Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10404
 • 359-06557
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
2 194,90 zł * 2 437,90 zł * (9,97% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 5x User CAL
System  SQL Server 
CAL User CAL
Zakres dostawy ID licencji + Kod uwierzytelniający 
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki


Aby uzyskać dostęp do edycji Microsoft SQL Server 2017 Standard, oprócz licencji na serwer w przypadku licencji serwerowej/CAL wymagana jest licencja na dostęp klienta, np. w formie User CAL : dzięki tej licencji określony użytkownik otrzymuje swoje osobiste prawa dostępu do SQL Server. Dzieje się tak dlatego, że w tym wariancie licencjonowania serwera SQL 2017 prawa użytkownika nie są zawarte w licencji serwera, więc trzeba je dokupić osobno w postaci User CAL licencja dla użytkownika. Użytkownik jest zatem upoważniony dodostępu do SQL Server tylko za jego pośrednictwem,wybór urządzenia końcowego jest dowolny.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"

5x User CAL dla MS SQL Server 2017 - taniej niż używane oprogramowanie

W celu dostępu do edycji Microsoft SQL Server 2017 Standard oprócz licencji serwera dla licencjonowania Server/CAL wymagana jest licencja dostępu klienta, np. w formie User CAL: dzięki tej licencji pięciu określonych użytkowników otrzymuje swoje osobiste prawa dostępu do serwera SQL. Wynika to z faktu, że w tym wariancie licencjonowania serwera SQL 2017 uprawnienia użytkownika nie są zawarte w licencji serwera, więc muszą być zakupione osobno, w postaci User CAL dla użytkownika. Użytkownik jest więc uprawniony do dostępu do serwera SQL tylko za jego pośrednictwem, wybór urządzenia końcowego jest dowolny.

User CALs dla SQL Server 2017 są dostępne w firmie Wiresoft jako oprogramowanie używane, dzięki czemu mają przewagę cenową w stosunku do nowych ofert; ich zaletą jest również to, że są dostępne w sklepie jako pojedyncze licencje. Te używane licencje dostępu klienckiego użytkownika dla SQL Server 2017 nie różnią się funkcjonalnością od nieużywanych licencji dostępnych w oficjalnym programie licencjonowania wolumenów Microsoft.

Wykorzystanie funkcji MS SQL Server Standard 2017 z używanym User CAL

W porównaniu z poprzednią wersją, SQL Server 2017 Standard Edition zawiera nie tylko pewne optymalizacje, ale także wiele nowych cech i funkcji, dzięki czemu oferuje także mniejszym lub średnim firmom elastyczne możliwości wykorzystania istotnych danych, np. dla systemów ERP i innych systemów zarządzania towarami, a dodatkowo kompleksową ochronę przed nieuprawnionym dostępem - wszystko to jest dla nich dostępne za pomocą używanego User CAL.

Ta potężna wersja platformy danych firmy Microsoft posiada wszystkie funkcje bazy danych, raportowania i analizy, aby spełnić typowe aktualne wymagania korporacyjne dotyczące wydajnego systemu zarządzania relacyjną bazą danych. Dzięki licencji na dostęp do klienta użytkownika dla SQL Server 2017, Python jest teraz dostępny wraz z zaawansowaną analityką in-database z R, w tym interaktywnymi opcjami wizualizacji. Plus wiele ulepszeń wydajności, w tym Master Data Services (MDS) i Reporting Services (SSRS), jak również następujące funkcje:

 • Dodatkowe funkcje silnika bazy danych z poprawioną wydajnością dzięki asemblerom CLR
 • Adaptacyjne złącza dla adaptacyjnego przetwarzania zapytań
 • Ulepszone usługi analityczne SQL Server (SSAS) z nowymi opcjami instalacji dla modeli tabelarycznych
 • Uzyskaj dane dla Power Query
 • SQL Server 2017 Integration Services (SSIS) zapewnia zoptymalizowane skalowanie, w tym wsparcie dla wysokiej dostępności, oraz uproszczone wykonywanie na wielu komputerach
 • Stosowanie systemu Linux
 • Używanie aplikacji Java z Java Database Connectivity Driver
 • Usługi SQL Server Machine Learning Services zastępują poprzednie usługi SQL Server R Services, włączając w to wsparcie dla Pythona

Jakie są używane User CALs dla SQL Server Standard-Edition 2017?

Used User CALs, w wersji oferowanej przez Wiresoft, nie różnią się pod względem funkcjonalności od nieużywanej licencji, gdy użytkownicy korzystają z usług edycji SQL Server 2017 Standard. Licencjonowanie według serwera/CAL może jednak przynieść oszczędności, zwłaszcza małym i średnim firmom, które kupują używane oprogramowanie:

Licencjonowanie SQL Server 2017 Standard z licencjami serwerowymi plus CALs

W warunkach licencjonowania Microsoft, licencjonowanie SQL Server 2017 z licencją na serwer plus User CALs dla edycji Standard jest oferowane jako opcja alternatywna: ten model licencjonowania jest nazywany licencjonowaniem Server/CAL. W przeciwieństwie do alternatywnego licencjonowania bazującego na rdzeniu, składa się ono z licencji SQL Server oraz dodatkowych licencji dostępowych dla poszczególnych użytkowników (lub poszczególnych urządzeń końcowych): Tym samym każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do instancji SQL Server, wymaga oddzielnej licencji dostępowej (User CAL). Wprawdzie w licencji serwera zawarte są już dwa CALe, ale są one wyposażone wyłącznie w uprawnienia administratora i nie są przeznaczone dla zwykłych użytkowników!

Tylko zwykły User CAL uprawnia użytkownika do korzystania z typowych narzędzi i aplikacji SQL Server w wersji Standard Edition 2017. Ta licencja User Client Access License nie obejmuje żadnego innego oprogramowania, które musi być zainstalowane, a jedynie prawa dostępu w środowisku klient/serwer dla SQL Server 2017 Standard.

Należy zwrócić uwagę na zgodność wersji User CALs z licencją SQL Server

Wraz z User CAL dla SQL Server 2017, urządzenie końcowe otrzymuje nie tylko prawa dostępu do SQL Server 2017, ale również prawa do korzystania ze starszych wersji SQL Server, np. 2016 (downgrade). Odwrotnie jednak, użytkownik posiadający User CAL dla SQL Server 2017 nie może uzyskać dostępu do wyższej wersji SQL Server, takiej jak 2019 (upgrade). Dlatego przy zakupie User CALs dla SQL Server należy zawsze zwracać uwagę na kompatybilność licencji dostępowej z konkretną licencją serwera. Wiresoft oferuje również w sklepie z oprogramowaniem używane User CALs do poprzedniej i następnej wersji SQL Server 2017!

Dlaczego Microsoft oferuje alternatywną opcję licencjonowania z CAL-ami dla edycji SQL Server 2017 Standard?

Dla edycji Standard SQL Server Version 2017, Microsoft oferuje licencjonowanie użytkowników lub punktów końcowych oparte na CAL jako alternatywę dla licencjonowania opartego na Core. Ta forma licencjonowania dostępu do SQL Server uwzględnia potrzeby firm z sektora SMB, których pojemność serwera jest często mniejsza, gdyż często jest on wyposażony tylko w jeden rdzeń (lub dwa), ale jest to wystarczające dla ich potrzeb. W tym przypadku licencjonowanie serwerowe/CAL jest zwykle tańsze niż licencjonowanie serwera według rdzeni.

W przypadku tego modelu licencjonowania Microsoft, oprócz licencji SQL Server oferowane są dwa typy CAL zapewniające dostęp do SQL Server 2017 Standard:

 • SQL Server 2017 User CAL: przyznaje prawa dostępu do SQL Server dedykowanemu, pojedynczemu użytkownikowi
 • SQL Server 2017 User CAL: przyznaje prawa dostępu do SQL Server dedykowanemu urządzeniu końcowemu (PC, laptop, tablet, telefon) z obsługą Windows

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu SQL Server 2017 Standard z User CALs?

Jak już wspomniano, dzięki User CAL dany pracownik osobiście otrzymuje prawa dostępu do SQL Server 2017, przy czym może on dowolnie wybrać, na jakim urządzeniu końcowym Windows będzie z niego korzystał. Po zarejestrowaniu tego użytkownika jego prawa nie mogą być już przekazywane innemu użytkownikowi. Nie jest również możliwe wykorzystanie User CAL jako Device CAL, tzn. zmiana typu. Ograniczenia dotyczące licencjonowania User CALs mają na celu uniemożliwienie niewłaściwego dostępu do serwera SQL Server przez nieuprawnionych użytkowników lub osoby trzecie. Dlatego licencjonowanie Server/CAL zapewnia również bezpieczeństwo lub ochronę firm i ich danych.

Jakie są korzyści z User CAL dla SQL Server 2017 Standard?

Licencja User CAL dla SQL Server nie różni się w swoich uprawnieniach od licencji Device-based Client Access License. Szczególne możliwości lub zalety User CAL przejawiają się głównie w typowych lub częstych w firmie rodzajach dostępu do SQL Server.

Licencja Użytkownika dla SQL Server 2017 jest związana wyłącznie z konkretną osobą, ale oferuje tej osobie swobodny wybór urządzenia końcowego, za pośrednictwem którego można uzyskać dostęp do SQL Server, ale tylko z jednego komputera PC lub podobnego w danym czasie.

W porównaniu do Device CAL, User CAL dla SQL Server ma inny zakres wykorzystania: licencjonowany użytkownik nie jest związany lokalnie - pod warunkiem, że urządzenie końcowe, z którego korzysta, ma dostęp do Internetu. Dzięki temu użytkownik może mieć dostęp do serwera SQL Server zarówno w miejscu pracy w firmie, jak i poza nią za pomocą laptopa, tabletu lub smartfona - np. w innym miejscu, na wycieczce lub w domuOffice.

User CALs dla SQL Server 2017 umożliwiają zatem bardziej elastyczne korzystanie z funkcji SQL Server takim pracownikom, którzy często przebywają w różnych lokalizacjach i korzystają z dostępnych w każdym przypadku komputerów, nie będąc uzależnionymi od własnego urządzenia końcowego, ponieważ dzięki User CAL zawsze używają do dostępu swojego osobistego konta.

Wniosek

Który typ licencji Client Access License for SQL Server 2017 Standard oferuje więcej korzyści dla użytkowników, zależy zatem od przypadku w zależności od danego środowiska pracy: liczby pracowników w stosunku do dominującego typu wykorzystania urządzeń końcowych z uprawnieniami dostępu: jeśli większość użytkowników korzysta z różnych komputerów - a zwłaszcza z typów mobilnych, takich jak laptopy lub tablety - które są używane w różnych lokalizacjach w celu uzyskania dostępu do SQL Server, User CALs oferują większą elastyczność. Jednakże, jak wskazano powyżej, decyzja dotycząca rodzaju licencjonowania dostępu do klienta musi zostać podjęta przed zakupem, ponieważ User CAL dla SQL Server 2017 nie może być później zmieniony lub zamieniony na Device CAL.

Kupuj elastycznie używane User CALs dla Microsoft SQL Server 2017 w sklepie internetowym Wiresoft

Licencje User CAL dla SQL Server 2017 są dostępne w sklepie internetowym Wiresoft już od 1 licencji, ponieważ w przypadku tego używanego oprogramowania nie obowiązują zwykłe zasady licencjonowania ilościowego - jest to kolejna zaleta używanego oprogramowania.

Jakie są używane licencje User CALs dla SQL Server 2017?

Wszystkie licencje User CALs (jak również Device CALs) dla SQL Server 2017 oferowane przez Wiresoft jako licencje używane są zwykłymi licencjami dostępowymi oferowanymi od niedawna w programie licencyjnym Microsoft do korzystania z funkcji specyficznych dla serwera; jedyną różnicą w porównaniu z nimi jest to, że były one wcześniej częścią licencji User Volume License dla SQL Server 2017, która została najpierw zakupiona przez firmę, a następnie wszystkie niepotrzebne pojedyncze licencje User Access Licenses lub nawet cała licencja wolumenowa zostały odsprzedane przez firmę firmie Wiresoft. W tym przypadku licencja na wolumen została rozbita i przekonwertowana na licencje indywidualne, a powstałe w ten sposób indywidualne licencje CAL dla użytkowników zostały oznaczone jako oprogramowanie używane. Jak już wspomniano powyżej, takie używane urządzenie CAL może być używane w taki sam sposób jak "nowe", pomimo takiego oznaczenia, nie tylko dlatego, że zasadniczo nie ma zużycia oprogramowania, ale przede wszystkim dlatego, że nie ma ograniczenia funkcjonalności lub okresu użytkowania.

Czy używane User CALs dla SQL Server 2017 są bezpieczne?

Używane oprogramowanie, takie jak User CALs for SQL Server, ma nie tylko wyraźną przewagę cenową dla klientów Wiresoft, ale także oferuje takie samo bezpieczeństwo, jak nowa licencja dostępowa - bez żadnych ukrytych ograniczeń lub niemożliwego do zidentyfikowania ryzyka! Nawet używane licencje są dostępne natychmiast po zakończeniu procesu płatności poprzez natychmiastowe pobranie i natychmiastową aktywację licencji za pomocą dołączonego klucza licencji ilościowej, więc oferują one również zwykłe bezpieczeństwo kupującego.

Skąd pochodzą używane User CALs dla SQL Server 2017?

Wszystkie licencje User Client Access dla SQL Server 2017 Standard edition, które są oferowane w sklepie Wiresoft Software Shop, pochodzą z zapasów licencji firm lub organizacji. W związku z tym również w ich przypadku obowiązuje obowiązująca właściwość sądu: wyraźnie dopuszcza to handel Microsoft CALs jako używanym oprogramowaniem, co zostało również wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Co oznacza dla Ciebie jako klienta Wiresoft zakup używanych User CALs?

Nie tylko zakup używanych licencji User CALs dla SQL Server 2017 lub innych licencji oferowanych przez Wiresoft, ale również ich faktyczne wykorzystanie zapewnia bezpieczeństwo prawne, ponieważ w procesie tym nie są naruszane żadne przepisy prawa - ani przez Ciebie, ani przez Wiresoft.

Wszystkie zalety zakupu CALs dla SQL Server 2017 jako oprogramowania używanego

User CALs dla SQL Server 2017 lub inne licencje dostępowe od Wiresoft oferują jako klienci oprogramowania używanego alternatywę dla ofert większości innych dostawców nowych licencji ze wszystkich wymienionych powodów - również dlatego, że nie ma tu ograniczeń wynikających z tieringu User CALs. Dzięki temu mają Państwo swobodę wyboru przy licencjonowaniu usług SQL Server i mogą dopasować je do rzeczywistych wymagań użytkowania w Państwa firmie, co obniża koszty w momencie zakupu.

W sklepie internetowym Wiresoft znajdą Państwo nie tylko User CALs, ale również Device CALs dla SQL Server 2017 - jak również licencje dostępowe dla innych wersji MS SQL Server wraz z odpowiednimi licencjami serwerowymi. W ten sposób unika się kosztów zakupu nowego sprzętu, a także ewentualnych problemów z kompatybilnością, wynikających z niejednolitych wersji oprogramowania.

Oprócz licencji User CALs dla SQL Server 2017 w sklepie Wiresoft Software Shop znajdziesz również licencje serwerowe oraz licencje dostępowe dla klientów na inne oprogramowanie serwerowe Microsoft - ze wszystkimi zaletami oprogramowania używanego przez Wiresoft. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania za pomocą User CALs dla SQL Server 2017 lub dowolnego innego produktu Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie