Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL

726,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10158
 • 359-06865
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Device CALs dla SQL Server 2019 jako oprogramowanie używane Aby móc korzystać z funkcji...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"

Device CALs dla SQL Server 2019 jako oprogramowanie używane

Aby móc korzystać z funkcji oferowanych przez Microsoft SQL Server 2019, użytkownik bezwzględnie potrzebuje odpowiedniej licencji dostępu klienckiego - np. SQL Server 2019 Device CAL; zawiera ona prawa dostępu dla pojedynczego, zarejestrowanego urządzenia końcowego. Wynika to z faktu, że licencja SQL 2019 Server dla Edycji Standard w wariancie Server/CAL sama w sobie nie zawiera żadnych uprawnień dla użytkowników, te należy dokupić osobno, np. w postaci licencji dostępowej dla urządzenia końcowego. Ten dokument Device CAL przyznaje uprawnienia dostępu do serwera tylko komputerowi, który jest w niego wyposażony.

Jako używane oprogramowanie, SQL Server 2019 Device CALs od Wiresoft mają nie tylko tę wielką zaletę, że są dostępne również pojedynczo, ale także, że mają niższą cenę niż porównywalne oferty od zwykłych dostawców licencji. Posiadają one te same funkcjonalności, co licencje Device Client Access Licences for SQL Server 2019 dostępne w ramach oficjalnego programu licencjonowania wolumenowego Microsoft.

Korzystaj ze wszystkich zalet MS SQL Server 2019 z używanym Device CAL

SQL Server 2019 to obecnie najnowsza wersja platformy bazodanowej firmy Microsoft. Firmy, które korzystają z systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa, oprogramowania ERP lub systemów CRM mogą korzystać ze wszystkich ważnych funkcji baz danych, raportowania i analiz tego potężnego systemu zarządzania relacyjną bazą danych, które są wymagane.

W zależności od edycji, SQL Server 2019 zawiera, oprócz możliwości klastrowania (przypisywania grup) danych, także funkcje monitorowania służące do ich systematycznego rejestrowania podczas przetwarzania ukierunkowanych zapytań do bazy danych. Dzięki SQL Server 2019 Device CAL użytkownicy na dedykowanym urządzeniu końcowym korzystają ze wszystkich zalet oferowanych przez Intelligent Query Processing do przyspieszonego wykonywania zapytań o większe wolumeny danych, a także z nowej funkcji Big Data Cluster z narzędziami do uczenia maszynowego oraz PolyBase do zoptymalizowanego przetwarzania zapytań Transact-SQL z zewnętrznych źródeł danych.

Inne cechy SQL Server 2019:

 • Always Encrypted bezpiecznie szyfruje dane - zarówno klienta, jak i DBMS
 • Inteligentne przetwarzanie zapytań optymalizuje zapytania do dużych zbiorów danych
 • Inteligentna wydajność oferuje większą szybkość wykonywania operacji na bazach danych
 • Zrzuty bazy danych dokumentują potencjalne odchylenia
 • Statystyki ostatniego planu zapytań zapewniają aktualny widok zapytań
 • domyślnie włączona lekka infrastruktura profilowania zapytań
 • Przyspieszone odzyskiwanie baz danych dla szybszego odzyskiwania baz danych po restarcie lub cofnięciu transakcji

Device CALs dla SQL Server 2019 Standard Edition

Nawet z używanym Device CAL od Wiresoft można w pełni korzystać ze zwykłych funkcjonalności i usług SQL Server 2019 Standard Edition: Szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z opcji licencjonowania per serwer/CAL, która składa się z licencji na serwer oraz zmiennej liczby licencji dostępowych (client access licences) na urządzenia.

Model licencjonowania dla SQL Server 2019 z licencjami serwerowymi plus CALs

Opcja licencjonowania SQL Server 2019 plus Device CALs jest zgodna z postanowieniami określonymi przez Microsoft - ten model licencjonowania określany jest jako Server/CAL licensing. Zarządzanie licencjami Microsoft rozróżnia zatem pomiędzy licencjonowaniem serwerów a licencjonowaniem poszczególnych urządzeń końcowych lub użytkowników. Każdy serwer, na którym uruchomiona jest instancja SQL Server, wymaga najpierw licencji Standard Server Licence 2019. Aby uzyskać dostęp do licencjonowanego SQL Server, dla każdego dedykowanegourządzenia końcowego wymagana jest dodatkowo oddzielna licencja dostępowa(Device CAL) identycznej lub wyższej wersji serwera.

Tylko Device CAL upoważnia urządzenie do korzystania z funkcji SQL Server w wersji 2019. Licencja dostępu klienckiego dla urządzeń końcowych nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania, które musi być zainstalowane, a jedynie prawa dostępu w środowisku klient/serwer dla SQL Server 2019.

Zgodność wersji musi być uwzględniona dla Device CALs dla SQL Server 2019

Device CAL dla SQL Server 2019 upoważnia również do dostępu do SQL Server 2017 lub starszej wersji (downgrade). Jednak w odwrotnym przypadku, używając Device CAL starszej wersji SQL Server, takiej jak 2016, aby uzyskać dostęp do wyższej wersji SQL Server, takiej jak 2019, nie jest możliwe. Dlatego należy upewnić się, że podczas korzystania z SQL Server 2019 posiadamy prawidłową wersję Device CALs.

Dlaczego istnieją licencje dostępu klienta dla edycji SQL Server 2019 Standard?

Dla wersji Standard Edition SQL Server 2019 Microsoft opcjonalnie oferuje licencjonowanie oparte na CAL m.in. dla Devices (urządzeń końcowych). Licencjonowanie dostępu do serwera poprzez Device CALs jest bardziej ekonomiczne, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, dla których SQL Server ma mniejszą wydajność, ale jest wystarczający dla ich potrzeb. Dla tego typu wykorzystania SQL Server 2019, model licencjonowania Microsoft oferuje dwa różne typy CALs:

 • SQL Server 2019 Device CAL: nadaje prawa dostępu do serwera na dedykowane urządzenie końcowe (PC, laptop, tablet, mobile)
 • SQL Server 2019 User CAL: wyposaża dedykowanego użytkownika w prawa dostępu do serwera

Wykupienie np. kilku licencji dostępu do klienta urządzenia w celu korzystania z funkcji SQL Server jest wtedy zwykle tańsze niż licencjonowanie serwera według rdzeni.

Jakie cechy szczególne należy uwzględnić przy licencjonowaniu za pomocą Device CALs dla SQL Server 2019?

Device CAL to licencja, dzięki której bardzo konkretne urządzenie końcowe (urządzenie) otrzymuje prawa dostępu do SQL Server 2019. Nie jest możliwa późniejsza zmiana urządzenia końcowego podanego podczas pierwszej rejestracji, jak również zmiana typu przypisania - z Device na User CAL. Ograniczenia te mają na celu zapobieganie niewłaściwemu wykorzystaniu CAL-i i zapewniają większe bezpieczeństwo, ponieważ nieupoważnieni lub obcy użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do serwera firmy.

Jakie są zalety Device CAL dla SQL Server 2019?

Zasadniczo nie ma różnicy w zakresie funkcji między licencją na dostęp klienta opartą na urządzeniu końcowym a licencją dla użytkowników. Odpowiednie zalety stają się widoczne poprzez rodzaj typowych dostępów do SQL Server. Firmy korzystające z serwera SQL zwykle różnią się liczbą lub typem stacji roboczych wykorzystywanych do wspólnych przepływów pracy: Przykładowo, w niektórych projektach kilku pracowników może współdzielić jeden komputer lub korzystać z niego w systemie zmianowym, podczas gdy w innym środowisku pracy jeden i ten sam użytkownik regularnie korzysta z zupełnie innych urządzeń końcowych, aby uzyskać dostęp do serwera SQL.

Fakt, że licencja na urządzenie dla SQL Server 2019 jest powiązana wyłącznie z konkretnym urządzeniem końcowym obsługującym system Windows - zamiast z użytkownikiem w celu wykorzystania prawa dostępu do serwera SQL - powoduje, że w zależności od typu występują różne rodzaje użytkowania: Jeśli jest to mobilne urządzenie końcowe, np. laptop, dany użytkownik może za jego pomocą uzyskać dostęp do SQL Server nie tylko w obrębie firmy, np. w miejscu pracy, ale również poza nią - np. w innej lokalizacji firmy lub w biurze domowym. W przypadku komputera PC dostęp odbywa się oczywiście zawsze w tym samym miejscu.

Wniosek

To, który typ CAL dla SQL Server 2019 oferuje więcej możliwych zastosowań w danej firmie, różni się w zależności od dominującego scenariusza zastosowania. Decyzja o rodzaju licencjonowania dostępu klienta musi być podjęta jeszcze przed zakupem, ponieważ jak już wspomniano, Device CAL dla SQL Server nie może być później zmieniony na User CAL lub odwrotnie.

Znaczenie ma nie tylko liczba pracowników, ale również sposób, w jaki urządzenia końcowe są wykorzystywane: Jeśli wielu pracowników korzysta na zmianę z tego samego komputera, aby uzyskać dostęp do SQL Server, czy to wewnętrznie, czy zewnętrznie lub mobilnie, wtedy licencjonowanie z Device CALs oferuje więcej korzyści. Device CALs są zatem odpowiednią formą licencjonowania, jeśli tylko kilku pracowników regularnie uzyskuje dostęp do serwera SQL na zmianę za pośrednictwem jednego urządzenia końcowego.

Kupuj Device CALs dla Microsoft SQL Server 2019 już od jednej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

Device CALs dla SQL Server 2019 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już od jednej licencji dla jednego użytkownika - oferta jako oprogramowanie używane jest znacznie tańsza niż porównywalna nowa licencja, przy czym stan "używany" CAL nie oznacza żadnych wad w zakresie użyteczności, gdyż oprogramowanie nie może się zużywać.

Jakie są używane urządzenia Device CALs dla SQL Server 2019?

Device CALs for SQL Server 2019 oferowane w sklepie internetowym Wiresoft są oryginalnymi licencjami dostępowymi w wersji dostępnej w ramach programu licencyjnego Microsoft; z tą różnicą, że stanowiły one kiedyś część licencji wolumenowej SQL Server 2019 dla urządzeń końcowych zakupionej przez firmę, która odsprzedała firmie Wiresoft niepotrzebne licencje dostępowe dla pojedynczych urządzeń lub licencję wolumenową. Ta dawna licencja wolumenowa została rozbita i przekształcona w licencje indywidualne, w procesie tym Device CALs zostały oznaczone jako oprogramowanie używane lub Used Software. Jak już wspomniano, oznaczenie to nie oznacza jakiegokolwiek zużycia oprogramowania Device CAL dla SQL Server, nie oznacza ograniczenia jego funkcjonalności ani możliwości korzystania z niego przez nieograniczony czas.

Jakie zabezpieczenia oferują używane urządzenia Device CALs dla SQL Server 2019?

Kupowanie używanego oprogramowania, takiego jak Device CALs dla SQL Server od Wiresoft jest nie tylko tańsze dla klientów, ale również bezpieczne! Nie tylko otrzymujesz pojedynczy Device CAL dla Microsoft SQL Server 2019 w cenie niższej niż odpowiadające mu nowe oprogramowanie, ale także masz bezpieczeństwo kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu po dokonaniu płatności oraz aktywacji licencji za pomocą dołączonego klucza licencji objętościowej.

Device CALs dla SQL Server 2019 dostępne w Wiresoft pochodzą z zapasów licencji różnych firm. Dlatego do handlu używanym oprogramowaniem stosuje się zwykłą jurysdykcję. To wyraźnie aprobuje handel używanym oprogramowaniem, co zostało wyraźnie potwierdzone przez różne orzeczenia sądowe.

Dla Ciebie jako klienta zakup Microsoft Device CALs for SQL Server 2019 lub innych oferowanych przez firmę Wiresoft licencji dostępowych dla klientów oraz korzystanie z używanego oprogramowania oznacza bezpieczeństwo prawne, ponieważ nie są naruszane żadne przepisy prawa. A dzięki pełnemu potwierdzeniu wszystkich kupujących, używane CALe od Wiresoft są również odporne na audyt!

Korzyści przy zakupie używanych urządzeń Device CALs dla SQL Server 2019

Oferowanie Device CALs dla SQL Server 2019 lub innych CALs jako Used Software od Wiresoft nie tylko zapewnia naszym klientom tanią alternatywę dla innych ofert, ale także daje im swobodę decydowania o dokładnej liczbie Device CALs potrzebnych do dokładnego licencjonowania korzystania z usług SQL Server, zamiast bardziej niepraktycznego warstwowania licencji, co pozwala obniżyć koszty licencjonowania.

Szeroka oferta Used Software CALs w sklepie internetowym Wiresoft obejmuje Device CALs, a także User CALs dla SQL Server 2019 oraz starsze wersje licencji dostępowych dla MS SQL Server wraz z dopasowanymi licencjami serwerowymi. W ten sposób można uniknąć zakupu nowego sprzętu lub ewentualnych problemów z kompatybilnością. Skorzystaj z szerokiej oferty używanego oprogramowania dla różnych CALs dla SQL Server itp. w firmie Wiresoft!

W Wiresoft Software Shop znajdziesz Device CALs dla SQL Server 2019, jak również licencje client access dla innego oprogramowania Microsoft Server - zawsze w korzystnej cenie jako oprogramowanie używane i nadające się do natychmiastowego użycia poprzez natychmiastowe pobranie i aktywację. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Device CALs for SQL Server 2019 lub jakiegokolwiek innego produktu Microsoft, po prostu skorzystaj z porad naszych ekspertów na czacie lub przez e-mail lub telefon.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany