Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL

68,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10069
 • R18-04281
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Kup używane konta User CAL dla Microsoft Windows Server 2012 Aby móc korzystać z funkcji...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"

Kup używane konta User CAL dla Microsoft Windows Server 2012

Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w obu wersjach Microsoft Windows Server 2012 i 2012 R2 - dostępnych w firmie Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter - oprócz jednej z dwóch licencji serwerowych na użytkownika wymagana jest licencja na dostęp klienta: Windows Server 2012 User CAL. Przyznaje on zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, również do systemu Windows Server 2012 R2, z których może on następnie korzystać na dowolnym urządzeniu końcowym obsługującym system Windows.

Zarządzanie licencjami Microsoft rozdziela licencję serwerową dla Windows Server 2012 od licencji dostępowej dla klienta, przez co prawa użytkowania muszą być zakupione dodatkowo w postaci User CAL. Tylko użytkownicy zarejestrowani za jego pośrednictwem są uprawnieni do dostępu do funkcji serwera Windows.

W szczególności Windows Server 2012 User CAL może być używany również do korzystania z funkcji serwera wyposażonego w licencję Windows Server 2012 R2. User CALs dla Windows Server 2012 są oferowane przez Wiresoft w rozsądnej cenie jako oprogramowanie używane. Te używane licencje dostępu do oprogramowania nie różnią się funkcjonalnością od odpowiadających im nieużywanych licencji programu licencjonowania woluminów Microsoft, które również nie są już oferowane. Dodatkowo, używane User CALs można już zakupić w ramach jednej licencji dostępowej dla klientów - dla elastycznego, dostosowanego do potrzeb licencjonowania pracowników, którzy nadal używają Windows Server 2012 lub R2.

Korzystaj z wszystkich funkcji systemu Windows Server 2012 za pomocą używanego konta User CAL

Oferowane przez Wiresoft User CALs jako oprogramowanie użytkowe dla wersji Windows Server 2012 mogą być w pełni wykorzystane dla następcy Windows Server 2008 R2, dzięki czemu dane są teraz dostępne również w chmurze za pośrednictwem odpowiedniego urządzenia końcowego.

Jakie funkcjonalności są dostępne w ramach User CAL dla Windows Server 2012 w edycjach Datacenter i Standard?

Microsoft Windows Server 2012 jest następcą Windows Server 2008 R2 i serwerowej wersji Windows 8. Do najważniejszych nowości należy zaliczyć całkowitą zmianę menedżera zadań, uruchomione aplikacje są teraz podzielone na kategorie, nieaktywne są zatrzymywane dla lepszej wydajności. W edycjach standardowych i dla centrów danych Windows Server 2012 oferuje zaktualizowaną wersję platformy wirtualizacyjnej Hyper-V dla skalowalnych, rozszerzalnych przełączników wirtualnych; w wersji 2012 R2 z takimi funkcjami jak uruchamianie maszyn wirtualnych przez UEFI, automatyczna aktywacja Windows w maszynach wirtualnych 2. generacji, także z szybszą migracją na żywo i możliwością rozszerzenia na wiele lokalizacji. Nowy system plików ReFS uzupełnia NTFS i jest wykorzystywany przede wszystkim do przechowywania danych na serwerach plików. Obsługa SMB 3 umożliwia szybszy i bardziej stabilny dostęp do udziałów w plikach, a także obejmuje

Funkcje akceleracji, takie jak RDMA lub wykorzystanie kilku równoległych połączeń TCP pomiędzy klientem a serwerem (SMB Multichannel) są zasadniczo obsługiwane. Dynamiczna Kontrola Dostępu reguluje dostęp do plików w uzupełnieniu do polityk bezpieczeństwa Active Directory. Wraz z Active Directory, PowerShell 3.0 oferuje m.in. konfigurację przez przeglądarkę internetową za pomocą Web Access oraz bezpośrednie wykonywanie aplikacji Windows Workflow Foundation.

Innowacje w Windows Server 2012 obejmują również rozszerzenia systemu plików REFS (Resilient File System) dla serwerów plików, migrację na żywo magazynu danych oraz, dzięki Hyper-V Replica, dystrybucję wirtualnych serwerów na kilka hostów.

Karty CAL użytkownika dla systemu Windows Server 2012 mogą być również używane dla systemu Windows Server 2012 R2

W przeciwieństwie do innych licencji dostępu klienckiego dla Windows Server, User CAL dla Windows Server 2012 może być używany również dla kolejnej wyższej wersji Windows Server 2012 R2, która oferuje dalsze ulepszenia i rozszerzenia.

Wiresoft oferuje obie wersje serwerowe w wersji Standard i Datacenter Edition, które różnią się stopniem wirtualizacji, ale są takie same pod względem zakresu funkcji.

System licencjonowania Microsoft z CAL-ami

Wraz z premierą Windows Server 2012, Microsoft dostosował również swój model licencjonowania. W zależności od edycji serwer może być licencjonowany według rdzeni - wtedy nie są wymagane dodatkowe licencje CAL dla użytkowników - lub jako serwer plus wymagana liczba licencji dostępu klienta (CALs). Szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw model licencjonowania dostępu z CAL-ami jest często korzystniejszym rozwiązaniem.

Które typy CAL są dostępne w edycjach Windows Server 2012 Standard i Datacenter?

Istnieją dwa typy CAL dla licencjonowania dostępu klienta w systemie Windows Server 2012:

 • User CAL dla Windows Server 2012 - dla jednego użytkownika
 • Device CAL dla Windows Server 2012 - dla jednego urządzenia końcowego (np. PC, laptop, tablet)

Licencja na serwer jest więc uzupełniana albo przez User CALs albo przez Device CALs, z których pierwsze dają użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, a drugie upoważniają urządzenie końcowe do korzystania z funkcji Windows Server. Oba CAL nie zawierają żadnego oprogramowania poza prawami dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2012 / R2.

Jakie są różnice pomiędzy User CALs a Device CALs w systemie Windows Server 2012?

User CAL i Device CALs dla Windows Server 2012 różnią się od siebie jedynie sposobem, w jaki odbywa się autoryzacja dostępu do serwera Windows: Za pomocą User CAL, określona osoba fizyczna jest upoważniona do dostępu do usług i danych serwera; w ten sposób użytkownik może naprzemiennie korzystać z całkowicie różnych urządzeń końcowych z jego osobistym kontem, a tym samym niezależnie od lokalizacji, pod warunkiem, że są one przystosowane do Windows i wyposażone w kompatybilną wersję systemu operacyjnego Windows.

Przykładowo, użytkownik ten może korzystać z komputera stacjonarnego w miejscu pracy, laptopa lub tabletu w podróży, a także z dostępnego tam komputera PC lub prywatnego laptopa w domowym biurze. Z drugiej strony, w sytuacji pracy, gdy kilku użytkowników korzysta z jednego i tego samego zarejestrowanego urządzenia końcowego, CAL dla urządzeń końcowych jest bardziej praktyczny.

Licencjonowanie dostępu klienta za pomocą User CALs może być bardziej korzystne zwłaszcza wtedy, gdy większość pracowników w firmie pracuje mobilnie i sprawdza pocztę elektroniczną lub uzyskuje dostęp do danych serwera itp. z wybranego urządzenia końcowego.

Korzyść cenowa i dostępność używanych numerów User CAL dla edycji Standard i Datacenter systemu Windows Server 2012

Używane licencje User CAL to dla wielu firm i organizacji nie tylko ekonomiczny sposób na wyposażenie pracowników w licencję dostępową do serwera Windows Server 2012, ale również starsze wersje CAL nie są już oferowane jako nowe przez Microsoft i resellerów, więc używane oprogramowanie jest rozwiązaniem, jeśli starsze wersje serwerów są nadal w użyciu.

Poniższy przegląd podsumowuje wszystkie zalety i cechy szczególne stosowanego oprogramowania CAL.

Jaki jest zakres wykorzystania używanych User CAL dla Windows Server 2012 w edycjach Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy system Windows Server 2012 jest zainstalowany w wersji Standard czy Datacenter Edition, dostępne są różne opcje skalowania za pomocą User CAL: Jeśli wersja Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 lub R2 jest używana z kluczem User CAL dla wersji Standard Edition - co jest w zasadzie możliwe - dostępna jest tylko jej typowa funkcjonalność. Jeżeli User CAL dla Datacenter Edition - posiadający rozszerzony zakres cech i funkcji - jest używany do dostępu do Windows Server 2012 / R2 w wersji Standard Edition, to dostępna jest tylko jego funkcjonalność.

Przestrzeganie zgodności wersji User CALs dla Windows Server 2012

W przypadku User CAL dla Windows Server 2012, zarejestrowany użytkownik posiada prawa do korzystania z Windows Server 2012, jak również kolejnej wyższej wersji 2012 R2, ale nie są dostępne prawa dostępu do wyższych wersji serwera, takich jak 2016 (upgrade). Można jednak użyć również starszej wersji Windows Server 2008 lub 2008 R2 (downgrade).

Przed zakupem licencji User CALs dla Windows Server 2012 zaleca się zatem sprawdzenie zgodności pomiędzy istniejącą licencją Windows Server a licencją na dostęp klienta.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę w przypadku używanych CAL-i User dla Windows Server 2012?

Dotyczy to również używanych User CALs: Po zarejestrowaniu użytkownika z licencją User Client Access Licence dla Windows Server 2012, nie można już przenieść tego User CAL s na innego użytkownika. Ponadto zasadniczo wykluczona jest również zmiana typu CAL oraz wykorzystanie User CAL jako Device CAL w celu zarejestrowania urządzenia końcowego.

Te ograniczenia w zarządzaniu licencjami Microsoft mają na celu uniemożliwienie nieuprawnionego dostępu do Windows Server 2012; dane i bezpieczeństwo komunikacji w firmie są w ten sposób lepiej chronione, ponieważ nieuprawnieni użytkownicy bez CAL nie mają dostępu do usług i danych serwera.

Wnioski dotyczące używanych usług User CALs dla Microsoft Windows Server 2012

To, który typ licencji na dostęp do klienta nie tylko oferuje bardziej elastyczne opcje użytkowania, ale również stanowi bardziej opłacalne licencjonowanie, różni się w zależności od firmy. Decydujące znaczenie ma zarówno liczba licencjonowanych pracowników, jak i liczba urządzeń końcowych wykorzystywanych do dostępu do serwera Windows: Licencjonowanie za pomocą User CALs oferuje więcej korzyści, jeśli większość użytkowników korzysta z różnych urządzeń końcowych i ewentualnie także lokalnie niezależnie z dostępu do serwera Windows 2012.

Znajomość typowych przepływów pracy jest więc ważnym warunkiem zakupu używanych CAL-i. W opisanej przykładowej sytuacji licencjonowanie za pomocą User CALs jest tańsze, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji dostępowych dla klientów. W celu uzyskania dalszych porad prosimy o kontakt z zespołem Wiresoft.

Używane licencje User CALs dla Microsoft Windows Server 2012 od Wiresoft

Używane licencje User CALs dla Windows Server 2012 są również dostępne indywidualnie w sklepie internetowym Wiresoft, ponieważ nie obowiązują zwykłe przepisy Microsoft dotyczące skal licencjonowania; poza tym używane oprogramowanie nie oferuje żadnych wad ani ograniczeń w porównaniu z nowymi licencjami - ponieważ oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Skąd w firmie Wiresoft bierze się używane oprogramowanie User CALs dla Windows Server 2012?

Używane licencje User CAL dla Windows Server 2012 oferowane przez Wiresoft są oryginalnymi licencjami z programu licencyjnego Microsoft i stanowią część licencji User Volume Licence dla Windows Server 2012, która została zakupiona przez firmę, która następnie sprzedała ją firmie Wiresoft. Całe licencje wolumenowe mogą zostać podzielone na pojedyncze licencje, powstałe w ten sposób pojedyncze licencje CAL są określane jako oprogramowanie używane i mogą być używane jak nowa licencja do rejestracji użytkownika.

Bezpieczeństwo kupującego z używanym oprogramowaniem, takim jak User CALs dla Windows Server 2012

Oferta Wiresoft w zakresie oprogramowania używanego w ramach licencji User CALs dla Windows Server 2012 i innych CALs zapewnia naszym klientom takie same korzyści jak nowe licencje: W związku z tym, używane licencje User CAL zawierają zwykłą gwarancję kupującego z natychmiastowym pobraniem po dokonaniu zakupu i natychmiastową aktywacją licencji za pomocą ważnego klucza licencji objętościowej.

Czy zakup i wykorzystanie używanych kart User CAL dla Windows Server 2012 jest legalne?

Klienci firmy Wiresoft mogą być pewni, że nie naruszają żadnych przepisów prawa kupując lub wykorzystując używane User CALs dla Windows Server 2012. Dzieje się tak dlatego, że dostępne w Wiresoft Shop licencje dostępowe dla klientów - np. używane User CALs dla Windows Server 2012 - pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Z tego powodu obowiązująca właściwość sądu odnosi się również do handlu używanymi User CALs, która nie tylko wyraźnie zezwala na sprzedaż, ale również na zakup i korzystanie z Microsoft User CALs w formie używanego oprogramowania; zostało to wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych. Dodatkowo, używane oprogramowanie firmy Wiresoft oferuje również bezpieczeństwo audytu dzięki kompletnym dowodom wszystkich kupujących!

Wszystkie zalety używanych usług User CALs dla Windows Server 2012 w skrócie

Stosowane przez Wiresoft oprogramowanie User CALs dla Windows Server 2012 jest nie tylko szczególnie korzystne, ale w porównaniu z ofertą CAL wielu innych dostawców oprogramowania Microsoft ma tę przewagę, że oprócz aktualnych licencji dostępowych w sklepie dostępnych jest również wiele starszych wersji - dotyczy to również innych klienckich licencji dostępowych i serwerowych firmy Microsoft.

Używane urządzenia CAL firmy Wiresoft oferują możliwość dodania również starszego oprogramowania, co pozwala uniknąć problemów z kompatybilnością, np. przy równoległym używaniu różnych wersji oprogramowania, a także obniża koszty zakupu nowego sprzętu.

Licencjonowanie za pomocą używanych User CALs od Wiresoft eliminuje zwykle spotykaną skalę licencjonowania, dzięki czemu kupujesz tylko tyle licencji dostępowych, ile rzeczywiście potrzebujesz - dla licencjonowania dostosowanego do rzeczywistego wykorzystania usług Windows Server.

W sklepie Wiresoft Software Shop znajdziesz User CALs dla edycji Windows Server 2012, a także odpowiadające im Device CALs jako używane oprogramowanie. Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje również wiele innych programów firmy Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania za pomocą User CALs dla MS Windows Server 2012 lub dowolnego innego produktu Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany