Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 DEVICE CAL
Microsoft Windows Server 2008 Device-CAL Zamów Device CAL dla swojego Microsoft Windows Server 2008 w najwyższej cenie! Dzięki wersji 2008 Windows Server usprawniasz komunikację z oddziałami firmy oraz - dzięki BranchCache - podłączenie...
34,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 USER CAL
Microsoft Windows Server 2008 User-CAL Zamów User CAL dla swojego Microsoft Windows Server 2008 w najlepszej cenie! Dzięki wersji 2008 Windows Server możesz usprawnić komunikację z oddziałami i oddziałami firmy oraz - dzięki BranchCache...
34,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 DEVICE CAL
Microsoft Windows Server 2008 R2 Device-CAL Zamów urządzenie CAL dla swojego Microsoft Windows Server 2008 w najwyższej cenie! Dzięki wersji 2008 Windows Server usprawniasz komunikację z oddziałami firmy oraz - dzięki BranchCache -...
34,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 USER CAL
Microsoft Windows Server 2008 R2 User-CAL Złóż zamówienie na User-CAL dla swojego serwera Microsoft Windows 2008 R2 w najwyższej cenie! Dzięki wersji 2008 Windows Server usprawniasz komunikację z oddziałami firmy oraz - dzięki...
34,90 zł *

Różnice pomiędzy Windows Server 2008 a wersją 2

Windows Server 2008 R2, jak wcześniej wskazano, nie jest zoptymalizowaną wersją Serwera 2008, lecz samodzielnym oprogramowaniem serwerowym, które wykorzystuje nową wersję systemu operacyjnego Windosw. W tym kursie niektóre nazwy funkcji centralnych zostały zmienione, w szczególności termin "Terminal" został zastąpiony terminem "Zdalny". Na przykład usługi terminalowe z serwera Windows 2008 są obecnie nazywane usługami Remote Remote Desktop Services Services, usługi terminalowe RemoteApp są obecnie nazywane usługami RemoteApp, brama usługi terminalowej staje się bramą Remote Desktop Gateway, a makler sesji usług terminalowych - Remote Desktop Connection Broker. Najważniejsze nowe funkcje zostały krótko opisane poniżej.

Hyper-V 2.0 oferuje zoptymalizowaną wirtualizację

Hyper-V, który jest już zawarty w Windows Server 2008, oferuje znaczące ulepszenia w R2: Nowe funkcje tworzenia klastrów pozwalają teraz na przenoszenie wirtualnych serwerów na inne hosty podczas pracy systemu - znane również jako Live Migration. Dzięki temu użytkownicy mogą w dalszym ciągu korzystać z serwera bez ograniczeń podczas pracy. Klastrowanie awaryjne jest również możliwe w Hyper-V 2.0 - w zależności od Windows Server 2008 R2 Edition.

Klaster Współdzielone wolumeny do zarządzania serwerami wirtualnymi

Dzięki Cluster Shared Volumes (CSV) w Windows Server 2008 R2 możliwe jest teraz udostępnienie kilku maszyn wirtualnych z jednym numerem jednostki logicznej za pośrednictwem hiperwizora. Upraszcza to zarządzanie i przechowywanie usług w środowiskach wirtualnych o wysokiej dostępności, ponieważ nie wymagają one już osobnych jednostek LUN. Cluster Shared Volumes pozwala na jednoczesny dostęp wielu węzłów do dysku.

Ponadto Dynamic I/O znacznie zwiększa dostępność serwera. Funkcja ta oferuje możliwość automatycznego skierowania ruchu danych przez inny węzeł w przypadku awarii węzła klastrowego.

Infrastruktura Virtual Desktop Infrastructure (VDI)

Hyper-V 2.0 w Windows Server 2008 R2 oferuje teraz również możliwość udostępniania użytkownikom desktopów w środowisku wirtualnym poprzez zoptymalizowany protokół Remote Desktop Protocol (RDP) z wirtualizacją prezentacji. Funkcja ta jest częścią składową RemoteApps i ma tę zaletę, że poszczególne aplikacje mogą być zwirtualizowane, które mogą być używane jak normalnie zainstalowane programy.

PowerShell 2.0 - większy zakres gniazd CMD

Nowa wersja 2.0 PowerShell w Windows Server 2008 R2 zawiera teraz ponad 240 plików CMDlets (Command-Let). Dodatkowo, możliwe jest teraz konfigurowanie i zarządzanie Hyper-V nie tylko lokalnie, ale również przez sieć za pomocą programu PowerShell. W tym celu posiada graficzny interfejs, za pomocą którego można tworzyć skrypty.

DirectAccess dla Windows Server 2008 R2

DirectAccess oferuje teraz wydajne, chronione połączenie VPN z siecią firmową w Windows Server 2008 R2. Jeszcze przed zalogowaniem się użytkownika, DirectAccess tworzy tunel, gdy tylko dostępny jest dostęp do Internetu. Funkcja ta ma wpływ głównie na dostęp przez laptopa poza siecią firmową, jedną z największych dotychczas luk bezpieczeństwa, która jest tym samym zamykana. Klienci zdalni mogą być konfigurowani z DirectAccess tak samo bezpiecznie jak stacjonarne komputery firmowe.

Model licencyjny Microsoft dla Windows Server 2008 z CALs

W zależności od edycji serwera, Microsoft oferuje różne opcje licencyjne.

Oznacza to, że np. Standard Windows Server 2008 i Server 2008 R2 składają się z dwóch komponentów: licencji serwerowej, która uprawnia użytkownika do instalowania funkcji i usług oprogramowania na firmowym serwerze, oraz jednej lub kilku licencji dostępu klienta - CAL, które uprawniają poszczególnych użytkowników do korzystania z tych usług.

Zwłaszcza często instalowane wersje Standard i Enterprise dla Windows Server 2008 R2 są dostępne alternatywnie z licencjami serwerowymi oprócz licencji na procesory. W tym przypadku liczba istniejących procesorów i rdzeni procesora w serwerach jest nieistotna.

Zaletą tego modelu licencjonowania jest to, że mniejsze lub nawet średnie przedsiębiorstwa z mniejszą liczbą użytkowników mogą korzystać z niego w celu uzyskania dostępu do narzędzi i funkcji oprogramowania serwerowego. Liczba CAL-ów może być skalowana w zależności od potrzeb, tak więc wystarczy zakupić dokładnie taką liczbę CAL-ów, jakiej faktycznie potrzebujesz dla swoich pracowników.

Dodanie CAL-ów użytkowników lub urządzeń doWindows Server Editions 2012 i 2012 R2

W przypadku licencjonowania za pomocą połączeń CAL firma Microsoft rozróżnia również dwa typy: licencje dostępu klienckiego dla jednego użytkownika i licencje dostępu klienckiego dla urządzenia Windows. Odpowiedni CAL stanowi pojedynczą licencję, która umożliwia dostęp do odpowiedniej licencjonowanej wersji Windows Server tylko jednemu użytkownikowi lub urządzeniu końcowemu.

To rozróżnienie na CAL-y oparte na użytkowniku i CAL-y oparte na urządzeniu oznacza, że przed zakupem odpowiednich indywidualnych licencji należy wiedzieć, ile z każdego rodzaju CAL-ów jest potrzebnych. Wynika to z faktu, że każda licencja dostępu, raz przypisana do konkretnego użytkownika lub urządzenia, nie może być przeniesiona na innego użytkownika lub urządzenie w późniejszym terminie. Nie jest również możliwe użycie User CAL jako urządzenia CAL lub na odwrót.

Możliwe jest jednak łączenie obu rodzajów licencji na dostęp do Windows w obrębie firmy. Twoje całkowite wymagania CAL są zatem obliczane na podstawie

Suma użytkowników i urządzeń końcowych, które mają być uprawnione do korzystania z oprogramowania serwera. W ten sposób Microsoft uniemożliwia dostęp do usług serwerowych urządzeniom lub użytkownikom nieposiadającym odpowiedniego numeru CAL, co oznacza również, że poufne dane są chronione przed osobami trzecimi lub nieposiadającymi praw dostępu.

Każdy z dwóch typów licencji Client Access posiada specyficzne zalety, tak więc na zakup licencji może mieć wpływ jeden lub więcej z czynników opisanych poniżej.

CAL użytkownika dla Windows Server 2008 lub 2008 R2

Za pomocą Single User CAL dla Windows Server 2008 / R2 dokładnie jeden użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich funkcji serwera oprogramowania. Ponieważ Licencja Dostępu Użytkownika jest związana z jedną osobą, osoba ta ma również swobodę wyboru urządzenia, którego używa do uzyskania dostępu do serwera.

User CAL ma tę zaletę, że umożliwia dostęp do serwera firmy w bardzo różnych miejscach - czy to ze stacjonarnego komputera w miejscu pracy w firmie, czy z urządzenia mobilnego w drodze - np. za pomocą smartfona lub laptopa u klienta, w biurze domowym lub w innej lokalizacji firmy. Dlatego też User CAL koncentruje się przede wszystkim na lokalizacji i niezależnym od urządzeń korzystaniu z usług Windows Server 2008 / R2.

Device CAL dla Windows Server 2008 lub 2008 R2

Single Device CAL dla Windows Server 2008 / 2008 R2 oferuje również pewne korzyści, które stają się szczególnie widoczne, gdy kilku pracowników korzysta z usług serwera wspólnie, ale na przemian. Ta czysto związana z urządzeniem licencja dostępu klienta jest więc ważna tylko dla jednego urządzenia, które otrzymuje w ten sposób prawa dostępu do Windows Server 2008 / R2. Nie ma znaczenia, jakiego typu jest to urządzenie, o ile jest Windows. Nie ma też znaczenia, czy jest on używany w firmie, czy w telefonie komórkowym. Device CAL pokazuje swoje zalety zwłaszcza wtedy, gdy pracownicy nie muszą mieć dostępu do serwera przez cały czas, ale tylko w pracy zmianowej lub w ramach ograniczonych projektów.

Właściwa decyzja: Device CAL lub User CAL - czy kombinacja?

Wybór właściwych licencji dostępu do klienta może zatem pomóc w zaoszczędzeniu kosztów licencji. Często jednak nie ma wyraźnych preferencji co do tego, które CAL najlepiej odzwierciedla struktury pracy - Device CAL czy User CAL. W tym przypadku łączny zakup obu rodzajów licencji oferuje najwięcej korzyści. Połączenie obu licencji dostępu do klienta nie stanowi technicznego problemu, chociaż, jak już wspomniano, nie można przełączać samych CAL-ów.

Połączenia telefoniczne użytkowników i urządzeń dla Windows Server 2008 i 2008 R2 - w specjalnej cenie od Wiresoft

Jeśli chcesz uzupełnić swoje zapotrzebowanie na licencje dostępu do użytkownika lub urządzenia dla Windows Server 2008 lub Windows Server 2008 R2, Wiresoft jest Twoim kompetentnym partnerem licencyjnym. Doradzamy w sprawie konkretnego zapotrzebowania na CAL-y dla systemu Windows Server, które można zakupić jako wygodne pojedyncze licencje. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z pakietami licencji, ponieważ masz możliwość dokupienia dodatkowych CAL-ów - czy to Device czy User CALs. W ten sposób system Windows Server jest zawsze licencjonowany na indywidualne zamówienie - bez zbędnych kosztów.

Wszystkie licencje Microsoft Server Client Access Licenses są oryginalnymi produktami firmy Microsoft i są dostępne w firmie Wiresoft w szczególnie korzystnej cenie. Ponieważ u nas korzystają Państwo z przewagi cenowej używanego oryginalnego oprogramowania, które zostało nabyte przez europejskie przedsiębiorstwa i sprawdzone pod kątem autentyczności, a tym samym jest w 100% przydatne w Państwa firmie lub organizacji. Wielu naszych klientów dostrzegło już korzyści ekonomiczne wynikające z zakupu licencji na oprogramowanie Microsoft od firmy Wiresoft. Oprócz naszej oferty CAL dla Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2, znajdziesz również wiele innych licencji Microsoft Server. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencji na CALs dla Microsoft Server 2008 lub wersji 2008 R2, skontaktuj się z nami przez e-mail, telefon lub tutaj na czacie.