Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL

68,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10068
 • R18-04277
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Kup używane Device CALs dla Microsoft Windows Server 2012 Aby móc korzystać z obu funkcji...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"

Kup używane Device CALs dla Microsoft Windows Server 2012

Aby móc korzystać z obu funkcji dostępnych w wersjach Microsoft Windows Server 2012 - które są dostępne w ofercie Wiresoft w wersji Standard i Datacenter - oprócz odpowiedniej licencji serwerowej na urządzenie końcowe wymagana jest licencja na dostęp klienta: Windows Server 2012 Device CAL. W ten sposób zarejestrowany komputer z systemem Windows (PC, laptop, tablet) otrzymuje odpowiednie prawa dostępu, które mogą być następnie wykorzystywane przez pracowników na zmianę.

Wynika to z faktu, że w zarządzaniu licencjami Microsoft licencja serwerowa dla Windows Server 2012 jest oddzielona od licencji dostępowej, tak że te prawa użytkowania muszą być nabyte dodatkowo w postaci Device CAL. Tylko urządzenie końcowe zarejestrowane za jego pośrednictwem jest uprawnione do dostępu do funkcji serwera Windows.

Device CALs dla Windows Server 2012 są oferowane przez Wiresoft w rozsądnej cenie jako oprogramowanie używane. Używane licencje na dostęp do oprogramowania nie różnią się od porównywalnych nieużywanych licencji w ramach programu licencjonowania objętościowego Microsoft, które również nie są już tam dostępne. Ponadto można tu nabyć używane urządzenia Device CALs, zaczynając od licencji na dostęp pojedynczego klienta - co umożliwia elastyczne, dostosowane do potrzeb licencjonowanie urządzeń końcowych mających dostęp do systemu Windows Server 2012. Windows Server 2012 Device CAL może być również użyty do korzystania z usług serwera wyposażonego w licencję Windows Server 2012 R2.

Używane Device CALs do korzystania z wszystkich usług Windows Server 2012

Dzięki Device CALs oferowanym przez Wiresoft jako oprogramowanie użytkowe dla wersji Windows Server 2012, następcy Windows Server 2008 R2, dane są dostępne w chmurze również za pośrednictwem odpowiedniego urządzenia końcowego, itd. - więcej o tym w dalszej części.

Przegląd funkcjonalności dostępnych w ramach usługi Device CAL dla Windows Server 2012 / R2 w edycjach Datacenter i Standard

Microsoft Windows Server 2012 jest następcą Windows Server 2008 R2 i serwerowej wersji Windows 8. Różni się przede wszystkim całkowitą zmianą menedżera zadań, w którym uruchomione aplikacje są dzielone na kategorie, a nieaktywne są zatrzymywane dla lepszej wydajności. Windows Server 2012 zawiera zaktualizowaną wersję Hyper-V, platformy wirtualizacyjnej dla skalowalnych przełączników wirtualnych, z Hyper-V Replica do dystrybucji serwerów wirtualnych na wielu hostach, zarówno w edycji standardowej, jak i datacenter.

Wersja serwerowa 2012 R2 dodaje również takie funkcje, jak uruchamianie maszyn wirtualnych przez UEFI, szybsza migracja na żywo i możliwość rozszerzenia na wiele lokalizacji oraz automatyczne włączanie systemu Windows w maszynach wirtualnych drugiej generacji. NTFS został uzupełniony o nowy system plików ReFS - specjalnie do przechowywania danych na serwerach plików. Obsługa SMB 3 zapewnia szybszy i stabilniejszy dostęp do udziałów w plikach, a także funkcje akceleracji, takie jak RDMA czy wykorzystanie równoległych połączeń TCP pomiędzy klientem a serwerem poprzez SMB Multichannel. Oprócz wytycznych bezpieczeństwa Active Directory, Dynamic Access Control reguluje dostęp do plików, PowerShell 3.0 umożliwia również konfigurację przez przeglądarkę internetową za pomocą Web Access, a także bezpośrednie wykonanie Windows Workflow Foundation.

Device CALs dla Windows Server 2012 mogą być również używane dla wersji Windows Server 2012 R2

W przeciwieństwie do innych wersji systemu Windows Server, certyfikat Device CAL dla systemu Windows Server 2012 może być również używany dla kolejnej, wyższej wersji - Windows Server 2012 R2 - która zawiera pewne ulepszenia i rozszerzenia.

Wiresoft jako oprogramowanie użytkowe oferuje również wersje serwerowe w edycjach Standard i Datacenter, które różnią się między sobą stopniem wirtualizacji.

Zarządzanie licencjami Microsoft z CALs

Równolegle z premierą Windows Server 2012, Microsoft dostosował również swój model licencjonowania: W zależności od wybranej edycji, serwer może być licencjonowany np. na rdzenie, wtedy nie są wymagane dodatkowe Device CALs, lub na sam serwer, wtedy wymagane są dodatkowe licencje na dostęp klienta. Ten model licencjonowania dostępu z CAL-ami jest często tańszą alternatywą dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Które typy CAL są dostępne w edycjach Windows Server 2012 Standard i Datacenter?

W systemie Windows Server 2012 dostępne są dwa typy CAL dla licencji dostępu klienta:

 • Device CAL dla Windows Server 2012 - dla pojedynczego urządzenia końcowego (np. PC, laptop, tablet)
 • User CAL dla Windows Server 2012 - dla pojedynczego użytkownika

Jak wspomniano powyżej, licencja Windows Server musi być uzupełniona o takie Device CALs lub User CALs, aby można było przyznać odpowiednie prawa dostępu. Urządzenia CAL nie zawierają żadnego oprogramowania poza prawami dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2012 / R2.

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs a User CALs w systemie Windows Server 2012?

Device CALs różnią się od User CALs dla Windows Server 2012 jedynie formą, w jakiej przyznawane są uprawnienia dostępu do serwera Windows: Device CAL wyposaża określone urządzenie końcowe obsługujące system Windows w prawa dostępu do serwera oraz dostępnych usług i danych; każdy pracownik, który ma dostęp do tego urządzenia końcowego, może z niego korzystać w tym celu; np. komputer ten może być wtedy używany naprzemiennie w pracy zmianowej. Jeżeli w miejscu pracy nie jest to komputer stacjonarny, lecz laptop lub tablet, to z usług serwera można korzystać również lokalnie niezależnie, np. w podróży lub w biurze domowym.

Z kolei w sytuacji, gdy większość użytkowników korzysta na zmianę z różnych urządzeń końcowych, User CAL oferuje więcej możliwości.

Dostępność i korzystna cena używanych Device CALs dla Windows Server 2012 w edycjach Standard i Datacenter

Dla wielu firm i organizacji, które nie korzystają z najnowszej wersji Windows Server, np. ze względu na koszty, używane Device CALs są nie tylko ekonomicznym rozwiązaniem wyposażenia urządzeń końcowych w licencję dostępową do serwera Windows Server, ale również możliwością dalszego korzystania ze starszych wersji CAL, które nie są już oferowane przez Microsoft i resellerów. W tym przypadku używane oprogramowanie firmy Wiresoft jest odpowiednim rozwiązaniem, np. jako uzupełnienie istniejących licencji dostępowych dla urządzeń końcowych.

W poniższym zestawieniu znajdą Państwo podsumowanie wszystkich zalet i cech szczególnych używanych Device CALs.

W jaki sposób można wykorzystać zużyte urządzenia Device CALs dla systemu Windows Server 2012 w edycjach Standard i Datacenter?

Przy użyciu Device CAL dostępne są różne opcje skalowania edycji Standard i Datacenter systemu Windows Server 2012, tzn.: posiadając Device CAL dla edycji Standard, można również korzystać z edycji Datacenter systemu Windows Server 2012 lub R2 - ale wtedy dostępna jest tylko typowa funkcjonalność Standard. Dzięki Device CAL dla Datacenter Edition i jego rozszerzonemu zakresowi możliwy jest również dostęp do systemu Windows Server 2012 / R2 w wersji Standard Edition, ale dostępna jest tylko jego ograniczona funkcjonalność.

W przypadku Device CALs dla Windows Server 2012 należy również zwrócić uwagę na kompatybilność wersji

Device CAL for Windows Server 2012 upoważnia do dostępu do systemu Windows Server 2012, a także do kolejnej wyższej wersji 2012 R2, ale nie obejmuje praw dostępu do wyższych wersji serwera, takich jak 2016, więc nie obejmuje uaktualnienia. Starsze wersje Windows Server, takie jak 2008 lub 2008 R2 mogą być używane (downgrade).

Przy zakupie Device CALs dla systemu Windows Server 2012 Edition należy zatem zwrócić uwagę również na kompatybilność pomiędzy istniejącą licencją Windows Server a wybranymi licencjami dostępu klienckiego.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy korzystaniu z używanego urządzenia Device CAL dla systemu Windows Server 2012?

Warunki licencji Microsoft dotyczą również używanych Device CALs: Od momentu zarejestrowania określonego urządzenia końcowego w usłudze Device CAL dla systemu Windows Server 2012 nie można już przenieść licencji na dostęp klienta na inne urządzenie. Ponadto, zasadniczo wykluczona jest zmiana typu CAL i tym samym wykorzystanie Device CAL jako User CAL w celu osobistej rejestracji pracownika za jego pomocą.

Te postanowienia zarządzania licencjami Microsoft mają na celu m.in. uniemożliwienie nieuprawnionego dostępu do licencjonowanego Windows Server 2012, co ma służyć lepszej ochronie danych, jak również bezpieczeństwu komunikacji w firmie.

Wykorzystanie używanych urządzeń Device CALs dla Microsoft Windows Server 2012

W zależności od organizacji lub firmy, dwa rodzaje licencji dostępu klienta oferują zarówno bardziej elastyczne opcje użytkowania, jak i bardziej opłacalne licencjonowanie. Aby dobrać odpowiedni typ CAL, oprócz wymaganej liczby licencjonowanych pracowników decydujące znaczenie ma liczba urządzeń końcowych, za pomocą których uzyskuje się dostęp do Windows Server. Umowy Device CAL oferują większe korzyści zwłaszcza wtedy, gdy różni użytkownicy regularnie korzystają z określonego urządzenia końcowego - nawet lokalnie niezależnie - w celu uzyskania dostępu do usług systemu Windows Server 2012.

Najlepszym warunkiem zakupu używanych CAL-i jest więc dokładna znajomość typowych przepływów pracy. W opisanej przykładowej sytuacji licencjonowanie za pomocą używanych Device CALs jest korzystniejsze, a zatem również bardziej opłacalne, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji dostępowych klienta. Zespół Wiresoft z przyjemnością udzieli Ci porady w tym zakresie.

Czym są Wiresoft Used Device CALs dla Microsoft Windows Server 2012?

Używane Device CALs dla Windows Server 2012 są dostępne w firmie Wiresoft indywidualnie, nie obowiązują zwykłe skale licencyjne firmy Microsoft; poza tym używane oprogramowanie nie różni się od nowych licencji żadnymi wadami ani ograniczeniami - ponieważ oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Skąd pochodzą używane urządzenia Device CALs dla Windows Server 2012 od firmy Wiresoft?

Używane Device CALs dla Windows Server 2012 oferowane przez Wiresoft są oryginalnymi licencjami i częścią Device Volume Licence z programu licencyjnego Microsoft, które firma zakupiła, a następnie sprzedała firmie Wiresoft. Po zakupie całe licencje wolumenowe mogą być również podzielone na licencje pojedyncze; powstałe w ten sposób pojedyncze urządzenia CALs są wówczas określane jako oprogramowanie używane i mogą być używane jak nowa licencja do rejestracji urządzenia końcowego.

Używane oprogramowanie z zabezpieczeniami dla kupujących - również dla Device CALs dla Windows Server 2012

Kupując używane oprogramowanie firmy Wiresoft - czy to Device CALs dla Windows Server 2012, czy inne CALs - nasi klienci mają takie same korzyści jak przy zakupie nowych licencji: Used Device CALs oferują również bezpieczeństwo kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu po dokonaniu zakupu i natychmiastowej aktywacji licencji przy użyciu ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup i wykorzystanie używanych kart Device CALs dla Windows Server 2012 jest legalne?

Nie tylko przy zakupie, ale również przy wykorzystaniu używanych Device CALs dla Windows Server 2012 z urządzeniem końcowym, klienci Wiresoft mogą być pewni, że nie naruszają żadnych przepisów prawa: Oferowane w Wiresoft Shop używane Device CALs dla Windows Server 2012 - podobnie jak inne licencje dostępowe dla klientów - pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Dlatego handel używanymi urządzeniami Device CAL, jak również ich użytkowanie, opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na jedno i drugie; fakt ten został wielokrotnie potwierdzony w kilku orzeczeniach sądowych. Używane oprogramowanie od Wiresoft charakteryzuje się również całkowitym potwierdzeniem wszystkich kupujących poprzez audyt bezpieczeństwa!

Zalety usług Device CALs dla Windows Server 2012 jako oprogramowania użytkowego w skrócie

Używane Device CALs od Wiresoft są dostępne w niskich cenach nie tylko dla Windows Server 2012, ale również jako licencje dostępowe dla nowszych i starszych wersji programów serwerowych w sklepie - dotyczy to również innego oprogramowania serwerowego Microsoft oraz odpowiadających mu licencji dostępowych dla klientów.

Daje to możliwość uzupełnienia starszych zapasów oprogramowania używanymi CAL-ami firmy Wiresoft, dzięki czemu można uniknąć problemów z kompatybilnością przy równoległym korzystaniu z różnych wersji oprogramowania, co w efekcie może również pozwolić na uniknięcie kosztów zakupu nowego sprzętu.

Ponadto, licencjonowanie za pomocą używanych Device CALs eliminuje zwykłą skalę licencjonowania, co oznacza, że można kupić tylko taką liczbę licencji dostępowych, która odpowiada rzeczywistym potrzebom podczas korzystania z usług Windows Server.

W sklepie z używanym oprogramowaniem Wiresoft Software Shop znajdziesz Device CALs dla edycji Windows Server 2012, które są również dostępne, jak również odpowiednie User CALs. Oferta oprogramowania używanego Wiresoft obejmuje również wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi opisanymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania za pomocą Device CALs dla MS Windows Server 2012 lub jakiegokolwiek innego produktu Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany