Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 5 PACK DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10466
 • R18-01848
 • Stale ważny
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
717,90 zł * 796,90 zł * (9,91% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 5x Device CAL
System  Windows Server 
CAL Device CAL
Zakres dostawy Prawo użytkowania
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Terminalserver nie jest kompatybilny(RDS CAL  view)


Dla każdego urządzenia końcowego, za pomocą którego użytkownicy uzyskują dostęp do usług Server w edycji Microsoft Windows Server 2022 w edycji Standard lub Datacenter, wymagana jest dodatkowa licencja na dostęp klienta (Device CAL), która nie jest zawarta w licencji Server. Dopiero to daje użytkownikowi urządzenia końcowego kompatybilnego z Windows odpowiednie prawa dostępu. Nie ma znaczenia, czy Device CAL jest używany do licencjonowania Desktop komputera, notebooka, smartfona czy tabletu z systemem operacyjnym Windows. W ten sposób nabywca Device CAL może swobodnie decydować, jakiego licencjonowanego urządzenia końcowego chce użyć, aby uzyskać dostęp do strony Windows Server 2022 .

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 5 PACK DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2022 - 5 pakietów Device CAL

Dla każdego urządzenia końcowego, za pomocą którego użytkownicy uzyskują dostęp do usług serwerowych systemu Microsoft Windows Server 2022 w wersji Standard lub Datacenter Edition, wymagana jest dodatkowa licencja na dostęp klienta (Device CAL), która nie jest zawarta w licencji na serwer. Tylko dzięki temu użytkownik wyposażonego w nią urządzenia końcowego obsługującego system Windows może uzyskać odpowiednie prawa dostępu. Nie ma znaczenia, czy licencja Device CAL obejmuje komputer stacjonarny, notebook, smartfon czy tablet z systemem operacyjnym Windows. Nabywca DeviceCAL może zatem swobodnie decydować, za pomocą jakiego licencjonowanego urządzenia końcowego chce uzyskać dostęp do systemu Windows Server 2022 .

Używane Device CALs dla Windows Server 2022 można już znaleźć w firmie Wiresoft! Skorzystaj z niższej ceny w porównaniu z nowymi licencjami na dostęp klienta do urządzeń końcowych oferowanymi w handlu oprogramowaniem, a także z możliwości samodzielnego określenia dokładnej liczby CALs potrzebnych do oprogramowania Windows Server!

Nieograniczone korzystanie z systemu Windows Server 2022 z używanymi urządzeniami CAL

Nowa wersja Microsoft Windows Server 2022 jest oparta na systemie operacyjnym Windows 10 - zawiera już wiele nowych funkcji zarówno w wersji standardowej, jak i rozszerzonej Datacenter Edition, która oferuje jeszcze większe bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku złożonych sieci, a także dalsze opcje udostępniania danych, aplikacji i usług innym podmiotom. W zależności od wersji systemu Windows Server 2022 Edition, użytkownicy posiadający certyfikat Device CAL mogą również korzystać z różnorodnych możliwości i poprawy wydajności w scenariuszach hybrydowych, jeśli chodzi o wirtualizację, a zwłaszcza wykorzystanie kontenerów Windows.

Bezpieczeństwo sieci z systemem Windows Server 2022

Bezpieczeństwo to wciąż najważniejszy temat przy tworzeniu sieci i zarządzaniu nimi. W systemie Windows Server w wersji 2022 z kartą Device CAL użytkownicy mają do dyspozycji wiele nowych funkcji, takich jak najnowsza wersja TLS 1.3 (Transport Layer Security), TPM 2.0 (Trusted Platform Module), integralność kodu zgodnie z VBS (virtualisation-based security) oraz HVCI (hypervisor-based security),

jak również standardy AES-128 i AES-256 do szyfrowania sieci RDMA przez SMB (Server Message Block), Virtual OSE (Operating System Environment), by wymienić tylko kilka ważnych funkcji.

W zależności od edycji można również korzystać z takich funkcji, jak Hyper-V, SDN (Software-Defined Networking), Storage Spaces Direct (SSD), a także Storage Replica i Shielded Virtual Machines (SVM) z Device CAL w celu tworzenia wysoce bezpiecznych infrastruktur wirtualizacji.

Używanie Device CAL do zarządzania platformami kontenerowymi w systemie Windows Server 2022

Użytkownicy będą mieli również do dyspozycji ulepszone funkcje podczas korzystania z Kontenerów Windows, zarówno pod względem kompatybilności aplikacji, jak i interfejsu użytkownika Kontenerów Windows z Kubernetes, co w szczególności oznacza jeszcze większą poprawę wydajności i szersze wsparcie. Usprawniono także tworzenie kontenerów w aplikacjach .NET.

Usługi pamięci masowej i migracji w systemie Windows Server 2022

Jeśli chodzi o możliwości migracji danych i usług, Device CAL w Windows Server 2022 oferuje dalsze dodatki i ulepszenia w Usługach migracji pamięci masowej, takie jak migracja lokalnych użytkowników i grup, a także pamięci masowej, niezależnych serwerów i klastrów awaryjnych, a także pamięci masowej serwerów linuksowych.

Posiadając CAL dla punktu końcowego z obsługą systemu Windows, można również skorzystać z wielu indywidualnych ulepszeń wydajności w systemie Windows Server 2022, takich jak obsługa zagnieżdżonej wirtualizacji przez procesory AMD, standardowe korzystanie z Microsoft Edge, a także ulepszenia w protokole TCP (Transmission Control Protocol), funkcji Recent ACKnowledgment (RACK) i Receive Segment Coalescing (RSC).

Aby uzyskać więcej szczegółów, należy skontaktować się z przedstawicielem firmy Wiresoft.

Informacje na temat licencjonowania za pomocą Device CALs dla systemu Windows Server 2022 jako oprogramowania używanego

Zasadniczo firma Used Software oferuje za pośrednictwem witryny Device CAL dla systemu Windows Server 2022 taki sam zakres możliwości dostępu, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych w danej edycji. Kolejną zaletą zakupu używanych urządzeń CAL jest możliwość samodzielnego decydowania o liczbie zakupionych licencji na dostęp klienta. Innymi słowy, nie obowiązują już ograniczenia narzucone przez firmę Microsoft, która zwykle zatacza się pod adresem Device CALs . Pozwala to zaoszczędzić pieniądze na zakupie oprogramowania, zwłaszcza w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą i mniejszych firm, ponieważ Wiresoft umożliwia im indywidualne obliczanie zapotrzebowania na licencje.

W jaki sposób system Windows Server 2022 jest licencjonowany za pomocą CAL-ów na urządzenia?

W przypadku dostępu do jednej z edycji systemu Windows Server 2022 - Standard lub Datacenter - zarządzanie licencjami firmy Microsoft opcjonalnie umożliwia licencjonowanie każdego pojedynczego urządzenia końcowego za pomocą jego własnej licencji dostępu klienckiego. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych wersji serwera, niniejszy dokument Device CAL musi odpowiadać identycznej wersji serwera Windows, aby można było korzystać z jego funkcji na urządzeniu końcowym z systemem Windows. Device CAL, o którym mowa, zawiera zatem jedynie prawa dostępu do środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2022 - nie zawiera natomiast żadnego oprogramowania, które należałoby dalej instalować.

Model licencyjny firmy Microsoft oferuje dwa rodzaje CAL-ów dla witryny Windows Server 2022 :

 • Device CAL dla Windows Server 2022: daje dedykowanemu urządzeniu końcowemu (komputer, laptop, tablet, telefon) prawa dostępu do serwera
 • User CAL dla Windows Server 2022: przyznaje prawa dostępu do serwera dedykowanemu użytkownikowi

Możliwe jest także równoległe korzystanie z CAL-ów użytkownika i CAL-ów urządzenia.

Jakie są zalety licencjonowania opartego na CAL dla systemu Windows Server 2022?

Licencjonowanie oparte na CAL dla Windows Server 2022 pozwala przede wszystkim na elastyczne, a więc zależne od potrzeb, zarządzanie prawami dla wszystkich używanych urządzeń końcowych w porównaniu z licencjonowaniem opartym na rdzeniu. Szczególnie w przypadku licencji na dostęp do używanych urządzeń firmy Wiresoft nie ma narzuconej, sztywnej skali licencjonowania - użytkownik kupuje dokładnie taką liczbę Device CALs, jaka jest mu rzeczywiście potrzebna, a także może w dowolnym momencie dokupić dodatkowe indywidualne CALs.

Użyj zgodności wersji dla Device CALs dla Windows Server 2022!

Device CAL for Windows Server 2022 to obecnie najnowocześniejsza licencja na dostęp klienta oferowana przez firmę Microsoft. Nie tylko wyposaża urządzenie końcowe w prawa dostępu do systemu Windows Server 2022, ale także obejmuje dostęp do starszych wersji, takich jak 2019 (downgrade). W związku z tym obecna wersja Device CAL dla systemu Windows Server 2022 ma zdecydowaną przewagę nad starszymi wersjami Device CAL, które są ważne co najwyżej dla odpowiedniej poprzedniej wersji systemu Windows Server, ale nie dla tej wersji systemu Windows Server 2022 (aktualizacja).

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu systemu Windows Server 2022 za pomocą Device CAL?

Jak już wspomniano powyżej, w przypadku Device CAL tylko jedno urządzenie końcowe (pojedyncze urządzenie) otrzymuje prawa dostępu do systemu Windows Server 2022. Nie ma znaczenia, czy jest to oprogramowanie używane, czy nowe.

Po zakończeniu rejestracji urządzenia końcowego w programie Device CAL nie można już przenieść tej licencji na inny komputer, laptop itp. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL, tzn. użycie Device CAL jako User CAL. Możliwe jest jednak równoległe korzystanie z usług Device CALs i Device CALs dla Windows Server 2022 .

Te przepisy dotyczące zarządzania licencjami Microsoft CAL pomagają także między innymi zapobiegać niewłaściwemu dostępowi do systemu Windows Server 2022. Dzięki temu Device CALs zapewniają większe bezpieczeństwo firmie i jej danym, ponieważ urządzenia końcowe, które nie posiadają prawidłowej licencji, nie mają do nich dostępu.

Jakie są zalety usługi Device CAL dla systemu Windows Server 2022?

Pod względem funkcji dostępnych podczas korzystania z usług systemu Windows Server 2022, Device CAL nie różni się od User CAL. Licencja na dostęp klienta do urządzenia oferuje jednak inne korzyści ze względu na różne sposoby dostępu do serwera Windows: Urządzenie końcowe z systemem Windows licencjonowane za pomocą Device CAL może być używane przez każdego uprawnionego pracownika firmy w celu uzyskania dostępu do serwera. A jeśli licencjonowane urządzenie końcowe może być również używane jako urządzenie przenośne, takie jak laptop lub tablet, dany użytkownik może korzystać z niego w celu uzyskania lokalnego dostępu do serwera Windows niezależnie - np. w biurze domowym lub w podróży. Funkcja Device CAL jest zatem bardzo korzystna w przypadku, gdy licencjonowane urządzenie końcowe jest używane naprzemiennie przez kilku pracowników.

Bezpieczeństwo nabywcy dzięki używanym urządzeniom Device CALs dla Microsoft Windows Server 2022 firmy Wiresoft

Device CALs dla Windows Server 2022 jako oprogramowania używanego są dostępne w sklepie internetowym firmy Wiresoft już od jednej licencji dostępu klienta. Korzystaj z niższej ceny używanego oprogramowania w porównaniu z porównywalnymi nowymi programami CAL - a także z bezpieczeństwa kupującego oraz z tych zalet:

 • Przy zakupie używanych Device CALs klienci firmy Wiresoft otrzymują oryginalną pojedynczą licencję, która została wcześniej zakupiona przez firmę, a następnie sprzedana firmie Wiresoft.
 • Podstawą prawną obrotu używanymi licencjami klienckimi na dostęp do systemu Microsoft Windows Server 2022 jest obowiązujące prawo, które zezwala na ich sprzedaż oraz zakup i wykorzystanie.
 • Jeśli urządzenie CAL zostało już aktywowane przez poprzedniego właściciela, dana licencja została ponownie usunięta przed sprzedaniem jej firmie Wiresoft, dzięki czemu można z niej ponownie korzystać w 100% swobodnie.
 • W przypadku odsprzedaży niniejsze urządzenie Device CAL do systemu Windows Server 2022 jest oznaczone jako używane, przy czym określenie "używane" nie oznacza żadnych ograniczeń funkcjonalności tej licencji.
 • Ponadto niniejsza licencja na dostęp klienta, jak również inne używane licencje Microsoft oferowane do sprzedaży przez firmę Wiresoft, nie są licencjami z ograniczonym użytkowaniem ani licencjami z ograniczeniem czasowym, lecz są to produkty oprogramowania autoryzowane po zakupie wyłącznie dla Ciebie, które zostały sprawdzone przez firmę Wiresoft przed sprzedażą pod kątem ich pełnej użyteczności.
Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 5 PACK DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".