Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK DEVICE CAL

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK DEVICE CAL

13 004,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

25x najnowsza wersja Device CAL dla Remote Desktop Services dla Windows Server 2022 Usługi...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK DEVICE CAL"

25x najnowsza wersja Device CAL dla Remote Desktop Services dla Windows Server 2022

Usługi pulpitu zdalnego (RDS) dla Windows Server 2022 umożliwiają centralne udostępnianie użytkownikom powiązanych aplikacji. Aby użytkownicy mogli z nich korzystać zdalnie za pomocą określonego urządzenia końcowego z systemem Windows, wymagane jest posiadanielicencji Client Access License (Device CAL) dla tego urządzenia, która upoważnia do połączenia z serwerem Windows 2022 tylko w ramachsesji zdalnego pulpitu   . Każdy pracownik, który posiada prawa dostępu do odpowiedniego urządzenia końcowego wyposażonego w RDS Device CAL, może uzyskać dostęp do serwera Windows, np. w celu uzyskania wsparcia, dostępu do innego komputera lub korzystania z infrastruktury wirtualnego pulpitu (VDI).

W Wiresoft można już znaleźć RDS Device CALs dla Windows Server 2022 jako niedrogie używane oprogramowanie. Możesz również skorzystać z możliwości swobodnego wyboru dowolnej liczby RDS Device CALs w celu uzyskania licencji dostosowanej do Twoich potrzeb.

Jakie są zalety RDS Device CAL dla Windows Server 2022?

W systemie Windows Server 2022 Usługi pulpitu zdalnego stanowią dedykowaną rolę serwera, która kontroluje zdalny dostęp do różnych aplikacji systemu Windows dostępnych za pośrednictwem odpowiedniego serwera Windows pełniącego funkcję hosta. Tylko użytkownicy, którzy posiadają odpowiedniąlicencję client access - np. dla urządzenia końcowego - mogą zatem korzystać z serwera Windows i dostępnych za jego pośrednictwem usług lokalnie niezależnie (zdalnie) poprzez połączenie internetowe z wyposażonym w niego komputerem PC, laptopem itp.

Windows Server 2022 oferuje również wiele nowych funkcji i optymalizacji w zakresie bezpieczeństwa sieci, tworzenia kontenerów z Windows i Kubernetes, a także migracji danych i serwerów, pamięci masowej i wirtualizacji w sesjach Remote Desktop . Dostępne są m.in. najnowsza wersja Transport Layer Security, Software-Defined Networking (SDN), Storage Spaces Direct (SSD), a także Storage Replica, Virtual OSE, Hyper-V i Shielded Virtual Machines (SVM), które umożliwiają tworzenie i zarządzanie wysoce bezpiecznymi infrastrukturami wirtualizacyjnymi.

Windows Server 2022 obsługuje także wirtualizację zagnieżdżoną z wykorzystaniem procesorów AMD, nowe wersje protokołu TCP (Transmission Control Protocol), RACK (Recent ACKnowledgment) i RSC (Receive Segment Coalescing) oraz domyślnie korzysta z przeglądarki Microsoft Edge.

Zalety RDS CALs dla administratorów

Administratorzy mają również wiele praktycznych korzyści z RDS Device CAL dla Windows Server 2022, ponieważ znacznie zmniejszają one wysiłek wymagany do zarządzania urządzeniami końcowymi w firmie, a tym samym sprawiają, że wdrożenie, na przykład, jest znacznie bardziej wydajne. Oprogramowanie i aktualizacje mogą być dostarczane centralnie w środowisku firmowym i nie muszą być już instalowane indywidualnie na każdym urządzeniu końcowym. Aplikacje są udostępniane na serwerze lub aktualizowane tylko za jego pośrednictwem.

Indywidualny dostęp użytkowników, którzy korzystają z RDS Device CAL może być również indywidualnie kontrolowany przez administratora, ponieważ Usługi Pulpitu Zdalnego pozwalają również na przypisanie różnych praw dla każdego zarejestrowanego pracownika. To znacznie zmniejsza całkowity nakład pracy związany z udostępnianiem i utrzymaniem stacji roboczych.

Typowe zalety usług zdalnego pulpitu Device CAL dla użytkowników

Przede wszystkim jednak, to pracownicy firmy odnoszą wiele korzyści z RDS Device CAL for Windows Server 2022 . Korzystają oni z ujednoliconego środowiska pracy Windows, niezależnie od lokalizacji zarejestrowanego urządzenia końcowego, za pomocą którego uzyskują do niego dostęp.

Do tego celu można wykorzystać również starsze urządzenia końcowe, które mają słabszą wydajność lub sprzęt, który zazwyczaj nie jest wystarczający dla wymagań sprzętowych Windows Server 2022. Dzieje się tak, ponieważ w momencie, gdy licencjonowany komputer uzyskuje dostęp do określonej aplikacji za pośrednictwem Device CAL w ramach sesji zdalnego pulpitu za pośrednictwem hosta, aplikacja ta jest wykonywana wyłącznie na serwerze. Odbywa się to niezależnie od innych połączeń klienckich i dany pracownik widzi tylko swoją własną sesję. Dzięki Device CAL dla Remote Desktop Services systemu Windows Server 2022 można zredukować lub uniknąć kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu; możliwe jest również korzystanie z cienkich klientów.

Zarządzanie licencjami Microsoft dla CAL-ów Usługi pulpitu zdalnego

Zasadniczo implementacja dowolnego oprogramowania serwerowego firmy Microsoft jest zawsze oddzielona od jego rzeczywistego wykorzystania. Dla każdego dostępu do serwera Windows, bezpośredniego lub zdalnego, zawsze wymagana jest odpowiednia licencja dostępu klienta (CAL). Microsoft reguluje prawa dostępu do korzystania z programów Windows Server poprzez własne zarządzanie licencjami, które opiera się na licencjach dostępu klienta (Client Access Licenses - CALs).

I tak na przykład Device CALs dla Remote Desktop Services zapewniają, że dostęp do serwera Windows jest możliwy tylko dla urządzenia końcowego, które posiada ich autoryzację. Według Microsoftu zapewnia to również bezpieczeństwo danych i usług świadczonych przez serwer, ponieważ niezarejestrowane urządzenia końcowe, tj. nieposiadające odpowiedniej licencji dostępu, są pozbawione dostępu do usług lub danych dostępnych za jego pośrednictwem.

Firma Microsoft oferuje dwa różne typy CAL-ów Remote Desktop Services dla systemu Windows Server 2022:

 • Device CAL dla RDS, za pomocą którego dedykowane urządzenie końcowe (PC, laptop, tablet, telefon komórkowy) otrzymuje prawa dostępu
 • User CAL dla RDS, który nadaje prawa dostępu konkretnemu użytkownikowi

CAL dla Usług pulpitu zdalnego Windows Server 2022 składa się z różnych komponentów, które razem umożliwiają urządzeniu końcowemu lub użytkownikowi korzystanie z Usług serwera Windows:

 • Właściwe Licencjonowanie Pulpitu Zdalnego reguluje wykorzystanie danego CAL i udostępnia go urządzeniu lub użytkownikowi.
 • Host sesji pulpitu zdalnego zarządza wszystkimi pulpitami lub programami, które są udostępniane podczas sesji zdalnej.
 • Remote Desktop Connection Broker zarządza wszystkimi połączeniami zdalnymi i przywraca je w przypadku przerwania sesji.
 • Remote Desktop Gateway kontroluje dostęp za pomocą terminala do pulpitu Windows w sieci publicznej.
 • Web Access for Remote Desktop Services zapewnia dostęp dla określonych użytkowników lub grup za pośrednictwem portalu internetowego.

Jak już wspomniano, Device CAL for Remote Desktop Services reguluje prawa dostępu dla konkretnego urządzenia końcowego, które jest rejestrowane za jego pośrednictwem. W procesie licencjonowania, przy pierwszym nawiązaniu połączenia pomiędzy urządzeniem końcowym a komputerem klienckim, temu pierwszemu przyznawana jest tymczasowa licencja dostępu. Kiedy ten drugi łączy się z serwerem hosta po raz drugi w sesji zdalnego pulpitu, wydawane jest stałe urządzenie RDS-CAL.

Jakie są specjalne zalety RDS Device CALs?

RDS Device CAL następnie zarządza odpowiednimi prawami dostępu do serwera Windows lub hosta dla każdejsesji zdalnegopulpitu . Każdy pracownik, który jest upoważniony lub może korzystać z tego urządzenia końcowego - niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, laptop, tablet itp. - może korzystać z usług pulpitu zdalnego, zwłaszcza lokalnie, niezależnie od lokalizacji serwera. RDS Device CAL jest zatem bardziej korzystny w przypadku, gdy kilku pracowników korzysta z jednego urządzenia końcowego.

Zgodność wersji jest ważna dla RDS Device CALs dla Windows Server

Podczas licencjonowania RDS Device CAL należy upewnić się, że wersja licencji dostępu klienta jest zawsze zgodna z aktualną wersją systemu Windows Server. Możliwy jest również downgrading, ale nie upgrade: Dzieje się tak, ponieważ RDS Device CAL 2022 zawiera prawa dostępu dla Windows Server 2022, jak również dla starszych wersji serwera, takich jak 2019, ale nie dla przyszłych wyższych wersji serwera. W związku z tym, poprzednia wersja RDS Device CAL nie może być używana do połączeń zdalnych z Windows Server 2022.

Więcej informacji na temat RDS Device CALs dla Windows Server 2022

 • RDS Device CAL jest fizycznie przypisany do konkretnego urządzenia końcowego - nie do pojedynczego użytkownika
 • Każdy RDS Device CAL jest śledzony przez odpowiedni serwer licencyjny, niezależnie od jego rejestracji w Active Directory
 • Tymczasowo dostępny RDS Device CAL jest ważny przez okres od 52 do 89 dni
 • Nie można przekroczyć liczby wstępnie zdefiniowanych Device CALs

Wnioski dotyczące RDS Device CALs

To, który typ CAL Remote Desktop Services dla Windows Server 2022 oferuje większe korzyści w przedsiębiorstwie, zależy od indywidualnego przypadku lub wielkości firmy. Zwłaszcza jeśli kilku pracowników korzysta z urządzenia końcowego na zmianę, np. w pracy zmianowej, wówczas RDS Device CAL oferuje więcej opcji użytkowania i dlatego potrzebujesz mniej licencji dostępu klienta.

Ponieważ nie ma możliwości późniejszej zmiany RDS DeviceCAL na User CAL i odwrotnie, decyzja o wyborze jednego typu licencjonowania dostępu klienta musi być podjęta w momencie zakupu. Dlatego też prosimy zapytać pracownika firmy Wiresoft o najlepszy sposób licencjonowania za pomocą Remote Desktop Services CALs.

Bezpieczeństwo Twojego kupującego z Wiresoft dla używanych RDS Device CALs dla Microsoft Windows Server 2022

Aktualne Device CALs dla Remote Desktop Services dla Windows Server 2022 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft jako używane oprogramowanie już od jednej licencji dostępu klienta. Skorzystaj nie tylko z niższej ceny używanego oprogramowania CAL w porównaniu z porównywalnym nowym oprogramowaniem, lecz także z bezpieczeństwa kupującego dzięki następującym zaletom:

 • Przy zakupie jednego lub więcej używanych RDS Device CALs, klienci Wiresoft otrzymują oryginalne pojedyncze licencje Microsoft, które zostały wcześniej zakupione przez firmę i sprzedane do Wiresoft.
 • Podstawą prawną legalnego obrotu tzw. używanymi licencjami na dostęp klienta do Remote Desktop Services systemu Microsoft Windows Server 2022 jest obowiązujące prawo, które wyraźnie zezwala na ich odsprzedaż, jak również na ich zakup i użytkowanie.
 • Przy odsprzedaży przez Wiresoft, RDS Device CAL do Windows Server 2022 jest oznaczony jako używany, mimo że "używany" nie oznacza żadnych ograniczeń funkcjonalności tej licencji dostępu klienta.
Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany