Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL

136,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10074
 • R18-05767
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Kup Device CAL dla Microsoft Windows Server 2019 używany W przypadku wersji Standard lub...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL"

Kup Device CAL dla Microsoft Windows Server 2019 używany

W przypadku wersji Standard lub Datacenter Edition systemu Microsoft Windows Server 2019, oprócz licencji na rdzenie serwera, wymagana jest również licencja na dostęp klienta dla każdego urządzenia końcowego, za pośrednictwem którego ma być uzyskiwany dostęp do usług serwera: Do tego celu służy Windows Server 2019 Device CAL, za pomocą którego konkretny komputer (PC, laptop itp.) zarejestrowany w tym celu otrzymuje odpowiednie prawa dostępu.

Licencje podstawowe dla Windows 2019 Server Standard lub Datacenter nie zawierają żadnych praw użytkownika, dlatego należy je zakupić oddzielnie w postaci Device CAL; każdy użytkownik, który jest upoważniony do korzystania z urządzenia końcowego w nie wyposażonego, może następnie użyć go do uzyskania dostępu do serwera Windows.

Używane Device CALs dla Windows Server 2019 są dostępne w Wiresoft nie tylko w niższej cenie niż licencje dostępu do klienta oferowane jako nowe w handlu oprogramowaniem, ale również są dostępne pojedynczo zamiast w wagach. Te używane urządzenia Device CALs mają taką samą funkcjonalność jak licencje Device Client Access Licences dla Windows Server 2019 dostępne w oficjalnym programie licencjonowania wolumenowego firmy Microsoft.

Korzystaj ze wszystkich funkcji MS Windows Server 2019 za pomocą używanego Device CAL

Windows Server 2019 jest oparty na systemie Windows 10 i oferuje wiele nowych funkcji zarówno w wersji Standard, jak i Datacenter Editions, zwłaszcza w zakresie korzystania z aplikacji opartych na chmurze. Zintegrowany Software Defined Networking (SDN) oferuje możliwości nie tylko centralnej konfiguracji fizycznych urządzeń sieciowych, takich jak routery i przełączniki, ale również wirtualnych urządzeń sieciowych, takich jak bramy, w tym dynamicznego zarządzania. Dodatkowo, w Windows Server 2019 możliwe jest peeringowanie dwóch sieci, dzięki czemu są one niemal bezproblemowo połączone. Inne ciekawe funkcje, które są również dostępne dla użytkowników posiadających konto Used Device CAL, to m.in:

 • Encrypted Networks i Datagram Transport Layer Security (DTLS) do bezpiecznego szyfrowania w sieciach wirtualnych
 • Hyper-Converged Infrastructure (HCI) zmniejsza złożoność i upraszcza wdrażanie infrastruktury IT
 • Zoptymalizowane wykorzystanie systemu Linux z osłoniętymi maszynami wirtualnymi
 • Usługi kontenerowe Kubernetes
 • Advanced Threat Protection do wczesnego wykrywania ataków i ochrony wrażliwych danych
 • Storage Spaces Direct umożliwia agregację lokalnych serwerowych magazynów danych w wirtualny klaster
 • Replika pamięci masowej ogranicza utratę danych na poziomie systemu plików
 • Gotowość na wypadek katastrofy minimalizuje również czas przestoju

Najważniejsze informacje o używanych kartach Device CALs dla Windows Server Standard i Datacenter Edition 2019 w skrócie

Nawet jako Used Software, Device CAL od Wiresoft posiada te same opcje dostępu, aby móc korzystać z funkcji dostępnych w obu edycjach Windows Server 2019: Szczególnie małym i średnim przedsiębiorstwom oraz organizacjom oferuje to tanią alternatywę wyposażenia pracowników w licencje dostępowe Windows Server dla urządzeń końcowych, również dlatego, że umożliwia indywidualne licencjonowanie.

Informacje na temat licencjonowania systemu Windows Server 2019 za pomocą CALs

Dla edycji Standard i Datacenter, Microsoft Licence Management oferuje alternatywną opcję licencjonowania Windows Server 2019 przez poszczególne rdzenie/procesory; w ten sposób należy uzupełnić o licencjonowanie urządzeń końcowych (lub użytkowników) lub. Wynika to z faktu, że takie licencje CAL zawarte w licencji serwerowej są przeznaczone wyłącznie dla administratorów, a nie do typowego korzystania z usług serwera Windows, w związku z czym każde pojedyncze urządzenie końcowe wymaga do tego odpowiedniej licencji dostępowej (Device CAL). To Device CAL musi odpowiadać identycznej lub wyższej wersji serwera Windows - więcej szczegółów na temat scenariuszy poniżej.

W związku z tym tylko ta licencja na dostęp klienta dla danego urządzenia uprawnia użytkownika do korzystania z funkcji systemu Windows Server w wersji 2019 na urządzeniu końcowym z systemem Windows. Poza prawami dostępu do środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2019, CAL nie zawiera żadnego innego oprogramowania, które musi zostać zainstalowane w pierwszej kolejności.

Jakie są zalety Device CALs dla Windows Server 2019 Standard i Datacenter Edition?

Po pierwsze, licencjonowanie Windows Server 2019 oparte na CAL umożliwia elastyczne i dostosowane do potrzeb zarządzanie prawami do danych komputerów. Szczególnie używane licencje dostępowe na urządzenia stanowią dla małych i średnich przedsiębiorstw bardziej ekonomiczną alternatywę dla korzystania z usług Windows Server: Dzieje się tak dlatego, że nie ma ograniczeń związanych ze skalowaniem, dzięki czemu licencje na dostęp klienta muszą być zakupione tylko dla takiej liczby pracowników, jaka jest rzeczywiście potrzebna. Model licencjonowania firmy Microsoft oferuje łącznie dwa rodzaje CAL-ów dla systemu Windows Server 2019:

 • Device CAL dla Windows Server 2019: nadaje dedykowanemu urządzeniu końcowemu (PC, laptop, tablet, telefon) prawa dostępu do serwera
 • User CAL dla Windows Server 2019: daje prawa dostępu do serwera dedykowanemu użytkownikowi

Możliwe jest również równoległe korzystanie z CAL użytkownika i CAL urządzenia.

Uwaga zgodność wersji dla Device CALs dla Windows Server 2019!

Device CAL for Windows Server 2019 nie tylko wyposaża urządzenie końcowe w prawa dostępu do systemu Windows Server 2019, ale również obejmuje dostęp do starszych wersji, takich jak 2016 (downgrade). Dzięki temu Server Device CAL 2019 ma przewagę nad starszymi wersjami Device CAL, które odnoszą się do poprzedniej wersji systemu Windows Server 2019, ponieważ takiej wersji nie można użyć w celu uzyskania dostępu do systemu Windows Server w wersji 2019 (uaktualnienie). Nawet jeśli obecnie nie ma nowszych Device CALs dla Windows Server niż wersja 2019, należy zawsze zwracać uwagę na kompatybilność licencji serwerowej i licencji dostępu klienta.

Co jeszcze jest ważne przy licencjonowaniu Windows Server 2019 z używanym Device CAL?

Jak już wspomniano, Device CAL przyznaje prawa dostępu do systemu Windows Server 2019 tylko jednemu urządzeniu końcowemu (device). Po zarejestrowaniu CAL właśnie na tym urządzeniu, licencji nie można już przenieść na inny komputer. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i użycie Device CAL jako User CAL. Dopuszczalne jest jednak równoległe korzystanie z Device CALs i Device CALs w celu korzystania z Windows Server 2019.

Te postanowienia systemu licencjonowania Microsoft CAL mają na celu zapobieganie niewłaściwemu dostępowi do systemu Windows Server 2019. W ten sposób zapewniają większe bezpieczeństwo dla firmy i jej danych, ponieważ nielicencjonowane lub obce urządzenia końcowe nie mają dostępu do danych.

Jakie są różnice między Device CAL a User CAL w systemie Windows Server 2019?

Pod względem funkcjonalności, Device CAL dla Windows Server 2019 zasadniczo nie różni się od User CAL. Każdy z nich oferuje jednak typowe korzyści wynikające z rodzaju dostępu do systemu Windows Server: W tym przypadku istotną rolę odgrywa liczba stacji roboczych w firmie oraz sposób pracy, w jaki korzysta się z serwera Windows: W niektórych MŚP kilku pracowników korzysta na zmianę z jednego urządzenia końcowego, np. w ramach pracy zmianowej, aby uzyskać dostęp do serwera Windows, natomiast w innych środowiskach pracy użytkownicy korzystają w tym celu na zmianę z zupełnie innych urządzeń końcowych.

Pojedyncze urządzenie końcowe z obsługą systemu Windows, do którego uprawnia licencja na urządzenie, może być zatem wykorzystywane do dostępu do serwera przez wszystkich pracowników, którzy mają taką możliwość lub pozwolenie: Jeśli licencjonowane urządzenie końcowe jest przenośnym laptopem lub tabletem, dany pracownik może uzyskać lokalny dostęp do serwera Windows również niezależnie - np. w podróży lub w biurze domowym. Dzięki temu urządzenie CAL może być używane także w podróży.

Wnioski dotyczące urządzeń CAL

Który typ licencji na dostęp klienta dla Windows Server 2019 oferuje więcej korzyści w użytkowaniu w przedsiębiorstwie różni się zatem w zależności od przypadku. Znaczenie ma tutaj liczba pracowników korzystających z serwera Windows w stosunku do dominującego sposobu dostępu za pośrednictwem istniejących urządzeń końcowych: jeśli większość z nich korzysta na przemian z określonego mobilnego urządzenia końcowego lub urządzenia samodzielnego w celu uzyskania dostępu do serwera Windows, rozwiązanie Device CAL oferuje więcej korzyści.

To, czy Device CAL dla Windows Server 2019 oferuje więcej możliwości aplikacji niż User CAL, pokazuje zatem odpowiedni typowy obieg dokumentów w firmie. Wiedza na ten temat powinna stanowić podstawę wyboru CAL przy zakupie odpowiednich licencji na dostęp klienta do systemu Windows Server 2019.

Używane Device CALs dla Microsoft Windows Server 2019 również dostępne od pojedynczej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

Używane Device CALs dla Windows Server 2019 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już od jednej licencji dostępowej dla klienta - nie obowiązują zatem żadne wymogi licencjonowania wolumenowego Microsoft. Oznaczenie CAL jako "używany" nie oznacza żadnych ogólnych wad w zakresie użyteczności, nie tylko dlatego, że oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Info o Device CALs dla Windows Server 2019 jako używanym oprogramowaniu - od Wiresoft

Wszystkie Device CALs dla Windows Server 2019 oferowane z drugiej ręki przez Wiresoft są oryginalnymi licencjami dostępowymi dla pracowników, ponieważ są one również dostępne w ramach programu licencyjnego Microsoft; w przeciwieństwie do nich były one częścią Device Volume Licence dla Windows Server 2019, którą dany poprzedni nabywca, zazwyczaj firma, posiadał jako pierwszą. Licencje dostępowe do urządzeń, które nie są wymagane przez tego nabywcę lub kompletna licencja wolumenowa na urządzenia zostały odsprzedane firmie Wiresoft, przy czym licencja wolumenowa została rozbita na poszczególne licencje. Utworzone w ten sposób licencje dostępu do poszczególnych urządzeń nazywane są oprogramowaniem używanym. Pomimo ich oznaczenia jako "licencje używane", te Device CALs mogą być w pełni wykorzystywane w celu uzyskania dostępu do systemu Windows Server 2019, ponieważ nie różnią się od licencji dostępowej, która nigdy nie była używana, ani pod względem ich funkcjonalności, ani pod względem okresu użytkowania.

Używane oprogramowanie Device CALs dla Windows Server 2019 z gwarancją kupującego

Device CALs dla Windows Server 2019 jako używane oprogramowanie nie tylko oferują klientom Wiresoft przystępną cenowo alternatywę w licencjonowaniu Windows Server, ale są również bezpieczne i legalne! Każdy pojedynczy Device CAL dla Microsoft Windows Server 2019 oferuje Państwu jako klientom zwykłe bezpieczeństwo kupującego poprzez natychmiastowe pobranie, w tym natychmiastową aktywację licencji za pomocą dołączonego klucza licencji woluminu.

Czy zakup i użytkowanie używanego urządzenia Device CAL dla systemu Windows Server 2019 są legalne?

Device CALs dla Windows Server 2019, ale także wszystkie inne licencje dostępowe, które można zakupić w firmie Wiresoft, pochodzą z odpowiedniego zasobu licencyjnego firmy lub organizacji. Z tego powodu zarówno sprzedaż, jak i zakup CAL-i podlegają obowiązującemu ustawodawstwu, które wyraźnie zezwala na handel używanym oprogramowaniem firmy Microsoft, co zostało również wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Dla Ciebie jako klienta, zakup używanych Device CALs dla Windows Server 2019, a także ich użytkowanie zapewnia tym samym bezpieczeństwo prawne, ponieważ ani firma Wiresoft, ani Ty jako kupujący lub użytkownik nie naruszają żadnych przepisów prawa. Używane urządzenia CAL firmy Wiresoft są również odporne na audyt dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Podsumowanie korzyści firmy Wiresoft przy zakupie używanych Device CALs dla Windows Server 2019

Używane Device CALs dla Windows Server 2019 od Wiresoft oferują Ci tanią alternatywę dla wielu ofert innych dostawców oprogramowania - dotyczy to również innych licencji dostępowych

Jak już wskazano, nie ma również ograniczeń dotyczących minimalnej liczby Device CALs, które muszą być zakupione w momencie zakupu, a zatem nie ma zastosowania ewentualna nieelastyczna skala przesuwna dla licencji dostępu klienta. Pozwala to również klientom Wiresoft na obniżenie kosztów licencjonowania dostępu do serwera, ponieważ licencjonują oni tylko rzeczywiste wykorzystanie usług Windows Server.

W sklepie internetowym Wiresoft, oprócz używanych licencji dostępowych do oprogramowania Device CALs dla Windows Server 2019, znajdziesz również User CALs - a także licencje dostępowe klienta dla innych wersji Windows Server oraz inne licencje na oprogramowanie serwerowe, wraz z wymaganymi w każdym przypadku licencjami dostępowymi. W ten sposób możesz również uzupełnić swoje zapasy oprogramowania w innych obszarach po korzystnych cenach o używane licencje firmy Wiresoft i uniknąć w ten sposób dodatkowych kosztów nowego sprzętu oraz problemów z kompatybilnością, które mogą być spowodowane przez niejednolite wersje oprogramowania.

Oprócz Device CALs i oprogramowania serwerowego, w Wiresoft Software Shop znajdziesz również inne produkty oprogramowania Microsoft - ze wszystkimi zaletami, jakie oferuje używane oprogramowanie Wiresoft. W przypadku pytań dotyczących Device CALs for Windows Server 2019 lub innych produktów Microsoft, zachęcamy do skorzystania z naszych kompetentnych porad na czacie lub drogą mailową bądź telefoniczną.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany