Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Standard 16-Core Wygodna licencja na Windows Server 2019 Standard Edition z pakietem 16-rdzeniowym od Wiresoft! Standardowa edycja systemu Windows Server 2019 obejmuje już typowe opcje wdrażania w mniejszych...
1 689,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 2-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 2-Core Uzupełnij swoje potrzeby licencjonowania Windows Server 2019 Datacenter o pakiety 2-rdzeniowe od Wiresoft! Edycja Datacenter Edition systemu Windows Server 2019 została specjalnie...
1 574,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 16-Core Serwerowy system operacyjny Windows Server 2019 Datacenter oferuje maksymalną wirtualizację poprzez połączenie środowisk on-premises z Azure - z wieloma funkcjami hybrydowymi, wysoką...
12 829,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 2-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Standard 2-Core Elastycznie uzupełnij swoje potrzeby licencyjne dla Windows Server 2019 Standard dzięki pakietom 2-Core od Wiresoft! Wersja Standard Edition systemu Windows Server 2019 została opracowana...
255,90 zł *

Windows Server 2019 - najważniejsze nowe funkcje i funkcje

W porównaniu z wersją 2016 Windows Server, Windows Server 2019 oferuje szereg ulepszeń i dodatków, które przenoszą zarówno bezpieczeństwo, jak i możliwości wirtualizacji na nowy poziom.

Funkcje hybrydowe zintegrowane w wersji serwerowej 2019 umożliwiają jeszcze silniejszą integrację, jak również korzystanie z usług Microsoft Azure w lokalnym centrum danych. Usługi takie jak Azure Backup, Azure Site Recovery, Azure Update Management i Azure Network Adapter mogą być teraz używane. Karta sieciowa Azure oferuje możliwość podłączenia lokalnego serwera do wirtualnej sieci Azure w Azure Cloud.

Poniżej znajduje się przegląd najważniejszych nowych usług Windows Server 2019:

Windows Server 2019 - Wsparcie dla Kubernetesa i rozszerzone wsparcie dla Linuksa

Platforma Windows Server 2019 obsługuje kontenery lub kubernety, podobnie jak poprzednia wersja. Teraz możliwe jest również równoległe korzystanie z Windows Linux i Windows, które są zarządzane za pomocą Kubernetesa. Kubernetes został również wzbogacony o nowe funkcje, takie jak tworzenie sieci kontenerów. Ulepszono również indywidualne obrazy dla kontenerów. Ponadto dodano obraz kontenera "okna", który ma większy zakres funkcji niż poprzednie obrazy.

Windows Server 2019 - Infrastruktura hiper-konwergencyjna (HCI)

Platformy HCI są idealne do wirtualizacji serwerów i komputerów stacjonarnych, są stosunkowo łatwe do wdrożenia, zarządzania i skalowania. Windows Server 2019 oferuje również nowe funkcje w porównaniu z wersją 2016, które znacznie upraszczają złożoność i wdrażanie infrastruktury IT.

Windows Server 2019 - Nowe usługi Software Defined Networking (SDN)

Software Defined Networking oferuje również szereg ulepszeń i dodatków w wersji 2019. Nowe funkcje obejmują monitorowanie zapory sieciowej oraz możliwość łączenia dwóch sieci jednocześnie. Sieci szyfrowane oferują bezpieczne szyfrowanie sieci wirtualnych przy użyciu Datagram Transport Layer Security (DTLS), co zapobiega manipulacjom i próbom podsłuchu.

Windows Server 2019 - Funkcje analityczne z Wglądem do Systemu

Windows Server 2019 oferuje funkcje analizy predykcyjnej z System Insights. Dzięki modelowi uczenia maszynowego, dane systemowe serwera, takie jak wartości wydajności i zdarzenia, mogą być oceniane i precyzyjnie prognozowane, aby zmniejszyć wysiłek związany z reaktywnym zarządzaniem instancjami Windows Server, na przykład podczas występowania wąskich gardeł wydajnościowych.

Windows Server 2019 - Zwiększone bezpieczeństwo poufnych danych w Windows Server 2019

Zagrożenie lub ochrona infrastruktury i wrażliwych obciążeń pracą jest nadal wysokim priorytetem dla wszystkich nowoczesnych firm. Windows Server 2019 udostępnia teraz w tym celu takie narzędzia, jak kontroler domeny i ekranowane maszyny wirtualne. Ponadto do Windows Defender dodano nowe funkcje, takie jak Exploit Guard, który jest częścią Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) i umożliwia monitorowanie dostępu do sieci oraz dokumentów i folderów w niej zawartych. Ponadto, funkcje bezpieczeństwa Azure AD, takie jak Azure AD Banned Password i Azure AD Password Protection, umożliwiają ochronę lokalnego Active Directory.

Dodatkowe funkcje, które są zawarte tylko w centrum danych 2019 Server Edition Datacenter zostały opisane w poniższym porównaniu.

Windows Server 2019 - Porównanie pomiędzy Windows Server 2019 Standard a Datacenter

Mimo, że dwie edycje serwerowe Standard i Datacenter mają prawie ten sam zakres funkcji, różnią się one odpowiednimi opcjami wirtualizacji. To, która edycja Windows Server 2019 jest najbardziej odpowiednia w danym przypadku, zależy więc głównie od stopnia wirtualizacji, jaki jest stosowany w firmie.

Istnieją więc pewne różnice, które wpływają na decyzję o zakupie danej edycji: Na przykład, Hyper-V jest poważnie ograniczony w Standard, podobnie jak użycie Storage Spaces Direct i replikacja pamięci masowej, gdzie tylko wersja dla centrów danych oferuje pełen zakres usług.

SerwerWindows 2019 Standard

Windows Server 2019 Standard jest odpowiedni dla mniejszych, a także większych firm, które potrzebują bardziej zaawansowanych funkcji. Obsługa nieograniczonej liczby kontenerów jest zawarta w Standard. Jednak w przypadku korzystania z Hyper-V-Containers należy upewnić się, że dozwolone są tylko dwa kontenery, ponieważ w Standard dozwolone są tylko dwie maszyny wirtualne (VM).

Standard ma limit pamięci RAM wynoszący 24 TB i brak limitu CPU, z minimum 16 rdzeniami na serwer i 8 rdzeniami na procesor.

Windows Server 2019 Datacenter

Windows Server 2019 Datacenter oferuje najszerszy zakres funkcji edycji. Z praktycznie nieograniczonymi prawami do wirtualizacji, ta wersja jest idealnie dopasowana do wymagań firm o dużym obciążeniu IT i wysokiej wirtualizacji.

Podobnie jak w Standard, limit pamięci RAM wynosi tutaj 24 TB, a liczba rdzeni jest nieograniczona. Jednak liczba dozwolonych maszyn wirtualnych i kontenerów Hyper-V jest nieograniczona.

Główne różnice pomiędzy wersjami serwerowymi Standard i Datacenter są następujące:

Windows Server 2019 - Ekranowane maszyny wirtualne (wirtualna maszyna ekranowana)

Ekranowane maszyny wirtualne umożliwiają tworzenie i ochronę wysoce bezpiecznych infrastruktur wirtualizacyjnych. Maszyna wirtualna ekranowana zamyka serwery wirtualne i uniemożliwia osobom nieupoważnionym dostęp do krytycznych danych z maszyny wirtualnej, które są zamieniane na publiczną chmurę obliczeniową, na przykład w celu uruchomienia jej na serwerze obcym. Ekranowana maszyna wirtualna zapewnia zatem niezawodną ochronę przed niewłaściwym wykorzystaniem i kradzieżą danych.

Windows Server 2019 - Tworzenie sieci zdefiniowanych przez oprogramowanie

SDN - Software-Defined Networks - dla Windows Server 2019 umożliwia centralną konfigurację i dynamiczne zarządzanie fizycznymi urządzeniami sieciowymi - takimi jak routery i przełączniki - oraz wirtualnymi - np. bramą.

Windows Server 2019 - Funkcje przechowywania

Przestrzenie magazynowe Bezpośrednie i magazynowe Repliki

W zależności od wersji serwerowej, Windows Server 2019 oferuje różny zakres funkcji pamięci masowej, ale tylko Datacenter Edition obsługuje wszystkie powiązane funkcje Windows Server 2019. Standard nie ma bezpośredniego dostępu do przestrzeni dyskowej, ale Repliki pamięci masowej.

Windows Server 2019 - Repliki pamięci masowej dla Windows

Storage Replica w Windows Server 2019 minimalizuje czas przestoju dzięki funkcji Disaster Preparedness i zapobiega utracie danych na poziomie systemu plików. Zarówno synchroniczna jak i asynchroniczna replikacja są obsługiwane przez replikę pamięci masowej: Dzięki replikacji synchronicznej, Storage Replica odzwierciedla dane w fizycznych lokalizacjach z woluminami zabezpieczonymi przed awarią, natomiast dzięki replikacji asynchronicznej dane pomiędzy lokalizacjami są odtwarzane z większym opóźnieniem za pomocą łączy sieciowych.

Server 2019 - Storage Spaces Direct (S2D) - tylko w serwerze centrum danych

Dzięki Storage Spaces Direct, lokalne przechowywanie danych z serwerów może być połączone w wirtualny klaster. W tym klastrze, węzły mają różne dyski fizyczne, które mogą być również różnymi systemami dyskowymi. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi woluminami odbywa się za pomocą protokołu SMB. S2D nie tylko upraszcza konfigurację i administrację programowo zdefiniowanych systemów pamięci masowej (SDS), ale także umożliwia konfigurację skalowalnych i wysoce dostępnych systemów pamięci masowej.

Server 2019 - Minimalne wymagania sprzętowe dla serwera Windows 2019

W celu zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy Windows Server 2019 konieczne jest spełnienie następujących minimalnych wymagań. Rzeczywiste wymagania zależą od odpowiedniej konfiguracji systemu i zainstalowanych aplikacji.

PAMIĘĆ RAM: 512 MB

2 GB dla serwerów z opcją instalacji "Desktop view

Miejsce na dysku twardym: 32 GB

Wymagana prędkość procesora: 1,4 GHz z 64Bitami

Karta graficzna z obsługą Super VGA: 1,024 x 768 Px

Licencje na serwer Windows 2019 Standard i Datacenter

W przypadku Windows Server Editions 2019 Standard i Datacenter, Microsoft oferuje model licencjonowania wyłącznie na podstawie liczby rdzeni. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji 2016 r., wprowadzona przez Microsoft licencja pro-core opiera się na dwóch rdzeniach jednostki centralnej jako na jednostce minimalnej. Oprócz sprzętu (licencja rdzeniowa), klienci uzyskujący dostęp do Windows Server 2019 muszą posiadać również licencję (CAL).

Jak działa licencja rdzeniowa Windows Server 2019?

Licencja na Windows Server 2019 zawsze zależy od fizycznego sprzętu. Każda licencja obejmuje dwa fizyczne rdzenie procesora. Zarówno Windows Server 2019 Standard Edition jak i Datacenter Edition są licencjonowane w oparciu o liczbę rdzeni procesora fizycznego serwera, na którym ma być zainstalowany system operacyjny serwera.

Zgodnie z warunkami licencji Microsoftu obowiązuje minimum 8 rdzeni na procesor, niezależnie od rzeczywistej potencjalnie niższej liczby rdzeni. W związku z tym przy licencjonowaniu serwera 2-procesorowego pobierana jest opłata w wysokości minimum 16 rdzeni, a więc wymaganych jest 8 pakietów licencyjnych 2-rdzeniowych.

Dodatkowe warunki licencji dla Windows Server 2019

Każdy Standard z licencją Windows Server 2019 jest upoważniony do uruchomienia maksymalnie dwóch instancji Hyper-V na licencję rdzeniową. Jeśli jednak w Edycji Standard wymagane jest więcej przypadków Hyper-V, wszystkie aktywne rdzenie muszą być ponownie licencjonowane.

W wersji Windows Server 2019 Datacenter nie ma jednak żadnych ograniczeń dotyczących maszyn wirtualnych. Warunkiem koniecznym jest, aby wszystkie rdzenie procesora serwera były licencjonowane.

Na serwerze, który jest licencjonowany na 16 rdzeni, można uruchomić maksymalnie 2 Windows. Do wykonania 3 Windows potrzebna jest wówczas licencja na 32 rdzenie. Nie jest jednak wymagana żadna dodatkowa licencja dla instancji Linuksa.

ZakupWindows Server 2019 edycji w firmie Wiresoft

EdycjeWindows Server 2019 są dostępne w Wiresoft w wersji Standard i Datacenter. W zależności od tego, czy chcesz uzupełnić istniejące licencje Windows Server 2019, czy też licencjonować swoje serwery za pomocą nowej edycji, możesz wybrać pomiędzy 2-rdzeniowymi dodatkowymi licencjami lub indywidualnymi licencjami woluminowymi z pakietów 16-rdzeniowych dla wersji Standard i Datacenter. Wiresoft oferuje korzystne niewykorzystane licencje od firm, które zostały zakupione legalnie.

Przy zakupie licencji na Windows Server 2019 od firmy Wiresoft otrzymasz więc tylko niewykorzystane oryginalne licencje, które pochodzą od firm europejskich i dlatego są kompatybilne. Zostały one dokładnie sprawdzone przez Wiresoft pod kątem autentyczności i doskonałych funkcji. Potwierdza to wielu zadowolonych klientów Wiresoft. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące potrzeb licencyjnych dla Windows Server Editions 2019 Standard i Datacenter.