Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10157
 • 359-06866
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
490,90 zł * 543,90 zł * (9,74% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x User CAL
System  SQL Server 
CAL User CAL
Zakres dostawy ID licencji + Kod uwierzytelniający
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki


Aby móc korzystać ze wszystkich usług i funkcji SQL Microsoft SQL Server 2019, użytkownik potrzebuje odpowiedniej licencji klienckiej - SQL Server 2019 User CAL - za pomocą której może uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia końcowego. Sama licencja na serwer SQL 2019 nie obejmuje praw użytkownika, dlatego należy je zakupić osobno w postaci strony CAL dla User. Strona User CAL przyznaje odpowiednie uprawnienia pojedynczemu zarejestrowanemu użytkownikowi w danym czasie.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL"

User CALs dla SQL Server 2019 jako oprogramowania używanego

Aby móc korzystać ze wszystkich usług i funkcji SQL serwera Microsoft SQL Server 2019, użytkownik musi posiadać odpowiednią licencję dostępu klienckiego - SQL Server 2019 User CAL - za pomocą której może uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia końcowego. Sama licencja SQL 2019 Server nie zawiera uprawnień dla użytkowników, dlatego należy je zakupić osobno w postaci CAL for Users. Użytkownik CAL nadaje odpowiednie uprawnienia jednemu zarejestrowanemu użytkownikowi w danym czasie.

Jako używane oprogramowanie, SQL Server 2019 User CALs firmy Wiresoft mają tę wielką zaletę, że są już dostępne pojedynczo i w niższej cenie niż porównywalne oferty zwykłych dostawców licencji. Jednocześnie posiadają one takie same funkcjonalności jak licencje User Client Access Licenses for SQL Server 2019 dostępne w ramach oficjalnego programu Microsoft Volume Licensing Program.

Uzyskaj wszystkie korzyści z MS SQL Server 2019 dzięki używanej wcześniej wersji User CAL

SQL Server 2019 to najnowsza wersja platformy danych od firmy Microsoft, która zapewnia firmie wszystkie ważne funkcje bazodanowe, raportowe i analityczne, jakie musi oferować nowoczesny, wydajny system zarządzania relacyjną bazą danych (RDMS), który jest wykorzystywany na przykład w systemach planowania zasobów przedsiębiorstwa, oprogramowaniu ERP, a także systemach CRM.

W zależności od wersji serwera obejmuje to nie tylko grupowanie (przyporządkowanie do grup) danych, lecz także nadzór nad systematycznym gromadzeniem danych oraz przetwarzanie ukierunkowanych zapytań. Tutaj użytkownicy posiadający SQL User CAL 2019 mogą skorzystać z Intelligent Query Processing (IQP) do przyspieszonego wykonywania zapytań do większych zbiorów danych, a także z funkcji Big Data Cluster z narzędziami do obsługi modeli uczenia maszynowego, jak również PolyBase do przetwarzania zapytań Transact-SQL z zewnętrznych źródeł danych.

Inne funkcje obejmują:

 • Always Encrypted dla szyfrowania danych z klienta do DBMS
 • Intelligent Query Processing (IQP) do optymalizacji zapytań do dużych zbiorów danych
 • Inteligentna wydajność, która zapewnia szybsze wykonywanie operacji na bazach danych
 • Zrzuty bazy danych do dokumentowania potencjalnych rozbieżności
 • Statystyki ostatniego planu zapytań dla aktualnego widoku planów wykonania zapytań
 • ulepszoną infrastrukturę profilowania zapytań lekkich, oraz
 • Przyspieszone odzyskiwanie bazy danych dla przyspieszonego odzyskiwania bazy danych po restarcie lub cofnięciu transakcji

User CALs dla SQL Server 2019 Standard edition

Dzięki używanemu oprogramowaniu User CAL firmy Wiresoft, możesz korzystać z funkcjonalności SQL Server 2019 Standard-Edition: Przeznaczony jest dla małych i średnich firm i oferuje opcję licencjonowania per Server/CAL, która oprócz licencji serwerowej wymaga odpowiedniej ilości licencji dostępowych (Client Access Licenses) dla użytkowników.

Model licencjonowania dla SQL Server 2019 poprzez licencje serwerowe i CALs

Licencjonowanie na serwer plus User CALs jest oparte na zwykłych wymaganiach określonych przez Microsoft: Każdy serwer z instancją SQL Server wymaga licencji serwerowej Standard. Dodatkowo, każdy dedykowany użytkownik uzyskujący dostęp do licencjonowanego serwera SQL wymaga odpowiedniej licencji dostępowej (User CAL) tej samej lub nowszej wersji serwera. Dlatego ten model licencjonowania jest również określany jako licencjonowanie Server/CAL.

Zarządzanie licencjami Microsoft rozróżnia więc pomiędzy licencjonowaniem serwerów a licencjonowaniem poszczególnych użytkowników. Ci ostatni są uprawnieni do korzystania z funkcji SQL Server tylko poprzez User CAL. Ta Licencja Dostępu Klienta zawiera wyłącznie prawa dostępu w środowisku klient/serwer bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Licencje User Client Access regulują prawa użytkowania SQL Server 2019, oprócz praw dostępu do licencjonowanego serwera, zawierają również powiązane z nim usługi.

Uwaga kompatybilność wersji dla User CALs dla SQL Server 2019

W ten sposób, posiadając User CAL dla SQL Server 2019, możliwy jest również dostęp do SQL Server 2017 lub starszej wersji (downgrade). Nie jest jednak możliwy odwrotny scenariusz polegający na wykorzystaniu User CAL starszej wersji SQL Server np. 2017 do uzyskania dostępu do wyższej wersji SQL Server np. 2019 (upgrade).

Dlaczego użytkowanie oparte na CAL jest dostępne dla edycji SQL Server 2019 Standard?

Tylko dla Standard-Edition of SQL Server 2019, Microsoft oferuje również licencjonowanie oparte na CAL dla użytkowników (lub punktów końcowych). Dzięki temu z funkcji SQL Server mogą korzystać nawet ci użytkownicy, których serwer ma mniejszą wydajność, jak ma to miejsce np. szczególnie w małych i średnich firmach, gdzie jest to zupełnie wystarczające. Licencjonowanie z licencjami dostępowymi dla użytkowników jest dla takich firm bardziej ekonomicznym sposobem korzystania z SQL Server, ponieważ muszą one kupić tylko dokładnie tyle licencji dostępowych dla użytkowników, ile rzeczywiście potrzebują. Model licencjonowania Microsoft oferuje dwa różne typy CAL-ów do wykorzystania w SQL Server 2019:

 • SQL Server 2019 User CAL: wyposaża dedykowanego użytkownika w prawa dostępu
 • SQL Server 2019 Device CAL: nadaje prawa dostępu do dedykowanego urządzenia końcowego (PC, laptop, tablet, mobile)

Jakie są specjalne cechy licencjonowania za pomocą User CALs dla SQL Server 2019?

Licencja User Client Access to pojedyncza licencja, która daje określonym użytkownikom prawa dostępu do SQL Server 2019. W tym przypadku nie jest możliwa zmiana podanego najpierw użytkownika, ani zmiana typu przyporządkowania. Ograniczenia te zapewniają większe bezpieczeństwo i zapobiegają niewłaściwemu wykorzystaniu CAL-i, dzięki czemu np. nieupoważnieni pracownicy lub obce osoby nie mają dostępu do krytycznych dla firmy danych.

Jakie są korzyści z User CAL dla SQL Server 2019?

Licencja użytkownika dla SQL Server 2019 nie jest związana z konkretnym urządzeniem końcowym, ale wyłącznie z konkretną osobą. W ten sposób User CAL dla SQL Server 2019 rejestruje tylko jednego użytkownika z nazwy. W ten sposób użytkownik uzyskuje prawo dostępu do serwera SQL, przy czym wybór urządzenia końcowego, za pośrednictwem którego odbywa się dostęp, jest w każdym przypadku dowolny, ale może się to odbywać tylko z jednego komputera PC lub podobnego urządzenia w tym samym czasie.

W porównaniu z inną wersją licencji na dostęp klienta, CAL zależnym od urządzenia, CAL użytkownika ma tę zaletę, że korzystanie z niego nie jest ograniczone lokalnie. Tak długo, jak urządzenie końcowe używane przez licencjonowanego użytkownika ma dostęp do Internetu, użytkownik może uzyskać dostęp do SQL Server nie tylko w firmie, np. w miejscu pracy, ale także poza nią - np. za pomocą laptopa, tabletu lub smartfona - w pociągu, w podróży służbowej lub w domuOffice.

User CAL dla SQL Server oferuje zatem elastyczne i mobilne korzystanie z funkcji SQL Server, szczególnie dla użytkowników, którzy często pracują w różnych miejscach i regularnie łączą się z serwerem, ponieważ dzięki User CAL korzystają zawsze ze swojego osobistego konta.

Wniosek

To, który typ CALs dla SQL Server 2019 oferuje więcej korzyści w konkretnej organizacji, może się różnić w zależności od przypadku. Decyzja o właściwym licencjonowaniu dostępu klienta musi być podjęta przed zakupem, ponieważ SQL Server User CAL nie może być zamieniony na Device CAL lub odwrotnie.

Opiera się ona nie tylko na liczbie pracowników, ale również na dominującym sposobie wykorzystania urządzeń końcowych: Jeśli większość pracowników regularnie korzysta z różnych komputerów, nie tylko wewnątrz firmy, ale również poza nią, a także mobilnie lub na różnych stanowiskach pracy, aby uzyskać dostęp do SQL Server, wyposażenie ich w User CALs daje więcej korzyści.

Kupuj User CALs dla Microsoft SQL Server 2019 już od pojedynczej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

User CALs dla SQL Server 2019 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już za jedną licencję - jako oprogramowanie używane oferują znacznie niższą cenę, przy czym stan używany nie oferuje żadnych wad pod względem użyteczności.

Czym są User CALs dla SQL Server 2019 jako oprogramowania używanego?

User CALs for SQL Server 2019 oferowane w sklepie internetowym Wiresoft są zwykłymi licencjami dostępowymi z programu licencyjnego Microsoft; jako część licencji wolumenowej dla użytkowników SQL Server 2019 zostały one najpierw zakupione przez firmę, która odsprzedała niepotrzebne licencje dostępowe dla użytkowników lub całą licencję wolumenową firmie Wiresoft. Licencja woluminu została rozbita na poszczególne licencje, a CALe użytkownika zostały oznaczone jako oprogramowanie używane. Nie oznacza to jednak ogólnego zużycia oprogramowania SQL Server User CAL, ani żadnych innych ograniczeń w odniesieniu do jego funkcjonalności lub ograniczeń czasowych.

Jakie zabezpieczenia oferują User CALs dla SQL Server 2019 jako używane oprogramowanie?

Kupowanie używanych SQL Server User CALs od Wiresoft jest nie tylko korzystne cenowo dla naszych klientów, ale również bezpieczne! Nie tylko otrzymujesz Single User CAL for Microsoft SQL Server 2019 w cenie niższej niż porównywalne nowe oprogramowanie, ale także masz bezpieczeństwo kupującego dzięki natychmiastowemu pobraniu i aktywacji licencji za pomocą dołączonego klucza licencji objętościowej:

Wszystkie User CALs dla SQL Server 2019 oferowane w Wiresoft pochodzą z zapasów licencji firm zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej. Dla Państwa jako klientów zakup User CAL dla SQL Server 2019 - lub jakiejkolwiek innej licencji klienckiej Microsoft oferowanej w firmie Wiresoft jako oprogramowanie używane - oraz jej użytkowanie oznacza bezpieczeństwo prawne, ponieważ nie narusza żadnych obowiązujących przepisów, co zostało również wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych. Ze względu na pełny dowód nabywcy, używane oprogramowanie firmy Wiresoft jest również odporne na audyt!

Twoje korzyści z używanego oprogramowania z User CALs dla SQL Server 2019

Oferowane przez Wiresoft licencje User CALs dla SQL Server 2019 lub inne licencje dostępowe dla klientów w formie używanego oprogramowania są nie tylko w większości przypadków niskokosztową alternatywą dla porównywalnych ofert dostępnych na rynku, ale również dają naszym klientom swobodny wybór w zakupie dokładnej liczby User CALs potrzebnych do licencjonowania usług dla SQL Server, co obniża koszt licencjonowania.

Dzięki szerokiej ofercie CAL-ów jako Oprogramowania Używanego w sklepie internetowym Wiresoft, oprócz CAL-ów User CAL-ów masz również możliwość zakupu Device CAL-ów dla SQL Server 2019, a także licencji Access dla starszych lub nowszych wersji MS SQL Server. Kupując CALs dla starszych wersji SQL Server, unikasz konieczności zakupu nowego sprzętu lub częstych problemów z kompatybilnością. Skorzystaj z szerokiego asortymentu używanego oprogramowania różnych wersji CAL dla SQL Server w firmie Wiresoft!

W Wiresoft Software Shop znajdziesz User i Device CALs dla SQL Server 2019 oraz inne licencje dostępowe Microsoft dla klientów lub programów serwerowych - w niskich cenach jako używane oprogramowanie wraz z natychmiastowym pobraniem i aktywacją. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące User CALs for SQL Server 2019 lub dowolnego innego produktu Microsoft, skontaktuj się z nami poprzez czat, email lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie