Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL

540,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10058
 • 359-06096
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Kupno Device CALs dla Microsoft SQL Server 2014 jako oprogramowania używanego Aby móc...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL"

Kupno Device CALs dla Microsoft SQL Server 2014 jako oprogramowania używanego

Aby móc korzystać ze standardowej wersji Microsoft SQL Server 2014 - dostępnej również w firmie Wiresoft - oprócz licencji na SQL Server wymagana jest dodatkowa licencja na dostęp klienta do urządzenia końcowego, za pomocą którego ma być dostępny SQL Server: SQL Server 2014 Device CAL. Zarejestrowany w ten sposób komputer (PC, laptop, tablet) otrzymuje odpowiednie prawa dostępu, aby móc korzystać ze wszystkich usług serwera, a następnie może być używany na zmianę przez różnych pracowników.

Zarządzanie licencjami Microsoft oferuje taką możliwość licencjonowania SQL Server 2014 plus licencje dostępowe w postaci Device CAL, szczególnie w wersji Standard Edition. Tylko urządzenie końcowe zarejestrowane w ten sposób jest uprawnione do dostępu do funkcji SQL Server.

Device CALs dla SQL Server 2014 można znaleźć w Wiresoft w rozsądnej cenie jako oprogramowanie używane. Te używane licencje dostępowe nie różnią się pod względem możliwości wykorzystania od CAL-ów oferowanych wcześniej w programie licencjonowania wolumenów Microsoft - tam też nie są już dostępne dla tej wersji SQL Server. Used Device CALs można zakupić w firmie Wiresoft już od pojedynczej licencji dostępowej dla klienta, co umożliwia elastyczne i dostosowane do potrzeb licencjonowanie urządzeń końcowych, które mają mieć dostęp do usług SQL Server 2014. Ten SQL Server 2014 Device CAL może być również użyty do uzyskania dostępu do funkcji poprzedniej wersji SQL Server 2012.

Używanie używanych urządzeń CALs dla SQL Server 2014

Dzięki Device CALs dla wersji SQL Server 2014, następcy SQL Server 2012, oferowanej przez firmę Wiresoft jako oprogramowanie używane, dane wykorzystywane za pośrednictwem urządzenia końcowego obsługującego system Windows są dostępne również w chmurze, itd. - więcej o najważniejszych funkcjach poniżej.

Krótki przegląd funkcjonalności SQL Server 2014, które są dostępne z Device CAL w edycji Standard

Microsoft SQL Server 2014 to kompleksowe rozwiązanie bazodanowe i następca wersji SQL Server 2012, odpowiada na coraz ważniejszy trend w kierunku usług w chmurze z jeszcze większą wydajnością. W tym celu zoptymalizowano działanie w środowiskach o znaczeniu krytycznym dzięki nowym i rozszerzonym funkcjom dla inteligencji biznesowej in-memory i chmury, a także zapewniono jeszcze większą skalowalność, w tym obsługę różnych scenariuszy chmury hybrydowej. SQL Server 2014 oferuje jeszcze silniejsze połączenie z platformą chmurową Azure za pomocą Azure Virtual Machine do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii.

W standardowej edycji SQL Server 2014 dla małych i średnich firm oraz przy niższych wymaganiach w zakresie wirtualizacji dostępne są wszystkie ważne narzędzia do zarządzania danymi i funkcje analityki biznesowej, które umożliwiają uruchamianie aplikacji o znaczeniu krytycznym dla biznesu, a jednocześnie minimalizują zapotrzebowanie na zasoby IT i maksymalizują wydajność.

Ponadto użytkownicy korzystają z nowych funkcji bezpieczeństwa i możliwości zapytań, aby opracować i wdrożyć solidne aplikacje dla platformy informacyjnej opartej na chmurze. W zależności od edycji dostępna jest funkcjonalność in-memory OLTP, jak również Column Store Index i StreamInsight, a także nowe narzędzia SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT).

Device CALs dla SQL Server 2014 mogą być również użyte dla SQL Server wersja 2012

Dla użytkowników, którzy chcą przejść ze starszej wersji SQL Server 2012 na SQL Server 2014, Device CAL SQL 2014 oferuje również możliwość dostępu do tej poprzedniej wersji.

Zarządzanie licencjami Microsoft z licencjami dostępu klienta dla SQL Server 2014

Wraz z wydaniem SQL Server 2014 model licencjonowania Microsoft dla wersji Standard Edition oferuje, oprócz licencjonowania bazującego na rdzeniu serwera, alternatywną opcję licencjonowania w postaci licencji na serwer plus uzupełniające Device CALs, przy czym w zależności od wielkości przedsiębiorstwa należy zakupić zmienną liczbę licencji dostępowych dla klientów. Ten wariant licencjonowania dostępu z dodatkowymi Device CALs jest często tańszą alternatywą dla małych i średnich firm z mniejszym serwerem.

Jakie typy CAL są dostępne dla SQL Server 2014 Edition Standard?

Dostępne są dwa typy CAL dla licencjonowania dostępu klienta do SQL Server 2014:

 • Device CAL dla SQL Server 2014 - dla pojedynczego urządzenia końcowego (np. PC, laptop, tablet)
 • User CAL dla SQL Server 2014 - dla pojedynczego użytkownika

Tylko z jednym z dwóch typów CAL możliwe jest korzystanie z funkcji SQL Server 2014, czysta licencja SQL Server nie jest wystarczająca. Te CAL nie zawierają żadnego oprogramowania poza prawami dostępu dla środowiska klient/serwer SQL Server 2014.

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs i User CALs dla SQL Server 2014?

Device CALs dla SQL Server 2014 różnią się od odpowiadających im User CALs jedynie formą, w jakiej przyznawane są uprawnienia dostępu do serwera SQL: Device CAL wyposaża określone urządzenie końcowe z systemem Windows w prawa dostępu do serwera SQL oraz dostępnych za jego pośrednictwem usług i danych, natomiast w przypadku User CAL prawa te nadawane są indywidualnemu użytkownikowi; urządzenie końcowe może być wówczas wykorzystywane przez każdego uprawnionego użytkownika i np. naprzemiennie w pracy zmianowej.

Jeśli licencjonowane urządzenie końcowe nie jest stacjonarnym komputerem PC w firmie, ale mobilnym laptopem lub tabletem, usługi SQL Server mogą być również wykorzystywane lokalnie niezależnie, np. w podróży lub w domowym biurze. W odróżnieniu od Device CAL, User CAL oferuje inne możliwości w sytuacji pracy, w której większość użytkowników naprzemiennie i regularnie używa do tego celu różnych urządzeń końcowych.

Używane urządzenia Device CALs dla SQL Server 2014 Edition Standard z zaletą dostępności - w korzystnej cenie

Szczególnie mniejsze firmy i organizacje nie korzystają z najnowszej wersji SQL Server, np. ze względów kosztowych, ale mogą potrzebować dodatkowych licencji dostępowych dla klientów - tutaj wykorzystane Device CALs nie tylko mają przewagę ekonomiczną, ale często są jedynym rozwiązaniem pozwalającym wyposażyć urządzenia końcowe w odpowiednią licencję dostępową do SQL Server 2014, ponieważ ta wersja zazwyczaj nie jest już oferowana przez Microsoft i resellerów. Wtedy rozwiązaniem jest używane oprogramowanie firmy Wiresoft, które uzupełnia istniejące zapotrzebowanie na starsze licencje dostępowe dla urządzeń końcowych.

Poniższy przegląd ponownie podsumowuje wszystkie zalety i cechy szczególne używanych Device CALs.

W przypadku urządzeń Device CALs dla SQL Server 2014 należy również wziąć pod uwagę kompatybilność wersji

Device CAL dla SQL Server 2014 upoważnia nie tylko do dostępu do SQL Server 2014, ale również do starszej wersji SQL Server 2012 (downgrade). Nie obejmują one jednak dostępu do kolejnej, wyższej wersji SQL Server w wersji 2016.

Przy zakupie Device CALs dla SQL Server 2014 Standard Edition należy zatem zwrócić również uwagę na kompatybilność pomiędzy licencją SQL Server używaną w obiekcie, a wymaganymi dla niej licencjami dostępowymi klienta.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy korzystaniu z używanych Device CALs dla SQL Server 2014?

Poniższe postanowienia licencyjne firmy Microsoft dotyczą również używanych starszych urządzeń Device CALs, takich jak licencja dostępowa dla SQL Server 2014: Po zarejestrowaniu określonego urządzenia końcowego za pomocą Device CAL dla SQL Server 2014, licencji na dostęp klienta nie można już przenieść na inny komputer. Zasadniczo wykluczona jest również zmiana typu CAL i wykorzystanie Device CAL jako User CAL w celu rejestracji konkretnego użytkownika.

Te postanowienia w zarządzaniu licencjami Microsoft służą również do zapobiegania nieuprawnionemu dostępowi do SQL Server 2014 przez osoby trzecie, dzięki czemu dane firmy i jej komunikacja mogą być lepiej chronione.

Decyzja dla używanych urządzeń Device CALs dla Microsoft SQL Server 2014

Oba typy używanych licencji dostępu klienta do SQL Server 2014 oferują elastyczne możliwości wykorzystania danego serwera SQL w firmie. Aby wybrać najbardziej odpowiedni typ CAL dla Państwa firmy, należy znać nie tylko liczbę urządzeń końcowych licencjonowanych za jego pośrednictwem, ale także liczbę pracowników, którzy mają mieć dostęp do SQL Server.

Device CALs oferują większe korzyści, jeśli różni użytkownicy regularnie i naprzemiennie korzystają z licencjonowanego urządzenia końcowego - nawet lokalnie niezależnie - w celu uzyskania dostępu do usług SQL Server 2014, ponieważ nie mają potrzeby posiadania jednego komputera, z którego korzystają wyłącznie we własnym zakresie. W opisanej przykładowo sytuacji licencjonowanie za pomocą używanych Device CALs ma nie tylko więcej zalet w użytkowaniu, ale jest również bardziej opłacalne, ponieważ trzeba tu zakupić mniej licencji dostępowych dla klientów. Zespół Wiresoft z przyjemnością doradzi Ci w kwestii zakupu CAL.

Co to są Wiresoft używane Device CALs dla Microsoft SQL Server 2014?

Używane Device CALs dla SQL Server 2014 nie różnią się od odpowiadających im nowych licencji żadnymi wadami ani ograniczeniami - ponieważ oprogramowanie nie może się zużywać. W porównaniu z nowym oprogramowaniem mają one następujące zalety:

Pochodzenie używanych Device CALs dla SQL Server 2014 w firmie Wiresoft

Używane Device CALs dla SQL Server 2014 oferowane w Wiresoft są licencjami oryginalnymi i pochodzą z licencji Device Volume Licence, zgodnie z definicją programu licencyjnego Microsoft, która została wcześniej zakupiona przez firmę, a następnie sprzedana do Wiresoft. Wraz z zakupem licencje wolumenowe są zazwyczaj rozdzielane na licencje pojedyncze, powstałe w ten sposób Single Device CALs są oferowane jako używane oprogramowanie i mogą być używane jak nowa licencja do rejestracji urządzenia końcowego. Nie obowiązują już zwykłe skale licencyjne Microsoftu.

Używane oprogramowanie z zabezpieczeniami dla kupujących - również dla Device CALs dla SQL Server 2014

Czy to Device CALs dla SQL Server 2014, czy też User CALs lub inne typy CAL - przy zakupie używanego oprogramowania Wiresoft klienci mają takie same korzyści jak w przypadku nowych licencji: z bezpieczeństwem kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu po zakończonym zakupie i natychmiastowej aktywacji licencji za pomocą dostarczonego ważnego klucza licencji wolumenowej.

Czy zakup, a także wykorzystanie używanych Device CALs dla SQL Server 2014 jest legalne?

Zarówno w przypadku zakupu, jak i wykorzystania używanych Device CALs dla SQL Server 2014 na urządzeniu końcowym, klienci Wiresoft mogą być pewni, że nie naruszają w tym procesie żadnych przepisów prawa: Używane Device CALs dla SQL Server 2014, jak również inne licencje dostępowe dla klientów oferowane w sklepie Wiresoft Shop, pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Z tego powodu zarówno handel używanym oprogramowaniem, jak i jego rzeczywiste użytkowanie opierają się na obowiązującym orzecznictwie, które zezwala na jedno i drugie; zostało to już potwierdzone przez kilka orzeczeń sądowych. Dodatkowo, używane oprogramowanie od Wiresoft posiada również bezpieczeństwo audytu dzięki kompletnym dowodom wszystkich kupujących!

Wszystkie zalety używanych urządzeń Device CALs dla SQL Server 2014 w skrócie

Device CALs od Wiresoft dostępne są nie tylko dla używanej wersji SQL Server 2014, ale również dla licencji dostępu klienta do nowszych wersji programów serwerowych; oferta używanego oprogramowania Wiresoft dostępna jest również dla innych programów serwerowych Microsoft oraz odpowiadających im licencji dostępu klienta.

Zaletą Wiresoft jest możliwość uzupełnienia zapasów starszego oprogramowania po korzystnej cenie za pomocą używanych CAL-i. Unika się w ten sposób problemów z kompatybilnością, które mogą powstać przy równoległym używaniu różnych wersji oprogramowania, a także kosztów zakupu nowego sprzętu.

Kupują Państwo tylko taką liczbę licencji dostępowych, która odpowiada rzeczywistym wymaganiom licencyjnym w zakresie korzystania z usług SQL 2014 Server.

W sklepie z używanym oprogramowaniem Wiresoft Software Shop znajdziesz Device CALs dla SQL Server 2014 Edition Standard, a także odpowiadające im User CALs oraz inne edycje SQL Server. Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje również wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania za pomocą Device CALs dla SQL Server 2014 lub dowolnego innego produktu Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany