Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

  • SW10068
  • R18-04277
  • Stale Obowiązuje
  • Wszystkie języki
  • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
47,90 zł * 51,90 zł * (7,71% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Urządzenie CAL
System  Windows Server 
CAL Urządzenie CAL
Zakres dostawy Prawo użytkowania
Czas trwania Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Terminal Server nie jest kompatybilny(zobacz RDS CAL )


Aby móc korzystać z obu funkcji dostępnych w wersjach Microsoft Windows Server 2012 - które są dostępne w firmie Wiresoft w wersjach Standard i Datacenter - oprócz odpowiedniej licencji serwerowej na urządzenie końcowe wymagana jest licencja na dostęp klienta: Windows Server 2012 Device CAL. W ten sposób zarejestrowany komputer z systemem Windows (komputer, laptop, tablet) otrzymuje odpowiednie prawa dostępu, z których mogą korzystać kolejno pracownicy.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"

Kupno używanych kart Device CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012

Aby móc korzystać z obu funkcji dostępnych w wersjach Microsoft Windows Server 2012 - dostępnych w firmie Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter - oprócz odpowiedniej licencji serwerowej na urządzenie końcowe wymagana jest licencja na dostęp klienta: Windows Server 2012 Device CAL. Dzięki temu zarejestrowany komputer z systemem Windows (PC, laptop, tablet) otrzymuje odpowiednie prawa dostępu, które mogą być następnie wykorzystywane przez pracowników na zmianę.

Dzieje się tak dlatego, że w zarządzaniu licencjami firmy Microsoft licencja serwerowa dla systemu Windows Server 2012 jest oddzielona od licencji dostępowej, w związku z czym te prawa użytkowania należy nabyć dodatkowo w postaci Device CAL. Tylko urządzenie końcowe zarejestrowane za jego pośrednictwem jest uprawnione do dostępu do funkcji serwera Windows.

OprogramowanieDevice CALs dla systemu Windows Server 2012 jest oferowane przez firmę Wiresoft w rozsądnej cenie jako oprogramowanie używane. Używane licencje na dostęp do oprogramowania nie różnią się od porównywalnych nieużywanych licencji w ramach programu licencjonowania objętościowego firmy Microsoft, które również nie są już dostępne. Ponadto można tu nabyć używane urządzenia Device CALs, zaczynając od licencji na dostęp dla jednego klienta - co umożliwia elastyczne, dostosowane do potrzeb licencjonowanie urządzeń końcowych mających dostęp do systemu Windows Server 2012. Usługa Windows Server 2012 Device CAL może być również używana do korzystania z usług serwera wyposażonego w licencję Windows Server 2012 R2.

Wykorzystanie Device CALs do korzystania z wszystkich usług systemu Windows Server 2012

Dzięki oferowanym przez Wiresoft rozwiązaniom Device CALs jako oprogramowaniu użytkowemu dla wersji Windows Server 2012, następcy Windows Server 2008 R2, dane są dostępne w chmurze również za pośrednictwem odpowiedniego urządzenia końcowego itd.

Przegląd funkcji dostępnych w ramach usługi Device CAL dla systemu Windows Server 2012 / R2 w edycjach Datacenter i Standard

Microsoft Windows Server 2012 to następca systemu Windows Server 2008 R2 i serwerowej wersji systemu Windows 8. Różni się przede wszystkim całkowitą zmianą menedżera zadań, w którym uruchomione aplikacje są dzielone na kategorie, a nieaktywne są zatrzymywane w celu zwiększenia wydajności. Windows Server 2012 zawiera zaktualizowaną wersję Hyper-V, platformy wirtualizacyjnej dla skalowalnych przełączników wirtualnych, z Hyper-V Replica do dystrybucji serwerów wirtualnych na wielu hostach, zarówno w wersji standardowej, jak i w wersji dla centrów danych.

W wersji serwerowej 2012 R2 dodano także takie funkcje, jak uruchamianie maszyn wirtualnych za pomocą interfejsu UEFI, szybsza migracja na żywo i możliwość rozszerzenia na wiele lokalizacji oraz automatyczne włączanie systemu Windows w maszynach wirtualnych drugiej generacji. System NTFS został uzupełniony o nowy system plików ReFS, przeznaczony w szczególności do przechowywania danych na serwerach plików. Obsługa protokołu SMB 3 zapewnia szybszy i stabilniejszy dostęp do udziałów w plikach, a także funkcje przyspieszające, takie jak RDMA lub wykorzystanie równoległych połączeń TCP między klientem a serwerem za pośrednictwem protokołu SMB Multichannel. Oprócz wytycznych bezpieczeństwa Active Directory, Dynamiczna Kontrola Dostępu reguluje dostęp do plików, PowerShell 3.0 umożliwia również konfigurację przez przeglądarkę internetową za pomocą Web Access, a także bezpośrednie wykonywanie Windows Workflow Foundation.

Karty Device CAL dla systemu Windows Server 2012 mogą być również używane dla wersji Windows Server 2012 R2

W przeciwieństwie do innych wersji systemu Windows Server, certyfikat Device CAL dla systemu Windows Server 2012 może być również używany w kolejnej, wyższej wersji - Windows Server 2012 R2 - która zawiera pewne ulepszenia i rozszerzenia.

Firma Wiresoft oferuje również wersje serwerowe jako oprogramowanie użytkowe w edycjach Standard i Datacenter, które różnią się stopniem wirtualizacji.

Zarządzanie licencjami Microsoft z wykorzystaniem CAL-ów

Równolegle z wydaniem systemu Windows Server 2012 firma Microsoft dostosowała również swój model licencjonowania: W zależności od wybranej edycji serwer może być na przykład licencjonowany według rdzeni - wtedy nie są wymagane dodatkowe Device CALs - lub samego serwera - wtedy wymagane są dodatkowe licencje na dostęp klienta. Ten model licencjonowania dostępu za pomocą CAL-ów jest często tańszą alternatywą dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Które typy CAL są dostępne w edycjach Windows Server 2012 Standard i Datacenter?

W systemie Windows Server 2012 dostępne są dwa typy CAL dla licencji dostępu klienta:

  • Device CAL dla Windows Server 2012 - dla pojedynczego urządzenia końcowego (np. komputer PC, laptop, tablet)
  • User CAL dla Windows Server 2012 - dla pojedynczego użytkownika

Jak wspomniano powyżej, licencja Windows Server musi być uzupełniona o takie Device CALs lub User CALs, aby można było przyznać odpowiednie prawa dostępu. Urządzenia CAL nie zawierają żadnego oprogramowania poza prawami dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2012 / R2.

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs a User CALs w systemie Windows Server 2012?

Certyfikaty Device CAL różnią się od User CAL w systemie Windows Server 2012 jedynie formą, w jakiej przyznawane są uprawnienia dostępu do serwera Windows: Device CAL wyposaża określone urządzenie końcowe z systemem Windows w prawa dostępu do serwera oraz dostępnych usług i danych; każdy pracownik, który ma dostęp do tego urządzenia końcowego, może z niego korzystać w tym celu; np. komputer ten może być używany naprzemiennie w pracy zmianowej. Jeśli w miejscu pracy nie jest to komputer stacjonarny, lecz laptop lub tablet, z usług serwera można korzystać także lokalnie, niezależnie, np. w podróży lub w biurze domowym.

Z drugiej strony, w sytuacji, gdy większość użytkowników korzysta na zmianę z różnych urządzeń końcowych, CAL użytkownika oferuje więcej możliwości.

Dostępność i korzystna cena używanych kart Device CALs dla systemów Windows Server 2012 w edycjach Standard i Datacenter

Dla wielu firm i organizacji, które nie korzystają z najnowszej wersji Windows Server, np. ze względów kosztowych, używane Device CALs to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie pozwalające wyposażyć urządzenia końcowe w licencję dostępową do serwera Windows Server, ale także możliwość dalszego korzystania ze starszych wersji CAL, które nie są już oferowane przez Microsoft i resellerów. W tym przypadku używane oprogramowanie firmy Wiresoft jest odpowiednim rozwiązaniem, np. jako uzupełnienie istniejących licencji dostępowych dla urządzeń końcowych.

W poniższym zestawieniu przedstawiono wszystkie zalety i cechy szczególne używanych urządzeń CAL.

Jak można wykorzystać wykorzystane Device CALs dla systemu Windows Server 2012 w edycjach Standard i Datacenter?

Przy użyciu Device CAL dostępne są różne opcje skalowania edycji Standard i Datacenter systemu Windows Server 2012, tzn.: posiadając Device CAL dla edycji Standard, można również korzystać z edycji Datacenter systemu Windows Server 2012 lub R2 - ale wtedy dostępna jest tylko typowa funkcjonalność Standard. Dzięki certyfikatowi Device CAL dla wersji Datacenter Edition i jej rozszerzonemu zakresowi możliwy jest również dostęp do systemu Windows Server 2012 / R2 w wersji Standard Edition, ale dostępna jest tylko jego ograniczona funkcjonalność.

W przypadku Device CALs dla Windows Server 2012 należy również zwrócić uwagę na zgodność wersji

Device CAL for Windows Server 2012 upoważnia do dostępu do systemu Windows Server 2012 oraz do kolejnej wyższej wersji 2012 R2, ale nie obejmuje praw dostępu do wyższych wersji serwera, takich jak 2016, dlatego nie obejmuje uaktualnienia. Starsze wersje systemu Windows Server, takie jak 2008 lub 2008 R2, mogą być używane (downgrade).

Dlatego przy zakupie Device CALs dla systemu Windows Server 2012 Edition należy również zwrócić uwagę na kompatybilność między istniejącą licencją na system Windows Server a wybranymi licencjami na dostęp kliencki.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy korzystaniu z używanego Device CAL dla systemu Windows Server 2012?

Warunki licencji Microsoft mają również zastosowanie do używanych Device CALs: Gdy tylko określone urządzenie końcowe zostanie zarejestrowane w usłudze Device CAL dla systemu Windows Server 2012, nie można już przenieść tej licencji na dostęp klienta na inne urządzenie. Ponadto zasadniczo wyklucza się możliwość zmiany typu CAL, a tym samym wykorzystania Device CAL jako User CAL w celu osobistej rejestracji pracownika.

Te postanowienia dotyczące zarządzania licencjami firmy Microsoft mają na celu m.in. zapobieganie nieuprawnionemu dostępowi do licencjonowanego systemu Windows Server 2012, co ma służyć lepszej ochronie danych oraz bezpieczeństwu komunikacji w firmie.

Wykorzystanie używanych urządzeń CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012

W zależności od organizacji lub firmy, dwa rodzaje licencji na dostęp klienta oferują zarówno bardziej elastyczne opcje użytkowania, jak i bardziej opłacalne licencjonowanie. Aby dobrać odpowiedni typ CAL, oprócz wymaganej liczby licencjonowanych pracowników decydujące znaczenie ma liczba urządzeń końcowych używanych do dostępu do serwera Windows. Umowy Device CAL oferują większe korzyści, zwłaszcza jeśli różni użytkownicy regularnie korzystają z określonego urządzenia końcowego - nawet lokalnie niezależnie - w celu uzyskania dostępu do usług systemu Windows Server 2012.

Najlepszym warunkiem zakupu używanych CAL-i jest zatem dokładna znajomość typowych przepływów pracy. W opisanej przykładowej sytuacji licencjonowanie za pomocą używanych Device CALs jest korzystniejsze, a zatem również bardziej opłacalne, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji na dostęp klienta. Zespół Wiresoft z przyjemnością udzieli Ci porady w tym zakresie.

Czym są Wiresoft Used Device CALs for Microsoft Windows Server 2012?

Używane Device CALs dla Windows Server 2012 są dostępne w firmie Wiresoft indywidualnie, nie obowiązują zwykłe skale licencyjne firmy Microsoft; poza tym używane oprogramowanie nie różni się od nowych licencji żadnymi wadami ani ograniczeniami - ponieważ oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Skąd pochodzą używane urządzenia Device CALs dla systemu Windows Server 2012 firmy Wiresoft?

Używane Device CALs dla Windows Server 2012 oferowane przez Wiresoft są oryginalnymi licencjami i częścią Device Volume Licence z programu licencyjnego Microsoft, które firma zakupiła, a następnie sprzedała firmie Wiresoft. Po zakupie całe licencje wolumenowe można również podzielić na licencje pojedyncze; powstałe w ten sposób pojedyncze urządzenia CAL są wówczas określane jako oprogramowanie używane i można ich używać jak nowej licencji do rejestracji urządzenia końcowego.

Używane oprogramowanie z zabezpieczeniami dla kupujących - także dla Device CALs dla Windows Server 2012

Kupując używane oprogramowanie firmy Wiresoft - czy to Device CALs dla Windows Server 2012, czy inne CALs - nasi klienci mają takie same korzyści jak przy zakupie nowych licencji: Program Used Device CALs zapewnia również bezpieczeństwo nabywcy dzięki natychmiastowemu pobraniu po dokonaniu zakupu i natychmiastowej aktywacji licencji przy użyciu ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup i wykorzystanie używanych kart Device CALs dla systemu Windows Server 2012 jest legalne?

Klienci firmy Wiresoft mogą być pewni, że nie naruszają żadnych przepisów prawa nie tylko przy zakupie, ale również przy korzystaniu z używanych Device CALs dla Windows Server 2012 z urządzeniami końcowymi: Oferowane w Wiresoft Shop używane Device CALs dla Windows Server 2012 - podobnie jak inne licencje dostępowe dla klientów - pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Dlatego handel używanymi urządzeniami CAL, jak również ich wykorzystanie, opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na obie te formy handlu; fakt ten został wielokrotnie potwierdzony w kilku orzeczeniach sądowych. Używane oprogramowanie firmy Wiresoft charakteryzuje się również całkowitym potwierdzeniem wszystkich kupujących poprzez audyt bezpieczeństwa!

Zalety usług Device CALs dla systemu Windows Server 2012 jako używanego oprogramowania w skrócie

Używane Device CALs firmy Wiresoft są dostępne w niskich cenach nie tylko dla Windows Server 2012, ale również jako licencje dostępowe dla nowszych i starszych wersji programów serwerowych w sklepie - dotyczy to również innego oprogramowania serwerowego firmy Microsoft oraz odpowiadających mu licencji dostępowych dla klientów.

Daje to możliwość uzupełnienia zapasów starszego oprogramowania używanymi CAL-ami firmy Wiresoft, co pozwala uniknąć problemów z kompatybilnością przy równoległym korzystaniu z różnych wersji oprogramowania, a w efekcie pozwala uniknąć kosztów zakupu nowego sprzętu.

Ponadto licencjonowanie za pomocą używanych Device CALs eliminuje zwykłą skalę licencjonowania, co oznacza, że można kupić tylko taką liczbę licencji dostępowych, która odpowiada faktycznemu zapotrzebowaniu podczas korzystania z usług Windows Server.

W sklepie z używanym oprogramowaniem Wiresoft Software Shop można znaleźć Device CALs dla edycji Windows Server 2012, które są również dostępne, a także odpowiednie User CALs. Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje również wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi opisanymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania z wykorzystaniem Device CALs dla MS Windows Server 2012 lub dowolnego innego produktu firmy Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie