Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK DEVICE CAL

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK DEVICE CAL

1 407,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10381
 • 6VC-03222
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
5x Device CALs for Remote Desktop Services for Windows Server 2019 jako oprogramowanie używane...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"

5x Device CALs for Remote Desktop Services for Windows Server 2019 jako oprogramowanie używane

Aby móc korzystać z Usług pulpitu zdalnego (RDS) serwerów Windows, każdy użytkownik musi posiadać licencję Client Access Licence (CAL), która umożliwia mu samodzielny dostęp do programów Windows w sieci firmowej - w tym do plików - oraz lokalnie. Do tego celu służy 5x Device CALs dla Remote Desktop Services, dzięki którym te pięć zarejestrowanych urządzeń końcowych (Device) jest udostępnianych do sesji zdalnego pulpitu. RDS Device CALs jako używane oprogramowanie od Wiresoft są tanią alternatywą dla konwencjonalnych dostawców licencji, ponieważ oferują taką samą funkcjonalność jak CALs w oficjalnym programie licencjonowania objętościowego Microsoft.

Jakie są korzyści z RDS CALs dla Windows Server 2019?

Remote Desktop Services - dawniej znane jako Terminal Services - to dedykowana rola serwera w Windows Server 2019 lub jego starszych wersjach. RDS kontroluje dostęp do programów Windows dostępnych przez odpowiedni Windows Server jako hosta poprzez sesję zdalnego pulpitu. Użytkownicy, którzy posiadają odpowiednią licencję dostępu klienta - w tym przypadku, na przykład, RDS Device CAL - mogą następnie korzystać z nich za pomocą wyposażonego w nie komputera PC, laptopa lub podobnego urządzenia w sieci firmowej lub lokalnie niezależnie (zdalnie) poprzez połączenie internetowe.

Oprócz korzyści, jakie usługi Device (i User) CAL mają dla użytkowników, Usługi Windows Remote Desktop Services oferują również wiele korzyści dla administratorów, ponieważ znacznie usprawniają administrację: Oprogramowanie może być dostarczane centralnie w środowisku korporacyjnym i dzięki temu nie musi być instalowane indywidualnie na każdym urządzeniu końcowym. Zamiast tego są one udostępniane w jednym miejscu przechowywania - na serwerze - i w razie potrzeby aktualizowane.

Dostęp użytkowników autoryzowanych przez RDS CAL jest również kontrolowany w ten sposób, ponieważ każdemu użytkownikowi można przypisać określone uprawnienia. Całkowity nakład pracy związany z utrzymaniem i udostępnianiem stacji roboczych jest więc znacznie zredukowany dzięki RDS CALs dla Windows Server.

Jakie są zalety CAL-ów Device CAL-ów dla użytkowników usługi Remote Desktop Service?

Użytkownicy wyposażeni w RDS Device CAL dla Windows Server 2019 korzystają więc ze znormalizowanego środowiska pracy Windows, niezależnie od tego, z jakiej lokalizacji uzyskują do niego dostęp za pomocą zarejestrowanego urządzenia końcowego - i niezależnie od tego, który użytkownik korzysta z Remote Desktop Services na danym komputerze, laptopie, tablecie itp.

Jeśli uprawnione urządzenie końcowe uzyska dostęp do określonego programu za pośrednictwem Device CAL podczas sesji zdalnego pulpitu z hostem, program ten zostanie wykonany na serwerze, niezależnie od innych połączeń klienckich. Użytkownik widzi tylko swoją własną sesję.

Jeśli starsze urządzenia mają słabszą wydajność lub sprzęt, mogą korzystać z mocy serwera Windows z Usługami pulpitu zdalnego, dzięki czemu koszt dostarczenia nowszego sprzętu jest również zmniejszony.

Zgodność wersji dla CAL-ów Usługi pulpitu zdalnego dla Windows Server

Certyfikat Device CAL dla urządzenia z prawami dostępu (lub User CAL) musi być zawsze zgodny z aktualną wersją systemu Windows Server, w przeciwnym razie nie można go użyć do nawiązania zdalnego połączenia w ramach sesji. A 2019 RDS Device CAL może zatem uzyskać dostęp do Windows Server 2019 lub starszej wersji serwera, takiej jak 2016 (downgrade) - ale nie możliwe wyższe wersje serwerów w przyszłości.

Porównanie numerów CAL urządzenia i numerów CAL użytkownika dla usług pulpitu zdalnego systemu Windows Server 2019

Zasadniczo: Wdrożenie oprogramowania serwerowego Microsoft jest zawsze niezależne od jego rzeczywistego wykorzystania - do tego wymagana jest odpowiednia licencja dostępu. Microsoft reguluje te prawa dostępu do korzystania z serwera Windows poprzez własny system licencjonowania, który opiera się na licencjach dostępu klienta (Client Access Licences, w skrócie CAL). Jak już opisano powyżej, CALs dla Remote Desktop Services zapewniają, że dostęp do serwera Windows, nawet lokalnie i niezależnie, mają tylko upoważnieni do tego pracownicy. Oprócz możliwości zróżnicowanego zarządzania prawami dostępu przez administratorów serwera, system RDS CAL oznacza również dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ obcy użytkownicy lub niezarejestrowane urządzenia końcowe bez licencji dostępu (Device CAL) nie mają dostępu do usług i danych dostępnych za jego pośrednictwem.

Microsoft oferuje dwa różne typy CAL-ów dla Usług pulpitu zdalnego systemu Windows Server 2019:

 • Device CAL dla RDS, gdy pojedyncze urządzenie końcowe (PC, Laptop, Table, Mobile) ma przyznane prawa dostępu
 • User CAL dla RDS, kiedy konkretnemu użytkownikowi przyznawane są prawa dostępu

Cechy szczególne Device CAL dla Remote Desktop Services 2019

Co do zasady, Device CAL ma zastosowanie wyłącznie do pojedynczego, dedykowanego urządzenia końcowego, które jest odpowiednio zarejestrowane. Device CAL for Remote Desktop Services reguluje prawa dostępu do serwera Windows lub hosta dla każdej sesji Remote Desktop. Każdy pracownik, który ma prawo lub możliwość korzystania z danego komputera, laptopa itp. na stronie  może skorzystać z Usług pulpitu zdalnego. W przypadku laptopów, tabletów lub urządzeń mobilnych, które mogą być używane niezależnie od lokalizacji, użytkownik ma swobodę wyboru, czy chce korzystać z RDS w siedzibie firmy, w podróży czy w biurze domowym.

W trybie licencjonowania na urządzenie, przy pierwszym nawiązaniu połączenia między komputerem klienckim a urządzeniem, przyznawana jest tymczasowa licencja dostępu dla tego połączenia. Gdy tylko to połączenie zostanie nawiązane po raz drugi z serwerem jako hostem sesji zdalnego pulpitu, zostanie dla niego wydany stały Device RDS CAL - pod warunkiem, że jest on dostępny.

Cechy Device CALs dla RDS systemu Windows Server 2019 w skrócie

 • Device CALs są zawsze fizycznie przypisane do konkretnego urządzenia końcowego - a nie do pojedynczego użytkownika
 • Każdy RDS Device CAL jest śledzony przez odpowiedni serwer licencyjny, a to
 • niezależnie od rejestracji w Active Directory
 • Tymczasowo dostępne RDS CALs dla urządzeń są ważne przez okres od 52 do 89 dni
 • Liczba zdefiniowanych Device CALs nie może być przeciążona

Wniosek

To, który rodzaj usługi Remote Desktops Service CAL oferuje więcej korzyści w firmie, zależy zatem od indywidualnego przypadku. Nie jest również możliwa zmiana Device CAL na User CAL i odwrotnie. Decyzja o wyborze konkretnej formy Licencjonowania Dostępu Klienta musi być zatem podjęta w momencie zakupu. W przypadku Device CALs zależy to od liczby pracowników i stacji roboczych: Jeśli np. kilku pracowników korzysta z jednego urządzenia końcowego, lub jeśli pracują oni głównie w siedzibie firmy, wówczas Device CAL dla RDS oferuje więcej korzyści.

Informacje techniczne dotyczące usług pulpitu zdalnego w systemie Windows Server 2019

CAL dla RDS systemu Windows Server 2019 składają się z kilku komponentów, które ostatecznie pozwalają urządzeniu końcowemu lub użytkownikowi na korzystanie z programów Windows:

 • Licencjonowanie pulpitu zdalnego reguluje wykorzystanie RDS CALs i udostępnia je na urządzeniu.
 • Host sesji pulpitu zdalnego zarządza wszystkimi pulpitami lub programami, które są udostępniane urządzeniu (lub użytkownikowi) w ramach jednej sesji.
 • Remote Desktop Connection Broker zarządza połączeniami RDS i ponownie je nawiązuje w przypadku zakończenia sesji.
 • Remote Desktop Gateway reguluje dostęp do pulpitu Windows poprzez urządzenie końcowe w sieci publicznej.
 • FunkcjaWeb Access for Remote Desktop Services zapewnia dostęp przez RDS CAL za pośrednictwem portalu internetowego dla określonych użytkowników lub grup.

Kup Microsoft Device CALs for Remote Desktop Services 2019 w niskich cenach jako licencje pojedyncze w Wiresoft w naszym sklepie internetowym

Device CALs dla RDS systemu Windows Server 2019 są już dostępne jako pojedyncze licencje w Sklepie Internetowym Wiresoft - jako używane oprogramowanie w szczególnie korzystnej cenie, bez żadnych wad dotyczących użyteczności.

Do czego służą Device CALs dla usług Windows Remote Desktop Services?

Device CALs for the Remote Desktop Services of Windows Server 2019 oferowane do sprzedaży w Sklepie Internetowym Wiresoft są licencjami dostępowymi dla urządzeń końcowych z odpowiadającej im licencji wolumenowej, które pochodzą od innej firmy. Firma Wiresoft zakupiła od tej firmy niepotrzebne indywidualne licencje dostępowe na urządzenia końcowe lub całe licencje wolumenowe, rozwiązała te ostatnie i oferuje tym klientom indywidualne licencje dostępowe na urządzenia.

Przy sprzedaży lub podziale tych licencji były one odtąd określane jako oprogramowanie używane. To nowe oznaczenie nie oznacza jednak ograniczenia użyteczności Remote Desktop Services, nawet przez ograniczony okres czasu, ani ogólnego zużycia funkcji RDS Device CAL.

Jakie zabezpieczenia oferują Remote Desktop Services Device CALs jako używane oprogramowanie?

Z firmą Wiresoft kupowanie używanego oprogramowania jest nie tylko tańsze dla Ciebie, ale również bezpieczne! Nawet Single User CAL dla Microsoft Remote Desktop Services for Windows Server 2019 nie tylko ma niższą cenę w Wiresoft w porównaniu z porównywalnymi nowymi towarami, ale również oferuje bezpieczeństwo kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu, jak również aktywacji licencji za pomocą dostarczonego ważnego klucza licencji woluminu.

Oferowane przez Wiresoft Microsoft RDS Device CALs for Windows Server 2019 pochodzą wyłącznie z zapasów licencyjnych organizacji lub firm. Oznacza to, że nie tylko zakup CAL-ów do RDS lub innych licencji dostępowych do programu Microsoft jako oprogramowania używanego, ale również ich użytkowanie nie stanowi dla naszych klientów naruszenia przepisów prawnych, ponieważ zarówno obrót CAL-ami jak i ich użytkowanie jako oprogramowania używanego jest prawnie dozwolone, co zostało wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Twoje korzyści z używanego oprogramowania Device CALs for Remote Desktop Services 2019

Oferując zakup Device CALs pojedynczo lub w większej liczbie dla Remote Desktop Services of Windows Server 2019 - lub również innych licencji dostępu do klienta - jako używanego oprogramowania od Wiresoft, jako nasz klient nie tylko masz tańszą alternatywę w porównaniu z porównywalnymi konwencjonalnymi ofertami na licencjonowanie zdalnego dostępu do usług Windows Server, ale również masz możliwość zakupu RDS CALs dla wcześniejszych wersji Windows Server w sklepie internetowym. Dzięki temu można również uzupełnić liczbę licencji na dostęp klienta do istniejącej starszej konstelacji serwerów, w tym programów Microsoft, bez obawy o problemy z kompatybilnością. Skorzystaj z naszej bogatej oferty różnych wersji Microsoft RDS CALs dla Windows Server jako używanego oprogramowania!

W Wiresoft Software Shop znajdziesz nie tylko Device CALs dla Windows Server 2019, ale także odpowiadające im User CALs, jak również dalsze licencje dostępu klienta dla Remote Desktop Services starszych wersji Windows Server, jak również dla innych programów serwerowych Microsoft - jako niedrogie używane oprogramowanie do natychmiastowego pobrania. W przypadku pytań dotyczących instrukcji obsługi RDS Device CALs for Windows Server 2019 lub innych produktów Microsoft, wystarczy skorzystać z naszych kompetentnych porad na czacie, mailowo lub telefonicznie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany