Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE

3 227,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Uzupełnij swoje potrzeby licencyjne dla ...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter 2-Core

Uzupełnij swoje potrzeby licencyjne dla Windows Server 2022 Datacenter o 2-Core od Wiresoft! Edycja Datacenter Edition systemu Windows Server 2022 została specjalnie zaprojektowana do użytku w większych, nowoczesnych centrach danych: oferuje niemal nieograniczone opcje wirtualizacji i wysoką skalowalność - w tym maszyny wirtualne Shielded i wiele funkcji hybrydowych - oraz łączy niezawodną wydajność i dodatkowe warstwy zabezpieczeń w celu kompleksowej ochrony danych i aplikacji w środowiskach wielochmurowych.

Serwerowysystem operacyjny Windows Server 2022 Datacenter umożliwia bezpieczne łączenie sieci fizycznych i wirtualnych lub udostępnianie serwerów w chmurze i tym samym doskonale nadaje się do spełnienia aktualnych wymagań nowoczesnego IT. Ta edycja, oparta na systemie operacyjnym Windows 10, oferuje wiele optymalizacji istniejących funkcji, a także nowe, wydajne funkcje i usługi.

Ważnymi czynnikami decydującymi o zakupie wersji Datacenter Edition systemu Windows Server 2022 są funkcje Hyper-V, Software Defined Networking (SDN), Storage Spaces Direct i Storage Replica: wraz z Shielded Virtual Machines do obsługi nieograniczonej liczby komputerów wirtualnych są to funkcje niezbędne dla wszystkich firm, które muszą zapewnić niezawodną infrastrukturę wirtualizacji. Wersja Datacenter Edition zawiera również ekskluzywne funkcje, takie jak:

 • Nieograniczona replika pamięci masowej
 • Infrastruktura Hyper Converged
 • Sieci definiowane programowo
 • Pamięć masowa definiowana programowo

Windows Server 2022 oferuje firmom ścisłe połączenie środowisk on-premises ze sprawdzonymi usługami Microsoft Azure - zapewniają one dalsze funkcje hybrydowe i dodatkowe warstwy bezpieczeństwa, a także wsparcie dla migracji zmian i serwerów, w tym danych do chmury za pomocą usługi Storage Migration Service.

Licencjonowanie Windows Server 2022 Datacenter jest zawsze oparte na rdzeniach, z minimalną liczbą 16 rdzeni na serwer. Większe serwery mogą być dodatkowo licencjonowane z pakietami 2-rdzeniowymi. Dzięki temu mogą Państwo wygodnie i elastycznie rozszerzać swoje zapotrzebowanie na licencje.

Na Wiresoft można znaleźć Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Package jako używane oprogramowanie - w znacznie niższej cenie niż odpowiadające mu nowe oprogramowanie - które oferuje wszystkie typowe cechy Datacenter w odniesieniu do funkcjonalności, wydajności i bezpieczeństwa. Poniższy przegląd zawiera szczegółowe informacje na temat rozbudowanych funkcji witryny Windows Server 2022 Datacenter oraz warunków licencjonowania Microsoft z pakietami 2-rdzeniowymi.

Windows Server 2022 Datacenter - zapewniający praktycznie nieograniczoną wirtualizację

Edycja Windows Server 2022 Datacenter przenosi możliwości wirtualizacji - a także bezpieczeństwo danych i aplikacji - na nowy poziom: oprócz wielu ulepszeń i dodatków do funkcji znanych już z poprzedniej wersji, ma możliwość tworzenia definiowanych programowo platform infrastrukturalnych HCI (hyperconvergent), które oferują wiele korzyści w wirtualizacji serwerów i desktopów, ponieważ są nie tylko łatwiejsze do wdrożenia i zarządzania, ale także do skalowania, a tym samym upraszczają udostępnianie nawet złożonych infrastruktur IT.

Jaką wartość dodaną oferuje system Windows Server 2022 Datacenter?

Zasadniczoserwer Windows Server 2022 Edition Datacenter oferuje maksimum możliwości wirtualizacji - dlatego jest szczególnie odpowiedni dla tych firm, w których odgrywa ona ważną rolę obok związanych z nią większych obciążeń IT. W wersji Datacenter Edition liczba obsługiwanych maszyn wirtualnych i kontenerów Hyper-V jest nieograniczona, przy czym limit pamięci RAM wynosi 24 TB. W tym celu dostępne są również następujące ważne cechy o maksymalnej funkcjonalności:

Rozszerzona ochrona w chmurze dzięki osłoniętym maszynom wirtualnym

Shielded VMs (Virtual Machines) umożliwiają tworzenie wysoce zabezpieczonych infrastruktur wirtualizacyjnych. Serwery wirtualne są więc zabezpieczone w taki sposób, że dane i aplikacje przechowywane w chmurze publicznej są niezawodnie chronione przed nieuprawnionym dostępem lub użyciem. Istniejące maszyny wirtualne można również przekształcić w chronione maszyny wirtualne i utworzyć chronione maszyny wirtualne z systemem Linux. Ekranowane maszyny wirtualne można zainstalować za pomocą Menedżera serwera, w Centrum administracyjnym Windows lub za pomocą PowerShell.

Sieci definiowane programowo

Funkcja Software-Defined Networking (SDN) w witrynie Windows Server 2022  umożliwia centralną konfigurację zarówno fizycznych (takich jak routery, przełączniki i bramy), jak i wirtualnych urządzeń i elementów sieciowych (takich jak przełączniki wirtualne Hyper-V, wirtualizacja sieci Hyper-V i bramy RAS) oraz dynamiczne zarządzanie nimi. Istniejące urządzenia kompatybilne z SDN mogą być wykorzystane do osiągnięcia większej integracji pomiędzy siecią fizyczną i wirtualną, ponieważ warstwy sieciowe nie są już powiązane z urządzeniami sieciowymi. Windows Server 2022 Datacenter Edition oferuje możliwość peeringu i płynnego łączenia dwóch sieci, a także monitorowanie zapory sieciowej.

Dzięki SDN jest to możliwe, na przykład:

 • Dynamiczne tworzenie, zabezpieczanie i łączenie sieci
 • Definiowanie polityk kontroli sieci fizycznych i wirtualnych
 • Skalowanie polityk sieciowych
 • Przyspieszenie wdrażania obciążeń roboczych
 • Minimalizacja ryzyka związanego z bezpieczeństwem sieci
 • Encrypted Networks - bezpieczne szyfrowanie sieci wirtualnych za pomocą protokołu DTLS (Datagram Transport Layer Security)

Pamięć masowa definiowana programowo

Software-Defined Storage (SDS) w Windows Server 2022  oddziela sprzęt do przechowywania danych od oprogramowania do przechowywania danych. Umożliwia to zarządzanie, skalowanie i udostępnianie pamięci masowej niezależnie od sprzętu do przechowywania danych. Można go również łatwo wymienić lub rozbudować bez zmiany procesów operacyjnych, co również przyczynia się do efektywności kosztowej.

Repliki magazynowe

W systemie Windows Server 2022 Datacenter funkcja Storage Replica jest dostępna bez ograniczeń. Umożliwia to zarówno synchroniczną, jak i asynchroniczną replikację danych, skutecznie zapobiegając ich utracie na poziomie systemu plików. Podczas gdy replikacja synchroniczna odzwierciedla dane w fizycznych lokalizacjach z wolumenem odpornym na awarie, replikacja asynchroniczna między lokalizacjami odbywa się za pośrednictwem łączy sieciowych o większych opóźnieniach. Gotowość na wypadek awarii i odzyskiwanie danych (DR) również minimalizuje ryzyko przestojów.

Storage Spaces Direct (S2D)

Storage Spaces Direct łączy lokalne magazyny danych serwerów w wirtualny klaster. Jego węzły mogą łączyć różne fizyczne nośniki danych lub systemy nośników danych, a komunikacja między nimi odbywa się za pomocą protokołu SMB. S2D oferuje zatem zwiększone bezpieczeństwo w przypadku awarii, dzięki czemu w przypadku większej liczby węzłów klastra, awarii może ulec również kilka z nich, bez uszczerbku dla samego klastra.

Oprócz prostego wdrażania i zarządzania systemami pamięci masowej definiowanymi programowo (SDS), Storage Spaces Direct umożliwia również tworzenie skalowalnych, wysoce dostępnych systemów pamięci masowej, dzięki którym pamięć masowa serwera może być wykorzystywana niezależnie od sprzętu, a tym samym bardziej efektywnie.

Inne nowe funkcje systemu Windows Server 2022

Oprócz tych ekskluzywnych funkcji systemu Windows Server 2022  Datacenter Edition, firmy mogą również korzystać z następujących ważnych funkcji:

Kompleksowa analiza dzięki systemowi Insights

Wspierany przez model uczenia maszynowego, Windows Server 2022  oferuje funkcję analizy predykcyjnej System Insights. Zapewnia to wgląd w funkcjonowanie lokalnie wdrożonych serwerów poprzez analizę ich wskaźników wydajności i zdarzeń w celu tworzenia dokładnych prognoz, które mogą pomóc w zmniejszeniu wysiłku związanego z reaktywnym administrowaniem instancjami Windows Server, a tym samym przyczynić się do zmniejszenia kosztów operacyjnych.

Wsparcie dla Kubernetes i Linux

W Windows Server 2022, Kubernetes i Linux są teraz lepiej obsługiwane: Kontenery Linux i Windows zarządzane za pomocą Kubernetes mogą więc być również używane równolegle. Dla Kubernetes dostępne są również nowe funkcje, takie jak sieciowanie kontenerów, a poszczególne obrazy zostały tutaj ulepszone.

Wyższa ochrona danych i sieci dzięki usługom Azure

Niezawodna ochrona nie tylko danych, ale również infrastruktury sieciowej staje się coraz ważniejsza w przedsiębiorstwach. Windows Server 2022 oferuje potężne funkcje, takie jak Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) z Exploit Guard i Domain Controller.

Tutaj funkcje hybrydowe dostępne w Windows Server 2022  umożliwiają lepszą ochronę lokalnych Active Directorys, jak również łatwiejsze korzystanie z usług Microsoft Azure - dzięki czemu ściślejsza współpraca Windows Server z usługami Azure umożliwia m.in. łatwą synchronizację danych czy tworzenie kopii zapasowych danych:

 • Kopia zapasowa Azure
 • Odzyskiwanie lokalizacji w Azure
 • Zarządzanie aktualizacjami Azure
 • Zakazane hasła w Azure AD
 • Ochrona haseł Azure AD i
 • Adapter sieciowy Azure

Łączy to lokalny serwer w chmurze Azure z wirtualną siecią Azure. Asystent migracji pamięci masowej ułatwia również migrację serwerów wraz z danymi do chmury, gdzie Azure File Sync może pełnić rolę magazynu.

Wymagania sprzętowe do uruchomienia systemu Windows Server 2022 Datacenter

Oprogramowanie Windows Server 2022 jest oparte na systemie Windows 10. Aby zapewnić sprawne i bezpieczne działanie Windows Server 2022 Datacenter , używany sprzęt musi spełniać minimalne wymagania wymienione poniżej. Rzeczywiste wymagania zależą również od danej konfiguracji systemu i zainstalowanych aplikacji.

 • Miejsce na dysku twardym: 32 GB
 • Miejsce na dysku RAM: 512 MB
 • Pamięć dla wyświetlacza serwera: 2 GB
 • Architektura procesora: x64
 • Szybkość procesora: 1,4 GHz / 64 bit
 • Karta graficzna z obsługą rozdzielczości Super VGA: 1,024 x 768 pikseli
 • Karta sieciowa: 1x Ethernet o minimalnej przepustowości w zakresie GBit/s

Licencjonowanie z Windows Server 2022 Datacenter 2-Core

Przy licencjonowaniu serwerów z Windows Server 2022 Datacenter należy przestrzegać przepisów licencyjnych firmy Microsoft, również w przypadku używanego oprogramowania, które jako podstawę obliczeń przyjmuje liczbę rdzeni. Stosuje się następujące przepisy:

Ogólne warunki licencji Microsoft dla Windows Server 2022 Datacenter

Oprogramowanie serwerowe firmy Microsoft, takie jak Windows Server 2022 Datacenter, jest zawsze początkowo licencjonowane na podstawie fizycznego sprzętu. Oprócz liczby fizycznych procesorów rdzeniowych, zliczana jest również liczba serwerów wirtualnych. Licencja serwerowa obejmuje zawsze dwa fizyczne rdzenie procesora. Przepisy licencyjne Microsoft zakładają minimalną liczbę 8 rdzeni na procesor - niezależnie od tego, czy istniejący sprzęt posiada mniej niż 8 rdzeni. Ponadto co najmniej 2 procesory na serwer fizyczny = 16 rdzeni.

Jeśliserwer Windows Server w przedsiębiorstwie posiada większą liczbęrdzeniniż 16, to również one mogą być elastycznie licencjonowane za pomocą 2-Core Packages for Windows Server 2022 Datacenter.

Inne wymagania licencyjne dla Windows Server 2022 Datacenter

W środowisku Hyper-V licencjonowane są wszystkie procesory, które odpowiadają fizycznym rdzeniom procesora. W szczególności edycja Windows Server Datacenter pozwala na uruchomienie nieograniczonej liczby instancji Hyper-V. Warunkiem jest, jak już wspomniano, aby wszystkie odpowiednie rdzenie procesora serwera były już licencjonowane.

Dla instancji linuksowych w wersji Datacenter Edition nie jest wymagana licencja.

Oprócz licencji serwera Windows, wszyscy klienci - użytkownicy i urządzenia końcowe - uzyskujący dostęp do witryny Windows Server 2022  muszą być wyposażeni w licencję dostępu klienta (CAL). Wiresoft udostępnia również po przystępnych cenach programy User i Device CALs.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące używanego oprogramowania Wiresoft dla Microsoft Windows Server 2022 Datacenter

Pakiet 2-Core dla Windows Server 2022 Datacenter oferowany przez Wiresoft jako oprogramowanie używane nie różni się użytecznością od odpowiadającej mu nowej, nieużywanej licencji serwerowej - nie tylko dlatego, że oprogramowanie z reguły się nie zużywa. Mimo to często pojawiają się dalsze pytania dotyczące używanych licencji na serwery Windows - odpowiedzi na nie znajdują się poniżej.

Skąd pochodzi używane oprogramowanie takie jak Windows Server 2022 Datacenter 2-Core?

Oprogramowanie Windows Server 2022 Datacenter oferowane przez firmę Wiresoft jako używane, takie jak 2-Core Package, pochodzi od organizacji lub firm, które zazwyczaj same zakupiły je jako nowe, ewentualnie używały, a następnie sprzedały firmie Wiresoft. Po sprzedaży do firmy Wiresoft lub w ofercie w sklepie jest to zatem oprogramowanie używane, które może być używane jak nowa licencja.

Czy sprzedaż, zakup i użytkowanie używanego oprogramowania Windows Server 2022 Datacenter Software są legalne?

Tak: W firmie Wiresoft możesz być pewny, że dla Ciebie jako klienta zarówno zakup używanego oprogramowania, takiego jak Windows Server 2022 Datacenter 2-Core, jak i rzeczywiste, oficjalne użytkowanie przez Ciebie nie narusza żadnych obowiązujących przepisów, ponieważ zwykła jurysdykcja nie tylko zezwala na handel używanym oprogramowaniem Microsoft, ale również na jego użytkowanie, jeśli oprogramowanie pochodzi z zapasów licencyjnych firmy. Różne orzeczenia sądowe w tej sprawie raz po raz wyraźnie potwierdzały ten fakt.

Czy używana licencja Windows Server 2022 Datacenter 2-Core jest również objęta zwykłą ochroną kupującego?

Tak: Używane oprogramowanie, takie jak oferowane Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Package oferuje Tobie jako klientowi Wiresoft te same zalety, co porównywalne nowe oprogramowanie serwerowe: Masz zwykłe bezpieczeństwo kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu po zakupie i możesz natychmiast aktywować licencję serwera za pomocą dołączonego ważnego klucza licencyjnego.

Czy oprogramowanie używane takie jak Windows Server 2022 Datacenter 2-Core ma inne zalety?

Używane oprogramowanie oferuje klientom firmy Wiresoft przede wszystkim duże korzyści ekonomiczne, ponieważ mogą oni znacznie taniej niż w przypadku nowych towarów aktualizować swoje zapasy oprogramowania, a tym samym utrzymywać je w dogodnym stanie. Używane oprogramowanie firmy Wiresoft może więc przyczynić się do obniżenia kosztów działalności, ponieważ oferuje również bezpieczeństwo audytu dzięki pełnej weryfikacji wszystkich kupujących!

 W Wiresoft Software Shop znajdziesz nie tylko 2 Core edycji Windows Server 2022 Datacenter jako niedrogie, używane oprogramowanie, ale także odpowiadające im pakiety 16 rdzeniowe na licencji podstawowej. W przypadku mniejszych wymagań w zakresie wirtualizacji można również znaleźć Windows Server 2022 Standard Edition - jak również poprzednie wersje Windows Server 2022  - oraz odpowiednie wymagane licencje dostępu klienta (CALs). Szeroka oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje również wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi korzyściami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania Windows Server 2022 Datacenter lub jakiejkolwiek innej edycji, skontaktuj się z naszymi ekspertami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany