Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL
kup 25 licencji User CALs dla Microsoft Windows Server 2019 jako licencje używane W przypadku licencjonowania edycji standardowej lub edycji dla centrum danych systemu Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji serwerowych opartych...
1 950,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL
Kup Device CAL dla Microsoft Windows Server 2019 używany W przypadku Standard- lub Datacenter edition of Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji na rdzenie serwera, wymagana jest również licencja na dostęp klienta dla każdego...
94,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 USER CAL
Kupuj licencje User CALs dla Microsoft Windows Server 2019 jako licencje używane W przypadku licencjonowania serwera Standard- lub Datacenter-Edition of Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji na serwer bazujący na rdzeniu dla...
94,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL
kup 5 licencji User CALs dla Microsoft Windows Server 2019 jako licencje używane W przypadku licencjonowania edycji standardowej lub edycji dla centrum danych systemu Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji serwerowych opartych na...
427,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL
kup 10 licencji User CALs dla Microsoft Windows Server 2019 jako licencje używane W przypadku licencjonowania edycji standardowej lub edycji dla centrum danych systemu Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji serwerowych opartych...
794,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL
kup 5 pakietów Device CAL dla Microsoft Windows Server 2019 używanych W przypadku wersji Standard lub Datacenter Edition systemu Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji na rdzenie serwera, wymagana jest również licencja na dostęp...
427,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL
kup 10 pakietów Device CAL dla Microsoft Windows Server 2019 używanych W przypadku wersji Standard lub Datacenter Edition systemu Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji na rdzenie serwera, wymagana jest również licencja na dostęp...
794,90 zł *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL
25 pakietów Device CAL dla Microsoft Windows Server 2019 kup używane W przypadku wersji Standard lub Datacenter Edition systemu Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji na rdzenie serwera, wymagana jest również licencja na dostęp...
1 950,90 zł *

Nowe funkcje i właściwości Windows Server 2019 w skrócie

CAL-y urządzeń i użytkowników dla Windows Server 2019 pozwalają na wykorzystanie wielu ulepszeń, a także wielu dodatków i ważnych nowych funkcji, które w szczególności jeszcze lepiej wspierają wirtualizację. Podobnie jak w przypadku Windows 10, ekspresowe aktualizacje skracają czas instalacji, a także zmniejszają liczbę niezbędnych restartów.

Ponadto SDN (Software Defined Networking) dla Windows Server 2019 umożliwia nie tylko centralną konfigurację fizycznych urządzeń sieciowych, takich jak routery i przełączniki, ale także wirtualnych urządzeń sieciowych, takich jak bramy, oraz dynamiczne zarządzanie nimi. Dzięki SDN, Windows Server 2019 oferuje, oprócz monitorowania firewalli, również możliwość peeringowania dwóch sieci w celu połączenia ich niemalże bezproblemowo. Funkcja Datagram Transport Layer Security (DTLS) jest dostępna w celu bezpiecznego szyfrowania sieci wirtualnych z wykorzystaniem sieci szyfrowanych.

Usługi Azure dla Windows Server 2019

Nowe zintegrowane funkcje hybrydowe zostały zaprojektowane w szczególności w celu dalszej integracji usług Microsoft Azure i ułatwienia ich użytkowania. Ścisła współpraca pomiędzy Windows Server i Microsoft Azure pozwala na łatwą synchronizację danych i korzystanie z dodatkowych usług, takich jak Azure Update Management, Azure Backup dla łatwego tworzenia kopii zapasowych danych i Azure Site Recovery. Dzięki zintegrowanej karcie sieciowej Azure, lokalny serwer może być podłączony do wirtualnej sieci Azure w Azure Cloud.

Asystent migracji pamięci masowej nie tylko ułatwia przejście na Windows Server 2019, ale także migrację serwera wraz z danymi do chmury. Azure File Sync działa jako możliwe miejsce przechowywania.

Ponadto, nowe funkcje Hyper-Converged Infrastructure (HCI) idealnie nadają się do wirtualizacji serwerów i komputerów stacjonarnych. Platformy HCI są nie tylko łatwe do wdrożenia, ale także do zarządzania i skalowania. HCI w Windows Server 2019 zmniejsza tym samym złożoność, a co za tym idzie, również dostarczanie infrastruktury IT.

Dalsze korzyści z Windows Server 2019

Usługi kontenerowe stają się coraz ważniejsze w procesie wirtualizacji i wdrażania aplikacji. W tym celu, Windows Server 2019 oferuje rozszerzone możliwości, zwłaszcza dla Kubernetu i Linuksa. Lepsza integracja Linuksa jest osiągnięta dzięki ekranowanym maszynom wirtualnym, jak również dzięki opcji zarządzania serwerem Linuksa za pomocą poleceń Linuksa przez Windows. Dystrybucje Linuksa zostały również zintegrowane z instalacją Windows.

System Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) został również udoskonalony w celu ochrony poufnych danych i wczesnego wykrywania ataków.

Linux i obsługa w Windows Server 2019

PlatformaWindows Server Platform 2019 oferuje teraz również bardziej wszechstronną obsługę kontenerów lub kuberów. Windows Linux i Windows mogą być używane równolegle i zarządzane za pomocą Kubernetesa, który został wzbogacony o nowe funkcje, takie jak Container Networking. Ponadto poprawiono również poszczególne obrazy kontenerów. Obraz kontenera "okna" jest również nowy, ma on większy zakres funkcji niż poprzednie obrazy.

Bezpośredni dostęp do przestrzeni dyskowej i repliki pamięci masowej dla Windows Server 2019

W zależności od wersji,Windows Server 2019 oferuje różne funkcje pamięci masowej dla CAL-ów urządzeń i użytkowników. CAL-y dla Datacenter Edition zawierają wszystkie powiązane funkcje, takie jak Storage Spaces Direct, natomiast CAL dla Standard zawiera Storage Replica.

Storage Replica w Windows Server 2019 nie tylko zapobiega utracie danych na poziomie systemu plików, ale także minimalizuje czas przestoju dzięki funkcji Disaster Preparedness. Nie tylko synchroniczna, ale również asynchroniczna replikacja przez replikę pamięci masowej jest dostępna dla replikacji danych: Podczas gdy w replikacji synchronicznej, replika pamięci masowej odzwierciedla dane do fizycznej lokalizacji z woluminami zabezpieczonymi przed awarią, w replikacji asynchronicznej odbywa się to za pomocą łączy sieciowych o większych opóźnieniach między lokalizacjami.

Dzięki Storage Spaces Direct w wersji dla centrów danych, lokalne przechowywanie danych z serwerów może być połączone w wirtualny klaster. Węzły w klastrze mają różne dyski fizyczne, komunikacja pomiędzy poszczególnymi dyskami lub systemami odbywa się za pomocą protokołu SMB.

Ponadto, S2D upraszcza wdrożenie i administrację systemów pamięci masowej zdefiniowanych programowo (SDS) oraz umożliwia tworzenie skalowalnych, wysoce dostępnych systemów pamięci masowej.

Zwiększone bezpieczeństwo w Windows Server 2019

Kradzieże danych wrażliwych i nieautoryzowany dostęp do nich są nadal jednym z najczęstszych zagrożeń dla firm. Aby temu zapobiec, Windows Server 2019 oferuje teraz ulepszone narzędzia. Należą do nich kontroler domeny i Windows Defender, który został wzbogacony o nowe funkcje, takie jak Exploit Guard, do monitorowania dostępu do sieci oraz dokumentów i folderów w niej zawartych. Funkcje bezpieczeństwa Azure AD, takie jak Azure AD Banned Password Protection i Azure AD Password Protection, chronią również lokalny Active Directory.

Na szczególną uwagę zasługuje również Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP): Dzięki ulepszonym mechanizmom ochrony i szyfrowaniu zarówno danych, jak i serwerów plików, Windows Server 2019 oferuje jeszcze bardziej kompleksową ochronę przed atakami typu root kit i zero-day.

Ekranowane maszyny wirtualne (ang. Shielded Virtual Machines - VM) umożliwiają również wdrożenie i silną ochronę wysoce bezpiecznych infrastruktur wirtualizacji. Maszyny wirtualne ekranowane oferują wszechstronne funkcje służące do ekranowania serwera wirtualnego i jego krytycznych danych oraz do uniemożliwienia dostępu do niego lub jego kradzieży osobom nieupoważnionym lub atakującym. Dzięki ekranowanej maszynie wirtualnej w Windows Server 2019 wszystkie dane, które są przechowywane w publicznej chmurze, są chronione.

Kupić CALs dla Server Edition 2019 od Wiresoft

System licencyjny Microsoft oferuje CALs (Client Access License) do użytku Standard lub Datacenter Edition of Server 2019. W tym modelu licencjonowania pozwolenie na używanie (licencjonowanie) oprogramowania jest oddzielone od jego wdrożenia. Aby móc korzystać z usług i funkcji Microsoft Server 2019, wymagana jest zatem odpowiednia liczba połączeń CAL.

CAL przyznaje dostęp do serwera Windows Server 2019 tylko autoryzowanym użytkownikom lub urządzeniom, a odmawia dostępu do serwera osobom trzecim, które nie posiadają odpowiedniej licencji dostępu - oznacza to również większe bezpieczeństwo i chroni poufne dane zarówno przed pracownikami własnej firmy, jak i przed osobami trzecimi.

Połączenia telefoniczne użytkowników oraz połączenia telefoniczne urządzeń dla serwera 2019 - różnice

Client Access License firmy Microsoft oferuje kilka korzyści: Licencja CAL pozwala na elastyczne i zorientowane na zapotrzebowanie zarządzanie prawami użytkowników. Można również łączyć CAL-y urządzeń i CAL-y użytkowników. CAL dla Windows Server 2019 może być również użyty do uzyskania dostępu do starszej edycji serwera - ale nie na odwrót.

Wiresoft oferuje zarówno licencje dostępu klienckiego dla wersji Standard 2019 oraz dla serwerów Datacenter: User CALs i Device CALs lub licencje związane z użytkownikami i urządzeniami. To, który rodzaj licencji jest najbardziej odpowiedni w każdym indywidualnym przypadku, zależy od szeregu czynników, które pokrótce wyjaśniono poniżej.

Windows Server User CAL

Microsoft User CAL dla serwera Windows umożliwia dostęp tylko do jednego konkretnego użytkownika w danym czasie. Dlatego CAL użytkownika nie jest związany z konkretnym urządzeniem. Ma to tę zaletę, że umożliwia dostęp do serwera z komputera w miejscu pracy w firmie LUB z innego urządzenia końcowego, które jest używane na przykład w drodze (laptop lub tablet) lub w biurze domowym. Dzięki temu użytkownicy CAL-ów korzystają z Windows Server 2019 szczególnie elastycznie i mobilnie.

Windows Server Device CAL

Microsoft Device CAL jest formularzem licencyjnym specyficznym dla danego urządzenia. Oznacza to, że tylko jedno urządzenie otrzymuje prawa dostępu do serwera. Może to być na przykład używany lokalnie komputer w siedzibie firmy LUB laptop lub tablet. Dzięki Device CAL, zaletą jest to, że każdy użytkownik, który może korzystać z tego licencjonowanego komputera itp. może również uzyskać dostęp do serwera.

Która forma licencji - Device CAL lub User CAL - albo kombinacja obu typów CAL jest bardziej praktyczna dla firmy, oczywiście zależy od rzeczywistej struktury stacji roboczych. Dlatego oprócz liczby pracowników ważny jest również główny sposób wykorzystania Windows Server 2019 w przedsiębiorstwie:

Jeśli pracownicy uzyskują dostęp do serwera Windows głównie z miejsca pracy w firmie, bardziej odpowiednie jest wywołanie wywołania Device CAL. Jeżeli natomiast pracownicy korzystają głównie z różnych urządzeń lub stacji roboczych - w firmie, ale także w biurze domowym itp. - aby uzyskać dostęp do serwera, CAL użytkownika lepiej odzwierciedla wymagania dotyczące użytkowania.

Kup CALs dla Windows Server 2019 tanio w Wiresoft

Wiresoft oferuje niedrogie urządzenia i połączenia CAL użytkowników dla Windows Server 2019 do zakupu. Pozwala to na elastyczne pokrycie lub uzupełnienie indywidualnych potrzeb dla obu rodzajów licencji. Po prostu skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencji na Microsoft Server 2019. Chętnie doradzimy Państwu w zakresie indywidualnej, niedrogiej kombinacji CAL.

Wszystkie licencjonowane produkty firmy Microsoft dostępne w ofercie Wiresoft są oryginalnymi europejskimi urządzeniami lub CAL-ami użytkowników. Korzystasz z zalet cenowych niewykorzystanych licencji na oprogramowanie, które zostały zakupione przez Wiresoft od innych firm i sprawdzone pod kątem autentyczności. Wielu zadowolonych klientów potwierdziło zalety zakupu licencji od Wiresoft. W celu uzyskania dalszych informacji na temat naszej oferty CAL dla Windows Server 2019 prosimy o kontakt.