Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE

717,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

Microsoft Windows Server 2022 Standard 2-Core Elastycznie uzupełnij swoje wymagania licencyjne...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Standard 2-Core

Elastycznie uzupełnij swoje wymagania licencyjne dla Windows Server 2022 Standard o pakiety 2-Core firmy Wiresoft! Wersja Standard Edition systemu Windows Server 2022 została opracowana specjalnie do użytku w mniejszych centrach danych: dzięki temu oferuje wystarczające możliwości wirtualizacji w połączeniu z dobrą skalowalnością, wysoką wydajnością oraz skutecznymi warstwami zabezpieczeń, które są wymagane do niezawodnej ochrony danych i aplikacji w środowiskach wielochmurowych.

Serwerowy system operacyjny Windows Server 2022 Standard łączy sieci fizyczne i wirtualne w celu dostarczania danych i usług za pośrednictwem serwerów w chmurze, dzięki czemu idealnie nadaje się do zaspokojenia potrzeb informatycznych małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki systemowi operacyjnemu Windows 10 , wielu optymalizacjom oraz nowym, wydajnym funkcjom, ta edycja jest idealnie przygotowana do wszystkich zadań.

Ważnym czynnikiem decyzyjnym przy zakupie wersji Standard Edition systemu Windows Server 2022 są dostępne opcje wirtualizacji - w tym za pomocą kontenerów. Zapewnia to niezbędne funkcje, szczególnie dla mniejszych firm, które chcą zapewnić niezawodną infrastrukturę również w tym obszarze.

W edycji standardowej Windows Server 2022 umożliwia firmom ściślejsze połączenie środowisk on-premises z chmurą, w tym za pośrednictwem usług Microsoft Azure Services, które zapewniają dodatkowe funkcje hybrydowe, a także warstwy zabezpieczeń.

Licencjonowanie Windows Server 2022 Standard Edition jest oparte na rdzeniach, z minimalną liczbą 16 rdzeni na serwer. Serwery z większą liczbą rdzeni mogą być również wygodnie i elastycznie licencjonowane za pomocą pakietów 2-rdzeniowych.

Windows Server 2022 Standard 2-Core Package można znaleźć w firmie Wiresoft jako oprogramowanie używane - z wielką zaletą w postaci znacznie niższej ceny niż w przypadku odpowiadającego mu nowego towaru - i bez różnic we wszystkich typowych cechach, które ta edycja oferuje w zakresie funkcji - zwłaszcza w wirtualizacji -, bezpieczeństwa i wydajności. Poniższe zestawienie zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich cech i funkcjiserwera Windows Server 2022 Standard Edition, a także warunków licencjonowania Microsoft dotyczących pakietów 2-rdzeniowych.

Windows Server 2022 Standard do obsługi środowisk wielochmurowych

Windows Server 2022 Standard Edition oferuje również pewne opcje wirtualizacji, które wpływają również na bezpieczeństwo danych i aplikacji - na wyższym poziomie niż poprzednia wersja: przyczynia się do tego wiele ulepszeń i dodatków do znanych już tam funkcji, podobnie jak opcje tworzenia definiowanych programowo platform infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI); oferują one jeszcze więcej korzyści dla wirtualizacji serwerów i desktopów poprzez łatwiejsze wdrażanie i skalowanie, a także lepsze możliwości zarządzania.

Porównanie: Jakie funkcje oferuje Windows Server 2022 Standard?

Na decyzję o zakupie wersji Standard Edition systemu Windows Server 2022  wpływa zwykle fakt, że niektóre funkcje wirtualizacji są niedostępne lub dostępne tylko z ograniczoną wydajnością: Hyper-V, na przykład, może być używany tylko w bardzo ograniczonym zakresie; to samo dotyczy Shielded Virtual Machines (VMs), jak również Storage Spaces Direct i replikacji pamięci masowej, a także SDN (Software Defined Networking) i SDS (Software Defined Storage)

(Software Defined Storage).

Opcje wirtualizacji w systemie Windows Server 2022 Standard

Zasadniczo Windows Server 2022 Edition Standard oferuje ograniczoną wirtualizację - jest więc przeznaczony raczej dla firm, w których odgrywa ona podrzędną rolę. W związku z tym ograniczona jest tu również liczba obsługiwanych maszyn wirtualnych i kontenerów Hyper-V, przy czym limit pamięci RAM wynosi 24 TB, podobnie jak w bardziej rozbudowanej edycji. Więcej informacji na ten temat znajduje się poniżej.

Repliki magazynowe

W systemie Windows Server 2022 Standard Edition funkcja pamięci masowej Storage Replica jest dostępna z ograniczeniami, ale funkcja Storage Spaces Direct nie jest obsługiwana. Storage Replica obsługuje zarówno synchroniczną, jak i asynchroniczną replikację danych i zapobiega ich utracie na poziomie systemu plików: replikacja synchroniczna odzwierciedla dane w fizycznych lokalizacjach z woluminem odpornym na awarie, a replikacja asynchroniczna realizuje tę funkcję między lokalizacjami za pośrednictwem łączy sieciowych o większym opóźnieniu.

Inne nowe funkcje systemu Windows Server 2022 Standard

W systemie Windows Server 2022 Standard Edition dostępne są również następujące kluczowe funkcje dotyczące analityki, wykorzystania kontenerów i ujednolicania infrastruktury hybrydowej:

System Insights do kompleksowej analizy serwera

W systemie Windows Server 2022 dostępna jest w tym celu funkcja analityki predykcyjnej System Insights, która jest wspierana przez model uczenia maszynowego w celu zapewnienia bardziej efektywnego działania. System Insights zapewnia wszechstronny wgląd w działanie lokalnie wdrożonych serwerów poprzez analizę wskaźników wydajności i zdarzeń w celu tworzenia dokładnych prognoz dla reaktywnego zarządzania instancjami Windows Server, co może zmniejszyć nakład pracy i pomóc organizacjom w obniżeniu kosztów operacyjnych.

Wsparcie dla Kubernetes i Linux

Windows Server 2022 oferuje również kompleksową obsługę kontenerów w wersji Standard Edition. W przypadku korzystania z kontenerów Hyper-V należy jednak pamiętać, że licencja na wersję Standard Edition pozwala tylko na 2 kontenery, ponieważ w ich przypadku dozwolone są tylko 2 maszyny wirtualne (VM); nie jest również uwzględnione wsparcie dla monitorowania hosta. Z kolei kontenery Windows mogą być eksploatowane w nieograniczonej liczbie.

Ponadto, Kubernetes i Linux są teraz obsługiwane w bardziej kompleksowy sposób, dzięki czemu kontenery Linux i Windows zarządzane przez Kubernetes mogą być używane równolegle. Specjalnie dla Kubernetes, nowe funkcje, takie jak sieciowanie kontenerów, są również dostępne w edycji standardowej.

Wyższa ochrona danych i sieci dzięki usługom Azure

Dzięki platformie Azure funkcje hybrydowe są również dostępne w systemie Windows Server 2022 Standard, który umożliwia bezproblemową pracę zarówno w centrum danych w siedzibie firmy, jak i w chmurze. Sama platforma Azure zapewnia chmurę z hybrydową infrastrukturą typu end-to-end z ujednoliconymi funkcjami bezpieczeństwa, tożsamości i zarządzania:

  • Azure Active Directory umożliwia uniwersalne zarządzanie i ochronę tożsamości z wykorzystaniem wielu środowisk.
  • Dzięki Azure Arc, zarządzanie Azure i usługi Azure mogą być rozszerzone na dowolną infrastrukturę.
  • Usługi Azure, takie jak Azure Backup, Azure Site Recovery i Azure Monitor można szybko i łatwo aktywować za pośrednictwem Centrum administratora Windows.

Usługi Azure w Windows Server 2022  Standard oferują więc nie tylko lepszą ochronę lokalnych Active Directorys, ale także łatwiejszą synchronizację i tworzenie kopii zapasowych danych.

Wymagania sprzętowe do instalacji i obsługi systemu Windows Server 2022 Standard

Windows Server 2022 jest oparty na systemie operacyjnym Windows 10. Aby móc bez ograniczeń i bezpiecznie korzystać z systemu Windows Server 2022 Standard, sprzęt bazowy musi spełniać wszystkie minimalne wymagania wymienione poniżej. Dalsze wymagania zależą dodatkowo od danej konfiguracji systemu oraz innych zainstalowanych aplikacji.

  • Miejsce na dysku twardym: 32 GB
  • Pamięć główna (RAM): 512 MB
  • Miejsce na dysku dla wyświetlacza pulpitu serwera: 2 GB
  • Procesor: architektura 64-bitowa
  • Prędkość procesora: 1,4 GHz
  • Karta graficzna: 1,024 x 768 pikseli, wsparcie dla Super VGA
  • Karta sieciowa: Gigabit Ethernet, 1x

Licencjonowanie z pakietem Windows Server 2022 Standard 2-Core

Licencjonowanie serwera z Windows Server 2022 Standard Edition odbywa się również dla używanego oprogramowania zgodnie z zasadami licencjonowania Microsoft: Liczba rdzeni jest wykorzystywana jako podstawa do obliczania zapotrzebowania na licencję. Stosuje się następujące przepisy.

Ogólne warunki licencji Microsoft dla Windows Server 2022 Standard

Oprogramowanie serwerowe takie jak Windows Server 2022 Standard Edition jest zawsze licencjonowane na podstawie fizycznego sprzętu. Oprócz liczby fizycznych procesorów rdzeniowych brana jest pod uwagę również liczba serwerów wirtualnych. Każda licencja serwerowa obejmuje 2 fizyczne rdzenie procesora. Zgodnie z przepisami licencyjnymi firmy Microsoft, jako podstawę przyjmuje się zawsze minimalną liczbę 8 rdzeni na procesor - nawet jeśli istniejący sprzęt posiada mniej niż 8 rdzeni. Ponadto na każdy serwer fizyczny przypadają co najmniej 2 procesory, co daje minimalną liczbę 16 rdzeni.

Serwery z większą liczbą rdzeni niż 16 muszą być dodatkowo licencjonowane z pakietami 2-rdzeniowymi dla Windows Server 2022 Standard.

Dodatkowe wymagania licencyjne dla Windows Server 2022 Standard

W środowisku Hyper-V wszystkie procesory muszą być licencjonowane zgodnie z fizycznymi rdzeniami procesora. Edycja Windows Server Standard upoważnia do uruchomienia maksymalnie dwóch instancji Hyper-V na jedną licencję rdzenia. Jeśli w wersji Standard Edition wymagana jest większa liczba instancji Hyper-V, wszystkie aktywne rdzenie muszą być w tym celu ponownie licencjonowane.

Oprócz licencji Windows Server Standard, wszyscy klienci - zarówno użytkownicy, jak i urządzenia końcowe - uzyskujący dostęp do Windows Server 2022 muszą być wyposażeni we własną licencję dostępu klienta (CAL). Te User i Device CALs są również dostępne w firmie Wiresoft w korzystnej cenie z drugiej ręki.

FAQ dotyczące oprogramowania używanego przez Wiresoft, takiego jak Microsoft Windows Server 2022 Standard Edition

Funkcjonalność pakietu 2-Core dla Windows Server 2022 Standard oferowanego przez Wiresoft jako oprogramowanie używane nie różni się zasadniczo od porównywalnej nowej, nieużywanej licencji serwerowej - ponieważ oprogramowanie zasadniczo nie ulega zużyciu. Poniżej znajdują się odpowiedzi na inne typowe pytania dotyczące używanych licencji Windows Server.

Skąd pochodzi używane oprogramowanie Windows Server 2022 Standard 2-Core?

Używane oprogramowanie dla Windows Server 2022 Standard takie jak Pakiet 2-Core pochodzi od firm, które zazwyczaj najpierw same nabyły je jako nowe, nie zawsze, ale często również używały, a następnie sprzedały firmie Wiresoft. Poprzez dalszy zakup do Wiresoft lub ofertę w Wiresoft Shop, jest ono określane jako oprogramowanie używane, nawet jeśli może być używane jak nowa licencja.

Czy sprzedaż, jak również zakup i użytkowanie używanego oprogramowania Windows Server 2022 Standard są legalne?

Tak: Jako nabywca używanego oprogramowania firmy Wiresoft możesz być pewien, że zakup Windows Server 2022 Standard 2-Core, jak również regularne użytkowanie nie narusza żadnych obowiązujących przepisów prawa: określony stan prawny zezwala na handel używanym oprogramowaniem firmy Microsoft, jak również na jego użytkowanie, o ile pochodzi ono z zapasów licencyjnych firmy. Kilka orzeczeń sądowych raz po raz wyraźnie potwierdzało ten fakt.

Czy używane licencje Windows Server 2022 Standard 2-Core są również objęte ochroną kupującego?

Tak: Pakiet Windows Server 2022 Standard 2-Core oferowany przez firmę Wiresoft jako używane oprogramowanie, jak również inne używane oprogramowanie, oferuje Ci jako kupującemu takie same bezpieczeństwo i korzyści jak w przypadku nowego oprogramowania serwerowego: masz więc zwykłe bezpieczeństwo kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu oprogramowania po dokonaniu zakupu i natychmiastowej aktywacji licencji za pomocą dostarczonego ważnego klucza licencyjnego.

Czy oprogramowanie Wiresoft Used Software takie jak Windows Server 2022 Standard 2-Core ma jakieś inne zalety?

Wiresoft Used Software oferuje również naszym klientom duże korzyści ekonomiczne dzięki niższej cenie, ponieważ mogą oni aktualizować swoje zapasy oprogramowania w sposób bardziej ekonomiczny niż w przypadku nowych towarów. Używane przez Microsoft oprogramowanie, takie jak to firmy Wiresoft, może więc przyczynić się do obniżenia kosztów operacyjnych, ponieważ oferuje również bezpieczeństwo audytu dzięki pełnemu dowodowi zakupu!

W Wiresoft Software Shop znajdziesz nie tylko edycję Windows Server 2022 Standard 2-Core Package jako niedrogie używane oprogramowanie, ale także pakiet 16-Core dla podstawowego licencjonowania Twojego serwera. W przypadku wyższych wymagań w zakresie wirtualizacji, w ofercie znajduje się również Windows Server 2022 Datacenter Edition - jak również odpowiednie wersje przedpremierowe Windows Server 2022 - wraz z odpowiednimi wymaganymi licencjami dostępu klienta (CAL). Szeroka oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje również wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi korzyściami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojej licencji Windows Server 2022 Standard zapraszamy do skorzystania z naszej kompetentnej porady na czacie, mailowo lub telefonicznie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany