Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL

204,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10054
 • 381-04492
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Microsoft Exchange Server 2019 User CAL W wielu większych firmach Microsoft Outlook jest...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"

Microsoft Exchange Server 2019 User CAL

W wielu większych firmach Microsoft Outlook jest używany do wysyłania e-maili i zaproszeń. Oprogramowanie nie tylko ułatwia pisanie i kategoryzowanie poczty, ale również umożliwia dostęp do tych danych z drogi i scentralizowane tworzenie kopii zapasowych danych poprzez tzw. Microsoft Exchange Server. Dzięki Microsoft Exchange Server 2019 User CAL, Microsoft aktualizuje swój serwer i oferuje kilka nowych funkcji, które są bardzo pomocne dla użytkowników. Niniejszy artykuł wyjaśnia czym dokładnie jest Microsoft Exchange Server 2019 User CAL i do czego może być wykorzystywany. Zawiera on również krótkie podsumowanie procesu instalacji.

Czym dokładnie jest Microsoft Exchange Server 2019 User CAL?

Microsoft Exchange Server to system operacyjny z komputerowego giganta firmy Microsoft, który służy do konfiguracji i utrzymania tzw. serwera Exchange. Taki serwer jest przede wszystkim niezbędny, jeśli wiadomości e-mail mają być globalnie zabezpieczone i wysyłane wewnątrz firmy. Taki serwer może być wykorzystywany do tego celu. Użytkownicy mogą wówczas łączyć się z serwerem Exchange na dowolnym urządzeniu, najlepiej za pomocą programu Outlook. Wiadomości e-mail mogą być wtedy również pobierane na urządzeniach przenośnych. Centralizacja sprawia, że utrzymanie i konfiguracja takiego serwera jest bardzo prosta i efektywna. Jednak Microsoft Exchange Server jest odpowiedni nie tylko dla dużych firm, ale także dla małych przedsiębiorstw, które chcą zapewnić scentralizowane przechowywanie poczty elektronicznej.

Ilu użytkowników może korzystać z Microsoft Exchange Server 2019 User CAL?

Tak zwana licencja "User CAL" jest ograniczona do jednego użytkownika. Oznacza to, że użytkownik ten może zalogować się na dowolnym serwerze, na którym zainstalowany jest Microsoft Exchange Server. Nie jest możliwe zalogowanie się innego użytkownika, dla którego licencja nie została wydana. Dzięki tzw. "Device CAL" licencja jest związana z danym urządzeniem i może się do niego zalogować dowolna liczba użytkowników. Wiązanie z samym urządzeniem odbywa się zazwyczaj za pomocą adresu MAC, który jest unikalny dla każdego portu Ethernet.

Na co należy zwrócić uwagę podczas instalacji Microsoft Exchange Server 2019 User CAL?

Sama instalacja może być wykonana albo jako instalacja GUI, albo poprzez linię poleceń (terminal). Podczas instalacji w GUI, użytkownik może również określić, że sam system może być później skonfigurowany tylko przez terminal. W obu przypadkach dostęp do serwera można później uzyskać za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSH, dzięki czemu ustawienia można wprowadzać z innego komputera. Nie jest absolutnie konieczne podłączanie monitora do komputera.
Podczas instalacji, użytkownik powinien upewnić się, że nośnik instalacyjny jest możliwy do uruchomienia - może to być np. pamięć USB lub płyta CD. Ustawienia w BIOS-ie mogą wymagać zmiany, aby komputer najpierw uruchomił się z płyty CD lub pamięci USB.

Jakie są wymagania sprzętowe serwera, aby umożliwić prawidłowe funkcjonowanie Microsoft Exchange Server 2019 User CAL?

Sam serwer powinien oczywiście posiadać sprzęt umożliwiający dostęp do Internetu. Zazwyczaj jest to albo karta WLAN albo karta Ethernet. W większości przypadków oba są już wstępnie zainstalowane w sprzęcie. Procesor serwera powinien mieć zegar o prędkości co najmniej 1,4 GHz i pamięć RAM co najmniej 512 MB. Większa ilość pamięci i większa szybkość zegara procesora mogą znacznie zwiększyć wydajność i szybkość reakcji komputera. Wymagane jest również minimum 32 GB pamięci na dysku twardym. Dzięki dyskowi SSD można również zwiększyć wydajność serwera. Ponadto niezbędny jest również dysk twardy, na którym dane są zapisywane w kopii zapasowej. Powinien on mieć odpowiednią wielkość w zależności od wielkości firmy.
Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany