Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL

227,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

Microsoft Windows Server 2022 Device CAL Dla każdego urządzenia końcowego, za pomocą którego...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2022 Device CAL

Dla każdego urządzenia końcowego, za pomocą którego użytkownicy uzyskują dostęp do usług serwerowych systemu Microsoft Windows Server 2022 w wersji Standard lub Datacenter Edition, wymagana jest dodatkowa licencja dostępu klienta (Device CAL), która nie jest zawarta w licencji serwera. Tylko w ten sposób użytkownik wyposażonego w niego urządzenia końcowego z obsługą systemu Windows uzyskuje odpowiednie prawa dostępu. Nie ma znaczenia, czy licencja Device CAL obejmuje komputer stacjonarny, notebook, smartfon czy tablet z systemem operacyjnym Windows. Nabywca Device CAL może więc swobodnie decydować, za pomocą jakiego licencjonowanego urządzenia końcowego chce uzyskać dostęp do systemu Windows Server 2022.

Już teraz możesz znaleźć używane Device CALs dla Windows Server 2022 w Wiresoft! Skorzystaj z niższej ceny w porównaniu z nowymi licencjami dostępu klienta do urządzeń końcowych oferowanymi w handlu oprogramowaniem, a także z możliwości samodzielnego określenia dokładnej liczby CALs potrzebnych dla Twojego oprogramowania Windows Server!

Nieograniczone korzystanie z systemu Windows Server 2022 z używanymi urządzeniami Device CALs

Nowa wersja Microsoft Windows Server 2022 bazuje na systemie operacyjnym Windows 10 - zawiera już wiele nowych funkcji zarówno w wersji standardowej, jak i rozszerzonej Datacenter Edition, która oferuje jeszcze większe bezpieczeństwo zwłaszcza w przypadku złożonych sieci, a także dalsze możliwości udostępniania danych, aplikacji i usług innym podmiotom. W zależności od wersji Windows Server 2022 Edition, użytkownicy posiadający Device CAL mogą również korzystać z wielu możliwości i ulepszeń wydajności w scenariuszach hybrydowych, jeśli chodzi o wirtualizację, a zwłaszcza wykorzystanie kontenerów Windows.

Bezpieczeństwo sieci z systemem Windows Server 2022

Bezpieczeństwo nadal pozostaje najważniejszym tematem w tworzeniu i administrowaniu sieciami. Użytkownicy mają do dyspozycji wiele nowych funkcji w Windows Server Version 2022 z Device CAL, takich jak najnowsza wersja Transport Layer Security - TLS 1.3 - , TPM 2.0 (Trusted Platform Module), integralność kodu zgodnie z VBS (virtualisation-based security), a także HVCI (hypervisor-based security),

jak również standardy AES-128 i AES-256 do szyfrowania sieci RDMA poprzez SMB (Server Message Block), Virtual OSE (Operating System Environment), aby wymienić tylko kilka ważnych funkcji.

W zależności od edycji można również korzystać z takich funkcji jak Hyper-V, Software-Defined Networking (SDN), Storage Spaces Direct (SSD), a także Storage Replica i Shielded Virtual Machines (SVM) z Device CAL, aby tworzyć wysoce bezpieczne infrastruktury wirtualizacji.

Używanie Device CAL do zarządzania platformami kontenerowymi w systemie Windows Server 2022

Użytkownicy będą mieli również do dyspozycji ulepszone funkcje podczas korzystania z Windows Containers, zarówno pod względem kompatybilności aplikacji, jak i interfejsu użytkownika Windows Container z Kubernetes, co oznacza w szczególności jeszcze większe usprawnienia wydajności i szersze wsparcie. Usprawniono również tworzenie kontenerów w aplikacjach .NET.

Usługi pamięci masowej i migracji w systemie Windows Server 2022

Jeśli chodzi o możliwości migracji danych i usług, Device CAL w Windows Server 2022 oferuje dalsze uzupełnienia i ulepszenia w zakresie usług migracji pamięci masowej, takich jak migracja lokalnych użytkowników i grup, a także pamięci masowej, niezależnych serwerów i klastrów awaryjnych, a także pamięci masowej serwerów linuksowych.

Posiadając CAL dla punktu końcowego z obsługą systemu Windows, można również skorzystać z wielu indywidualnych ulepszeń wydajności w systemie Windows Server 2022, takich jak obsługa zagnieżdżonej wirtualizacji przez procesory AMD, standardowe korzystanie z Microsoft Edge, a także ulepszenia w protokole TCP (Transmission Control Protocol), funkcji Recent ACKnowledgment (RACK) i Receive Segment Coalescing (RSC).

Aby uzyskać więcej szczegółów, prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy Wiresoft.

Informacje na temat licencjonowania za pomocą usług Device CALs dla systemu Windows Server 2022 jako oprogramowania używanego

Zasadniczo Used Software oferuje taki sam zakres opcji dostępu z Device CAL dla Windows Server 2022, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych w danej edycji. Kolejną zaletą zakupu Used Device CALs jest możliwość samodzielnego decydowania o ilości zakupionych licencji dostępu klienta. Oznacza to, że nie jesteś już ograniczony przez zwykłe przesuwanie Device CALs przez Microsoft. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze na zakupie oprogramowania, zwłaszcza w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą i mniejszych firm, ponieważ Wiresoft umożliwia im indywidualne obliczenie zapotrzebowania na licencje.

W jaki sposób licencjonuje się Windows Server 2022 za pomocą Device CALs?

W przypadku dostępu do jednej z edycji Windows Server 2022 - Standard lub Datacenter - zarządzanie licencjami Microsoft opcjonalnie umożliwia licencjonowanie każdego pojedynczego urządzenia końcowego z jego własną licencją dostępu klienta. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych wersji serwera, dokument Device CAL musi odpowiadać identycznej wersji serwera Windows, aby można było korzystać z jego funkcji na urządzeniu końcowym z obsługą systemu Windows. Device CAL, o którym mowa, zawiera zatem jedynie prawa dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2022 - nie zawiera natomiast oprogramowania, które należy dodatkowo zainstalować.

Model licencyjny firmy Microsoft oferuje dwa rodzaje CAL-ów dla Windows Server 2022:

  • Device CAL dla Windows Server 2022: daje dedykowanemu urządzeniu końcowemu (PC, laptop, tablet, telefon) prawa dostępu do serwera
  • User CAL dla Windows Server 2022: przyznaje prawa dostępu do serwera dedykowanemu użytkownikowi

Możliwe jest również równoległe korzystanie z CAL użytkownika i CAL urządzenia.

Jakie są zalety licencjonowania opartego na CAL dla systemu Windows Server 2022?

Licencjonowanie Windows Server 2022 oparte na CAL umożliwia przede wszystkim elastyczne, a tym samym zależne od potrzeb zarządzanie prawami dla wszystkich używanych urządzeń końcowych w porównaniu z licencjonowaniem opartym na rdzeniu. Szczególnie w przypadku używanych licencji dostępowych Wiresoft nie ma narzuconej, sztywnej skali licencjonowania - kupujesz więc dokładnie taką liczbę CAL-ów na urządzenia, jaka jest Ci rzeczywiście potrzebna i w każdej chwili możesz dokupić dodatkowe, indywidualne CAL-i.

Wykorzystaj zgodność wersji z Device CALs dla Windows Server 2022!

Device CAL dla Windows Server 2022 to obecnie najnowocześniejsza licencja dostępu klienckiego oferowana przez Microsoft. To nie tylko wyposaża urządzenie końcowe w prawa dostępu do systemu Windows Server 2022, ale także zawiera opcję dostępu do starszych wersji, takich jak 2019 (downgrade). Dzięki temu aktualne Device CAL dla Windows Server 2022 mają zdecydowaną przewagę nad starszymi wersjami Device CAL, które są ważne co najwyżej tylko dla odpowiedniej poprzedniej wersji Windows Server, ale nie dla tej wersji Windows Server 2022 (upgrade).

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu systemu Windows Server 2022 z usługą Device CAL?

Jak już wspomniano powyżej, w przypadku Device CAL tylko jedno urządzenie końcowe (pojedyncze urządzenie) otrzymuje prawa dostępu do Windows Server 2022, niezależnie od tego, czy jest to oprogramowanie używane, czy nowe.

Po zakończeniu rejestracji urządzenia końcowego w Device CAL, licencji tej nie można już przenieść na inny komputer, laptop, itp. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL, tzn. użycie Device CAL jako User CAL. Możliwe jest jednak równoległe korzystanie z kart Device CALs i Device CALs dla systemu Windows Server 2022.

Te postanowienia dotyczące zarządzania licencjami Microsoft CAL pomagają również m.in. w zapobieganiu niewłaściwemu dostępowi do systemu Windows Server 2022. W ten sposób Device CALs zapewniają większe bezpieczeństwo firmy i jej danych, ponieważ urządzenia końcowe, które nie są prawidłowo licencjonowane, nie mogą uzyskać dostępu.

Jakie są zalety usługi Device CAL dla systemu Windows Server 2022?

Pod względem funkcji dostępnych podczas korzystania z usług Windows Server 2022, Device CAL nie różni się od User CAL. Licencja na dostęp do klienta w zależności od urządzenia oferuje jednak inne korzyści ze względu na różne sposoby dostępu do serwera Windows: Urządzenie końcowe z systemem Windows licencjonowane za pomocą Device CAL może być używane przez każdego uprawnionego pracownika firmy w celu uzyskania dostępu do serwera. A jeśli licencjonowane urządzenie końcowe może być używane także w podróży, np. laptop lub tablet, dany użytkownik może za jego pomocą uzyskać lokalny dostęp do serwera Windows niezależnie - np. w domowym biurze lub w podróży. Device CAL oferuje więc duże korzyści, jeśli licencjonowane urządzenie końcowe jest używane naprzemiennie przez kilku pracowników.

Bezpieczeństwo nabywcy dzięki używanym urządzeniom Device CALs dla Microsoft Windows Server 2022 firmy Wiresoft

Device CALs dla Windows Server 2022 jako używanego oprogramowania są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft w cenie już od jednej licencji dostępowej dla klienta. Skorzystaj tutaj z niższej ceny używanego oprogramowania w porównaniu z porównywalnymi nowymi CAL-ami - a także z bezpieczeństwa kupującego i z tych zalet:

  • Wraz z zakupem używanych Device CALs, klienci Wiresoft otrzymują oryginalną pojedynczą licencję, która została wcześniej zakupiona przez firmę, a następnie sprzedana Wiresoft.
  • Podstawą prawną obrotu używanymi licencjami klienckimi na dostęp do Microsoft Windows Server 2022 są obowiązujące przepisy prawa, które zezwalają na ich sprzedaż, jak również na ich zakup i użytkowanie.
  • Jeśli urządzenie CAL było już aktywowane przez poprzedniego właściciela, to przed sprzedażą do Wiresoft dana licencja została ponownie skasowana, dzięki czemu można z niej ponownie korzystać w 100% swobodnie.
  • W przypadku odsprzedaży, niniejsze urządzenie Device CAL do Windows Server 2022 jest oznaczone jako używane, przy czym "używane" nie oznacza żadnych ograniczeń funkcjonalności tej licencji.
  • Ponadto niniejsza licencja client access, jak również inne używane licencje Microsoft oferowane do sprzedaży przez Wiresoft, nie są licencjami z ograniczonym użytkowaniem ani licencjami z ograniczeniem czasowym, lecz jest to oprogramowanie autoryzowane po zakupie wyłącznie dla Ciebie, które zostało sprawdzone przez Wiresoft przed sprzedażą pod kątem pełnej użyteczności.
Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany