Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER
Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter Kupując Windows Server 2012, otrzymujesz potężną platformę serwerową opartą na doświadczeniu i wiedzy na temat budowy i eksploatacji centrów danych oraz usług w chmurze. Oprogramowanie...
6 078,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard Dzięki Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard firma Microsoft oferuje rozwiązanie dla prywatnych i komercyjnych aplikacji serwerowych, które jest łatwe w instalacji i utrzymaniu. Wersja...
305,90 zł *

Microsoft Windows Server 2012 R2 Editions Datacenter i Standard w firmie Wiresoft

Oba wydania Standard jak również Edition Datacenter for Windows Server 2012 R2 są dostępne w firmie Wiresoft. Różnią się one głównie różnymi poziomami wirtualizacji, jakie oferują użytkownikom; są takie same pod względem funkcji, jakie oferuje wersja 2012 R2 jako taka.

Windows Server 2012 R2 Standard Edition jest przeznaczony przede wszystkim dla klientów, którzy albo w ogóle nie korzystają z wirtualizacji, albo uruchamiają tylko kilka maszyn wirtualnych.

Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition zawiera natomiast wszystkie funkcje niezbędne do stworzenia zwirtualizowanego środowiska prywatnej chmury. Pozwala to na uruchomienie dowolnej liczby maszyn wirtualnych w roli Hyper-V na używanym serwerze Windows.

Server 2012 - Najważniejsze nowe funkcje Microsoft Windows Server 2012 R2 w skrócie

Nowy serwerowy system operacyjny Windows Server 2012 Standard R2 oferuje liczne ulepszenia i funkcje w zakresie sieci, pamięci masowej i zarządzania, a zwłaszcza w zakresie wirtualizacji, platform internetowych i aplikacji; oprócz ulepszonego dostępu i ochrony informacji - w tym infrastruktury wirtualnego pulpitu.

W Windows Server 2012 R2, sprawdzona funkcja zarządzania adresami IP (IPAM) obsługuje również środowiska wirtualne i pracuje efektywniej z System Center 2012 R2.

Dzięki Microsoft Windows Server 2012 R2 otrzymujesz niezawodny, wydajny system serwerowy, który przekonuje wieloma optymalizacjami, a także nowymi funkcjami i programami:

  • Nowoczesny interfejs użytkownika, zoptymalizowany dla ekranów dotykowych
  • Microsoft Windows Azure do tworzenia kopii zapasowych w chmurze Azure
  • PowerShell 3.0 do efektywnego zarządzania ustawieniami systemu
  • Nowy menedżer zadań oferuje większą wydajność dzięki zoptymalizowanym procesom
  • IIS (internetowy serwis informacyjny 8.0) z zarządzaniem certyfikatami rozszerzonej walidacji
  • SMB 3.0 pozwala na jeszcze szybszy i lepszy dostęp do udziałów w plikach

Następujące cechy wersji Windows Server 2012 R2 zostały szczegółowo wyjaśnione:

Server 2012 - Wyższy poziom wirtualizacji z Hyper-V

Windows Server 2012 R2 jest jeszcze bardziej zorientowany na chmurę niż poprzednie wersje. Najważniejsze i zarazem większość nowych funkcji, jakie oferuje Windows Server 2012 R2 w porównaniu z poprzednią wersją, zawarte są w Hyper-V. W szczególności poprawiono dostęp do serwerów wirtualnych w oparciu o RDP, dzięki czemu znacząco zoptymalizowano wydajność VM Connect. Sesje Remote Desktop Protocol (RDP) działają w Windows Server 2012 R2 za pośrednictwem hosta, więc bezpośrednie połączenie RDP z serwerem wirtualnym nie jest już konieczne. Dzięki temu serwer wirtualny może być aktywowany automatycznie i szybciej, a tym samym pracować jeszcze wydajniej.

Kolejną ważną innowacją dla System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 jest obsługa Windows Server 2012 R2 i Hyper-V Server 2012 R2. Oba systemy mogą być obsługiwane równolegle w Centrum Systemowym Virtual Machine Manager 2012 R2 i dzięki temu serwery wirtualne mogą być przenoszone pomiędzy siecią a chmurą. W ten sposób, serwer może być utworzony w chmurze za pomocą kopii zapasowej online Windows Azure, podczas gdy Hyper-V współpracuje z wirtualnymi maszynami Windows Azure.

Hyper-V ściśle współpracuje z nowym menedżerem odzyskiwania danych Hyper-V. Umożliwia to teraz replikację w chmurze lub tworzenie kopii zapasowych wirtualnych serwerów opartych na maszynach wirtualnych Hyper-V (Hyper-V replika) lub Windows Azure: pozwala to również na replikację na trzecim hoście w porównaniu z Windows Server 2012 z tylko dwoma hostami.

Server 2012 - Maszyny wirtualne Generacja 2

Wersja Windows Server 2012 R2 maszyn wirtualnych - znana również jako VMs Generation 2 firmy Microsoft - obsługuje nowy standard UEFI BIOS oraz zintegrowaną funkcję Secure Boot. A dzięki funkcji Storage Quality of Service administratorzy mogą teraz kontrolować nie tylko przepustowość sieci, ale także przepustowość danych dla serwerów wirtualnych.

Poprawiono również wsparcie dla Linuksa jako serwera wirtualnego, dzięki czemu pamięć dynamiczna może być używana również w klientach Linuksa.

Dzięki VM Connect można teraz kopiować i przenosić pliki metodą "przeciągnij i upuść". Wirtualne dyski twarde (VHDX) w Windows Server 2012 R2 mogą być powiększane lub pomniejszane podczas pracy; serwery wirtualne mogą również współdzielić wirtualny dysk twardy.

Podobnie, przenoszenie i kopiowanie serwerów wirtualnych pomiędzy hostami Hyper-V z funkcją Live Migration jest możliwe podczas pracy ze znacznie większą prędkością. Funkcja ta została również zoptymalizowana w Windows Server 2012 R2 dla sieci 10 Gigabit/s i oferuje dzięki Remote Direct Memory Access (RDMA) możliwość bardzo szybkiego przenoszenia danych pamięci pomiędzy hostami, wspiera również ich wydajną kompresję.

Server 2012 - Foldery robocze w Windows Server 2012 R2 z Windows 8.1

Oczywiście,Windows Server 2012 R2 współpracuje z Windows 8.1. Umożliwia to współpracę z Work Folders z Windows Server 2012 R2 i udostępnianie danych w chmurze. Transfer do folderów roboczych jest szyfrowany w celu ochrony danych wrażliwych przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich.

Server 2012 - Deduplikacja danych na wirtualnych dyskach twardych

W Windows Server 2012 R2 deduplikacja danych pozwala nie tylko na znajdowanie i eliminowanie duplikatów plików na serwerach plików, ale także na wirtualnych dyskach twardych. Może to zaoszczędzić sporo miejsca na hostach Hyper-V.

Server 2012 - Dyski SSD i SATA są łączone w przestrzenie pamięci masowej.

Windows Server 2012 R2 Storage Pools umożliwia podłączanie i udostępnianie tradycyjnych dysków twardych i SSD, znacznie przyspieszając działanie serwera plików. Serwer analizuje zapisane dane i umieszcza częściej używane dane na szybszych nośnikach pamięci.

Server 2012 - Lepsze zarządzanie danymi i kontrola dostępu

W serwerze Microsoft 2012 R2 system plików NTFS został uzupełniony o nowy ReFS (Resilient File System). Jest on przeznaczony wyłącznie do przechowywania danych na serwerach w celu maksymalizacji dostępności danych, skutecznego skalowania dużych zbiorów danych, a jednocześnie zapewnienia integralności danych poprzez odporność na uszkodzenia.

Dzięki dynamicznej kontroli dostępu, dostęp do danych jest kontrolowany za pomocą metadanych. Nowa funkcja uzupełnia linie zabezpieczeń Active Directory i chroni dane, zapobiegając nieautoryzowanemu dostępowi podczas ich przenoszenia.

Server 2012 - Wymagania systemowe dla Windows Server 2012 R2

Następujące minimalne wymagania są niezbędne do bezpiecznego i bezproblemowego działania Windows Server 2012 R2. Rzeczywiste wymagania zależą również od konfiguracji systemu i innych zainstalowanych aplikacji:

Platforma: Windows

Procesor: min. procesor 1,4 GHz z 64 bitami

Pamięć RAM: co najmniej 512 MB

Miejsce na dysku twardym: co najmniej 32 GB

Server 2012 - Model licencjonowania dla Windows Server 2012 R2

Licencja na system Windows Server 2012 R2 jest obliczana na podstawie liczby procesorów na fizycznym serwerze, na którym zainstalowany jest system operacyjny, w tym wirtualny. Jedna licencja zawsze obejmuje 2 procesory fizyczne. Jest on licencjonowany na jednego gospodarza wirtualizacji fizycznej. Każda licencja dla Windows Server 2012 R2 Editions Datacenter oraz Standard jest dostępny tylko jako pakiet 2-procesorowy, jedna licencja obejmuje 2 procesory na jednym serwerze.

W związku z tym podział licencji na kilka serwerów nie jest możliwy, nie jest też dozwolone przypisanie licencji do maszyny wirtualnej. Poprzedni model licencjonowania na procesor jest ważny tylko do Windows Server 2012 R2. Licencje dla każdej wyższej wersji są teraz obliczane na podstawie modelu podstawowego. Dwie edycje Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter różnią się prawami wirtualizacji w następujący sposób:

Licencjonowanie Windows Server 2012 R2 Standard Edition

Licencja Standard Edition zawiera prawa do wirtualizacji dla 2 maszyn wirtualnych. Odpowiada to w szczególności zwykłym potrzebom mniejszych firm, które nie wymagają żadnej wirtualizacji lub wymagają tylko niewielkiej wirtualizacji. Liczba uprawnień może zostać zwiększona poprzez zakup dodatkowych Edycji Standard. Na przykład, z trzema serwerem 2012 R2 Standard Editions można poprawnie licencjonować serwer z 2 procesorami i 6 maszynami wirtualnymi (VM).

Licencjonowanie Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition

W przypadku wersji Datacenter Edition ograniczenie to nie ma zastosowania do 2 maszyn wirtualnych. W związku z tym, przy zakupie Edycji Datacenter, teoretycznie na licencjonowanym serwerze może pracować nieograniczona liczba maszyn wirtualnych, praktycznie w zależności od wydajności używanego sprzętu. Jest to zatem właściwe rozwiązanie dla firm i organizacji, które prowadzą wysoki stopień wirtualizacji lub korzystają z hybrydowego środowiska chmury.

Która edycja Windows Server 2012 R2 jest najlepsza w każdym indywidualnym przypadku zależy - mówiąc wprost - od liczby serwerów wirtualnych, które użytkownik chce obsługiwać.

Oprócz licencji na serwer dla dwóch edycji Standard i Datacenter, użytkownicy wymagają również CAL-ów (ang. client access licenses) - opartych na użytkownikach lub urządzeniach - które można również uzyskać w Wiresoft za rozsądną cenę.

KupWindows Server 2012 R2 Editions tanio w Wiresoft

SerwerWindows 2012 R2 Editions Standard i Datacenter można dostać tanio w Wiresoft. W zależności od tego, czy chcesz uzupełnić swoje licencje na Windows Server 2012 R2, czy też licencjonować swoje serwery za pomocą jednej z dwóch edycji, Wiresoft oferuje Ci niewykorzystane licencje od firm europejskich, które są kupowane legalnie - za bezkonkurencyjną cenę!

Przy zakupie licencji na Windows Server 2012 R2 od firmy Wiresoft otrzymasz tylko oryginalne licencje, które zostały dokładnie sprawdzone przez firmę Wiresoft pod kątem ich autentyczności i właściwej funkcjonalności. Wielu zadowolonych klientów firmy Wiresoft potwierdza przewagę cenową licencji firmy Wiresoft Microsoft. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące potrzeb licencyjnych dla Windows Server Editions 2012 R2 Standard i Datacenter: