Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL
Microsoft SQL Server 2014 User CAL Standard SQL Server 2014 jest idealnym systemem zarządzania bazą danych, dzięki któremu można niezawodnie i bezpiecznie zarządzać wszystkimi danymi w firmie. Aby uzyskać dostęp do serwera Windows SQL...
403,90 zł *
MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL
Microsoft SQL Server 2014 DEVICE CAL Standard SQL Server 2014 jest idealnym systemem zarządzania bazą danych, dzięki któremu można niezawodnie i bezpiecznie zarządzać wszystkimi danymi w firmie. Aby uzyskać dostęp do serwera Windows SQL...
403,90 zł *

Serwer SQL 2014 Narzędzia i funkcje dla wszechstronnej analizy biznesowej

Baza danych SQL Server 2014 firmy Microsoft do celów administracyjnych i biznesowych oferuje już w Standard wiele narzędzi do tworzenia aplikacji i efektywnego administrowania sieciami serwerowymi.

Dzięki Licencji Dostępu dla Klienta, użytkownicy korzystają z nowych funkcji bezpieczeństwa i opcji zapytań, a także wielu innych usprawnień. Skalowalna hybrydowa platforma baz danych SQL Server 2014 zapewnia wydajne i bezpieczne procesy biznesowe. Microsoft SQL Server 2014 oferuje zatem platformę informacyjną z obsługą chmury obliczeniowej do tworzenia i dostarczania stabilnych aplikacji dla chmury.

W zależności od edycji, nowe funkcje obejmują funkcjonalność in-memory OLTP, a także Column Store Index i StreamInsight, które wraz z SQL Azure wspierają hybrydową strategię chmury Microsoft. Inne nowe funkcje w SQL Server 2014 to nowe narzędzia SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT). Te zaawansowane, relacyjne narzędzia do tworzenia instancji baz danych SQL Server pozwalają na projektowanie i wdrażanie baz danych dla SQL Server tak łatwo jak Visual Studio.

SQL Server 2014 Usługi dla efektywnej pracy zespołowej

System serwerowy Microsoft SQL 2014 składa się z pięciu komponentów, tzw. Usług Microsoft, które razem tworzą podstawę do korzystania z funkcji i administrowania danymi oraz użytkownikami:

  • Silnik bazy danych - służy do przetwarzania oraz przechowywania i tworzenia kopii zapasowych, a także replikacji lub udostępniania danych
  • Usługi analityczne - umożliwiają one m.in. zapytania OLAP (Online Analytical Processing) w kontekście analiz trendów, prognoz sprzedaży i aplikacji data mining.
  • Usługi raportowania - do tworzenia i dostarczania raportów w różnych formach: jako matrycowe, graficzne lub całkowicie darmowe
  • Usługi integracyjne - narzędzia te ułatwiają przenoszenie, kopiowanie i przekształcanie danych
  • Master Data Services (MDS) - umożliwiają skuteczną i bezpieczną administrację np. domenami, klientami, kontami i produktami oraz zapewniają bezpieczeństwo transakcji

Wymagania sprzętowe dotyczące instalacji i obsługi Microsoft SQL Server 2014 Standard

Dla sprawnego zainstalowania i działania Microsoft SQL Server w wersji 2014 muszą być spełnione następujące minimalne wymagania:

  • Pamięć: Minimum 1 GB RAM, zalecane 4 GB lub więcej
  • Procesor: dla systemów 32-bitowych zaleca się co najmniej 1 GHz, a dla systemów 64-bitowych 1,4 GHz, 2 GHz
  • Miejsce na dysku: Minimum 6 GB, więcej może być wymagane w zależności od zainstalowanych komponentów serwera SQL
  • System operacyjny: Windows Server 2012 lub 2012 R2 w wersji 32-bitowej lub 64-bitowej

LicencjaWindows SQL Server 2014 Standard z CALs firmy Wiresoft

Jeśli zdecydujesz się na zakup Standard SQL Server 2014, Wiresoft oferuje nie tylko licencję na serwer, ale również wymagane licencje dostępu do klienta - zarówno jako CAL użytkownika, jak i CAL urządzenia. Wraz z zakupem Standard of Microsoft SQL Server 2014 wybierają Państwo w pełni funkcjonalny system relacyjnych baz danych, którego funkcje są w pełni zaprojektowane dla wielu aplikacji mid-tier oraz przechowywania danych marszrutowych.

Aktualny model licencyjny Microsoft dla SQL Server 2014 Standard z CAL-ami

Dla wersji SQL Server 2014 obowiązuje aktualna metryka licencji Microsoft, która definiuje różne opcje licencyjne w zależności od edycji serwera, dzięki czemu można korzystać z funkcji SQL.

Wraz z premierą SQL 2014 na serwerze Microsoft zmienił metodę obliczania

Licencje na serwer. Podczas gdy liczba rdzeni procesora nie miała wcześniej żadnego znaczenia, obecnie stanowi ona podstawę do określenia licencji dla poszczególnych edycji serwera SQL. Dzieje się tak dlatego, że stale rosnąca liczba rdzeni zwiększa wydajność procesorów, które tym samym mogą pracować z coraz większymi obciążeniami. W związku z tym, licencja podstawowa uwzględnia teraz również wyższą wydajność.

W Standard wersji SQL Server Version 2014 dostępna jest jeszcze opcjonalna licencja na serwer/CALs - oprócz licencji 2 rdzeniowej. Firmy i organizacje, których serwery spełniają niższe wymagania w zakresie wydajności i wirtualizacji, mogą zatem również korzystać ze wszystkich zalet SQL Server 2014 Standard, w tym z funkcji chmury obliczeniowej, przy niskich kosztach z licencją na serwer oraz CAL.

Aby upewnić się, że Twoje potrzeby w zakresie usług i możliwości przedsiębiorstwa są zaspokojone przez CALs dla SQL Server 2014 Standard Edition, zalecane jest, abyś określił swoje wspólne wymagania dotyczące obciążenia pracą i usług w chmurze. Pewną rolę odegra również liczba pracowników mających dostęp do serwera. Ponieważ model licencjonowania Server/CAL jest odpowiedni, jeśli znana jest liczba klientów korzystających z systemu SQL Server. W ten sposób można również wykorzystać CAL-y urządzenia lub użytkownika, aby spełnić indywidualne wymagania dla systemu informatycznego działającego pod SQL 2014.

Poniższe objaśnienia pomogą również obliczyć prawidłowe wymagania jako CAL dla SQL Server 2014. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące najbardziej korzystnej dla Ciebie konfiguracji z licencją dostępu klienta, skontaktuj się z nami w celu konsultacji.

Licencjonowanie SQL Server 2014 Standard z licencją dostępu klienta

Licencjonując poszczególnych użytkowników lub urządzenia, decydujesz się na elastyczne i jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie bez dodatkowych kosztów, takich jak płatne dodatki innych producentów, ponieważ Microsoft CAL uprawnia do korzystania ze wszystkich funkcji serwera dostępnych w Standard bez konieczności rezygnacji z wydajności oprogramowania SQL Server.

Skład licencyjny serwera/CAL dla SQL Server 2014 Standard

Licencjonowanie serwera z CALs oddziela implementację oprogramowania serwerowego od korzystania z SQL Server 2014 Services przez użytkownika. W Standard składa się ona z Licencji na serwer oraz Licencji dostępu klienta (CAL). Do pracy z SQL Server 2014 Standard Edition serwer potrzebuje najpierw własnej licencji - jest ona również dostępna w korzystnej cenie w firmie Wiresoft. Ta licencja na serwer zawiera również tylko prawa administratora, które nie uprawniają pracownika do korzystania z usług i funkcji serwera. W tym celu pracownik musi posiadać własną licencję dostępu do klienta. Dostępne są następujące opcje: albo jako CAL dla dokładnie jednego użytkownika, albo jako CAL dla dokładnie jednego urządzenia końcowego lub urządzenia CAL. Obie licencje dostępowe są dostępne w firmie Wiresoft w specjalnej cenie. Bez jednego z tych dwóch CAL-ów, Twoi pracownicy nie mogą korzystać z funkcji SQL Server 2014 i danych zarządzanych za ich pomocą.

Różnice pomiędzy CAL użytkownika a CAL urządzenia dla SQL Server 2014

Wybór pomiędzy CAL-em użytkownika a CAL-em urządzenia dla Windows SQL Server oferuje korzyści w postaci bardzo elastycznych licencji. Wynika to z faktu, że model licencyjny Microsoft mapuje dwa różne rodzaje korzystania z usług SQL Server: Zależne od użytkownika lub urządzenia. Licencja na urządzenie ma inne prawa dostępu niż licencja użytkownika.

Po drugie, CAL są dostępne jako pojedyncze licencje. Oznacza to, że wystarczy zakupić tylko tyle CAL-ów, ile faktycznie potrzebujesz, a później możesz łatwo dodać do wymagań licencyjnych. I masz możliwość łączenia obu rodzajów licencji dostępu indywidualnie. Wyposażenie w obydwa CAL-y jest szczególnie przydatne w przypadku, gdy różne rodzaje użytkowania stacji roboczych są wspólne w firmie - szczegóły poniżej.

Podział na dwa rodzaje dostępu do klienta oznacza również, że User CAL nie jest używany jako Device CAL - lub odwrotnie. Podobnie, po wydaniu licencji, nie można jej przenieść na inne urządzenie końcowe lub użytkownika.

Korzystanie z licencji dostępu do urządzenia

Device CAL dla Microsoft SQL Server 2014 licencjonuje jedno (1) bardzo specyficzne urządzenie końcowe, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, notebook, tablet, czy telefon komórkowy. Dzięki temu urządzeniu każdy pracownik, który ma pozwolenie na korzystanie z niego, może również uzyskać dostęp do wszystkich usług i danych SQL Server 2014. Licencjonowanie za pomocą urządzeń CAL jest szczególnie odpowiednie dla stanowisk pracy, które są dostępne dla różnych pracowników w firmie, np. w pracy zmianowej.

Korzystanie z licencji dostępu użytkownika

Użytkownik CAL, z drugiej strony, upoważnia jednego (1) precyzyjnie określonego użytkownika (pracownika) do dostępu do Usług SQL Server 2014. W odróżnieniu od Device CAL, ten użytkownik może

Użytkownicy mogą wówczas uzyskać dostęp do danych i usług serwera z dowolnego urządzenia z Windows - czy to z komputera stacjonarnego, laptopa, urządzenia przenośnego itp. oraz z dowolnego miejsca. User CAL oferuje więc korzyści pracownikom, którzy na przemian korzystają z różnych stanowisk pracy i są aktywni nie tylko w miejscu swojej działalności, ale także pracują w terenie, w domu lub w drodze.

Licencja Microsoft SQL Server 2014 w Wiresoft z CAL w korzystnej cenie

W Wiresoft możesz otrzymać Device and User CALs for the SQL Server 2014 Standard jako oryginalne licencje Microsoft w bardzo korzystnej cenie końcowej. Podobnie jak wielu naszych poprzednich zadowolonych klientów, Ty również możesz skorzystać z przewagi cenowej, jaką Wiresoft przyznaje Ci za te i inne licencje dostępu do klienta oprogramowania Microsoft. Otrzymasz niewykorzystane licencje na produkty Microsoft od firm europejskich, które są w 100% użyteczne. Wiresoft ma te

nabyte całkowicie legalnie i sprawdzone dokładnie pod względem autentyczności. Zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dozwolona jest sprzedaż lub zakup oprogramowania, takiego jak CAL-y serwera. Dzięki temu przy zakupie w firmie Wiresoft możesz być pewien, że otrzymasz w pełni sprawny pakiet licencyjny. Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencji, skorzystaj z naszych porad ekspertów. Po prostu skontaktuj się z nami.