Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER STANDARD 2010 MICROSOFT EXCHANGE SERVER STANDARD 2010
Microsoft Exchange Server 2010 Standard W przedsiębiorstwie kanały komunikacji muszą być elastyczne, jasne, przejrzyste i efektywne kosztowo. Windows Exchange Server 2010 może pomóc w osiągnięciu tego celu i pomóc osiągnąć zupełnie nowy...
725,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2013 Standard W przedsiębiorstwie kanały komunikacji muszą być elastyczne, jasne, przejrzyste i efektywne kosztowo. Windows Exchange Server 2013 może pomóc w osiągnięciu tego celu i pomóc osiągnąć zupełnie nowy...
927,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise W porównaniu do swojego poprzednika, produkt posiada wiele nowych usług, funkcji i technologii, które mają na celu wsparcie firm w projektowaniu ich kanałów komunikacji. Dzięki temu...
5 788,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 to niezawodna platforma do obsługi wiadomości, za pomocą której można centralnie zarządzać wiadomościami e-mail i kontaktami, a także terminami i zadaniami....
1 217,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 to sprawdzona platforma komunikacyjna do centralnego zarządzania pocztą elektroniczną i kontaktami, a także terminami i zadaniami oraz serwerowa wersja systemu Windows 10. W...
8 651,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2019 Standard Microsoft Exchange Server 2019 Standard to nowa wersja sprawdzonej, wydajnej platformy do obsługi wiadomości, wykorzystywanej do scentralizowanego zarządzania ruchem poczty elektronicznej,...
1 615,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise to zaktualizowana wersja bezpiecznej i wydajnej platformy do obsługi wiadomości, która jest używana zwłaszcza w większych firmach do centralnego...
9 534,90 zł *

Przegląd wersji Windows Exchange Server dostępnych obecnie w sklepie Wiresoft

W sklepie internetowym Wiresoft znajdziesz nie tylko najnowszą wersję Exchange Server 2019, ale także poprzednie wersje, dla których wsparcie Microsoft jest zwykle również dostępne. Dzięki temu możesz uzupełnić swoje obecne licencje serwerowe w odpowiedniej wersji w rozsądnej cenie lub uaktualnić je do wyższej wersji. Następujące wersje Exchange są dostępne w edycjach Standard i Enterprise:

Dla wszystkich licencji serwerowych dla Windows Exchange Server dostępnych w sklepie internetowym Wiresoft znajdziesz również odpowiednie licencje klienckie, dzięki którym możesz wyposażyć swoich pracowników w spersonalizowany i jednocześnie opłacalny sposób.

Aby korzystać z Windows Exchange Server jako aplikacji desktopowej, jako oprogramowanie klienckie zalecany jest Microsoft Outlook, chociaż nie jest on częścią żadnej z wersji Exchange Server. Jeśli nie korzystasz z oprogramowania Outlook zawartego w pakiecie Office, możesz również kupić Outlook i Microsoft Exchange Server razem od Wiresoft.

Poniżej znajdziesz krótki przegląd najważniejszych funkcji i innowacji poszczególnych wersji serwera. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na odpowiednich stronach produktów, a także bezpośrednio od naszego zespołu - przez e-mail, telefon lub czat.

Exchange Server 2019

Microsoft Exchange Server 2019 to obecnie najnowsza wersja wypróbowanej i przetestowanej platformy komunikacyjnej z rozbudowanymi, definiowanymi przez użytkownika, a tym samym elastycznymi funkcjami przesyłania wiadomości i współpracy w całej firmie. W tym przypadku Exchange kładzie jeszcze większy nacisk na bezpieczny ruch e-mail, uzupełniony o kompleksowe opcje koordynacji spotkań, realizacji zadań i zarządzania kontaktami. Rola serwera skrzynek pocztowych oferuje znaczną poprawę wydajności dzięki funkcjom Exchange Transport, Mailbox Transport Submission, Mailbox Transport Delivery i Frontend Transport. Aplikacje Exchange Server można wdrażać zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Kluczowe funkcje Exchange 2019 obejmują:

 • Meta Cache Database (MCD) do tworzenia kopii zapasowych metainformacji, takich jak struktura folderów skrzynki pocztowej, oraz przyspieszania dostępu i wyszukiwania.
 • Dynamiczna pamięć podręczna bazy danych (DDC) do zależnego od sytuacji dynamicznego dostosowywania pojemności pamięci masowej, szczególnie podczas dużych obciążeń.
 • Reorganizacja indeksu wyszukiwania - teraz znajduje się on bezpośrednio w odpowiedniej bazie danych skrzynki pocztowej.
 • Windows Server Core oferuje uproszczoną wersję standardowego systemu serwera, ułatwiając konfigurację i dezaktywując niepotrzebne, ale zasobochłonne usługi, oferując jednocześnie mniej punktów ataku.
 • Client Access Rules umożliwiają ograniczenie dostępu do obszaru konfiguracji serwerów, zarówno dla Admin Center, jak i PowerShell.
 • Wiele ulepszeń kalendarza, zwłaszcza w zakresie organizacji spotkań, w tym funkcje Standard- End Date (Default End Date), Do Not Forward, Improved Calendar Management, a także więcej opcji konfiguracji wiadomości poza biurem i przypisywania zastępcy za pośrednictwem PowerShell.
 • OneDrive dla Firm oferuje ulepszoną współpracę nad dokumentami, integrując zarówno pliki przechowywane lokalnie, jak i online.

Exchange Server 2016

Microsoft Exchange Server w wersji 2016 oferuje wysoki stopień kontroli, a jednocześnie przejrzystość w organizacji ruchu e-mail, a także kontrolę i zarządzanie innymi procesami komunikacyjnymi

A także kontrolę i zarządzanie innymi procesami komunikacyjnymi. Wiadomości e-mail i kontakty mogą być zarządzane i archiwizowane centralnie, a wspólna praca nad dokumentami, w tym zarządzanie wersjami, również została usprawniona. Dzięki zredukowaniu ról serwera do dwóch - skrzynki pocztowej i transportu brzegowego - architektura serwera została zoptymalizowana, a jednocześnie uproszczono skalowanie, w tym lepsze wsparcie dla usług w chmurze. Exchange Server 2016 posiada między innymi następujące kluczowe funkcje:

 • Outlook on the Web to nowa nazwa dla Outlook Web Access lub Outlook Web App. Dostęp sieciowy do serwera Exchange oferuje zoptymalizowany interfejs sieciowy, z którego można również korzystać bez wcześniejszej instalacji aplikacji Outlook na smartfonie lub tablecie.
 • Architektura wyszukiwania eDiscovery działa zarówno asynchronicznie, jak i decentralnie, obejmując kilka serwerów. Podczas wprowadzania wyszukiwanych terminów w Outlooku lub Outlooku w sieci Web, sugestie pojawiają się w oparciu o często używane kontakty, a także wiadomości e-mail, kalendarze i poprzednie zapytania wyszukiwania, w tym filtry, takie jak zakresy dat.
 • Ulepszona skalowalność wyszukiwania zwiększa liczbę skrzynek pocztowych i archiwalnych skrzynek pocztowych z 5000 do 10 000.
 • Pliki przechowywane w OneDrive dla Firm i SharePoint 2016 mogą być teraz po prostu wstawiane jako link w wiadomości e-mail i otwierane przez odbiorcę.
 • Dzięki obsłudze scenariuszy hybrydowych, skrzynka pocztowa może znajdować się na serwerze lokalnym lub w chmurze. Lokalne skrzynki pocztowe mogą być również używane za pośrednictwem archiwizacji Exchange Online lub Azure Rights Management.
 • Zapobieganie utracie danych (DLP) chroni bezpieczeństwo danych w ruchu e-mail, zarówno podczas wysyłania poufnych informacji, jak i odbierania zmanipulowanych wiadomości e-mail.

Exchange Server 2013

Exchange Server2013 oferuje szereg praktycznych funkcji, które sprawiają, że współpraca między pracownikami i zespołami jest wydajna i przejrzysta. Szczególną uwagę zwrócono na kontrolę i ochronę krytycznych danych bez utrudniania procesów biznesowych. Jednocześnie zoptymalizowano także zarządzanie skrzynkami pocztowymi i kalendarzami, m.in. poprzez zredukowanie ról serwera do trzech - z: Mailbox Server, Client Access i Edge Transport. Wszystkie funkcje serwera Exchange mogą być dostarczane zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Aplikacja Outlook Web App ma ulepszony interfejs użytkownika: obsługa ekranów dotykowych rozszerza również wykorzystanie Exchange 2013 na urządzenia mobilne. Poniższe funkcje również należą do istotnych innowacji wersji serwerowej 2013:

 • Funkcja inteligentnego wyszukiwania przyczynia się do poprawy nie tylko jakości wyników wyszukiwania, ale także komunikacji wewnątrz firmy: Informacje mogą być w ten sposób pobierane z różnych źródeł i podsumowywane.
 • Funkcja Compliance-eDiscovery oferuje ulepszoną integrację Microsoft Lync 2013 i Microsoft SharePoint 2013, która teraz umożliwia również przeszukiwanie skrzynek pocztowych witryn internetowych.
 • In-place eDiscovery upraszcza odzyskiwanie danych dzięki zoptymalizowanym funkcjom wyszukiwania i indeksowania, co również ułatwia spełnienie wymogów zgodności.
 • Uproszczony transport poczty e-mail dzięki roli serwera skrzynek pocztowych, która składa się z usługi Front-End Transport Service (FET), usługi Hub Transport Service (HT) i usługi Mailbox Transport Service (MT) i zastępuje poprzednią rolę Hub Transport Server. Usługa Unified Messaging zawiera funkcje poprzednio wykonywane przez rolę serwera Unified Messaging.
 • Exchange Admin Center (EAC) zawiera poprzednie Exchange Management Console (EMC) i Exchange Control Panel (ECP); jednocześnie jest zoptymalizowany pod kątem wdrożeń lokalnych, online i hybrydowych.
 • Funkcja odszyfrowywania raportów dziennika zapewnia opcję ochrony wiadomości e-mail za pomocą funkcji zarządzania prawami do informacji (IRM) w programie Microsoft Outlook, a także w aplikacji Office Outlook Web App.
 • Data Loss Prevention - DLP - zapobiega nie tylko utracie danych, ale także przypadkowemu lub celowemu wysłaniu wrażliwych danych do osób nieupoważnionych.
 • ActiveSync Mobile Access umożliwia urządzeniom mobilnym synchronizację ze skrzynką pocztową Exchange, a także dostęp do kalendarzy, kontaktów i zadań.

Exchange Server 2010

Exchange Server 2010 to popularna wersja oprogramowania do pracy grupowej Microsoftu, która nadal jest używana w wielu firmach jako serwer transportujący pocztę e-mail oraz do zarządzania terminami i zadaniami. Z tego powodu Microsoft oferuje rozszerzone wsparcie dla Exchange Server 2010, prawdopodobnie do października 2020 roku włącznie.

Exchange Server 2010 przekonuje niezawodnością, wydajnością i szerokim zakresem funkcji dla ruchu e-mail - które, szczególnie dla Outlook Web Access i administracji, mają wiele ulepszeń i rozszerzeń, wspieranych przez elastyczność w stosowaniu wielu funkcji, a także przepisy dotyczące zgodności. Konfiguracja odbywa się za pośrednictwem PowerShell, podczas gdy WebServices kontrolują dostęp do skrzynek e-mail, a także folderów publicznych i replikacji. Inne funkcje i innowacje zasługujące na szczególną uwagę obejmują:

 • Outlook Web Access lub Outlook Web App - OWA - oferuje foldery wyszukiwania znane z Outlooka, a także ulubione do sortowania wiadomości e-mail, w tym kilka widoków, na przykład dla kalendarza, a także funkcję archiwizacji. Outlook 2010 może być połączony z kilkoma kontami Exchange bez potrzeby tworzenia oddzielnego profilu.
 • Dzięki archiwizacji wiadomości e-mail online na serwerze Exchange, można uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca. Przechowywanie wiadomości e-mail jest indywidualnie definiowane za pomocą zasad dotyczących okresu przechowywania, co ułatwia zachowanie zgodności z przepisami.
 • Unified Messaging oferuje teraz pojedynczą skrzynkę odbiorczą dla wiadomości e-mail, poczty głosowej, a także SMS-ów i faksów; wiadomości głosowe mogą być również dostarczane jako wiadomości e-mail za pomocą funkcji Speech2Text lub wyświetlane na smartfonie jako podgląd tekstu.
 • Administracja użytkownikami jest możliwa za pośrednictwem Exchange Management Console, Remote PowerShell lub Outlook Web Access. OWA oferuje w tym celu własny interfejs administracyjny; Role-Based Access Control (RBAC) przyznaje również poszczególnym pracownikom zdefiniowane prawa, na przykład do zarządzania grupami dystrybucyjnymi.
 • Funkcja Mailbox Resiliency oferuje opcję wysokiej dostępności oprócz odzyskiwania po awarii. Funkcja Database Availablity Group (DAG) umożliwia również kopiowanie baz danych Exchange między różnymi serwerami, z replikacją przy użyciu dzienników transakcji.
 • Organizacja konwersacji e-mail jest dodatkowo ułatwiona dzięki całej gamie praktycznych funkcji; mogą one być organizowane jako wątki, a także według tematu, z widokiem konwersacji odpowiednio sortującym wiadomości e-mail, Ignore Conversation ukrywającym nieistotne konwersacje e-mail. Funkcja Office Communicator OC pokazuje status obecności współpracowników, a Consistent Experience ujednolica działanie funkcji na komputerze, telefonie komórkowym lub w sieci. Funkcja dziennika umożliwia przestrzeganie zasad zgodności.

Model licencjonowania Microsoft dla Exchange Server z licencją serwerową i licencjami CAL

Licencjonowanie wersji Microsoft Exchange Server składa się z licencji serwerowej i liczby wymaganych licencji dostępu klienta (CAL). Według Microsoft należy przestrzegać następujących postanowień:

1. Każdy indywidualny serwer wymaga własnej licencji serwera Exchange.

2. Licencja serwerowa zawiera prawa dostępu dla administratorów, aby mogli zarządzać serwerem Exchange - nie reprezentują one jednak praw do korzystania z usług Exchange.

3. Każdy pracownik, który chce korzystać z funkcji serwera Exchange, musi w tym celu posiadać licencję dostępu klienta (CAL).

4. Licencje CAL dla serwera Exchange są dostępne w dwóch wariantach: jako licencje związane z osobą User CAL i jako licencje CAL związane z urządzeniem.

Jakie licencje serwerowe są dostępne dla wersji Exchange Server?

Dla każdej edycji serwera Exchange - zazwyczaj Standard i Enterprise - dostępna jest osobna licencja serwerowa. Kupując je, nabywasz prawo do wdrożenia odpowiedniego oprogramowania serwerowego na serwerze firmowym. Najważniejszą różnicą między tymi dwiema edycjami jest liczba dostępnych baz danych skrzynek pocztowych:

 • Już edycja Standard-Edition 2010 obsługuje do 5 baz skrzynek pocztowych i dlatego często jest wystarczająca dla wymagań małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Edycja Enterprise, z obsługą do 100 baz danych skrzynek pocztowych, spełnia wymagania dużych firm i organizacji.

Zakres funkcjonalny danej edycji Windows Exchange Server 2010 jest kontrolowany przez licencje dostępu klienta. Nie są one zatem związane z konkretną edycją Exchange, dzięki czemu z licencją CAL Enterprise możesz również korzystać z Exchange Standard Server, a z licencją CAL Standard Exchange Enterprise Server. Licencja CAL dla wersji Exchange Enterprise jest niejako dodatkiem do licencji CAL dla wersji Exchange Standard.

Więcej informacji na temat licencjonowania za pomocą licencji CAL można znaleźć tutaj lub w poszczególnych wersjach serwera Exchange w sklepie internetowym Wiresoft.

Zakup licencji i doradztwo licencyjne dla Exchange Server w Wiresoft

W sklepie internetowym Wiresoft znajdziesz wszystkie licencje opisanych wersji serwera - od Exchange 2008 do Exchange 2019 - w edycji Standard i Enterprise jako oryginalne produkty licencyjne Microsoft. Ponadto oferujemy pasujące licencje dostępu klienta, aby móc korzystać z funkcji i usług odpowiedniej edycji; wygodnie możesz je kupić indywidualnie, a tym samym pokryć swoje wymagania CAL w niestandardowy i jednocześnie ekonomiczny sposób.

Korzystasz z naszych specjalnych, obniżonych cen na wszystkie licencje serwerowe i CAL: Pochodzą one od europejskich firm, są nieużywane, a zatem w pełni sprawne. Ponadto zostały one sprawdzone przez Wiresoft pod kątem 100% autentyczności. Jako klient Wiresoft jesteś zawsze po bezpiecznej stronie przy zakupie licencji - możesz również skorzystać z naszych porad ekspertów w przypadku jakichkolwiek pytań - na czacie online, przez e-mail lub telefonicznie.