Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL
Certyfikaty Enterprise User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 jako używane oprogramowanie W przypadku edycji Standard i Enterprise serwera Microsoft Exchange 2019 każdy użytkownik, który chce mieć dostęp do usług serwera, wymaga...
184,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE DEVICE CAL
Enterprise Device CAL for Microsoft Exchange Server 2019 jako oprogramowanie używane Microsoft Exchange Server Enterprise CAL 2019 to oprogramowanie, które zapewnia dostęp do cech i funkcji serwera Microsoft Exchange. Jest to dodatkowa...
184,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL
25 Pakiet Device CAL dla Microsoft Exchange Server 2019 jak używane oprogramowanie W przypadku edycji Standard- lub Enterprise- Microsoft Exchange Server 2019 , oprócz licencji na serwer, wymagana jest osobna licencja na dostęp klienta...
2 667,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL
10 Pack Device CAL for Microsoft Exchange Server 2019 jako używane oprogramowanie W przypadku wersji Standard lub Enterprise Edition programu Microsoft Exchange Server 2019 , oprócz licencji na serwer, wymagana jest oddzielna licencja na...
1 082,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL
5 pakietów Device CAL dla Microsoft Exchange Server 2019 jako używanego oprogramowania W przypadku wersji Standard lub Enterprise Edition programu Microsoft Exchange Server 2019 , oprócz licencji na serwer, wymagana jest oddzielna...
564,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL
25 User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 jako używane oprogramowanie W przypadku edycji Standard i Enterprise programu Microsoft Exchange Server 2019 każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do usług serwera, oprócz licencji na...
2 667,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL
10 User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 jako używane oprogramowanie W przypadku edycji Standard i Enterprise programu Microsoft Exchange Server 2019 każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do usług serwera, oprócz licencji na...
1 082,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL
5 User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 jako oprogramowanie używane W przypadku edycji Standard i Enterprise programu Microsoft Exchange Server 2019 każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do usług serwera, oprócz licencji na...
564,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL
Certyfikaty User CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 jako oprogramowanie używane W przypadku edycji Standard i Enterprise programu Microsoft Exchange Server 2019 każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do usług serwera, oprócz...
123,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 DEVICE CAL
Device CAL dla Microsoft Exchange Server 2019 jako oprogramowanie używane W przypadku Standard- lub Enterprise-Edition of Microsoft Exchange Server 2019 , oprócz licencji na serwer, wymagana jest oddzielna licencja na dostęp klienta dla...
123,90 zł *

Wykorzystaj możliwości Microsoft Exchange Server 2019 za pomocą CAL

Każdy serwer firmowy, który korzysta z aktualnej wersji serwera Exchange musi posiadać jedną lub więcej licencji, aby uzyskać dostęp do odpowiednich funkcji i usług. Każdy użytkownik lub urządzenie, które musi uzyskać dostęp do serwera Exchange wymaga Licencji Dostępu do Klienta (CAL) - CAL Użytkownika lub Urządzenie CAL. Decyzja o wersji CAL opiera się z jednej strony na strukturze firmy, a z drugiej na wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu e-mailowym i ochrony danych własnych oraz partnerów.

Jakie są korzyści z obecnego Windows Microsoft Exchange Server 2019?

Dzięki nowej wersji Exchange Server firma Microsoft oferuje znaczne ulepszenia i rozszerzenia w wielu obszarach, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo, szybkość i funkcjonalność. Oprócz użytkowników, administratorzy korzystają również z wielu praktycznych funkcji, które usprawniają i ułatwiają organizację komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Poprawa bezpieczeństwa serwera Exchange

Korzystanie z Windows Server Core Support oferuje teraz mniej luk w nieautoryzowanym dostępie z zewnątrz, ponieważ Exchange działa teraz Windows i dlatego mniej komponentów musi być utrzymywanych. Exchange Management Shell oraz Exchange Admin Center są również lepiej chronione przed dostępem z zewnątrz.

Dzięki zastosowaniu Reguł Dostępu Klienta, administracja Giełdy może być teraz dozwolona i uproszczona z sieci wewnętrznej, ponieważ eliminuje to konieczność stosowania złożonych reguł sieciowych i firewallowych.

Poprawa wydajności serwera Exchange

Infrastruktura do wyszukiwania skalowania chmury i niezawodności została również ulepszona w Exchange Online. Dzięki temu możliwe jest teraz indeksowanie większych plików, a także łatwiejsza administracja i wyższa wydajność wyszukiwania. Skutkuje to również znacznie szybszym i bardziej niezawodnym przełączaniem awaryjnym pomiędzy serwerami.

Dalsze funkcje serwera Exchange 2019  

Zastosowanie najnowszego sprzętu pamięci masowej, w tym większych dysków twardych i SSD, zwiększa ogólną wydajność serwera: Exchange 2019 obsługuje obecnie do 256 GB pamięci RAM i 48 rdzeni procesora. Dynamiczna pamięć bazy danych optymalizuje również aktywne wykorzystanie bazy danych.

Ponadto, nowe funkcje kalendarza, lepsza obsługa notatek poza biurem oraz dodatkowe opcje obsługi notatek poza biurem poprawiają współpracę i koordynację spotkań, co stanowi ważny element wewnętrznej komunikacji korporacyjnej. Szczególnie administratorzy mają zaawansowane opcje planowania tylko wtedy, gdy pracownicy są nieobecni.

Ponadto adresy e-mail zawierające znaki nieangielskie mogą być przekazywane i dostarczane w oryginalnej formie poprzez umiędzynarodowienie.

Rodzaje licencji Microsoft na serwer Exchange 2019

Microsoft reguluje indywidualne korzystanie z Exchange Server 2019 za pomocą różnych modeli licencyjnych, przy czym w modelu licencyjnym Microsoft rozróżnia się różne typy: Po pierwsze, dwie licencje serwerowe - Standard i Enterprise - dla Serwera Exchange jako takiego różnią się ilościowo pod względem potrzeb małych i dużych firm; po drugie, dwa rodzaje Licencji Dostępu do Klienta (CAL) - są przypisane albo do urządzenia (Device CAL) albo do użytkownika (User CAL); i po trzecie, wersje Standard lub Enterprise, które ostatecznie określają zakres funkcji i uprawnień poszczególnych CAL.

Licencja serwera dla Microsoft Exchange Server 2019

Microsoft Exchange Server 2019 jest dostępny w wersjach Standard i Enterprise. Funkcjonalność Exchange 2019 Standard i Enterprise jest identyczna, obie edycje różnią się jedynie skalowalnością, czyli ilością obsługiwanych przez nie baz danych skrzynek pocztowych.

Standard Edition of Exchange Server 2019 obsługuje maksymalnie 5 baz skrzynek pocztowych, zwykle na potrzeby małych i średnich firm, Enterprise Edition of Exchange Server 2019 obsługuje maksymalnie 100 baz pocztowych - jest więc przeznaczony dla większych firm i organizacji.

Połączenia telefoniczne użytkowników oraz połączenia telefoniczne urządzeń dla Microsoft Exchange Server 2019

CAL dla Microsoft Exchange Server 2019 dostępne są w dwóch różnych wersjach - jako User CAL i jako Device CAL - w zależności od tego czy konkretny użytkownik lub konkretny komputer ma być upoważniony do dostępu do serwera.

Który wariant CAL jest najbardziej praktyczny i opłacalny dla firmy lub instytucji może się różnić w zależności od przypadku. Decyzja o wyborze urządzenia serwera Exchange CAL lub User CAL zależy zazwyczaj nie tylko od liczby pracowników, ale także od najczęściej spotykanego sposobu pracy:

Pracownicy, którzy pracują wyłącznie lokalnie w swoim stałym miejscu pracy z własnym komputerem, odnoszą większe korzyści z Exchange Server Device CAL. Jeśli stacja robocza jest zaprojektowana jako elastyczna lub mobilna i dlatego działa na różnych urządzeniach końcowych, CAL użytkownika dla serwera Exchange może być korzystniejszy. Poniżej znajdują się najważniejsze fakty dotyczące obu wersji CAL:

CAL użytkownika dla serwera Exchange: Połączenia telefoniczne użytkowników są przeznaczone tylko dla jednego użytkownika. Zaleta: Za pomocą CAL użytkownik ten może uzyskać dostęp do serwera Exchange z różnych urządzeń końcowych. Może to być komputer stacjonarny w biurze lub inny komputer, na przykład w biurze domowym, albo notebook używany poza firmą. Jeśli więc pracownik jest często w drodze, np. na spotkanie z klientem lub często prowadzi prezentacje na miejscu, najlepszym wyborem jest User CAL dla serwera Exchange.

Device CALs for Exchange Server: A Device CAL jest licencją specyficzną dla danego urządzenia. Oznacza to, że tylko określony komputer jest uprawniony do dostępu do serwera Exchange, na przykład EITHER a PC lub notebook w firmie. Tutaj nawet bardzo różni użytkownicy mogą mieć dostęp do licencjonowanego urządzenia końcowego w celu korzystania z usług Microsoft Exchange Server.

W przypadku Device CAL nie ma zatem znaczenia, który użytkownik ma dostęp do serwera Exchange, o ile odbywa się to tylko za pośrednictwem odpowiedniego licencjonowanego urządzenia. Client Access License Device Client Access License jest zatem szczególnie praktyczna w przypadku proaktywnego współdzielenia stacji roboczych.

Dlaczego istnieje również Standard i Enterprise CAL dla Microsoft Exchange Server?

Podczas gdy wersje Standard i Enterprise serwera Exchange 2019 różnią się jedynie skalowalnością funkcji, różnica między wersją Standard i Enterprise CAL polega na zakresie funkcji dostępnych na każdym serwerze Exchange 2019.

Enterprise CAL jest niejako dodatkiem do Standard CAL i rozszerza go o dodatkowe funkcje, takie jak Unified Messaging, zintegrowana funkcja archiwizacji i DLP.

Zarówno Standard jak i Enterprise CALs współpracują zarówno z wersjami Standard jak i Enterprise serwera Exchange 2019. Dlatego też Standard może być stosowany również dla wersji Enterprise Exchange 2019 Server - i odwrotnie również Enterprise CAL w Standard.

Różnica pomiędzy Standard a Enterprise CAL dla Microsoft Exchange Server

Istnieje prosty powód podziału na Standard i Enterprise CAL: Nie każdy użytkownik pracujący z Microsoft Exchange Server potrzebuje pełnego zakresu usług i funkcji. Jeśli nie wszyscy pracownicy potrzebują tych samych praw dostępu.

firmy mogą zaoszczędzić pieniądze, kupując prostszy Standard zamiast bardziej skomplikowanego Enterprise CAL.

Enterprise CAL są szczególnie korzystne dla organizacji, ponieważ w porównaniu ze Standard oferują również nowe, zintegrowane funkcje archiwizacji i ochrony informacji. Może to zmniejszyć złożoność spełniania wymogów zgodności, co pomaga również obniżyć koszty. Podobnie, stosowanie ujednoliconych systemów przesyłania wiadomości zamiast konwencjonalnych systemów poczty głosowej może konsekwentnie obniżać koszty operacyjne.

Kluczowe funkcje serwera Exchange 2019 obejmują: archiwizację skrzynek pocztowych poprzez Archive Mailbox i Multi-Mailbox Search; wspomniane powyżej wsparcie dla polityki zgodności poprzez ochronę i kontrolę informacji; archiwum osobiste i prawne; lepszą ochronę antyspamową; zastosowanie polityki transportu poczty elektronicznej i przechowywania niestandardowych wiadomości; archiwum in-situ; oraz przechowywanie in-situ (In-Place Archive lub in-place hold), definiowanie czasopism dla użytkowników i list dystrybucyjnych, a także zarządzanie prawami w ramach Serwera Exchange. Różne funkcje współdzielenia regulują prawa do kalendarzy, poprawiając koordynację i tworząc lepszy przegląd, dzięki czemu czasochłonne nakładanie się na siebie lub niepotrzebne spotkania są zakazane z codziennej rutyny firmy.

Korzystna cenowo licencja na serwer z CAL-ami firmy Wiresoft

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencji na Microsoft Exchange Server dla swojej firmy, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy Państwu w sprawie optymalnego projektu licencji dla Microsoft Exchange Server i przedstawimy ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.

Kupując serwer Exchange CALs oszczędzasz pieniądze z Wiresoftem! Ponieważ Wiresoft sprzedaje niewykorzystane i tym samym tańsze licencje indywidualne od firm, które nie wykorzystują swoich wymagań licencyjnych. Zmniejsza to koszty nabycia!