Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL

2 042,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

Microsoft Windows Server 2022 - 10 Pack User CAL Każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL"

Microsoft Windows Server 2022 - 10 Pack User CAL

Każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do usług serwerowych Microsoft Windows Server 2022 w wersji Standard lub Datacenter Edition za pomocą dowolnego urządzenia z obsługą systemu Windows, wymaga oddzielnej licencji klienckiej dla użytkowników (User CAL), która nie jest zawarta w licencji serwera. Tylko w ten sposób poszczególni użytkownicy otrzymują odpowiednie prawa dostępu do serwera. Nie ma znaczenia, czy uprawniony Użytkownik CAL korzysta z komputera stacjonarnego, notebooka, smartfona czy tabletu z systemem operacyjnym Windows. Dzięki temu nabywca usługi User CAL może swobodnie decydować, za pomocą jakiego urządzenia końcowego obsługującego system Windows chce uzyskać dostęp do serwera Windows 2022.

W Wiresoft można już znaleźć używane User CALs dla nowego Windows Server 2022! Korzystaj z niższej ceny niż w przypadku licencji na dostęp klienta dla użytkowników oferowanych jako nowość w handlu oprogramowaniem, a także z korzyści płynących z możliwości samodzielnego określenia dokładnej liczby User CALs potrzebnych do uzyskania dostępu do oprogramowania Windows Server!

Nieograniczone korzystanie z systemu Windows Server 2022 z używaną usługą User CAL

Nowe oprogramowanie Microsoft Software Windows Server 2022 bazuje na systemie operacyjnym Windows 10 - już w edycji standardowej posiada wiele nowych funkcji, które zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku złożonych sieci, a także dodatkowe opcje dotyczące udostępniania danych, aplikacji i usług innym podmiotom - a w bardziej rozbudowanej edycji Datacenter Edition użytkownik korzysta z rozszerzonej funkcjonalności. Dzięki tym edycjom Windows Server 2022 użytkownicy posiadający User CAL mogą również korzystać z wielu możliwości i ulepszeń wydajności w scenariuszach hybrydowych, zwłaszcza w odniesieniu do wirtualizacji i wykorzystania kontenerów Windows.

Wyższe bezpieczeństwo sieci dzięki systemowi Windows Server 2022

Czynnik bezpieczeństwa nadal pozostaje najważniejszym zagadnieniem przy tworzeniu i administrowaniu sieciami. W nowej wersji Windows Server 2022 użytkownicy posiadający User CAL mają do dyspozycji wiele nowych funkcji poprawiających ochronę danych i usług. Oprócz TLS 1.3 - najnowszej wersji Transport Layer Security - są to m.in. integralność kodu zgodnie z VBS (virtualisation-based security), funkcja TPM 2.0 (Trusted Platform Module) oraz zabezpieczenie oparte na hypervisorze (HVCI). Do szyfrowania sieci RDMA poprzez SMB (Server Message Block) można wykorzystać standardy AES-128 oraz AES-256, a także między innymi Virtual OSE (Operating System Environment).

User CAL umożliwia również korzystanie z innych funkcji, takich jak Hyper-V, SDN (Software-Defined Networking), SSD (Storage Spaces Direct), a także SVM (Shielded Virtual Machines ) i Storage Replica do tworzenia wysoce bezpiecznych infrastruktur wirtualizacji, które są dostępne dla użytkowników w zależności od Server 2022 Edition.

Zarządzanie platformami kontenerowymi w Windows Server 2022

Licencjonowani użytkownicy mają również dostęp do ulepszonych funkcji kompatybilności aplikacji podczas korzystania z Windows Containers w Windows Server 2022, a także do ulepszeń interfejsu użytkownika Windows Container z Kubernetes, co oznacza również szersze wsparcie i większą poprawę wydajności. Tworzenie kontenerów zostało również zoptymalizowane pod kątem aplikacji .NET.

Nowe usługi pamięci masowej i migracji dla systemu Windows Server 2022

Windows Server 2022 zawiera również dodatkowe funkcje w ramach usług migracji pamięci masowej, które dotyczą możliwości migracji danych i usług: User CAL oferuje różne dodatki i ulepszenia, w zależności od edycji, takie jak migracja lokalnych użytkowników lub grup, a także pamięci masowej, oraz migracja samodzielnych serwerów - zwłaszcza serwerów Linus - i klastrów typu failover.

Posiadając licencję User Client Access, możesz również skorzystać z wielu innych ulepszeń wydajności w systemie Windows Server 2022, w tym standardowego korzystania z Microsoft Edge, a także ulepszeń protokołu TCP (Transmission Control Protocol), funkcji Receive Segment Coalescing (RSC) i Recent ACKnowledgment (RACK) oraz obsługi wirtualizacji zagnieżdżonej z procesorami AMD.

Aby uzyskać więcej szczegółów na temat wydajności Windows Server 2022 , wystarczy skontaktować się z przedstawicielem firmy Wiresoft.

Jak działa licencjonowanie w przypadku Oprogramowania używanego dla użytkowników CALs dla Windows Server 2022?

Zasadniczo w przypadku używanego oprogramowania firmy Wiresoft należy zwrócić uwagę, że z User CALs dla Windows Server 2022 zawiera on taki sam zakres możliwości dostępu do niego jak nowy produkt - zawsze w odniesieniu do funkcji dostępnych w danej edycji. Kolejną zaletą zakupu używanych User CALs jest możliwość indywidualnego określenia ilości poszczególnych licencji dostępowych dla klientów, które chcą Państwo zakupić. W przypadku używanego oprogramowania firmy Wiresoft nie ma żadnych ograniczeń wynikających ze zwykłego rozłożenia w czasie User CALs, zgodnie z zaleceniami firmy Microsoft. Oznacza to, że zwłaszcza osoby samozatrudnione i mniejsze firmy mogą zaoszczędzić na zakupie oprogramowania, ponieważ Wiresoft pozwala im na indywidualne obliczenie zapotrzebowania na licencje.

W jaki sposób licencjonuje się Windows Server 2022 za pomocą User CAL?

Zarządzanie licencjami Microsoft nakazuje m.in. licencjonowanie każdego indywidualnego użytkownika oddzielną licencją na dostęp kliencki do jednej z edycji Windows Server 2022 - Standard lub Datacenter. Podobnie jak w przypadku licencjonowania wcześniejszych wersji serwera, wersja User CAL musi być co najmniej równa lub wyższa od identycznej wersji serwera Windows, aby można było korzystać z jego funkcji na urządzeniu końcowym z systemem Windows. Ten program User CAL zawiera jedynie prawa dostępu do środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2022 - bez oprogramowania, które musi zostać zainstalowane w pierwszej kolejności.

Model licencyjny firmy Microsoft oferuje dwa rodzaje CAL-ów dla Windows Server 2022:

  • User CAL dla Windows Server 2022: przyznaje dedykowanemu serwerowi użytkownika prawa dostępu niezależne od urządzenia końcowego
  • Device CAL dla Windows Server 2022: to przyznanie praw dostępu do serwera dedykowanemu urządzeniu końcowemu (komputer, laptop, tablet, telefon komórkowy)

Możliwe jest również równoległe licencjonowanie User CALs i Device CALs.

Jakie są zalety licencjonowania za pomocą licencji dostępu klienta dla Windows Server 2022?

Licencjonowanie oparte na CAL dla Windows Server 2022 jak również starszych wersji oferuje, w porównaniu z licencjonowaniem opartym na rdzeniu, przede wszystkim możliwość bardziej elastycznego, a tym samym bardziej dostosowanego do potrzeb zarządzania prawami dla wszystkich użytkowników. Przy zakupie używanych licencji na dostęp użytkownika w firmie Wiresoft nie obowiązuje już sztywna skala licencjonowania - kupujesz więc u nas dokładnie tyle CAL-ów użytkownika, ile rzeczywiście potrzebujesz - i nie więcej - a ponadto w każdej chwili możesz dokupić dodatkowe indywidualne CAL-iużytkownika   .

Korzystaj z kompatybilności wersji z User CALs dla Windows Server 2022!

User CAL for Windows Server 2022 to obecnie najnowocześniejsza licencja dostępu klienckiego oferowana przez firmę Microsoft. Oznacza to, że nie tylko zapewnia danemu użytkownikowi prawa dostępu do aktualnego systemu Windows Server 2022, ale również obejmuje prawa dostępu do starszych wersji serwera, takich jak 2019 (downgrade). W ten sposób User CAL oferuje zdecydowaną przewagę nad starszymi wersjami User CAL, które w zależności od wersji są ważne tylko dla danego oprogramowania Windows Server, jak również dla poprzednich wersji, ale nie mogą być używane dla aktualnej wersji Windows Server 2022 (upgrade).

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu Windows Server 2022 z usługą User CAL?

Jak już wspomniano powyżej, dzięki User CAL tylko jeden użytkownik otrzymuje prawa dostępu do Windows Server 2022. Nie ma znaczenia, czy User CAL jest oprogramowaniem używanym, czy nowym.

Z chwilą zakończenia rejestracji użytkownika w CAL, licencja nie może być przeniesiona na innego użytkownika. Zasadniczo wykluczona jest również zmiana typu CAL, tzn. użycie User CAL jako Device CAL. Możliwe jest jednak równoległe korzystanie z usług User CALs i Device CALs w celu uzyskania dostępu do systemu Windows Server 2022.

Te postanowienia dotyczące zarządzania licencjami Microsoftu w zakresie licencji na dostęp do klienta służą również między innymi zapobieganiu nieuprawnionemu dostępowi osób trzecich do systemu Windows Server 2022. User CALs oznaczają zatem większe bezpieczeństwo dla firmy i jej danych, ponieważ użytkownicy, którzy nie posiadają odpowiedniej licencji, nie mogą uzyskać dostępu do serwera.

Jakie są konkretne korzyści z User CAL dla systemu Windows Server 2022?

Pod względem funkcjonalności dostarczanej przez usługi Windows Server 2022 , User CAL nie różni się od Device CAL. Osobista licencja Client Access Licence (User CAL) oferuje jednak inne korzyści w odniesieniu do możliwości dostępu do serwera Windows: Każdy użytkownik, który jest do tego upoważniony za pomocą User CAL for Windows Server 2022, może korzystać z dowolnego licencjonowanego urządzenia końcowego obsługującego system Windows, np. w przedsiębiorstwie, w celu uzyskania dostępu do serwera. Szczególnie jeśli pracownik często uzyskuje dostęp do serwera Windows na różnych stanowiskach i w różnych lokalizacjach oraz korzysta z bardzo różnych urządzeń końcowych, które są dostępne np. lokalnie, ma on większą elastyczność niż w przypadku CAL związanego z urządzeniem. Dlatego też User CAL oferuje duże korzyści, jeśli licencjonowany użytkownik nie zawsze chce lub nie może korzystać z jednego i tego samego urządzenia końcowego.

Bezpieczeństwo Twojego kupującego dzięki używanym User CALs dla Microsoft Windows Server 2022 od Wiresoft

Licencje User CALs dla Windows Server 2022 dostępne są w sklepie internetowym Wiresoft jako oprogramowanie używane już od jednej licencji dostępowej dla klienta. Skorzystaj nie tylko z niższej ceny używanego oprogramowania w porównaniu z nowymi CAL-ami - ale także z bezpieczeństwa kupującego i innych korzyści:

  • Kupując w firmie Wiresoft używany program User CAL , klient nabywa oryginalną pojedynczą licencję, która została wcześniej zakupiona przez firmę, a następnie sprzedana firmie Wiresoft.
  • Podstawą prawną obrotu używanymi licencjami na dostęp do klienta dla Microsoft Windows Server 2022 jest obowiązujące prawo, które zezwala zarówno na sprzedaż klientom końcowym, jak i na zakup i użytkowanie.
  • Jeśli oferowany User CAL był już aktywowany przez poprzedniego właściciela, licencja ta została ponownie usunięta przed sprzedażą firmie Wiresoft i jest ponownie w 100% zdatna do użytku.
Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany