Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER STANDARD 2010 MICROSOFT EXCHANGE SERVER STANDARD 2010
Microsoft Exchange Server 2010 Standard W przedsiębiorstwie kanały komunikacji muszą być elastyczne, jasne, przejrzyste i efektywne kosztowo. Windows Exchange Server 2010 może pomóc w osiągnięciu tego celu i pomóc osiągnąć zupełnie nowy...
805,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2013 Standard W przedsiębiorstwie kanały komunikacji muszą być elastyczne, jasne, przejrzyste i efektywne kosztowo. Windows Exchange Server 2013 może pomóc w osiągnięciu tego celu i pomóc osiągnąć zupełnie nowy...
1 029,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise W porównaniu do swojego poprzednika, produkt posiada wiele nowych usług, funkcji i technologii, które mają na celu wsparcie firm w projektowaniu ich kanałów komunikacji. Dzięki temu...
6 430,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 to niezawodna platforma do obsługi wiadomości, za pomocą której można centralnie zarządzać wiadomościami e-mail i kontaktami, a także terminami i zadaniami....
1 351,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 to sprawdzona platforma komunikacyjna do centralnego zarządzania pocztą elektroniczną i kontaktami, a także terminami i zadaniami oraz serwerowa wersja systemu Windows 10. W...
9 611,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2019 Standard Microsoft Exchange Server 2019 Standard to nowa wersja sprawdzonej, wydajnej platformy do obsługi wiadomości, wykorzystywanej do scentralizowanego zarządzania ruchem poczty elektronicznej,...
1 794,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise to zaktualizowana wersja bezpiecznej i wydajnej platformy do obsługi wiadomości, która jest używana zwłaszcza w większych firmach do centralnego...
10 592,90 zł *

Przegląd wersji Windows Exchange Server dostępnych obecnie w Wiresoft Shopie

W sklepie internetowym Wiresoft znajdziesz najnowszą wersję Exchange Server 2019, jak również poprzednie wersje, dla których zazwyczaj dostępna jest również pomoc techniczna firmy Microsoft. Pozwala to na uzupełnienie obecnych licencji serwerowych w danej wersji za rozsądną cenę lub aktualizację do wyższej wersji. Następujące wersje Exchange są dostępne w wersji Standard i Enterprise Edition:

Dla wszystkich licencji serwerowych dla Windows Exchange Server dostępnych w sklepie internetowym Wiresoft znajdziesz również odpowiednie licencje dostępu do klienta, w które możesz wyposażyć swoich pracowników w sposób niestandardowy i jednocześnie ekonomiczny.

Do korzystania z Windows Exchange Server jako aplikacji desktopowej zalecany jest Microsoft Outlook jako oprogramowanie klienckie, ale nie jest on zawarty w żadnej wersji Exchange Server. Jeśli nie korzystasz z oprogramowania Outlook zawartego w Office, możesz również wspólnie zakupić program Outlook i Microsoft Exchange Server od firmy Wiresoft.

Poniżej znajduje się krótki przegląd najważniejszych funkcji i nowych funkcji poszczególnych wersji serwera. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronach poszczególnych produktów lub skontaktować się bezpośrednio z naszym zespołem - za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu.

Serwer Exchange 2019

Microsoft Exchange Server 2019 to najnowsza wersja sprawdzonej platformy komunikacyjnej z szerokimi możliwościami dostosowywania, a co za tym idzie, elastycznego powiadamiania i współpracy. Exchange kładzie jeszcze większy nacisk na bezpieczny ruch poczty elektronicznej, uzupełniony o kompleksowe opcje planowania i zarządzania kontaktami. Rola serwera skrzynki pocztowej oferuje znaczny wzrost wydajności z Exchange Transport, Mailbox Transport Submission, Mailbox Transport Delivery i Frontend Transport. Aplikacje serwera Exchange mogą być wdrażane zarówno lokalnie jak i w chmurze. Najważniejsze cechy Giełdy 2019 to

 • Meta Cache Database (MCD) dla zabezpieczenia meta informacji, takich jak struktura folderów skrzynki pocztowej oraz przyspieszony dostęp i wyszukiwanie.
 • Dynamic Database Cache (DDC) do dynamicznego dostosowywania pojemności pamięci masowej w zależności od sytuacji, zwłaszcza przy dużym obciążeniu pracą.
 • Reorganizacja indeksu wyszukiwania - znajduje się on teraz bezpośrednio w bazie skrzynki pocztowej.
 • Windows Server Core oferuje uproszczoną wersję standardowego systemu serwerowego, ułatwiając konfigurację i wyłączając niepotrzebne, ale wymagające dużych zasobów usługi przy jednoczesnym zapewnieniu mniejszej liczby punktów ataku.
 • Reguły dostępu klienta pozwalają na ograniczenie dostępu do obszaru konfiguracji serwera, zarówno dla Centrum Administracyjnego jak i programu PowerShell.
 • Wiele ulepszeń w kalendarzu, szczególnie tych, które mają wpływ na organizację spotkań, w tym Domyślna Standard zakończenia, Nie przesyłaj dalej, Ulepszone zarządzanie kalendarzem i więcej opcji konfigurowania nieużywanych komunikatów i przydzielania pełnomocnika za pośrednictwem programu PowerShell.
 • OneDrive for Business zapewnia lepszą współpracę z dokumentami, integrując zarówno pliki przechowywane lokalnie, jak i online.

Serwer Exchange 2016

Microsoft Exchange Server w wersji 2016 oferuje maksymalną kontrolę i jednocześnie przejrzystość w organizacji ruchu poczty elektronicznej oraz

Kontrola i zarządzanie innymi procesami komunikacyjnymi. E-maile i kontakty mogą być zarządzane i archiwizowane centralnie, a wspólna praca nad dokumentami, w tym zarządzanie wersjami, została również usprawniona. Poprzez redukcję ról serwera do dwóch - skrzynki pocztowej i transportu krawędziowego - zoptymalizowano architekturę serwera i jednocześnie uproszczono skalowanie, w tym lepszą obsługę usług w chmurze. Serwer Exchange 2016 posiada m.in. następujące kluczowe funkcje:

 • Outlook on the Web to nowa nazwa dla Outlook Web Access lub Outlook Web App. Internetowy dostęp do Serwera Exchange zapewnia zoptymalizowany interfejs WWW, z którego można korzystać bez uprzedniego instalowania aplikacji Outlook na smartphonie lub tablecie.
 • Architektura wyszukiwania eDiscovery działa asynchronicznie, jak również zdecentralizowaną, obejmującą kilka serwerów. Podczas wprowadzania terminów wyszukiwania w Outlooku lub Outlooku w sieci, pojawiają się sugestie oparte na często używanych kontaktach, jak również na e-mailach, kalendarzach i poprzednich zapytaniach, w tym filtrach takich jak zakresy dat.
 • Ulepszona skalowalność wyszukiwania zwiększa liczbę skrzynek pocztowych i archiwalnych z 5.000 do 10.000.
 • Pliki przechowywane w OneDrive for Business i SharePoint 2016 mogą być teraz łatwo wstawiane jako linki w wiadomości e-mail i otwierane przez odbiorcę.
 • Obsługując scenariusze hybrydowe, skrzynka pocztowa może znajdować się albo na serwerze lokalnym, albo w chmurze. Lokalne skrzynki pocztowe mogą być również używane poprzez archiwizację Exchange Online lub Azure Rights Management.
 • Data Loss Prevention (DLP) chroni bezpieczeństwo danych w ruchu e-mail, zarówno podczas wysyłania poufnych informacji, jak i podczas odbierania zmanipulowanych wiadomości e-mail.

Serwer Exchange 2013

Exchange Server 2013 oferuje szereg praktycznych funkcji, które sprawią, że współpraca pracowników i zespołów będzie efektywna i przejrzysta. W szczególności uwzględniono kontrolę i ochronę krytycznych danych, nie utrudniając przy tym procesów biznesowych. Jednocześnie zoptymalizowano również zarządzanie skrzynkami pocztowymi i kalendarzami, np. poprzez ograniczenie ról serwera do trzech - with: Mailbox Server, Client Access i Edge Transport. Wszystkie funkcje serwera Exchange mogą być udostępniane lokalnie lub w chmurze. Outlook Web App posiada ulepszony interfejs użytkownika: obsługa ekranu dotykowego rozszerza wykorzystanie Exchange 2013 na urządzenia mobilne. Do najważniejszych innowacji w wersji serwerowej na 2013 rok należą również następujące cechy:

 • Funkcja inteligentnego wyszukiwania pomaga poprawić nie tylko jakość wyników wyszukiwania, ale także komunikację wewnątrz firmy: Informacje mogą być pobierane i podsumowywane z różnych źródeł.
 • Funkcja Compliance eDiscovery zapewnia lepszą integrację z programami Microsoft Lync 2013 i Microsoft SharePoint 2013, które umożliwiają teraz przeglądanie skrzynek pocztowych w witrynach internetowych.
 • In-Place-eDiscovery upraszcza wyszukiwanie danych dzięki zoptymalizowanym funkcjom wyszukiwania i indeksowania, co ułatwia również spełnienie wymogów zgodności.
 • Uproszczony transport poczty elektronicznej z rolą serwera skrzynek pocztowych, który składa się z usługi transportowej Front-End (FET), usługi transportowej Hub (HT) i usługi transportowej Mailbox (MT), zastępując poprzednią rolę serwera Hub Transport. Usługa Unified Messaging zawiera funkcje wykonywane wcześniej przez rolę serwera Unified Messaging.
 • Exchange Admin Center (EAC) zawiera istniejącą konsolę Exchange Management Console (EMC) oraz Exchange Control Panel (ECP) i jest zoptymalizowany dla wdrożeń on-premise, online oraz hybrydowych.
 • Funkcja odszyfrowywania raportów z dzienników (Journal Report Decryption) umożliwia ochronę poczty elektronicznej za pomocą funkcji zarządzania prawami do informacji (Information Rights Management - IRM) w programie Microsoft Outlook i aplikacji Office Outlook Web App.
 • Zapobieganie utracie danych - DLP - nie tylko zapobiega utracie danych, ale także zapobiega nieumyślnemu lub celowemu przesyłaniu danych wrażliwych do osób nieupoważnionych.
 • ActiveSync Mobile Access umożliwia synchronizację urządzeń mobilnych ze skrzynką pocztową Exchange, a także dostęp do kalendarzy, kontaktów i zadań.

Serwer Exchange 2010

Exchange Server 2010 to popularna wersja oprogramowania do pracy grupowej firmy Microsoft, która nadal jest używana w wielu firmach jako serwer transportu poczty elektronicznej oraz do zarządzania spotkaniami i zadaniami. W związku z tym Microsoft oczekuje, że do października 2020 roku zaoferuje rozszerzone wsparcie dla Exchange Server 2010.

Exchange Server 2010 oferuje niezawodność, wydajność i szeroki zakres funkcji poczty elektronicznej - z licznymi usprawnieniami i ulepszeniami, szczególnie dla Outlook Web Access i administracji, wspieranymi przez elastyczność w korzystaniu z wielu funkcji i zgodność z przepisami. Konfiguracja odbywa się za pomocą programu PowerShell, natomiast WebServices kontroluje dostęp do skrzynek pocztowych i folderów publicznych oraz replikację. Inne cechy i innowacje, o których warto wspomnieć to

 • Outlook Web Access lub Outlook Web App - OWA - oferuje foldery wyszukiwania znane w Outlooku, a także ulubione do sortowania wiadomości e-mail, w tym kilka widoków, na przykład kalendarz, oraz funkcję archiwizacji. Outlook 2010 może być połączony z wieloma kontami Exchange bez konieczności tworzenia osobnego profilu.
 • Archiwizując e-maile online na serwerze Exchange, można uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca. Przechowywanie wiadomości e-mail jest indywidualnie definiowane za pomocą polityki retencji, co ułatwia przestrzeganie zasad zgodności.
 • Unified Messaging oferuje teraz pojedynczą skrzynkę odbiorczą dla poczty elektronicznej, poczty głosowej, wiadomości SMS i faksów; poczta głosowa może być również dostarczana jako poczta elektroniczna za pomocą funkcji Speech2Text lub wyświetlana na smartfonie jako podgląd tekstowy.
 • Administrowanie użytkownikami jest możliwe poprzez Konsolę Zarządzania Wymianą, Remote PowerShell lub poprzez Outlook Web Access. OWA oferuje w tym celu własny interfejs administracyjny, Role-Based Access Control (RBAC) nadaje również określone prawa poszczególnym pracownikom, np. do zarządzania grupami dystrybucyjnymi.
 • Funkcja odporności skrzynki pocztowej oferuje opcję wysokiej dostępności oprócz odzyskiwania danych po awarii. Funkcja Database Availablity Group (DAG) pozwala również na kopiowanie baz danych Exchange pomiędzy różnymi serwerami, z replikacją przy użyciu logów transakcyjnych.
 • Organizowanie rozmów e-mailowych jest dodatkowo ułatwione przez szereg wygodnych funkcji; można je organizować w postaci wątków i według tematu, przy czym Widok Rozmowy odpowiednio sortuje e-maile i Ignoruj Rozmowę ukrywając nieistotne rozmowy e-mailowe. Funkcja Office Communicator, OC, wyświetla status obecności współpracowników, a Consistent Experience ujednolica korzystanie z funkcji na komputerze, telefonie komórkowym lub w Internecie. Funkcja Journaling umożliwia przestrzeganie zasad zgodności.

Model licencyjny Microsoft dla serwera Exchange z licencją na serwer oraz CALs

Licencjonowanie wersji Microsoft Exchange Server składa się z licencji serwera oraz wymaganej liczby licencji dostępu klienta (CALs). Według firmy Microsoft należy przestrzegać następujących przepisów:

1. każdy z poszczególnych serwerów wymaga własnej licencji serwera Exchange.

Licencja na serwer zawiera prawa dostępu dla administratorów do zarządzania serwerem Exchange - nie stanowią one jednak praw użytkowania dla Usług Exchange.

3) Każdy pracownik, który chce korzystać z funkcji serwera Exchange musi posiadać licencję dostępu do klienta - CAL.

4 Połączenia CAL dla serwera Exchange dostępne są w dwóch wariantach: CAL użytkownika osobistego oraz CAL urządzenia związanego z urządzeniem.

Jakie licencje serwerowe są dostępne dla edycji serwera Exchange?

Dla każdej edycji serwera Exchange istnieje osobna licencja serwerowa - zwykle Standard i Enterprise. Wraz z zakupem nabywają Państwo prawo do wdrożenia odpowiedniego oprogramowania serwerowego na serwerze Państwa firmy. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma wydaniami jest ilość dostępnych baz danych skrzynek pocztowych:

 • Już Standard 2010 obsługuje do 5 baz danych skrzynek pocztowych i dlatego często jest wystarczający dla potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Dzięki wsparciu dla nawet 100 baz danych skrzynek pocztowych, Enterprise Edition spełnia wymagania dużych firm i organizacji.

Zakres funkcjonalny danej edycji Windows Exchange Server 2010 jest kontrolowany przez licencje dostępu klienta. Nie są one zatem związane z konkretną edycją programu Exchange, dzięki czemu można również korzystać z serwera Exchange Standard Server z Enterprise CAL oraz z Exchange Enterprise Server z Standard CAL. CAL dla Exchange Enterprise Editions jest dodatkiem do CAL dla Exchange Standard Editions.

Więcej informacji o licencjonowaniu za pomocą CAL można znaleźć w dla poszczególnych wersji serwera Exchange w sklepie internetowym Wiresoft Online Shop.

Zakup licencji i doradztwo w zakresie licencji dla serwera Exchange w firmie Wiresoft

W Wiresoft Online-Shop znajdziesz wszystkie licencje opisanych wersji serwerowych - od Exchange 2008 do Exchange 2019 - w wersji Standard i Enterprise Editions jako oryginalne produkty licencyjne firmy Microsoft. Ponadto oferujemy Państwu odpowiednie licencje dostępu dla klientów, aby mogli Państwo korzystać z funkcji i usług danej edycji; licencje te można wygodnie nabyć indywidualnie i w ten sposób pokryć swoje potrzeby CAL w indywidualny i ekonomiczny sposób.

Korzystasz z naszych specjalnych obniżonych cen na wszystkie licencje serwerowe i CAL: Pochodzą one z przedsiębiorstw europejskich, nie są wykorzystywane, a zatem w pełni funkcjonują. Co więcej, zostały one sprawdzone przez Wiresoft pod kątem 100% autentyczności. Jako klient Wiresoft jesteś więc zawsze po bezpiecznej stronie przy zakupie licencji - i możesz również skorzystać z naszych porad ekspertów w przypadku wszystkich swoich pytań - na czacie online, przez e-mail lub telefon.