Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 2-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Standard 2-Core Elastycznie uzupełnij swoje potrzeby licencyjne dla Windows Server 2019 Standard dzięki pakietom 2-Core od Wiresoft! Wersja Standard Edition systemu Windows Server 2019 została opracowana...
230,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 2-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 2-Core Uzupełnij swoje potrzeby licencjonowania Windows Server 2019 Datacenter o pakiety 2-rdzeniowe od Wiresoft! Edycja Datacenter Edition systemu Windows Server 2019 została specjalnie...
1 417,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 16-Core Serwerowy system operacyjny Windows Server 2019 Datacenter oferuje maksymalną wirtualizację poprzez połączenie środowisk on-premises z Azure - z wieloma funkcjami hybrydowymi, wysoką...
11 547,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Standard 16-Core Wygodna licencja na Windows Server 2019 Standard Edition z pakietem 16-rdzeniowym od Wiresoft! Standardowa edycja systemu Windows Server 2019 obejmuje już typowe opcje wdrażania w mniejszych...
1 521,90 zł *

Microsoft Windows Server 2019

Windows Server2019 to fundamentalna odpowiedź na obecne wyzwania współczesnego IT, które coraz bardziej przesuwa się w kierunku aplikacji i usług opartych na chmurze, z dala od lokalnych centrów danych. Nowy system operacyjny Windows Server jest oparty na Windows 10 i jest idealnie przygotowany do sprostania tym wyzwaniom: oferuje wiele ulepszeń istniejących funkcji, a także nowe, które ułatwiają wydajną i efektywną pracę, a jednocześnie sprawiają, że zarządzanie i ochrona wrażliwych danych jest jeszcze bardziej kompleksowa.

Ponadto system operacyjny Windows Server 2019 ściśle łączy środowiska lokalne z platformą Azure. Dzięki temu firmy mogą korzystać z dodatkowych warstw zabezpieczeń i nowych funkcji hybrydowych.

Narzędzie Storage Migration Service nie tylko ułatwia przejście na nową wersję serwera, ale także migrację serwerów wraz z danymi do chmury. Tam Azure File Sync lub serwer Windows w Azure może służyć jako lokalizacja pamięci masowej.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, Microsoft zachowuje również formę licencjonowania w systemie Windows Server 2019 w edycjach Standard i Datacenter, która jest oparta na rdzeniach zamiast procesorów.

Wiresoft oferuje edycje Windows Server 2019 Standard i Datacenter jako licencje 2-rdzeniowe, a także oryginalne, nieużywane pojedyncze licencje pakietu 16-rdzeniowego. Pochodzą one legalnie z licencji zbiorczych od firm, które nie potrzebowały całego wolumenu licencji.

Windows Server 2019 - najważniejsze nowe funkcje i możliwości

W porównaniu z wersją 2016 systemu Windows Server, Windows Server 2019 oferuje szereg ulepszeń, a także dodatków, które przenoszą zarówno bezpieczeństwo, jak i możliwości wirtualizacji na nowy poziom.

Funkcje hybrydowe zintegrowane w wersji serwera 2019 umożliwiają jeszcze większą integrację i korzystanie z usług Microsoft Azure w lokalnym centrum danych. Usługi takie jak Azure Backup, Azure Site Recovery, a także Azure Update Management i Azure Network Adapter mogą być teraz używane. Azure Network Adapter oferuje możliwość połączenia lokalnego serwera z wirtualną siecią Azure w chmurze Azure.

Poniżej znajduje się przegląd najważniejszych nowych usług w Windows Server 2019:

Windows Server 2019 - obsługa Kubernetes i rozszerzona obsługa systemu Linux

Platforma Windows Server 2019, podobnie jak poprzednia wersja, obsługuje kontenery lub Kubernetes. Teraz możliwe jest również równoległe korzystanie z kontenerów Linux i Windows, zarządzanych za pomocą Kubernetes. Kubernetes został również rozszerzony o nowe funkcje, takie jak tworzenie sieci kontenerów. Ulepszono również poszczególne obrazy kontenerów. Dodano do tego obraz kontenera "windows", który ma szerszy zakres funkcji niż poprzednie obrazy.

Windows Server 2019 - infrastruktura hiperkonwergentna (HCI)

Platformy HCI są idealne do wirtualizacji serwerów i pulpitów, są stosunkowo łatwe do wdrożenia i zarządzania, a także skalowalne. Windows Server 2019 oferuje również nowe funkcje w porównaniu do wersji 2016, które znacznie upraszczają złożoność i wdrażanie infrastruktur IT.

Windows Server 2019 - nowe usługi dla sieci definiowanych programowo (SDN)

Software Defined Networking również oferuje szereg ulepszeń i dodatków w wersji 2019. Nowością jest monitorowanie zapory sieciowej i możliwość równorzędnego połączenia dwóch sieci. Encrypted Networks zapewnia bezpieczne szyfrowanie sieci wirtualnych przy użyciu Datagram Transport Layer Security (DTLS), co może zapobiec próbom manipulacji i podsłuchiwania.

Windows Server 2019 - funkcje analityczne z System Insights

Windows Server 2019 oferuje funkcje analizy predykcyjnej z System Insights. Wspierane przez model uczenia maszynowego, dane systemu serwera, takie jak wartości wydajności i zdarzenia, mogą być oceniane, a precyzyjne prognozy mogą być wykonane w celu zmniejszenia wysiłku wymaganego w reaktywnym zarządzaniu instancjami Windows Server, na przykład w przypadku wąskich gardeł wydajności.

Windows Server 2019 - Wyższe bezpieczeństwo wrażliwych danych w Windows Server 2019

Zagrożenia lub ochrona infrastruktury i wrażliwych obciążeń nadal stanowią wysoki priorytet dla wszystkich nowoczesnych firm. W tym celu narzędzia takie jak kontroler domeny i ekranowane maszyny wirtualne są teraz dostępne w systemie Windows Server 2019. Ponadto do Windows Defender dodano nowe funkcje, takie jak Exploit Guard, który stanowi część Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) i umożliwia monitorowanie dostępu do sieci oraz znajdujących się w niej dokumentów i folderów. Ponadto funkcje zabezpieczeń Azure AD, takie jak Azure AD Banned Passwords i Azure AD Password Protection, umożliwiają ochronę lokalnego Active Directory.

Inne funkcje, które są zawarte tylko w edycji serwera Datacenter 2019, opisano w poniższym porównaniu.

Windows Server 2019 - Porównanie Windows Server 2019 Standard i Datacenter

Chociaż dwie edycje serwera Standard i Datacenter mają prawie identyczny zakres funkcji, różnią się odpowiednimi opcjami wirtualizacji. To, która edycja Windows Server 2019 jest najbardziej odpowiednia w każdym przypadku, zależy zatem głównie od stopnia wirtualizacji, który jest obsługiwany w firmie.

Istnieją zatem pewne różnice, które wpływają na decyzję o zakupie konkretnej edycji: Na przykład Hyper-V jest poważnie ograniczony w edycji Standard, podobnie jak korzystanie z Storage Spaces Direct i replikacji pamięci masowej; tylko edycja Datacenter oferuje tutaj pełen zakres usług.

Windows Server 2019 Standard

Windows Server 2019 Standard jest odpowiedni dla mniejszych i większych firm, które wymagają bardziej zaawansowanych funkcji. Obsługa kontenerów w nieograniczonej liczbie jest zawarta w edycji Standard. Jednak w przypadku korzystania z kontenerów Hyper-V należy upewnić się, że dozwolone są tylko dwa kontenery, ponieważ edycja Standard zezwala tylko na 2 maszyny wirtualne (VM).

Edycja Standard ma limit pamięci RAM wynoszący 24 TB i brak limitu procesora, z minimum 16 rdzeniami na serwer i 8 rdzeniami na procesor.

Windows Server 2019 Datacenter

Windows Server 2019Datacenter oferuje najszerszy zestaw funkcji spośród wszystkich edycji, z praktycznie nieograniczonymi prawami do wirtualizacji, ta wersja jest idealna dla potrzeb organizacji z dużymi obciążeniami IT i wysoką wirtualizacją.

Podobnie jak w edycji Standard, limit pamięci RAM wynosi tutaj 24 TB, a liczba rdzeni jest nieograniczona. Jednak liczba dozwolonych maszyn wirtualnych i kontenerów Hyper-V jest nieograniczona.

Najważniejsze różnice między wersjami serwerowymi Standard i Datacenter są następujące:

Windows Server 2016 - Shielded Virtual Machines (ekranowane maszyny wirtualne)

Shielded Virtual Machines umożliwia tworzenie i ochronę wysoce bezpiecznych infrastruktur wirtualizacji. Shielded VM uszczelnia serwery wirtualne i uniemożliwia osobom nieupoważnionym dostęp i kopiowanie krytycznych danych maszyny wirtualnej, która jest na przykład outsourcowana do chmury publicznej, a następnie uruchamianie jej na serwerze innej firmy. Shielded VM oferuje zatem niezawodną ochronę przed niewłaściwym wykorzystaniem i kradzieżą danych.

Windows Server 2016 - Sieć definiowana programowo

SDN - Software Defined Networking - dla Windows Server 2019 umożliwia centralną konfigurację, a także dynamiczne zarządzanie fizycznymi urządzeniami sieciowymi - takimi jak routery i przełączniki - a także wirtualnymi - np. bramą.

Windows Server 2019 - funkcje pamięci masowej

Server 2019 - Storage Spaces Direct i Storage Replica

W zależności od edycji serwera, Windows Server 2019 oferuje inny zakres funkcji pamięci masowej, przy czym tylko Datacenter Edition obsługuje wszystkie powiązane funkcje Windows Server 2019. Na przykład edycja Standard nie ma funkcji Storage Spaces Direct, ale ma funkcję Storage Replica.

Server 2019 - Replika pamięci masowej dla systemu Windows Server

Replika pamięci masowej w systemie Windows Server 2019 minimalizuje przestoje dzięki gotowości na wypadek awarii i zapobiega utracie danych na poziomie systemu plików. Replika pamięci masowej obsługuje zarówno replikację synchroniczną, jak i asynchroniczną: W przypadku replikacji synchronicznej Storage Replica tworzy kopie lustrzane danych w fizycznych lokalizacjach z woluminami odpornymi na awarie; w przypadku replikacji asynchronicznej dane są dublowane między lokalizacjami przy użyciu łączy sieciowych o większym opóźnieniu.

Server 2019 - Storage Spaces Direct (S2D) - tylko na serwerach w centrach danych

Dzięki Storage Spaces Direct lokalny magazyn danych serwerów można połączyć w wirtualny klaster. W tym klastrze węzły mają różne fizyczne nośniki danych, które mogą być również różnymi systemami nośników danych. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi nośnikami danych odbywa się z wykorzystaniem protokołu SMB. S2D nie tylko upraszcza konfigurację i administrację systemami pamięci masowej definiowanej programowo (SDS), ale także umożliwia tworzenie skalowalnych i wysoce dostępnych systemów pamięci masowej.

Server 2019 - Minimalne wymagania sprzętowe dla Windows Server 2019

Aby zapewnić bezpieczne i bezawaryjne działanie systemuWindows Server 2019, konieczne są następujące minimalne wymagania. Rzeczywiste wymagania zależą od odpowiedniej konfiguracji systemu i zainstalowanych aplikacji.

PAMIĘĆ RAM: 512 MB

2 GB dla serwera z opcją instalacji "wyświetlanie pulpitu

Miejsce na dysku twardym: 32 GB

Wymagana prędkość procesora: 1,4 GHz z 64-bitowym

Karta graficzna z obsługą Super VGA: 1,024 x 768 Px

Licencjonowanie systemu Windows Server 2019 Standard i Datacenter

Microsoft oferuje model licencjonowania dla wersji Windows Server 2019 Standard i Datacenter wyłącznie poprzez liczbę rdzeni. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji 2016, licencjonowanie na rdzeń wprowadzone przez Microsoft opiera się na dwóch rdzeniach procesora jako minimalnej jednostce w każdym przypadku. Oprócz sprzętu (licencja na rdzeń), klienci uzyskujący dostęp do systemu Windows Server 2019 muszą być również licencjonowani (CAL).

Jak działa licencjonowanie podstawowe systemu Windows Server 2019?

Licencjonowanie systemu Windows Server 2019 jest zawsze oparte na fizycznym sprzęcie. Każda licencja obejmuje dwa fizyczne rdzenie procesora. Zarówno Windows Server 2019 Standard Edition, jak i Datacenter Edition są licencjonowane w oparciu o liczbę rdzeni procesora fizycznego serwera, na którym ma zostać zainstalowany system operacyjny serwera.

Zgodnie z przepisami licencyjnymi Microsoft, obowiązuje minimalne licencjonowanie 8 rdzeni na procesor - niezależnie od rzeczywistej liczby rdzeni, która może być niższa. W związku z tym, w przypadku licencjonowania serwera z 2 procesorami, naliczana jest opłata za co najmniej 16 rdzeni, co oznacza, że wymagane jest 8 2-rdzeniowych pakietów licencyjnych.

Dodatkowe wymagania licencyjne dla systemu Windows Server 2019

Każdy serwer Standard z licencją Windows Server 2019 jest uprawniony do uruchomienia maksymalnie dwóch instancji Hyper-V na licencję rdzeniową. Jeśli jednak wymagana jest większa liczba instancji Hyper-V w edycji Standard, wszystkie aktywne rdzenie muszą zostać ponownie licencjonowane.

Z drugiej strony w wersji Windows Server 2019 Datacenter nie ma ograniczeń co do liczby maszyn wirtualnych. Warunkiem wstępnym jest licencjonowanie wszystkich rdzeni procesora serwera.

Serwer licencjonowany na 16 rdzeni może uruchomić maksymalnie 2 serwery Windows. Do uruchomienia 3 serwerów Windows wymagana jest licencja na 32 rdzenie. Jednak w przypadku instancji Linux nie jest wymagana żadna dodatkowa licencja.

Kup Windows Server 2019 Editions w rozsądnej cenie w Wiresoft

Edycje Windows Server 2019 są dostępne w Wiresoft w wersjach Standard i Datacenter. W zależności od tego, czy chcesz uzupełnić istniejące licencje Windows Server 2019, czy licencjonować swoje serwery nową edycją, masz wybór między 2-rdzeniowymi dodatkowymi licencjami lub indywidualnymi licencjami zbiorczymi z 16-rdzeniowych pakietów dla Standard i edycji Datacenter. W ten sposób Wiresoft oferuje tanie nieużywane licencje od firm, które zostały zakupione legalnie.

Kupując licencje Windows Server 2019 od Wiresoft, otrzymujesz tylko nieużywane oryginalne licencje, które pochodzą od firm europejskich i dlatego są kompatybilne. Zostały one wcześniej dokładnie sprawdzone przez Wiresoft pod kątem autentyczności, a także bezbłędnej funkcjonalności. Potwierdza to wielu zadowolonych klientów Wiresoft. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące potrzeb licencyjnych dla wersji Windows Server 2019 Standard i Datacenter.