Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10480
 • 359-01469
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
679,90 zł * 753,90 zł * (9,82% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Użytkownik CAL
System  SQL Server 
CAL Użytkownik CAL
Zakres dostawy ID licencji + Kod uwierzytelniający 
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki


Aby uzyskać dostęp do nowej wersji SQL Server 2022, użytkownicy niektórych edycji lub form licencjonowania potrzebują licencji Client Access Licence, np. w postaci User CAL. Tylko z taką licencją dostępne są funkcje i usługi tej niezawodnej platformy danych relacyjnych Microsoftu: z wieloma funkcjami analizy i raportowania oraz innymi funkcjami bazy danych, które są wymagane przez firmy do wszechstronnego wykorzystania danych i dostarczania ich do różnych aplikacji - także w chmurze. W tym celu SQL Server 2022 zapewnia nie tylko wszechstronne interfejsy komunikacyjne, ale także dużą wydajność dzięki wykorzystaniu klastrów Big Data oraz wszechstronne środki bezpieczeństwa i ochrony zapewniające integralność danych.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"

User CAL dla Microsoft SQL Server 2022

Aby uzyskać dostęp do nowej wersji SQL Server 2022, użytkownicy posiadający określone edycje lub formy licencji potrzebują licencji Client Access , np. w formie User CAL . Tylko z taką licencją dostępne są funkcje i Services tej niezawodnej platformy danych relacyjnych z Microsoft: z wieloma funkcjami analizy i raportowania, a także innymi funkcjami bazy danych, które są potrzebne firmom do wszechstronnego wykorzystania danych i dostarczania ich do różnych zastosowań - także w Cloud. W tym celu SQL Server 2022 zapewnia nie tylko wszechstronne interfejsy komunikacyjne, ale także dużą wydajność dzięki wykorzystaniu klastrów Big Data oraz wszechstronne środki bezpieczeństwa i ochrony zapewniające integralność danych.

Ponieważ licencja SQL Server w wersji 2022 będzie prawdopodobnie ponownie licencjonować tylko SQL Server jako taki, ale nie będzie upoważniać do dostępu do usług Server, użytkownicy będą potrzebować dodatkowej licencji dostępu klienta (User CAL). Jest to jedyna licencja, która przyznaje konkretnemu użytkownikowi niezbędne prawa dostępu. Dzięki User CAL nie ma znaczenia, czy licencjonowany użytkownik korzysta z komputera Desktop, notebooka, tabletu czy smartfona. Korzystanie z User CAL uprawnia więc do naprzemiennego korzystania z różnych urządzeń końcowych w celu uzyskania dostępu do SQL Server 2022. Mając starszą User CAL , która dotyczy wcześniejszej wersji SQL Server, nie będzie już mógł uzyskać dostępu do aktualnej wersji SQL Server 2022.

Używane User CALs dla SQL Server 2022 są już dostępne w przedsprzedaży na Wiresoft! Po oficjalnej dacie wydania nowego SQL Server, będą one dostępne natychmiast. Kupując używane oprogramowanie ze strony Wiresoft, korzystasz nie tylko z niższej ceny w porównaniu z nowymi licencjami na dostęp do klienta SQL na stronie User oferowanymi w handlu oprogramowaniem, ale także z możliwości zakupu tylko takiej liczby CAL-ów User, jakiej rzeczywiście potrzebujesz do dostępu do SQL 2022 Server, zamiast ich spiętrzania!

SQL 2022 User CAL - Korzystaj z wszystkich zalet SQL Server 2022 dzięki aktualnej wersji

Wersja SQL Server 2022 jest obecnie najnowszą wersją systemu zarządzania relacyjną bazą danych z Microsoft, który zapewnia firmom wszechstronny zestaw funkcji do analizowania danych z różnych źródeł i udostępniania ich do wykorzystania w systemach CRM, zarządzania towarami itp. Cloud Dla wszystkich tych obszarów biznesowych SQL Server 2022 jest systemem zarządzania bazą danych, który można elastycznie dostosować do odpowiednich wymagań i który jest również skalowalny.

SQL Server 2022 - Wykorzystanie klastrów Big Data

W zależności od edycji SQL Server 2022 dostępne są różne funkcje, w tym narzędzia uczenia maszynowego do przetwarzania ukierunkowanych zapytań do bazy danych, które są wykorzystywane do systematycznego zbierania i monitorowania. Dzięki możliwości grupowania danych witryna User umożliwia przyspieszone wyszukiwanie dużych ilości danych - między innymi za pomocą Intelligent Query Processing, PolyBase, a także zoptymalizowane przetwarzanie danych z zewnętrznych źródeł danych za pomocą Transact-SQL - łącznie z ich udostępnianiem dla różnych aplikacji, także opartych na Cloud:

 • Dzięki funkcji "Big Data Cluster" służącej do kompleksowego zarządzania szczególnie dużymi ilościami danych, użytkownicy User CAL ponownie mają do dyspozycji grupę potężnych narzędzi analitycznych w wersji 2022 SQL Server. Dzięki temu z jednej strony można przenieść obciążenia związane z Big Data do SQL Server, a z drugiej strony można bezpośrednio odpytywać zewnętrzne bazy danych.
 • Klastry Big Data umożliwiają również tworzenie skalowalnych klastrów SQL Server, HDFS i kontenerów Spark za pośrednictwem Kubernetes.
 • Ponadto zadania związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym mogą być realizowane w pulach pamięci masowej HDFS.
 • Oprócz zintegrowanych narzędzi AI dostępne są również narzędzia Spark, R, Python i Java.
 • Data Lake umożliwia analizowanie danych z różnych źródeł zewnętrznych, łączenie ich z danymi relacyjnymi i przechowywanie.
 • Transact-SQL umożliwia równoległe wykonywanie zadań, takich jak zadawanie pytań, zapisywanie i przetwarzanie danych.
 • Data Mart poprawia wydajność analizy danych poprzez poziome skalowanie klastrów Big Data.
 • Aplikacje mogą być projektowane zarówno jako kontenery, jak i jako aplikacje dla usług internetowych, które uzyskują dostęp do danych przechowywanych w klastrze Big Data.

Aby uzyskać aktualne informacje na temat wszystkich Services dostępnych z licencją dostępu klienta User w SQL Server 2022, prosimy o kontakt z jednym z naszych pracowników Wiresoft.

SQL 2022 User CAL - Jakie są zalety?

User CAL zapewnia identyczne prawa dostępu do SQL Server 2022 Services - które różnią się w zależności od funkcjonalności edycji - jak Device User CAL .

Licencja na dostęp do klienta (User CAL) oferuje jedynie różne opcje dostępu do SQL Server: Pracownik posiadający licencję User CAL może używać dowolnego urządzenia końcowego w firmie, które jest przystosowane do dostępu do serwera Windows. Licencja User CAL daje większe możliwości, jeśli użytkownik korzysta na zmianę z różnych urządzeń końcowych, np. w różnych miejscach. Dzięki temu można go również używać niezależnie lokalnie - np. na stronie Home-Office lub w podróży - do dostępu do serwera SQL.

SQL Server 2022 User CAL - O czym należy pamiętać przy udzielaniu licencji?

Dla niektórych edycji SQL Server 2022, zarządzanie licencjami Microsoft oferuje Client-Access licencjonowanie, np. użytkowników poprzez User CAL , oprócz Core-based licensing. Warunkiem jest to, że licencja User CAL i licencja serwera SQL mają tę samą wersję lub CAL upoważnia do dostępu do wyższej wersji. Strona User CAL 2022 zawiera jedynie prawa dostępu dla środowiska klient/serwer SQL Server 2022 - nie trzeba więc instalować żadnego oprogramowania.

Model licencyjny Microsoft prawdopodobnie znów będzie oferował dwa rodzaje CAL-ów dla SQL Server 2022:

 • User CAL dla SQL Server 2022: to daje dedykowane User osobiste prawa dostępu
 • Device CAL dla SQL Server 2022: daje to prawa dostępu do dedykowanego urządzenia końcowego z obsługą Windows(np. komputer, laptop, tablet, smartfon)

SQL Server 2022 User CAL - Jakie przepisy należy uwzględnić przy udzielaniu licencji?

Jak już wspomniano, konkretny użytkownik otrzymuje prawa dostępu do SQL Server 2022 z User CAL . Używane CAL-e zawierają identyczne prawa jak nowe licencje dostępu klienta. Po zakończeniu rejestracji danego pracownika nie można przenieść adresu User CAL na inny adres User. Nie można też zmienić typu CAL i na przykład użyć User CAL do zarejestrowania urządzenia końcowego (Device CAL). Dozwolone jest jednak równoległe korzystanie z User CAL i Device CAL dla SQL Server 2022.

Dzięki tym przepisom zarządzanie licencjami Microsoft CAL pomaga zapobiegać niewłaściwemu dostępowi do SQL Server 2022 i zwiększać bezpieczeństwo znajdujących się na nim danych.

SQL 2022 User CAL - zgodność z wersjami 

Z User CAL dla SQL Server 2022, obecnie dostępna jest najnowsza licencja dostępu klienckiego Microsoft. Zapewnia to również prawa dostępu dla starszych wersji SQL Server będzie, a więc korzyść z downgrade'u. Jeśli planujesz aktualizację do najnowszej wersji SQL Server, będziesz potrzebował odpowiedniej licencji na dostęp klienta, ponieważ nie będziesz mógł uzyskać dostępu do SQL Server 2022 (aktualizacja) posiadając licencję User CAL , która była ważna dla jednej z poprzednich wersji SQL Server.

SQL Server 2022 - Zalety licencjonowania opartego na CAL 

Licencjonowanie na podstawie Core ma sens w przypadku większych konfiguracji Server lub niektórych edycji SQL Server, które mogą być licencjonowane tylko w ten sposób, natomiast licencjonowanie na podstawie CAL jest korzystniejsze na przykład dla firm z ograniczoną liczbą użytkowników i stanowi korzystniejszą finansowo alternatywę. Przy zakupie używanych licencji dostępowych User z Wiresoft nie obowiązuje sztywna skala licencjonowania, dzięki czemu możesz kupić dokładnie tyle CAL-ów User, ile rzeczywiście potrzebujesz, mając jednocześnie możliwość dostosowania wymagań licencyjnych i zakupu dodatkowych, indywidualnych CAL-ów User.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zakupu licencji na dostęp klienta do Microsoft SQL Server 2022 as used software lub innego oprogramowania Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu. 

Linki przekierowujące do "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie