indywidualnych licencji, które rzeczywiście potrzebne w organizacji. Dzięki Wiresoft możesz dostosować lub rozszerzyć swoje potrzeby w zakresie połączeń CAL za rozsądną cenę. W ten sposób unikasz niepotrzebnych kosztów spowodowanych przez niewykorzystane licencje, a Twoi pracownicy są zawsze prawidłowo licencjonowani. Jednocześnie dzięki Standard korzystasz z podstawowych funkcji SQL Server 2008.

Licencje serwerowe/CAL dla SQL Server 2008 - krok po kroku

Zanim zdecydujesz się na zakup dowolnego typu licencji dla SQL Server 2008, powinieneś być świadomy rzeczywistej wielkości potrzebnej Ci licencji dostępu do klienta korporacyjnego. Wynika to z faktu, że nie ma możliwości późniejszego przełączania pomiędzy dwoma modelami licencji "Per Processor" i "Server/CAL".

Jeśli zdecydowałeś się na często tańszą opcję licencjonowania serwera plus CAL, powinieneś pamiętać, że w tym przypadku serwer firmowy jest licencjonowany oddzielnie od użytkowników, którzy mają mieć do niego dostęp. Chociaż licencja na serwer zawiera również dwa CAL-y, to uprawniają one jedynie administratorów do zarządzania serwerem licencji lub do wykonywania typowych zadań informatycznych. Nie pozwalają one jednak pracownikom na korzystanie z zainstalowanych usług SQL. W tym celu potrzebne są już wymienione CAL-y, które są dostępne jako Device CAL lub User CAL.

SQL CAL jest również wymagany, jeśli serwer SQL nie jest bezpośrednio dostępny, ale zamiast tego działa jako baza danych dla innych aplikacji serwerowych, takich jak SharePoint Server lub Office Project Server.

CAL użytkownika i CAL urządzenia dla SQL Server 2008 - Różnice

Licencje dostępu klienta są - jak w skrócie wspomniano powyżej - dostępne w dwóch typach: jako User CAL, który upoważnia dokładnie jednego pracownika do dostępu do serwera SQL oraz jako Device CAL, który upoważnia dokładnie jedno urządzenie końcowe Windows. Ściśle rzecz biorąc, model licencjonowania Microsoft traktuje te dwa różne formularze licencyjne, nawet jeśli pozwalają one na korzystanie z identycznych funkcji serwera SQL. Proszę zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Po udzieleniu licencji nie można używać urządzenia CAL jako urządzenia CAL - i odwrotnie.
  • Nie jest również możliwe przeniesienie (licencjonowanie) licencji przypisanej do użytkownika lub urządzenia mobilnego na innego użytkownika lub urządzenie mobilne - wyjątek:
  • Możliwe jest przełączenie z Device CAL na User CAL (lub odwrotnie), jeśli licencja SQL posiada Software Assurance, a następnie tylko w momencie odnowienia Software Assurance (lub Volume License Agreement).
  • Użytkownik lub urządzenie CAL może być używane tylko w celu uzyskania dostępu do serwera firmowego. Nie uprawnia on Użytkownika lub urządzenia CAL do logowania się na serwer innej firmy.
  • Możliwe jest łączenie urządzeń CAL i User CAL w celu równoległego korzystania z obu licencji dostępu klienta w jednym środowisku.

Poniżej znajduje się krótki opis poszczególnych zalet licencji dostępu do użytkownika i urządzenia.

CAL użytkownika dla SQL Server 2008

Standard CAL użytkownika pozwala na dostęp do usług SQL Server 2008 Services i zarządzanych na nich danych dokładnie jednemu zdefiniowanemu użytkownikowi. Dostęp można uzyskać za pomocą dowolnego urządzenia końcowego z Windows, oprócz konwencjonalnego komputera stacjonarnego lub laptopa, na przykład również za pomocą tabletu lub telefonu komórkowego. CAL użytkownika obejmuje więc możliwość, że dostęp do serwera SQL nie jest ograniczony lokalnie i dlatego może być realizowany również spoza lokalizacji serwera w firmie - np. w biurze domowym lub w drodze. Dlatego też User CAL oferuje korzyści dla tych pracowników, którzy albo nie korzystają ze stałego stanowiska pracy, albo często używają różnych urządzeń końcowych.

Device CAL dla SQL Server 2008

W przypadku Standard urządzenia CAL, pojedyncze urządzenie końcowe jest licencjonowane do korzystania z usług SQL Server. Jedynym wymogiem jest, aby urządzenie to było przystosowane do Windows i posiadało dostęp do Internetu. W ten sposób nie tylko komputer stacjonarny może być licencjonowany z urządzeniem CAL, ale także notebook, tablet lub smartfon. Każdy pracownik w firmie, który jest upoważniony do korzystania z tego licencjonowanego urządzenia, może w ten sposób uzyskać dostęp do SQL Server 2008. Licencjonowanie za pomocą programu Device CAL jest szczególnie praktyczne, gdy odpowiednio wyposażone stanowisko pracy jest wykorzystywane naprzemiennie przez różnych pracowników, co jest powszechną praktyką np. w pracy zmianowej lub przy niektórych projektach.

Twoja licencja na standardowe CALs dla Microsoft SQL Server 2008 w Wiresoft

Niezależnie od tego, czy chcesz uzupełnić lub pokryć swoje wymagania licencyjne dla SQL Server 2008 za pomocą CAL- Wiresoft oferuje odpowiednie CAL-y dla urządzeń SQL oraz CAL-y dla użytkowników jako szczególnie korzystne licencje pojedyncze. Zaletą zakupu licencji od Wiresoft jest niższa cena w porównaniu do nowych CAL-ów - z tym samym zakresem funkcji - a jednocześnie nabywasz oryginalne licencje dostępowe Microsoft, które pochodzą z firm europejskich i mają 100 użytecznych cech.

Wszystkie CAL-y dostępne w Wiresoft Shop zostały dokładnie sprawdzone pod kątem autentyczności przed sprzedażą, dzięki czemu Ty jako klient masz pewność, że wraz z zakupem licencji zakupisz w pełni sprawne oprogramowanie. Ponieważ zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości jest prawnie dozwolone kupowanie i odsprzedawanie oprogramowania, jak również licencji na wersje serwerowe Microsoftu.

Oferta licencyjna Wiresoft pozwala na licencjonowanie SQL Server 2008 w bardzo ekonomiczny sposób: zamiast pakietów licencyjnych, kupujesz tylko dokładnie taką liczbę licencji dostępu do klienta, jakiej naprawdę potrzebujesz, aby korzystać z SQL Server 2008 w swojej firmie. Możecie Państwo zaufać naszym fachowym poradom, z których korzysta już wielu naszych poprzednich klientów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące indywidualnej licencji dla SQL Server, po prostu skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon, lub porozmawiaj z nami.