Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

  • SW10073
  • R18-05123
  • Stale Obowiązuje
  • Wszystkie języki
  • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
77,90 zł * 85,90 zł * (9,31% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Użytkownik CAL
System  Windows Server 
CAL Użytkownik CAL
Zakres dostawy Prawo użytkowania
Czas trwania Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Terminal Server nie jest kompatybilny(zobacz RDS CAL )


Aby użytkownik mógł korzystać z usług dostępnych w edycjach Standard i Datacenter systemu Microsoft Windows Server 2016, oprócz odpowiedniej licencji na serwer wymagana jest licencja na dostęp dla klienta: Windows Server 2016 User CAL. Daje to konkretnemu zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, których może on używać na każdym urządzeniu końcowym z systemem Windows.

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"

User CALs dla Microsoft Windows Server 2016 jako oprogramowania używanego

Aby użytkownik mógł korzystać z usług dostępnych w edycjach Standard i Datacenter firmy Microsoft Windows Server 2016, oprócz odpowiedniej licencji serwerowej wymagana jest licencja na dostęp klienta: Windows Server 2016 User CAL. Daje to konkretnemu zarejestrowanemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, których może on używać na każdym urządzeniu końcowym z obsługą Windows.

Ponieważ, zgodnie z przepisami Microsoft dotyczącymi zarządzania licencjami, licencja serwerowa na Windows Server 2016 nie zawiera praw dostępu dla użytkowników, należy je zakupić oddzielnie w postaci User CAL.

User CALs dla edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter dostępne w firmie Wiresoft są dostępne w rozsądnej cenie jako używane oprogramowanie - co więcej, są one również dostępne indywidualnie - dla elastycznego, dostosowanego do potrzeb licencjonowania wszystkich użytkowników. Te używane licencje User Access Licenses dla Windows Server 2016 mają taką samą funkcjonalność jak licencje User CALs oferowane jako nowe w ramach zwykłego programu Microsoft Volume Licensing Program.

Korzystaj z wszystkich usług Windows Server 2016 z używanym User CAL

Z używanym kontem User CAL można korzystać z wszystkich funkcji dostępnych w systemie CAL

Server w wersji 2016, następca Windows Server 2012: Windows Server 2016 obsługuje Windows 10 i może być również wykorzystany do stworzenia serwera w chmurze, aby udostępniać i tworzyć na nim kopie zapasowe danych.

Windows Server 2016 jest dostępny w ofercie firmy Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter. Należą do nich takie funkcje, jak wdrażanie serwerów Core i Nano oraz usługa Host Guardian, ponadto oprócz kontenerów serwerowych Windows oferują one możliwość korzystania z kontenerów wirtualizacji/Hyper-V. Wyłącznie w wersji Datacenter Edition Windows Server 2016, pod warunkiem posiadania odpowiedniego User CAL, możliwe jest korzystanie z funkcji takich jak Software Defined Networking (SDN), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica, jak również stosów sieciowych (Protocol Stack) i Shielded Virtual Machines (Shielded VMs). Są to przede wszystkim funkcjonalności, które są wymagane w szczególności w większych przedsiębiorstwach z rozległymi obciążeniami i kilkoma używanymi systemami wirtualnymi.

Zestawienie User CALs dla edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter jako oprogramowania użytkowego

User CALs oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie są funkcjonalnie takie same jak nowe User CALs, ponieważ zawierają takie samo wykorzystanie funkcji i usług dostępnych w edycjach Windows Server 2016 odpowiednio Standard i Datacenter. Used User CALs są więc dla wielu firm i organizacji ekonomicznym rozwiązaniem pozwalającym na zapewnienie użytkownikom osobistej licencji dostępu do serwera. Więcej szczegółów znajduje się w poniższym zestawieniu.

Microsoft Management of Client Access Licenses na Windows Server 2016

Microsoft License Management wyszczególnia licencjonowanie dostępu uzupełniającego dla użytkowników edycji Windows Server 2016 Standard i Datacenter w celu uzyskania dostępu do poczty elektronicznej, kontaktów, kalendarza i innych usług. Licencja na serwer zawiera również licencje dostępowe, ale są one przeznaczone wyłącznie dla administratorów, więc nie mogą być używane do usług typowych dla użytkowników. Mogą one być używane wyłącznie z odpowiednią licencją dostępu klienta, taką jak User CAL, która daje konkretnemu, indywidualnemu użytkownikowi odpowiednie prawa dostępu, do których może on mieć dostęp za pomocą wybranego przez siebie urządzenia końcowego. Poza tymi dedykowanymi prawami dostępu użytkownika dla środowiska klient/serwer Windows Server 2016, User CAL nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania.

Jakie typy CAL są dostępne dla Windows Server 2016 Standard- i Datacenter edition?

Model licencjonowania Microsoft Client Access Licensing dla Windows Server 2016 oferuje dwa rodzaje CALs:

  • User CAL dla Windows Server 2016 - dla jednego dedykowanego użytkownika
  • Device CAL dla Windows Server 2016 dla dedykowanego urządzenia typu endpoint (PC, Laptop, Tablet, Telefon)

Jakie są różnice pomiędzy User CALs i Device CALs dla Windows Server 2016?

Zasadniczo, z User CAL dla Windows Server 2016 można korzystać z tych samych funkcji i usług, co z Device CAL. Oba różnią się tylko tym, kto lub co jest na nie licencjonowane: User CAL umożliwia dedykowanemu użytkownikowi dostęp do usług serwera Windows na dowolnie wybranym urządzeniu końcowym naprzemiennie i niezależnie od lokalizacji; w zależności od liczby i wyposażenia stacji roboczych w firmie może to być dominująca sytuacja pracy - w przeciwieństwie do sytuacji, gdy kilku użytkowników korzysta z jednego i tego samego urządzenia końcowego z własnym kontem.

WindowsW ten sposób użytkownik, który jest upoważniony za pośrednictwem User CAL, może korzystać z usług Windows za pomocą dowolnego urządzenia końcowego z odpowiednią wersją systemu operacyjnego. Na przykład w podróży może korzystać z laptopa zamiast komputera stacjonarnego w miejscu pracy, a w biurze domowym z dostępnego tam komputera PC lub laptopa. Zwłaszcza jeśli pracownicy często pracują mobilnie i sprawdzają pocztę elektroniczną lub mają dostęp do danych serwera, itp., licencjonowanie za pomocą User CALs może być bardziej opłacalne niż licencjonowanie za pomocą urządzeń końcowych.

Jakie konkretne opcje użytkowania oferują User CALs dla Windows Server 2016 w edycjach Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy zainstalowana jest wersja Standard czy Datacenter Edition serwera Windows Server 2016, różne funkcjonalności są dostępne z User CAL: Możliwe jest również korzystanie z Datacenter Edition of Windows Server 2016 z User CAL dla Standard Edition - ale z zastrzeżeniem, że dostępna jest wtedy tylko funkcjonalność Standard Edition. Ponieważ tylko z User CAL dla Datacenter Edition rozszerzony zakres usług i funkcji jest dostępny z licencją serwerową Datacenter Edition.

I odwrotnie, w przypadku User CAL dla Datacenter Edition, tylko odpowiednio zdefiniowana funkcjonalność może być używana podczas dostępu do serwera licencjonowanego dla edycji Standard.

Uwaga kompatybilność wersji User CALs dla Windows Server 2016

Dzięki używanemu User CAL dla Windows Server 2016, jak już wspomniano, pracownik może nie tylko korzystać z funkcjonalności zawartych w zależności od edycji, ale zawiera to również prawa dostępu do starszych wersji Windows Server, takich jak 2013 (downgrade). Nie jest jednak możliwa sytuacja odwrotna, a więc User CAL dla wersji Windows Server 2016 nie może być użyty do uzyskania dostępu do wyższej wersji 2019 (upgrade).

Dlatego przy zakupie User CALs dla Windows Server 2016 należy zwrócić uwagę nie tylko na poszczególne funkcje użytkowe w poszczególnych edycjach, ale również na kompatybilność licencji serwerowych i klienckich licencji dostępowych.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy licencjonowaniu Windows Server 2016 z User CALs?

User CAL dla Windows Server 2016 licencjonuje dokładnie jednego użytkownika i wyposaża go w opcje użytkowe danej edycji serwera. Po zakończeniu rejestracji nie ma możliwości przekazania tego numeru CAL innemu użytkownikowi. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i użycie User CAL jako Device CAL.

Celem tych zapisów zdefiniowanych w Microsoft License Management jest uniemożliwienie nieautoryzowanego dostępu do serwera Windows Server 2016, co zapewnia większe bezpieczeństwo zarówno komunikacji, jak i samych danych, gdyż bez odpowiedniego User CAL osoby trzecie nie mają dostępu do usług poczty elektronicznej czy danych serwera.

Wnioski dotyczące User CALs

To, który typ licencji na dostęp do klienta dla danej firmy oferuje więcej możliwości wykorzystania Windows Server 2016, a także stanowi korzystniejszą opcję licencjonowania, zależy więc od indywidualnego przypadku. Oprócz liczby użytkowników decydującym czynnikiem jest liczba urządzeń końcowych, za pomocą których uzyskuje się dostęp do serwera Windows: W momencie, gdy większość użytkowników korzysta z bardzo różnych urządzeń końcowych, aby uzyskać dostęp do usług Windows Server 2016, licencjonowanie za pomocą User CALs oferuje więcej korzyści.

Dlatego przed zakupem CAL-ów warto sprawdzić, jak wygląda typowy przepływ pracy w firmie, aby znaleźć najbardziej odpowiedni typ CAL dla Windows Server 2016. Wówczas licencjonowanie za pomocą User CALs może być tańsze niż licencjonowanie za pomocą Device CALs, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji dostępowych klienta.

User CALs dla Microsoft Windows Server 2016 dostępne jako używane oprogramowanie w Sklepie Internetowym Wiresoft w cenie już od jednej licencji

Używane User CALs dla edycji Windows Server 2016 można również zakupić indywidualnie w Sklepie Internetowym Wiresoft, ponieważ nie ma tu gradacji, jak to zwykle bywa w przypadku przepisów licencyjnych Microsoft; poza tym używane oprogramowanie nie ma żadnych wad ani ograniczeń w funkcjonalności - choćby dlatego, że oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Skąd pochodzą używane User CALs dla Windows Server 2016 oferowane w firmie Wiresoft?

Oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie User CALs dla edycji Windows Server 2016 są licencjami oryginalnymi, gdyż również są oferowane w ramach programu licencyjnego Microsoft, z tą różnicą, że stanowiły wcześniej część zakupionej przez firmę licencji wolumenowej na Windows Server 2016. Te licencje wolumenowe lub licencje na dostęp dla pojedynczych użytkowników zostały zakupione przez Wiresoft, przy czym licencje wolumenowe zostały rozbite na licencje indywidualne. Powstałe w ten sposób indywidualne CAL użytkownika są określane jako oprogramowanie używane. Pomimo oznaczenia jako "używane", mogą być używane jak nowe licencje na dostęp do Windows Server 2016, gdyż nie różnią się od nich ograniczeniami funkcjonalności czy czasu użytkowania.

Używane oprogramowanie z User CALs dla Windows Server 2016 z zabezpieczeniami dla kupujących

Nawet w przypadku używanych licencji User CALs firmy Wiresoft, klienci mogą polegać na typowym dla kupujących bezpieczeństwie dzięki natychmiastowemu pobraniu po zakupie, w tym natychmiastowej aktywacji licencji za pomocą ważnego klucza licencji wolumetrycznej.

Czy zakup i wdrożenie używanego oprogramowania jest legalne dla User CALs dla Windows Server 2016?

Zakup używanych User CALs dla Windows Server 2016 jak i ich użytkowanie jest dla klientów prawnie bez zastrzeżeń, gdyż w procesie tym nie są naruszane żadne przepisy prawa. Po pierwsze, oferowane w sklepie internetowym Wiresoft Shop licencje User CALs dla Windows Server 2016, podobnie jak inne licencje dostępowe dla klientów, pochodzą z zasobów licencyjnych przedsiębiorstw. Dlatego też sprzedaż, jak również zakup i korzystanie z używanych CAL-i odbywa się w oparciu o obowiązujące orzecznictwo, które jednoznacznie zezwala na obrót i korzystanie z używanych licencji Microsoft; fakt ten został kilkakrotnie wyraźnie potwierdzony w różnych orzeczeniach sądowych.

Kolejną zaletą używanego oprogramowania Wiresoft jest jego bezpieczeństwo audytowe dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Podsumowanie korzyści z używanego oprogramowania dla User CALs dla Windows Server 2016

User CALs dla Windows Server 2016 oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie są tanią alternatywą w porównaniu do porównywalnych nowych produktów od konwencjonalnych dostawców oprogramowania - ta przewaga cenowa dotyczy również innego używanego oprogramowania Microsoft Server lub licencji dostępowych od Wiresoft.

Dzięki temu, że licencjonowanie z wykorzystaniem User CALs eliminuje często spotykany w innych przypadkach podział na warstwy, w firmie Wiresoft można dostosować zapotrzebowanie na licencje dostępowe dla klientów do rzeczywistego wykorzystania usług serwera Windows. Dzięki temu elastyczne licencjonowanie dostępu klientów do użytkowników dla Windows Server 2016 może również obniżyć koszty zakupu.

Oferta licencji używanych Wiresoft jest również szczególnie niedrogim sposobem uzupełnienia zapasów oprogramowania, ponieważ w procesie tym dostępnych jest wiele wersji danego oprogramowania, co pozwala uniknąć problemów z kompatybilnością, które mogłyby powstać na przykład w wyniku równoległego korzystania z różnych wersji oprogramowania, co może również obniżyć koszty zakupu nowego sprzętu.

W sklepie z oprogramowaniem Wiresoft można znaleźć User CALs dla dostępnych edycji Windows Server 2016 oraz odpowiadające im Device CALs jako oprogramowanie używane. Ponadto w ofercie oprogramowania używanego Wiresoft znajdują się również aplikacje dla innych dziedzin, w których wykorzystywane jest oprogramowanie Microsoft - ze wszystkimi wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące User CALs for MS Windows Server 2016 lub dowolnego innego produktu Microsoft zapraszamy do kontaktu poprzez czat, email lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie