Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10052
 • 381-04398
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
108,90 zł * 119,90 zł * (9,17% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x User CAL
System  Serwer Exchange
CAL User CAL
Zakres dostawy Prawo do użytkowania
Czas trwania Nieograniczony
Języki Wszystkie języki


Aby uzyskać dostęp do usług serwerowych Microsoft Exchange Server 2016 w wersjach Standard i Enterprise, każdy użytkownik wymaga osobistej licencji dostępu klienta oprócz rzeczywistej licencji serwera: Exchange Server 2016 User CAL. Tylko to daje konkretnej osobie zarejestrowanej w tym celu odpowiednie prawa dostępu.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące produktu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL"

Certyfikaty User CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 jako oprogramowanie używane

Aby uzyskać dostęp do usług serwerowych Microsoft Exchange Server 2016 w edycjach Standard i Enterprise, każdy użytkownik oprócz licencji na serwer musi posiadać osobistą licencję na dostęp do klienta: Exchange Server 2016 User CAL. Tylko w ten sposób określona osoba zarejestrowana w tym celu uzyskuje odpowiednie prawa dostępu.

Zgodnie z regulaminem zarządzania licencjami Microsoft, licencja na Exchange Server 2016 Standard lub Enterprise nie zawiera żadnych dodatkowych uprawnień dla użytkowników, które w związku z tym muszą być zakupione oddzielnie w postaci User CAL. Zarejestrowany użytkownik może następnie korzystać z odpowiednich funkcji serwera Exchange za pośrednictwem dowolnie wybranego urządzenia końcowego.

Używane User CALs dla Exchange Server 2016 Standard i Enterprise Editions są dostępne w rozsądnej cenie od Wiresoft - również indywidualnie dla elastycznego licencjonowania w zależności od potrzeb. To używane oprogramowanie oferuje te same funkcje, co licencje User Client Access Licenses for Exchange Server 2016 oferowane jako nowe za pośrednictwem oficjalnego programu Microsoft Volume Licensing Program.

Używanie wszystkich funkcji MS Exchange Server 2016 z używanym User CAL

Exchange Server 2016 stanowi podstawę do kontroli i zarządzania procesami systemu komunikacji w nowoczesnej firmie. Łączy pracowników i działy w różnych lokalizacjach jako wewnętrzny i zewnętrzny interfejs oraz zwiększa efektywność procesów: Dzięki Exchange Server 2016 kontakty i wiadomości e-mail mogą być centralnie zarządzane i przejrzyście archiwizowane; wspólna praca nad dokumentami jest tym samym usprawniona, między innymi dzięki zarządzaniu wersjami. Zoptymalizowana architektura serwera redukuje liczbę ról serwera do dwóch: skrzynki pocztowej i transportu brzegowego; uproszczono również skalowanie i poprawiono obsługę różnych usług w chmurze. Inne cechy:

 • Architektura wyszukiwania eDiscovery korzysta obecnie z wielu serwerów, dzięki czemu działa asynchronicznie i w sposób zdecentralizowany.
 • Filtry kontekstowe ułatwiają znalezienie poszukiwanych informacji.
 • Ulepszona skalowalność wyszukiwania zwiększa liczbę przeszukiwanych skrzynek pocztowych oraz skrzynek archiwalnych do łącznie 20 000.
 • Program Outlook 2016 lub Outlook on the Web zapewnia lepsze zarządzanie podczas wysyłania danych, w tym niestandardowe prawa dostępu.
 • Wsparcie dla scenariuszy hybrydowych skrzynek pocztowych.
 • Zapobieganie utracie danych (DLP) zapewnia zwiększone bezpieczeństwo danych, jak również w przypadku otrzymywania wiadomości e-mail zawierających złośliwe oprogramowanie.
 • Domyślny protokół programu Outlook - MAPI over HTTP - poprawia niezawodność i stabilność połączeń z Exchange.

Zestawienie User CALs dla Exchange Server 2016 Standard- oraz Enterprise Edition jako oprogramowania używanego

Zasadniczo User CALs oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie nie różnią się niczym od porównywalnych nowych CALs: zawierają te same możliwości co one, aby korzystać z usług dostępnych w każdej z edycji Exchange Server 2016 Standard i Enterprise. W związku z tym, w przypadku licencji User CAL, dla wielu firm i organizacji opłacalną alternatywą dla zapewnienia pracownikom licencji dostępowej do serwera Exchange jest oprogramowanie używane w wersji pre-owned. Wszystkie zalety i cechy szczególne są wyjaśnione w poniższym przeglądzie.

Informacje o Microsoft License Management dla Exchange Server 2016 z CALs

Microsoft License Management zawiera postanowienia dotyczące dodatkowego licencjonowania użytkowników z prawami dostępu w edycjach Standard i Enterprise Exchange Server 2016 w celu uzyskania dostępu do poczty elektronicznej itp. Certyfikaty CAL zawarte w licencji serwera są przeznaczone wyłącznie dla administratorów i nie mogą być wykorzystywane do świadczenia usług typu Exchange. Tylko licencja na dostęp klienta, taka jak User CAL, daje pracownikowi osobiste uprawnienia do korzystania z funkcji serwera Exchange na dowolnym urządzeniu końcowym z obsługą Windows. Ten User CAL nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania poza osobistymi prawami dostępu dla środowiska klient/serwer Exchange Server 2016.

Jakie CALe są dostępne dla Exchange Server 2016 Standard- i edycji Enterprise?

Licencjonowanie oparte na CAL dla edycji Standard i Enterprise serwera Exchange 2016 pozwala na zarządzanie prawami dostępu dla wszystkich pracowników w organizacji. Model licencjonowania Microsoft oferuje dwa rodzaje CAL-ów dla Exchange Server 2016:

 • User CAL dla Exchange Server 2016 - dotyczy jednego dedykowanego użytkownika
 • Device CAL for Exchange Server 2016 - dotyczy jednego dedykowanego urządzenia typu endpoint (PC, laptop, tablet, telefon) Prawa dostępu do serwera

Jakie są różnice pomiędzy User CALs a Device CALs dla Exchange Server 2016?

User CAL dla Exchange Server 2016 w zasadzie oferuje te same funkcje co Device CAL - jednak oba różnią się odpowiednimi opcjami przy dostępie do serwera Exchange. Wynikają z tego różne korzyści:

Każdy pracownik uprawniony do dostępu za pomocą User CAL może korzystać z usług Exchange za pomocą dowolnego urządzenia końcowego obsługującego Windows. Nie ma również ograniczeń co do lokalizacji, o ile dostępne jest połączenie z Internetem, dzięki czemu możliwy jest lokalny, niezależny dostęp do serwera Exchange za pomocą własnego komputera przenośnego lub smartfona w podróży i w domuOffice, a także za pomocą innego komputera dostępnego na miejscu.

CAL oferuje zatem dobre możliwości mobilnego wykorzystania, ponieważ licencjonowany użytkownik ma swobodę wyboru urządzenia końcowego, z którego korzysta, a także może zalogować się do niego na komputerze osoby trzeciej.

Oprócz liczby pracowników i wyposażenia stanowisk pracy w komputer PC lub podobny, istotną rolę w firmie odgrywa również sposób pracy, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do serwera Exchange: Zwłaszcza w małych i średnich firmach użytkownicy często korzystają z kilku różnych urządzeń końcowych i używają ich do uzyskiwania dostępu do serwera Exchange, aby pobierać i zarządzać pocztą elektroniczną.

Jakie są różnice w CALach dla Exchange Server 2016 dla edycji Standard i Enterprise?

User CALs dla MS Exchange Server 2016 różnią się w zależności od edycji Standard i Enterprise pewnymi rozszerzeniami funkcjonalnymi, jak również skalowalnością edycji - typowe wymagania skrzynek dla Enterprise. Możliwe jest jednak korzystanie z usług serwerowych wersji Enterprise Edition z wykorzystaniem User CAL dla wersji Standard - w takim przypadku użytkownik ma do dyspozycji odpowiednio ograniczoną funkcjonalność wersji Standard oraz mniejszą liczbę baz skrzynek pocztowych. User CALs dla Enterprise Edition oferują zatem, w połączeniu z licencją Enterprise Server, większy zakres funkcji, wymaganych zwłaszcza w większych firmach i organizacjach lub instytucjach, w tym m.in. zapobieganie utracie danych.

Zwróć uwagę na kompatybilność wersji User CALs dla Exchange Server 2016

Oprócz wyżej wymienionych opcji zależnych od edycji, User CAL dla jednej z edycji Exchange Server 2016 nie tylko wyposaża użytkownika w prawa dostępu dokładnie dla tej wersji serwera, ale również zawiera prawa dostępu dla starszych wersji Exchange, takich jak 2013 (downgrade). Jednak User CAL dla wersji serwera 2016 nie może być użyty do uzyskania dostępu do wyższej wersji serwera Exchange w wersji 2019 (upgrade).

Dlatego przy zakupie User CALs, oprócz dostępnych funkcjonalności dla danej edycji, należy zawsze zwracać uwagę na kompatybilność licencji serwerowej i licencji dostępowych dla klientów.

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu Exchange Server 2016 z User CALs?

Jak wspomniano, User CAL w wersji 2016 wyposaża dokładnie jednego użytkownika w osobiste prawa dostępu do Exchange Server 2016. Po zakończeniu rejestracji tego użytkownika, nie można już przekazać tego CAL innej osobie. Możliwa jest również zmiana typu CAL, w tym przypadku: użycie User CAL jako Device CAL.

Te przepisy Microsoft License Management mają na celu uniemożliwienie niewłaściwego dostępu do usług Exchange Server 2016. Zapewniają one również większe bezpieczeństwo organizacji i jej komunikacji, ponieważ nielicencjonowane osoby nie mają prawa do korzystania z usług poczty elektronicznej i dostępu do danych serwera.

Wnioski dotyczące User CALs dla Exchange Server 2016

Tak więc to, który typ CAL dla Windows Exchange Server 2016 oferuje więcej korzyści dla konkretnego wdrożenia w organizacji może się różnić w zależności od przypadku. Decydującą rolę odgrywa dominujący rodzaj dostępu za pośrednictwem używanych urządzeń końcowych: jeśli większość pracowników korzysta z różnych mobilnych urządzeń końcowych lub urządzeń autonomicznych, które mogą znajdować się w różnych miejscach pracy lub poza firmą, aby uzyskać dostęp do serwera Windows Exchange, Personal-Bound User CAL oferuje więcej korzyści, ponieważ użytkownik może swobodnie wybierać komputer i musi korzystać tylko z osobistego konta.

Znajomość typowego przepływu pracy w firmie jest zatem punktem wyjścia do wyboru odpowiedniego typu CAL dla Exchange Server 2016. Dla firmy licencjonowanie przy użyciu User CALs może być zatem bardziej opłacalne niż przy użyciu Device CALs, ponieważ łącznie wymagana jest mniejsza liczba licencji.

Used User CALs dla Microsoft Exchange Server 2016 - dostępne od pojedynczej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

Licencje User CALs dla Exchange Server 2016 są również dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft jako licencje z dostępem dla pojedynczego klienta - ewentualne zapisy Microsoft dotyczące licencji wolumenowych w zakresie tieringu nie dotyczą licencji używanych, poza tym nie wiążą się z nimi żadne wady czy ograniczenia w użyteczności - nie tylko dlatego, że oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Skąd pochodzi używane przez Wiresoft oprogramowanie User CALs dla Exchange Server 2016?

Oferowane przez Wiresoft używane User CALs dla MS Exchange Server 2016 są oryginalnymi licencjami Microsoft, gdyż również są oferowane w ramach programu licencyjnego Microsoft, z tą różnicą, że używane User CALs były wcześniej częścią licencji wolumenowej dla Exchange Server 2016, którą wcześniej nabyła jako właściciel firma europejska. Ta licencja wolumenowa lub niepotrzebne licencje dostępowe dla pojedynczych użytkowników były przez nią odsprzedawane firmie Wiresoft, przy czym Wiresoft rozwiązywał licencje wolumenowe na licencje pojedyncze. Powstałe w ten sposób Single User CALs oznaczone są jako używane oprogramowanie, pomimo tego oznaczenia jako używane licencje mogą być używane jak nowe licencje na dostęp do Exchange Server 2016, ponieważ nie różnią się od nich ani ograniczeniami w funkcjonalności ani czasem użytkowania.

User CALs dla Exchange Server 2016 jako używane oprogramowanie zapewniają bezpieczeństwo kupującym

User CALs for Exchange Server 2016 oferowane przez Wiresoft jako oprogramowanie używane są opłacalną formą licencjonowania Exchange Server 2016 dla klientów, ponieważ ich użytkowanie jest bezpieczne i legalne! Używane licencje CAL zawierają również zwykłe zabezpieczenie kupującego: natychmiastowe pobranie po dokonaniu zakupu i natychmiastową aktywację licencji poprzez ważny klucz licencji woluminu.

Czy zakup i użytkowanie używanego oprogramowania wraz z User CALs dla Exchange Server 2016 jest legalne?

Oferowane przez Wiresoft licencje User CALs dla Exchange Server 2016, podobnie jak wszystkie inne licencje dostępowe dla klientów, pochodzą z zasobów licencyjnych różnych firm. Tak więc w przypadku handlu używanymi CAL-ami zastosowanie ma obowiązujące prawo, które wyraźnie zezwala na kupno i sprzedaż, jak również korzystanie z używanych licencji Microsoft, co zostało wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Klienci Wiresoft mają więc zapewnione bezpieczeństwo prawne z używanymi User CALs dla Exchange Server 2016 jako kupujący, a także jako użytkownik, gdyż żadne przepisy prawa nie są przez nich w tym procesie naruszane.

Kolejna zaleta: Używane oprogramowanie firmy Wiresoft jest również odporne na audyt dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Przegląd wszystkich zalet User CALs dla Exchange Server 2016 jako używanego oprogramowania

Licencje User CALs dla Exchange Server 2016 jako używane oprogramowanie od Wiresoft są tanią alternatywą w porównaniu z porównywalnymi nowymi produktami od konwencjonalnych dostawców oprogramowania - ta zaleta dotyczy również odpowiednich licencji dostępowych dla innego oprogramowania serwerowego firmy Microsoft.

W przypadku licencjonowania za pomocą używanych CALs nie ma również ograniczeń w postaci skali, w jakiej muszą być nabywane User CALs, dzięki czemu można licencjonować dokładną liczbę pracowników dostosowaną do rzeczywistego wykorzystania usług serwerowych. Klienci firmy Wiresoft mogą więc również obniżyć koszty licencji na dostęp użytkowników do serwera Exchange dzięki elastycznemu dostosowaniu do swoich potrzeb.

W Wiresoft Software Shop znajdziecie Państwo zarówno User CALs dla Exchange Server 2016, jak i Device CALs, a także oba typy licencji dostępowych dla klientów, jak używane oprogramowanie dla innych wersji MS Exchange Server, a także licencje na oprogramowanie oraz licencje dostępowe dla wielu innych popularnych programów Microsoft Server. Używane licencje firmy Wiresoft stanowią zatem ekonomiczny sposób uzupełnienia zapasów oprogramowania w innych obszarach działalności za rozsądną cenę, co pozwala również uniknąć problemów z kompatybilnością, które mogłyby powstać w wyniku stosowania niejednolitych wersji oprogramowania, a tym samym obniżyć koszty nowego sprzętu.

Oprócz różnych typów licencji serwerowych w sklepie Wiresoft Software Shop można znaleźć również inne programy Microsoft jako oprogramowanie używane - ze wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące User CALs for MS Exchange Server 2016 lub innych produktów Microsoft, zapraszamy do kontaktu poprzez czat, email lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie