Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Zamknij filtr
Nie znaleziono wyników filtrowania!

Co wchodzi w skład pakietu VMware vCloud Suite?

Pakiet rozwiązań VMware vCloud zawiera VMware vSphere do wirtualizacji serwerów, w tym vSphere Enterprise Plus hypervisor, a także VMware vRealize Suite Hybrid Cloud Management Platform - z następującymi komponentami:

 • VMware vRealize Automatyzacja: dla infrastruktury opartej na zasadach, dostarczania aplikacji i zarządzania cyklem życia dla środowisk fizycznych, wirtualnych i publicznychCloud
 • VMware vRealize Operacje: inteligentne zarządzanie wydajnością, pojemnością i konfiguracją, zwłaszcza w przypadku środowisk zawierających komponenty pochodzące od różnych dostawców  
 • VMware vRealize Business dla Cloud: do automatycznego pomiaru wykorzystania aplikacji oraz obliczania i rozliczania cen usług w infrastrukturach wirtualnych, które zawierają komponenty pochodzące od wielu dostawców

Kluczowe korzyści z pakietu vCloud

vCloud Pakiet pomaga organizacjom dostarczać zasoby IT poprzez automatyzację i predefiniowane polityki, bez uszczerbku dla opcji zarządzania i kontroli. Szybsza dostępność strony Services zapewnia większą elastyczność i sprawność działania, z czego korzystają nie tylko programiści, ale także poszczególne jednostki biznesowe:

 • Integracja chmur prywatnych i publicznych w celu dostarczania i zarządzania zasobami infrastruktury i aplikacji poprzez hybrydową stronęCloud.
 • Infrastruktura definiowana programowo, w tym automatyczne dostarczanie centralnych zasobów informatycznychServices, skutkuje większą sprawnością w dostarczaniu zasobów użytkownikom końcowym.
 • Większa wydajność: Dzięki takim funkcjom jak inteligentne rozmieszczanie obciążeń i obsługa innych zaawansowanych operacji, organizacje mogą obniżyć koszty IT, zwiększając jednocześnie wydajność i skalowalność.
 • Opcje dla programistów: Programiści mogą korzystać z zasobów do tworzenia aplikacji za pośrednictwem katalogu, CLI lub otwartych interfejsów API.

VMware vCloud Pakiet - edycje i funkcje

Pakiet VMware vCloud Suite jest dostępny w trzech różnych edycjach o różnym poziomie wydajności: Standard, Advance i Enterprise. Każde wydanie zawiera przyjazny dla użytkownika hiperwizor vSphere Enterprise Plus , z poprawioną wydajnością i dostępnością dla większej przejrzystości. Wersje te różnią się pod względem zintegrowanego pakietu VMware vRealize Suite Edition oraz innych funkcji.

vCloud Standard Wydanie

Edycja Standard wspiera inteligentne zarządzanie operacjami w firmach, które chcą poprawić dostępność i wydajność aplikacji poprzez funkcje analizy predykcyjnej, w tym funkcje inteligentnych powiadomień.

Oferuje:

 • vRealize Business dla Cloud Standard - do porównywania kosztów grup maszyn wirtualnych w prywatnej Cloud z podobnymi grupami w publicznej Cloud
 • Log Insight - ze skalowalnymi funkcjami analizy dla infrastruktur i aplikacji, w tym szybkie rozwiązywanie problemów
 • vRealize Operations Advanced (vROps) - platforma do zautomatyzowanego zarządzania operacjami IT w środowiskach prywatnych, hybrydowych i wieluCloud

vCloud Wydanie zaawansowane

Edycja Zaawansowana zawiera wszystkie funkcje i Services edycji Standard, a dodatkowo pomaga organizacjom w zwiększeniu sprawności, produktywności i wydajności IT dzięki następującym elementom:

 • vRealize Automatyzacja Enterprise - do samoobsługowego dostarczania chmury, automatyzacji wieluCloud z zarządzaniem oraz zarządzania i zapewniania infrastruktury w oparciu o DevOps, w tym ujednoliconych zasad i kontroli

W przypadku edycji Standard i edycji zaawansowanej istnieje możliwość dodania VMware vRealize Operacje jako dodatku. Podobnie, VMware NSX - platforma do wirtualizacji sieci i bezpieczeństwa - jest dostępna jako komponent opcjonalny.

vCloud Enterprise Wydanie

Edycja Enterprise jest najbardziej wszechstronną wersją pakietu vCloud. Oprócz funkcji dostępnych w dwóch pozostałych edycjach zawiera ona opcje Cloud przeznaczone dla programistów w firmach, które realizują inicjatywy DevOps; obejmują one między innymi automatyczne dostarczanie i zarządzanie kompletnymi stosami aplikacji. W szczególności zestaw cech Enterprise zawiera następujący element:

 • vRealize Automation Enterprise (vRA) - potężna i łatwa w użyciu platforma automatyzacji infrastruktury, która dostarcza samoobsługowe chmury i różne możliwości, w tym spójne polityki dla automatyzacji DevOps opartej na wieluCloud. vRA zwiększa efektywność i produktywność korporacyjnego IT i przygotowuje je na przyszłe wyzwania poprzez przyspieszenie czasu wprowadzania na rynek, wysoką użyteczność, bezpieczeństwo i kontrolę. vRealize wzmacnia infrastrukturę poprzez natywne zarządzanie zgodnością, elastyczne zabezpieczenia i natychmiastowe usuwanie luk. Zapewnia również kompleksowe wsparcie poprzez zautomatyzowane zarządzanie operacjami IT na ujednoliconej, przejrzystej platformie oraz wydajne monitorowanie aplikacji i baz danych w środowiskach prywatnych, hybrydowych i wieluCloud.

VMware vCloud Apartament - Licencjonowanie

Każdy VMware vCloud Suite Edition jest licencjonowany Pro CPU. Ponadto wiele składników pakietu vCloud Suite jest dostępnych jako samodzielne produkty, które są następnie licencjonowane jako maszyna wirtualna Pro. Zwróć uwagę na następujące kwestie: Po zakupie tych komponentów za pośrednictwem vCloud Suite, są one również licencjonowane odpowiednio Pro CPU.

Wszystkie komponenty zawarte w edycji vCloud są aktywowane jednym kluczem licencyjnym. Na przykład klucz licencyjny dla vCloud Standard Edition dotyczy wszystkich aktywów, które go uruchamiają - takich jak hosty ESXi, vCloud Automation Center oraz vCloud Director. Dzięki temu wszystkie maszyny wirtualne działające na procesorze objętym licencją mogą korzystać ze wszystkich składników zawartych w tej edycji.

Na procesorze licencjonowanym w jednej z edycji vCloud można uruchomić dowolną liczbę maszyn wirtualnych. Jeśli jednak maszyny wirtualne mają być uruchamiane na procesorach, które nie mają licencji na pakiet vCloud, wymagane są dodatkowe indywidualne licencje na produkty VMware, które mają być używane.