Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10158
 • 359-06865
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
490,90 zł * 543,90 zł * (9,74% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Device CAL
System  SQL Server 
CAL Device CAL
Zakres dostawy ID licencji + Kod uwierzytelniający 
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki


Aby móc korzystać z funkcji oferowanych przez Microsoft SQL Server 2019, użytkownik musi posiadać odpowiednią licencję dostępu klienta - np. SQL Server 2019 Device CALto zawiera prawa dostępu dla pojedynczego, zarejestrowanego urządzenia końcowego. Dzieje się tak dlatego, że licencja na serwer SQL 2019 dla edycji Standard w wariancie Server/CAL sama w sobie nie zawiera żadnych praw użytkownika; muszą one zostać zakupione oddzielnie, np. w formie licencji dostępowej dla urządzenia końcowego. Ta strona Device CAL przyznaje uprawnienia do dostępu do serwera tylko komputerowi, który jest w nią wyposażony.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"

Device CALs dla SQL Server 2019 jako oprogramowanie używane

Aby móc korzystać z funkcji oferowanych przez Microsoft SQL Server 2019, użytkownik bezwzględnie musi posiadać odpowiednią licencję dostępu klienckiego - np. SQL Server 2019 Device CAL; zawiera ona prawa dostępu dla pojedynczego, zarejestrowanego urządzenia końcowego. Wynika to z faktu, że licencja SQL 2019 Server dla edycji Standard w wariancie Server/CAL sama w sobie nie zawiera żadnych uprawnień dla użytkowników; należy je zakupić oddzielnie, np. w postaci licencji dostępowej dla urządzenia końcowego. Ten dokument Device CAL przyznaje uprawnienia dostępu do serwera tylko komputerowi, który jest w niego wyposażony.

Jako używane oprogramowanie, SQL Server 2019 Device CALs od Wiresoft mają nie tylko tę wielką zaletę, że są dostępne również pojedynczo, ale także, że mają niższą cenę niż porównywalne oferty od zwykłych dostawców licencji. Posiadają one te same funkcjonalności, co licencje Device Client Access Licenses for SQL Server 2019 dostępne w ramach oficjalnego programu Microsoft Volume Licensing Program.

Wykorzystaj wszystkie zalety MS SQL Server 2019 dzięki używanemu urządzeniu Device CAL

SQL Server 2019 to obecnie najnowsza wersja platformy bazodanowej firmy Microsoft. Firmy korzystające z systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa, oprogramowania ERP lub systemów CRM mogą korzystać ze wszystkich ważnych funkcji baz danych, raportowania i analiz tego potężnego systemu zarządzania relacyjną bazą danych.

W zależności od edycji, SQL Server 2019 oprócz możliwości klastrowania (przypisywania grup) danych, zawiera funkcje monitorujące ich systematyczne gromadzenie podczas przetwarzania ukierunkowanych zapytań do bazy danych. Dzięki SQL Server 2019 Device CAL, użytkownicy na dedykowanym urządzeniu końcowym korzystają ze wszystkich korzyści oferowanych przez Intelligent Query Processing do przyspieszonych zapytań o większe wolumeny danych, a także z nowej funkcji Big Data Cluster z narzędziami do uczenia maszynowego oraz PolyBase do zoptymalizowanego przetwarzania zapytań Transact-SQL z zewnętrznych źródeł danych.

Inne funkcje SQL Server 2019:

 • Always Encrypted bezpiecznie szyfruje dane - zarówno klienta, jak i DBMS
 • Inteligentne przetwarzanie zapytań optymalizuje zapytania do dużych zbiorów danych
 • Inteligentna wydajność zapewnia szybsze wykonywanie operacji na bazach danych
 • Zrzuty bazy danych dokumentują potencjalne rozbieżności
 • Statystyki ostatniego planu zapytań zapewniają aktualny widok zapytań
 • domyślnie włączona lekka infrastruktura profilowania zapytań
 • Przyspieszone odzyskiwanie baz danych dla szybszego odzyskiwania baz danych po restarcie lub cofnięciu transakcji

Device CALs dla SQL Server 2019 Standard edition

Nawet z używanym Device CAL firmy Wiresoft można w pełni korzystać ze zwykłych funkcjonalności i usług SQL Server 2019 Standard-Edition: Szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z opcji licencjonowania per Server/CAL, która składa się z licencji serwerowej oraz różnej liczby licencji dostępowych (Client Access Licenses) dla urządzeń.

Model licencjonowania dla SQL Server 2019 z licencjami serwerowymi plus CALs

Opcja licencjonowania SQL Server 2019 plus Device CALs odbywa się na zasadach określonych przez Microsoft - ten model licencjonowania nazywany jest licencjonowaniem Server/CAL. Zarządzanie licencjami Microsoft rozróżnia więc pomiędzy licencjonowaniem serwerów a licencjonowaniem poszczególnych urządzeń końcowych lub użytkowników. Każdy serwer, na którym uruchomiona jest instancja SQL Server, wymaga najpierw licencji Standard Server License 2019. Aby uzyskać dostęp do licencjonowanego serwera SQL, dla każdego dedykowanegourządzenia końcowego wymagana jest dodatkowo oddzielna licencja dostępowa(Device CAL) na identyczną lub wyższą wersję serwera.

Tylko Device CAL uprawnia urządzenie do korzystania z funkcji SQL Server w wersji 2019. Licencja dostępu klienckiego dla urządzeń końcowych nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania, które należy zainstalować, a jedynie prawa dostępu w środowisku klient/serwer dla SQL Server 2019.

W przypadku Device CALs do SQL Server 2019 należy wziąć pod uwagę kompatybilność wersji

Device CAL dla SQL Server 2019 uprawnia również do dostępu do SQL Server 2017 lub starszej wersji (downgrade). Jednak odwrotny przypadek użycia Device CAL starszej wersji SQL Server, takiej jak 2016, w celu uzyskania dostępu do wyższej wersji SQL Server, takiej jak 2019, nie jest możliwy. W związku z tym należy upewnić się, że podczas korzystania z SQL Server 2019 posiadamy prawidłową wersję Device CALs.

Dlaczego w edycji SQL Server 2019 Standard są licencje na dostęp klienta?

Dla Standard-Edition of SQL Server 2019, Microsoft opcjonalnie oferuje licencjonowanie oparte na CAL dla urządzeń (punktów końcowych), m.in. Licencjonowanie dostępu do serwera poprzez Device CALs jest bardziej ekonomiczne, szczególnie dla SMB, dla których SQL Server ma niższą wydajność, ale jest wystarczający dla ich potrzeb. Dla tego typu zastosowań SQL Server 2019, model licencjonowania Microsoft oferuje dwa różne typy CALs:

 • SQL Server 2019 Device CAL: nadaje prawa dostępu do serwera na dedykowane urządzenie typu endpoint (PC, Laptop, Table, Mobile)
 • SQL Server 2019 User CAL: wyposaża dedykowanego użytkownika w prawa dostępu do serwera

Wykupienie np. licencji na dostęp do klienta na wielu urządzeniach w celu korzystania z funkcji SQL Server jest wtedy zazwyczaj tańsze niż licencjonowanie serwera według rdzeni.

Jaka jest specyfika licencjonowania za pomocą Device CALs dla SQL Server 2019?

Device CAL to licencja, która nadaje określonemu urządzeniu końcowemu (urządzeniu) prawa dostępu do SQL Server 2019. Nie jest możliwa późniejsza zmiana urządzenia końcowego określonego podczas pierwszej rejestracji, jak również zmiana typu przypisania - z Device na User CAL. Ograniczenia te mają na celu zapobieganie niewłaściwemu wykorzystaniu CAL-i i zapewniają większe bezpieczeństwo, ponieważ nieupoważnieni lub obcy użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do serwera firmy.

Jakie są korzyści wynikające z posiadania Device CAL dla SQL Server 2019?

Pod względem funkcjonalności nie ma zasadniczo żadnej różnicy między licencją na dostęp dla klientów końcowych a licencją na dostęp dla użytkowników. Poszczególne zalety są widoczne w typowych dostępach do SQL Server. Firmy korzystające z SQL Server zazwyczaj różnią się liczbą lub typem stacji roboczych wykorzystywanych w typowych przepływach pracy: Na przykład, w niektórych projektach kilku pracowników może współdzielić jeden komputer lub korzystać z niego w systemie zmianowym, podczas gdy w innym środowisku pracy ten sam użytkownik regularnie korzysta z zupełnie innych urządzeń końcowych, aby uzyskać dostęp do serwera SQL.

Dzięki powiązaniu licencji na urządzenie dla SQL Server 2019 wyłącznie z konkretnym punktem końcowym z obsługą Windows- a nie z użytkownikiem, który ma korzystać z prawa dostępu do SQL Server, w zależności od typu powstają różne rodzaje użytkowania: Jeśli jest to mobilne urządzenie końcowe, takie jak laptop, dany użytkownik może za jego pośrednictwem uzyskać dostęp do serwera SQL nie tylko w obrębie firmy, np. w miejscu pracy, ale także poza nią - np. w innej lokalizacji firmy lub w domu -Office. W przypadku komputera PC dostęp odbywa się oczywiście zawsze w tym samym miejscu.

Wniosek

Zatem to, który typ CAL dla SQL Server 2019 oferuje więcej opcji wdrożenia w danej organizacji, różni się w oparciu o dominujący scenariusz użycia. Decyzja o rodzaju licencjonowania dostępu klienta musi być podjęta przed zakupem, ponieważ jak już wspomniano, Device CAL dla SQL Server nie może być później zmieniony na User CAL lub odwrotnie.

Znaczenie ma nie tylko liczba pracowników, ale również sposób, w jaki urządzenia końcowe są wykorzystywane: Jeśli wielu pracowników korzysta na zmianę z tego samego komputera, aby uzyskać dostęp do serwera SQL, bez względu na to, czy jest to dostęp wewnętrzny, zewnętrzny czy mobilny, wówczas licencjonowanie za pomocą Device CALs oferuje więcej korzyści. Device CALs są zatem odpowiednią formą licencjonowania, jeśli tylko kilku pracowników regularnie uzyskuje dostęp do serwera SQL na zmianę za pośrednictwem jednego urządzenia końcowego.

Kupuj Device CALs dla Microsoft SQL Server 2019 już od jednej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

Device CALs dla SQL Server 2019 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już od jednej licencji użytkownika - oferta jako oprogramowanie używane jest znacznie tańsza niż porównywalna nowa licencja, przy czym stan "używany" CAL nie oznacza żadnych wad w zakresie użyteczności, gdyż oprogramowanie nie może się zużywać.

Jakie są używane urządzenia Device CALs dla SQL Server 2019?

Device CALs dla SQL Server 2019 oferowane w sklepie internetowym Wiresoft są oryginalnymi licencjami dostępowymi w wersji dostępnej w ramach programu licencyjnego Microsoft; z tą różnicą, że były one kiedyś częścią licencji wolumenowej SQL Server 2019 dla punktów końcowych zakupionej przez firmę, która odsprzedała niepotrzebne indywidualne licencje dostępowe Device lub licencję wolumenową do Wiresoft. Ta dawna licencja wolumenowa została rozbita i przekształcona w licencje indywidualne, w procesie tym urządzenia CAL zostały oznaczone jako używane oprogramowanie lub Used Software. Jak już wspomniano, oznaczenie to nie oznacza jakiegokolwiek zużycia oprogramowania Device CAL dla SQL Server, nie oznacza ograniczenia jego funkcjonalności ani możliwości korzystania z niego przez nieograniczony czas.

Jaki rodzaj zabezpieczeń oferują używane urządzenia Device CALs dla SQL Server 2019?

Kupowanie używanego oprogramowania, takiego jak Device CALs dla SQL Server od Wiresoft jest nie tylko tańsze dla klientów, ale również bezpieczne! Ponieważ już pojedyncze Device CAL dla Microsoft SQL Server 2019 otrzymujesz nie tylko w tańszej cenie niż odpowiadające mu nowe oprogramowanie, ale masz również bezpieczeństwo kupującego poprzez natychmiastowe pobranie po dokonaniu płatności plus aktywację licencji za pomocą dołączonego klucza licencji objętościowej.

Device CALs dla SQL Server 2019 dostępne w Wiresoft pochodzą z zapasów licencji różnych firm. Dlatego do handlu używanym oprogramowaniem stosuje się zwykłą jurysdykcję. To wyraźnie aprobuje handel używanym oprogramowaniem, co zostało jasno potwierdzone przez różne orzeczenia sądowe.

Dla Ciebie jako klienta zakup Microsoft Device CALs for SQL Server 2019 lub innej licencji dostępu klienckiego oferowanej przez Wiresoft oraz użytkowanie jako używanego oprogramowania oznacza bezpieczeństwo prawne, ponieważ nie są naruszane żadne przepisy prawa. A dzięki pełnemu potwierdzeniu wszystkich kupujących, używane CALe od Wiresoft są również odporne na audyt!

Korzyści przy zakupie używanych urządzeń Device CALs dla SQL Server 2019

Oferowanie Device CALs dla SQL Server 2019 lub innych CALs jako Used Software w firmie Wiresoft nie tylko zapewnia naszym klientom przystępną cenowo alternatywę dla innych ofert, ale także daje im swobodę wyboru dokładnej liczby Device CALs potrzebnych do dokładnego licencjonowania korzystania z usług SQL Server, zamiast bardziej niepraktycznego warstwowania licencji, co pozwala obniżyć koszty licencjonowania.

Szeroka oferta Used Software CALs w sklepie internetowym Wiresoft obejmuje Device CALs, a także User CALs dla SQL Server 2019 oraz starsze wersje licencji dostępowych dla MS SQL Server, w tym dopasowane licencje serwerowe. W ten sposób można uniknąć zakupu nowego sprzętu lub problemów z kompatybilnością, które mogą się pojawić. Skorzystaj z szerokiej oferty używanego oprogramowania dla różnych CALs dla SQL Server itp. w firmie Wiresoft!

W Wiresoft Software Shop znajdziesz Device CALs dla SQL Server 2019, jak również licencje dostępu klienta dla innych programów Microsoft Server - zawsze w niskich cenach jako oprogramowanie używane i nadające się do natychmiastowego użytku poprzez natychmiastowe pobranie i aktywację. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Device CALs for SQL Server 2019 lub dowolnego innego produktu Microsoft, skontaktuj się z nami poprzez czat, email lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie