Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL

140,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10074
 • R18-05767
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Microsoft Windows Server 2019 Device-CAL Dzięki Microsoft Windows Server 2019, użytkownik...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2019 Device-CAL

Dzięki Microsoft Windows Server 2019, użytkownik ma teraz do dyspozycji najnowszą wersję oprogramowania serwerowego, która nie tylko odpowiada za tworzenie i konserwację serwerów, ale również wnosi ze sobą wiele innych funkcji, które znacznie ułatwiają zadania i czynności z serwerami. Ten artykuł wyjaśnia o co chodzi z tym oprogramowaniem i gdzie może być ono używane. Daje on również wskazówki, jak go zainstalować, aby można było to zrobić bez żadnych problemów.

Czym dokładnie jest Microsoft Windows Server 2019 i do czego jest potrzebne to oprogramowanie?

W dzisiejszym świecie serwery są odpowiedzialne za wiele działań, które działają w tle i znacznie ułatwiają ludziom życie. Na przykład, chmura jest zawsze obsługiwana przez serwer - nawet e-maile są wysyłane przez serwery lub przechowywane na nich. Taki serwer wymaga również systemu operacyjnego, a Microsoft Windows Server jest jednym z możliwych systemów operacyjnych, które można wykorzystać do stworzenia i utrzymania serwera.
Użytkownik może następnie skonfigurować serwer i przypisać do niego różnych użytkowników i zadania. Dzięki temu inni użytkownicy lub pracownicy w firmie mogą korzystać z serwera do tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych lub zlecać wykonanie obliczeń na serwerze. Microsoft Windows Server jest odpowiedni nie tylko dla większych firm, ale także dla mniejszych firm lub osób prywatnych. Strona internetowa może być również tworzona przy użyciu Microsoft Windows Server.
Nowa wersja Windows Server integruje również kilka narzędzi z systemu operacyjnego Linux, takich jak SSH czy Curl, które znacznie ułatwiają pracę z innymi systemami operacyjnymi.

Na ilu urządzeniach może być używane to oprogramowanie?

To oprogramowanie jest tak zwanym "Device Cal". Oznacza to, że instalacja Microsoft Windows Server jest związana z konkretnym komputerem przez jego adres MAC. Jednakże, dowolna liczba użytkowników może zalogować się do komputera i korzystać z serwera. Instalacja na drugim komputerze nie jest możliwa. Oprócz tej licencji "Device Cal" istnieje również tzw. "User Cal". Dzięki tej licencji Microsoft Windows Server jest związany z określonym użytkownikiem, ale użytkownik może zalogować się na dowolnym komputerze, na którym zainstalowany jest system operacyjny. W zależności od aplikacji, można tu wybrać odpowiednią licencję.

Czy komputer musi spełniać pewne wymagania, aby mógł pracować na nim Microsoft Windows Server?

Sprzęt serwera musi spełniać pewne warunki, aby Microsoft Windows Server mógł działać. Przede wszystkim, procesor powinien mieć szybkość zegara co najmniej 1,4 GHz. Większa szybkość zegara może znacznie zwiększyć wydajność i szybkość systemu. Ponadto, do zainstalowania serwera Windows wymagane jest około 512 MB pamięci RAM i co najmniej 32 GB miejsca na dysku twardym. Więcej pamięci RAM i SSD może również zwiększyć wydajność systemu i przyspieszyć pracę z Microsoft Windows Server.
Ponadto serwer musi mieć dostęp do Internetu, który zazwyczaj jest realizowany przez kartę Ethernet lub kartę WLAN. W większości przypadków adaptery te są już zainstalowane na serwerze.

Jaka jest procedura instalacji Microsoft Windows Server?

System operacyjny może być zainstalowany z płyty CD lub pamięci USB. Podczas instalacji użytkownik jest zazwyczaj wspierany przez kreatora, który prowadzi go przez instalację. Tutaj użytkownik może również wybrać, czy system ma być wtedy sterowany przez GUI czy przez linię poleceń. Ta ostatnia opcja jest bardzo przydatna dla zaawansowanych użytkowników. Podczas instalacji ważne jest, aby nośnik był uruchamiany, tak aby komputer rozpoznał go podczas uruchamiania i rozpoczął instalację. Jeśli instalacja nie rozpocznie się automatycznie, należy sprawdzić ustawienia w BIOS-ie tak, aby płyta CD lub pamięć USB znalazły się na pierwszej liście wśród nośników startowych.
Później do serwera można również uzyskać dostęp przez bezpieczne połączenie SSH, dzięki czemu praca na serwerze może być wykonywana zdalnie z innego komputera.
Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany