Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 DEVICE CAL
Microsoft Exchange Server 2010 DEVICE CAL Każdy użytkownik lub urządzenie uzyskujące dostęp do serwera Exchange wymaga licencji dostępu (CAL). Połączenia CAL są dostępne w wariantach User CAL (dla dostępu przez użytkownika...
51,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 USER CAL
Microsoft Exchange Server 2010 USER CAL Każdy użytkownik lub urządzenie uzyskujące dostęp do serwera Exchange wymaga licencji dostępu (CAL). Połączenia CAL są dostępne w wariantach User CAL (dla dostępu przez użytkownika...
51,90 zł *

Serwer Exchange 2010 - najważniejsze funkcje w skrócie

Wersja 2010 Microsoft Exchange Server zawiera wiele ulepszeń w Outlook Web Access, zarządzaniu i wydajności, a także kilka nowych funkcji, które zwiększają elastyczność dostępu do ruchu e-mail, wyszukiwania, ochrony danych, zgodności, itp. Exchange 2010 jest konfigurowany poprzez PowerShell, a dostęp do skrzynek pocztowych, folderów i replikacji danych jest kontrolowany poprzez Web Services. Outlook 2010 dostępny jest jako klient dla serwera Exchange 2010, co umożliwia również korzystanie z funkcji archiwizacji na serwerze Exchange 2010.

Outlook Web Access w Exchange Server 2010

Outlook Web Access - oficjalna nazwa "Outlook Web App" - OWA - udostępnia szereg praktycznych funkcji: należą do nich przede wszystkim znane w Outlooku foldery wyszukiwania do sortowania e-maili, jak również ulubione. Widoki w OWA są również oparte na Outlooku i oferują kilka opcji wyświetlania, na przykład dla kalendarza. Outlook 2010 może również łączyć się z wieloma kontami Exchange bez konieczności tworzenia osobnego profilu, niezależnie od tego czy znajdują się one na tym samym serwerze czy na innym. Każda skrzynka pocztowa ma swój własny folder "Wysłane Przedmioty".

Organizacja rozmów za pomocą poczty elektronicznej

Outlook Web Access 2010 oferuje szereg praktycznych funkcji dla przejrzystej organizacji rozmów e-mailowych, z którymi te porównywalne grupy dyskusyjne mogą być wyraźnie pogrupowane w wątki i posortowane według tematów.

 • Funkcja Conversation View sortuje wszystkie wiadomości e-mail na określony temat, natomiast
 • z Ignoruj Rozmowę niektóre rozmowy e-mailowe mogą być ignorowane.
 • MailTips ostrzega przy wysyłaniu poczty elektronicznej na duże listy mailingowe, aby wykluczyć nieistotnych odbiorców; lub odbiorców zewnętrznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo ważnych informacji.
 • Podgląd poczty głosowej pokazuje już wiadomości głosowe w formie tekstowej w podglądzie programu Outlook oraz
 • Za pomocą funkcji Call Answering Rules (Reguły odbierania połączeń) można ustawić indywidualne reguły dla poczty głosowej Exchange podczas przekazywania połączeń.
 • Natomiast funkcja Office Communicator (OC) pokazuje status obecności współpracowników i umożliwia wysyłanie natychmiastowych wiadomości.
 • Consistent Experience ujednolica działanie funkcji na PC, telefonie komórkowym lub w sieci dla Outlook Mobile i Outlook Web Access .
 • Funkcja rejestrowania w Exchange Server umożliwia również spełnienie wymogów prawnych i organizacyjnych poprzez rejestrowanie określonych wiadomości e-mail.

Archiwizacja e-maili w Outlooku 2010

Z Exchange 2010 w Outlooku 2010 emaile są archiwizowane online na serwerze Exchange po raz pierwszy - oznacza to, że można je przeglądać z dowolnego miejsca z dostępem do skrzynki pocztowej. Administratorzy mogą również określać zasady przechowywania podczas przechowywania, zapobiegając przypadkowemu usunięciu i ułatwiając nie tylko wyszukiwanie wiadomości e-mail, ale również przestrzeganie zasad zgodności.

Tylko jedna skrzynka odbiorcza z zunifikowanymi wiadomościami

Unified Messaging zapewnia pojedynczą skrzynkę odbiorczą dla dostępu do poczty elektronicznej, poczty głosowej, wiadomości SMS i faksów, ułatwiając administratorom zarządzanie wszystkimi użytkownikami. Gdy poczta głosowa jest dostarczana do skrzynki odbiorczej, funkcja Speech2Text może również dostarczyć ją w formie wiadomości e-mail - oraz na smartfonie w formie podglądu tekstowego.

Łatwiejsze zarządzanie prawami

Na serwerze Exchange 2010 użytkownicy i ich prawa mogą być zarządzane albo za pomocą konsoli Exchange Management Console, poprzez Remote PowerShell, albo poprzez Outlook Web Access. Outlook Web Access zapewnia administratorom oddzielny interfejs zarządzania i pozwala im na przyznawanie dodatkowych uprawnień poszczególnym pracownikom za pomocą kontroli dostępu na podstawie ról (RBAC). Dotyczą one głównie zadań, które mogą być delegowane, takich jak administrowanie grupami dystrybucyjnymi lub śledzenie poczty elektronicznej.

Odporność skrzynki pocztowej i lepsza dostępność

Funkcja Mailbox Resiliency w Exchange Server 2010 oferuje uproszczone odzyskiwanie po awarii oraz opcję wysokiej dostępności z trzema komponentami: Local Continuous Replication, Standby Continuous Replication oraz Cluster Continuous Replication. Dzięki funkcji Database Availability Group (DAG) administratorzy mogą kopiować bazy danych Exchange pomiędzy różnymi serwerami; replikacja odbywa się poprzez logi transakcyjne.

System licencyjny Microsoft dla Windows Exchange Server 2010

Model licencjonowania Microsoft oferuje różne warianty i typy licencji dla wszystkich wersji i edycji Exchange Server 2010. Różne przepisy i wymogi mogą szybko stać się mylące i często na pierwszy rzut oka wydają się niezrozumiałe. Poniżej znajduje się zatem krótki przegląd z objaśnieniami.

W zasadzie najpierw dokonuje się rozróżnienia:

 • Licencje na serwer
 • Licencje dostępu dla klientów

Licencje serwerowe - o ile nie są one oparte na rdzeniu - są kupowane niezależnie od licencji dostępu klienta. Tylko one upoważniają użytkowników do korzystania z serwera Exchange. Licencja na serwer zawiera tylko 2 licencje dostępu dla administratorów, które zawierają tylko prawa administracyjne.

Jakie licencje serwerowe są dostępne dla Exchange Server 2010?

Dla każdej edycji serwera Exchange 2010 - Standard i Enterprise istnieje osobna licencja serwerowa. Wraz z zakupem nabywacie Państwo odpowiednie prawo do wdrożenia odpowiedniego oprogramowania serwerowego na serwerze Państwa firmy:

 • Standard Edition - zaprojektowana z maksymalną ilością 5 baz danych skrzynek pocztowych, aby sprostać potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Enterprise Edition - zawierająca do 100 baz danych skrzynek pocztowych, spełnia wymagania dużych firm i organizacji.

Licencja na serwer jest uzupełniona o Klientowe Licencje Dostępowe (CAL) - wszystkie różnice i funkcje specjalne są wyjaśnione poniżej.

Licencje dostępu klienckiego dla Windows Exchange Server 2010

Aby móc korzystać z typowych funkcji i usług Exchange 2010 dla jednej z dostępnych edycji serwera, użytkownicy potrzebują własnego typu licencji: Licencja Client Access License Klienta - skrócona CAL. Model licencjonowania Microsoft wykorzystuje CAL-y do zdefiniowania funkcji i skalowalności Standard i Enterprise CAL-ów oraz sposobu ich dostępu.

Czym różnią się Standard i Enterprise CAL dla Microsoft Exchange Server 2010?

Zarówno w przypadku Windows Exchange Server 2010, jak i innych wersji, zakres funkcjonalny danej edycji jest kontrolowany za pomocą CAL-ów. W związku z tym nie są one powiązane z konkretnym wydaniem giełdy. Oznacza to, że z CAL-em Enterprise można również korzystać z serwera Exchange Standard Server, a z CAL-em Standard - z Enterprise Exchange Server. Enterprise CAL oferuje dodatek do Standard CAL.

Największą różnicą jest - jak już wspomniano - przede wszystkim skalowalność serwerów skrzynek pocztowych, ale poza tym niektóre funkcje są ograniczone lub możliwe do dostosowania w Standard, a niektóre funkcje korporacyjne są wyłączone.

Zróżnicowanie licencji dostępowych dla poszczególnych edycji Exchange Server 2010 pozwala użytkownikom na dostęp do funkcji i usług, których faktycznie potrzebują, w zależności od wymagań firmy. Wynika to z faktu, że nie każde środowisko pracy zostało przyzwyczajone do pełnego zakresu funkcji lub maksymalnej skalowalności. Dlatego też osoby prywatne lub mniejsze firmy oszczędzają pieniądze przy zakupie licencji, jeśli Standard spełniają już wszystkie wymagania.

Jakie są różnice pomiędzy dwoma licencjami dostępowymi (CAL) dla serwera Exchange 2010?

Jak wspomniano powyżej, oprócz różnic w zestawie funkcji i skalowalności, istnieje jeszcze jeden wybór licencji dostępu klienckiego dla CAL-ów Exchange Server Standard i Enterprise Edition: CAL-y użytkowników i CAL-y urządzeń. Różnica nie leży w prawach lub funkcjach, ale w tym, czy osoba lub urządzenie końcowe Windows jest licencjonowane. Te alternatywy licencjonowania są typową cechą Microsoftu, która ma zastosowanie również do licencji dostępu do innych produktów licencjonowanych przez serwer. Proszę zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Ani wywołanie użytkownika, ani wywołanie urządzenia nie może zostać przeniesione na innego użytkownika lub osobę po aktywacji.
 • A User CAL nie może być używany jako Device CAL, a odwrotna sytuacja jest również niemożliwa (Device CAL jest używany jako User CAL).
 • Z drugiej strony możliwe jest równoległe korzystanie z obu typów CAL w celu uzyskania dostępu do Serwera Exchange lub łączenie ich ze sobą.

Alternatywy oferowane w modelu licencjonowania Microsoft uwzględniają typowe scenariusze w przedsiębiorstwie przy uzyskiwaniu dostępu do serwera. W zależności od zadań lub projektów, niektórzy pracownicy korzystają z niego na stałe - a nawet poza firmą lub instytucją, inni jednak potrzebują usług serwerowych tylko w pewnych okresach lub rzadko. Poniższe porównanie po raz kolejny podsumowuje typowe zalety User CAL i Device CAL.

 • CAL Użytkownika jest korzystny, gdy pojedynczy pracownik ma częsty lub stały dostęp do usług serwera Exchange - a także podczas przełączania się między różnymi stanowiskami pracy, np. na stanowisku pracy w firmie, w innych lokalizacjach firmy, w biurze macierzystym lub w podróży. W tym celu pracownik używa różnych urządzeń, np. stacjonarnego firmowego komputera PC, laptopa lub swojego smartfona.
 • Device CAL oferuje korzyści, gdy pracuje się w sposób niewymagający stałego dostępu do serwera Exchange lub gdy różni użytkownicy korzystają z jednej stacji roboczej PC lub innego urządzenia końcowego - np. laptopa; może to mieć miejsce w przypadku pracy zmianowej, w indywidualnych projektach lub gdy typowe usługi Exchange muszą być używane tylko nieregularnie.

W wielu organizacjach potrzeba dostępu do serwera Exchange za pośrednictwem CAL jest różna w zależności od działu lub stanowiska pracy. W tym przypadku najbardziej odpowiednim rodzajem licencji jest połączenie licencji dostępu do użytkownika i klienta punktu końcowego. Dlatego też przed zakupem CAL-ów warto zapoznać się z tym, jakie typy są potrzebne i w jakiej ilości - w odniesieniu do typowych dla firmy procesów pracy i obciążenia pracą.

Wspólnie z Państwem ustalimy najbardziej praktyczną i jednocześnie najkorzystniejszą ekonomicznie dla Państwa licencję. Wystarczy skorzystać z jednej z poniższych możliwości, aby się z nami skontaktować.

Dalsze wymagania dotyczące korzystania z serwera Exchange 2010 z CAL-ami

Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji Microsoft Exchange Server 2010 należy upewnić się, że serwer jest wyposażony w odpowiednie oprogramowanie, które jest do tego celu odpowiednie. Exchange Version 2010 działa tylko na serwerach z Windows Server 2008 lub nowszym. Tutaj można wybrać pomiędzy wersjami Windows Server 2008 Standard i Enterprise lub Datacenter.

Twoja licencja na Exchange Server 2010 z CALs w Wiresoft

Jeśli chodzi o efektywne kosztowo licencjonowanie z licencjami serwerowymi i klienckimi licencjami dostępu do Windows Exchange Server 2010 oraz innych wersji systemu Exchange lub innych produktów oprogramowania Windows Server, Wiresoft jest Twoim zaufanym partnerem - zarówno w zakresie zakupu, jak i doradztwa.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz Device CALs i User CALs for Exchange Server jako niedrogie licencje pojedyncze - dzięki temu możesz indywidualnie spełniać lub rozszerzać swoje potrzeby, korzystając jednocześnie z obniżonych cen końcowych.

Wszystkie CAL-y, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie dla oprogramowania Microsoft są wyłącznie oryginalnymi, nieużywanymi urządzeniami lub CAL-ami użytkowników z obszaru Europy, które nabyliśmy od firm i sprawdziliśmy wcześniej pod kątem ich całkowitej autentyczności i użyteczności.

Jako klient Wiresoft zawsze korzystasz z przewagi cenowej w porównaniu z wieloma innymi dostawcami licencji dostępu do klienta - a jednocześnie jesteś zawsze po bezpiecznej stronie prawa. Wielu klientów korzysta już z wszystkich zalet oferty CAL w Wiresoft. Obejmuje to również nasze profesjonalne, kompetentne porady, czy to dotyczące licencji serwera Exchange, czy też innych licencji dostępu do oprogramowania Windows. Wspólnie z Tobą tworzymy Twój pakiet licencji na oprogramowanie na miarę.