Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10454
 • P71-09391
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
13 693,90 zł * 15 214,90 zł * (10% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Core 16 Core
Urządzenia 1x
Maszyny wirtualne Nieograniczona
Średnia Pobierz
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Zakres dostawy Pobierz + Licencja


Windows Server 2022 to nowy serwerowy system operacyjny przeznaczony specjalnie dla większych firm. Ta wersja oprogramowania serwerowego, oparta na 10, oferuje jeszcze większe bezpieczeństwo i możliwości udostępniania danych, aplikacji i strony w złożonych sieciach, a tym samym spełnia najwyższe wymagania. Ponadto edycja oferuje więcej możliwości integracji i administracji funkcjami hybrydowymi, a także wirtualizację i różne ulepszenia wydajności dla kontenerów . Datacenter Microsoft Windows Services Datacenter Windows

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - większe bezpieczeństwo dla dużych sieci

Windows Server 2022 Datacenter to nowy serwerowy system operacyjny firmy Microsoft przeznaczony specjalnie dla większych firm. Ta wersja oprogramowania serwerowego oparta na systemie Windows 10 oferuje jeszcze więcej zabezpieczeń i opcji udostępniania danych, aplikacji i usług w złożonych sieciach, spełniając tym samym najwyższe wymagania. Ponadto wersja Datacenter Edition oferuje więcej opcji integracji i zarządzania funkcjami hybrydowymi, a także wirtualizację i różne ulepszenia wydajności kontenerów Windows.

Bezpieczeństwo sieci jest głównym tematem systemu Windows Server 2022 Datacenter Edition. Oferuje on wiele nowych funkcji, a także rozszerzenia i optymalizacje istniejących funkcji. Obejmują one wykorzystanie TLS 1.3, najnowszej wersji protokołu Transport Layer Security, a także nową obsługę szyfrowania w sieciach RDMA za pośrednictwem SMB Direct z wykorzystaniem AES-128 i AES-256.

Wersja Datacenter Edition systemu Windows Server 2022 oferuje w szczególności dużym centrom danych rozszerzone możliwości wirtualizacji danych i aplikacji: ulepszona skalowalność, jeszcze większa wydajność i skuteczne funkcje zabezpieczeń zapewniają ich niezawodną ochronę w środowiskach wielochmurowych.

Licencjonowanie systemu Windows Server 2022 Datacenter Edition jest również oparte na rdzeniach, przy czym na każdy serwer musi przypadać co najmniej 16 rdzeni. Dostęp dla użytkowników jest zapewniany przez licencję dostępu klienta (CAL).

W Wiresoft można już znaleźć Windows Server 2022 Datacenter Edition w korzystnej cenie jako oprogramowanie używane - z pełnymi możliwościami w zakresie opcji wirtualizacji, wydajności i bezpieczeństwa. Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych cech i funkcji systemu Windows Server 2022 Datacenter Edition, należy zapoznać się z poniższym omówieniem - a także skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem firmy Wiresoft.

Co nowego w systemie Windows Server 2022 Datacenter?

Podobnie jak poprzednik, nowa wersja serwerowego systemu operacyjnego firmy Microsoft - Windows Server 2022 - jest ponownie oparta na systemie Windows 10, co oznacza, że użytkownicy znajdą w niej również znajomy interfejs graficzny, ze wszystkimi funkcjami dostępnymi w standardowym miejscu. Nowe oprogramowanie serwera Windows 2022 otrzymuje również 10-letnie wsparcie produktowe ze strony firmy Microsoft w postaci pomocy technicznej i aktualizacji.

W porównaniu z poprzednią wersją, oprogramowanie serwerowe Windows Server 2022 oferuje wiele innowacji w trzech ważnych obszarach: bezpieczeństwa, platformy aplikacji i migracji danych.

W szczególności, edycja Windows Server 2022 Datacenter ponownie oferuje plusy w postaci Hyper-V, SDN, Storage Spaces Direct i Storage Replica oraz obsługę Shielded Virtual Machines, umożliwiającą tworzenie wysoce bezpiecznych infrastruktur wirtualizacji:

 • Obsługa nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych oraz jednego hosta Hyper-V na licencję
 • Nieograniczona Replika pamięci masowej do synchronicznej i asynchronicznej replikacji woluminów między serwerami lub klastrami w celu odzyskiwania danych po awarii
 • Hyper Converged Infrastructure do definiowanej programowo konsolidacji funkcji komputera, pamięci masowej i sieci w klastrze
 • Wirtualne środowisko systemu operacyjnego (OSE)
 • Ekranowane maszyny wirtualne (SVM)
 • Sieci definiowane programowo (SDN)
 • Pamięć masowa definiowana programowo (SDS)

Inne funkcje systemu Windows Server 2022 Datacenter Edition

Ponadto istnieje wiele innych funkcji, które uwzględniają zwiększone wymagania związane z obsługą złożonych sieci.

Wyższy poziom bezpieczeństwa w systemie Windows Server 2022 Datacenter

System Windows Server 2022 ma teraz nowe zabezpieczenia warstwowe, które zapewniają serwerom korporacyjnym kompleksową ochronę danych i usług. Jest to możliwe między innymi dzięki następującym nowym funkcjom i udoskonaleniom:

 • TPM 2.0 (Trusted Platform Module) to sprzętowy magazyn służący do ochrony kluczy kryptograficznych, w tym do pomiaru integralności systemu i weryfikacji wiarygodności kodu po uruchomieniu serwera Windows. Moduł ten jest również wykorzystywany w szyfrowaniu dysków BitLocker.
 • Zabezpieczone procesory serwerów rdzeniowych zapewniają ochronę oprogramowania sprzętowego dzięki technologii DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement), która umożliwia pomiar i weryfikację rozruchu, oraz ochronę bezpośredniego dostępu do pamięci (Direct Memory Access - DMA), która zapewnia izolowany dostęp sterowników do pamięci.
 • Ponadto serwery Secured Core obsługują integralność kodu zgodnie z zasadami VBS (bezpieczeństwo oparte na wirtualizacji) oraz HVCI (bezpieczeństwo oparte na hiperwizorze). VBS wykorzystuje różne funkcje wirtualizacji sprzętu do tworzenia bezpiecznego obszaru pamięci, który jest odizolowany od normalnego systemu operacyjnego, chroniąc serwer przed zagrożeniami związanymi z atakami polegającymi na wydobywaniu kryptowalut.
 • VBS obsługuje również funkcję Credential Guard do przechowywania informacji o logowaniu użytkownika w wirtualnym kontenerze, do którego system operacyjny nie ma bezpośredniego dostępu.
 • Protokoły HTTPS i TLS 1.3 są domyślnie włączone w systemie Windows Server 2022 Datacenter w celu nawiązywania bezpiecznych połączeń. TLS1.3 (Transport Layer Security) to najnowsza wersja najpowszechniej stosowanego w Internecie protokołu bezpieczeństwa służącego do szyfrowania danych w celu zapewnienia bezpiecznego kanału komunikacyjnego między dwoma punktami końcowymi.
 • Secure DNS obsługuje protokół DoH (DNS-over-HTTPS) do szyfrowania zapytań DNS za pomocą protokołu HTTPS, aby zapobiec podsłuchiwaniu i manipulowaniu danymi DNS, co przyczynia się także do bezpieczeństwa ruchu danych.
 • SMB (Server Message Block) wykorzystuje do szyfrowania standardy AES-256-GCM i AES-256-CCM, które są automatycznie stosowane w systemie Windows Server 2022, gdy tylko zostanie nawiązane połączenie z innym komputerem, który również obsługuje te standardy.
 • Szyfrowanie przy użyciu protokołów SMB Direct i RDMA (Remote Direct Memory Access) zapewnia większą przepustowość i mniejsze opóźnienia w systemie Windows Server 2022 w przypadku bezpośredniej pamięci masowej, repliki pamięci masowej, Hyper-V i serwera SQL.
 • Klastry Failover w systemie Windows Server 2022 umożliwiają zróżnicowaną kontrolę szyfrowania dla CSV (Cluster Shared Volumes) i SBL (Storage Bus Layer).

Platformy kontenerowe w Windows Server 2022 Datacenter

W systemie Windows Server 2022 Datacenter zastosowano także różne optymalizacje w przypadku korzystania z kontenerów Windows, na przykład w zakresie zgodności aplikacji i interfejsu użytkownika kontenerów Windows z Kubernetes.

 • W przypadku kontenerów Windows rozmiar obrazu został zmniejszony nawet o 40%, co pozwoliło wydłużyć czas rozruchu o 30% i poprawić wydajność.
 • Wykorzystanie Kubernetes zostało rozszerzone o szerszą obsługę procesów hostów w zakresie konfigurowania węzłów oraz IPv6 , a także wdrażania polityk sieciowych za pomocą oprogramowania open source Calico.
 • Aktualizacja Centrum administratora systemu Windows upraszcza teraz tworzenie kontenerów dla aplikacji .NET.

Usługi pamięci masowej i migracji w systemie Windows Server 2022 Datacenter Edition

Wśród wielu usprawnień w systemie Windows Server 2022 znajdują się usługi migracji pamięci masowej, które ułatwiają migrację pamięci masowej do systemu Windows Server, a także z innych źródłowych lokalizacji pamięci masowej do Azure. Narzędzie Orchestrator serwera migracji pamięci masowej Windows Server 2022 udostępnia teraz następujące opcje:

 • Migracja użytkowników lub grup lokalnych do systemu Windows Server
 • Migracja pamięci masowej do i z klastrów awaryjnych
 • Migracja między serwerami autonomicznymi a klastrami awaryjnymi
 • Migracja pamięci masowej z serwerów linuksowych przy użyciu aplikacji open source Samba
 • Migracja do sieci Microsoft Azure
 • Migracja serwerów NetApp CIFS oraz macierzy FAS do systemu Windows Server

Inne cechy:

 • W przypadku naprawy pamięci masowej konfigurowalna szybkość zapewnia teraz lepszą kontrolę nad synchronizacją danych: zasoby można opcjonalnie przydzielić do naprawy kopii danych (odporność) lub do obsługi aktywnych obciążeń roboczych (wydajność). Dzięki temu klastry mogą być zarządzane w sposób bardziej elastyczny i wydajny.
 • Pamięć podręczna magistrali pamięci masowej zapewnia pamięć masową w autonomicznych serwerach, łącząc szybsze nośniki, takie jak SSD lub NVMe, z wolniejszymi, takimi jak HDD, poprawiając wydajność odczytu i zapisu, a tym samym zwiększając efektywność.
 • Nowa funkcja kompresji SMB eliminuje konieczność ręcznego kompresowania plików podczas przesyłania ich przez sieć, co pozwala na szybsze przesyłanie w sieciach o dużym natężeniu ruchu.

Poszczególne ulepszenia w systemie Windows Server 2022 Datacenter

Oprócz wymienionych już ulepszeń nowa wersja systemu Windows Server 2022 oferuje cały szereg innych optymalizacji, które również zwiększają wydajność serwerów:

 • Obsługa wirtualizacji zagnieżdżonej przez procesory AMD zapewnia teraz więcej opcji w środowiskach, w których można uruchomić Hyper-V na maszynie wirtualnej Hyper-V (VM).
 • Microsoft Edge zastępuje Eksploratora. Edge jest oparty na otwartym źródle Chromium i dzięki temu oferuje większe bezpieczeństwo niż Internet Explorer.
 • Poprawiono wydajność protokołu TCP (Transmission Control Protocol) dzięki zastosowaniu technologii TCP HyStart++, która redukuje utratę pakietów, oraz RACK (Recent ACKnowledgment), która redukuje czas oczekiwania na retransmisję (RTO) podczas retransmisji.
 • RSC (Receive Segment Coalescing) optymalizuje wydajność przełączników wirtualnych w Hyper-V poprzez łączenie pakietów w sieci hypervisora i przetwarzanie ich jako większych segmentów. Zmniejsza to między innymi liczbę cykli procesora, a także poprawia wydajność ruchu danych w sieci.

Wymagania sprzętowe do pracy z systemem Windows Server 2022 Datacenter

System Windows Server 2022 jest oparty na systemie operacyjnym Windows 10. Aby w pełni wykorzystać wszystkie funkcje tej wersji serwera i zapewnić bezpieczeństwo serwera, sprzęt, na którym jest on zainstalowany, musi spełniać minimalne wymagania wymienione poniżej. Dalsze wymagania zależą od odpowiedniej konfiguracji systemu oraz dodatkowo zainstalowanych aplikacji.

 • Procesor: 1,4 GHz 64-bitowy
 • RAM: 512 MB lub 2 GB dla serwera z opcją instalacji "desktop display
 • HDD: 32 GB wolnego miejsca na dysku
 • Karta graficzna i monitor: 1 024 x 768 pikseli
 • Również dla systemu BIOS: system UEFI z funkcją bezpiecznego uruchamiania (UEFI 2.3.1c) dla niektórych funkcji

Licencjonowanie systemu Windows Server 2022 Datacenter

Licencjonowanie serwera z systemem Windows Server 2022 Datacenter Edition odbywa się również dla używanego oprogramowania zgodnie z przepisami licencyjnymi firmy Microsoft, przy czym liczba rdzeni jest wykorzystywana jako punkt odniesienia do obliczania zapotrzebowania na licencję. Zastosowanie mają następujące przepisy:

 • Oprogramowanie Windows Server 2022 Datacenter jest zawsze licencjonowane na podstawie faktycznie używanego sprzętu fizycznego. Oprócz liczby fizycznie obecnych procesorów rdzeniowych brana jest pod uwagę także liczba serwerów wirtualnych.
 • Licencja na jeden serwer obejmuje 2 fizyczne rdzenie procesora.
 • Zgodnie z przepisami licencyjnymi firmy Microsoft minimalna liczba 8 rdzeni na procesor jest zawsze traktowana jako podstawa - nawet jeśli faktycznie istniejący sprzęt ma mniej niż 8 rdzeni.
 • Na każdy serwer fizyczny zawsze przypadają co najmniej 2 procesory, co daje minimalną liczbę 16 rdzeni.
 • W przypadku serwerów z więcej niż 16 rdzeniami, dodatkowe rdzenie muszą być licencjonowane z odpowiednimi pakietami Windows Server 2022 Datacenter.

W celu uzyskania dalszych informacji, np. dotyczących licencjonowania instancji Hyper-V oraz klientów - użytkowników i urządzeń końcowych - mających dostęp do centrum danych Windows Server 2022, prosimy o kontakt z pracownikiem firmy Wiresoft. Odpowiednie licencje/CAL dla systemu Windows Server 2022 Datacenter są również dostępne w firmie Wiresoft.

Kup Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jako używane oprogramowanie w Wiresoft Software Shop

Aktualny system MS Windows Server Datacenter 2022 Edition jest już dostępny jako używane oprogramowanie w sklepie Wiresoft Software Shop. Cena tego używanego oprogramowania jest niższa niż cena porównywalnego nowego oprogramowania Windows Server Datacenter 2022. Kupując używane oprogramowanie od firmy Wiresoft, korzystasz z tych zalet:

 • Wraz z zakupem systemu Microsoft Windows Server 2022 Datacenter od firmy Wiresoft klienci otrzymują oryginalną pojedynczą licencję, która została wcześniej zakupiona przez jednego z nich, a następnie sprzedana firmie Wiresoft.
 • Przy odsprzedaży ta licencja na serwer MS Windows Server 2022 Datacenter jest oznaczona jako używana, przy czym "używana" nie oznacza żadnych ograniczeń funkcjonalności tego oprogramowania Windows Server ani tego, że było ono rzeczywiście używane.
 • Jeśli poprzedni właściciel już zainstalował lub aktywował to oprogramowanie MS Windows Server 2022 Datacenter, odpowiednia licencja została ponownie usunięta przed sprzedażą firmie Wiresoft, dzięki czemu odpowiednia licencja oprogramowania jest ponownie w 100% swobodnie dostępna.
 • Oferowana licencja MS Windows Server 2022 Datacenter Software, jak również inne używane licencje Microsoft oferowane do sprzedaży przez firmę Wiresoft, nie są limitowanymi wersjami użytkowymi ani ograniczonymi czasowo wersjami testowymi, dlatego nie zawierają aktywowanego klucza licencyjnego, lecz są oprogramowaniem autoryzowanym po zakupie wyłącznie dla siebie.
 • Wszystkie takie używane licencje na oprogramowanie zakupione przez firmę Wiresoft, a następnie oferowane do odsprzedaży, takie jak ta MS Windows Server Datacenter 2022, zostały przez nas przetestowane pod kątem pełnej użyteczności przed sprzedażą.
 • Podstawą prawną odsprzedaży używanego oprogramowania Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jest obowiązujące prawo, które zezwala na sprzedaż oraz zakup i użytkowanie używanego oprogramowania.
 • Natychmiast po dokonaniu zakupu aplikacja Windows Server 2022 Datacenter jest dostępna za pośrednictwem elektronicznej dostawy oprogramowania (ESD).
 • Kupując używaną licencję, taką jak Datacenter Edition systemu Windows Server 2022 od firmy Wiresoft, możesz mieć pewność, że zawsze kupujesz i używasz oryginalnego i legalnego produktu firmy Microsoft.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące zakupu Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jako oprogramowania używanego lub innej edycji MS Windows Server 2022, a także starszych wersji MS Windows Server lub innego oprogramowania firmy Microsoft, prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu. 

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie