Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10071
 • R18-04281
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
47,90 zł * 51,90 zł * (7,71% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x R2 Użytkownik CAL
System  Windows Server 
CAL Użytkownik CAL R2
Zakres dostawy Prawo użytkowania
Czas trwania Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Terminal Server nie jest kompatybilny(zobacz RDS CAL )


Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w systemie Microsoft Windows Server 2012 R2 - który jest dostępny w firmie Wiresoft w wersji Standard i Datacenter - oprócz licencji na serwer wymagana jest również licencja na dostęp klienta dla każdego użytkownika: Windows Server 2012 R2 User CAL. Przyznaje zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, które może on następnie wykorzystać na dowolnym urządzeniu końcowym obsługującym system Windows.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"

Kupno używanych licencji User CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012 R2

Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w systemie Microsoft Windows Server 2012 R2 - który jest dostępny w firmie Wiresoft w wersji Standard i Datacenter - oprócz licencji na serwer wymagana jest również licencja na dostęp klienta na użytkownika: Windows Server 2012 R2 User CAL. Przyznaje zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, których może on następnie używać na dowolnym urządzeniu końcowym z systemem Windows.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi zarządzania licencjami firmy Microsoft licencja serwerowa dla systemu Windows Server 2012 R2 nie zawiera żadnych dodatkowych praw użytkownika, dlatego należy je nabyć dodatkowo w postaci User CAL. Tylko użytkownik zarejestrowany w tym miejscu jest uprawniony do dostępu do funkcji serwera Windows.

Licencje User CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 są dostępne w firmie Wiresoft nie tylko w szczególnie korzystnych cenach jako oprogramowanie używane - można je również nabyć już za jedną licencję dostępu klienta, co umożliwia elastyczne licencjonowanie pracowników w zależności od potrzeb. Używane licencje dostępu do oprogramowania dla systemu Windows Server 2012 R2 oferują te same funkcje, co odpowiadające im licencje User CAL oferowane w programie licencjonowania wolumenowego firmy Microsoft jako nowe towary - o ile w ogóle są tam dostępne.

Wykorzystaj w pełni możliwości systemu Windows Server 2012 R2 dzięki używanej usłudze User CAL

Używane już wersje User CAL oferują również wszystkie opcje użytkowania wersji serwerowej 2012 R2, następcy Windows Server 2012: Dzięki obsłudze systemu Windows 8 jest on również gotowy do pracy w chmurze, co umożliwia utworzenie serwera w chmurze w celu korzystania z danych za pośrednictwem urządzenia końcowego w chmurze.

Jakie funkcje i korzyści są dostępne w edycjach Datacenter i Standard systemu Windows Server 2012 R2 z usługą User CAL?

Wersja Windows Server 2012 R2 jest dostępna w firmie Wiresoft w wersjach Standard i Datacenter Edition. Zakres funkcji jest taki sam, ale różnią się one stopniem wirtualizacji:

Wersja Standard Edition systemu Windows Server 2012 R2 jest przeznaczona dla firm, które w ogóle nie korzystają z wirtualizacji lub obsługują tylko kilka maszyn wirtualnych, natomiast wersja Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 R2 zawiera wszystkie funkcje umożliwiające obsługę zwirtualizowanego środowiska chmury oraz dowolnej liczby maszyn wirtualnych w roli Hyper-V na używanym serwerze Windows.

Oprócz licznych optymalizacji funkcji w obszarach sieci, pamięci masowej i administracji - np. ulepszonego dostępu i ochrony informacji oraz infrastruktury pulpitu wirtualnego z interfejsem użytkownika zoptymalizowanym pod kątem ekranów dotykowych - system Microsoft Windows Server 2012 R2 zawiera również funkcję serwera Zarządzanie adresami IP (IPAM) oraz następujące nowe funkcje, które są dostępne również z używaną usługą User CAL:

 • Nowy, bardziej rozbudowany Menedżer zadań
 • Internet Information Service 8.0 z zarządzaniem certyfikatami Extended Validation
 • SMB 3.0 zapewniający szybszy i łatwiejszy dostęp do udostępnianych plików
 • Hyper-V oferuje wyższy stopień wirtualizacji z dostępem do serwerów wirtualnych opartym na RDP
 • PowerShell 3.0 do efektywnego zarządzania ustawieniami systemu
 • Sesje protokołu RDP (Remote Desktop Protocol) odbywają się za pośrednictwem hosta, co eliminuje konieczność bezpośredniego połączenia RDP z serwerem wirtualnym
 • System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 obsługuje Windows Server 2012 R2 i Hyper-V Server 2012 R2 w trybie pracy równoległej
 • Maszyny wirtualne generacji 2 obsługują Secure Boot i standard BIOS-u UEFI
 • Ulepszona obsługa systemu Linux dzięki funkcji Dynamic Memory dla klientów systemu Linux
 • Deduplikacja danych na wirtualnych dyskach twardych
 • Przestrzenie magazynowe łączą dyski SSD i SATA
 • System NTFS został uzupełniony o odporny system plików

Karty CAL użytkowników w systemie licencjonowania Microsoft

Wraz z premierą systemu Windows Server 2012 R2 firma Microsoft zaktualizowała model licencjonowania. W zależności od edycji możliwe jest licencjonowanie według rdzeni serwera, dzięki czemu nie są wymagane dodatkowe licencje User CALs, lub licencjonowanie serwera wraz z wymaganą liczbą licencji Client Access Licences (CALs). Ten ostatni wariant licencjonowania dostępu za pomocą User CALs jest więc często korzystniejszym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W takim przypadku każda licencja na serwer jest uzupełniana np. o User CALs, które dają użytkownikowi odpowiednie uprawnienia do korzystania z typowych funkcji serwera Windows. Oprócz tych praw dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2012 R2, program User CAL nie zawiera żadnego innego oprogramowania.

Używanie numerów User CAL jako używanego oprogramowania w edycjach Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter

User CALs oferowane jako używane oprogramowanie w Wiresoft Shop nie różnią się zatem od nowych User CALs: oferują takie same możliwości korzystania z usług dostępnych w systemie Windows Server 2012 R2 w wersji Standard lub Datacenter Edition. Dla wielu firm i organizacji bardziej ekonomiczną opcją wyposażenia pracowników w licencję na dostęp do serwera są używane licencje User CAL; ponadto takie starsze wersje CAL nie są już zazwyczaj oferowane jako nowe. W poniższym przeglądzie podsumowano wszystkie zalety i cechy szczególne oprogramowania stosowanego w CAL.

Które typy CAL są dostępne dla edycji Standard i Datacenter systemu Windows Server 2012 R2?

Licencjonowanie dostępu klienta dla systemu Windows Server 2012 R2 jest dostępne w postaci dwóch typów CAL:

 • User CAL dla Windows Server 2012 R2 - dla jednego użytkownika
 • Device CAL dla Windows Server 2012 R2 - dla jednego urządzenia końcowego (np. komputera, laptopa, tabletu, telefonu)

Jakie są różnice między usługami User CAL i Device CAL w systemie Windows Server 2012 R2?

Certyfikaty User CAL i Device CAL w systemie Windows Server 2012 R2 nie różnią się pod względem dostępnych funkcji i usług. Zasadnicza różnica polega na sposobie przyznawania uprawnień dostępu do serwera Windows: Za pomocą konta CAL użytkownika osoba fizyczna jest uprawniona do dostępu do usług serwera Windows; dzięki temu osobistemu kontu może ona używać w tym celu zupełnie innych urządzeń końcowych, na zmianę i niezależnie od lokalizacji, pod warunkiem że są one przystosowane do obsługi systemu Windows i mają zgodną wersję systemu operacyjnego. Oznacza to, że użytkownik może na przykład korzystać z laptopa lub tabletu, gdy jest w drodze, z komputera stacjonarnego w miejscu pracy, z osobistego komputera lub laptopa w biurze domowym itd. Licencjonowanie za pomocą User CALs może być zatem bardziej korzystne niż licencjonowanie za pomocą urządzeń końcowych, jeśli pracownicy w firmie często pracują w podróży i często sprawdzają pocztę elektroniczną lub uzyskują dostęp do danych serwera itp.

Jaki zakres zastosowań oferuje Used User CAL for Windows Server 2012 R2 w każdej z edycji Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy w firmie zainstalowana jest wersja Standard czy Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 R2, za pośrednictwem User CAL dostępne są różne funkcje: Możliwe jest korzystanie z wersji Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 R2 z wykorzystaniem User CAL dla wersji Standard Edition - dostępna jest jednak tylko ograniczona funkcjonalność wersji Standard Edition. Usługa User CAL for the Datacenter Edition oferuje rozszerzony zakres cech i funkcji systemu Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition. Jeśli za pomocą tego CAL użytkownika uzyskuje się dostęp do systemu Windows Server 2012 R2 Standard Edition, dostępne są tylko funkcje wersji Standard Edition.

Uwaga dotycząca zgodności wersji User CALs dla Windows Server 2012 R2

User CAL dla Windows Server 2012 R2 daje zarejestrowanemu użytkownikowi, oprócz praw do korzystania z funkcjonalności dostępnych w zależności od edycji, prawa do korzystania ze starszych wersji systemu Windows Server (downgrade). Z kolei User CAL dla wersji Windows Server 2012 R2 nie obejmuje uprawnień dla wyższych wersji serwera, takich jak 2016 (aktualizacja). Przed zakupem licencji User CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 należy więc nie tylko rozważyć funkcje dostępne w poszczególnych edycjach, ale także zwrócić uwagę na zgodność między istniejącą licencją na system Windows Server a licencją na dostęp kliencki.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie używanych dysków User CAL dla systemu Windows Server 2012 R2?

Jak już wspomniano, User CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 licencjonuje tylko jednego użytkownika i wyposaża go w prawa dostępu zdefiniowane dla danej edycji. Po zakończeniu rejestracji użytkownika, CAL użytkownika nie może być przekazywane innemu użytkownikowi. Zasadniczo nie można również zmienić typu CAL i używać CAL użytkownika jako CAL urządzenia.

Te przepisy dotyczące User CALs określone w Microsoft Licence Management mają na celu zapobieganie nieuprawnionemu dostępowi do systemu Windows Server 2012 R2, co zapewnia firmom większą ochronę danych i bezpieczeństwo komunikacji, ponieważ bez User CAL nie można uzyskać dostępu do usług i danych serwera.

Wnioski dotyczące używanych usług User CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012 R2

O tym, który typ licencji na dostęp klienta zapewnia większą elastyczność i jest bardziej opłacalny dla firmy, decyduje się w każdym przypadku indywidualnie. Oprócz liczby licencjonowanych pracowników uzyskujących dostęp do serwera Windows ważna jest także liczba używanych urządzeń końcowych: jeśli większość użytkowników uzyskuje dostęp do serwera Windows 2012 R2 za pośrednictwem różnych urządzeń końcowych i niezależnie, lokalnie, licencjonowanie za pomocą User CALs oferuje więcej korzyści.

Najlepszym punktem wyjścia do wyboru typu CAL jest zatem dokładna znajomość typowych procesów firmowych podczas korzystania z systemu Windows Server 2012 R2. W opisanej powyżej przykładowej sytuacji licencjonowanie za pomocą licencji User CAL s jest korzystniejsze dla firmy niż licencjonowanie za pomocą Device CALs, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji na dostęp klienta.

Certyfikaty User CAL dla Microsoft Windows Server 2012 R2 jako używane oprogramowanie w Sklepie Internetowym Wiresoft

Użytkownik CAL jako używane oprogramowanie dla Windows Server 2012 R2 jest dostępny w sklepie internetowym Wiresoft już za jedną licencję - nie mają tu zastosowania żadne obowiązujące w innych przypadkach przepisy firmy Microsoft dotyczące skalowania licencji; używane oprogramowanie nie oferuje żadnych różnic w postaci wad lub ograniczeń w porównaniu z nowymi licencjami - również dlatego, że oprogramowanie zasadniczo nie może się zużywać.

Skąd pochodzi używane przez firmę Wiresoft oprogramowanie User CALs dla systemu Windows Server 2012 R2?

Używane licencje User CAL dla Windows Server 2012 R2 oferowane przez Wiresoft są oryginalnymi licencjami z programu licencjonowania firmy Microsoft; jako takie stanowiły część licencji User Volume Licence dla Windows Server 2012 R2, która została zakupiona przez firmę, a następnie sprzedana firmie Wiresoft. W ten sposób całe licencje wolumenowe zostały rozbite na licencje indywidualne, a powstałe w ten sposób indywidualne licencje User CALs są określane jako oprogramowanie używane, ale mogą być używane jak nowa licencja na dostęp do systemu Windows Server 2012 R2, ponieważ mogą być ponownie wykorzystane do rejestracji, gdyż nie różnią się od nowych licencji ani ograniczeniami funkcjonalności, ani okresem użytkowania.

Bezpieczeństwo nabywcy w przypadku używanych usług User CAL dla systemu Windows Server 2012 R2

Oferta używanego oprogramowania User CALs dla Windows Server 2012 R2 firmy Wiresoft zapewnia klientom bezpieczeństwo przy licencjonowaniu systemu Windows Server 2012 R2! W związku z tym program CAL dla użytkowników używanych zapewnia zwykłe bezpieczeństwo nabywcy, umożliwiając natychmiastowe pobranie po zakupie, w tym natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup i wykorzystanie używanych kart User CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 jest legalne?

Kupując używane User CALs dla Windows Server 2012 R2, jak również korzystając z nich, klienci firmy Wiresoft mogą mieć pewność, że nie naruszają żadnych przepisów prawa. Używane licencje User CALs dla Windows Server 2012 R2 - podobnie jak inne licencje dostępu klienckiego dostępne w sklepie internetowym Wiresoft Shop - pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Dlatego też w przypadku handlu używanymi User CALs zastosowanie ma obowiązujące orzecznictwo, które wyraźnie zezwala na sprzedaż oraz zakup i wykorzystanie używanych Microsoft User CALs; zostało to wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych. Używane oprogramowanie firmy Wiresoft zapewnia również bezpieczeństwo audytu dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Zalety używanych kont CAL dla użytkowników w systemie Windows Server 2012 R2 w skrócie

Używane oprogramowanie firmy Wiresoft dla licencji User CALs dla Windows Server 2012 R2 jest nie tylko korzystne cenowo, ale w porównaniu z ofertą CAL większości dostawców oprogramowania jest nadal dostępne w naszym sklepie, nawet jeśli nie jest to aktualna wersja - zalety te dotyczą również innych licencji klienckich Microsoft oraz licencji serwerowych jako używanego oprogramowania.

Ponadto licencjonowanie za pomocą CAL-ów User CAL eliminuje często spotykany podział na poziomy, dzięki czemu można licencjonować dokładnie taką liczbę urządzeń końcowych w firmie, jaka odpowiada faktycznemu wykorzystaniu usług Windows Server.

Używane urządzenia CAL firmy Wiresoft oferują praktyczną możliwość uzupełnienia zapasów starszego oprogramowania, ponieważ oferta jest dostępna zarówno dla aktualnych, jak i starszych wersji oprogramowania; oznacza to, że można uniknąć problemów z kompatybilnością, które mogłyby być spowodowane równoległym używaniem różnych wersji oprogramowania, co również obniża koszty zakupu nowego sprzętu.

Oprócz User CALs dla edycji Windows Server 2012 R2, w sklepie Wiresoft Software Shop można znaleźć również odpowiednie Device CALs jako używane oprogramowanie. Ponadto oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft dla oprogramowania Microsoft obejmuje również inne programy - ze wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące usług User CALs dla MS Windows Server 2012 R2 lub dowolnego innego produktu firmy Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie