Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL
Kupno używanych licencji User CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012 Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w obu wersjach Microsoft Windows Server 2012 i 2012 R2 - które są dostępne w firmie Wiresoft w edycjach Standard i...
51,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL
Kupno używanych kart Device CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012 Aby móc korzystać z obu funkcji dostępnych w wersjach Microsoft Windows Server 2012 - dostępnych w firmie Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter - oprócz...
51,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL
Kup używaną kartę Device CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012 R2 Aby móc korzystać z usług dostępnych w edycjach Standard i Datacenter systemu Microsoft Windows Server 2012 R2, oprócz licencji serwerowej wymagana jest...
51,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL
Kupno używanych licencji User CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012 R2 Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w systemie Microsoft Windows Server 2012 R2 - który jest dostępny w firmie Wiresoft w wersji Standard i Datacenter -...
51,90 zł *

Korzystaj z zalet Windows Server 2012 / 2012 R2

Windows Server 2012 R2 oferuje cały szereg korzyści, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę w chmurze oraz zarządzanie danymi i użytkownikami w podróży. Należą do nich:

Elastyczna praca zespołowa z CAL dla Windows Server 2012 R2

Windows Server 2012 oferuje idealną platformę serwerową dla wydajnej i efektywnej pracy zespołowej. Udostępniając odpowiednie dane dla urządzeń mobilnych, które posiadają odpowiednią licencję dostępu oraz dzięki kompleksowym technologiom wirtualizacji, Windows Server 2012 R2 umożliwia elastyczną i bezpieczną pracę z różnych lokalizacji. Windows Server 2012 R2 upraszcza zarządzanie dokumentami oraz spotkaniami i kontaktami, a tym samym umożliwia płynny przepływ pracy.

Korzystaj z zalet chmury z Windows Server 2012 R2

Dzięki Windows Server 2012 / R2, aplikacje i usługi online oparte na chmurze mogą być wykorzystywane jeszcze wydajniej i produktywniej niż dotychczas. Wszystkie ważne elementy sieci mogą być ze sobą połączone - dla optymalnej i jednocześnie bezpiecznej transmisji danych. Dzięki usłudze User CAL lub Device CAL, użytkownicy zawsze mają dostęp do funkcji serwera, które są im potrzebne w pracy.

Administratorzy oszczędzają czas dzięki zautomatyzowanym funkcjom zarządzania, łącznie z przestojami. są zredukowane. A za pomocą Server Manager można zarządzać serwerem internetowym Windows z praktycznie dowolnego miejsca bez utraty ścieżki.

Przegląd zalet Windows Server 2012 R2

  • Większa wirtualizacja z Hyper-V dzięki silniejszemu połączeniu z chmurą
  • Zabezpieczanie danych za pomocą Microsoft Windows Azure w Azure Cloud
  • PowerShell 3.0 umożliwia efektywne zarządzanie ustawieniami systemu
  • SMB 3.0 oferuje jeszcze szybszy dostęp do plików
  • Dyski SSD i SATA można łączyć w pule pamięci masowej i udostępniać
  • Większa dostępność dzięki odpornemu systemowi plików (ReFS)
  • Nowoczesny interfejs użytkownika, zoptymalizowany dla ekranów dotykowych
  • Bardziej wydajny menedżer zadań dzięki bardziej efektywnym procesom

System licencjonowania firmy Microsoft

Równocześnie z wydaniem Windows Server 2012 R2 i innych wersji oprogramowania dla serwerów, Microsoft zaktualizował swój model licencjonowania. W zależności od edycji Microsoft rozróżnia teraz między licencjonowaniem na rdzenie, które nie wymaga dodatkowych licencji dostępu, a licencjonowaniem na serwer oraz określoną liczbę licencji dostępu klienta (CAL). Jest ona obliczana na podstawie sumy użytkowników lub urządzeń końcowych (PC, laptop, itp.), które mają być uprawnione do dostępu. Istnieje zatem możliwość wyboru pomiędzy licencjonowaniem pojedynczej osoby lub pojedynczego urządzenia - zwanego CAL-em użytkownika lub CAL-em urządzenia.

Licencjonowanie za pomocą CAL nie jest dostępne dla każdej edycji serwerowej. Z reguły urządzenia lub użytkownicy mogą być wyposażeni w licencje dostępu klienta do odpowiedniej Standard w zależności od rodzaju oprogramowania serwerowego (oprócz innej opcji licencjonowania podstawowego).

Tłem tego modelu licencjonowania firmy Microsoft jest różna skalowalność poszczególnych edycji serwera. Oznacza to, że odwzorowane są różne wymagania firm i organizacji w odniesieniu do wydajności oprogramowania serwerowego, jak również zakres wykorzystywanych funkcji i właściwości.

Wyjaśniony tutaj wariant przydzielania praw z dostępowymi CAL-ami jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw - pod warunkiem, że wykorzystują one tylko standardowe lub podstawowe funkcje wersji serwerowej - niż licencjonowanie według rdzeni, w którym jako podstawę do obliczenia kosztów licencji wykorzystuje się moc obliczeniową maszyn używanych w przedsiębiorstwie.

Zakup taniego oprogramowania Windows Server dla edycji 2012 i 2012 R2 firmy Wiresoft dla użytkowników i urządzeń.

W celu legalnego korzystania z odpowiednich funkcji i usług Windows Server 2012 lub Server 2012 R2 Edition (Standard lub Datacenter Edition Server 2012 R2 jest dostępny w firmie Wiresoft) należy zakupić odpowiednią liczbę Licencji Dostępu Klienta. Dzieje się tak, ponieważ model licencjonowania firmy Microsoft oddziela licencję na wdrożenie oprogramowania serwerowego od licencji na jego wykorzystanie przez użytkownika lub urządzenie końcowe. Tak więc każdy użytkownik firmy lub organizacji, który chce uzyskać dostęp do funkcji oprogramowania serwera Windows od edycji 2012 i 2012 R2, wymaga licencji dostępu klienta.

CAL jest zawsze pojedynczą licencją, która pozwala na dostęp do licencjonowanej wersji Windows Server tylko użytkownikowi lub urządzeniu końcowemu, które jest w nią wyposażone. Uniemożliwia to innym urządzeniom lub użytkownikom, którzy nie posiadają odpowiedniego numeru CAL, uzyskanie dostępu do usług i danych serwera. Dzięki temu firmy mogą chronić swoje dane wrażliwe przed nieautoryzowanymi pracownikami lub obcymi osobami. Dlatego też licencja dostępu klienta oferuje również większe bezpieczeństwo.

Różnice pomiędzy wywołaniami użytkowników i wywołaniami urządzeń dla Windows Server 2016 / 2016 R2

W modelu licencyjnym Microsoftu rozróżnia się między CAL-ami opartymi na użytkownikach i CAL-ami opartymi na urządzeniach. To rozróżnienie między licencją na urządzenie a licencją na użytkownika ma tę zaletę, że w firmie można elastycznie i jednocześnie w zależności od potrzeb przydzielać prawa. Po przypisaniu licencji dostępu do konkretnego użytkownika lub urządzenia końcowego, nie może ona zostać przeniesiona na innego użytkownika lub urządzenie końcowe. Nie jest również możliwe licencjonowanie urządzenia za pomocą użytkownika CAL lub na odwrót. Z drugiej strony, oba rodzaje licencji mogą być łączone w celu uzyskania dostępu do Windows w firmie.

W Wiresoft znajdziesz obie licencje Client Access dla wersji serwerowej 2012 R2, która jest również dostępna w rozsądnej cenie: zarówno jako licencje powiązane z użytkownikiem, jak i jako licencje pojedyncze powiązane z urządzeniem. Na decyzję dotyczącą preferowanego wariantu licencji mogą mieć wpływ czynniki opisane poniżej.

CAL użytkownika dla Windows Server 2012 i 2012 R2

Jedno (1) wywołanie użytkownika dla Windows Server 2012 / R2 daje tylko jednemu (1) użytkownikowi dostęp do funkcji serwera. Licencja dostępu klienta użytkownika nie jest związana dokładnie z jednym urządzeniem, ale licencjonowany użytkownik może uzyskać dostęp do serwera na przemian z różnymi urządzeniami.

Użytkownik CAL oferuje zatem możliwość elastycznego dostępu do serwera z bardzo różnych lokalizacji - stacjonarnych lub mobilnych: z dowolnego komputera PC w miejscu pracy w firmie lub z dowolnego urządzenia mobilnego (np. laptopa lub tabletu) - w miejscu pracy, w biurze domowym lub w innym miejscu, które jest Windows. Dzięki CAL-owi użytkownika możliwe jest korzystanie z wersji Windows Server 2012 niezależnie od lokalizacji.

Device CAL dla Windows Server 2012 i 2012 R2

Z kolei Device CAL dla serwerówWindows stanowi autoryzację dostępu związaną wyłącznie z urządzeniem. Zamiast jednej osoby, udostępnia tylko jedno (1) urządzenie końcowe z prawami dostępu do serwera Windows. Ponownie, typ urządzenia nie ma znaczenia, o ile jest ono Windows: z każdym komputerem PC LUB laptopem lub tabletem, który otrzymał prawa dostępu poprzez Device CAL, można korzystać z funkcji Windows Server 2012 lub 2012 R2. Nie ma znaczenia, czy używane urządzenie końcowe jest używane lokalnie, w firmie, czy też mobilnie. W ten sposób każdy pracownik, który ma do niego dostęp, może automatycznie uzyskać dostęp do licencjonowanego serwera za pomocą usługi Device CAL. Jest to szczególnie korzystne, gdy kilku użytkowników korzysta z jednego urządzenia.

Decyzja pomiędzy wywołaniem alarmowym urządzenia a wywołaniem alarmowym użytkownika

Tak więc przy zakupie licencji dostępu do klienta decyzja o rodzaju licencji - Device CAL lub User CAL - zależy od dominującego rodzaju korzystania z usług serwerowych w organizacji, aby zaoszczędzić koszty licencji.

Jeśli większość pracowników korzysta z usług Windows Server lokalnie z firmowej stacji roboczej, na przykład przy pracach projektowych lub zmianowych, taniej jest wyposażyć ich w urządzenia CAL.

Jeżeli natomiast pracownicy mają dostęp do serwera z różnych urządzeń końcowych - nie tylko stacjonarnych, ale i mobilnych, w siedzibie firmy, w drodze i w biurze domowym - to sprzęt z wywołaniami użytkownika jest również korzystniejszy cenowo.

W pewnych okolicznościach kombinacja CAL-ów urządzeń i CAL-ów użytkowników dla serwerów Windows oferuje również najwięcej korzyści. Ponieważ, jak już wspomniano, formularz CAL nie może być zmieniony.

Kup urządzenia i wywołania użytkowników dla Windows Server 2012 i 2012 R2 w firmie Wiresoft

Wiresoft kompleksowo doradza w zakresie indywidualnych potrzeb dotyczących licencji dostępu do użytkownika i urządzeń oraz oferuje zarówno CAL dla Windows Server 2012, jak i 2012 R2 jako pojedyncze licencje w bardzo rozsądnej cenie. Z nami możesz pokryć lub uzupełnić swoje indywidualne potrzeby w zakresie CALs dla Windows Server w całkowicie elastyczny sposób i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Prosimy o kontakt z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencji na urządzenia i połączenia telefoniczne dla Microsoft Server 2012 i jego następcy 2012 R2.

Licencje Microsoft Server Client Access dostępne w firmie Wiresoft są oryginalnymi produktami firmy Microsoft i nieużywanymi europejskimi wersjami urządzeń lub CAL-ów użytkowników. Zostały one legalnie nabyte przez nas od firm i sprawdzone pod kątem autentyczności. Jako klient Wiresoft korzystasz z przewagi cenowej w porównaniu do nowych produktów. Wielu z naszych klientów korzysta już z finansowych korzyści płynących z zakupu licencji od Wiresoft. W celu uzyskania dalszych informacji na temat naszej oferty CALs dla Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2 oraz innych edycji Microsoft Server prosimy o kontakt.