Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10408
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
205,90 zł * 227,90 zł * (9,65% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Core 2 Core 
Urządzenia 1x
Maszyny wirtualne Wymaga podstawowej licencji
Średnia Pobierz
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Zakres dostawy Prawo użytkowania


Windows Server 2016 został zaprojektowany z myślą o potrzebach wirtualizacji i IT małych firm i jest wersją 10. Dzięki pakietowi 2- można elastycznie rozszerzyć istniejące licencje . Standard Server WindowsCore Server

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

 

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Standard 2-Core

System Windows Server 2016 Standard został zaprojektowany z myślą o potrzebach wirtualizacji i IT mniejszych firm i jest serwerową wersją systemu Windows 10. Dzięki pakietowi 2-rdzeniowemu można elastycznie rozszerzyć istniejące licencje serwerowe.

Krótka informacja o Microsoft Windows Server 2016 Standard

Dzięki systemowi Windows Server 2016 Standard firmy otrzymują niezawodny, przystosowany do pracy w chmurze serwerowy system operacyjny, który jest przeznaczony dla środowisk, w których wirtualizacja aplikacji jest stosowana tylko w niewielkim stopniu i w których przeważają serwery fizyczne. W porównaniu z poprzednią wersją, wersja Standard Edition oferuje również wiele nowych funkcji i ulepszeń, które mają na celu wsparcie przejścia na środowisko oparte na chmurze - oraz zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury poprzez zwiększenie stabilności i lepszą ochronę przed awariami sieci i pamięci masowej. Korzystanie z systemu Windows Server 2016 Standard jest niemal intuicyjne dzięki znanemu interfejsowi systemu Windows 10.

Porównanie edycji: co oferuje Windows Server 2016 Standard?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie wersji Standard Edition systemu Windows Server 2016 czynnikiem decydującym jest potrzeba wirtualizacji aplikacji w firmie. Firma Standard oferuje już wiele funkcji umożliwiających tworzenie i obsługę infrastruktur hiperkonwergentnych w mniejszych firmach. Ich uzupełnieniem są usługi Microsoft Azure Services, które umożliwiają ściślejsze połączenie środowisk lokalnych z chmurą i udostępniają dodatkowe funkcje praktyczne.

System Windows Server 2016 Standard nie tylko zapewnia wystarczające warunki do tworzenia sieci wirtualnych, ale także do zarządzania infrastrukturą IT w centrum danych; bezpieczeństwo danych zostało dodatkowo wzmocnione dzięki różnym optymalizacjom w tym zakresie.

Licencjonowanie edycji standardowej Windows Server 2016 z używanym oprogramowaniem

Począwszy od wersji Windows Server 2016, licencjonowanie wersji Standard Edition jest oparte wyłącznie na rdzeniu: Minimalna liczba 16 rdzeni jest zawsze określona dla każdego serwera; dodatkowe rdzenie można licencjonować w ramach pakietów 2-rdzeniowych - więcej szczegółów poniżej.

Firma Wiresoft oferuje Pakiet 2 rdzeni systemu Windows Server 2016 Standard jako oprogramowanie używane. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim niższa cena w porównaniu z nowymi produktami - przy zachowaniu tego samego zakresu funkcji, np. w zakresie wirtualizacji, oraz tej samej wydajności - a ponadto ta wersja zwykle nie jest już oferowana jako nowa. Poniższe zestawienie zawiera szczegółowe informacje na temat zakresu funkcjonalnego systemu Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition oraz dokładnych warunków licencjonowania.

Co zawiera system Windows Server 2016 Standard Edition?

Przede wszystkim Windows Server 2016 Standard charakteryzuje się ogólnie większą wydajnością w wykonywaniu aplikacji i silniejszym połączeniem z chmurą w porównaniu z poprzednią wersją. Ponadto pojawiły się nowe funkcje, które wspierają przejście do środowiska chmury, a także tworzą warunki wstępne do wirtualizacji serwerów i aplikacji.

Dzięki wersji Standard Edition można więc do pewnego stopnia tworzyć złożone sieci wirtualne, które charakteryzują się większą stabilnością i lepszą ochroną infrastruktury.

W przypadku korzystania z systemu Windows Server 2016 Standard jako centrum danych do efektywnego zarządzania infrastrukturą IT w mniejszej firmie, edycja ta zawiera między innymi nowe role serwerowe, a także więcej opcji przypisywania uprawnień użytkowników; ponadto ulepszona ochrona w przypadku awarii sieci lub pamięci masowej zapewnia większe bezpieczeństwo i szybsze przywracanie danych.

SystemWindows Server 2016 Standard można również uruchomić w prostszej aplikacji Core - dzięki temu, że nie jest wyświetlany graficzny interfejs pulpitu, podczas uruchamiania oprogramowania serwerowego można znacznie zwiększyć wydajność, zwłaszcza starszego sprzętu.

Poniżej przedstawiono bardziej szczegółowo ważne funkcje dostępne w wersji Standard, które dotyczą głównie możliwości wirtualizowania aplikacji.

Wirtualizacja z Hyper-V

Standardowa edycja systemu Windows Server 2016 obejmuje uprawnienia do wirtualizacji dla 2 maszyn wirtualnych lub 2 kontenerów Hyper-V, dla których dostępna jest maksymalna ilość 24 TB pamięci RAM. W przypadku dwóch dodatkowych uprawnień dla maszyn wirtualnych, wszystkie istniejące fizyczne aktywne rdzenie muszą być ponownie licencjonowane.

Hyper-V oferuje różne funkcje pamięci masowej, takie jak inicjator iSCSI do korzystania z protokołu SCSI przez sieć IP, a także obsługę funkcji Storage Spaces do łączenia dysków w logiczną pulę pamięci masowej, która następnie udostępnia przestrzenie dyskowe (funkcja Storage Spaces Direct nie jest dostępna w edycji standardowej), jak również wielościeżkowe operacje wejścia/wyjścia (MPIO) w celu lepszego rozłożenia obciążenia między połączeniami oraz usprawnienia przełączania awaryjnego i równoważenia obciążenia. Wreszcie, VM Storage Resiliency zwiększa dostępność klastrów Hyper-V w systemie Windows Server 2016 poprzez zwiększenie tolerancji na awarie systemu pamięci masowej.

Obsługa kontenerów systemu Windows Server w środowisku Docker

Nowością w systemie Microsoft Windows Server 2016 jest obsługa kontenerów Windows Server Containers, a także kontenerów Hyper-V opartych na Dockerze - oprogramowaniu open source do łatwego izolowanego wdrażania aplikacji serwerowych i chmurowych z wykorzystaniem wirtualizacji kontenerów, co upraszcza również ich wdrażanie. W systemie Docker wszystkie potrzebne do tego komponenty są udostępniane przez hosta kontenera.

Nanoserwer w systemie Windows Server 2016

Ponadto dostępny jest Nano Server, zdalnie zarządzany serwerowy system operacyjny, który jest zoptymalizowany pod kątem Windows Server Containers lub rozszerzenia Docker i może być skonfigurowany jako host dla kontenerów Docker. Nano Server umożliwia tworzenie znacznie mniejszych serwerów, ponieważ wykorzystanie silnika wirtualnego pozwala zaoszczędzić do 90% przestrzeni dyskowej w firmie. Nano Server może być wykorzystywany nie tylko do tworzenia klastrów Hyper-V, ale także do klasycznych usług serwerowych, takich jak serwery plików.

Korzystanie z usług Microsoft Azure w systemie Windows Server 2016 Standard

W wersji Windows Server 2016 połączenie między systemem operacyjnym a usługą chmurową Microsoft Azure zostało jeszcze bardziej rozszerzone. Dzięki temu rozproszone centra danych można łączyć jeszcze wydajniej i pewniej, tworząc wysokowydajne serwery i klastry o wysokiej dostępności, ponieważ Azure oferuje szczególną zaletę kompleksowej infrastruktury hybrydowej - z jednolitymi funkcjami tożsamości, bezpieczeństwa i administracji dla wszystkich komponentów, a także Cloud Witness, funkcję wysokiej dostępności dla klastrów awaryjnych, oraz RDS Connection Broker do dostarczania wirtualnych desktopów.

Przegląd aplikacji i komponentów serwerowych firmy Microsoft dostępnych w systemie Windows Server 2016 Standard

Aplikacje serwerowe dostępne w systemie Windows Server 2016 Standard, które można zainstalować za pomocą Menedżera serwera (lub PowerShell), obejmują:

 • Microsoft SQL Server: Wersje 2016, od 2014 do 2012
 • Microsoft System Center: Virtual Machine Manager 2016, Data Protection Manager 2016, Operations Manager 2016
 • Configuration Manager (1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Serwer Exchange 2016
 • Project Server 2016
 • Host Integration Server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype for Business Server 2015 i
 • BizTalk Server 2016

Obsługiwane są również następujące komponenty:

 • .NET Framework 4.6 i 3.5
 • PowerShell
 • Szyfrowanie dysku BitLocker i odblokowywanie sieci
 • BranchCache
 • Inteligentna usługa transferu w tle (BITS)
 • Klient dla NFS (Network File System)
 • Klaster Failover
 • Zarządzanie zasadami grupy

Jednak następujące funkcje i składniki NIE są obsługiwane w wersji Standard Edition systemu Windows Server 2016:

 • Sieci definiowane programowo (SDN)
 • Monitorowanie wirtualnych hostów Hyper-V
 • Replika pamięci masowej
 • Storage Spaces Direct
 • Replika pamięci masowej
 • Ekranowane maszyny wirtualne
 • Nowy stos sieciowy (stos protokołów)

Minimalne wymagania programowe i sprzętowe do instalacji i obsługi systemu Windows Server 2016 Standard Edition

Aby zapewnić bezproblemowe działanie systemu Windows Server 2016 Standard, używany sprzęt musi spełniać minimalne wymagania wymienione poniżej. Dalsze wymagania zależą od konfiguracji systemu i wszelkich innych zainstalowanych aplikacji.

 • Miejsce na dysku twardym: 32 GB
 • RAM: 512 MB (Server Core i Server Nano)
 • Instalacja z wyświetlaczem biurkowym: 2 GB
 • Partycja systemowa: 32 GB
 • Procesor: 64-bitowy
 • Szybkość procesora: 1,4 GHz
 • Karta graficzna: 1 024 x 768 pikseli, obsługa Super VGA
 • Karta sieciowa: 1 karta Ethernet o minimalnej przepustowości 1x w zakresie gigabitowym

Licencjonowanie przy użyciu standardowego pakietu 2-rdzeniowego systemu Windows Server 2016

Nawet w przypadku udzielania licencji na serwer z systemem Windows Server 2016 Standard Edition jako oprogramowaniem używanym należy przestrzegać przepisów licencyjnych firmy Microsoft. W przypadku licencji rozszerzonych wymagany jest co najmniej pakiet 2-rdzeniowy, przy czym obowiązują następujące zasady.

Warunki licencji Microsoft dla systemu Windows Server 2016

Wraz z wydaniem wersji Windows Server 2016 firma Microsoft zasadniczo zmieniła także swój model licencjonowania. Przy licencjonowaniu serwera w wersji standardowej lub wyższej podstawą jest liczba rdzeni używanego sprzętu fizycznego. Zastosowanie mają następujące przepisy:

 • Licencja na jeden serwer obejmuje 2 fizyczne rdzenie procesora.
 • Zawsze stosuje się minimalną liczbę 8 rdzeni na procesor - nawet jeśli istniejący sprzęt ma w rzeczywistości mniej niż 8 rdzeni.
 • Ponadto minimalna liczba procesorów na serwer fizyczny wynosi 2.
 • Dzięki temu minimalna liczba rdzeni wynosi 16, co jest licencjonowane za pomocą odpowiedniego pakietu, który jest również dostępny w firmie Wiresoft jako używane oprogramowanie.
 • Jeśli serwer ma więcej niż 16 rdzeni, mogą one lub muszą być licencjonowane z pakietami 2-rdzeniowymi dla Windows Server 2016 Standard.
 • Ponadto każdy klient - użytkownik lub urządzenie końcowe - który uzyskuje dostęp do systemu Windows Server 2016 Standard musi być wyposażony w odpowiednią licencję dostępu klienta (CAL). Te rozwiązania User and Device CALs dla systemu Windows Server 2016 są również dostępne w firmie Wiresoft w korzystnych cenach jako oprogramowanie używane.

Wdrażanie systemu Windows Server 2016 Standard w środowisku wirtualnego systemu operacyjnego

Instancje Windows Server 2016 mogą być eksploatowane w wersji Standard Edition w środowisku fizycznego systemu operacyjnego - 1 działająca instancja - lub w środowisku wirtualnego systemu operacyjnego - maksymalnie 2 działające instancje. System Windows Server 2016 można więc również zainstalować na komputerze wirtualnym na istniejącym hoście, jednak niektóre funkcje działają najlepiej na fizycznym hoście Windows Server 2016 z Hyper-V.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition jako oprogramowania używanego przez firmę Wiresoft

W przypadku używanego pakietu 2-rdzeniowego systemu Windows Server 2016 Standard rdzenie serwera można licencjonować w taki sam sposób, jak w przypadku nowego pakietu 2-rdzeniowego - choć prawie nigdy nie jest to oferowane jako rozwiązanie nowe. Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie i tak nie może się zużywać, dlatego używane oprogramowanie firmy Wiresoft oferuje te same funkcje i prawa, co nieużywana licencja serwerowa. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące właściwości używanych licencji na serwery Windows.

Czy sprzedaż, zakup i użytkowanie używanego oprogramowania firmy Microsoft, takiego jak pakiet Windows Server 2016 2-Core Package, są dozwolone zgodnie z prawem?

Tak: Jako klient firmy Wiresoft możesz mieć pewność, że nie tylko zakup tego pakietu Windows Server 2016 Standard 2-Core Package, ale także jego regularne używanie nie narusza żadnych obowiązujących przepisów prawa. Obecne przepisy zezwalają zarówno na handel używanym oprogramowaniem firmy Microsoft, jak i na jego użytkowanie, ponieważ w firmie Wiresoft pochodzi ono z zasobów licencyjnych firmy. Potwierdzają to wielokrotnie różne orzeczenia sądowe.

Skąd pochodzi używane oprogramowanie dla pakietu Windows Server 2016 Standard 2-Core?

pakiety 2-Core dla Windows Server 2016 Standard w firmie Wiresoft pochodzą od firm lub organizacji, które zazwyczaj zakupiły je jako nowe, a następnie sprzedały firmie Wiresoft. Powodem tego może być na przykład stosowanie w całej firmie nowszej wersji oprogramowania lub korzystanie ze sprzętu serwerowego z mniejszą liczbą rdzeni. Takie pakiety 2-rdzeniowe są zawsze oferowane w Wiresoft Shop jako oprogramowanie używane, nawet jeśli można je wykorzystać jak nową licencję.

Co z bezpieczeństwem kupującego w przypadku używanego oprogramowania Windows Server 2016 Standard?

Ten pakiet Windows Server 2016 Standard 2-Core Package, podobnie jak każde inne używane oprogramowanie firmy Wiresoft, oferuje zwykłe bezpieczeństwo kupującego poprzez natychmiastowe pobranie pakietu oprogramowania po zakończeniu procesu płatności, a także natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencyjnego - tak jak w przypadku nowego oprogramowania.

Czy używane oprogramowanie firmy Wiresoft ma jakieś inne zalety?

Tak: Klienci firmy Wiresoft korzystają przede wszystkim ze znacznie niższej ceny przy zakupie używanego oprogramowania; dzięki temu zyskują przewagę ekonomiczną, ponieważ zarówno firmy, jak i osoby prywatne mogą uzupełniać lub aktualizować swoje zasoby oprogramowania w sposób bardziej ekonomiczny niż w przypadku nowego oprogramowania. Używane oprogramowanie firmy Wiresoft może zatem przyczynić się do obniżenia kosztów operacyjnych, ponieważ zapewnia również bezpieczeństwo audytu dzięki pełnej ewidencji wszystkich nabywców!

W sklepie Wiresoft Software Shop znajdziesz nie tylko 2-rdzeniowy pakiet Windows Server 2016 Standard Edition, ale także odpowiedni pakiet 16-rdzeniowy dla podstawowego licencjonowania Twojego Windows Server. Jeśli wzrasta zapotrzebowanie na wirtualizację aplikacji, można sięgnąć po Windows Server 2016 Datacenter Edition, a także po najnowszą wersję: Windows Server 2019, które również są dostępne w Wiresoft. Ponadto w naszej ofercie używanego oprogramowania można znaleźć również niezbędne licencje dostępu klienta (CAL), a także wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi korzyściami firmy Wiresoft. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące prawidłowego licencjonowania systemu Windows Server 2016 Standard z pakietami 2-rdzeniowymi, skorzystaj z naszych kompetentnych porad na czacie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie