Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE

25 826,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - większe bezpieczeństwo dla dużych sieci Windows...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - większe bezpieczeństwo dla dużych sieci

Windows Server 2022 Datacenter to nowy serwerowy system operacyjny firmy Microsoft przeznaczony specjalnie dla większych firm. Ta wersja oprogramowania serwerowego, oparta na systemie Windows 10, oferuje jeszcze większe bezpieczeństwo i możliwości udostępniania danych, aplikacji i usług w złożonych sieciach, a tym samym spełnia najwyższe wymagania. Ponadto, wersja Datacenter Edition oferuje więcej opcji integracji i zarządzania funkcjami hybrydowymi, a także wirtualizację i różne ulepszenia wydajności kontenerów Windows.

Bezpieczeństwo sieci jest głównym tematem systemu Windows Server 2022 Datacenter Edition. Oferuje on wiele nowych funkcji, jak również rozszerzenia i optymalizacje istniejących funkcji. Obejmują one wykorzystanie TLS 1.3, najnowszej wersji Transport Layer Security, a także nowe wsparcie dla szyfrowania przez sieci RDMA za pomocą SMB Direct z wykorzystaniem AES-128 i AES-256.

Edycja Datacenter Edition systemu Windows Server 2022 oferuje szczególnie dużym centrom danych rozszerzone możliwości wirtualizacji danych i aplikacji: lepsza skalowalność, jeszcze większa wydajność i skuteczne funkcje bezpieczeństwa niezawodnie chronią je w środowiskach wielochmurowych.

Licencjonowanie Windows Server 2022 Datacenter Edition jest również oparte na rdzeniach, z minimum 16 rdzeniami na serwer. Dostęp dla użytkowników jest zapewniany przez licencję dostępu klienta (CAL).

W Wiresoft można już znaleźć Windows Server 2022 Datacenter Edition w korzystnej cenie jako oprogramowanie używane - z pełną wydajnością pod względem opcji wirtualizacji, wydajności i bezpieczeństwa. Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych cech i funkcji systemu Windows Server 2022 Datacenter Edition, prosimy o zapoznanie się z poniższym przeglądem - a także o bezpośredni kontakt z pracownikiem firmy Wiresoft.

Co nowego w Windows Server 2022 Datacenter?

Podobnie jak poprzednik, nowa wersja serwerowego systemu operacyjnego Microsoftu Windows Server 2022 ponownie bazuje na Windows 10, co oznacza, że użytkownicy znajdą w niej również znajomy pod względem wizualnym interfejs pulpitu, ze wszystkimi funkcjami dostępnymi w typowym miejscu. Nowe oprogramowanie serwera Windows 2022 otrzymuje również 10-letnie wsparcie produktowe firmy Microsoft w postaci pomocy technicznej i aktualizacji.

W porównaniu z poprzednią wersją, oprogramowanie serwerowe Windows Server 2022 oferuje wiele innowacji w trzech ważnych obszarach: bezpieczeństwa, platformy aplikacyjnej i migracji danych.

W szczególności, edycja Windows Server 2022 Datacenter ponownie oferuje plusy z Hyper-V, SDN, Storage Spaces Direct i Storage Replica oraz wsparcie Shielded Virtual Machines, do tworzenia wysoce bezpiecznych infrastruktur wirtualizacji, z:

 • Wsparcie dla nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych oraz jednego hosta Hyper-V na licencję
 • Unlimited Storage Replica do synchronicznej i asynchronicznej replikacji wolumenów między serwerami lub klastrami w celu odzyskiwania danych po awarii
 • Hyper Converged Infrastructure do definiowanej programowo konsolidacji komputerów, pamięci masowej i funkcji sieciowych w klastrze
 • Wirtualne OSE (środowisko systemu operacyjnego)
 • Ekranowane maszyny wirtualne (SVM)
 • Sieci definiowane programowo (SDN)
 • Pamięć masowa definiowana programowo (SDS)

Dalsze cechy systemu Windows Server 2022 Datacenter Edition

Ponadto istnieje wiele innych funkcji, które uwzględniają zwiększone wymagania w eksploatacji złożonych sieci.

Wyższy poziom bezpieczeństwa w systemie Windows Server 2022 Datacenter

Windows Server 2022 posiada teraz nowe zabezpieczenia warstwowe, które zapewniają serwerom korporacyjnym kompleksową ochronę danych i usług. Zapewniają to m.in. następujące nowe funkcje i ulepszenia:

 • TPM 2.0 (Trusted Platform Module) zapewnia sprzętowy magazyn do ochrony kluczy kryptograficznych, w tym pomiaru integralności systemu i weryfikacji wiarygodności kodu podczas uruchamiania serwera Windows. Moduł ten jest również wykorzystywany w szyfrowaniu dysków BitLocker.
 • Zabezpieczone procesory serwerowe zapewniają ochronę firmware'u, z technologią Dynamic Root of Trust for Measurement (DRTM) wspierającą pomiar i weryfikację rozruchu oraz ochroną Direct Memory Access (DMA) dla odizolowanego dostępu sterowników do pamięci.
 • Ponadto, serwery Secured Core wspierają integralność kodu zgodnie z VBS (virtualisation-based security) oraz HVCI (hypervisor-based security). VBS wykorzystuje różne funkcje wirtualizacji sprzętu, aby stworzyć bezpieczny obszar pamięci, który jest odizolowany od normalnego systemu operacyjnego, chroniąc serwer przed ryzykiem związanym z atakami na wydobywanie kryptowalut.
 • VBS obsługuje również Credential Guard do przechowywania informacji o logowaniu użytkownika w wirtualnym kontenerze, do którego system operacyjny nie ma bezpośredniego dostępu.
 • Protokoły HTTPS i TLS 1.3 są domyślnie włączone w systemie Windows Server 2022 Datacenter w celu nawiązywania bezpiecznych połączeń. TLS1.3 (Transport Layer Security) jest najnowszą wersją najczęściej używanego w Internecie protokołu bezpieczeństwa służącego do szyfrowania danych w celu zapewnienia bezpiecznego kanału komunikacyjnego pomiędzy dwoma punktami końcowymi.
 • Secure DNS wspiera DoH (DNS-over-HTTPS) w szyfrowaniu zapytań DNS za pomocą protokołu HTTPS, aby zapobiec podsłuchiwaniu i manipulowaniu danymi DNS, co również przyczynia się do bezpieczeństwa ruchu danych.
 • SMB (Server Message Block) używa AES-256-GCM i AES-256-CCM do szyfrowania, są one automatycznie używane w Windows Server 2022, gdy tylko zostanie nawiązane połączenie z innym komputerem, który również obsługuje te standardy.
 • Szyfrowanie przy użyciu protokołów SMB Direct i RDMA (Remote Direct Memory Access) zapewnia większą przepustowość i mniejsze opóźnienia w systemie Windows Server 2022 w przypadku bezpośredniej pamięci masowej, repliki pamięci masowej, Hyper-V i SQL Server.
 • Klastry Failover w systemie Windows Server 2022 umożliwiają zróżnicowaną kontrolę szyfrowania dla CSV (Cluster Shared Volumes) i SBL (Storage Bus Layer).

Platformy kontenerowe w Windows Server 2022 Datacenter

W przypadku korzystania z Windows Containers, w Windows Server 2022 Datacenter dostępne są również różne optymalizacje, na przykład w zakresie kompatybilności aplikacji oraz interfejsu użytkownika Windows Container z Kubernetes.

 • W przypadku kontenerów Windows rozmiar obrazu został zmniejszony nawet o 40%, dzięki czemu czas uruchamiania został wydłużony o 30%, a wydajność poprawiona.
 • Wykorzystanie Kubernetes zostało wzbogacone o szersze wsparcie w procesach hostów dla konfiguracji węzłów, jak również IPv6 , a także wdrażania polityk sieciowych za pomocą oprogramowania open source Calico.
 • Aktualizacja Centrum administratora systemu Windows upraszcza teraz tworzenie kontenerów dla aplikacji .NET.

Usługi pamięci masowej i migracji w systemie Windows Server 2022 Datacenter Edition

Wśród wielu usprawnień w Windows Server 2022 są te w Usługach migracji pamięci masowej, ułatwiające migrację pamięci masowej do Windows Server, jak również z innych źródłowych lokalizacji pamięci masowej do Azure. Orkiestrator Windows Server 2022 Storage Migration Server Orchestrator udostępnia teraz następujące opcje:

 • Migracja użytkowników lub grup lokalnych do systemu Windows Server
 • Migracja pamięci masowej z lub do klastrów typu failover
 • Migracja między serwerami autonomicznymi a klastrami awaryjnymi
 • Migracja pamięci masowej z serwerów linuksowych przy użyciu aplikacji open source Samba
 • Migracja do sieci Microsoft Azure
 • Migracja serwerów NetApp CIFS oraz macierzy FAS do systemu Windows Server

Inne cechy:

 • W przypadku naprawy pamięci masowej konfigurowalna prędkość zapewnia teraz lepszą kontrolę nad synchronizacją danych: zasoby można opcjonalnie przydzielić do naprawy kopii danych (odporność) lub do obsługi aktywnych obciążeń roboczych (wydajność). Dzięki temu klastry mogą być zarządzane w sposób bardziej elastyczny i efektywny.
 • Magistrala pamięci podręcznej zapewnia pamięć masową w autonomicznych serwerach, łącząc szybsze nośniki, takie jak SSD lub NVMe, z wolniejszymi, takimi jak HDD, poprawiając wydajność odczytu i zapisu, a tym samym zwiększając wydajność.
 • Nowa kompresja SMB eliminuje konieczność ręcznej kompresji plików podczas przesyłania ich przez sieć, co pozwala na szybsze przesyłanie w obciążonych sieciach.

Poszczególne ulepszenia w systemie Windows Server 2022 Datacenter

Oprócz wymienionych już usprawnień, nowa wersja Windows Server 2022 oferuje cały szereg innych optymalizacji, które również zwiększają wydajność serwerów:

 • Obsługa wirtualizacji zagnieżdżonej przez procesory AMD zapewnia teraz więcej opcji w środowiskach, w których można uruchomić Hyper-V na maszynie wirtualnej Hyper-V (VM).
 • Microsoft Edge zastępuje Explorera. Edge jest oparty na Chromium Open Source i dzięki temu oferuje większe bezpieczeństwo niż Internet Explorer.
 • Poprawiono wydajność protokołu TCP (Transmission Control Protocol) poprzez zastosowanie TCP HyStart++, który redukuje utratę pakietów, oraz RACK (Recent ACKnowledgment) w celu redukcji czasów retransmisji (RTO) podczas retransmisji.
 • RSC (Receive Segment Coalescing) optymalizuje wydajność wirtualnych przełączników w Hyper-V poprzez łączenie pakietów w sieci hypervisora i tym samym przetwarzanie ich jako większych segmentów. Zmniejsza to między innymi liczbę cykli procesora, a także poprawia wydajność ruchu danych w sieci.

Wymagania sprzętowe do pracy z systemem Windows Server 2022 Datacenter

Windows Server 2022 jest oparty na systemie operacyjnym Windows 10. Aby w pełni wykorzystać wszystkie funkcje tej wersji serwera i zapewnić bezpieczeństwo serwera, sprzęt bazowy musi spełniać minimalne wymagania wymienione poniżej. Dalsze wymagania zależą od danej konfiguracji systemu oraz dodatkowo zainstalowanych aplikacji.

 • Procesor: 1,4 GHz 64-bitowy
 • RAM: 512 MB lub 2 GB dla serwera z opcją instalacji "desktop display
 • HDD: 32 GB wolnego miejsca na dysku
 • Karta graficzna i monitor: 1,024 x 768 pikseli
 • Również dla BIOS-u: system UEFI z bezpiecznym uruchamianiem (UEFI 2.3.1c) dla niektórych funkcji

Licencjonowanie systemu Windows Server 2022 Datacenter

Licencjonowanie serwera z systemem Windows Server 2022 Datacenter Edition odbywa się również dla używanego oprogramowania zgodnie z regulaminem licencyjnym Microsoft, przy czym jako punkt odniesienia do obliczenia zapotrzebowania na licencję przyjmuje się liczbę rdzeni. Stosuje się następujące przepisy:

 • Oprogramowanie Windows Server 2022 Datacenter jest zawsze licencjonowane na podstawie faktycznie używanego sprzętu fizycznego. Poza liczbą fizycznie obecnych procesorów rdzeniowych, pod uwagę brana jest również liczba serwerów wirtualnych.
 • Pojedyncza licencja serwerowa obejmuje 2 fizyczne rdzenie procesora.
 • Zgodnie z warunkami licencyjnymi Microsoft, minimalna liczba 8 rdzeni na procesor jest zawsze brana pod uwagę jako podstawa - nawet jeśli faktycznie istniejący sprzęt ma mniej niż 8 rdzeni.
 • Na każdy serwer fizyczny przypadają zawsze co najmniej 2 procesory, co daje minimalną liczbę 16 rdzeni.
 • W przypadku serwerów z więcej niż 16 rdzeniami, dodatkowe rdzenie muszą być licencjonowane z odpowiednimi pakietami Windows Server 2022 Datacenter.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, np. dotyczących licencjonowania instancji Hyper-V oraz klientów - użytkowników i urządzeń końcowych - mających dostęp do Windows Server 2022 Datacenter, prosimy o kontakt z pracownikiem firmy Wiresoft. Odpowiednie licencje/CAL dla Windows Server 2022 Datacenter są również dostępne w firmie Wiresoft.

Kup Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jako używane oprogramowanie w Wiresoft Software Shop

Aktualny MS Windows Server Datacenter 2022 Edition jest już dostępny jako używane oprogramowanie w Wiresoft Software Shop. Cena tego używanego oprogramowania jest niższa niż cena porównywalnego nowego oprogramowania Windows Server Datacenter 2022. Kupując używane oprogramowanie od firmy Wiresoft, korzystasz z tych zalet:

 • Wraz z zakupem Microsoft Windows Server 2022 Datacenter od firmy Wiresoft, klienci otrzymują oryginalną pojedynczą licencję, która została wcześniej zakupiona przez jednego z nich, a następnie sprzedana firmie Wiresoft.
 • W przypadku odsprzedaży ta licencja na serwer MS Windows Server 2022 Datacenter jest oznaczona jako używana, przy czym "używana" nie oznacza żadnych ograniczeń funkcjonalności tego oprogramowania Windows Server ani tego, że było ono rzeczywiście używane.
 • Jeśli poprzedni właściciel już zainstalował lub aktywował to oprogramowanie MS Windows Server 2022 Datacenter, odpowiednia licencja została ponownie usunięta przed sprzedażą firmie Wiresoft, dzięki czemu odpowiednia licencja oprogramowania jest ponownie w 100% swobodnie dostępna.
 • Oferowana licencja MS Windows Server 2022 Datacenter Software, jak również inne używane licencje Microsoft oferowane do sprzedaży przez firmę Wiresoft, nie są limitowanymi wersjami użytkowymi ani ograniczonymi czasowo wersjami testowymi, dlatego też nie zawierają aktywowanego klucza licencyjnego, lecz są oprogramowaniem autoryzowanym po zakupie wyłącznie dla siebie.
 • Wszystkie takie używane licencje na oprogramowanie zakupione przez Wiresoft, a następnie oferowane do odsprzedaży, takie jak ta MS Windows Server Datacenter 2022, zostały również przetestowane przez nas pod kątem pełnej użyteczności przed sprzedażą.
 • Podstawą prawną odsprzedaży używanego oprogramowania Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jest obowiązujące prawo, które zezwala na sprzedaż, jak również zakup i użytkowanie używanego oprogramowania.
 • Natychmiast po pomyślnym dokonaniu zakupu aplikacja Windows Server 2022 Datacenter jest dostępna za pośrednictwem elektronicznej dostawy oprogramowania (ESD).
 • Kupując używaną licencję, taką jak Datacenter Edition of Windows Server 2022 od firmy Wiresoft, możesz mieć pewność, że zawsze kupujesz i używasz oryginalnego i legalnego produktu firmy Microsoft.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące zakupu Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jako oprogramowania używanego lub innej edycji MS Windows Server 2022, a także starszych wersji MS Windows Server lub innego oprogramowania Microsoft, prosimy o kontakt poprzez e-mail, telefonicznie lub na czacie. 

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany