Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

  • SW10069
  • R18-04281
  • Stale Obowiązuje
  • Wszystkie języki
  • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
47,90 zł * 51,90 zł * (7,71% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Użytkownik CAL
System  Windows Server 
CAL Użytkownik CAL
Zakres dostawy Prawo użytkowania
Czas trwania Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Terminal Server nie jest kompatybilny(zobacz RDS CAL )


Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w wersjach Microsoft Windows Server 2012 i 2012 R2 - dostępnych w firmie Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter - oprócz jednej z dwóch licencji serwerowych na użytkownika wymagana jest licencja dostępu klienta: Windows Server 2012 User CAL. Przyznaje zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, także do systemu Windows Server 2012 R2, które może on następnie wykorzystać na dowolnym urządzeniu końcowym z systemem Windows.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"

Kupno używanych licencji User CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012

Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w obu wersjach Microsoft Windows Server 2012 i 2012 R2 - które są dostępne w firmie Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter - oprócz jednej z dwóch licencji serwerowych na użytkownika wymagana jest licencja na dostęp klienta: Windows Server 2012 User CAL. Przyznaje zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, także do systemu Windows Server 2012 R2, z których może on następnie korzystać na dowolnym urządzeniu końcowym obsługującym system Windows.

Zarządzanie licencjami firmy Microsoft oddziela licencję serwerową dla systemu Windows Server 2012 od licencji na dostęp kliencki, w związku z czym prawa do użytkowania muszą być zakupione dodatkowo w postaci User CAL. Tylko użytkownicy zarejestrowani za jego pośrednictwem mają prawo dostępu do funkcji serwera Windows.

W szczególności Windows Server 2012 User CAL może być używany także do korzystania z funkcji serwera wyposażonego w licencję Windows Server 2012 R2. Program User CALs dla systemu Windows Server 2012 jest oferowany przez firmę Wiresoft w rozsądnej cenie jako oprogramowanie używane. Te używane licencje dostępu do oprogramowania nie różnią się funkcjonalnością od odpowiadających im nieużywanych licencji w programie licencjonowania objętościowego firmy Microsoft, które również nie są już oferowane w tym programie. Ponadto, używane licencje User CALs można już zakupić w ramach jednej licencji na dostęp kliencki - co umożliwia elastyczne, dostosowane do potrzeb licencjonowanie pracowników, którzy nadal korzystają z systemu Windows Server 2012 lub R2.

Korzystanie z wszystkich funkcji systemu Windows Server 2012 za pomocą używanego konta User CAL

Oferowane przez firmę Wiresoft licencje User CALs jako używane oprogramowanie dla wersji Windows Server 2012 można w pełni wykorzystać w następcy Windows Server 2008 R2, dzięki czemu dane są teraz dostępne w chmurze również za pośrednictwem odpowiedniego urządzenia końcowego.

Jakie funkcje są dostępne w ramach usługi User CAL dla systemu Windows Server 2012 w edycjach Datacenter i Standard?

Microsoft Windows Server 2012 to następca systemu Windows Server 2008 R2 i serwerowej wersji systemu Windows 8. Do najważniejszych innowacji należy całkowita zmiana menedżera zadań - uruchomione aplikacje są teraz podzielone na kategorie, a nieaktywne są zatrzymywane w celu zwiększenia wydajności. W edycjach standardowych i przeznaczonych dla centrów danych system Windows Server 2012 oferuje zaktualizowaną wersję platformy wirtualizacyjnej Hyper-V dla skalowalnych, rozszerzalnych przełączników wirtualnych; w wersji 2012 R2 z takimi funkcjami, jak uruchamianie maszyn wirtualnych przez UEFI, automatyczna aktywacja systemu Windows w maszynach wirtualnych drugiej generacji, a także szybsza migracja na żywo i możliwość rozszerzenia na wiele lokalizacji. Nowy system plików ReFS uzupełnia NTFS i jest używany przede wszystkim do przechowywania danych na serwerach plików. Obsługa SMB 3 umożliwia szybszy i bardziej stabilny dostęp do udziałów w plikach, a także obejmuje

Zasadniczo obsługiwane są funkcje przyspieszające, takie jak RDMA lub wykorzystanie kilku równoległych połączeń TCP między klientem a serwerem (SMB Multichannel). Dynamiczna kontrola dostępu reguluje dostęp do plików w uzupełnieniu do zasad bezpieczeństwa Active Directory. Dzięki Active Directory, PowerShell 3.0 oferuje m.in. konfigurację za pomocą przeglądarki internetowej oraz bezpośrednie wykonywanie aplikacji Windows Workflow Foundation za pomocą Web Access.

Innowacje w systemie Windows Server 2012 obejmują także rozszerzenia systemu plików REFS (Resilient File System) dla serwerów plików, migrację na żywo magazynu danych oraz - dzięki Hyper-V Replica - dystrybucję serwerów wirtualnych na kilka hostów.

Karty CAL użytkownika dla systemu Windows Server 2012 mogą być również używane dla systemu Windows Server 2012 R2

W przeciwieństwie do innych licencji klienckich dla systemu Windows Server, licencja User CAL dla systemu Windows Server 2012 może być używana także w kolejnej, wyższej wersji systemu Windows Server 2012 R2, która oferuje dalsze ulepszenia i rozszerzenia.

Firma Wiresoft oferuje obie wersje serwera - Standard i Datacenter Editions; różnią się one stopniem wirtualizacji, ale są takie same pod względem zakresu funkcji.

System licencjonowania Microsoft z CAL-ami

Wraz z premierą systemu Windows Server 2012 firma Microsoft dostosowała również swój model licencjonowania. W zależności od edycji serwer może być licencjonowany według rdzeni - wówczas nie są wymagane dodatkowe licencje CAL dla użytkowników - lub jako serwer plus wymagana liczba licencji dostępu klienta (CAL). Szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw model licencjonowania dostępu za pomocą CAL-ów jest często korzystniejszym rozwiązaniem.

Które typy CAL są dostępne w edycjach Windows Server 2012 Standard i Datacenter?

W systemie Windows Server 2012 istnieją dwa typy CAL dla licencjonowania dostępu klienta:

  • User CAL dla Windows Server 2012 - dla jednego użytkownika
  • Device CAL dla Windows Server 2012 - dla jednego urządzenia końcowego (np. komputer PC, laptop, tablet)

Licencja na serwer jest zatem uzupełniana o licencje User CALs lub Device CALs, z których pierwsze dają użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, a drugie upoważniają urządzenie końcowe do korzystania z funkcji serwera Windows. Obie wersje CAL nie zawierają żadnego oprogramowania poza prawami dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2012 / R2.

Jakie są różnice między usługami User CALs i Device CALs w systemie Windows Server 2012?

Certyfikaty User CAL i Device CAL dla systemu Windows Server 2012 różnią się od siebie jedynie sposobem autoryzacji dostępu do serwera Windows: Za pomocą konta CAL użytkownika określona osoba fizyczna uzyskuje dostęp do usług i danych serwera; w ten sposób użytkownik może naprzemiennie korzystać z zupełnie innych urządzeń końcowych ze swoim osobistym kontem, a więc niezależnie od lokalizacji, pod warunkiem że są one przystosowane do pracy w systemie Windows i wyposażone w kompatybilną wersję systemu operacyjnego Windows.

Użytkownik ten może na przykład korzystać z komputera stacjonarnego w miejscu pracy, laptopa lub tabletu w podróży, a także z dostępnego tam komputera PC lub prywatnego laptopa w biurze domowym. Z drugiej strony, w sytuacji, gdy kilku użytkowników korzysta z jednego i tego samego zarejestrowanego urządzenia końcowego, bardziej praktyczny jest system CAL dla urządzeń końcowych.

Licencjonowanie dostępu klienckiego za pomocą User CALs może być bardziej korzystne, zwłaszcza jeśli większość pracowników w firmie pracuje mobilnie i sprawdza pocztę elektroniczną lub uzyskuje dostęp do danych serwera itp. z wybranego urządzenia końcowego.

Korzyść cenowa i dostępność używanych numerów User CAL dla edycji Standard i Datacenter systemu Windows Server 2012

Używane licencje User CAL to dla wielu firm i organizacji nie tylko ekonomiczny sposób na wyposażenie pracowników w licencję dostępu do serwera Windows Server 2012, ale także starsze wersje CAL nie są już oferowane jako nowe przez firmę Microsoft i resellerów, co oznacza, że używane oprogramowanie jest rozwiązaniem w przypadku, gdy starsze wersje serwerów są nadal używane.

W poniższym przeglądzie podsumowano wszystkie zalety i cechy szczególne oprogramowania stosowanego w CAL.

Jaki jest zakres wykorzystania używanych User CAL dla systemu Windows Server 2012 w edycjach Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy system Windows Server 2012 jest zainstalowany w wersji Standard czy Datacenter Edition, dostępne są różne opcje skalowania za pomocą User CAL: Jeśli wersja Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 lub R2 jest używana z przydziałem CAL użytkownika dla wersji Standard Edition - co jest w zasadzie możliwe - dostępne są tylko jej typowe funkcje. Jeśli CAL użytkownika dla wersji Datacenter Edition - która ma rozszerzony zakres cech i funkcji - jest używany do uzyskania dostępu do systemu Windows Server 2012 / R2 w wersji Standard Edition, dostępna jest tylko jego funkcjonalność.

Przestrzeganie zgodności wersji CAL-ów użytkownika dla systemu Windows Server 2012

Posiadając certyfikat User CAL dla systemu Windows Server 2012, zarejestrowany użytkownik ma prawa do korzystania z systemu Windows Server 2012 oraz kolejnej wyższej wersji 2012 R2, ale nie są dostępne prawa dostępu do wyższych wersji serwera, takich jak 2016 (aktualizacja). Można jednak używać także starszych wersji systemu Windows Server 2008 lub 2008 R2 (downgrade).

Przed zakupem licencji User CALs dla systemu Windows Server 2012 zaleca się zatem sprawdzenie zgodności istniejącej licencji na system Windows Server z licencją na dostęp klienta.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę w przypadku używanych CAL-ów użytkownika dla systemu Windows Server 2012?

W przypadku używanych licencji User CAL obowiązuje również następująca zasada: Po zarejestrowaniu użytkownika z licencją User Client Access Licence dla systemu Windows Server 2012 nie można już przekazać tej licencji User CAL innemu użytkownikowi. Ponadto zasadniczo wykluczona jest zmiana typu CAL oraz wykorzystanie User CAL jako Device CAL w celu zarejestrowania w nim urządzenia końcowego.

Te ograniczenia w zarządzaniu licencjami firmy Microsoft mają na celu uniemożliwienie nieuprawnionego dostępu do systemu Windows Server 2012; dane i bezpieczeństwo komunikacji w firmie są w ten sposób lepiej chronione, ponieważ nieuprawnieni użytkownicy nieposiadający CAL nie mają dostępu do usług i danych serwera.

Wnioski dotyczące używanych usług User CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012

To, który typ licencji na dostęp do klienta nie tylko oferuje bardziej elastyczne opcje użytkowania, ale także jest bardziej opłacalny, zależy od firmy. Decydujące znaczenie ma zarówno liczba licencjonowanych pracowników, jak i liczba urządzeń końcowych wykorzystywanych do uzyskiwania dostępu do serwera Windows: licencjonowanie za pomocą CAL-ów użytkownika oferuje więcej korzyści, jeśli większość użytkowników korzysta z różnych urządzeń końcowych, a być może także z niezależnego dostępu lokalnego do serwera Windows 2012.

Znajomość typowych przepływów pracy jest zatem ważnym warunkiem wstępnym zakupu używanych CAL-i. W opisanym przykładzie licencjonowanie za pomocą User CALs jest tańsze, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji na dostęp klienta. W celu uzyskania dalszych porad prosimy o kontakt z zespołem Wiresoft.

Używane konta User CAL dla Microsoft Windows Server 2012 od Wiresoft

Używane licencje User CAL dla Windows Server 2012 są również dostępne indywidualnie w Sklepie Internetowym Wiresoft, ponieważ nie obowiązują zwykłe przepisy firmy Microsoft dotyczące skal licencjonowania; poza tym używane oprogramowanie nie oferuje żadnych wad ani ograniczeń w porównaniu z nowymi licencjami - ponieważ oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Skąd w firmie Wiresoft pochodzi używane oprogramowanie User CALs dla Windows Server 2012?

Używane licencje User CAL dla Windows Server 2012 oferowane przez Wiresoft są oryginalnymi licencjami z programu licencyjnego Microsoft i stanowią część licencji User Volume Licence dla Windows Server 2012, która została zakupiona przez firmę, która następnie sprzedała ją firmie Wiresoft. Licencje na cały wolumen można podzielić na licencje pojedyncze, a powstałe w ten sposób pojedyncze licencje CAL dla użytkowników są określane jako oprogramowanie używane i mogą być używane jak nowa licencja do rejestracji użytkownika.

Bezpieczeństwo kupującego dzięki używanemu oprogramowaniu, np. User CALs dla Windows Server 2012

Oferta Wiresoft w zakresie oprogramowania używanego przed zakupem dla licencji User CAL dla Windows Server 2012 i innych licencji CAL zapewnia naszym klientom takie same korzyści, jak w przypadku nowych licencji: W związku z tym używane wersje CAL dla użytkowników zapewniają zwykłe bezpieczeństwo kupującego, z natychmiastowym pobraniem po dokonaniu zakupu i natychmiastową aktywacją licencji za pomocą ważnego klucza licencji objętościowej.

Czy zakup i wykorzystanie używanych kart User CAL dla systemu Windows Server 2012 są legalne?

Klienci firmy Wiresoft mogą być pewni, że nie naruszają żadnych przepisów prawa, kupując lub wykorzystując używane User CALs dla Windows Server 2012. Dzieje się tak dlatego, że dostępne w Wiresoft Shop licencje dostępowe dla klientów - takie jak używane User CALs dla Windows Server 2012 - pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Z tego powodu obowiązująca właściwość sądu dotyczy również handlu używanymi numerami CAL użytkownika, co nie tylko wyraźnie zezwala na sprzedaż, ale również na zakup i korzystanie z numerów CAL użytkownika firmy Microsoft w formie używanego oprogramowania; zostało to wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych. Ponadto używane oprogramowanie firmy Wiresoft zapewnia również bezpieczeństwo audytu dzięki kompletnym dowodom wszystkich nabywców!

Wszystkie zalety używanych praw dostępu User CALs dla Windows Server 2012 w skrócie

Wykorzystywane przez firmę Wiresoft oprogramowanie User CALs dla Windows Server 2012 jest nie tylko szczególnie korzystne, ale w porównaniu z ofertą CAL wielu innych dostawców oprogramowania Microsoft ma tę przewagę, że oprócz aktualnych licencji dostępowych w sklepie dostępnych jest również wiele starszych wersji - dotyczy to również innych klienckich licencji dostępowych i serwerowych firmy Microsoft.

Dzięki używanym programom CAL firmy Wiresoft można dodać również starsze oprogramowanie, co pozwala uniknąć problemów z kompatybilnością, na przykład podczas równoległego korzystania z różnych wersji oprogramowania, a także obniżyć koszty zakupu nowego sprzętu.

Licencjonowanie za pomocą używanych licencji User CALs firmy Wiresoft eliminuje zwykle spotykaną skalę licencjonowania, dzięki czemu kupujesz tylko tyle licencji dostępowych, ile rzeczywiście potrzebujesz - umożliwiając licencjonowanie dostosowane do rzeczywistego wykorzystania usług Windows Server.

W sklepie z oprogramowaniem Wiresoft Software Shop znajdziesz User CALs dla edycji Windows Server 2012, a także odpowiadające im Device CALs jako używane oprogramowanie. Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje również wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania z wykorzystaniem User CALs dla MS Windows Server 2012 lub dowolnego innego produktu firmy Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie