Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10116
 • 312-04349
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
1 217,90 zł * 1 351,90 zł * (9,91% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Wersja CU Aktualne
Średnia Pobierz
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Zakres dostawy Pobierz + Licencja
Dodatkowe informacje Do 5 baz danych skrzynek pocztowych


Windows Exchange 2016 oferuje niezawodną platformę komunikacyjną, za pomocą której można centralnie zarządzać pocztą elektroniczną i kontaktami, a także terminami i zadaniami. Jest to wersja Server Server  Windows 10. Zwłaszcza mniejsze lub średnie firmy i instytucje mogą skorzystać z edycji z wielu praktycznych funkcji, jej wysokiej skalowalności, a także z funkcji , które wspierają współpracę zespołów w elastycznym, także lokalnie niezależnym użytkowaniu, bez rezygnacji z bezpieczeństwa. Standard Cloud

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD"

Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition

Windows Exchange Server 2016 to niezawodna platforma do obsługi wiadomości, za pomocą której można centralnie zarządzać wiadomościami e-mail i kontaktami, a także terminami i zadaniami. Jest to serwerowa wersja systemu Windows 10. Zwłaszcza mniejsze lub średnie firmy i instytucje mogą korzystać z wielu praktycznych funkcji wersji Standard Edition, jej wysokiej skalowalności oraz funkcji chmury, które wspierają współpracę zespołów w elastycznym, także lokalnie niezależnym użytkowaniu, bez rezygnacji z bezpieczeństwa.

Standardowa edycja programu Exchange Server 2016 obsługuje do 5 baz skrzynek pocztowych na serwer i oferuje zoptymalizowaną architekturę serwera poprzez zmniejszenie liczby ról serwera do 2: skrzynki pocztowej i transportu brzegowego. Oprogramowanie serwerowe jest zatem niezbędnym elementem w firmach, służącym do kontroli i zarządzania procesami pracy oraz wymiany informacji wymaganych w tym procesie. Wydajny system komunikacyjny działa jako interfejs wewnętrzny i zewnętrzny, niezawodnie łącząc pracowników i działy w różnych lokalizacjach, a tym samym kompleksowo przyczyniając się do zwiększenia efektywności przepływu pracy: Dzięki zintegrowanemu zarządzaniu prawami możliwe jest nie tylko centralne zarządzanie wiadomościami e-mail, kontaktami i terminami, ich przejrzysta archiwizacja i łatwe wyszukiwanie, ale także zróżnicowany, indywidualny dostęp pracowników do danych i treści. Dzięki temu Microsoft Exchange Server 2016 Standard zapewnia maksymalną kontrolę i jednocześnie wysoki stopień przejrzystości.

W firmie Wiresoft wersja Standard Edition programu Exchange Server 2016 jest dostępna jako oprogramowanie używane po niższej, obniżonej cenie w porównaniu z nowym oprogramowaniem - o ile w ogóle jest jeszcze oferowane w takiej formie. Używane oprogramowanie jest szczególnie atrakcyjne dla mniejszych firm i organizacji, które chcą obniżyć koszty i szukają ekonomicznego sposobu na korzystanie z wydajnego oprogramowania, takiego jak Exchange 2016 Standard. Ponieważ nawet jako oprogramowanie używane Exchange 2016 Standard zapewnia skalowalność, wydajność i bezpieczeństwo typowe dla tej edycji, ponieważ może być używany w całości.

W przypadku Exchange Server 2016 Standard jako oprogramowania używanego, licencjonowanie odbywa się zgodnie z przepisami dotyczącymi zarządzania licencjami firmy Microsoft. Dla każdego serwera Exchange należy zakupić oddzielną licencję standardową, a także dodatkowe licencje na dostęp klienta. Szczegółowe informacje na temat optymalnego licencjonowania programu Exchange Server 2016 Standard, a także zawartych w nim optymalizacji i nowych funkcji można znaleźć w poniższej sekcji.

Zalety Microsoft Exchange Server 2016 w skrócie

Oprócz dalszego rozwoju istniejących funkcji system Windows Server w wersji 2016 Standard oferuje szereg istotnych innowacji. Pierwszym z nich jest optymalizacja architektury serwera poprzez zmniejszenie liczby serwerów do dwóch: Mailbox i Edge Transport - więcej szczegółów na ten temat poniżej. Uproszczono także skalowanie wyszukiwania i poprawiono obsługę usług w chmurze. Inne funkcje obejmują również:

Obsługa chmury hybrydowej

Exchange Server 2016 Standard obsługuje teraz także scenariusze hybrydowe - skrzynki pocztowe mogą znajdować się na serwerze lokalnym lub w chmurze. Lokalne skrzynki pocztowe mogą być także używane jako rozszerzenia chmury dzięki archiwizacji w usłudze Exchange Online i zarządzaniu prawami w usłudze Azure.

Program Outlook w Internecie

Znana w starszych wersjach jako "Outlook Web Access" lub "Outlook Web App", nowa nazwa internetowego dostępu do serwera Exchange to "Outlook on the Web". Wynika to z faktu, że funkcja ta została gruntownie zmieniona i zoptymalizowana przez firmę Microsoft: Z programu Outlook można teraz korzystać także bez instalowania aplikacji Outlook na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub iOS. Nowa funkcja zamiatania ułatwia porządkowanie wiadomości e-mail od określonego nadawcy: można je przechowywać tylko przez określoną liczbę dni lub zapisywać tylko najnowsze wiadomości.

Z programu Outlook on the Web można również bez większych ograniczeń korzystać w przeglądarkach Safari, Firefox lub Google Chrome zamiast przeglądarek Microsoft Edge i Internet Explorer 11.

Ulepszona współpraca w chmurze za pomocą programu Outlook

W programie Outlook 2016 lub Outlook on the Web pliki zapisane w programie SharePoint 2016 można teraz również wstawiać do wiadomości e-mail w postaci łącza, a nie jak dotychczas tylko w postaci załącznika. Zainteresowany odbiorca może nadal otwierać na swoim komputerze połączony plik jak załącznik. Standardowym protokołem uwierzytelniania serwer-serwer jest OAuth (Open Authorisation). Prawa dostępu do plików można indywidualnie dostosowywać i automatycznie aktywować.

eDiscovery dla optymalizacji wyszukiwania

W Exchange Server 2016 architektura wyszukiwania eDiscovery została zmieniona - działa ona asynchronicznie i decentralnie, przeszukując kilka serwerów jednocześnie, co prowadzi do szybszych wyników. W programie Outlook lub Outlook on the Web po wprowadzeniu wyszukiwanego terminu pojawiają się sugestie oparte na najczęściej używanych wiadomościach e-mail w skrzynce pocztowej lub kontaktach, a także na poprzednich wyszukiwaniach. Ponadto dostępne są również filtry kontekstowe dla zakresu dat i powiązanych nadawców, które ułatwiają wyszukiwanie informacji. Dzięki programowi Outlook on the Web można wyszukiwać nie tylko we własnym kalendarzu, ale także w kalendarzach innych osób.

Nowe funkcje kalendarza

Oprócz nowego wyglądu, kalendarz zyskał także nowe funkcje, takie jak przypomnienia e-mailowe o wydarzeniach z kalendarza oraz możliwość zaproponowania alternatywnej godziny w zaproszeniach na spotkania.

Inne cechy Microsoft Exchange Server 2016 Standard

Największą różnicą między edycją Standard serwera Exchange 2016 a Enterprise jest mniejsza liczba obsługiwanych baz skrzynek pocztowych - maksymalnie 5.

W edycji Standard NIE DOSTĘPNE są funkcje Zapobiegania utracie danych (DLP), obsługa nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych lub 2 kontenerów Hyper-V oraz funkcje Storage Spaces Direct, Storage Replica, Shielded Virtual Machines i OneDrive for Business.

Specyfikacje techniczne serwera Exchange 2016 Standard

Poniżej przedstawiono informacje na temat scenariuszy obsługiwanych przez Exchange Server 2016, architektury oraz minimalnych wymagań sprzętowych i programowych, które należy spełnić, aby zapewnić optymalne działanie oprogramowania Exchange 2016.

Architektura serwera - zmiany w stosunku do poprzedniej wersji

Najważniejsze zmiany w Exchange Server 2016 w stosunku do poprzedniej wersji to:

 • Zmniejszenie liczby ról serwera do 2: Exchange 2016 ma obecnie 1. rolę Mailbox, która ma główną funkcjonalność - odbiera żądania klientów i przechowuje bazy danych; 2. rolę Edge Transport, która jest odpowiedzialna za zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa podczas przesyłania wiadomości e-mail między intranetem a Internetem. Rola Serwer dostępu klienta (CAS) została usunięta.
 • Dostęp do serwera MBX2016 odbywa się za pośrednictwem load balancerów. Klient loguje się do usługi Client Access Service na serwerze skrzynek pocztowych i jest przekierowywany do serwera skrzynek pocztowych z aktywną bazą danych. Komunikacja odbywa się nadal na poziomie protokołu.
 • Nowy standardowy protokół MAPI przez HTTP: MAPI przez HTTP jest teraz standardowym protokołem do komunikacji w Exchange Server 2016 za pośrednictwem programu Outlook. Oferuje zoptymalizowaną niezawodność i stabilność połączeń z programami Outlook i Exchange, a także wyświetla błędy transportu. Po hibernacji, zmianie sieci i po przerwaniu połączenia Outlook nawiązuje połączenie z serwerem znacznie szybciej niż poprzednio, a w przypadku krótkich przerw nie jest wymagane ponowne nawiązanie połączenia.
 • Uprawnienia do wirtualizacji umożliwiają obsługę 2 maszyn wirtualnych lub 2 kontenerów Hyper-V w edycji standardowej.
 • Scenariusze koegzystencji: Exchange 2016 obsługuje koegzystencję z serwerem Exchange 2010 SP3 RU11 oraz serwerem Exchange 2013 CU11; żądania przesyłane przez serwer dostępu klienta Exchange 2013 CU11 są przekazywane do serwera skrzynek pocztowych Exchange 2016. Starsze wersje programu Exchange nie są już jednak obsługiwane.

Wymagania systemowe dla programu Exchange Server 2016 Standard

Aby zainstalować i używać systemu Windows Exchange Server 2016 Standard, należy spełnić następujące wymagania dotyczące sprzętu i oprogramowania. W przypadku komunikacji stacjonarnej za pośrednictwem komputera wymagana jest również instalacja zgodnej wersji programu Microsoft Outlook. Muszą być spełnione następujące minimalne wymagania:

 • Systemy operacyjne: Windows Server 2012 R2 Standard lub Datacenter, Windows Server 2016 Standard lub Datacenter lub nowszy
 • Procesor: procesor 64-bitowy lub procesor AMD z obsługą platformy AMD64
 • Dysk twardy: 30 GB miejsca na dysku instalacyjnym; 500 MB na każdy zainstalowany pakiet językowy Unified Messaging; 500 MB na bazę danych kolejek
 • Rola skrzynki pocztowej: 8 GB
 • Edge Transport role: 4 GB
 • Rozdzielczość ekranu: min. 1 024 x 768 pikseli
 • Active Directory: Windows Server 2008 R2 lub nowsza wersja
 • Poziom domeny oraz poziom funkcjonalny lasu: Windows Server 2008 R2 lub nowszy

Licencjonowanie Microsoft Exchange Server 2016 Standard

Edycja Standard programu Exchange Server 2016 spełnia potrzeby małych i średnich firm oraz organizacji w zakresie skrzynek pocztowych, obsługując do 5 baz danych skrzynek pocztowych; oddzielna licencja na serwer jest wymagana dla każdej działającej instancji programu Exchange Server 2016 Standard - niezależnie od tego, czy serwer Exchange działa w środowisku fizycznego czy wirtualnego systemu operacyjnego. Każda instancja serwera Exchange jest uważana za uruchomioną, gdy oprogramowanie zostało załadowane do pamięci lub gdy wykonywane są jego instrukcje.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Microsoft Exchange Server 2016 Standard jako używanego oprogramowania firmy Wiresoft

W przypadku używanego oprogramowania, takiego jak Exchange Server 2016 Standard Edition, można mieć pewność, że zarówno zakup, jak i korzystanie z licencji serwera są legalne i oferują takie same możliwości wykorzystania, jak odpowiadająca im nowa i nieużywana licencja - ponieważ oprogramowanie na ogół nie zużywa się, a ani jego funkcjonalność, ani uprawnienia do korzystania z niego nie są ograniczone. Poniżej znajdują się odpowiedzi na wszystkie typowe pytania dotyczące używanego oprogramowania Exchange Server.

Skąd pochodzi używane oprogramowanie Wiresoft dla Exchange Server 2016 Standard?

Używane oprogramowanie oferowane w Wiresoft Software Shop, takie jak Exchange Server 2016 Standard, zostało zakupione przez firmy, które kiedyś same kupiły to oprogramowanie jako nowe. Najczęstszym powodem ich sprzedaży są nadwyżki licencji lub licencje niewykorzystywane z innych powodów albo też fakt, że dana wersja oprogramowania została zastąpiona inną edycją lub innym typem i nie jest już używana. Wiresoft oznacza wszystkie takie licencje jako oprogramowanie używane, nawet jeśli można je wykorzystać jak nową licencję serwerową.

Czy używane oprogramowanie, takie jak Exchange Server 2016 Standard, również zapewnia bezpieczeństwo kupującym?

Tak: Używane oprogramowanie, takie jak Exchange Server 2016 Standard, oferuje klientom firmy Wiresoft te same korzyści, co nowe oprogramowanie serwerowe: zwykłe bezpieczeństwo kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu i natychmiastowej aktywacji licencji za pomocą dostarczonego, nieograniczonego klucza licencyjnego.

Czy zakup i użytkowanie używanego oprogramowania są legalne?

Tak: Używane oprogramowanie dla Exchange Server 2016 Standard oferowane przez firmę Wiresoft pochodzi z zapasów licencji firmowych. Handel i korzystanie z używanego oprogramowania podlega zwykłemu sądownictwu: uznało ono obie te formy za legalne, co zostało wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Jakie inne zalety ma oprogramowanie używane przez firmę Wiresoft?

Używane oprogramowanie firmy Wiresoft oferuje zarówno dużym, jak i małym firmom korzystną możliwość uzupełnienia lub uaktualnienia istniejących zasobów oprogramowania, ponieważ jego cena jest znacznie niższa niż cena porównywalnego nowego oprogramowania. W sklepie z oprogramowaniem Wiresoft znajdziesz również starsze wersje programu Exchange Server lub innego oprogramowania, które nie jest już oferowane jako nowe, co ma tę dodatkową zaletę, że można uniknąć droższych aktualizacji. Zaletą używanego oprogramowania Wiresoft jest również to, że zapewnia bezpieczeństwo audytu dzięki pełnej weryfikacji wszystkich kupujących!

Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje zarówno Exchange Server 2016 Standard Edition, jak i Enterprise Edition - wraz z odpowiednimi wymaganymi licencjami na dostęp klienta - a także nowsze wersje programu. W Wiresoft znajdziesz również korzystne oferty na wiele innych programów Microsoft - np. Outlook - ze wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania Exchange Server 2016 Standard, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD"
Oceny klientów dla "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie