Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 to niezawodna platforma do obsługi wiadomości, za pomocą której można centralnie zarządzać wiadomościami e-mail i kontaktami, a także terminami i zadaniami....
1 351,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 to sprawdzona platforma komunikacyjna do centralnego zarządzania pocztą elektroniczną i kontaktami, a także terminami i zadaniami oraz serwerowa wersja systemu Windows 10. W...
9 611,90 zł *

Korzyści z Microsoft Exchange Server 2016

System komunikacyjny Exchange Server 2016 jest ważnym elementem każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa w zakresie kontroli i zarządzania procesami. Wydajne oprogramowanie serwerowe w sposób kompleksowy przyczynia się do zwiększenia wydajności w przedsiębiorstwach: wszystkie kontakty i wiadomości e-mail mogą być centralnie zarządzane i przejrzyście archiwizowane. Ułatwia również wspólną pracę nad dokumentami, w tym zarządzanie wersjami. Zróżnicowane zarządzanie prawami określa również indywidualny dostęp pracowników do spotkań.

Microsoft Exchange Server 2016 oferuje zatem maksymalną kontrolę i przejrzystość, a także elastyczność i wydajność. Upraszczając przepływy pracy, oprogramowanie pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, co zwiększa również konkurencyjność firmy.

Exchange Server 2016 - Najważniejsze nowe funkcje serwera Exchange 2016 w skrócie

Wersja Exchange Server 2016 zawiera szereg ważnych nowych funkcji, jak również udoskonalenia do poprzedniej wersji Exchange Server 2013, których głównym celem rozwojowym jest optymalizacja architektury serwera poprzez zmniejszenie liczby ról w serwerze do dwóch: Skrzynka pocztowa i Edge Transport. Uproszczono również skalowanie i poprawiono wsparcie dla różnych usług w chmurze.

Exchange Server 2016 - Perspektywy w sieci

Internetowy dostęp do serwera Exchange, wcześniej znany jako "Outlook Web Access" lub "Outlook Web App", został gruntownie przeprojektowany  przez Microsoft, a także przemianowany na "Outlook on the Web".

Interfejs internetowy został również zoptymalizowany w taki sposób, że Outlook może być używany na smartfonie lub tablecie pod systemem Android lub iOS bez uprzedniej instalacji aplikacji Outlook. Poza przeglądarkami Microsoft Edge i Internet Explorer 11, Outlook współpracuje również z Google Chrome, Safari i Firefox bez większych ograniczeń.

Funkcja "Sweep" upraszcza zarządzanie wiadomościami e-mail od konkretnego nadawcy. Na przykład, mogą one być przechowywane przez określoną liczbę dni, lub tylko ostatnia wiadomość jest przechowywana.

Kalendarz otrzymał również nowy wygląd i nowe funkcje. Są to m.in. przypomnienia e-mailowe o wydarzeniach kalendarzowych oraz możliwość zaproponowania innej godziny na zaproszenia na spotkania.

Exchange Server 2016 - Usprawnione wyszukiwanie

Architektura wyszukiwania eDiscovery została również przeprojektowana w Exchange Server 2016, obecnie jest ona asynchroniczna i zdecentralizowana, z wykorzystaniem wielu serwerów. Dzięki temu wyszukiwanie jest teraz znacznie szybsze, a po wprowadzeniu hasła wyszukiwania w Outlooku 2016 lub Outlooku w sieci, wyświetlane są sugestie w oparciu o często używane kontakty, e-mail w skrzynce pocztowej i poprzednie wyszukiwania. Filtry kontekstowe, takie jak zakresy dat i związane z nimi nadawcy, pomagają łatwiej znaleźć poszukiwane informacje. Dzięki Outlook'owi w sieci możesz również przeszukiwać własne lub innych ludzi kalendarze.

Exchange Server 2016 - Zwiększona skalowalność

Kolejną zaletą nowej architektury Exchange Server 2016 jest również zwiększona skalowalność w wyszukiwaniu. Liczba skrzynek pocztowych, które można przeszukiwać została zwiększona z 5.000 do 10.000 zarówno dla skrzynek pocztowych jak i archiwalnych, co daje łącznie 20.000 przeszukiwanych jednocześnie skrzynek.

Exchange Server 2016 - Lepsza współpraca

W Outlooku 2016 lub Outlooku w sieci, pliki przechowywane w usługach chmury Microsoft OneDrive for Business i SharePoint 2016 mogą być teraz dołączone do wiadomości e-mail jako link, a nie jako załącznik do pliku. Prawa dostępu mogą być indywidualnie dostosowywane i ustawiane automatycznie. Odbiorca może otworzyć połączony plik bezpośrednio jako załącznik.

Exchange Server 2016 - Obsługa Chmury Hybrydowej

Exchange Server 2016 obsługuje również scenariusze hybrydowe. Oznacza to, że nie ma znaczenia czy skrzynka pocztowa znajduje się na serwerze lokalnym czy w chmurze. Lokalne skrzynki pocztowe mogą być również używane z rozszerzeniami chmury Exchange Online Archiving i Azure Rights Management.

Ochrona przed utratą danych za pomocą DLP

Zapobieganie utracie danych (DLP), czyli rozszerzenie przepisów transportowych, zostało dodane w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych. DLP w Exchange Server 2016 pomaga chronić wrażliwe dane firmowe przed nieautoryzowanym dostępem. Zapobieganie utracie danych obejmuje nowe metody klasyfikowania i wysyłania informacji poufnych bez utrudniania użytkownikom ich pracy. W przypadku zagrożenia przechwyceniem danych, użytkownicy są powiadamiani zarówno w programie Outlook jak i w wersji internetowej. DLP alarmuje również użytkowników o otrzymaniu sfałszowanych wiadomości e-mail lub wiadomości e-mail z załącznikami zawierającymi złośliwe oprogramowanie.

Aby korzystać z funkcji DLP dla serwera Exchange 2016, a

Wymagana jest licencja Enterprise Client Access License (CAL).

Exchange Server 2016 - Standardowy protokół MAPI nad HTTP

Domyślny protokół Outlook'a do komunikacji z Exchange jest w Exchange Server 2016 MAPI over HTTP. MAPI over HTTP poprawia niezawodność i stabilność połączeń Outlook i Exchange oraz widoczność błędów transportowych. Ponadto, Outlook łączy się z serwerem znacznie szybciej po hibernacji lub zmianie sieci. MAPI over HTTP obsługuje kontynuację przerwanego połączenia, a w przypadku krótkotrwałego przerwania połączenia nie jest wymagane ponowne połączenie.

Windows Exchange Server 2016 Standard Edition

Microsoft Exchange Server 2016 w Standard umożliwia elastyczną, przejrzystą i ekonomiczną komunikację w firmie. Obejmuje to przede wszystkim profesjonalną wspólną administrację i archiwizację e-maili, kontaktów i spotkań. Microsoft Exchange Server 2016 Standard obsługuje do 5 baz danych skrzynek pocztowych i dlatego idealnie nadaje się dla małych i średnich firm.

Uproszczona architektura funkcjonalności Exchange ma dwie role: Rola "Skrzynki pocztowej" zapewnia główną funkcjonalność. Otrzymuje zapytania od klientów i utrzymuje bazy danych. Z kolei rola "Edge Transport" zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przy przesyłaniu poczty elektronicznej między siecią wewnętrzną a Internetem. Uprawnienia wirtualizacyjne Microsoft Exchange Server 2016 Standard pozwalają na obsługę 2 maszyn wirtualnych lub 2 kontenerów Hyper-V.

Windows Exchange Server 2016 Enterprise Edition

Najważniejszą różnicą w porównaniu do Standard jest możliwość obsługi znacznie większej ilości baz danych za pomocą Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Edition. Na jednym serwerze można zintegrować i zarządzać nawet 100 bazami danych skrzynek pocztowych o pojemności do 2 terabajtów każda, co sprawia, że Enterprise szczególnie nadaje się dla większych firm i organizacji lub instytucji.

W tym celu Centrum Administracyjne Giełdy oferuje korzystanie z takich funkcji jak Office 365 Groups oraz Data Loss Prevention. Zapobieganie utracie danych nie tylko zapobiega przekazywaniu poufnych informacji osobom nieupoważnionym, ale także zapobiega trafieniu potencjalnie szkodliwych wiadomości do skrzynki pocztowej dzięki zintegrowanemu filtrowi inteligentnych wiadomości (IMF) i technologii SmartScreen.

Co więcej, użytkownicy korzystają ze scentralizowanego przechowywania danych, jak również z kontroli wymagań dotyczących przechowywania i zgodności z przepisami.

W porównaniu do wersji Standardition, Enterprise Edition for Exchange Server posiada również bardziej kompleksowe prawa wirtualizacyjne: pozwala na obsługę nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych i kontenerów Hyper-V.

Oferuje również Storage Spaces Direct, Storage Replica, a także Ekranowane Maszyny Wirtualne, nowy stos sieciowy i OneDrive dla firm do aktualizacji, edycji i udostępniania danych w czasie rzeczywistym.

Wymagania systemowe dla Windows Exchange Server 2016

Aby móc w pełni i nieprzerwanie korzystać z Windows Exchange Server 2016, muszą być spełnione pewne wymagania dotyczące sieci, sprzętu, oprogramowania i klientów.

Podobnie, komunikacja z klientem poprzez pulpit wymaga instalacji Microsoft Outlook. Okucie musi spełniać następujące wymagania:

Może być używany jako system operacyjny: Windows Server 2008 R2 Standard (SP1), Windows Server 2008 R2 Enterprise (SP1), Windows Server 2008 R2 Datacenter (RTM lub wyższy), Windows Server 2012 Standard lub Datacenter, Windows Server 2012 R2 Standard lub Datacenter, Windows Server 2016 Standard lub Datacenter.

Wymagany procesor to potężny 64-bitowy procesor, alternatywnie procesor AMD z obsługą platformy AMD64.

twardy dysk: Oprócz minimum 30 GB miejsca na dysku instalacyjnym, 500 MB jest wymagane do instalacji każdego zunifikowanego pakietu głosowego komunikatów, a minimum 500 MB do bazy danych w kolejce.

Minimalna rozdzielczość ekranu: 1,024 x 768 pikseli

Które wersje Windows Exchange Server 2016 są dostępne w firmie Wiresoft?

Z Wiresoft można otrzymać Microsoft Exchange Server 2016 w dwóch edycjach Standard i Enterprise. Podczas gdy edycja Standard jest przeznaczona dla małych i średnich firm oraz Office domowych, edycja Enterprise spełnia bardziej kompleksowe potrzeby większych firm lub instytucji. Użytkownicy korzystają również z pełnego zakresu funkcji programu Exchange Server 2016.

Licencjonowanie Windows Exchange Server 2016

Przy zakupie Microsoft Exchange Server 2016 Edition Wiresoft nie udostępnia dysku fizycznego, lecz zestaw licencji dla pojedynczego użytkownika (Single User Medialess License Kit, MLK).

Po udanej instalacji można zarejestrować się online na stronie internetowej firmy Microsoft. Przy zakupie przekażemy Ci wszystkie dane niezbędne do rejestracji. Dzięki temu korzystają Państwo również z regularnych aktualizacji i są zawsze na bieżąco.

Exchange Server 2016 zawiera już program Outlook na stronie internetowej, który umożliwia dostęp przez przeglądarkę internetową. Aby korzystać ze wszystkich funkcji wersji desktopowej, należy zakupić Microsoft Outlook. To oprogramowanie klienckie jest również dostępne w niskiej cenie od Wiresoft.

Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na Microsoft Exchange Server 2016 Standard czy Enterprise: Oprogramowanie Microsoft Server dostępne w firmie Wiresoft to wyłącznie oryginalne produkty z obszaru Europy. Wszystkie produkty oprogramowania Wiresoft są niewykorzystanymi licencjami, które zostały legalnie nabyte przez firmy. Zostały one sprawdzone przez Wiresoft pod kątem całkowitej autentyczności i pełnej funkcjonalności. Nasi poprzedni klienci mogą to potwierdzić. Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące potrzeb Twojego oprogramowania.