Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT SQL SERVER 2019 ENTERPRISE 2-CORE MICROSOFT SQL SERVER 2019 ENTERPRISE 2-CORE
Microsoft SQL Server 2019 Enterprise 2-Core Edycja SQL Server 2019 Enterprise 2-Core jest obecnie najbardziej wszechstronną i aktualną wersją sprawdzonej platformy danych relacyjnych firmy Microsoft; udostępnia wszystkie najnowsze...
38 223,90 zł *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE
Microsoft SQL Server 2019 Standard 2-Core Edycja SQL Server 2019 Standard 2-Core jest obecnie najbardziej aktualną wersją niezawodnej relacyjnej platformy danych firmy Microsoft używanej na całym świecie, ponieważ zapewnia wszystkie...
9 611,90 zł *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD
Microsoft SQL Server 2019 Standard SQL Server 2019 Standard Edition jest częścią najnowszej wersji systemu zarządzania danymi relacyjnymi firmy Microsoft; łączy w sobie wszystkie ważne funkcje bazy danych, raportowania i analizy...
2 302,90 zł *

Innowacyjne funkcje serwera SQL 2019

Inteligentne oprogramowanie firmy Microsoft oferuje również szereg innowacyjnych funkcji w zakresie przetwarzania danych: Oprócz grupowania (przydziału grupowego) danych, dotyczą one również monitorowania, tj. różnych rodzajów systematycznej rejestracji (rejestracja, pomiary), jak również przetwarzania zapytań lub wpisów podczas wyszukiwania.

Na szczególną uwagę zasługuje nowa edycja SQL Server, Inteligentne Przetwarzanie Zapytań (IQP), które znacznie przyspiesza przetwarzanie zapytań i jest szczególnie efektywne w przypadku dużych ilości danych. Zwiększono również szybkość wielu operacji na bazie danych oraz dodano dodatkowe funkcje.

Poniżej znajduje się szczegółowy przegląd najważniejszych nowych funkcji Microsoft SLQ Server Edition 2019:

Wirtualizacja danych za pomocą klastra danych Big Data Cluster dostępna w SQL Server 2019

Coraz więcej firm posiada obszerne i stale rosnące zbiory danych. Dzięki funkcji "Big Data Cluster" w SQL Server 2019 dostępne jest kompletne środowisko, które wykorzystuje technologie AI do zapewnienia wglądu we wszystkie dane zbioru danych w czasie niemal rzeczywistym. Big Data Clusters zapewniają wszystkie narzędzia potrzebne do szkolenia i korzystania z modeli do nauki maszynowej.

SQL Server 2019 Big Data Cluster (BDC) to oparta na Linuksie sieć kontenerowa SQL Server i Apache Spark, wdrożona w Kubernetes lub Azure Kubernetes Services (AKS).

Funkcja PolyBase wprowadzona w SQL Server 2016 do przetwarzania zapytań Transact-SQL z zewnętrznych źródeł danych została obecnie rozszerzona o Oracle, MongoD oraz Terradata w celu uzyskania dostępu do określonych zewnętrznych źródeł danych.

Korzystanie z Javy w serwerze SQL 2019

Wersja SQL Server 2019 oferuje teraz po raz pierwszy możliwość korzystania z kodu Java w systemie zarządzania bazą danych. Deweloperzy korzystają teraz z integracji Java Runtime. Skompilowany kod Java może być teraz wykonywany na serwerze SQL bez konieczności jego migracji do przetwarzania. Integracja dalszych języków programowania jest również możliwa dzięki nowemu SQL Server 2019 bazującemu na SQL Server Language Extensions.

Bezpieczne enkodery dla szyfrowanych danych z Secure Enclaves

Od czasu wprowadzenia funkcji Always Encrypted w SQL Server 2016, SQL Server 2019 rozszerza możliwość szyfrowania danych z klienta do DBMS z Secure Enclaves. Nawet administratorzy baz danych z ich rozszerzonymi uprawnieniami nie mogą przeglądać tych danych.

Różne ulepszenia wydajności dla serwera SQL 2019

Ponadto, nowy Microsoft SQL Server 2019 oferuje wiele usprawnień wydajności, które przynoszą korzyści nie tylko użytkownikom, ale także administratorom:

Inteligentne przetwarzanie zapytań: Dzięki inteligentnemu przetwarzaniu zapytań (IQP), edycja 2019 serwera SQL zawiera również kilka optymalizacji przetwarzania zapytań, które zapewniają korzyści w zakresie szybkości, szczególnie w przypadku przetwarzania dużych ilości danych.

Inteligentna wydajność: Tak zwana Inteligentna wydajność opisuje dodatkowy wzrost szybkości wykonywania operacji na bazie danych. Niektóre z nich są automatycznie dostępne wewnętrznie lub muszą być najpierw aktywowane przez administratora bazy danych.

Snapshot bazy danych: Za pomocą Snapshot bazy danych, administrator bazy danych tworzy snapshot bazy danych. To zdjęcie może być następnie wykorzystane do zilustrowania oceny lub raportu. Jeśli oryginalna baza danych ulegnie zmianie, migawka może zostać użyta do udokumentowania odchyleń od poprzedniego stanu.

Statystyki ostatniego planu zapytania: Serwer SQL udostępnia administratorowi bazy danych aktualny widok planów wykonania ostatniego zapytania. 

Lekka infrastruktura profilowania zapytań (LWP): LWP został dodatkowo ulepszony i jest teraz domyślnie włączony w SQL Server Management Studio dla Live QueryStatistics.

Przyspieszone odzyskiwanie bazy danych (ADR): przyśpiesza odzyskiwanie bazy danych po ponownym uruchomieniu lub szerokim wycofaniu transakcji.

Modele licencyjne dla Microsoft SQL Server 2019 w firmie Wiresoft

Wraz z SQL Server 2019, Microsoft kontynuuje podstawową opcję licencyjną dostępną od wersji serwerowej 2016. W zależności od wersji SQL Server 2019 Edition - Standard lub Enterprise - dostępne są różne opcje uzyskania odpowiednich licencji serwerowych.

Serwer SQL 2019 Edycje w skrócie

Wiresoft oferuje następujące edycje serwerowe 2019:

SQL Server 2019 Standardition: Standard jest przeznaczony specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W Standard można wybierać między licencją na serwer/CAL (tzn. licencje serwerowe i dostępowe) a możliwością według rdzeni (tutaj nie są potrzebne dalsze licencje dostępowe).

SQL Server 2019 Enterprise Edition: Wersja Enterprise jest przeznaczona dla średnich przedsiębiorstw, a zwłaszcza dużych firm lub organizacji. Jest on licencjonowany zgodnie z odpowiednią liczbą rdzeni. Licencja na jeden serwer/CAL nie jest z reguły dostępna tutaj.

Różnica pomiędzy licencjonowaniem według serwera/CAL i według rdzenia

Podczas gdy licencjonowanie przez serwer/CAL odbywa się według zwykle znanego schematu, licencjonowanie podstawowe opiera się na liczbie licencji wymaganych przez rdzenie. Oznacza to zmianę tzw. metryki licencyjnej, czyli sposobu liczenia odpowiedniego zapotrzebowania na licencję.

Kiedyś nie było istotne, ile rdzeni zawierał procesor, teraz ta liczba jest decydująca dla określenia wymogu licencji.

Licencjonowanie rdzeni ma na celu uwzględnienie rosnącej liczby rdzeni na procesor, co umożliwia obsługę coraz większych nakładów pracy.

Licencjonowanie serwera SQL 2019 przez serwer/CAL

Model licencjonowania według Server/CAL jest znany przez Microsoft również dla innych wersji serwerowych. Jest on oparty na zwykłych wymaganiach:

Każdy serwer, na którym ma zostać wykonana instancja SQL Server, wymaga Standard. Ponadto, dla każdego użytkownika lub urządzenia, które ma dostęp do licencjonowanego serwera SQL, wymagana jest odpowiednia licencja dostępu (CAL) tej samej lub nowszej wersji serwera, czyli CAL użytkownika lub urządzenia.

Dzięki CAL 2019 możliwy jest dostęp zarówno do serwera SQL 2019, jak i do serwera SQL 2017.

To, który rodzaj licencji jest korzystniejszy dla firmy, zależy od tego, ilu użytkowników lub urządzeń końcowych musi być objętych licencją: Połączenia CAL użytkowników są bardziej odpowiednie, jeśli autoryzowany użytkownik chce uzyskać dostęp do serwera z różnych urządzeń, natomiast połączenia CAL z urządzeniami są tańsze, jeśli różni użytkownicy zawsze uzyskują dostęp do serwera za pośrednictwem konkretnego urządzenia.

Licencjonowanie serwera SQL 2019 według rdzeni

Według Microsoftu, model licencjonowania per-core jest obecnie standardową procedurą w chmurze, ponieważ standaryzuje licencjonowanie Windows Server i Azure. Upraszcza również mobilność licencji, na przykład dzięki Azure Hybrid Use Benefit. W rezultacie można teraz również lepiej odwzorować wykorzystanie hybrydowe i wdrożenia chmury do dostarczania oprogramowania.

W przypadku licencjonowania w chmurze jedna licencja rdzeniowa obowiązuje dla dwóch rdzeni, zamiast jednej licencji na procesor, jak to miało miejsce w przeszłości. W związku z tym całkowite zapotrzebowanie na licencję opiera się na odpowiedniej liczbie rdzeni na procesor. Stosuje się co najmniej osiem licencji na serwer, przy czym co najmniej osiem rdzeni jest licencjonowanych na procesor. Wszystkie rdzenie fizyczne serwera wymagają zatem własnej licencji rdzeniowej.

W tym celu Microsoft wprowadził również następujące zasady:

Dla każdego procesora wymagana jest co najmniej 8-rdzeniowa licencja.

Ponadto dla każdego serwera wymagane są co najmniej 16-rdzeniowe licencje.

Licencje podstawowe wymagane dla każdego serwera są dostępne tylko w dwóch pakietach: SQL Server Standard 2-Core lub SQL Server Enterprise 2-Core.

Która Standard jest tańsza w każdym indywidualnym przypadku, czy to licencja serwerowa/CAL czy 2-rdzeniowa, zależy więc od typu maszyny: te z maksymalnie 2 procesorami po 8 rdzeni każdy mogą być licencjonowane korzystniej w Standard wersji SQL Standard. Ze względu na minimalną liczbę ośmiu rdzeni ustaloną przez Microsoft, maszyny z mniejszą liczbą rdzeni nie mogą być licencjonowane po niższej cenie.

W przypadku licencjonowania podstawowego nie są wymagane żadne licencje dostępu (CAL).

Licencja Microsoft SQL Server 2019 w firmie Wiresoft

Bez względu na to, czy chcesz pokryć swoje wymagania licencyjne w swojej firmie za pomocą Microsoft SQL Server 2019 Standard lub Enterprise, czy to licencji Server/CAL czy 2-Core: W Wiresoft otrzymasz te produkty Microsoft wyłącznie jako oryginalne prawa licencyjne. Licencje Microsoftu są szczególnie korzystne w przypadku Wiresoftu, ponieważ oferujemy niewykorzystane licencje na oprogramowanie z europejskich przedsiębiorstw - i to całkowicie legalnie. Dlatego możesz być pewien, że wszystkie licencje zostały sprawdzone przez Wiresoft pod kątem oryginalności i użyteczności. Potwierdza to również wielu entuzjastycznych klientów. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencji na Microsoft SQL Server 2019.