Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10054
 • 381-04492
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
123,90 zł * 136,90 zł * (9,5% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x User CAL
System  Serwer Exchange
CAL User CAL
Zakres dostawy Prawo do użytkowania
Czas trwania Nieograniczony
Języki Wszystkie języki


W przypadku wersji Standard i Enterprise Microsoft Exchange Server 2019 każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do usług serwera, wymaga oddzielnej licencji dostępu klienta oprócz licencji serwera: Exchange Server 2019 User CAL. Tylko ona zapewnia konkretnej zarejestrowanej osobie odpowiednie prawa dostępu.

W przypadku dalszych pytań dotyczących produktu skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"

Certyfikaty User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 jako oprogramowanie używane

W przypadku edycji Standard i Enterprise programu Microsoft Exchange Server 2019 każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do usług serwera, oprócz licencji na serwer wymaga oddzielnej licencji na dostęp klienta: Exchange Server 2019 User CAL. Tylko w ten sposób konkretna zarejestrowana osoba uzyskuje odpowiednie prawa dostępu.

Wynika to z faktu, że zgodnie z warunkami określonymi w Microsoft License Management, w licencji na Exchange Server 2019 Standard lub Enterprise nie są zawarte żadne inne prawa użytkownika, więc muszą być one zakupione dodatkowo w postaci User CAL. Zarejestrowani użytkownicy mogą więc korzystać ze wszystkich funkcji serwera Exchange za pośrednictwem wybranego przez siebie urządzenia końcowego.

Używane User CALs dla Exchange Server 2019 Standard i Enterprise Edition dostępne są w firmie Wiresoft nie tylko w korzystnej cenie, ale również pojedynczo w ilościach jednostkowych. Używane licencje User CALs oferują te same funkcjonalności, co licencje User Client Access Licenses oferowane jako nowe w oficjalnym programie Microsoft Volume Licensing Program dla Exchange Server 2019.

Korzystaj z wszystkich nowych funkcji MS Exchange Server 2019 z wykorzystaniem User CALs

Windows Exchange Server 2019 działa również na Windows Server 2019 Core i stanowi niezawodną i bezpieczną platformę dla infrastruktur przesyłania wiadomości w przedsiębiorstwach. Poszczególne edycje Exchange, takie jak Standard i Enterprise, oferują wszystkie funkcjonalności wspierające współpracę, a także wszechstronną komunikację z dużym naciskiem. W tym celu dostępne są między innymi następujące nowe funkcje i właściwości:

 • Meta Cache Database (MCDB) zabezpiecza meta informacje, takie jak struktury folderów skrzynek pocztowych, a także przyspiesza dostęp do zawartości i wyszukiwanie.
 • Dynamic Database Cache (DDC) zwiększa szybkość działania serwera Exchange i oferuje lepsze wykorzystanie pojemności pamięci masowej poprzez dynamiczne dostosowywanie się do bieżących wymagań.
 • Indeks wyszukiwania znajduje się teraz w bazie danych skrzynki pocztowej, co upraszcza zarządzanie i zwiększa szybkość wyszukiwania.
 • Dzięki Windows Server Core możliwe jest również uruchomienie standardowej wersji systemu serwerowego w uproszczony sposób, co ułatwia konfigurację i zapewnia większe bezpieczeństwo przed intruzami.
 • Dzięki Client Access Rules dostępne jest więcej opcji ograniczania dostępu do obszaru konfiguracji serwera Exchange.
 • Współpraca nad dokumentami jest znacznie usprawniona dzięki możliwości udostępniania plików w usłudze OneDrive for Business.
 • Nowe ulepszenia kalendarza ułatwiają organizację spotkań: np. dzięki ulepszonemu zarządzaniu kalendarzem, funkcjom takim jak Domyślna data zakończenia, Nie przekazuj dalej, a także różnym opcjom konfiguracji wiadomości poza biurem.

User CALs dla serwera Exchange Standard- oraz Enterprise-Edition 2019 jako używane oprogramowanie - najważniejsze informacje w skrócie

User CALs oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie nie różnią się niczym od nowych, posiadają takie same jak nowe opcje dostępu do korzystania z funkcjonalności dostępnych w edycjach Exchange Server 2019 Standard oraz Enterprise. Dlatego też używane User CALs są bardziej przystępnym sposobem na zapewnienie pracownikom licencji dostępowej do serwera Exchange, szczególnie dla małych i średnich firm i organizacji, a dodatkowo pozwalają na dostosowanie licencjonowania do indywidualnych potrzeb.

Ogólne informacje na temat zarządzania licencjami Microsoft dla Exchange Server 2019 z CALs

W przypadku edycji Standard i Enterprise serwera Exchange Server 2019, Microsoft License Management obsługuje dodatkowe licencjonowanie użytkowników z prawami dostępu, aby pracownicy mogli uzyskać dostęp do wiadomości e-mail itp. Wynika to z faktu, że CALs zawarte w licencji serwera są przeznaczone tylko dla administratorów IT i nie mogą być wykorzystywane do typowych usług Exchange. Tylko licencja na dostęp kliencki dla User CAL daje pracownikowi prawo do korzystania z funkcji serwera Exchange na dowolnym urządzeniu końcowym z obsługą Windows. User CAL nie zawiera żadnego oprogramowania poza osobistymi prawami dostępu do środowiska klient/serwer Exchange Server 2019.

Jakie są korzyści z User CALs dla Exchange Server 2019 Standard- i edycji Enterprise?

Licencjonowanie oparte na CAL dla edycji Standard- i Enterprise programu Exchange Server 2019 umożliwia dokładne zarządzanie prawami dostępu na żądanie dla wszystkich pracowników w organizacji. Model licencjonowania Microsoft oferuje w tym celu dwa rodzaje CAL-ów dla Exchange Server 2019:

 • User CAL for Exchange Server 2019 - dotyczy jednego dedykowanego użytkownika w danym czasie
 • Device CAL for Exchange Server 2019 - dotyczy po jednym dedykowanym urządzeniu końcowym (PC, laptop, tablet, telefon) Prawa dostępu do serwera

Jakie są różnice pomiędzy User CALs a Device CALs dla Exchange Server 2019?

User CAL dla Exchange Server 2019 oferuje takie same opcje użytkowania jak Device CAL. Różnica polega jednak na odpowiednich opcjach dostępu do serwera Exchange, co skutkuje różnymi korzyściami. Oprócz liczby pracowników w firmie i wyposażenia ich stanowisk pracy w komputer PC lub podobny, istotną rolę odgrywa również sposób pracy, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do serwera Exchange: W niektórych małych i średnich firmach użytkownicy mają dostęp do niego za pomocą zupełnie różnych urządzeń końcowych, podczas gdy w innym środowisku pracy kilku pracowników korzysta z jednego urządzenia końcowego i na zmianę uzyskuje dostęp do serwera Exchange, aby wywoływać wiadomości e-mail itp.

Każdy pracownik z prawami dostępu do User CAL może więc korzystać z dowolnego urządzenia końcowego z obsługą Windows, aby uzyskać dostęp do usług Exchange. Dzięki temu możliwy jest lokalny i niezależny dostęp do serwera Exchange zarówno za pomocą własnego komputera przenośnego lub smartfona - np. w podróży lub w domuOffice - ale przede wszystkim za pomocą każdego innego urządzenia dostępnego na miejscu poprzez dostęp do Internetu.

CAL Użytkownika oferuje zatem dobre możliwości mobilnego wykorzystania, ponieważ licencjonowany użytkownik ma nieograniczone możliwości wyboru sposobu dostępu - zawsze pod warunkiem, że używane urządzenie końcowe obsługuje Windows.

Różnice w opcjach wykorzystania CALs dla Exchange Server 2019 dla edycji Standard i Enterprise

Edycje Standard i Enterprise dla MS Exchange Server 2019 różnią się, oprócz rozszerzeń funkcjonalnych dla Enterprise, przede wszystkim skalowalnością poszczególnych wymagań dotyczących skrzynek pocztowych. Zasadniczo jednak możliwe jest również korzystanie z wersji Enterprise Edition wraz z User CAL dla wersji Standard - wówczas jednak dostępna jest nie tylko ograniczona funkcjonalność wersji Standard, ale również odpowiednio mniejsza liczba baz skrzynek pocztowych. Jednostki CAL użytkownika dla wersji Enterprise Edition oferują zatem większy zakres funkcji, pod warunkiem, że zainstalowana jest licencja Enterprise Server.

Zapewnienie kompatybilności wersji User CALs dla Exchange Server 2019

Oprócz wyżej wymienionych opcji zależnych od edycji, User CAL dla jednej z edycji Exchange Server 2019 nie tylko wyposaża użytkownika w prawa dostępu do tej właśnie wersji serwera, ale również zawiera prawa dostępu do starszych wersji Exchange, takich jak 2016 (downgrade). W ten sposób User CAL serwera w wersji 2019 ma przewagę nad User CAL-ami starszych wersji, które mogą być również używane do dostępu do poprzednich wersji serwera Exchange, ale nie do wersji 2019 (upgrade) serwera Exchange.

Chociaż User CAL dla Exchange Server w wersji 2019 jest najwyższą obecnie dostępną, należy zawsze brać pod uwagę kompatybilność licencji serwera i licencji dostępu klienta, oprócz zawartych w nich funkcji specyficznych dla danej edycji.

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu Exchange Server 2019 z User CAL?

Jak wspomniano wcześniej, used User CAL wyposaża pojedynczego użytkownika w prawa dostępu do Exchange Server 2019. Po zakończeniu rejestracji Użytkownika, CAL nie może być przekazywane innej osobie. Wyklucza to również zmianę typu CAL i użycie User CAL jako Device CAL.

Te ograniczenia w Microsoft License Management mają na celu uniemożliwienie jakiegokolwiek niewłaściwego dostępu do usług Exchange Server 2019. W ten sposób zapewniają większe bezpieczeństwo dla firmy i jej komunikacji, ponieważ obce lub nielicencjonowane osoby nie mają prawa dostępu do korzystania z usług poczty elektronicznej i innych danych serwera.

Wnioski dotyczące User CALs dla Exchange Server 2019

Tak więc to, który typ licencji na dostęp klienta do Windows Exchange Server 2019 oferuje więcej korzyści w użytkowaniu w organizacji różni się w zależności od przypadku. W tym przypadku decydującą rolę odgrywa przede wszystkim dominujący rodzaj dostępu za pośrednictwem istniejących urządzeń końcowych: jeżeli pracownicy regularnie korzystają na zmianę z mobilnych urządzeń końcowych lub różnych urządzeń autonomicznych, np. w różnych miejscach pracy, aby uzyskać dostęp do serwera Windows, osobiste konto użytkownika CAL oferuje więcej korzyści, ponieważ zawsze mogą oni korzystać w tym celu ze swojego osobistego konta.

Czy licencjonowanie za pomocą User CALs dla Exchange Server 2019 jest korzystniejsze dla firmy niż za pomocą Device CALs, ponieważ wymagana jest wtedy mniejsza liczba licencji, wynika więc z typowego przepływu pracy w firmie. Wiedza na ten temat stanowi optymalną podstawę do wyboru CAL przy zakupie używanych licencji client access dla Exchange Server 2019.

User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 dostępne od pojedynczej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

User CALs dla Exchange Server 2019 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już od pojedynczej licencji dostępowej dla klienta - ponieważ wszelkie zapisy Microsoft dotyczące licencji wolumenowych nie obowiązują po oznaczeniu jako "używane", w przeciwnym razie nie ma żadnych wad związanych z użytecznością - nie tylko dlatego, że oprogramowanie w zasadzie nie może się zużywać.

Pochodzenie User CALs dla Exchange Server 2019 jako oprogramowania używanego w firmie Wiresoft

Te User CALs dla Exchange Server 2019 oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie są oryginalnymi licencjami, ponieważ są one również oferowane w innych miejscach w ramach programu licencjonowania Microsoft; różnica polega na tym, że User CALs od Wiresoft były kiedyś częścią licencji wolumenowej na Exchange Server 2019 dla użytkowników, które firma kiedyś zakupiła jako poprzedni właściciel. Kompletne licencje wolumenowe Użytkowników lub nawet licencje dostępowe poszczególnych Użytkowników były odsprzedawane przez Wiresoft, a licencje wolumenowe były również dzielone na licencje indywidualne. Te powstałe w ten sposób indywidualne User CALs są następnie oznaczane jako używane oprogramowanie. Niemniej jednak, pomimo oznaczenia ich jako licencje używane, mogą być one używane jak nowe licencje w celu uzyskania dostępu do usług Exchange Server 2019, gdyż nie różnią się od nich ani ograniczeniami w funkcjonalności, ani okresem użytkowania.

Zapewnienie kupującego o posiadaniu User CALs dla Exchange Server 2019 jako oprogramowania używanego

User CALs for Exchange Server 2019 oferowane przez Wiresoft jako oprogramowanie używane są nie tylko przystępną cenowo formą licencjonowania Exchange Server 2019 dla naszych klientów, ale również ich użytkowanie jest bezpieczne i legalne! Te Wiresoft User CALs oferują Ci, jako klientowi, typowe dla tego typu produktów zabezpieczenie w postaci natychmiastowego pobrania po dokonaniu zakupu oraz natychmiastowej aktywacji licencji za pomocą ważnego klucza licencyjnego.

Czy kupowanie i używanie używanych User CALs dla Exchange Server 2019 jest legalne?

Zarówno User CALs, które możecie zakupić w Wiresoft dla Exchange Server 2019, jak i wszystkie inne licencje dostępu klienta oferowane w sklepie, pochodzą z korporacyjnych zapasów licencji. Dlatego też zarówno sprzedaż, jak i zakup używanych CAL-i opierają się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na handel używanymi licencjami Microsoft, co zostało również wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Oznacza to, że Ty jako kupujący używane User CALs dla Exchange Server 2019, a także jako użytkownik masz bezpieczeństwo prawne, ponieważ ani Wiresoft, ani Ty nie naruszacie w tym procesie żadnych przepisów prawa.

Kolejna zaleta: Każde używane oprogramowanie od Wiresoft jest również odporne na audyt dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Podsumowanie: Wszystkie zalety używanego przez Wiresoft oprogramowania do obsługi User CALs dla Exchange Server 2019

W Wiresoft używane User CALs dla Exchange Server 2019 oferują Państwu tanią alternatywę porównywalną z nowymi licencjami od wielu tradycyjnych dostawców oprogramowania - dotyczy to również licencji dostępowych dla innych serwerów firmy Microsoft.

Nie ma innych ograniczeń w licencjonowaniu, takich jak minimalna liczba User CALs, które muszą być zakupione, więc można licencjonować pracowników w sposób dostosowany i elastyczny, zgodnie z rzeczywistym wykorzystaniem usług serwerowych. Pozwala to również klientom Wiresoft na obniżenie kosztów licencjonowania dostępu użytkowników do serwera Exchange.

W Wiresoft Software Shop znajdziesz nie tylko licencje dostępowe użytkownika dla Exchange Server 2019, ale także Device CALs oraz odpowiadające im licencje dostępowe klienta dla aktualnych poprzednich wersji MS Exchange Server jako używanego oprogramowania, ale także licencje oprogramowania wraz z odpowiednimi wymaganymi licencjami dostępowymi dla wielu innych programów Microsoft Server. Dzięki używanym licencjom firmy Wiresoft masz więc ekonomiczną możliwość uzupełnienia zapasów oprogramowania również w innych obszarach działalności, unikając w ten sposób kosztów nowego sprzętu oraz problemów z kompatybilnością, które mogłyby powstać w wyniku stosowania niespójnych wersji oprogramowania.

Oprócz licencji dostępowych dla serwerów i klientów, w Wiresoft Software Shop znajdziesz również inne programy Microsoft - ze wszystkimi typowymi zaletami, jakie oferuje oprogramowanie używane. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące User CALs for MS Exchange Server 2019 lub dowolnego innego produktu Microsoft zachęcamy do kontaktu poprzez czat, email lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie