Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard Dzięki Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard firma Microsoft oferuje rozwiązanie dla prywatnych i komercyjnych aplikacji serwerowych, które jest łatwe w instalacji i utrzymaniu. Wersja...
275,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER
Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter Kupując Windows Server 2012, otrzymujesz potężną platformę serwerową opartą na doświadczeniu i wiedzy na temat budowy i eksploatacji centrów danych oraz usług w chmurze. Oprogramowanie...
5 471,90 zł *

Microsoft Windows Server 2012 R2

Microsoft Windows Server 2012 R2 to serwerowa wersja systemu Windows 8.1 i następca Windows Server 2012. W porównaniu z poprzednią wersją 2012 ma do zaoferowania kilka ważnych innowacji i optymalizacji - zwłaszcza w obszarze wirtualizacji, która odgrywa coraz ważniejszą rolę.

Windows Server 2012 R2 charakteryzuje się więc przede wszystkim innowacjami w Hyper-V oraz połączeniem z usługami chmurowymi Windows Azure. Nowe usługi, takie jak Windows Azure Services for Windows Server, umożliwiają zarządzanie wirtualnymi serwerami w chmurze i lokalnymi serwerami w sieciach korporacyjnych oraz centralne sterowanie nimi za pośrednictwem portalu internetowego.

Firmy, które coraz częściej korzystają z tych technologii, odniosą zatem szczególne korzyści z aktualizacji do Windows Server 2012 R2. Ponadto zintensyfikowano współpracę między Windows Server i System Center, a także Windows.

Microsoft Windows Server 2012 R2 Editions Datacenter i Standard w Wiresoft

Zarówno Edycja Standard jak i Datacenter Edition dla Windows Server 2012 R2 są dostępne w Wiresoft. Różnią się one przede wszystkim różnym stopniem wirtualizacji, jaki oferują użytkownikom; pod względem funkcji, które wersja 2012 R2 oferuje jako taka, są one takie same.

Windows Server 2012 R2 Standard Edition jest przeznaczony przede wszystkim dla klientów, którzy w ogóle nie korzystają z wirtualizacji lub obsługują tylko kilka maszyn wirtualnych.

Z kolei Windows Server 2012 R2Datacenter Edition zawiera wszystkie niezbędne funkcje dla zwirtualizowanego środowiska chmury prywatnej. Umożliwia to uruchomienie dowolnej liczby maszyn wirtualnych w roli Hyper-V na używanym serwerze Windows.

Najważniejsze innowacje Microsoft Windows Server 2012 R2 w skrócie

Nowy serwerowy system operacyjny Windows Server 2012 Standard R 2 oferuje liczne ulepszenia i funkcje w obszarach sieci, pamięci masowej i administracji, a także w szczególności w wirtualizacji, platformach internetowych i aplikacyjnych; oprócz ulepszonego dostępu i ochrony informacji - w tym infrastruktury wirtualnego pulpitu.

Również w Windows Server 2012 R2 sprawdzona funkcja serwera IP Address Management (IPAM) obsługuje środowiska wirtualne i działa jeszcze wydajniej z System Center 2012 R2.

Dzięki Microsoft Windows Server 2012 R2 otrzymujesz niezawodny, wydajny system serwerowy, który imponuje wieloma optymalizacjami, a także nowymi funkcjami i programami:

  • Nowoczesny interfejs użytkownika, zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych
  • Microsoft Windows Azure do tworzenia kopii zapasowych w chmurze Azure
  • PowerShell 3.0 do efektywnego zarządzania ustawieniami systemu
  • Nowy menedżer zadań oferuje większą wydajność dzięki zoptymalizowanym procesom
  • IIS (Internet Information Service 8.0) z zarządzaniem certyfikatami Extended Validation
  • SMB 3.0 umożliwia jeszcze szybszy i lepszy dostęp do udziałów plików

Na szczególną uwagę zasługują następujące funkcje wersji Windows Server 2012 R2:

Wyższy poziom wirtualizacji dzięki Hyper-V

Windows Server 2012R2 jest jeszcze bardziej zorientowany na chmurę niż poprzednie wersje. Najważniejsze i zarazem najbardziej innowacyjne rozwiązania, jakie oferuje Windows Server 2012 R2 w porównaniu z poprzednią wersją, są zawarte w Hyper-V. Tutaj w szczególności poprawiono dostęp do serwerów wirtualnych. W szczególności poprawiono dostęp do serwerów wirtualnych na podstawie RDP, dzięki czemu wydajność VM Connect została znacznie zoptymalizowana. W systemie Windows Server 2012 R2 sesje za pośrednictwem protokołu Remote Desktop Protocol (RDP) są uruchamiane za pośrednictwem hosta, więc bezpośrednie połączenie RDP z serwerem wirtualnym nie jest już konieczne. W ten sposób serwer wirtualny może być aktywowany szybciej w sposób zautomatyzowany, a tym samym działa jeszcze wydajniej.

Kolejną ważną innowacją w System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 jest wsparcie dla Windows Server 2012 R2 i Hyper-V Server 2012 R2. Oba systemy mogą być obsługiwane równolegle w System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, a tym samym wirtualne serwery mogą być przenoszone między siecią a chmurą. W ten sposób kopia zapasowa serwera może być tworzona w chmurze za pośrednictwem Windows Azure Online Backup, podczas gdy Hyper-V współpracuje z Windows Azure Virtual Machines.

Hyper-V ściśle współpracuje z nowym Hyper-V Recovery Manager. Umożliwia to teraz replikację w chmurze lub tworzenie kopii zapasowych serwerów wirtualnych opartych na Hyper-V (Hyper-V Replica) lub Windows Azure Virtual Machines: umożliwia także replikację do trzeciego hosta w porównaniu do Windows Server 2012 z tylko dwoma hostami.

Maszyny wirtualne generacji 2

Maszyny wirtualne - nazywane również przez Microsoft maszynami wirtualnymi generacji 2 - obsługują nowy BIOSStandard UEFI i zintegrowaną funkcję Secure Boot w wersji Windows Server 2012 R2. A dzięki funkcji Storage Quality of Service administratorzy mogą teraz kontrolować przepustowość danych dla serwerów wirtualnych oprócz przepustowości sieci.

Ulepszono również obsługę systemu Linux jako serwera wirtualnego, dzięki czemu pamięć dynamiczna może być również używana w klientach Linux.

Dzięki VM Connect pliki mogą być teraz kopiowane i przenoszone metodą "przeciągnij i upuść". Wirtualne dyski twarde (VHDX) mogą być powiększane lub zmniejszane w systemie Windows Server 2012 R2 podczas pracy; wirtualne serwery mogą również współdzielić wirtualny dysk twardy.

Podobnie, przenoszenie i kopiowanie wirtualnych serwerów między hostami Hyper-V jest możliwe dzięki Live Migration podczas pracy ze znacznie większą prędkością. Funkcja ta została również zoptymalizowana pod kątem sieci 10 Gigabit/s w systemie Windows Server 2012 R2, a dzięki zdalnemu bezpośredniemu dostępowi do pamięci (RDMA) oferuje możliwość bardzo szybkiego przenoszenia danych RAM między hostami; obsługuje również ich wydajną kompresję.

Foldery robocze w Windows Server 2012 R2 z Windows 8.1

Windows Server 2012 R2 naturalnie współpracuje z Windows 8.1. Dzięki temu możliwa jest współpraca Work Folders z Windows Server 2012 R2 i wymiana danych za pośrednictwem chmury. Transfer do folderów roboczych jest szyfrowany w celu ochrony wrażliwych danych przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich.

Deduplikacja danych na wirtualnych dyskach twardych

W systemie Windows Server 2012 R2 zduplikowane pliki można znaleźć i wyeliminować nie tylko na serwerach plików, ale także na wirtualnych dyskach twardych. Pozwala to zaoszczędzić dużo miejsca na hostach Hyper-V.

Dyski SSD i SATA są łączone w Storage Spaces

Dzięki Storage Pools systemu Windows Server 2012 R2 konwencjonalne dyski twarde i dyski SSD mogą być łączone i używane razem, co znacznie przyspiesza działanie serwera plików. Serwer analizuje w ten sposób przechowywane dane i umieszcza te częściej używane na szybszych nośnikach danych.

Ulepszone zarządzanie i kontrola dostępu do danych

W Microsoft Server 2012 R2 system plików NTFS został uzupełniony o nowy ReFS (Resilient File System). Został on opracowany wyłącznie do przechowywania danych na serwerach w celu maksymalizacji dostępności danych i efektywnego skalowania dużych zbiorów danych przy jednoczesnym zapewnieniu integralności danych poprzez odporność na uszkodzenia.

Dzięki Dynamic Access Control dostęp do danych jest kontrolowany za pomocą metadanych. Nowa funkcja uzupełnia linie zabezpieczeń Active Directory i chroni dane, zapobiegając nieautoryzowanemu dostępowi podczas ich przenoszenia.

Wymagania systemowe dla Windows Server 2012 R2

Poniższe minimalne wymagania są niezbędne do bezpiecznego i bezproblemowego działania systemu Windows Server 2012 R2. Rzeczywiste wymagania zależą również od odpowiedniej konfiguracji systemu i innych zainstalowanych aplikacji:

Platforma: Windows

Procesor: min. 1,4 GHz z 64-bitowym procesorem

Pamięć RAM: co najmniej 512 MB

Miejsce na dysku twardym: co najmniej 32 GB

Model licencjonowania systemu Windows Server 2012 R2

Licencjonowanie systemu Windows Server 2012 R2 jest obliczane w zależności od liczby procesorów serwera fizycznego, na którym system operacyjny jest używany - również wirtualnie. Pojedyncza licencja zawsze obejmuje 2 procesory fizyczne. Jest ona licencjonowana na fizycznego hosta wirtualizacji. Każda licencja na Windows Server 2012 R2 Editions Datacenter i Standard jest dostępna tylko jako pakiet 2-procesorowy, jedna licencja obejmuje 2 procesory na jednym serwerze.

W związku z tym nie jest możliwe dzielenie licencji między kilka serwerów, ani przypisanie licencji do maszyny wirtualnej. Poprzedni model licencjonowania na procesor ma zastosowanie tylko do Windows Server 2012 R2. Licencje dla każdej wyższej wersji są teraz obliczane na podstawie modelu opartego na rdzeniu. Dwie edycje Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter różnią się prawami do wirtualizacji w następujący sposób:

Licencjonowanie Windows Server 2012 R2 Standard Edition

Licencja edycjiStandard zawiera prawa do wirtualizacji dla 2 maszyn wirtualnych. Odpowiada to zwykłym potrzebom zwłaszcza mniejszych firm, które albo nie wymagają wirtualizacji w ogóle, albo tylko w niewielkim stopniu. Liczbę uprawnień można zwiększyć, kupując dodatkowe edycje Standard. Na przykład, z trzema edycjami Server 2012 R2 Standard możesz poprawnie licencjonować serwer z 2 procesorami i 6 maszynami wirtualnymi (maszynami wirtualnymi).

Licencjonowanie Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition

Wersja Datacenter Edition nie jest ograniczona do 2 maszyn wirtualnych. Przy zakupie Datacenter Edition, teoretycznie nieograniczona liczba maszyn wirtualnych może działać na licencjonowanym serwerze, praktycznie w zależności od wydajności używanego sprzętu. Jest to zatem odpowiednie rozwiązanie dla firm i organizacji, które stosują wysoki stopień wirtualizacji lub korzystają ze środowiska chmury hybrydowej.

To, która edycja systemu Windows Server 2012 R2 jest najbardziej odpowiednia w danym przypadku, zależy - w uproszczeniu - od liczby serwerów wirtualnych, które użytkownik chce obsługiwać.

Oprócz licencji serwerowej dla dwóch edycji Standard i Datacenter, użytkownicy potrzebują również licencji CAL (licencji dostępu klienta) - opartych na użytkownikach lub urządzeniach - są one również dostępne w rozsądnej cenie od Wiresoft.

Kup Windows Server 2012 R2 Editions w rozsądnej cenie od Wiresoft

Wersje Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter są dostępne w korzystnej cenie od Wiresoft. W zależności od tego, czy chcesz uzupełnić swoje licencje Windows Server 2012 R2, czy licencjonować swoje serwery za pomocą jednej z dwóch edycji, Wiresoft oferuje niewykorzystane licencje od europejskich firm, które zostały zakupione legalnie - w bezkonkurencyjnej cenie!

Kupując licencje Windows Server 2012 R2 od Wiresoft, otrzymasz tylko oryginalne licencje, które zostały dokładnie przetestowane przez Wiresoft pod kątem autentyczności i bezbłędnej funkcjonalności. Wielu zadowolonych klientów Wiresoft potwierdza przewagę cenową licencji Wiresoft Microsoft. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące potrzeb licencyjnych dla Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter: