Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL
Microsoft SQL Server 2012 Device CAL Standard SQL Server 2012 jest idealnym systemem zarządzania bazą danych, który pozwala na niezawodne i bezpieczne zarządzanie wszystkimi danymi w firmie. Aby uzyskać dostęp do Windows SQL Server 2012...
305,90 zł *
MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL
Microsoft SQL Server 2012 User CAL Standard SQL Server 2012 jest idealnym systemem zarządzania bazą danych, który pozwala na niezawodne i bezpieczne zarządzanie wszystkimi danymi w firmie. Aby uzyskać dostęp do Windows SQL Server 2012...
305,90 zł *

Nowe funkcje i ulepszenia w wydaniu SQL Server 2012

Kluczowe ulepszenia w wersji SQL Server 2012 obejmują optymalizację wydajności dla SharePoint Services, pomagając użytkownikom z CAL-em współpracować, koordynować i zarządzać zadaniami.

Dzięki rozwiązaniu Always On Availability Groups, SQL Server 2012 zapewnia wydajne rozwiązanie wysokiej dostępności, które obsługuje szybkie odzyskiwanie danych po awarii dzięki maksymalnie dziewięciu replikom dostępności i wielu metodom przełączania awaryjnego.

xVelocity zwiększa również wydajność serwera SQL do przechowywania odpowiednich zapytań z dwoma komponentami Analysis Services In-Memory Analytics Engine i SQL Server Relational Database Column.

Dzięki nowym usługom SQL Server Data Quality Services (DQS) można stworzyć bazę wiedzy, która może być wykorzystywana do ważnych zadań związanych z jakością danych, takich jak standaryzacja, a także korekcja, rozszerzanie i deduplikacja danych. Ponadto, SQL Server 2012 posiada jeszcze bardziej zaawansowane funkcje, takie jak czyszczenie i dopasowywanie danych. Zapisy danych są oczyszczane z duplikatów lub niespójnych danych, tak aby mogły być wykorzystane w usługach sprawozdawczych lub w aplikacjach hurtowni danych.

W tym celu, funkcja BI Power View for SharePoint Server umożliwia nie tylko analizę danych, ale również tworzenie raportów ad hoc, w tym wizualizację danych.

Columnstore Index (Transact-SQL) jest aktualnym Standard dla zapytań i przechowywania dużych tabel w hurtowniach danych. W tym celu indeks Columnstore Index wykorzystuje do przetwarzania danych pamięć masową opartą na kolumnach, która umożliwia do dziesięciu razy wyższą wydajność zapytań w porównaniu z pamięcią masową opartą na liniach. Z licencją dostępu klienta, Semantic Search for Business Intelligence rozszerza istniejącą funkcję wyszukiwania pełnotekstowego o nowe opcje wyszukiwania, które wykraczają poza te wykorzystujące słowa kluczowe: Zapytuje o podobieństwa między dokumentami, analizując ich znaczenie.

Ponadto, SQL Server 2012 oferuje jeszcze większą integrację z rozwiązaniem chmury SQL Azure, która pozwala na synchronizację i dostarczanie lokalnych baz danych przez Internet. SQL Azure jest zarządzany w SQL Server Management Studio.

Edycja Standard SQL Server 2012 już teraz udostępnia pracownikom posiadającym użytkownika lub urządzenie CAL wiele funkcji do wykorzystania w codziennej pracy, a także rozbudowane narzędzia administracyjne, dzięki czemu spełnione są typowe wymagania mniejszych firm i organizacji, w tym w zakresie wirtualizacji i bezpieczeństwa danych.

Dla wersji SQL Server 2012 możesz zakupić od Wiresoft licencję serwerową oraz indywidualne licencje dostępu w specjalnej cenie. Wiresoft jest twoim kompetentnym partnerem, który doradza ci w zakresie elastycznej i oszczędzającej koszty licencji na SQL Server 2012. Poniżej znajdują się dalsze obszerne informacje na temat tego, w jaki sposób można szczególnie ekonomicznie wyposażyć swoją firmę w Microsoft CALs, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji SQL.

SQL Server 2012 Standard of Windows with CALs może być łatwo i niedrogo licencjonowany przez Wiresoft.

Bez względu na to, czy posiadasz już licencję Standard SQL Server 2012 i chcesz dodatkowo pokryć lub uzupełnić swoje zapotrzebowanie na CAL, czy też chcesz zakupić licencję na serwer pakietowy plus CAL całkowicie od Wiresoft - posiadamy wszystkie niezbędne licencje w naszej szerokiej ofercie oprogramowania. W Standard Microsoft SQL Server 2012 wybierasz sprawdzoną wersję systemu baz danych Microsoft SQL, która zawiera wiele ważnych funkcji zoptymalizowanych dla Business Intelligence. Poniżej znajdują się wszystkie ważne informacje dotyczące indywidualnej licencji.

Model licencjonowania Microsoft CAL dla SQL Server 2012

Wraz z wersją SQL Server 2012, Microsoft zmienił metryki licencjonowania, które wcześniej obowiązywały. To reguluje, jakie rodzaje licencji są dostępne w poszczególnych edycjach serwera. Poprzednie licencjonowanie procesorów zostało zastąpione licencjonowaniem według rdzeni, w związku z czym każdy rdzeń serwera musi być teraz licencjonowany oddzielnie. Ten formularz licencyjny jest ważny głównie dla wersji Enterprise Editions. Standardcja SQL Server 2012 jest jedyną Standard, która daje nabywcy możliwość wyboru pomiędzy licencjonowaniem rdzeni swoich serwerów lub wyborem alternatywnej formy licencjonowania składającej się z licencji na serwer oraz licencji dostępu klienta.

Opcja wyboru pomiędzy dwoma wariantami przy licencjonowaniu SQL Standard uwzględnia fakt, że choć małe i średnie firmy mogą mieć mniejszą liczbę użytkowników usług serwerowych, ich wymagania dotyczące możliwości wirtualizacji i wydajności serwera są porównywalne z wymaganiami dużych firm i organizacji.

Jednak większość firm zatrudniających dość dużą liczbę pracowników ma na ogół mniejsze wymagania pod względem zakresu funkcji i skalowalności usług SQL. Dla tych firm model licencjonowania typu Server/CALs stanowi najbardziej ekonomiczną opcję licencjonowania bez konieczności rezygnacji z podstawowych funkcji SQL Server 2012.

Udzielanie licencji na SQL Standard 2012 z CAL

Aby upewnić się, że Twoja decyzja o wdrożeniu modelu licencjonowania CAL na serwerach korporacyjnych jest rzeczywiście zgodna z Twoimi codziennymi potrzebami biznesowymi, zalecamy określenie typowego obciążenia pracą i liczby pracowników, którzy regularnie korzystają z serwera.

Model licencji na serwer/CAL z pojedynczymi CAL-ami od Wiresoft może być całkowicie elastyczny i indywidualnie dostosowany do Twojej firmy, dzięki czemu naprawdę kupujesz tylko tyle CAL-ów, ile rzeczywiście potrzebujesz. W ten sposób unikasz niepotrzebnych kosztów i posiadasz prawidłową, a jednocześnie wydajną licencję. Ponadto, możesz w każdej chwili zakupić u nas dodatkowe indywidualne CAL-y, jeśli zwiększy się liczba pracowników korzystających z usług SQL Server.

Jak działa licencja Server/CAL dla SQL Server 2012?

W przypadku licencji na serwer oraz CAL, rozróżnia się między implementacją oprogramowania serwera SQL a korzystaniem z odpowiednich usług przez użytkownika. W przypadku Standard SQL Server 2012, tak jak w przypadku porównywalnego innego oprogramowania serwerowego, serwer(y) firmowy(e) musi (muszą) być najpierw licencjonowane. Ta licencja na serwer zawiera dwa dodatkowe CAL-y w postaci dwóch licencji na użytkownika lub urządzenie, ale mają one na celu jedynie umożliwienie administratorom zalogowania się na serwer w celu wykonania typowych zadań zarządzania IT. Dla wszystkich aktualnych funkcji i usług, które SQL Server 2012 oferuje użytkownikom, nawet administratorzy - podobnie jak pracownicy - wymagają dodatkowej licencji dostępu do klienta.

Typowe różnice pomiędzy CAL użytkownika a CAL urządzenia dla SQL Server 2012

Licencje dostępu klienta są dostępne w dwóch rodzajach: z jednej strony jako User CAL, który upoważnia dokładnie jednego użytkownika do dostępu, z drugiej jako Device CAL, który upoważnia dokładnie jedno urządzenie końcowe. Połączenia telefoniczne użytkowników i połączenia telefoniczne urządzeń są zatem dwoma różnymi produktami licencyjnymi. Oznacza to, że połączenie CAL użytkownika nie może być używane jako CAL urządzenia - lub odwrotnie. Nie jest również możliwe, aby licencja raz wydana użytkownikowi lub urządzeniu nie mogła być przeniesiona (licencjonowana) na innego użytkownika lub urządzenie.

Ponadto, CAL może lub może być używany tylko we własnej firmie. W związku z tym nie jest możliwe, aby użytkownik zalogował się na serwer innej firmy za pomocą swojego CAL-a.

Z drugiej strony, licencje dostępu klienta do użytkowników i urządzeń nie różnią się lub różnią się tylko nieznacznie w odniesieniu do zakresu funkcji lub usług. Jednak reprezentują one dwa różne sposoby dostępu do funkcji serwera SQL. Oba typy CAL-ów mogą być łączone w dowolnej kombinacji, dzięki czemu można licencjonować zarówno użytkowników jak i urządzenia równolegle. Poniżej znajduje się krótkie porównanie zalet połączeń CAL użytkownika i urządzenia.

Licencja dostępu do urządzenia dla serwera SQL

Program Device CAL dla Microsoft SQL Server 2012 licencjonuje pojedyncze urządzenie końcowe do korzystania z odpowiednich usług serwerowych. Nie ma znaczenia, czy jest to komputer stacjonarny, notebook czy tablet, a nawet telefon komórkowy pracujący pod Windows. Oznacza to, że każdy pracownik, który ma pozwolenie na korzystanie z tego licencjonowanego urządzenia, może uzyskać dostęp do usług i danych SQL Server 2012 Standard.

Licencjonowanie za pomocą Device CALs jest zatem szczególnie przydatne w przypadku, gdy stanowiska pracy są wykorzystywane przez bardzo różnych pracowników w organizacji, np. w pracy zmianowej lub związanej z projektem.

Licencja dostępu użytkownika do serwera SQL

Natomiast CAL użytkownika dla Microsoft SQL Server 2012 zawsze autoryzuje dokładnie jednego zdefiniowanego użytkownika, który ma dostęp do usług lub danych SQL Server 2012. W przeciwieństwie do Device CAL, można to zrobić z każdym urządzeniem końcowym Windows - niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, tablet, laptop czy telefon komórkowy - i z dowolnego miejsca, nawet w drodze.

Licencja dostępu użytkownika jest zatem szczególnie korzystna dla tych pracowników, którzy regularnie korzystają z bardzo różnych komputerów i nie tylko znajdują się w siedzibie firmy, ale także korzystają z urządzeń końcowych w terenie lub w biurze domowym.

CALS dla Microsoft SQL Server 2012 - szczególnie korzystne w Wiresoft

Wiresoft oferuje połączenia telefoniczne (Device CALs) oraz połączenia telefoniczne (User CALs) dla SQL Server 2012 Standard w szczególnie korzystnej cenie zakupu. Są to zawsze oryginalne europejskie licencje Microsoft, które pochodzą od firm europejskich i nie są wykorzystywane, a zatem mają zastosowanie w 100%. Zespół Wiresoft sprawdził wcześniej wszystkie CAL-y dostępne w sklepie pod kątem ich autentyczności.

Jako klient możesz mieć pewność, że kupując licencję, kupisz od Wiresoft w pełni sprawne CAL-y. Ponadto, zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, sprzedaż i zakup oprogramowania, takiego jak serwery, a także CAL, jest całkowicie legalna.

Ty również możesz skorzystać z przewagi cenowej, jaką oferuje Wiresoft z CALS dla SQL Server 2012 i innymi licencjami dostępu do klienta oprogramowania Microsoft. Wielu z naszych dotychczasowych zadowolonych klientów nie tylko ufa jakości oprogramowania Wiresoft, ale także naszym fachowym poradom. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz najbardziej ekonomicznie licencjonować swój serwer z CAL-ami, skontaktuj się z nami w celu konsultacji, również za pośrednictwem czatu.