Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK USER CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK USER CAL

6 599,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10405
 • 359-06557
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
10x User CAL dla MS SQL Server 2017 - taniej niż używane oprogramowanie Aby uzyskać dostęp do...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK USER CAL"

10x User CAL dla MS SQL Server 2017 - taniej niż używane oprogramowanie

Aby uzyskać dostęp do Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition, oprócz licencji serwera dla licencjonowania Server/CAL wymagana jest licencja dostępu klienta, np. w formie User CAL: dzięki niej dziesięciu określonych użytkowników otrzymuje swoje osobiste prawa dostępu do serwera SQL. Wynika to z faktu, że przy tym wariancie licencjonowania serwera SQL 2017 w licencji serwera nie są zawarte prawa użytkownika, a więc muszą być one zakupione oddzielnie, w postaci User CAL dla użytkownika. Użytkownik jest więc uprawniony do dostępu do serwera SQL tylko za jego pośrednictwem, wybór urządzenia końcowego jest dowolny.

User CALs dla SQL Server 2017 są dostępne w firmie Wiresoft jako oprogramowanie używane, co daje im przewagę cenową nad nowymi produktami; ich zaletą jest również to, że są dostępne w sklepie jako pojedyncze licencje. Te używane licencje dostępu klienckiego użytkownika do SQL Server 2017 nie różnią się funkcjonalnością od nieużywanych licencji dostępnych w oficjalnym programie licencjonowania wolumenów Microsoft.

Korzystanie z funkcji MS SQL Server Standard 2017 z używanym User CAL

W porównaniu z poprzednią wersją, SQL Server 2017 Standard Edition zawiera nie tylko pewne optymalizacje, ale także wiele nowych cech i funkcji, dzięki temu oferuje także mniejszym lub średnim firmom elastyczne możliwości wykorzystania odpowiednich danych, np. do systemów ERP i innych systemów zarządzania towarami, a dodatkowo kompleksową ochronę przed nieuprawnionym dostępem - wszystko to jest dla nich dostępne za pomocą używanego User CAL.

Ta potężna wersja platformy danych firmy Microsoft posiada wszystkie funkcje bazy danych, raportowania i analizy, które spełniają typowe wymagania współczesnych firm w zakresie wydajnego systemu zarządzania relacyjną bazą danych. Dzięki licencji na dostęp klienta użytkownika do SQL Server 2017, Python jest teraz dostępny jako dodatek do zaawansowanej analityki in-database z R, w tym interaktywnych opcji wizualizacji. Plus wiele ulepszeń wydajności, w tym Master Data Services (MDS) i Reporting Services (SSRS), jak również następujące funkcje:

 • Dodatkowe funkcje silnika bazy danych z poprawioną wydajnością dzięki asemblerom CLR
 • Adaptacyjne złącza dla adaptacyjnego przetwarzania zapytań
 • Ulepszone usługi SQL Server Analysis Services (SSAS) z nowymi opcjami instalacji dla modeli tabelarycznych
 • Uzyskaj dane dla Power Query
 • SQL Server 2017 Integration Services (SSIS) oferuje zoptymalizowaną skalowalność, w tym wsparcie dla wysokiej dostępności i uproszczone wykonywanie na wielu komputerach
 • Stosowanie systemu Linux
 • Używanie aplikacji Java z Java Database Connectivity Driver
 • Usługi SQL Server Machine Learning Services zastępują poprzednie usługi SQL Server R Services, włączając w to wsparcie dla Pythona

Jakie są wykorzystywane User CALs dla SQL Server Standard Edition 2017?

Used User CALs, oferowane przez Wiresoft, nie posiadają żadnych różnic w zakresie funkcjonalności w stosunku do licencji, która nie została jeszcze wykorzystana, jeśli użytkownicy korzystają z usług SQL Server 2017 Standard Edition. Jednak dzięki licencjonowaniu na serwer/CAL, szczególnie małe i średnie firmy mogą zaoszczędzić pieniądze przy zakupie używanego oprogramowania:

Licencjonowanie SQL Server 2017 Standard z licencjami serwerowymi plus CALs

W warunkach licencyjnych firmy Microsoft licencjonowanie SQL Server 2017 z licencją na serwer plus User CALs dla edycji Standard jest oferowane jako opcja alternatywna: ten model licencjonowania nazywany jest licencjonowaniem Server/CAL. W przeciwieństwie do alternatywnego licencjonowania bazującego na rdzeniu, składa się ono z licencji SQL Server oraz dodatkowych licencji dostępowych dla poszczególnych użytkowników (lub poszczególnych urządzeń końcowych): tym samym każdy użytkownik, który chce uzyskać dostęp do instancji SQL Server, potrzebuje oddzielnej licencji dostępowej (User CAL). Do licencji serwera są już dołączone dwa CALe, ale są one wyposażone wyłącznie w uprawnienia administratora i nie są przeznaczone dla zwykłych użytkowników!

Tylko zwykły User CAL uprawnia użytkownika do korzystania z typowych narzędzi i aplikacji SQL Server w wersji Standard Edition 2017. Ta licencja User Client Access Licence nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania, które należy zainstalować, a jedynie prawa dostępu w środowisku klient/serwer dla SQL Server 2017 Standard.

Musi być zachowana zgodność wersji User CALs z licencją SQL Server

Dzięki User CAL dla SQL Server 2017, urządzenie końcowe otrzymuje nie tylko prawa dostępu do SQL Server 2017, ale również prawa do korzystania ze starszych wersji SQL Server, np. 2016 (downgrade). I odwrotnie, użytkownik posiadający User CAL dla SQL Server 2017 nie może uzyskać dostępu do wyższej wersji SQL Server, takiej jak 2019 (upgrade). Dlatego przy zakupie User CALs dla SQL Server należy zawsze zwracać uwagę na zgodność licencji dostępowej z konkretną licencją serwera. Wiresoft oferuje również w sklepie z oprogramowaniem używane User CALs dla poprzedniej i następnej wersji SQL Server 2017!

Dlaczego Microsoft oferuje alternatywną opcję licencjonowania z CAL-ami dla SQL Server 2017 Standard Edition?

Dla wersji Standard Edition SQL Server Version 2017, Microsoft oferuje licencjonowanie użytkowników lub urządzeń końcowych oparte na CAL jako alternatywę dla licencjonowania opartego na rdzeniu. Ta forma licencjonowania dostępu do SQL Server uwzględnia potrzeby firm z sektora MSP, których pojemność serwerów jest często mniejsza, gdyż często są one wyposażone tylko w jeden rdzeń (lub dwa), co jednak jest wystarczające dla ich potrzeb. Wtedy licencjonowanie serwera/CAL jest zazwyczaj tańsze niż licencjonowanie serwera na rdzenie.

W przypadku tego modelu licencjonowania Microsoft oprócz licencji SQL Server oferowane są dwa typy CAL zapewniające dostęp do SQL Server 2017 Standard:

 • SQL Server 2017 User CAL: nadaje prawa dostępu do SQL Server dedykowanemu, indywidualnemu użytkownikowi
 • SQL Server 2017 User CAL: nadaje prawa dostępu do SQL Server dedykowanemu urządzeniu końcowemu z obsługą systemu Windows (komputer, laptop, tablet, telefon)

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu SQL Server 2017 Standard z User CALs?

Jak już wspomniano, dzięki User CAL dany pracownik osobiście otrzymuje prawa dostępu do SQL Server 2017 i może dowolnie wybierać, na jakim urządzeniu końcowym obsługującym system Windows z niego korzysta. Po zarejestrowaniu tego użytkownika jego prawa nie mogą być już przekazywane innemu użytkownikowi. Nie jest również możliwe wykorzystanie User CAL jako Device CAL, tzn. zmiana typu. Te ograniczenia w licencjonowaniu User CALs mają na celu uniemożliwienie niewłaściwego dostępu do serwera SQL Server przez nieuprawnionych lub obcych użytkowników. Dlatego licencjonowanie Server/CAL zapewnia również bezpieczeństwo lub ochronę firm i ich danych.

Jakie są zalety User CAL dla SQL Server 2017 Standard?

W zasadzie User CAL dla SQL Server nie różni się w swoich uprawnieniach od licencji na dostęp klienta opartej na urządzeniu. Specjalne możliwości lub zalety User CAL znajdują odzwierciedlenie przede wszystkim w typowym lub częstym dostępie do SQL Server w firmie.

Licencja użytkownika na SQL Server 2017 jest wprawdzie związana wyłącznie z konkretną osobą, ale daje jej możliwość swobodnego wyboru urządzenia końcowego, za pośrednictwem którego będzie miała dostęp do SQL Server, ale tylko z jednego komputera PC lub podobnego w danym momencie.

W porównaniu do związanego z urządzeniem końcowym Device CAL, User CAL dla SQL Server ma inny zakres zastosowania: licencjonowany użytkownik nie jest związany lokalnie - pod warunkiem, że używane przez niego urządzenie końcowe ma dostęp do Internetu. Oznacza to, że użytkownik może mieć dostęp do serwera SQL na zmianę na swoim stanowisku pracy w firmie i poza nią za pomocą laptopa, tabletu lub smartfona - na przykład w innej lokalizacji, na wycieczce lub w biurze domowym.

User CALs dla SQL Server 2017 umożliwiają zatem bardziej elastyczne korzystanie z funkcji SQL Server takim pracownikom, którzy często przebywają w różnych lokalizacjach i korzystają z dostępnych w każdym przypadku komputerów, nie będąc uzależnionymi od własnego urządzenia końcowego, ponieważ dzięki User CAL zawsze używają do dostępu swojego osobistego konta.

Wniosek

Który typ licencji dostępu do klienta dla SQL Server 2017 Standard oferuje więcej korzyści dla użytkowników, zależy zatem od przypadku w zależności od danego środowiska pracy: liczby pracowników w stosunku do dominującego typu wykorzystania urządzeń końcowych z prawami dostępu: jeśli tylko większość użytkowników korzysta z różnych komputerów - a zwłaszcza typów mobilnych, takich jak laptopy lub tablety - które są używane w różnych lokalizacjach w celu uzyskania dostępu do SQL Server, User CALs oferują większą elastyczność. Jednak, jak już wskazano powyżej, decyzja dotycząca rodzaju licencjonowania dostępu klienckiego musi być podjęta przed zakupem, ponieważ User CAL dla SQL Server 2017 nie może być później zmieniony lub zamieniony na Device CAL.

Kupuj elastycznie używane User CALs dla Microsoft SQL Server 2017 w sklepie internetowym Wiresoft

Licencje User CALs dla SQL Server 2017 są dostępne w sklepie internetowym Wiresoft już od 1 licencji, ponieważ w przypadku używanego oprogramowania nie obowiązują zwykłe zasady licencjonowania ilościowego - to kolejna zaleta używanego oprogramowania.

Jakie są używane licencje User CALs dla SQL Server 2017?

Wszystkie licencje User CALs (jak również Device CALs) dla SQL Server 2017 oferowane przez Wiresoft jako licencje używane są zwykłymi licencjami dostępowymi oferowanymi od niedawna w programie licencyjnym Microsoft do korzystania z funkcji specyficznych dla serwera; jedyna różnica w porównaniu z nimi polega na tym, że były one wcześniej częścią licencji User Volume Licence dla SQL Server 2017, która została najpierw zakupiona przez firmę, a następnie wszystkie niepotrzebne pojedyncze licencje User Access Licence lub nawet cała licencja Volume Licence zostały odsprzedane przez tę firmę firmie Wiresoft. Licencja objętościowa została rozwiązana i zamieniona na licencje indywidualne, a powstałe w ten sposób indywidualne licencje CAL użytkownika zostały oznaczone jako oprogramowanie używane. Jak już wspomniano powyżej, takie używane urządzenie CAL może być używane w dokładnie taki sam sposób jak "nowe", pomimo takiego oznaczenia, nie tylko dlatego, że zasadniczo nie ma zużycia oprogramowania, ale przede wszystkim dlatego, że nie ma ograniczeń w funkcjonalności lub okresie użytkowania.

Czy używane User CALs dla SQL Server 2017 są bezpieczne?

Używane oprogramowanie, takie jak User CALs for SQL Server, nie tylko ma wyraźną przewagę cenową dla klientów Wiresoft, ale także oferuje takie samo bezpieczeństwo jak nowa licencja dostępowa - bez żadnych ukrytych ograniczeń lub niemożliwego do zidentyfikowania ryzyka! Używane licencje są również natychmiast dostępne dla Ciebie po zakończeniu procesu płatności poprzez natychmiastowe pobranie i natychmiastową aktywację licencji za pomocą dostarczonego klucza licencji objętościowej, więc również one oferują zwykłe bezpieczeństwo kupującego.

Skąd pochodzą używane User CALs dla SQL Server 2017?

Wszystkie licencje na dostęp klienta użytkownika do SQL Server 2017 Standard Edition oferowane w sklepie Wiresoft Software Shop pochodzą z zapasów licencyjnych firm lub organizacji. W związku z tym również w ich przypadku obowiązuje ważna właściwość sądu: wyraźnie dopuszcza ona handel CAL-ami Microsoftu jako używanym oprogramowaniem, co zostało również wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Co oznacza dla Ciebie jako klienta Wiresoft zakup używanych User CALs?

Nie tylko zakup używanych licencji User CALs dla SQL Server 2017 lub innych licencji oferowanych przez Wiresoft, ale również ich faktyczne wykorzystanie zapewnia bezpieczeństwo prawne, ponieważ w procesie tym nie są naruszane żadne przepisy prawa - ani przez Ciebie, ani przez Wiresoft.

Wszystkie zalety zakupu CALs dla SQL Server 2017 jako oprogramowania używanego

User CALs dla SQL Server 2017 lub inne licencje dostępowe od Wiresoft jako używane oprogramowanie stanowią dla klientów alternatywę dla ofert większości innych dostawców nowych licencji ze wszystkich wymienionych powodów - również dlatego, że nie ma tu ograniczeń wynikających z tieringu User CALs. Dzięki temu mają Państwo swobodę wyboru przy licencjonowaniu usług SQL Server i mogą w ten sposób pokryć rzeczywiste zapotrzebowanie na użytkowanie w Państwa firmie w sposób dostosowany do potrzeb, co obniża koszty w momencie zakupu.

W sklepie internetowym Wiresoft znajdą Państwo nie tylko User CALs, ale również Device CALs dla SQL Server 2017 - jak również licencje dostępowe dla innych wersji MS SQL Server wraz z odpowiednimi licencjami serwerowymi. W ten sposób unika się kosztów zakupu nowego sprzętu, a także ewentualnych problemów z kompatybilnością, wynikających z niejednolitych wersji oprogramowania.

Oprócz licencji User CALs dla SQL Server 2017, w sklepie Wiresoft Software Shop znajdziesz również licencje serwerowe plus licencje dostępu klienta dla innego oprogramowania serwerowego Microsoft - ze wszystkimi zaletami oprogramowania używanego przez Wiresoft. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące licencjonowania za pomocą User CALs dla SQL Server 2017 lub dowolnego innego produktu Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany