Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10107
 • 9EM-00118
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
1 158,90 zł * 1 286,90 zł * (9,95% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Core 16 Core 
Urządzenia 1x
Maszyny wirtualne 2x
Średnia Pobierz
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Zakres dostawy Pobierz + Licencja


Edycja Windows Server 2016 Standard oferuje nowoczesny, wydajny Server system operacyjny, który jest również Cloud-capable, dzięki czemu w pełni spełnia wymagania mniejszych firm, które w niewielkim stopniu obsługują środowiska wirtualne lub korzystają głównie z fizycznych Server. W porównaniu z poprzednią edycją, ta oferuje wiele nowych funkcji, w tym obsługę przejścia na środowisko oparte na Cloud, a także wiele funkcji zapewniających większą stabilność i bezpieczeństwo infrastruktury - poprzez ulepszoną ochronę przed awariami sieci i pamięci masowej.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Standard 16-Core

Edycja standardowa systemu Windows Server 2016 oferuje zwłaszcza mniejszym firmom, które w ograniczonym stopniu obsługują środowiska zwirtualizowane lub korzystają głównie z serwerów fizycznych, nowoczesny, wydajny serwerowy system operacyjny, który jest również przystosowany do pracy w chmurze, a tym samym w pełni spełnia ich wymagania. W porównaniu z poprzednią wersją, ta edycja oferuje wiele nowych funkcji, które wspierają m.in. przejście na środowisko oparte na chmurze, a także wiele funkcji zapewniających większą stabilność i bezpieczeństwo infrastruktury - dzięki ulepszonej ochronie przed awariami sieci i pamięci masowej.

Dzięki znanemu interfejsowi systemu Windows 10 administrowanie systemem Windows Server 2016 Standard jest niemal intuicyjne. System Windows Server 2016 Standard oferuje zatem wszystkie warunki do tworzenia złożonych sieci lub wykorzystania oprogramowania serwerowego w centrum danych w firmie do zarządzania infrastrukturą IT, przy czym bezpieczeństwo danych jest zwiększone dzięki różnym rozszerzeniom.

Decyzja o zakupie wersji Standard Edition systemu Windows Server 2016 jest podyktowana przede wszystkim zapotrzebowaniem na dostępne funkcje lub możliwości wirtualizacji usług. W tym celu już teraz udostępnia mniejszym firmom wiele ważnych funkcji umożliwiających tworzenie i obsługę stabilnych infrastruktur hiperkonwergentnych. W celu ściślejszego połączenia środowisk lokalnych z chmurą usługi Microsoft Azure również oferują pewne praktyczne funkcje.

W przypadku wersji Windows Server 2016 licencjonowanie edycji standardowej jest również oparte wyłącznie na rdzeniu: Minimalna liczba rdzeni na serwer wynosi zawsze 16, dzięki czemu pakiet 16-rdzeniowy może być wystarczającą podstawą do wygodnego i elastycznego licencjonowania.

Pakiet 16-rdzeniowy systemu Windows Server 2016 Standard można uzyskać od firmy Wiresoft jako oprogramowanie używane. Oprócz ogromnej zalety, jaką jest niższa cena w porównaniu z nowymi produktami - jeśli ta wersja jest jeszcze oferowana jako taka - używane oprogramowanie oferuje ten sam zakres funkcji w odniesieniu do funkcji wirtualizacji, a także wydajności i kompleksowej ochrony danych i aplikacji. Poniższe zestawienie zawiera szczegółowe informacje na temat najważniejszych funkcji systemu Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition, w tym obowiązujące warunki licencjonowania.

Jakie funkcje oferuje system Windows Server 2016 Standard?

W porównaniu z poprzednią wersją systemu Windows Server 2016 Standard oferuje większą szybkość wykonywania aplikacji, lepsze połączenie z chmurą i oczywiście szereg nowych funkcji wirtualizacji serwerów i usług, które tym samym wspierają przejście na środowisko chmury. Dzięki wersji Standard Edition możliwe jest tworzenie złożonych sieci, które charakteryzują się większą stabilnością oraz wyższym poziomem ochrony infrastruktury. W przypadku obsługi centrum danych do administrowania infrastrukturą informatyczną firm dostępne są dodatkowe opcje przypisywania uprawnień użytkowników oraz nowe role serwerów - dzięki lepszej ochronie na wypadek awarii sieci i pamięci masowej możliwe jest bezpieczniejsze i wydajniejsze administrowanie całym systemem serwerów.

Ponadto możliwe jest uruchamianie systemu Windows Server 2016 w prostszej aplikacji bazowej - bez graficznego interfejsu pulpitu - co znacznie zwiększa wydajność w przypadku pracy na starszym sprzęcie. Poniżej opisano dalsze cechy wersji standardowej, które w szczególności dotyczą możliwości wirtualizacji.

Obsługa kontenerów systemu Windows Server w środowisku Docker

W tej wersji serwera firma Microsoft udostępnia teraz także kontenery Windows Server Containers i Hyper-V Containers oparte na projekcie open source Docker. Umożliwiają one między innymi wirtualizację aplikacji serwerowych i chmurowych poprzez udostępnienie wszystkich wymaganych komponentów za pośrednictwem hosta kontenera. Upraszcza to na przykład wdrażanie aplikacji.

Nanoserwer w systemie Windows Server 2016

Dzięki serwerowi Nano firmy mogą teraz tworzyć znacznie mniejsze serwery, ponieważ silnik wirtualny pozwala zaoszczędzić około 90% miejsca w pamięci masowej. Ta funkcja została zoptymalizowana pod kątem nowych kontenerów Windows Server Containers lub wspomnianego już rozszerzenia Docker. Za jego pomocą można na przykład utworzyć na serwerze wirtualny serwer nano, a następnie skonfigurować go jako host dla kontenerów Docker. Klastry Hyper-V można także tworzyć za pomocą serwerów Nano. Nano Server może być również wykorzystywany do świadczenia konwencjonalnych usług serwerowych, na przykład jako serwer plików.

Hyper-V w systemie Windows Server 2016 Standard

Standardowa edycja systemu Windows Server 2016 oferuje uprawnienia do wirtualizacji dla 2 maszyn wirtualnych lub 2 kontenerów Hyper-V, z maksymalnie 24 TB pamięci RAM. Dostępne tutaj funkcje Hyper-V oferują wyższą skalowalność, która ma kluczowe znaczenie dla chmur publicznych, a także niektóre funkcje pamięci masowej, takie jak inicjator iSCSI i obsługa funkcji Storage Spaces (ale nie Storage Spaces Direct) do tworzenia puli pamięci masowej, a także wielościeżkowe operacje we/wy (MPIO) w celu zwiększenia bezpieczeństwa w razie awarii lub lepszego zabezpieczenia obciążenia

Odporność lub lepsze równoważenie obciążenia między połączeniami dzięki funkcji przełączania awaryjnego i równoważenia obciążenia. VM Storage Resiliency również poprawia dostępność poprzez zwiększenie tolerancji na awarie systemu pamięci masowej.

Aplikacje i komponenty serwerowe firmy Microsoft dostępne w systemie Windows Server 2016 Standard

Kluczowe aplikacje serwerowe, które można zainstalować i używać w systemie Windows Server 2016 Standard, obejmują:

 • Microsoft SQL Server: Wersje 2016, 2014 i 2012
 • Microsoft System Center: Virtual Machine Manager 2016, Operations Manager 2016 i Data Protection Manager 2016
 • Configuration Manager (Vers. 1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Project Server 2016
 • Serwer Exchange 2016
 • Host Integration Server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype for Business Server 2015 i
 • BizTalk Server 2016

Ponadto obsługiwane są również następujące komponenty:

 • .NET Framework 4.6 i 3.5
 • Inteligentna usługa transferu w tle (BITS)
 • Szyfrowanie dysku BitLocker i odblokowywanie sieci
 • BranchCache
 • Klient dla NFS
 • Klaster Failover
 • Zarządzanie zasadami grupy
 • Windows PowerShell

Funkcje systemu Windows Server można zainstalować za pomocą programu Server Manager (lub PowerShell).

NIE są obsługiwane w wersji standardowej

 • Obsługa monitorowania hosta dla Hyper-V
 • Replika magazynowa
 • Sieci definiowane programowo (SDN)

W tej edycji nie uwzględniono również następujących komponentów:

 • Storage Spaces Direct
 • Replika pamięci masowej
 • Ekranowane maszyny wirtualne
 • Nowy stos sieciowy (stos protokołów)

Używanie systemu Windows Server 2016 Standard z usługami Microsoft Azure

W wersji Windows Server 2016 firma Microsoft ściślej łączy system operacyjny z usługą chmury Azure. Umożliwia to jeszcze bardziej niezawodne i wydajne łączenie ze sobą wielu rozproszonych centrów danych - w celu uzyskania wysoko dostępnych, wydajnych serwerów i klastrów - między innymi dzięki funkcjom Cloud Witness i RDS Connection Broker.

Platforma Azure oferuje korzyści wynikające z zastosowania kompleksowej infrastruktury hybrydowej z jednolitymi funkcjami tożsamości, bezpieczeństwa i administracji.

Minimalne wymagania programowe i sprzętowe do instalacji i obsługi systemu Windows Server 2016 Standard Edition

Aby zapewnić bezpieczne działanie systemu Windows Server 2016 Standard Edition, używany sprzęt musi spełniać pewne minimalne wymagania wymienione poniżej. Inne wymagania zależą od konfiguracji systemu lub innych zainstalowanych aplikacji.

 • Miejsce na dysku twardym: 32 GB
 • Pamięć (RAM): 512 MB (Server Core i Server Nano) lub 2 GB w przypadku instalacji z monitorem biurkowym
 • Partycja systemowa: 32 GB
 • Procesor: 64-bitowy
 • Szybkość procesora: 1,4 GHz
 • Karta graficzna: 1 024 x 768 pikseli, obsługa Super VGA
 • Karta sieciowa: 1 karta Ethernet o minimalnej przepustowości w zakresie gigabitów 1x

Licencjonowanie z pakietem standardowym 16-rdzeniowym systemu Windows Server 2016

Licencjonowanie serwera z używanym oprogramowaniem, takim jak Windows Server 2016 Standard Edition, odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami licencyjnymi firmy Microsoft. Zasadniczo wymagany jest tu pakiet co najmniej 16-rdzeniowy, ponieważ obowiązują zasady wymienione poniżej.

Podstawowe przepisy licencyjne firmy Microsoft dotyczące systemu Windows Server 2016 Standard Edition

Wraz z premierą wersji Windows Server 2016 firma Microsoft zmieniła model licencjonowania. Dlatego serwer z edycją Standard może być licencjonowany w zasadzie tylko na podstawie użytego sprzętu fizycznego. Zastosowanie mają następujące przepisy:

 • Licencja na pojedynczy serwer obejmuje zawsze 2 fizyczne rdzenie procesora.
 • Ponadto jako podstawę przyjmuje się zawsze minimalną liczbę 8 rdzeni na procesor - nawet jeśli w rzeczywistości używany sprzęt ma mniej niż 8 rdzeni.
 • Ponadto przyjmuje się, że minimalna liczba procesorów na serwer fizyczny wynosi 2.
 • Dzięki temu minimalna liczba rdzeni wynosi 16, co odpowiada pakietowi 16-rdzeniowemu.
 • Ponadto serwer z więcej niż 16 rdzeniami może być licencjonowany z pakietami 2-rdzeniowymi dla systemu Windows Server 2016 Standard; są one również dostępne w firmie Wiresoft jako używane oprogramowanie.
 • Ponadto wszyscy klienci - każdy użytkownik lub każde urządzenie końcowe - uzyskujący dostęp do systemu Windows Server 2016 Standard muszą być wyposażeni w licencję dostępu klienta (CAL). Te wersje User and Device CALs dla systemu Windows Server 2016 są również dostępne w firmie Wiresoft w rozsądnej cenie jako oprogramowanie używane.

Dalsze uwagi dotyczące działania systemu Windows Server 2016 Standard

Instancje systemu Windows Server 2016 mogą być eksploatowane w fizycznym środowisku systemu operacyjnego (1 działająca instancja) lub w wirtualnym środowisku systemu operacyjnego (2 działające instancje).

Aby wykorzystać wszystkie nowe funkcje systemu Windows Server 2016, system Windows Server 2016 można również zainstalować na komputerze wirtualnym na istniejącym hoście. Niektóre funkcje działają jednak najlepiej na fizycznym hoście Windows Server 2016 z uruchomionym Hyper-V.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące używanego oprogramowania dla Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition firmy Wiresoft

Pakiet 16-rdzeniowy dla systemu Windows Server 2016 Standard można zasadniczo wykorzystywać jako używane oprogramowanie w taki sam sposób, jak nowy pakiet 16-rdzeniowy - jeśli w ogóle jest on jeszcze oferowany. Dotyczy to nie tylko faktu, że oprogramowanie zasadniczo nie ulega zużyciu, ale przede wszystkim tego, że używane oprogramowanie firmy Wiresoft posiada te same funkcje, co odpowiadająca mu nowa lub nieużywana licencja serwerowa. Poniżej znajdują się odpowiedzi na dalsze pytania dotyczące używanych licencji na serwery Windows.

Czy sprzedaż, zakup i użytkowanie używanego oprogramowania, takiego jak Oprogramowanie standardowe Windows Server 2016, są dozwolone zgodnie z prawem?

Tak: W przypadku używanego oprogramowania firmy Wiresoft możesz mieć pewność, że kupując używany pakiet Windows Server 2016 Standard 16-core, a także regularnie go używając, nie naruszasz żadnych przepisów prawa. Dzieje się tak dlatego, że obecne orzecznictwo dopuszcza nie tylko handel używanym oprogramowaniem firmy Microsoft, ale także jego używanie, o ile pochodzi ono z zapasów licencyjnych firmy. Zostało to również kilkakrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Skąd pochodzi używane oprogramowanie Windows Server 2016 Standard 16-Core?

Oferowane przez firmę Wiresoft pakiety 16-rdzeniowe dla Windows Server 2016 Standard pochodzą od firm, które zazwyczaj wcześniej same je zakupiły, często faktycznie z nich korzystały i z różnych powodów (np. wykorzystanie nowszej wersji w całej firmie) sprzedały je firmie Wiresoft. Dlatego też pakiety te są zawsze oferowane w Wiresoft Shop jako oprogramowanie używane, nawet jeśli można ich używać jak nowej licencji.

Czy zabezpieczenia kupującego istnieją również w systemie Windows Server 2016 Standard?

Tak: Niezależnie od tego, czy jest to oferowany Pakiet Windows Server 2016 Standard 16-Core, czy inna edycja, wszystkie używane oprogramowania firmy Wiresoft oferują Ci takie same korzyści i bezpieczeństwo, jak zakup nowego oprogramowania serwerowego. W związku z tym nabywca ma zapewnione zwykłe bezpieczeństwo poprzez natychmiastowe pobranie pakietu oprogramowania po zakończeniu procesu płatności, a także natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencyjnego.

Czy oprogramowanie Wiresoft Used Software ma jakieś inne zalety?

Tak: Klienci, którzy kupują używane oprogramowanie Wiresoft, korzystają przede wszystkim z jego niższej ceny, co daje korzyści ekonomiczne, dzięki którym firmy lub osoby prywatne mogą uzupełnić lub zaktualizować swoje zasoby oprogramowania w sposób bardziej ekonomiczny niż kupując porównywalne nowe oprogramowanie. Oprogramowanie używane Microsoft firmy Wiresoft może zatem również obniżyć koszty operacyjne, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo audytu dzięki pełnej ewidencji wszystkich nabywców!

W sklepie Wiresoft Software Shop można znaleźć nie tylko pakiet Windows Server 2016 Standard 16-Core, ale także pakiet 2-Core, dzięki któremu można elastycznie rozszerzyć licencjonowanie serwera Windows. A jeśli masz większe zapotrzebowanie np. na wirtualizację, możesz również kupić Windows Server 2016 Datacenter Edition lub najnowszą wersję Windows Server 2019. Nasza bogata oferta używanego oprogramowania obejmuje również niezbędne licencje dostępu klienta (CAL), a także wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi korzyściami firmy Wiresoft. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące prawidłowego licencjonowania systemu Windows Server 2016 Standard, skorzystaj z naszych kompetentnych porad na czacie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie