Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL

1 021,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

Microsoft SQL Server 2022 User CAL Aby uzyskać dostęp do nowej wersji SQL Server 2022,...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"

Microsoft SQL Server 2022 User CAL

Aby uzyskać dostęp do nowej wersji SQL Server 2022, użytkownicy niektórych edycji lub form licencjonowania wymagają licencji Client Access Licence, np. w postaci User CAL. Tylko z taką licencją dostępne są funkcje i usługi tej niezawodnej platformy danych relacyjnych firmy Microsoft: z wieloma funkcjami analizy i raportowania oraz innymi funkcjami bazy danych, które są wymagane przez firmy do kompleksowego wykorzystania danych i udostępniania ich dla różnych aplikacji - również w chmurze. W tym celu SQL Server 2022 zapewnia nie tylko wszechstronne interfejsy komunikacyjne, ale także dużą wydajność dzięki wykorzystaniu klastrów Big Data oraz kompleksowe zabezpieczenia i środki ochrony zapewniające integralność danych.

Ponieważ licencja SQL Server w wersji 2022 będzie prawdopodobnie ponownie licencjonować tylko serwer SQL jako taki, ale nie będzie upoważniać do dostępu do usług serwera, użytkownicy będą potrzebować dodatkowej licencji dostępu klienta (User CAL). Jest to jedyna licencja, która przyznaje konkretnemu użytkownikowi niezbędne prawa dostępu. W przypadku User CAL nie ma znaczenia, czy licencjonowany użytkownik korzysta z komputera stacjonarnego, notebooka, tabletu czy smartfona. Użycie User CAL uprawnia go zatem do naprzemiennego korzystania z różnych urządzeń końcowych w celu uzyskania dostępu do SQL Server 2022. Posiadając starszą wersję User CAL, która dotyczy wcześniejszej wersji SQL Server, nie ma on również dostępu do aktualnej wersji SQL Server 2022.

Używane licencje User CALs dla SQL Server 2022 są już dostępne w przedsprzedaży w Wiresoft! Po oficjalnej dacie wydania nowego SQL Servera, będą one dostępne natychmiast. Kupując używane oprogramowanie w firmie Wiresoft, zyskujesz nie tylko niższą cenę w porównaniu z nowymi licencjami SQL Client Access Licenses for Users oferowanymi w handlu oprogramowaniem, ale także możliwość zakupu tylko takiej liczby User CALs, jaka jest Ci rzeczywiście potrzebna do dostępu do SQL 2022 Server, zamiast ceny rozłożonej w czasie!

Korzystaj z wszystkich zalet SQL Server 2022 z aktualną licencją User CAL

SQL Server 2022 to obecnie najnowsza wersja systemu zarządzania relacyjną bazą danych firmy Microsoft, która zapewnia przedsiębiorstwom kompleksowe portfolio funkcji do analizy danych z różnych źródeł i udostępniania ich do wykorzystania w systemach CRM, zarządzania towarami itp. oraz funkcje raportowania do dokumentowania ocen. SQL Server 2022 to system zarządzania bazą danych w chmurze dla wszystkich tych obszarów biznesowych, który można elastycznie dostosować do odpowiednich wymagań i który jest skalowalny.

Używanie klastrów Big Data w SQL Server 2022

W zależności od edycji SQL Server 2022 dostępne są różne funkcje, w tym narzędzia uczenia maszynowego do przetwarzania ukierunkowanych zapytań do bazy danych, które są wykorzystywane do systematycznego zbierania i monitorowania. Dzięki możliwości klastrowania danych użytkownicy korzystają z przyspieszonego wyszukiwania dużych ilości danych - m.in. za pomocą Intelligent Query Processing, PolyBase, a także do optymalnego przetwarzania danych z zewnętrznych źródeł danych za pomocą Transact-SQL - w tym ich udostępniania dla różnych, także chmurowych aplikacji:

 • Dzięki funkcji "Big Data Cluster" do kompleksowego zarządzania szczególnie dużymi wolumenami danych, użytkownicy posiadający User CAL ponownie będą mieli do dyspozycji grupę potężnych narzędzi analitycznych w SQL Server w wersji 2022. Dzięki temu obciążenia Big Data mogą być przenoszone do SQL Server, a zewnętrzne bazy danych mogą być bezpośrednio odpytywane.
 • Klastry Big Data umożliwiają również dostarczanie skalowalnych klastrów SQL Server, HDFS i kontenerów Spark poprzez Kubernetes.
 • Dodatkowo, zadania AI i uczenia maszynowego mogą być wykonywane w pulach pamięci masowej HDFS.
 • Oprócz zintegrowanych narzędzi AI dostępne są do tego celu również Spark, R, Python i Java.
 • Data Lake pozwala na analizowanie danych z różnych źródeł zewnętrznych, łączenie ich z danymi relacyjnymi i przechowywanie.
 • Transact-SQL umożliwia równoległe wykonywanie zadań takich jak zadawanie zapytań, zapisywanie i przetwarzanie danych.
 • Data Mart poprawia wydajność analizy danych poprzez horyzontalne skalowanie klastrów Big Data.
 • Aplikacje mogą być projektowane zarówno jako kontenery, jak i jako aplikacje dla usług sieciowych, które uzyskują dostęp do danych przechowywanych w klastrze Big Data.

W celu uzyskania aktualnych informacji na temat wszystkich usług dostępnych z licencją na dostęp klienta użytkownika w SQL Server 2022, prosimy o kontakt z jednym z pracowników firmy Wiresoft.

Licencjonowanie SQL Server 2022 z User CALs dla używanego oprogramowania

Nawet jako oprogramowanie używane, User CAL for SQL Server 2022 oferuje takie same możliwości dostępu do serwera SQL, jak nowa licencja dostępu klienta. Firmy o dużym zapotrzebowaniu na licencje mogą zatem zredukować koszty dzięki Used Software w takim samym stopniu, jak mniejsze firmy z mniejszym budżetem, a ponadto mogą one obliczyć swoje zapotrzebowanie na licencje z Wiresoft na podstawie indywidualnych potrzeb.

Jakie są zalety User CALs dla SQL Server 2022?

User CAL oferuje identyczne prawa dostępu do korzystania z usług SQL Server 2022 - które różnią się w zależności od zakresu funkcjonalnego edycji - jak Device User CAL.

Licencja na dostęp do klienta (User CAL) oferuje jedynie różne opcje dostępu do serwera SQL: Pracownik posiadający licencję User CAL może w ten sposób korzystać z dowolnego urządzenia końcowego z systemem Windows w firmie w celu dostępu do serwera. Oznacza to, że można go również używać niezależnie lokalnie - np. w biurze domowym lub w podróży - do dostępu do serwera SQL.

Na co generalnie należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu SQL Server 2022 z User CALs?

Dla niektórych edycji SQL Server 2022 Microsoft Licence Management oprócz licencji core-based oferuje również licencjonowanie dostępu klienta, np. użytkowników poprzez User CAL. Warunkiem jest, aby User CAL i licencja SQL Server miały tę samą wersję lub aby CAL upoważniał do dostępu do wyższej wersji. User CAL 2022 zawiera jedynie prawa dostępu do środowiska klient/serwer serwera SQL Server 2022 - nie trzeba więc instalować żadnego oprogramowania.

Model licencjonowania firmy Microsoft ma ponownie oferować dwa rodzaje CAL-ów dla SQL Server 2022:

 • User CAL dla SQL Server 2022: daje dedykowanemu użytkownikowi osobiste prawa dostępu
 • Device CAL dla SQL Server 2022: daje prawa dostępu do dedykowanego urządzenia końcowego z systemem Windows (np. PC, laptop, tablet, smartfon)

Jakie postanowienia należy uwzględnić przy licencjonowaniu SQL Server 2022 z User CALs?

Jak wspomniano wcześniej, konkretny użytkownik otrzymuje prawa dostępu do SQL Server 2022 wraz z licencją User CAL. Używane CAL zawierają identyczne prawa jak nowe licencje dostępowe dla klientów. Po zakończeniu rejestracji danego pracownika nie można przenieść CAL użytkownika na innego użytkownika. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i np. wykorzystanie User CAL do rejestracji urządzenia końcowego (Device CAL). Dozwolone jest jednak równoległe korzystanie z User CALs i Device CALs dla SQL Server 2022.

Dzięki tym zapisom zarządzanie licencjami Microsoft CAL pozwala zapobiec niewłaściwemu dostępowi do serwera SQL Server 2022 i zwiększyć bezpieczeństwo znajdujących się na nim danych.

Zgodność wersji z User CALs dla SQL Server 2022

A User CAL dla SQL Server 2022 zapewnia obecnie najnowszą licencję dostępu klienta firmy Microsoft. Oferuje to również prawa dostępu do starszych wersji SQL Server i tym samym korzyści z downgrade'u. Jeśli planujemy upgrade do aktualnej wersji SQL Server, potrzebna będzie odpowiednia licencja Client Access Licence, ponieważ nie można uzyskać dostępu do SQL Server 2022 (upgrade) z User CAL, który był ważny dla jednej z poprzednich wersji SQL Server.

Zalety licencjonowania SQL Server 2022 na bazie CAL

O ile licencjonowanie oparte na rdzeniu ma sens w przypadku większych konfiguracji serwerów lub niektórych edycji SQL Server, które mogą być licencjonowane tylko za jego pośrednictwem, o tyle licencjonowanie oparte na CAL jest korzystniejsze dla firm z np. ograniczoną liczbą użytkowników i stanowi korzystniejszą finansowo alternatywę. Przy zakupie używanych licencji dostępowych Wiresoft nie obowiązuje sztywna skala licencjonowania, dzięki czemu możesz nabyć dokładnie taką liczbę CAL-ów, jaka jest Ci rzeczywiście potrzebna, a jednocześnie masz możliwość dostosowania wymagań licencyjnych i zakupu dodatkowych CAL-ów dla poszczególnych użytkowników.

User CAL dla Microsoft SQL Server 2022 jako oprogramowanie używane od Wiresoft

W Wiresoft można kupić User CALs dla SQL Server 2022 jako używane oprogramowanie, zaczynając od pojedynczej licencji dostępu do klienta - przypuszczalnie jak tylko Microsoft oficjalnie wypuści je do sprzedaży. W ten sposób zyskujesz nie tylko niższą cenę używanego oprogramowania w porównaniu z nowymi licencjami dostępu dla klientów - ale także inne korzyści:

 • Kupując w firmie Wiresoft licencję User CAL do SQL Server 2022 jako oprogramowanie używane, nasi klienci nabywają oryginalną licencję Microsoft client access for users, która została wcześniej zakupiona przez firmę, a następnie sprzedana firmie Wiresoft.
 • Podstawą prawną obrotu używanym oprogramowaniem Microsoft, takim jak User CALs dla SQL Server 2022, jest obowiązujące prawo, które zezwala zarówno na sprzedaż, jak i zakup oraz użytkowanie.
 • Jeśli taki User CAL został raz aktywowany przez poprzedniego nabywcę, został on ponownie usunięty przed sprzedażą firmie Wiresoft, dzięki czemu można go ponownie w 100% swobodnie używać.
 • Dla celów odsprzedaży, taki User CAL do SQL Server 2022 jest oznaczony przez Wiresoft jako używany, przy czym "używany" nie oznacza żadnych ograniczeń funkcjonalności tej licencji użytkownika.
 • Licencje Microsoft Client Access, jak również inne licencje oferowane przez Wiresoft do sprzedaży jako używane, nie są licencjami ograniczonego użytkowania ani ograniczonymi czasowo, są w pełni użytecznym produktem programowym autoryzowanym wyłącznie dla siebie po dokonaniu zakupu, który został przetestowany przez Wiresoft pod kątem pełnej użyteczności przed sprzedażą.
 • Kupując używane User CALs dla SQL Server 2022 w firmie Wiresoft, masz pewność, że zawsze kupujesz i używasz oryginalnego i legalnego produktu firmy Microsoft.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące zakupu Client Access Licences for Microsoft SQL Server 2022 as used software lub jakiegokolwiek innego oprogramowania Microsoft, prosimy o kontakt poprzez email, telefonicznie lub na czacie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany