Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10053
 • 381-04491
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
123,90 zł * 136,90 zł * (9,5% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Device CAL
System  Serwer Exchange
CAL Device CAL
Zakres dostawy Prawo do użytkowania
Czas trwania Nieograniczony
Języki Wszystkie języki


Dla wersji Standard- lub Enterprise- oprogramowania Microsoft Exchange Server 2019 wymagana jest oddzielna licencja dostępu klienta oprócz licencji serwera dla każdego urządzenia końcowego używanego do uzyskiwania dostępu do usług serwera: Exchange Server 2019 Device CAL wyposaża konkretny zarejestrowany komputer (PC, laptop itp.) w odpowiednie prawa dostępu do tego celu.

W przypadku dalszych pytań dotyczących produktu skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 DEVICE CAL"

Device CAL dla Microsoft Exchange Server 2019 jako oprogramowanie używane

W przypadku Standard- lub Enterprise-Edition of Microsoft Exchange Server 2019, oprócz licencji na serwer, wymagana jest oddzielna licencja na dostęp klienta dla każdego urządzenia końcowego używanego w celu uzyskania dostępu do usług serwera: Exchange Server 2019 Device CAL wyposaża konkretny zarejestrowany komputer (PC, laptop, itp.) w odpowiednie prawa dostępu do tego celu.

Zgodnie z przepisami Microsoft dotyczącymi zarządzania licencjami, licencja na Exchange Server 2019 Standard lub Enterprise nie zawiera żadnych innych uprawnień dla użytkowników, dlatego należy je zakupić osobno, np. w postaci Device CAL. Użytkownicy mogą więc korzystać ze wszystkich funkcji serwera Exchange tylko za pośrednictwem wyposażonego w nie urządzenia końcowego.

Używane Device CALs dla Exchange Server 2019 Standard i Enterprise są dostępne w Wiresoft w korzystnej cenie - również pojedynczo zamiast w pakiecie. Te używane Device CALs mają te same funkcje, co licencje Device Client Access Licenses dla Exchange Server 2019 oferowane w oficjalnym programie Microsoft Volume Licensing Program.

Wykorzystaj wszystkie nowe możliwości MS Exchange Server 2019 dzięki używanemu urządzeniu Device CAL

Windows Exchange Server 2019 działa na Windows Server 2019 Core, zapewniając niezawodną platformę dla infrastruktur przesyłania wiadomości w przedsiębiorstwach. Wersje Standard i Enterprise dodatkowo wspierają ich w przenoszeniu punktu ciężkości z komunikacji na współpracę. W tym celu dostępne są następujące funkcje i właściwości:

 • Meta Cache Database (MCDB) zabezpiecza meta-informacje, takie jak struktury folderów skrzynek pocztowych, oraz przyspiesza dostęp i wyszukiwanie zawartości.
 • Dynamic Database Cache (DDC) dynamicznie dostosowuje pojemność pamięci masowej, aby lepiej ją wykorzystać i zwiększa szybkość działania serwera Exchange.
 • Nowy indeks wyszukiwania znajduje się w bazie danych skrzynki pocztowej, co znacznie upraszcza zarządzanie i zwiększa szybkość wyszukiwania.
 • Windows Server Core pozwala na uruchomienie standardowej wersji systemu serwerowego w uproszczony sposób. Upraszcza to konfigurację i zapewnia większe bezpieczeństwo przed intruzami.
 • Client Access Rules udostępniają rozszerzone opcje ograniczania dostępu do obszaru konfiguracji serwera Exchange.
 • Nowe ulepszenia kalendarza, szczególnie w zakresie organizowania spotkań, w tym Domyślna data zakończenia, Nie przekazuj dalej, ulepszone zarządzanie kalendarzem oraz więcej opcji konfigurowania wiadomości spoza biura.
 • Usprawniona współpraca w zakresie dokumentów dzięki możliwości przesyłania i przechowywania plików w usłudze OneDrive dla Firm.

Najważniejsze Device CALs dla Exchange Server Standard- i Enterprise-Edition 2019 jako używane oprogramowanie w skrócie

Device CALs od Wiresoft oferowane jako używane oprogramowanie mają taki sam dostęp jak odpowiadające im nowe licencje do korzystania z funkcji dostępnych w każdej z dwóch edycji Exchange Server 2019. Used Device CALs są niedrogą opcją, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji, aby wyposażyć odpowiednie urządzenia końcowe w licencję dostępową do serwera Exchange, również dlatego, że pozwala to na indywidualne licencjonowanie.

Ogólne informacje o licencjonowaniu serwera Exchange 2019 z CAL-ami

Dla edycji Standard i Enterprise Exchange Server 2019, Microsoft License Management oferuje licencjonowanie z licencją na serwer plus licencje na dostęp do klienta; jak wspomniano, licencja na serwer musi być uzupełniona o licencje na punkty końcowe (lub użytkowników), aby umożliwić pracownikom dostęp do poczty elektronicznej itp. Urządzenia CAL dołączone do licencji serwera są przeznaczone wyłącznie dla administratorów IT i nie mogą być wykorzystywane do typowych usług. Tylko licencja na dostęp klienta, taka jak Device CAL, daje pracownikowi prawo do korzystania z funkcji serwera Exchange na urządzeniu końcowym z obsługą Windows. CAL nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania poza prawami dostępu do środowiska klient/serwer Exchange Server 2019.

Jakie są korzyści z Device CALs dla Exchange Server 2019 Standard- i edycji Enterprise?

Licencjonowanie oparte na CAL dla edycji Standard i Enterprise programu Exchange Server 2019 umożliwia elastyczne zarządzanie prawami dostępu na żądanie dla komputerów używanych do tego celu. Model licencjonowania Microsoft oferuje w sumie dwa rodzaje CAL-ów dla Exchange Server 2019:

 • Device CAL for Exchange Server 2019: dotyczy jednego dedykowanego urządzenia końcowego (PC, laptop, tablet, telefon) z prawami dostępu do serwera w danym czasie
 • User CAL dla Exchange Server 2019: dotyczy jednego dedykowanego użytkownika w danym czasie

Różne opcje wykorzystania Device CALs dla Exchange Server 2019 Standard i Enterprise

Edycje Standard i Enterprise dla Exchange Server 2019 różnią się przede wszystkim skalowalnością żądań dotyczących skrzynek pocztowych. Zasadniczo możliwe jest jednak korzystanie z funkcjonalności edycji Enterprise przy użyciu Device CAL autoryzowanego dla edycji Standard - dostępna jest wówczas jednak tylko odpowiednio mniejsza liczba baz skrzynek pocztowych oraz ograniczona funkcjonalność Standard. Natomiast Device CALs dla wersji Enterprise Edition posiadają rozszerzony zakres funkcji.

Prosimy o zwrócenie uwagi na zgodność wersji dla Device CALs dla Exchange Server 2019!

Device CAL dla edycji Exchange Server 2019 nie tylko wyposaża dane urządzenie końcowe w prawa dostępu do tej wersji, ale również uprawnia do dostępu do starszych wersji Exchange, takich jak 2016 (downgrade). Dzięki temu Device CAL 2019 ma przewagę nad starszymi wersjami Device CAL, które mają zastosowanie do odpowiadającej im poprzedniej wersji serwera Exchange, ale których nie można użyć do uzyskania dostępu do wersji Exchange Server 2019 (upgrade).

Chociaż obecnie nie ma nowszych Device CALs dla Exchange Server niż wersja 2019, zawsze warto sprawdzić przy zakupie kompatybilność między licencją na serwer a licencją na dostęp klienta, a także zawarte w nich funkcje specyficzne dla danej edycji.

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu Exchange Server 2019 z używanym Device CAL?

Jak wspomniano wcześniej, Device CAL wyposaża pojedynczy punkt końcowy (urządzenie) w prawa dostępu do Exchange Server 2019. Po zakończeniu rejestracji komputera nie można przenieść urządzenia Device CAL na inne urządzenie końcowe. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i użycie Device CAL jako User CAL.

Te ograniczenia w zarządzaniu licencjami Microsoft mają na celu uniemożliwienie jakiegokolwiek niewłaściwego dostępu do usług Exchange Server 2019. W ten sposób zapewniają większe bezpieczeństwo firmy i jej komunikacji, ponieważ uniemożliwiają osobom trzecim lub nielicencjonowanym punktom końcowym dostęp do poczty elektronicznej i innych danych z serwera.

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs a User CALs dla Exchange Server 2019?

Zasadniczo, Device CAL dla Exchange Server 2019 nie różni się od User CAL pod względem funkcjonalności. Różnica polega na korzyściach, jakie daje dany typ dostępu do serwera Exchange. W niektórych małych i średnich przedsiębiorstwach różni pracownicy korzystają na zmianę z jednego urządzenia końcowego, aby uzyskać dostęp do serwera Exchange i wywoływać e-maile, podczas gdy w innych firmach użytkownicy korzystają w tym celu z zupełnie innych urządzeń końcowych.

Urządzenie, które jest uprawnione do dostępu do Windows za pomocą Device CAL, może być uważane za używane przez każdego pracownika, który ma uprawnienia do korzystania z usług Exchange. Jeśli licencjonowane urządzenie końcowe jest mobilne, np. laptop lub tablet, dany użytkownik może również uzyskać lokalny dostęp do serwera Exchange niezależnie - np. w podróży lub w domuOffice - poprzez dostęp do Internetu. Program Device CAL oferuje więc również opcje mobilnego użytkowania.

Wnioski dotyczące urządzeń CAL

Który typ licencji na dostęp klienta do Exchange Server 2019 oferuje więcej korzyści do wykorzystania w firmie, może więc różnić się w zależności od przypadku. Oprócz liczby pracowników korzystających z serwera Exchange do komunikacji, należy również rozważyć dominujący rodzaj dostępu za pośrednictwem istniejących punktów końcowych: Jeśli kilku pracowników regularnie korzysta z jednego urządzenia końcowego - czy to mobilnego, czy autonomicznego - i używa go na zmianę do dostępu do serwera Exchange, np. w pracy zmianowej, Device CAL oferuje więcej korzyści.

Czy licencjonowanie za pomocą Device CALs dla Exchange Server 2019 jest korzystniejsze niż za pomocą User CALs, ponieważ wymagana jest wtedy mniejsza ilość licencji, wynika to więc z typowego przepływu pracy w firmie. Dlatego jej znajomość powinna być podstawą do wyboru CAL przy zakupie używanych licencji client access dla Exchange Server 2019.

Device CALs dla Microsoft Exchange Server 2019 dostępne od pojedynczej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

Device CALs dla Exchange Server 2019 są dostępne w Wiresoft Online Shop już za jedną licencję dostępową dla klienta - wszelkie wymagania licencjonowania wolumenowego od Microsoft nie mają już wtedy zastosowania. Jednocześnie ich oznaczenie jako "używane" nie pociąga za sobą żadnych wad w ich użyteczności - nie tylko dlatego, że oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Informacja o pochodzeniu Device CALs for Exchange Server 2019 jako używanego oprogramowania od Wiresoft

Wszystkie Device CALs dla Exchange Server 2019 oferowane jako używane w Wiresoft są licencjami oryginalnymi, gdyż są również oferowane w ramach programu licencyjnego Microsoft, w przeciwieństwie do nich CALs od Wiresoft są dawnymi składnikami licencji wolumenowej Device dla Exchange Server 2019 zakupionej przez poprzedniego właściciela, firmę. Pojedyncze licencje dostępowe Device lub kompletne licencje wolumenowe Device były odsprzedawane przez Wiresoft, a licencje wolumenowe były rozwiązywane na licencje indywidualne. Te Device CALs są zatem oznaczane jako oprogramowanie używane. Jednak pomimo nowego oznaczenia jako licencje używane, mogą być one używane jak nowe licencje na dostęp do Exchange Server 2019, gdyż nie różnią się od nich ograniczeniami funkcjonalności czy czasu użytkowania.

Device CALs dla Exchange Server 2019 jako używane oprogramowanie zapewniają bezpieczeństwo kupującym

Device CALs for Exchange Server 2019 oferowane jako używane oprogramowanie nie tylko zapewniają klientom Wiresoft tanią opcję licencjonowania Exchange Server, ale również ich użytkowanie jest bezpieczne i legalne! Wiresoft Device CALs for Microsoft Exchange Server 2019 oferują również Państwu jako klientom zwykłe bezpieczeństwo kupującego poprzez natychmiastowe pobranie po zakupie, w tym natychmiastową aktywację licencji za pomocą klucza licencji wolumetrycznej.

Czy kupowanie lub używanie używanych Device CALs dla Exchange Server 2019 jest legalne?

Nie tylko Device CALs dla Exchange Server 2019, które możecie kupić w Wiresoft, ale również wszystkie inne oferowane licencje dostępowe dla klientów pochodzą z korporacyjnych zapasów licencji. Dlatego każda sprzedaż, jak i każdy zakup CAL-i opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które jednoznacznie zezwala na handel używanymi licencjami Microsoft, co zresztą zostało wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Dzięki temu, kupując używane Device CALs dla Exchange Server 2019, a także korzystając z nich, jako klient masz zapewnione bezpieczeństwo prawne, ponieważ ani Wiresoft, ani Ty jako kupujący i użytkownik nie naruszacie w ten sposób żadnych przepisów prawa.

Kolejna zaleta: oprogramowanie używane przez firmę Wiresoft jest również odporne na audyt dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Streszczenie: Twoje korzyści przy zakupie Device CALs for Exchange Server 2019 jako używanego oprogramowania od Wiresoft

Używane oprogramowanie od Wiresoft na Device CALs dla Exchange Server 2019 oferuje Państwu korzystną alternatywę dla konwencjonalnych ofert wielu innych dostawców oprogramowania - dotyczy to również innych licencji dostępowych.

Ponadto, nie ma również ograniczeń dotyczących minimalnej liczby Device CALs, które muszą być zakupione, więc licencjonowanie może być dostosowane i elastyczne - a nie na sztywnej skali suwakowej. Klienci Wiresoft mogą również obniżyć koszt licencji dostępowej do serwera Exchange zgodnie z rzeczywistym wykorzystaniem usług serwera.

Oprócz używanych licencji dostępowych na urządzenia dla Exchange Server 2019, w Wiresoft Software Shop znajdziesz również User CALs oraz odpowiednie klienckie licencje dostępowe dla aktualnych wersji pre-release MS Exchange Server, a także licencje na inne oprogramowanie serwerowe Microsoft wraz z odpowiednimi wymaganymi licencjami dostępowymi. Dzięki temu można uzupełnić zapasy oprogramowania w innych obszarach działalności o używane licencje firmy Wiresoft, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów nowego sprzętu, a także problemów z kompatybilnością, które mogłyby wynikać z używania niejednolitych wersji oprogramowania.

Oprócz licencji Device CALs i Server Licenses, w Wiresoft Software Shop znajdziesz również inne programy Microsoft - ze wszystkimi zaletami, jakie oferuje oprogramowanie używane. W przypadku pytań dotyczących Device CALs dla MS Exchange Server 2019 lub innych produktów Microsoft, zachęcamy do skorzystania z naszych kompetentnych porad na czacie, mailowo lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie