Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10441
 • 6VC-03222
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
794,90 zł * 881,90 zł * (9,87% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 5x Device CAL
System  Serwer Windows
CAL RDS Device CAL
Zakres dostawy Identyfikator licencji + Kod uwierzytelniający 
Czas działania Nieograniczony
Języki Wszystkie języki
Serwer terminali Zgodność


Aby móc korzystać z usług pulpitu zdalnego (RDS) systemu Windows Server 2016, wymagana jest odpowiednia licencja dostępu klienta RDS (RDS CAL) dla każdego użytkownika, aby móc uzyskać dostęp do programów Windows itp. w sieci firmowej lokalnie i niezależnie. Konwencjonalna licencja CAL dla systemu Windows Server nie obejmuje tych praw. Jedną z możliwości są licencje Device CAL dla usług pulpitu zdalnego, które regulują dostęp dla określonego zarejestrowanego urządzenia końcowego (urządzenia) dla sesji pulpitu zdalnego.

W przypadku dalszych pytań dotyczących produktu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"

5 pakietów - Device CALs for Remote Desktop Services for Windows Server 2016 kup używane

Aby móc korzystać z Usług pulpitu zdalnego (RDS) systemu Windows Server 2016, dla każdego użytkownika wymagana jest odpowiednia licencja RDS Client Access Licence (RDS CAL), która umożliwia lokalny i niezależny dostęp do programów Windows itp. w sieci firmowej. Zwykły certyfikat CAL dla Windows Server nie obejmuje tych uprawnień. Jedną z możliwości są Device CALs for Remote Desktop Services, które regulują dostęp do sesji zdalnego pulpitu dla określonego zarejestrowanego urządzenia końcowego (urządzenia). RDS Device 2016 CALs jako używane oprogramowanie firmy Wiresoft ma zaletę niższej ceny w porównaniu z RDS CALs od konwencjonalnych dostawców licencji, oferuje te same funkcje, co licencje dostępu klienta do Remote Desktop Services zdefiniowane w oficjalnym programie licencjonowania objętościowego Microsoft dla Windows Server.

Jakie są zalety usług RDS CALs dla systemu Windows Server 2016?

Usługi pulpitu zdalnego - w poprzednich wersjach określane jako Usługi terminalowe - to dedykowana rola serwera dla użytkowników, którzy korzystają z usług itp. systemu Windows Server 2016 lub innych wersji serwera bez konieczności instalowania odpowiednich programów Windows na komputerze lokalnym. Certyfikaty CAL dla RDS 2016 regulują ten dostęp, są one udostępniane licencjonowanemu urządzeniu końcowemu za pośrednictwem odpowiedniego serwera Windows jako hosta w kontekście sesji pulpitu zdalnego. Każdy użytkownik, który korzysta z komputera PC, laptopa itp. posiadającego odpowiednią licencję dostępu klienta - tj. RDS Device CAL - może z niego korzystać lokalnie niezależnie (zdalnie), ale również w miejscu sieci firmowej poprzez połączenie internetowe.

Zalety usług Remote Desktop Service Device CALs dla Windows Server 2016 dla użytkowników

Każdy użytkownik, który korzysta z zarejestrowanego urządzenia końcowego z RDS Device CAL dla Windows Server 2016, ma dostęp do standardowego środowiska pracy Windows podczas każdej sesji. Podczas sesji pulpitu zdalnego programy systemu Windows są wykonywane przez hosta na odpowiednim serwerze; odbywa się to niezależnie od innych połączeń klienckich, dzięki czemu użytkownik widzi tylko swoją własną sesję.

Dzięki RDS Device CAL 2016 użytkownicy mogą również korzystać ze starszych urządzeń końcowych, których sprzęt lub wydajność są słabsze, ponieważ korzystają one z mocy serwera Windows za pośrednictwem Usług pulpitu zdalnego; dzięki CAL-om Usługi pulpitu zdalnego 2016 dla urządzeń końcowych nie ma potrzeby dostarczania sprzętu o większej mocy.

Korzyści dla administratorów wynikające z zastosowania RDS CALs w systemie Windows Server 2016

Oprócz korzyści dla użytkowników, jakie niosą ze sobą RDS Device (i User) CALs 2016, oferują one również wiele praktycznych funkcji dla administratorów, ponieważ znacznie usprawniają administrowanie wszystkimi użytkownikami: Oprogramowanie Windows może być więc centralnie dostarczane i zarządzane w sieci korporacyjnej, zamiast instalować je na każdym urządzeniu końcowym. Odbywa się to wyłącznie za pośrednictwem serwera Windows, na którym jest udostępniany i w razie potrzeby aktualizowany.

RDS Device CALs definiują również odpowiednie prawa dla licencjonowanego urządzenia końcowego, dzięki czemu uprawnieni użytkownicy mogą uzyskać dostęp do serwera wyłącznie za pomocą odpowiednich opcji dostępu. Dzięki RDS Device CALs dla systemu Windows Server 2016 można znacznie zmniejszyć nakłady na utrzymanie i udostępnianie stacji roboczych.

Informacje techniczne dotyczące CAL-ów Device CALs dla usługi pulpitu zdalnego w systemie Windows Server 2016

Wdrożenie lub wykorzystanie RDS Device CALs do zdalnych połączeń z serwerem Windows wiąże się z różnymi funkcjami; ponadto należy zwrócić uwagę na kompatybilność CAL i serwera.

Role serwera w usługach pulpitu zdalnego

Certyfikaty Device (jak również User) CAL dla RDS systemu Windows Server 2016 zawierają kilka ról, które łącznie umożliwiają korzystanie z programów Windows itp. przez licencjonowane urządzenie końcowe lub użytkownika:

 • Za pomocą Remote Desktop Licensing Manager można regulować lub udostępniać korzystanie z RDS dla urządzenia końcowego z Device CAL dla serwera.
 • W przypadku każdej sesji host sesji pulpitu zdalnego zarządza pulpitami lub programami udostępnianymi punktowi końcowemu (lub użytkownikowi).
 • Broker połączeń do pulpitu zdalnego zapewnia połączenie RDS dla sesji, a w przypadku przerwania sesji również ponowne nawiązanie połączenia.
 • Brama pulpitu zdalnego służy do kontrolowania dostępu za pomocą terminala do pulpitu systemu Windows w sieci publicznej.
 • FunkcjaWeb Access for Remote Desktop Services zapewnia dostęp określonym użytkownikom lub grupom do RDS CAL za pośrednictwem portalu internetowego.

Zgodność wersji CAL-ów Device CALs Usługi pulpitu zdalnego dla systemu Windows Server 2016

Każdy RDS CAL - zarówno dlaurządzenia końcowego, jak i dla użytkownika - musi być zgodny z wersją systemu Windows Server, do której jest podłączony. W przypadku RDS-CAL dla systemu Windows Server 2016 oznacza to, że można ich używać do uzyskiwania dostępu do systemu Windows Server 2016 LUB do starszej wersji systemu Windows Server (downgrade). Jednak RDS-CAL 2016 nie może być używany do uzyskiwania dostępu do wyższej wersji systemu Windows Server. Wymaga to odpowiedniej wersji CAL usługi Remote Desktop Services.

Porównanie numerów CAL urządzenia (Device CALs) i CAL użytkownika (User CALs) dla usług pulpitu zdalnego w systemie Windows Server 2016

Zasadniczo, jak już wspomniano, zastosowanie mają następujące zasady: wdrożenie określonego oprogramowania Microsoft Server, np. wersji 2016, jest oddzielone od jego rzeczywistego wykorzystania - w tym celu zawsze wymagana jest jedna z dwóch odpowiednich licencji na dostęp klienta. Prawa dostępu do systemu Windows Server są regulowane przez firmę Microsoft w ramach jej własnego systemu licencjonowania, który opiera się na licencjach dostępu klienta (Client Access Licences - CAL).

Oprócz konwencjonalnych licencji dostępowych dla serwera Windows wymagane są również licencje Device lub User CALs dla Usług pulpitu zdalnego (Remote Desktop Services), aby uzyskać niezależny od lokalizacji - zdalny - dostęp do serwera Windows przez sieć. System RDS CAL nie tylko oferuje administratorom serwerów zróżnicowane zarządzanie prawami dostępu, ale także oznacza dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ użytkownicy zagraniczni lub niezarejestrowane urządzenia końcowe bez takiej licencji dostępu (RDS Device CAL) nie mają dostępu do dostępnych usług i danych serwera.

Firma Microsoft oferuje dwa różne typy CAL-ów dla Usług pulpitu zdalnego w systemie Windows Server 2016:

 • Device CAL for RDS: nadaje prawa dostępu do określonego urządzenia końcowego (komputer, laptop, tablet, telefon komórkowy)
 • Użytkownik CAL dla RDS: zapewnia konkretnemu użytkownikowi prawa dostępu

Typowe cechy Device CAL dla Usług pulpitu zdalnego 2016

Program RDS Device CAL jest ważny tylko dla jednego, dedykowanego urządzenia końcowego, które jest w nim zarejestrowane. Device CAL for Remote Desktop Services służy do kontrolowania praw dostępu do serwera Windows lub hosta dla każdej sesji Remote Desktop. Każdy pracownik, który korzysta z komputera, laptopa itp. wyposażonego w RDS Device CAL, może korzystać z Usług pulpitu zdalnego dla systemu Windows Server 2016. W przypadku laptopów, tabletów i innych urządzeń przenośnych, które mogą być używane niezależnie od lokalizacji, RDS Device CAL oferuje tę zaletę, że dany użytkownik ma możliwość korzystania z RDS w siedzibie firmy, w drodze lub w biurze domowym.

Podczas pierwszego nawiązania połączenia między komputerem klienckim a urządzeniem końcowym dla każdego urządzenia w trybie licencjonowania wydawana jest tymczasowa licencja dostępu. Gdy sesja pulpitu zdalnego łączy się z serwerem jako host po raz drugi, dla urządzenia wydawany jest stały certyfikat Device RDS CAL - pod warunkiem, że jest on dostępny w Menedżerze licencji pulpitu zdalnego.

Wszystkie funkcje RDS Device CALs dla Windows Server 2016 w skrócie

 • Device CAL jest zawsze fizycznie przypisany do konkretnego urządzenia końcowego, a nie do konkretnego użytkownika
 • Każde urządzenie RDS Device CAL jest śledzone przez odpowiedni serwer licencyjny,
 • niezależnie od rejestracji w usłudze Active Directory
 • Tymczasowe RDS CALs dla urządzeń końcowych są ważne od 52 do 89 dni
 • Nie można przekroczyć liczby Device CALs określonej w każdym przypadku

Wniosek

Z powyższego wynika, że odpowiedź na pytanie, który typ usługi Remote Desktops Service CAL oferuje więcej korzyści w firmie, zależy od indywidualnego przypadku. Decyzja o wyborze formy licencjonowania dostępu klienta RDS musi być podjęta przed zakupem, ponieważ nie ma możliwości późniejszej zmiany CAL urządzenia na CAL użytkownika lub odwrotnie. Przy zakupie RDS Device CAL istotną rolę odgrywa liczba pracowników i stacji roboczych: jeśli kilku pracowników korzysta ze wspólnego urządzenia końcowego lub pracuje głównie stacjonarnie, wówczas Device CAL dla RDS oferuje większe korzyści.

Kup w naszym sklepie internetowym Microsoft Device CALs for Remote Desktop Services 2016 w niskiej cenie jako pojedynczą licencję od firmy Wiresoft

RDS Device CALs dla Windows Server 2016 są już dostępne jako pojedyncza licencja w Sklepie Internetowym Wiresoft - jako oprogramowanie używane mają szczególnie korzystną cenę bez żadnych wad pod względem użyteczności.

Jakie są używane RDS Device CALs dla systemu Windows Server 2016?

Device CALs for the Remote Desktop Services of Windows Server 2016 oferowane w Sklepie Internetowym Wiresoft są typowymi licencjami dostępowymi, pochodzą z odpowiedniej licencji wolumenowej na urządzenia końcowe, którą firma wcześniej zakupiła. Wszystkie licencje dostępowe na urządzenia końcowe, które nie były wymagane lub nawet cała licencja wolumenowa zostały wykupione przez firmę Wiresoft, dzięki czemu licencja wolumenowa została podzielona i jest oferowana w sklepie jako RDS Client Access Individual Licences for Devices.

Poprzez dzielenie i odsprzedawanie tych CAL-i są one następnie oznaczane jako oprogramowanie używane. Nie oznacza to ogólnego zużycia funkcji Urządzenia RDS CAL, ani ograniczenia jego użyteczności pod względem funkcji lub czasu trwania.

Jakie zabezpieczenia oferują usługi Remote Desktop Services Device CALs dla systemu Windows Server 2016 jako używane oprogramowanie?

W firmie Wiresoft zakup używanych RDS CALs jest nie tylko tańszy dla klientów, ale również bezpieczny! Program Single User CAL for Remote Desktop Services systemu Microsoft Windows Server 2016 jest nie tylko dostępny w niższej cenie w porównaniu z porównywalnymi nowymi towarami, ale także zapewnia nabywcy bezpieczeństwo dzięki natychmiastowemu pobraniu wraz z aktywacją licencji za pomocą dołączonego ważnego klucza licencji woluminowej.

RDS Device CALs for Windows Server 2016 oferowane przez firmę Wiresoft pochodzą wyłącznie z zapasów licencyjnych firm lub organizacji mających siedzibę w UE, co oznacza, że do tych transakcji stosuje się prawo UE. Oznacza to, że zarówno zakup CAL-ów dla RDS lub innych licencji Microsoft client access jako używanego oprogramowania, jak i ich wykorzystanie przez naszych klientów jest prawnie chronione i nie oznacza naruszenia przepisów prawa, ponieważ sprzedaż lub zakup, a także wykorzystanie CAL-ów RDS jest prawnie dozwolone, co zostało wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Korzyści wynikające z korzystania z usług Device CALs dla Remote Desktop Services 2016 jako używanego oprogramowania

Oferowanie przez firmę Wiresoft licencji RDS Device CALs dla Windows Server 2016 - lub innych licencji na dostęp klienta - jako oprogramowania używanego nie tylko zapewnia naszym klientom tańszą alternatywę w stosunku do porównywalnych, dostępnych na rynku ofert licencjonowania zdalnego dostępu do usług Windows Server, ale także swobodny wybór liczby wymaganych CALs.

Ponadto firma Wiresoft oferuje w sklepie internetowym możliwość zakupu RDS CALs dla systemu Windows Server 2016, a także wcześniejszych lub nowszych wersji odpowiednich licencji dla systemu Windows Server. Oznacza to, że można również zakupić licencje na dostęp kliencki RDS dla starszych wersji systemu Windows Server i w ten sposób uniknąć problemów ze zgodnością lub konieczności zakupu nowego sprzętu. Skorzystaj z szerokiej oferty oprogramowania używanego firmy Wiresoft, obejmującej różne wersje RDS CALs dla Windows Server!

W Sklepie z oprogramowaniem Wiresoft znajdziesz licencje Device i User CALs dla Windows Server, a także inne programy Microsoft Server oraz licencje dostępu do klienta - zawsze w niskich cenach jako oprogramowanie używane i z możliwością natychmiastowego pobrania. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące RDS Device CALs for Windows Server 2016 lub dowolnego innego produktu firmy Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie