Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL

522,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10422
 • R18-05121
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
5 Device CALs dla Microsoft Windows Server 2016 jako oprogramowania używanego Aby użytkownicy...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"

5 Device CALs dla Microsoft Windows Server 2016 jako oprogramowania używanego

Aby użytkownicy mogli korzystać ze wszystkich usług systemu Microsoft Windows Server 2016 dostępnych w edycjach Standard i Datacenter, oprócz licencji serwerowej dla jednej z edycji wymagana jest również licencja na dostęp kliencki dla urządzeń końcowych: Windows Server 2016 Device CAL. W ten sposób jeden zarejestrowany komputer (PC, laptop, tablet, itp.) otrzymuje odpowiednio zdefiniowane prawa dostępu.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w zarządzaniu licencjami Microsoft, w licencji serwerowej Windows Server 2016 nie są zawarte prawa użytkownika, więc należy je nabyć osobno w postaci Device CAL. Każde zarejestrowane w ten sposób urządzenie końcowe może być następnie wykorzystywane przez każdego uprawnionego użytkownika do uzyskiwania dostępu do funkcji serwera Windows.

Device CALs dla edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter są dostępne w firmie Wiresoft w rozsądnej cenie jako używane oprogramowanie - są również dostępne indywidualnie dla elastycznego, dostosowanego do potrzeb licencjonowania urządzeń końcowych. Używane licencje dostępu do oprogramowania dla urządzeń końcowych mają te same funkcjonalności, co Device CALs dla Windows Server 2016 oferowane jako nowe produkty w ramach regularnego programu licencjonowania wolumenowego Microsoft.

Korzystaj z wszystkich zalet systemu Windows Server 2016 nawet z używaną usługą Device CAL

Dzięki urządzeniu CAL możesz korzystać - nawet jako Oprogramowanie Używane - z wszystkich możliwości oferowanych przez

Server w wersji 2016, następca Windows Server 2012: Obsługuje nie tylko system Windows 10, ale jest również gotowy do pracy w chmurze, dzięki czemu możliwe jest utworzenie serwera w chmurze, na którym można tworzyć kopie zapasowe danych za pomocą urządzenia końcowego z autoryzowanym dostępem.

Windows Server 2016 jest dostępny w ofercie firmy Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter oraz w postaci CAL-ów wymaganych dla każdej z nich. Posiadają one między innymi Core & Nano Server Deployment i umożliwiają korzystanie z wirtualizacji/Hyper-V Containers, jak również Windows Server Containers i Host Guardian Service. W szczególności Datacenter Edition systemu Windows Server 2016 oferuje również korzystanie z takich funkcji, jak Software Defined Networking (SDN), a także stosy sieciowe (Protocol Stack), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica i Shielded Virtual Machines (Shielded VMs) z odpowiednim Device CAL, czyli funkcje, które są szczególnie potrzebne w firmach z rozległymi obciążeniami i kilkoma systemami wirtualnymi.

Wszystkie informacje na temat wykorzystanego oprogramowania Device CALs dla edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter w skrócie

Device CALs oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie nie różnią się od odpowiadających im nowych Device CALs, zawierają te same opcje pozwalające na korzystanie z funkcji dostępnych w edycjach Windows Server 2016 Standard i Datacenter. Device CALs jako używane oprogramowanie stanowią zatem dla wielu firm i organizacji ekonomiczną alternatywę wyposażenia istniejących urządzeń końcowych z systemem Windows w licencję dostępu do serwera. Poniższy przegląd wyjaśnia wszystkie zalety i cechy szczególne tego używanego oprogramowania.

Zarządzanie licencjami Microsoft dla CALs dla Windows Server 2016

Microsoft Licence Management definiuje wszystkie obowiązujące przepisy w licencjonowaniu dostępu uzupełniającego do urządzeń końcowych dla Windows Server 2016 w edycjach Standard i Datacenter, aby użytkownicy mogli za ich pośrednictwem uzyskać dostęp do poczty elektronicznej, kontaktów i kalendarzy. Chociaż każda licencja na serwer zawiera licencje dostępowe, są one przeznaczone dla administratorów i nie mogą być wykorzystywane do usług typowych dla użytkownika. Są one dostępne wyłącznie poprzez licencje dostępu do klienta, takie jak Device CAL, które zapewniają odpowiednie prawa danemu urządzeniu końcowemu, dzięki czemu każdy użytkownik może korzystać z typowych funkcji Windows Server. Poza dedykowanymi prawami dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2016, Device CAL nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania.

Które typy CAL są dostępne dla Windows Server 2016 Standard i Datacenter Edition?

Licencjonowanie dostępu klienckiego dla Windows Server 2016 jest dostępne w modelu licencjonowania Microsoft w dwóch typach CALs:

 • Device CAL dla Windows Server 2016 dla dedykowanego urządzenia końcowego (PC, Laptop, Tablet, Telefon)
 • User CAL dla Windows Server 2016 - dla jednego dedykowanego użytkownika

Czy istnieją różnice pomiędzy Device CALs i User CALs dla Windows Server 2016?

Zasadniczo, Device CAL dla Windows Server 2016 zapewnia te same funkcje i usługi co User CAL. Jedyną różnicą jest odpowiedni rodzaj dostępu do serwera Windows: Dzięki Device CAL z jednego urządzenia końcowego może korzystać kilku użytkowników, którzy na przemian uzyskują za jego pośrednictwem dostęp do usług Windows Server; w zależności od liczby i wyposażenia stacji roboczych z komputerem oraz typowych przepływów pracy, taka sytuacja może mieć miejsce w niektórych firmach - w przeciwieństwie do sytuacji, gdy użytkownik w przeważającej mierze korzysta z zupełnie innych urządzeń końcowych, mając do tego celu osobne konto.

Każde urządzenie końcowe z obsługą systemu Windows wyposażone w Device CAL może być zatem wykorzystywane przez różnych pracowników do korzystania z usług systemu Windows. Typowym scenariuszem są firmy z pracą zmianową, gdzie kilku pracowników korzysta z jednego urządzenia końcowego, aby sprawdzić pocztę elektroniczną itp.; w tym przypadku potrzeba mniej licencji dostępu do urządzenia końcowego niż CAL-i użytkownika.

Licencjonowane urządzenie końcowe, które może być używane w podróży, takie jak laptop i tablet, ale także smartfon, może być używane przez danego użytkownika niezależnie od lokalizacji - np. w biurze domowym, w drodze lub w innym miejscu - do uzyskania dostępu do serwera Windows przez Internet. W związku z tym, Device CAL oferuje również opcje mobilnego użytkowania.

Jakie opcje użytkowania są zawarte w Device CALs dla Windows Server 2016 w edycjach Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy zainstalowana jest wersja Standard czy Datacenter Edition systemu Windows Server 2016, Device CAL oferuje różne funkcjonalności.

Możliwy jest jednak dostęp do serwera Windows w wersji Datacenter Edition za pomocą Device CAL dla wersji Standard Edition - z tą różnicą, że dostępna jest ograniczona funkcjonalność typowa dla wersji Standard Edition. Tylko Device CAL for the Datacenter Edition oferuje rozszerzony zakres usług i funkcji odpowiadający licencji serwerowej Datacenter Edition. W związku z tym, w przypadku Device CAL dla Datacenter Edition, tylko funkcjonalność Standard Edition jest dostępna z licencją Standard Server.

Uwaga zgodność wersji dla Device CALs dla Windows Server 2016

Oprócz możliwości korzystania z funkcjonalności dostępnych w zależności od edycji z Device CAL dla Windows Server 2016, wyposaża to również urządzenie końcowe w prawa dostępu do starszych wersji Windows Server, takich jak 2013 (downgrade). I odwrotnie - Device CAL dla Windows Server w wersji 2016 nie może być użyty do uzyskania dostępu do wyższej wersji 2019 (upgrade).

Dlatego nabywcy Device CALs dla Windows Server 2016 oprócz funkcji dostępnych dla danej edycji powinni zawsze zwracać uwagę na kompatybilność pomiędzy istniejącą licencją serwerową a licencjami dostępowymi dla klientów.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu Windows Server 2016 z Device CALs?

A Device CAL dla Windows Server 2016 licencjonuje dokładnie jedno urządzenie końcowe i wyposaża je w prawa dostępu dostępne dla danej edycji. Po zakończeniu rejestracji nie można już przenieść tego urządzenia Device CAL na inne urządzenie końcowe. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i użycie Device CAL jako User CAL.

Te postanowienia zawarte w zarządzaniu licencjami Microsoftu służą zapobieganiu nieautoryzowanemu dostępowi do Windows Server 2016, który zapewnia firmom również większe bezpieczeństwo w komunikacji i dla danych, ponieważ nie jest możliwy dostęp do usług e-mail lub danych serwera za pośrednictwem komputera bez odpowiedniego Device CAL.

Wnioski dotyczące urządzeń CAL

O tym, który typ licencji dostępu do klienta oferuje więcej możliwości lub korzystniejsze opcje licencjonowania w firmie w celu uzyskania dostępu do systemu Windows Server 2019, decyduje się zatem indywidualnie. Oprócz liczby urządzeń końcowych, za pośrednictwem których uzyskuje się dostęp do serwera Windows, decydujące znaczenie ma również liczba użytkowników: jeśli kilku użytkowników korzysta z jednego urządzenia końcowego, aby uzyskać dostęp do serwera Windows, licencjonowanie za pomocą Device CAL oferuje więcej korzyści.

Dokładna znajomość własnych procesów w firmie jest więc najlepszym punktem wyjścia do wyboru odpowiedniego typu CAL dla Windows Server 2016. W powyższych okolicznościach licencjonowanie za pomocą Device CALs jest tańsze dla firmy niż licencjonowanie za pomocą User CALs, ponieważ w tym przypadku należy zakupić mniejszą liczbę licencji dostępowych dla klientów.

Używane oprogramowanie na urządzeniach CALs dla Microsoft Windows Server 2016 dostępne jest w Sklepie Internetowym Wiresoft już od jednej licencji

Używane Device CALs dla edycji Windows Server 2016 są również dostępne pojedynczo w Sklepie Internetowym Wiresoft - ponieważ przepisy licencyjne Microsoft nie mają zastosowania w odniesieniu do tieringu; poza tym nie ma żadnych wad ani ograniczeń w przypadku używanego oprogramowania - nie tylko dlatego, że oprogramowanie nie może się zużywać co do zasady, ale również w swojej ogólnej funkcjonalności.

Skąd się biorą Device CALs dla Windows Server 2016, które Wiresoft oferuje jako używane oprogramowanie?

Device CALs for Windows Server 2016 Editions oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie są licencjami oryginalnymi, gdyż są dostępne również w programie licencyjnym Microsoft; z tą różnicą, że wcześniej były częścią Device Volume Licence for Windows Server 2016, która została zakupiona przez firmę jako pierwsza. Ta licencja wolumenowa lub licencje na dostęp do poszczególnych urządzeń, które nie były wymagane, zostały następnie zakupione przez firmę Wiresoft, a licencje wolumenowe zostały rozdzielone na licencje indywidualne. Takie poszczególne Device CALs są następnie oznaczane jako oprogramowanie używane. Mimo takiego oznaczenia można je wykorzystać jak nieużywaną licencję na dostęp do Windows Server 2016, ponieważ nie różnią się od nowych licencji ani ograniczeniami funkcjonalności, ani okresem użytkowania.

Zabezpieczenie kupującego dla używanego oprogramowania Device CALs dla Windows Server 2016

Oferta oprogramowania używanego Wiresoft dla Device CALs for Windows Server 2016 zapewnia klientom bezpieczną opcję licencjonowania dostępu dla Windows Server 2016! Dzieje się tak dlatego, że używane Device CALs firmy Wiresoft zawierają również zwykłe zabezpieczenie kupującego z natychmiastowym pobraniem po zakupie, w tym natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup i wykorzystanie używanych Device CALs dla Windows Server 2016 jest legalne?

Dla klientów firmy Wiresoft zakup używanych Device CALs dla Windows Server 2016 oraz ich wykorzystanie jest bezpieczne pod względem prawnym, gdyż nie naruszają one żadnych przepisów prawa. Dzieje się tak dlatego, że oferowane w sklepie Wiresoft Device CALs dla Windows Server 2016, jak i inne tego typu licencje dostępowe dla klientów, pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Z tego powodu handel używanymi CAL-ami opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na sprzedaż, jak również na zakup i wykorzystanie używanych licencji Microsoft; zostało to również wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Używane oprogramowanie Wiresoft oferuje również bezpieczeństwo audytu ze względu na kompletny dowód wszystkich poprzednich nabywców!

Podsumowanie zalet stosowanego oprogramowania dla Device CALs dla Windows Server 2016

Jako używane oprogramowanie, User CALs dla Windows Server 2016 od Wiresoft stanowią tańszą alternatywę w porównaniu z porównywalnymi nowymi produktami od konwencjonalnych dostawców oprogramowania - ta zaleta dotyczy również innych używanych oprogramowań Microsoft Server lub licencji dostępowych.

Ponieważ licencjonowanie za pomocą używanych Device CALs nie jest ograniczone przez często spotykany podział na poziomy, można dostosować dokładną liczbę licencjonowanych urządzeń końcowych do rzeczywistego wykorzystania usług Windows Server w firmie. Jako klient firmy Wiresoft, to elastyczne licencjonowanie dostępu do urządzeń końcowych dla Windows Server pozwala również na obniżenie kosztów zakupu.

Licencje używane firmy Wiresoft są szczególnie praktycznym sposobem uzupełnienia zapasów oprogramowania po korzystnej cenie, ponieważ oferta obejmuje również kilka wersji danego oprogramowania. W ten sposób można uniknąć problemów z kompatybilnością, które mogłyby powstać np. w wyniku równoległego użytkowania różnych wersji oprogramowania, a także zredukować koszty nabycia nowego sprzętu. Oprócz Device CALs dla edycji Windows Server 2016, w sklepie Wiresoft Software Shop można znaleźć również odpowiadające im User CALs jako używane oprogramowanie.

Oferta oprogramowania używanego Wiresoft obejmuje również oprogramowanie Microsoft dla wielu innych dziedzin - ze wszystkimi zaletami wymienionymi powyżej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Device CALs for MS Windows Server 2016 lub dowolnego innego produktu Microsoft zachęcamy do kontaktu poprzez czat, email lub telefonicznie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany