Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL

113,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10073
 • R18-05123
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
User CALs dla Microsoft Windows Server 2016 jako oprogramowania używanego Aby użytkownik mógł...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"

User CALs dla Microsoft Windows Server 2016 jako oprogramowania używanego

Aby użytkownik mógł korzystać z usług dostępnych w edycjach Standard i Datacenter systemu Microsoft Windows Server 2016, oprócz odpowiedniej licencji serwerowej wymagana jest licencja na dostęp klienta: Windows Server 2016 User CAL. Daje to konkretnemu zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, których może on używać na każdym urządzeniu końcowym z systemem Windows.

Ponieważ, zgodnie z regulacjami obowiązującymi w zarządzaniu licencjami Microsoft, licencja serwerowa na Windows Server 2016 nie zawiera praw dostępu dla użytkowników, należy je nabyć oddzielnie w postaci User CAL.

Dostępne w firmie Wiresoft licencje User CALs dla edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter są dostępne w korzystnej cenie jako używane oprogramowanie - co więcej, są one również dostępne indywidualnie - dla elastycznego, dostosowanego do potrzeb licencjonowania wszystkich użytkowników. Te używane licencje dostępu użytkownika do systemu Windows Server 2016 mają te same funkcje, co licencje CAL użytkownika oferowane jako nowe w ramach zwykłego programu licencjonowania wolumenów firmy Microsoft.

Korzystaj z wszystkich usług systemu Windows Server 2016 za pomocą używanego konta User CAL

Z używanym kontem User CAL można korzystać z wszystkich funkcji dostępnych w systemie CAL

Server w wersji 2016, następca Windows Server 2012: Windows Server 2016 obsługuje Windows 10 i może być również używany do tworzenia serwera w chmurze, aby zapewnić i zabezpieczyć dane na nim.

Windows Server 2016 jest dostępny w ofercie firmy Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter. Zawierają one takie funkcje, jak Core & Nano Server Deployment oraz Host Guardian Service, a także oferują możliwość korzystania z kontenerów Windows Server oraz kontenerów Virtualisation/Hyper-V. Wyłącznie w wersji Datacenter Edition systemu Windows Server 2016, pod warunkiem posiadania odpowiedniego User CAL, możliwe jest korzystanie z funkcji takich jak Software Defined Networking (SDN), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica, a także stosów sieciowych (Protocol Stack) i Shielded Virtual Machines (Shielded VMs), są to przede wszystkim funkcjonalności, które są wymagane w większych firmach z rozbudowanymi obciążeniami i kilkoma wykorzystywanymi systemami wirtualnymi.

Przegląd numerów User CALs dla edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter jako oprogramowania użytkowego

User CALs oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie nie różnią się funkcjonalnie od nowych User CALs, ponieważ zawierają te same opcje użytkowania funkcji i usług dostępnych w edycjach Windows Server 2016 Standard i Datacenter. Used User CALs są zatem ekonomicznym rozwiązaniem dla wielu firm i organizacji, aby zapewnić użytkownikom osobistą licencję dostępu do serwera. Więcej szczegółów w poniższym zestawieniu.

Microsoft Management of Client Access Licenses for Windows Server 2016

W zarządzaniu licencjami Microsoft precyzyjnie reguluje licencjonowanie dostępu uzupełniającego dla użytkowników edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter, tak aby mieli oni dostęp do poczty elektronicznej, kontaktów i kalendarzy oraz innych usług. Licencja serwerowa zawiera wprawdzie również licencje dostępowe, ale są one przeznaczone wyłącznie dla administratorów, więc nie mogą być wykorzystywane do usług typowych dla użytkownika. Mogą one być używane wyłącznie z odpowiednią licencją dostępu klienta, taką jak CAL użytkownika, która daje konkretnemu, indywidualnemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, do których może on mieć dostęp za pomocą wybranego przez siebie urządzenia końcowego. Poza tymi dedykowanymi prawami dostępu użytkownika dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2016, User CAL nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania.

Które typy CAL są dostępne dla Windows Server 2016 Standard i Datacenter Edition?

Model licencjonowania Microsoft Client Access Licensing dla Windows Server 2016 oferuje dwa typy CALs:

 • User CAL dla Windows Server 2016 - dla jednego dedykowanego użytkownika
 • Device CAL dla Windows Server 2016 dla dedykowanego urządzenia końcowego (PC, Laptop, Tablet, Telefon)

Jakie są różnice pomiędzy User CALs i Device CALs dla Windows Server 2016?

Zasadniczo z usługi User CAL dla systemu Windows Server 2016 można korzystać z tych samych funkcji i usług, co z usługi Device CAL. Jedyną różnicą między nimi jest to, kto lub co jest na nie licencjonowane: User CAL umożliwia dedykowanemu użytkownikowi dostęp do usług Windows Server na dowolnie wybranym urządzeniu końcowym naprzemiennie i niezależnie od lokalizacji; w zależności od liczby i wyposażenia stacji roboczych w firmie może to być dominująca sytuacja w pracy - w przeciwieństwie do sytuacji, gdy kilku użytkowników korzysta z jednego i tego samego urządzenia końcowego z własnym kontem.

W ten sposób użytkownik upoważniony za pośrednictwem User CAL może korzystać z dowolnego urządzenia końcowego obsługującego system Windows z odpowiednią wersją systemu operacyjnego w celu korzystania z usług Windows. Mogą oni np. korzystać w podróży z laptopa zamiast komputera stacjonarnego w miejscu pracy, a w biurze domowym z dostępnego tam komputera lub laptopa itp. Zwłaszcza jeśli pracownicy często pracują w ruchu i sprawdzają pocztę elektroniczną lub mają dostęp do danych serwera, itp., licencjonowanie za pomocą User CALs może być tańsze niż licencjonowanie za pomocą urządzeń końcowych.

Jakie konkretne opcje użytkowania oferują User CALs dla Windows Server 2016 w edycjach Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy zainstalowana jest wersja Standard czy Datacenter Edition systemu Windows Server 2016, różne funkcjonalności są dostępne za pomocą User CAL: Możliwe jest również korzystanie z Datacenter Edition systemu Windows Server 2016 z User CAL dla wersji Standard Edition - z tym jednak zastrzeżeniem, że dostępna jest wówczas tylko funkcjonalność wersji Standard Edition. Ponieważ tylko z User CAL dla Datacenter Edition dostępny jest rozszerzony zakres usług i funkcji w ramach licencji serwerowej Datacenter Edition.

I odwrotnie, w przypadku User CAL dla Datacenter Edition, podczas dostępu do serwera licencjonowanego dla wersji Standard Edition, można korzystać wyłącznie z jego odpowiednio zdefiniowanych funkcji.

Uwaga kompatybilność wersji User CALs dla Windows Server 2016

Dzięki używanemu User CAL dla Windows Server 2016, jak już wspomniano, pracownik może nie tylko korzystać z funkcjonalności zawartych w zależności od edycji, ale również zawiera on prawa dostępu do starszych wersji Windows Server, takich jak 2013 (downgrade). Nie jest jednak możliwa sytuacja odwrotna, a więc User CAL dla Windows Server w wersji 2016 nie może być użyty do uzyskania dostępu do wyższej wersji 2019 (upgrade).

Dlatego przy zakupie User CALs dla Windows Server 2016 należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednie funkcje użytkowe w poszczególnych edycjach, ale również na kompatybilność licencji serwerowej z licencjami dostępowymi dla klientów.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy licencjonowaniu Windows Server 2016 z User CALs?

User CAL dla Windows Server 2016 licencjonuje dokładnie jednego użytkownika i wyposaża go w opcje użytkowe danej edycji serwera. Po zakończeniu rejestracji nie można już przekazać tego CAL Użytkownika innemu użytkownikowi. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i użycie User CAL jako Device CAL.

Celem tych postanowień określonych w zarządzaniu licencjami firmy Microsoft jest uniemożliwienie nieuprawnionego dostępu do systemu Windows Server 2016, który zapewnia większe bezpieczeństwo zarówno komunikacji, jak i samych danych, ponieważ bez odpowiedniego User CAL osoby trzecie nie mogą uzyskać dostępu do usług poczty elektronicznej lub danych serwera.

Wnioski dotyczące User CALs

To, który typ licencji na dostęp klienta oferuje więcej możliwości wykorzystania Windows Server 2016 w konkretnym przedsiębiorstwie, a także stanowi korzystniejszą opcję licencjonowania, zależy zatem od indywidualnego przypadku. Oprócz liczby użytkowników decydujące znaczenie ma również to, ile urządzeń końcowych jest wykorzystywanych do dostępu do serwera Windows: W momencie, gdy większość użytkowników korzysta z bardzo różnych urządzeń końcowych, aby uzyskać dostęp do usług Windows Server 2016, licencjonowanie za pomocą User CALs oferuje więcej korzyści.

Przed zakupem CAL-ów warto więc sprawdzić, jak wygląda typowy przepływ pracy w firmie, aby znaleźć najbardziej odpowiedni typ CAL dla Windows Server 2016. Wówczas licencjonowanie za pomocą User CALs może być tańsze niż licencjonowanie za pomocą Device CALs, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji dostępowych dla klientów.

User CALs dla Microsoft Windows Server 2016 dostępne jako używane oprogramowanie w Sklepie Internetowym Wiresoft już od jednej licencji

Używane User CALs dla edycji Windows Server 2016 można również nabyć pojedynczo w sklepie internetowym Wiresoft, ponieważ nie ma tu jak zwykle stopniowania zgodnie z przepisami licencyjnymi Microsoft; poza tym używane oprogramowanie nie ma żadnych wad ani ograniczeń funkcjonalności - choćby dlatego, że oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Skąd pochodzą używane User CALs dla Windows Server 2016 oferowane przez Wiresoft?

Oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie User CALs dla edycji Windows Server 2016 są licencjami oryginalnymi, gdyż również są oferowane w ramach programu licencyjnego Microsoft, z tą różnicą, że wcześniej były częścią zakupionej przez firmę licencji wolumenowej na Windows Server 2016. Te licencje wolumenowe lub licencje na dostęp dla pojedynczych użytkowników zostały zakupione przez Wiresoft, przy czym licencje wolumenowe zostały podzielone na licencje indywidualne. Powstałe w ten sposób indywidualne CAL użytkownika są określane jako oprogramowanie używane. Pomimo oznaczenia ich jako "używane", mogą być używane jak nowe licencje na dostęp do Windows Server 2016, ponieważ nie różnią się od nich pod względem ograniczeń funkcjonalności czy czasu użytkowania.

Używane oprogramowanie z User CALs dla Windows Server 2016 z zabezpieczeniami dla kupujących

Nawet w przypadku używanych User CALs od Wiresoft, klienci mogą polegać na typowym dla kupującego bezpieczeństwie z natychmiastowym pobraniem po zakupie, w tym natychmiastowej aktywacji licencji za pomocą ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup i użytkowanie używanego oprogramowania dla User CALs dla Windows Server 2016 jest legalne?

Zakup używanych User CALs dla Windows Server 2016, jak również ich użytkowanie, nie budzi zastrzeżeń klientów pod względem prawnym, gdyż nie są przy tym naruszane żadne przepisy prawa. Z jednej strony, oferowane w Wiresoft Shop licencje User CALs dla Windows Server 2016, jak i inne licencje dostępowe dla klientów, pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Dlatego też sprzedaż, jak również zakup i korzystanie z używanych CAL-i opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na handel i korzystanie z używanych licencji Microsoft; fakt ten został wielokrotnie wyraźnie potwierdzony w różnych orzeczeniach sądowych.

Kolejną zaletą używanego oprogramowania Wiresoft jest jego bezpieczeństwo audytowe dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Podsumowanie korzyści z używanego oprogramowania dla User CALs dla Windows Server 2016

Oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie User CALs dla Windows Server 2016 stanowią tanią alternatywę w porównaniu z porównywalnymi nowymi produktami konwencjonalnych dostawców oprogramowania - ta przewaga cenowa dotyczy również innego używanego oprogramowania Microsoft Server lub licencji dostępowych firmy Wiresoft.

Ponieważ licencjonowanie z wykorzystaniem User CALs nie wiąże się z często stosowaną w innych przypadkach gradacją, dzięki Wiresoft możesz dopasować zapotrzebowanie na licencje dostępowe dla klientów do rzeczywistego wykorzystania usług Windows Server w Twojej firmie. Dzięki temu elastyczne licencjonowanie dostępu klientów do użytkowników w systemie Windows Server 2016 może również obniżyć koszty zakupu.

Oferta używanych licencji Wiresoft jest również szczególnie niedrogim sposobem uzupełnienia zapasów oprogramowania, ponieważ w procesie tym dostępnych jest kilka wersji danego oprogramowania, dzięki czemu unika się problemów z kompatybilnością, które mogłyby powstać na przykład w wyniku równoległego stosowania różnych wersji oprogramowania, co może również obniżyć koszty przy zakupie nowego sprzętu.

W sklepie Wiresoft Software Shop można znaleźć User CALs dla dostępnych edycji Windows Server 2016, a także odpowiadające im Device CALs jako używane oprogramowanie. Ponadto w ofercie oprogramowania używanego Wiresoft znajdują się również aplikacje dla innych dziedzin, w których wykorzystywane jest oprogramowanie Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi zaletami. W przypadku pytań dotyczących instrukcji obsługi User CALs for MS Windows Server 2016 lub innych produktów Microsoft, prosimy o zapytanie poprzez czat, e-mail lub telefonicznie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany