Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD
Serwer SQL 2014 Standard Microsoft SQL Server 2014 to główne wydanie produktu z wieloma nowymi funkcjami: Niezawodność dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla biznesu z większą dostępnością, błyskawicznym wyszukiwaniem i zaawansowanymi...
1 509,90 zł *
MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE
Serwer SQL 2014 Enterprise Microsoft SQL Server 2014 to platforma informacyjna z obsługą chmury obliczeniowej, która pomaga organizacjom odblokować przełomowe odkrycia w całej organizacji i szybko budować rozwiązania oraz rozpowszechniać...
20 193,90 zł *

Microsoft SQL Server 2014 - potężne oprogramowanie do kompleksowego zarządzania bazami danych i wirtualizacji

Dzięki Microsoft SQL Server 2014 firmy otrzymują potężny system do zarządzania i przechowywania danych, aby udostępniać je zarówno online, jak i aplikacjom desktopowym. SQL Server 2014 koncentruje się całkowicie na trendzie w kierunku chmury - a zatem także na odpowiednio większej wydajności. Działanie w środowiskach o krytycznym znaczeniu dla biznesu zostało zatem znacznie zoptymalizowane, do czego przyczyniają się również nowe lub rozszerzone funkcje in-memory i cloud BI; oprócz wyższej skalowalności i możliwości tworzenia lub wspierania scenariuszy chmury hybrydowej. W tym kontekście wersja SQL Server 2014 oferuje silniejsze połączenie z platformą chmurową Azure, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie po awarii są również dostępne za pomocą Azure Virtual Machine. SQL Server 2014 może być alternatywnie używany lokalnie, dla czystych aplikacji Azure lub dla hybrydowych rozwiązań chmurowych.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji systemu zarządzania relacyjnymi bazami danych firmy Microsoft, licencjonowanie SQL Server 2014 ponownie oferuje alternatywę między licencjami opartymi na rdzeniu (opartymi na mocy obliczeniowej) a licencjami opartymi na serwerze oraz licencjami dostępu użytkownika lub urządzenia (CAL).

Microsoft SQL Server 2014 jest dostępny w Wiresoft w edycjach Standard i Enterprise do kompleksowego użytku biznesowego. Już w edycji Standard SQL Server 2014 zapewnia podstawowe funkcje zarządzania danymi i BI, dzięki którym nawet firmy o mniejszych rozmiarach i mniejszej potrzebie wirtualizacji aplikacji usługowych mają wszystkie niezbędne narzędzia, których wymagają aplikacje o krytycznym znaczeniu dla biznesu.

SQL Server 2014 Enterprise Edition zapewnia użytkownikom końcowym najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi i funkcji do dostarczania skalowalnych, wysoce dostępnych aplikacji SQL Server.

Zarówno edycja Standard, jak i Enterprise zapewniają wszechstronne rozwiązania serwerowe dla firm każdej wielkości, które wymagają minimalnych zasobów IT, zapewniając jednocześnie maksymalną wydajność.

Pracuj wydajnie z usługami SQL Server 2014

System SQL Server składa się z kilku komponentów, nazywanych przez Microsoft usługami, które ułatwiają zarówno kompleksowe zastosowanie funkcji, jak i administrację. SQL Server 2014 zawiera następujące komponenty serwera:

  • Database Engine
  • Usługi analizy
  • Usługi raportowania
  • Usługi integracji
  • Usługi danych podstawowych

Aparat bazy danych SQL Server

Silnik bazy danych SQL Server lub moduł bazy danych zapewnia podstawowe funkcje dla SQL Server 2014. Obejmują one przetwarzanie, a także przechowywanie, replikację i tworzenie kopii zapasowych danych. Ten moduł bazy danych zawiera również różne narzędzia do administrowania i dostarczania danych relacyjnych i XML, a także serwer DQS (Data Quality Services), który również współpracuje z usługami integracji.

Usługi analityczne

Ten komponent analityczny Microsoft SQL Server 2014 Standard zapewnia szereg narzędzi, za pomocą których użytkownicy mogą tworzyć i zarządzać zapytaniami OLAP (Online Analytical Processing) - np. do analiz trendów, prognoz sprzedaży, obliczeń budżetowych lub raportów finansowych. Obejmuje to również aplikacje do eksploracji danych do obliczeń statystycznych w celu identyfikacji trendów lub wzorców w analizowanych danych.

Usługi raportowania

Usługi raportowania w SQL Server 2014 umożliwiają tworzenie raportów w wielu różnych formach: jako macierzy, wykresu lub w dowolnej formie. Raporty te mogą być również łatwo i wydajnie zarządzane i wdrażane. Usługi raportowania zapewniają również rozszerzalną platformę do tworzenia własnych aplikacji raportujących.

Usługi integracji

Dzięki usługom integracji (SSIS) SQL Server 2014 zapewnia grupę narzędzi graficznych, a także programowalnych obiektów, które służą do przenoszenia, kopiowania lub przekształcania danych. Dzięki stałym rolom dostępnym w bazie danych katalogu SSIS, usługi integracyjne są dużym ułatwieniem zwłaszcza dla administratorów.

Usługi danych podstawowych

Usługi Master Data Services (w skrócie MDS) zapewniają wydajne i bezpieczne rozwiązanie do zarządzania domenami, a także klientami, kontami i produktami, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa transakcji. W tym celu wersje danych MDS mogą być wykorzystywane do zarządzania hierarchiami, a także regułami biznesowymi. Specjalny dodatek dla programu Excel również obsługuje Master Data Services.

Ważne innowacje w SQL Server 2014 - dla zoptymalizowanej analizy danych

Microsoft SQL Server 2014 zapewnia użytkownikom platformę informacyjną obsługującą chmurę, która oferuje szereg ważnych narzędzi i funkcji, dzięki którym firmy mogą również dostarczać niezawodne rozwiązania i aplikacje dla chmury. Obejmują one funkcje OLTP w pamięci, a także Column Store Index i StreamInsight, które obsługują również strategię chmury hybrydowej z SQL Azure, opisaną bardziej szczegółowo poniżej.

Narzędzia danych SQL Server dla Business Intelligence

Kolejne innowacje w SQL Server 2014 to, oprócz wysokiej dostępności i skalowalności, nowe narzędzia SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT). Szablony projektów BI obsługują Visual Studio 2013 oprócz Analysis Services, Integration Services i Reporting Services.

Technologia in-memory z OLTP w edycji Enterprise

W nowym wydaniu SQL na szczególną uwagę zasługuje zintegrowana technologia in-memory OLTP - Online Transaction Processing - w edycji Enterprise. Funkcja ta - ogłoszona przez Microsoft jako "Project Hekaton" - jest prawdziwym turbo, które przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności SQL Server 2014. Jest to baza danych w pamięci, która obsługuje obciążenia OLTP wbudowane w Microsoft SQL Server 2014. In-memory OLTP uzupełnia możliwości in-memory już dostępne dla hurtowni danych i analityki biznesowej.

Możliwości OLTP rezydujące w pamięci dostępne z Hekaton zwiększają wydajność aplikacji SQL Server bez potrzeby dodatkowej optymalizacji. Hekaton jest dostępny tylko w wersji Enterprise, więc firmy, które cenią sobie szybką wydajność, powinny wybrać tę edycję.

Zoptymalizowane pod kątem pamięci indeksy xVelocity ColumnStore i grupy dostępności AlwaysOn

Dostępne tylko w wersji Enterprise są również aktualizowalne indeksy ColumnStore, dzięki którym dane mogą być przechowywane, zarządzane i pobierane w formacie danych opartych na kolumnach.

Wreszcie, SQL Server 2014 oferuje również grupy dostępności AlwaysOn, które obsługują do 8 replik wtórnych, w tym 2 synchroniczne repliki wtórne.

Microsoft SQL Server 2014 - wymagania systemowe

Pamięć: min. 1 GB RAM, zalecane 4 GB lub więcej

Procesor: min. 1 GHz dla systemów 32-bitowych lub 1,4 GHz dla systemów 64-bitowych, zalecane 2 GHz

Miejsce na dysku twardym: min. 6 GB, również w zależności od zainstalowanych komponentów SQL Server 2014

System operacyjny: Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2 odpowiednio w wersji 32-bitowej i 64-bitowej

Edycje i licencjonowanie Windows SQL Server 2014 w Wiresoft

SQL Server 2014 jest oferowany w Wiresoft w dwóch głównych edycjach, które zaspokajają różne wymagania dotyczące funkcji i wydajności organizacji i osób prywatnych:

  • Edycja Enterprise SQL Server 2014 jest szczególnie odpowiednia dla aplikacji o znaczeniu krytycznym, które wymagają dużej wydajności w pamięci, a także bezpieczeństwa przy zachowaniu wysokiej dostępności.
  • Edycja Standard SQL Server 2014 oferuje już wszechstronne funkcje dla aplikacji warstwy pośredniej i magazynów danych hurtowni danych (data marts).

Nowy model licencjonowania Microsoft dla SQL Server 2014

Nowa tak zwana metryka licencyjna firmy Microsoft dotyczy również wersji SQL Server 2014.

Określa ona, w zależności od odpowiedniej edycji serwera, jakie opcje licencjonowania są oferowane w celu korzystania z oprogramowania SQL.

W starszych wersjach serwerów Microsoft wcześniej nie miało znaczenia, ile rdzeni miał procesor. Teraz jednak ich liczba jest podstawą do określenia wymagań licencyjnych dla niektórych edycji SQL Server. Powodem tego jest zwiększona liczba rdzeni, która dodatkowo zwiększa wydajność procesorów, a tym samym również rosnące obciążenia. Licencjonowanie rdzeni odpowiada zatem w pewien sposób wyższemu skalowaniu wydajności.

Edycja Standard SQL Server w wersji 2014 jest - w przeciwieństwie do innych edycji, takich jak Enterprise - dostępna nie tylko jako licencjonowanie 2-rdzeniowe, ale także z licencjonowaniem na serwer/CAL. W ten sposób Microsoft uwzględnia niższe wymagania mniejszych i średnich firm w zakresie wydajności i skalowalności usług. W ten sposób mogą one również korzystać z wydajności i funkcji chmury SQL Server 2014 i skorzystać z zazwyczaj tańszej alternatywy licencjonowania z serwerem i licencjami CAL.

Aby dowiedzieć się, która forma licencjonowania SQL Server 2014 Standard Edition jest najbardziej odpowiednia dla Twojej firmy lub organizacji, należy określić i przeanalizować typowe obciążenia i na tej podstawie wybrać odpowiednią edycję lub, w przypadku Standard, właściwą formę licencji. Zależy to również od liczby Twoich pracowników i wymaganej wirtualizacji usług. Chociaż licencjonowanie serwerowe/CAL jest często bardziej opłacalną opcją, w niektórych przypadkach korzystne może być wybranie licencjonowania według rdzeni. Poniżej znajdziesz krótkie wyjaśnienie dwóch opcji licencjonowania dla SQL Server 2014. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące najkorzystniejszej formy dla Twojej firmy lub wymagań, skontaktuj się z nami w celu uzyskania porady.

Licencjonowanie SQL Server w wersji 2014 z pakietami 2-rdzeniowymi

Według Microsoftu licencjonowanie SQL Server 2014 oparte na rdzeniu opiera się na następujących kryteriach: Licencja na jeden rdzeń jest zawsze ważna dla dwóch rdzeni - zamiast jednej licencji na procesor, jak miało to miejsce w przeszłości. Microsoft wprowadził jednak dodatkowe kryterium, aby sama liczba rdzeni na procesor nie odpowiadała liczbie wymaganych licencji na rdzeń; obowiązuje raczej następująca zasada: minimalna liczba rdzeni wynosi zawsze 16, niezależnie od tego, czy silnik jest wyposażony w mniejszą liczbę rdzeni.

Dlatego zawsze musisz zakupić co najmniej 16 licencji rdzeniowych, tj. 8 pakietów licencji 2-rdzeniowych. Dalsze licencje w formie CAL nie są wówczas wymagane. Silniki z mniejszą liczbą rdzeni niż 16 nie mogą być zatem licencjonowane po niższej cenie.

Licencjonowanie Server/CAL dla SQL Server 2014 Standard

W przypadku licencjonowania z licencją serwerową i licencjami dostępu klienta (CAL) wymagane są następujące dwa składniki: Serwer najpierw potrzebuje własnej licencji na SQL Server Edition 2014 Standard. Obejmuje to również prawa administratora, ale aby pracownik mógł korzystać z usług i funkcji serwera, musi mieć dodatkową licencję dostępu klienta. Tutaj możesz wybrać pomiędzy CAL dla użytkownika lub dla urządzenia końcowego - zwaną User lub Device CAL. Obie licencje są również dostępne w Wiresoft w specjalnej cenie.

Microsoft SQL Server 2014 w korzystnej cenie w Wiresoft

W Wiresoft możesz uzyskać SQL Server 2014 zarówno w wersji Standard, jak i Enterprise jako oryginalne licencje Microsoft. Skorzystaj w szczególności z korzyści cenowych, jakie Wiresoft zapewnia w przypadku tych i innych licencji na oprogramowanie Microsoft. Wszystkie oferowane produkty Microsoft to nieużywane licencje, które pochodzą od firm europejskich, mogą być używane w 100% - i zostały przez nas nabyte całkowicie legalnie. Ponieważ zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dozwolona jest odsprzedaż lub zakup oprogramowania, takiego jak licencje serwerowe. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że kupujesz w pełni użyteczny pakiet licencji od Wiresoft, który został przez nas dokładnie sprawdzony pod kątem autentyczności. Wielu klientów ufa ofercie licencji Wiresoft i fachowym poradom, które zapewniamy. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencji na Microsoft SQL Server 2014.