Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE
Serwer SQL 2014 Enterprise Microsoft SQL Server 2014 to platforma informacyjna z obsługą chmury obliczeniowej, która pomaga organizacjom odblokować przełomowe odkrycia w całej organizacji i szybko budować rozwiązania oraz rozpowszechniać...
22 436,90 zł *
MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD
Serwer SQL 2014 Standard Microsoft SQL Server 2014 to główne wydanie produktu z wieloma nowymi funkcjami: Niezawodność dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla biznesu z większą dostępnością, błyskawicznym wyszukiwaniem i zaawansowanymi...
1 676,90 zł *

Wydajna praca z usługami SQL Server 2014

System SQL Server składa się z kilku komponentów, nazywanych przez Microsoft Usługami, które ułatwiają zarówno kompleksowe zastosowanie funkcji, jak i administrację. SQL Server 2014 zawiera następujące komponenty serwera:

  • Baza danych Silnik
  • usługi analityczne
  • usługi sprawozdawcze
  • Usługi integracyjne
  • Master Data Services

Silnik bazy danych SQL Server

Silnik bazy danych SQL Server lub moduł bazy danych dostarcza podstawowych funkcji dla SQL Server 2014. Obejmuje to przetwarzanie, przechowywanie, replikację i tworzenie kopii zapasowych danych. Ten moduł bazy danych zawiera również różne narzędzia do administrowania lub dostarczania danych relacyjnych i XML, jak również serwer DQS (Data Quality Services), który również współpracuje z usługami integracyjnymi.

usługi analityczne

Ten komponent analityczny Standard Microsoft SQL Server 2014 dostarcza zestaw narzędzi, które pozwalają użytkownikom na tworzenie i zarządzanie zapytaniami o przetwarzanie analityczne online (OLAP) do analizy trendów, prognoz sprzedaży, obliczeń budżetowych i raportów finansowych. Obejmują one aplikacje eksploracji danych do obliczeń statystycznych w celu identyfikacji trendów lub wzorców w analizowanych danych.

usługi sprawozdawcze

W SQL Server 2014, usługi raportowania w SQL Server 2014 pozwalają na tworzenie raportów w różnych formach: jako matryca, wykres lub w dowolnej formie. Raporty te mogą być również łatwo i skutecznie zarządzane i wdrażane. Usługi raportowania stanowią rozbudowaną platformę do tworzenia niestandardowych aplikacji raportowania.

usługi integracyjne

Dzięki usługom integracyjnym (SSIS), SQL Server 2014 dostarcza zestaw narzędzi graficznych i programowalnych obiektów do przenoszenia, kopiowania i przekształcania danych. Dzięki stałym rolom dostępnym w bazie danych katalogu SSIS, Usługi Integracyjne znacznie ułatwiają życie, szczególnie administratorom.

usługi w zakresie danych podstawowych

Master Data Services (MDS) zapewnia wydajne i bezpieczne rozwiązanie do zarządzania domenami, a także klientami, kontami i produktami, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo transakcji. MDS może być używany do zarządzania hierarchią i regułami biznesowymi. Specjalny dodatek dla programu Excel dodatkowo wspiera Master Data Services.

Kluczowe innowacje z SQL Server 2014 - dla zoptymalizowanej analizy danych

Microsoft SQL Server 2014 zapewnia użytkownikom platformę informacyjną z obsługą chmury, która oferuje szereg ważnych narzędzi i funkcji umożliwiających firmom dostarczanie niezawodnych rozwiązań i aplikacji dla chmury. Obejmują one funkcjonalność in-memory OLTP, jak również Column Store Index i StreamInsight, które również wspierają strategię chmury hybrydowej z SQL Azure, które zostały opisane bardziej szczegółowo poniżej.

Narzędzia SQL Server Data Tools for Business Intelligence

Inne nowe funkcje w SQL Server 2014 to wysoka dostępność i skalowalność, a także nowe narzędzia SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT). Oprócz usług analitycznych, integracyjnych i raportowania, szablony projektów BI obsługują także Visual Studio 2013.

Technologia in-memory z OLTP w wersji Enterprise Edition

W edycji Enterprise nowej wersji SQL na szczególną uwagę zasługuje zintegrowany w pamięci OLTP - Online Transaction Processing. Funkcja ta - ogłoszona przez Microsoft jako "Project Hekaton" - jest prawdziwą turbosprężarką, która przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności SQL Server 2014. Jest to baza danych w pamięci, która obsługuje obciążenia OLTP wbudowane w Microsoft SQL Server 2014. OLTP in-memory uzupełnia dostępne już możliwości in-memory w zakresie hurtowni danych i business intelligence.

Dostępne w Hekatonie możliwości OLTP z pamięcią zwiększają wydajność aplikacji SQL Server bez konieczności dodatkowej optymalizacji. Hekaton jest dostępny tylko w wersji Enterprise, więc firmy ceniące sobie szybką wydajność powinny wybrać tę edycję.

Zoptymalizowane przechowywanie xVelocity ColumnStore indeksy i grupy dostępności AlwaysOn

Również tylko w wersji Enterprise Edition dostępne są aktualizowane indeksy ColumnStore, które mogą być używane do przechowywania, zarządzania i pobierania danych w formacie danych opartych na kolumnach.

Wreszcie, SQL Server 2014 oferuje również grupy ciągłej dostępności (AlwaysOn Availability Group), które obsługują do 8 dodatkowych replik, w tym 2 dodatkowe repliki synchroniczne.

Microsoft SQL Server 2014 - Wymagania systemowe

Pamięć robocza: min. 1 GB RAM, zalecane 4 GB lub więcej

Procesor: co najmniej 1 GHz dla systemów 32-bitowych lub 1,4 GHz dla systemów 64-bitowych; zaleca się 2 GHz

Miejsce na dysku: min. 6 GB, również w zależności od zainstalowanych komponentów SQL Server 2014

System operacyjny: Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2 w wersjach odpowiednio 32 i 64-bitowych

Windows SQL Server Editions 2014 i licencjonowanie w firmie Wiresoft

SQL Server 2014 jest oferowany przez Wiresoft w dwóch głównych edycjach, które uwzględniają różne potrzeby organizacji i osób prywatnych w zakresie funkcjonalności i wydajności:

  • Enterprise Edition of SQL Server 2014 jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji o znaczeniu krytycznym, które wymagają dużej wydajności i bezpieczeństwa w pamięci oraz wysokiej dostępności.
  • Standard edycja SQL Server 2014 już teraz zapewnia kompleksową funkcjonalność dla aplikacji średniego szczebla i hurtowni danych (data marts).

Nowy model licencjonowania Microsoft dla SQL Server 2014

Nowa tak zwana metryka licencyjna Microsoftu dotyczy również wersji 2014 SQL Server.

Określa to, w zależności od danej edycji serwera, jakie opcje licencyjne są oferowane do korzystania z oprogramowania SQL.

W przypadku starszych wersji Microsoft Server nie miało znaczenia, ile rdzeni ma procesor. Jednak teraz, dla niektórych edycji serwera SQL, ich liczba jest podstawą do określenia wymagań licencyjnych. Przyczyną tego jest zwiększona liczba rdzeni, która dodatkowo zwiększa wydajność procesorów, a tym samym także rosnące obciążenie pracą. Licencja podstawowa odpowiada zatem w pewien sposób skalowaniu o wyższej wydajności.

Standardcja SQL Server Version 2014 jest - w odróżnieniu od innych edycji, takich jak Enterprise - dostępna nie tylko w wersji 2-rdzeniowej, ale także z licencją na serwer/CALs. Dzięki temu Microsoft bierze pod uwagę niższe wymagania małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie wydajności i skalowalności usług. Mogą również korzystać z wydajności i funkcji chmury SQL Server 2014 i korzystać z najbardziej ekonomicznej alternatywy licencjonowania z serwerami i CAL.

Aby określić, która forma licencjonowania SQL Server 2014 Standard Edition jest bardziej odpowiednia dla Twojej organizacji, powinieneś określić i przeanalizować typowe obciążenie pracą, a następnie wybrać odpowiednią edycję lub formę licencjonowania dla Standard. Zależy to również od liczby Twoich pracowników i wymaganej wirtualizacji usług. Chociaż licencjonowanie serwerów/CAL jest często bardziej opłacalną opcją, w niektórych przypadkach korzystne może być wybranie licencjonowania według rdzenia. Poniżej znajduje się krótkie wyjaśnienie dwóch licencji dla SQL Server 2014. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące najkorzystniejszej formy dla Twojej firmy lub wymagań, skontaktuj się z nami w celu konsultacji.

Licencjonowanie SQL Server w wersji 2014 z pakietami 2-rdzeniowymi

Według Microsoftu, licencja rdzeniowa dla SQL Server 2014 opiera się na następujących kryteriach: Pojedyncza licencja rdzeniowa jest zawsze ważna dla dwóch rdzeni - zamiast jednej licencji na procesor, jak poprzednio. Jednakże Microsoft wprowadził dodatkowe kryterium, tak aby liczba rdzeni na procesor nie była równa liczbie wymaganych licencji na rdzenie, ale raczej aby minimalna liczba rdzeni wynosiła zawsze 16, niezależnie od tego, czy silnik posiada mniejszą liczbę rdzeni.

W związku z tym należy zakupić co najmniej 16 licencji podstawowych, tj. 8 pakietów licencji dwurdzeniowych. Dalsze licencje w formie CAL nie są wtedy wymagane. Silniki z mniejszą liczbą rdzeni niż 16 nie mogą być zatem objęte licencjami po niższej cenie.

Licencje serwerowe/CAL dla SQL Server 2014 Standard

W przypadku licencji Server License plus Client Access Licenses (CAL) wymagane są te dwa składniki: Serwer wymaga najpierw własnej licencji dla SQL Server Edition 2014 Standard. Obejmuje to prawa administratora, ale aby pracownik mógł korzystać z usług i funkcji serwera, musi posiadać dodatkową licencję dostępu do klienta. W tym miejscu można wybrać pomiędzy CAL dla użytkownika lub dla urządzenia końcowego - zwanego użytkownikiem lub urządzeniem CAL. Oba są również dostępne w Wiresoft w specjalnej cenie.

Licencja Microsoft SQL Server 2014 od Wiresoft w korzystnej cenie

W Wiresoft możesz otrzymać SQL Server 2014 w wersji standardowej, jak również w wersji korporacyjnej, jako oryginalne licencje Microsoft. W ten sposób zyskujesz szczególnie na przewadze cenowej, jaką Wiresoft daje Ci dzięki tym, a także innym licencjom na oprogramowanie firmy Microsoft. Ponieważ wszystkie oferowane produkty Microsoftu to niewykorzystane licencje, które pochodzą od firm europejskich, mają zastosowanie w 100% - i zostały przez nas nabyte całkowicie legalnie. Ponieważ zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dozwolone jest odsprzedawanie lub nabywanie produktów oprogramowania, takich jak licencje na serwer. Dlatego możesz być pewien, że kupisz w pełni użyteczny pakiet licencyjny od Wiresoft, który został przez nas dokładnie sprawdzony pod kątem autentyczności. Wielu klientów ufa ofercie licencyjnej Wiresoft, jak również profesjonalnym poradom. Prosimy o kontakt z nami w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konkretnej licencji dla Microsoft SQL Server 2014.