Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE

1 725,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10107
 • 9EM-00118
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Microsoft Windows Server 2016 Standard 16-Core Microsoft Windows jest już od około...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Standard 16-Core

Microsoft Windows jest już od około trzydziestu lat uznanym na rynku komputerowym systemem operacyjnym Standard i jest używany nie tylko przez osoby prywatne, ale także w pracach rozwojowych i badawczych. Oprócz zwykłej wersji Microsoft Windows, użytkownik ma do dyspozycji również tzw. wersję serwerową: Microsoft Windows Server 2016 Standard. Ten artykuł wyjaśnia, czym dokładnie jest to oprogramowanie i gdzie można je wykorzystać.

Czym dokładnie jest Microsoft Windows Server 2016 Standard 16-Core i do czego można wykorzystać to oprogramowanie?

Microsoft Windows Server to system operacyjny dla komputera od producenta Microsoft. Jest to tzw. serwerowy system operacyjny, który pozwala użytkownikowi na konfigurowanie i monitorowanie serwera. Sam system operacyjny jest zazwyczaj instalowany na komputerze, który pełni rolę serwera i musi skonfigurować dużą liczbę połączeń z innymi komputerami lub urządzeniami. Od wersji 2012 Microsoft Windows Server jest również przystosowany do ekranów dotykowych, dzięki czemu do samego serwera nie trzeba podłączać dodatkowego monitora ani myszy i klawiatury. Ponadto Microsoft Windows Server może być zainstalowany również w wersji "pure core". Oznacza to, że graficzny interfejs użytkownika nie jest dostępny i wszystkie dane wejściowe muszą być wprowadzane przez terminal. Ten typ instalacji jest przydatny głównie dla zaawansowanych użytkowników.
Microsoft Windows Server posiada między innymi menadżer zadań i dzięki temu umożliwia monitorowanie i kontrolę wszystkich procesów, które w danej chwili są aktywne na serwerze.
Ten system operacyjny nadaje się nie tylko do stworzenia serwera do hostowania strony internetowej, ale również do stworzenia chmury w większej firmie lub do stworzenia serwera, który jest dostępny dla grupy osób w większej firmie, aby można było przechowywać na nim pliki. Im bardziej wydajny jest sam serwer, tym więcej żądań może obsłużyć i tym szybciej będzie działał proces wysyłania i pobierania plików

W jaki sposób na komputerze jest zainstalowany serwer Microsoft Windows?

Instalacja może być przeprowadzona z płyty CD lub z pamięci USB. To jest zrobione przez wkładanie CD do komputera, komputer powinien bezpośrednio wykryć i rozpocząć instalację. Jeśli tak nie jest, płyta CD musi mieć priorytet w BIOS-ie, aby nie uruchamiała się od razu z dysku twardego. Asystent prowadzi użytkownika przez instalację, która może trwać do godziny. Po zakończeniu instalacji następuje ponowne uruchomienie i Microsoft Windows Server jest gotowy do pracy.

Jakie są wymagania dotyczące komputera, aby Microsoft Windows Server 2016 Standard działał?

Komputer powinien być wyposażony w procesor o częstotliwości taktowania co najmniej 1,4 GHz i obsługiwać operacje 64-bitowe. Ponadto wymagane jest co najmniej 512 MB pamięci operacyjnej, choć większa ilość pamięci lub lepsze taktowanie procesora może znacznie przyspieszyć pracę systemu. Podobnie niezbędne jest około 32 GB miejsca na dysku twardym, choć i tutaj dysk SSD może przyspieszyć pracę Microsoft Windows Server. Do połączenia z siecią wymagany jest również adapter Ethernet, który zazwyczaj jest już zainstalowany w sprzęcie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany