Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 16-CORE

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10108
 • 9EA-00122
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
5 788,90 zł * 6 430,90 zł * (9,98% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Core 16 Core 
Urządzenia 1x
Maszyny wirtualne Nieograniczona
Średnia Pobierz
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Zakres dostawy Pobierz + Licencja


Windows Server 2016 oferuje wszystkie warunki wstępne, aby w pełni zaspokoić wymagania dużych organizacji i firm w zakresie wysokiego stopnia wirtualizacji w odniesieniu do wykorzystywanych i dostarczanych ; jest to wersja pakietu 10. Pakiet 16- stanowi podstawę do licencjonowania z edycją . Datacenter Server Services Server WindowsCore Server Datacenter

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Datacenter 16-Core

Windows Server 2016 Datacenter oferuje wszystkie wymagania, aby w pełni zaspokoić zapotrzebowanie dużych organizacji i firm na wysoki stopień wirtualizacji w odniesieniu do wykorzystywanych serwerów i świadczonych usług; jest to serwerowa wersja systemu Windows 10. Pakiet 16-rdzeniowy stanowi podstawę licencjonowania serwerów w wersji Datacenter Edition.

Najważniejsze fakty na temat Microsoft Windows Server 2016 Datacenter w skrócie

Wraz z systemem Windows Server 2016 Datacenter firmy otrzymują niezawodny serwerowy system operacyjny z wieloma wydajnymi technologiami i funkcjami, które wspierają wirtualizację aplikacji. W porównaniu z poprzednią wersją, wersja Datacenter Edition oferuje, oprócz wielu ulepszeń i optymalizacji, przede wszystkim wiele nowych, ekskluzywnych funkcji, które zapewniają również większe bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej dzięki większej stabilności oraz zoptymalizowanej ochronie przed awariami itp. Ze względu na znajomy interfejs systemu Windows 10 korzystanie z systemu Windows Server 2016 Datacenter jest niemal intuicyjne.

Co oferuje system Windows Server 2016 Datacenter Edition?

Głównym kryterium decyzji o zakupie systemu Windows Server 2016 Datacenter Edition jest stale rosnące zapotrzebowanie na wirtualizację w celu tworzenia i obsługi złożonych infrastruktur hiperkonwergentnych. W tym celu wersja Datacenter Edition udostępnia wiele wyjątkowych funkcji, z których mogą korzystać firmy posiadające wiele systemów wirtualnych i wysokie wymagania informatyczne, a także duże obciążenia pracą. Należą do nich Storage Spaces Direct (S2D) i Storage Replica, Shielded Virtual Machines (Shielded VM), Software Defined Networking (SDN) oraz nowy stos protokołów, które zostały szczegółowo opisane poniżej.

W systemie Windows Server 2016 Datacenter dostępne są również usługi Microsoft Azure Services, które umożliwiają jeszcze ściślejsze połączenie środowisk lokalnych z chmurą za pomocą kolejnych praktycznych funkcji.

Licencjonowanie edycji Windows Server 2016 Datacenter z używanym oprogramowaniem

Wraz z premierą wersji Windows Server 2016 licencjonowanie wersji Datacenter Edition jest oparte wyłącznie na rdzeniu: Zakłada się minimalną liczbę 16 rdzeni dla każdego serwera; dodatkowe rdzenie można również licencjonować za pomocą odpowiednich pakietów 2-rdzeniowych - więcej szczegółów poniżej.

Firma Wiresoft oferuje ten 16-rdzeniowy pakiet dla systemu Windows Server 2016 Datacenter jako oprogramowanie używane. W porównaniu z nowymi produktami nabywcy korzystają przede wszystkim z ich niższej ceny - bez ograniczeń w zakresie funkcji, np. w korzystaniu z maszyn wirtualnych lub wydajności - a starsze wersje serwerów zazwyczaj nie są już oferowane jako nowe. Szczegółowe informacje na temat zakresu funkcjonalnego systemu Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition oraz dokładne warunki licencjonowania można znaleźć w poniższym zestawieniu.

Windows Server 2016 Datacenter Edition - wszystkie zalety i wyjątkowe funkcje

Dzięki systemowi Windows Server 2016 Datacenter Edition duże firmy, które tworzą i wdrażają wysoce zwirtualizowane środowiska lub infrastruktury hiperkonwergentne, otrzymują wydajne oprogramowanie serwerowe, które spełnia wszystkie wymagania. Zintegrowane cechy i funkcje wykorzystują innowacyjne technologie firmy Microsoft w celu zapewnienia stabilnych i niezawodnych aplikacji.

Wersja Datacenter Edition jest nie tylko przekonująca w obszarze sieci, ale oferuje również wiele korzyści w zakresie bezpieczeństwa i przechowywania danych. Dysponuje on zatem niezbędną elastycznością, aby dostosować bardziej złożone infrastruktury informatyczne w przedsiębiorstwach do obecnych i przyszłych wymogów biznesowych ery cyfrowej. W rezultacie umożliwia to wdrożenie bardziej ekonomicznej wirtualnej pamięci masowej, platform internetowych i aplikacyjnych oraz sieci definiowanych programowo (SDN), a także usprawnienie zarządzania serwerami i ich automatyzacji oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych i dostępu do nich.

W systemie Windows Server 2016 Datacenter wiele wyjątkowych funkcji wspiera tworzenie stabilnych struktur sieciowych, które mogą lepiej wytrzymać większe obciążenia i zakłócenia, w tym: Shielded Virtual Machines, Storage Spaces Direct i Software Defined Networking (SDN), a także Storage Replica i nowy stos sieciowy (Protocol Stack), uzupełnione o innowacje w zakresie klastrowania awaryjnego w Hyper-V, które zostały tu przedstawione.

Osłonięte maszyny wirtualne (Shielded VMs)

Osłonięte maszyny wirtualne zapewniają wysoki poziom ochrony w sieciach przed kradzieżą lub niewłaściwym wykorzystaniem danych krytycznych wykorzystywanych w aplikacjach o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy, gdy są one zlecane na przykład do chmury publicznej. Osłonięte maszyny wirtualne wykorzystują w tym celu Guarded Fabric, który składa się z Host Guardian Service (HGS) i Guarded Hosts.

Sieci definiowane programowo (SDN)

Dzięki oprogramowaniu Software Defined Networking zarówno fizyczne (np. routery, przełączniki), jak i wirtualne urządzenia sieciowe (np. bramy) mogą być centralnie konfigurowane i dynamicznie zarządzane. SDN można także wykorzystać do zabezpieczania sieci i przyspieszania dostarczania obciążeń, a sieci definiowane programowo mogą być także używane do definiowania i skalowania polityk kontroli sieci fizycznych i wirtualnych.

Bezpośrednie przestrzenie magazynowe (S2D)

S2D, czyli Storage Spaces Direct, umożliwia połączenie pamięci masowej na różnych lokalnych serwerach Windows w klaster wirtualnej pamięci masowej. S2D ułatwia zarówno tworzenie skalowalnych, wysoce dostępnych systemów pamięci masowej definiowanych programowo, jak i zarządzanie nimi.

Replika pamięci masowej

Oprócz S2D, Replika pamięci masowej w systemie Windows Server 2016 Datacenter służy do minimalizowania przestojów w ramach gotowości na wypadek awarii i praktycznie wyklucza utratę danych na poziomie systemu plików. Replika pamięci masowej obsługuje zarówno replikację synchroniczną, w której dane są mirrorowane w fizycznych lokalizacjach z woluminami odpornymi na awarie, jak i replikację asynchroniczną, w której dane są mirrorowane między lokalizacjami poprzez obszary regionalne z wykorzystaniem łączy sieciowych o większych opóźnieniach.

Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa

Dzięki nowym warstwom zabezpieczeń dostępnym w systemie Windows Server 2016 zagrożenia dla struktur informatycznych w firmie są jeszcze lepiej rozpoznawane i szybko podejmowane są odpowiednie środki zaradcze. Zwiększono również ochronę maszyn wirtualnych, m.in. dzięki zoptymalizowanej kontroli dostępu i integracji wielu warstw ochrony, co pozwoliło na zmniejszenie ryzyka związanego z bezpieczeństwem.

Zwiększone bezpieczeństwo w edycji Datacenter Server zapewnia również podejście Microsoft Zero Trust, polegające na oddzieleniu hosta od maszyny wirtualnej, przy czym zasoby wykorzystywane we współdzielonych środowiskach są chronione przez osłonięte maszyny wirtualne. Usługa Microsoft Host Guardian Service identyfikuje zaufane hosty, a dzięki zarządzaniu Just in Time i Just Enough można także zdefiniować reguły ograniczające dostęp administratora.

Dodatkowe funkcje systemu Windows Server 2016 Datacenter Edition

W porównaniu z poprzednią wersją system Windows Server 2016 Datacenter oferuje jeszcze większe możliwości wirtualizacji aplikacji dzięki lepszej integracji kontenerów. Uzupełniają je inne funkcje, takie jak Nano Server i Usługi Azure, które również zostały pokrótce opisane.

Ponadto wykorzystanie systemu Windows Server 2016 Datacenter jako centrum danych do zarządzania infrastrukturą IT optymalizują m.in. nowe dostępne role serwerowe oraz dodatkowe opcje przypisywania uprawnień użytkowników. System Windows Server 2016 Datacenter można również uruchomić w zmniejszonej aplikacji głównej, aby poprawić wydajność na starszym sprzęcie poprzez niewyświetlanie graficznego interfejsu pulpitu.

Możliwości wirtualizacji za pomocą Hyper-V

Edycja Datacenter systemu Windows Server 2016 obejmuje uprawnienia wirtualizacyjne dla nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych i kontenerów Hyper-V. Funkcje pamięci masowej dostępne w Hyper-V obejmują inicjator iSCSI umożliwiający korzystanie z protokołu SCSI przez sieć IP, wspomniane wcześniej Storage Spaces Direct, wielościeżkowe wejścia/wyjścia (MPIO) zwiększające odporność na awarie dzięki lepszemu równoważeniu obciążenia oraz VM Storage Resiliency poprawiające dostępność klastrów Hyper-V dzięki zwiększonej odporności na awarie systemów pamięci masowej.

Obsługa kontenerów systemu Windows Server w środowisku Docker

System Microsoft Windows Server 2016 obsługuje kontenery Windows Server Containers lub kontenery Hyper-V oparte na oprogramowaniu open source Docker, co ułatwia wdrażanie aplikacji serwerowych i chmurowych za pomocą wirtualizacji kontenerowej, a także upraszcza wdrażanie.

Nanoserwer w systemie Windows Server 2016

Nano Server to zdalnie zarządzany serwerowy system operacyjny, który umożliwia tworzenie znacznie mniejszych serwerów, ponieważ zastosowanie silnika wirtualnego pozwala zaoszczędzić do 90% przestrzeni dyskowej w strukturze serwera przedsiębiorstwa. Serwer Nano jest zoptymalizowany pod kątem Windows Server Containers lub Docker i dlatego może być skonfigurowany do hostowania kontenerów Docker - oprócz wykorzystania do klasycznych usług serwerowych, takich jak serwery plików.

Korzystanie z usług Microsoft Azure z systemem Windows Server 2016 Datacenter

Wersja Windows Server 2016 oferuje jeszcze ściślejsze połączenie systemu operacyjnego z usługami w chmurze Microsoft Azure, aby jeszcze skuteczniej i niezawodniej łączyć rozproszone centra danych w wysokowydajne, wysoce dostępne serwery i klastry. Ogromną zaletą platformy Azure jest zapewnienie jednorodnej infrastruktury hybrydowej - w tym funkcji bezpieczeństwa i zarządzania.

Przegląd innych aplikacji i komponentów serwerowych firmy Microsoft, które mogą być używane z systemem Windows Server 2016 Datacenter

W poniższym przeglądzie przedstawiono wybrane aplikacje i komponenty serwerowe dostępne w systemie Windows Server 2016 Datacenter Edition; można je zainstalować za pomocą Menedżera serwera lub PowerShell.

Aplikacje, w tym:

 • Microsoft SQL Server: Wersja 2016, od 2014 do 2012
 • Microsoft System Center: Virtual Machine Manager 2016, Data Protection Manager 2016, Operations Manager 2016
 • Configuration Manager (1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Serwer Exchange 2016
 • Project Server 2016
 • Host Integration Server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype for Business Server 2015 i
 • BizTalk Server 2016

Wybór obsługiwanych komponentów:

 • .NET Framework 4.6 i 3.5
 • PowerShell
 • Szyfrowanie dysku BitLocker i odblokowywanie sieci
 • BranchCache
 • Inteligentna usługa transferu w tle (BITS)
 • Klient dla NFS (Network File System)
 • Klaster Failover
 • Zarządzanie zasadami grupy

Minimalne wymagania dotyczące oprogramowania i sprzętu do instalacji i obsługi systemu Windows Server 2016 Datacenter Edition

Aby zapewnić bezproblemowe działanie systemu Windows Server 2016 Datacenter Edition, używany sprzęt musi spełniać minimalne wymagania wymienione poniżej. Dodatkowe wymagania zależą od konfiguracji systemu lub innych zainstalowanych aplikacji.

 • Miejsce na dysku twardym: 32 GB
 • Pamięć robocza (RAM): 512 MB
 • Instalacja z wyświetlaczem biurkowym: 2 GB
 • Partycja systemowa: 32 GB
 • Procesor: 64-bitowy
 • Szybkość procesora: 1,4 GHz
 • Karta graficzna: 1 024 x 768 pikseli, Super VGA
 • Karta sieciowa: 1 karta Ethernet o minimalnej przepustowości w zakresie gigabitów 1x

Licencjonowanie serwera z pakietem Windows Server 2016 Datacenter 16-Core

W przypadku licencjonowania serwera z używanym oprogramowaniem systemu Windows Server 2016 Datacenter Edition należy przestrzegać zwykłych przepisów licencyjnych firmy Microsoft. Do każdego podstawowego licencjonowania serwera wymagany jest co najmniej jeden pakiet 16-rdzeniowy, przy czym należy przestrzegać poniższych wytycznych.

Postanowienia Przewodnika licencyjnego firmy Microsoft dotyczące licencjonowania systemu Windows Server 2016

Wraz z wydaniem wersji Windows Server 2016 firma Microsoft zaktualizowała również od podstaw swój model licencjonowania. Teraz liczba rdzeni używanego sprzętu fizycznego stanowi podstawę do obliczenia liczby licencji dla serwera z wersją Datacenter Edition. Zastosowanie mają następujące przepisy:

 • Licencja na jeden serwer obejmuje 2 fizyczne rdzenie procesora.
 • Zawsze stosuje się minimalną liczbę 8 rdzeni na procesor - nawet jeśli istniejący sprzęt ma mniej niż 8 rdzeni.
 • Minimalna liczba procesorów na serwer fizyczny wynosi 2.
 • W związku z tym zawsze istnieje minimalna liczba 16 rdzeni, które są licencjonowane za pomocą odpowiedniego pakietu 16-rdzeniowego.
 • Jeśli serwer ma więcej niż 16 rdzeni, można je dodatkowo licencjonować za pomocą pakietów 2-rdzeniowych.
 • Ponadto konieczne jest, aby każdy klient - niezależnie od tego, czy jest to użytkownik, czy urządzenie końcowe - był wyposażony w ważną licencję dostępu klienta (CAL) umożliwiającą dostęp do centrum danych systemu Windows Server 2016. Usługa User and Device CALs dla systemu Windows Server 2016 jest również dostępna w firmie Wiresoft jako oprogramowanie używane.

Ponadto system Windows Server w wersji 2016 obejmuje prawo do aktualizacji w celu wykorzystania odpowiednich starszych wersji systemu Windows Server.

Prawa użytkowania systemu Windows Server 2016 Datacenter w środowisku wirtualnego systemu operacyjnego

W wersji Datacenter Edition systemu Windows Server 2016 w fizycznym środowisku systemu operacyjnego można uruchomić 1 instancję - w przeciwieństwie do tego w wirtualnym środowisku systemu operacyjnego istnieje nieograniczona liczba instancji.

Pod warunkiem, że licencjonowane są wszystkie rdzenie fizyczne serwera, wersja Datacenter Edition systemu Windows Server 2016 zawiera nieograniczone prawa do wirtualizacji: w rezultacie na licencjonowanym serwerze można uruchomić dowolną liczbę środowisk systemu operacyjnego i dowolną liczbę kontenerów Hyper-V.

FAQ dotyczące oprogramowania używanego przez firmę Wiresoft Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition jako

Ogólnie rzecz biorąc, w przeciwieństwie do sprzętu, oprogramowanie nie ulega zużyciu, a korzystając z używanego oprogramowania firmy Wiresoft możesz mieć pewność, że oferuje ono te same funkcje i prawa, co nowa licencja serwerowa. Dlatego rdzenie serwerowe można licencjonować za pomocą używanego 16-rdzeniowego pakietu Windows Server 2016 Datacenter w taki sam sposób, jak za pomocą nowego pakietu. Odpowiedzi na wszystkie inne często zadawane pytania dotyczące funkcji i praw użytkowania używanych licencji Windows Server można znaleźć tutaj:

Czy istnieją jakieś problemy prawne związane ze sprzedażą lub zakupem oraz użytkowaniem używanego oprogramowania firmy Microsoft, takiego jak pakiet Windows Server 2016 16-Core?

W firmie Wiresoft jako klient masz pewność, że ani zakup Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Package, ani jego oficjalne użytkowanie nie naruszają obowiązujących przepisów prawa. Aktualne orzecznictwo dopuszcza zarówno handel używanym oprogramowaniem Microsoft, jak i jego używanie, jeśli pochodzi ono z zapasów licencyjnych firmy, tak jak w przypadku Wiresoft Used Software. Potwierdzają to również wielokrotnie różne orzeczenia sądowe.

Skąd w firmie Wiresoft pochodzi używane oprogramowanie dla pakietu Windows Server 2016 Datacenter 16-Core?

Pakiety 16-Core Packages for Windows Server 2016 Datacenter oferowane przez firmę Wiresoft pochodzą, jak już wyjaśniono powyżej, od różnych firm, które zazwyczaj same zakupiły oprogramowanie i w większości przypadków faktycznie z niego korzystały, a następnie sprzedały je firmie Wiresoft. Częstym powodem sprzedaży jest przejście na nowszą wersję oprogramowania lub zastosowanie sprzętu serwerowego z mniejszą liczbą rdzeni, w związku z czym dostępne są nadwyżki licencji serwerowych. pakiety 16-rdzeniowe są zawsze oferowane w sklepie Wiresoft Shop jako oprogramowanie używane, nawet jeśli są nieużywane i mogą być używane jak nowa licencja.

Czy oprogramowanie używane w systemie Windows Server 2016 Datacenter zapewnia bezpieczeństwo kupującego?

Pakiet Windows Server 2016 Datacenter 16-Core lub inne używane oprogramowanie firmy Wiresoft oferuje Ci jako klientowi zwykłe bezpieczeństwo kupującego - z jednej strony poprzez natychmiastowe pobranie pakietu oprogramowania po zakończeniu procesu płatności, a z drugiej strony poprzez natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencyjnego - tak jak w przypadku nowego oprogramowania.

Czy używane oprogramowanie firmy Wiresoft ma jeszcze jedną zaletę?

Tak, i jest ich kilka: Przede wszystkim klienci firmy Wiresoft korzystają z niższej ceny przy zakupie używanego oprogramowania; dzięki temu firmy lub organizacje mogą w bardziej ekonomiczny sposób uzupełnić zapasy oprogramowania lub zaktualizować je do najnowszej wersji niż w przypadku nowego oprogramowania. Z drugiej strony, starsze programy serwerowe firmy Microsoft są prawie wcale lub wcale nie są oferowane jako nowe, co stanowi problem w przypadku dodatkowego licencjonowania, jeśli chce się uniknąć aktualizacji. Używane oprogramowanie firmy Wiresoft może zatem również przyczynić się do obniżenia kosztów operacyjnych, ponieważ oferuje ono również bezpieczeństwo audytu dzięki pełnej ewidencji wszystkich nabywców!

W Wiresoft Software Shop znajdziesz więc nie tylko pakiet 16-rdzeniowy Windows Server 2016 Datacenter Edition, ale także pakiet 16-rdzeniowy dla innych edycji oraz nowszych wersji Windows Server, a także pakiety 2-rdzeniowe dla podstawowej licencji Twojego Windows Server. Jeśli chcesz korzystać z najnowszych technologii firmy Microsoft w zakresie wirtualizacji, możesz zdecydować się na wyższą wersję Windows Server 2019 Datacenter Edition, która jest również dostępna z drugiej ręki w firmie Wiresoft. W naszej ofercie używanego oprogramowania, oprócz wielu innych programów firmy Microsoft, można znaleźć również absolutnie niezbędne licencje dostępu klienta (CAL) ze wszystkimi wymienionymi korzyściami firmy Wiresoft. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące prawidłowego licencjonowania systemu Windows Server 2016 Datacenter z pakietami 16-rdzeniowymi, skorzystaj z naszych kompetentnych porad na czacie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 16-CORE"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 16-CORE"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie