Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT SQL SERVER 2017 DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10062
 • 359-06555
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
452,90 zł * 501,90 zł * (9,76% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Device CAL
System  SQL Server 
CAL Device CAL
Zakres dostawy Identyfikator licencji + Kod uwierzytelniający
Czas działania Bez ograniczeń
Języki Wszystkie języki


W przypadku licencjonowania Microsoft SQL Server 2017 w edycji Standard do korzystania z powiązanych usług wymagana jest dodatkowo licencja dostępu klienta w postaci licencji SQL Server 2017 Device CAL: daje to pojedynczemu, zarejestrowanemu urządzeniu końcowemu prawa dostępu do SQL Server. Wynika to z faktu, że przy tej formie licencjonowania serwera/CAL dla SQL 2017 Server, licencja serwera nie zawiera żadnych rzeczywistych praw użytkownika; muszą one zostać zakupione osobno, np. w formie Device CAL dla urządzenia końcowego. Oznacza to, że urządzenie końcowe jest uprawnione do uzyskiwania dostępu do serwera SQL Server wyłącznie za pośrednictwem własnej strony Device CAL.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące produktu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2017 DEVICE CAL"

Device CALs dla MS SQL Server 2017 jako oprogramowania używanego

W przypadku licencjonowania Microsoft SQL Server 2017 w edycji Standard, do korzystania z powiązanych usług wymagana jest również licencja na dostęp klienta w postaci SQL Server 2017 Device CALs: daje to pojedynczemu, zarejestrowanemu urządzeniu końcowemu prawa dostępu do SQL Server. Wynika to z faktu, że przy tej formie licencjonowania serwer/CAL dla SQL 2017 Server licencja serwerowa nie zawiera żadnych rzeczywistych praw użytkownika; te muszą być zakupione oddzielnie, np. w formie Device CAL dla urządzenia końcowego. Oznacza to, że urządzenie końcowe jest uprawnione do dostępu do serwera SQL tylko poprzez swój własny Device CAL.

Device CALs for SQL Server 2017 jako używane oprogramowanie od Wiresoft mają tutaj dużą przewagę cenową w porównaniu z ofertami jako nowe towary, dodatkowo mają tę zaletę, że są dostępne również pojedynczo. Licencje Used Device Client Access Licenses for SQL Server 2017 posiadają te same funkcjonalności, co nowe licencje dostępne w oficjalnym programie Microsoft Volume Licensing Program.

Uzyskaj wszystkie korzyści z MS SQL Server Standard 2017 z używanym urządzeniem Device CAL

SQL Server 2017 Standard Edition zawiera wiele optymalizacji, a także dodatkowych cech i funkcji, które już teraz oferują mniejszym i średnim firmom większą elastyczność w korzystaniu z istotnych dla systemu danych, a także kompleksową ochronę przed nieuprawnionym dostępem do nich, a wszystko to dostępne jest już z używanym Device CAL. Ta potężna wersja platformy danych firmy Microsoft posiada również wszystkie ważne funkcje bazy danych, raportowania i analizy, aby spełnić wszystkie wymagania nowoczesnego, wydajnego systemu zarządzania relacyjną bazą danych (RDMS). Posiadając licencję na dostęp kliencki do SQL Server 2017, możesz korzystać m.in. z funkcji In-Database Advanced Analytics with R, a także Python, w tym interaktywnych wizualizacji. Oprócz ulepszeń wydajności w Master Data Services (MDS) i Reporting Services (SSRS), funkcje obejmują:

 • Nowe funkcje silnika bazy danych, w tym poprawiona wydajność z CLR assemblies, jak również Adaptive Joins w adaptacyjnym przetwarzaniu zapytań
 • Rozszerzenia SQL Server Analysis Services (SSAS) o opcje instalacji dla modeli tabelarycznych oraz Get Data for Power Query
 • SQL Server 2017 Integration Services (SSIS) z usprawnionym Scale Out i uproszczonym wykonywaniem na wielu komputerach, a także wsparciem dla wysokiej dostępności dla Scale Out master
 • Wykorzystanie systemu Linux z SQL Server 2017, a także aplikacji Java poprzez sterownik Java Database Connectivity
 • Usługi SQL Server Machine Learning Services zastępują usługi SQL Server R Services z obsługą języka Python

Used Device CALs for SQL Server Standard-Edition 2017

Używany Device CAL firmy Wiresoft nie ma różnic w porównaniu z nieużywaną licencją w zakresie funkcjonalności pozwalających na korzystanie ze wszystkich usług SQL Server 2017 Standard-Edition. Dzięki temu licencjonowaniu na serwer/CAL, szczególnie małe i średnie firmy mogą zaoszczędzić pieniądze:

Licencjonowanie SQL Server 2017 z licencjami serwerowymi plus CALs

Licencjonowanie SQL Server 2017 z licencją na serwer plus uzupełniające Device CALs jest zdefiniowane przez Microsoft w warunkach licencjonowania jako alternatywna opcja dla edycji Standard: ten model licencjonowania jest powszechnie określany jako licencjonowanie Server/CAL. W przeciwieństwie do licencjonowania bazującego na rdzeniu, w zarządzaniu licencjami Microsoft rozróżnia licencję SQL Server i dodatkowe licencje dla poszczególnych urządzeń końcowych (lub użytkowników): I tak w przypadku licencjonowania Server/CAL każdy serwer, na którym ma być uruchomiona instancja SQL Server, wymaga licencji Standard-SQL Server License 2017 oraz oddzielnej licencji dostępowej (Device CAL) dla licencjonowanego SQL Server dla każdego dedykowanego urządzenia końcowego. Mimo, że do licencji serwera dołączone są dwa CALe, mają one tylko uprawnienia administratora!

Tylko zwykły Device CAL uprawnia komputer PC, laptop itp. do korzystania z funkcji SQL Server w wersji 2017. Licencja dostępu klienckiego dla urządzeń końcowych nie zawiera żadnego dodatkowego oprogramowania, które trzeba jeszcze zainstalować, a jedynie prawa dostępu w środowisku klient/serwer dla SQL Server 2017.

Należy uwzględnić zgodność wersji Device CALs i licencji SQL Server

Dzięki Device CAL for SQL Server 2017, urządzenie końcowe otrzymuje prawa dostępu do SQL Server 2017, dodatkowo również do starszych wersji SQL Server, np. 2016 (downgrade). Jednak punkt końcowy wyposażony w Device CAL dla SQL Server 2017 nie może uzyskać dostępu do wyższej wersji SQL Server, takiej jak 2019 (upgrade). Dlatego przy zakupie Device CALs dla SQL Server 2017 należy zawsze zwracać uwagę na kompatybilność licencji serwerowej i dostępowej. Wiresoft oferuje również używane Device CALs dla poprzednich i następnych wersji SQL Server 2017 tutaj.

Dlaczego istnieje alternatywna opcja licencjonowania z CAL-ami dla edycji SQL Server 2017 Standard?

Dla edycji Standard SQL Server w wersji 2017, oprócz licencjonowania według rdzeni, Microsoft oferuje licencjonowanie urządzeń lub użytkowników w oparciu o CAL. Ta forma licencjonowania dostępu do SQL Server uwzględnia możliwości sprzętowe SMB, których SQL Server często ma niższą wydajność, a do ich potrzeb wystarcza tylko jeden lub kilka rdzeni. W tym przypadku licencjonowanie serwera/CAL z dokupieniem licencji na dostęp do klienta urządzenia jest często tańsze niż licencjonowanie serwera według rdzeni.

Uzupełnieniem licencji SQL Server są dwa rodzaje CAL-ów oferowane w modelu licencjonowania Microsoft dla dostępu do SQL Server 2017:

 • SQL Server 2017 Device CAL: daje prawa dostępu do SQL Server na dedykowanym urządzeniu końcowym (PC, laptop, tablet, telefon) z obsługą Windows
 • SQL Server 2017 User CAL: przyznaje prawa dostępu do SQL Server dedykowanemu, pojedynczemu użytkownikowi

Co należy wziąć pod uwagę przy licencjonowaniu SQL Server 2017s z Device CALs?

Device CAL nadaje prawa dostępu do SQL Server 2017 pojedynczemu urządzeniu końcowemu (Device), a raz zarejestrowane nie mogą być przeniesione na inny komputer. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL w przypadku Device CAL - z Device na User CAL. Ograniczenia te zapobiegają niewłaściwemu wykorzystaniu Device CALs, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo poprzez uniemożliwienie nieautoryzowanego dostępu do firmowego serwera SQL Server zarówno ze źródeł wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Jakie są korzyści z Device CALs dla SQL Server 2017?

W zasadzie funkcjonalność Device CAL nie różni się od User CAL dla SQL Server 2017, jednak typowe możliwości w każdym przypadku widać w rodzaju regularnego dostępu do SQL Server: firmy różnią się np. liczbą stacji roboczych, a także przepływem pracy, w którym wykorzystywany jest SQL Server: W małych i średnich firmach wielu pracowników często korzysta z jednego urządzenia końcowego, aby uzyskać dostęp do SQL Server, podczas gdy w innych środowiskach pracy jeden użytkownik robi to za pomocą zupełnie innych urządzeń końcowych.

Licencja na urządzenie dla SQL Server 2017, która jest powiązana z pojedynczym urządzeniem końcowym z obsługą Windows- a nie z konkretnym użytkownikiem, oferuje zatem różne sposoby dostępu do SQL Server: Jeśli licencjonowane urządzenie końcowe jest laptopem lub tabletem, który może być używany w podróży, dany użytkownik może również uzyskać dostęp do serwera SQL lokalnie niezależnie - np. w drodze lub w domuOffice - a nie tylko w miejscu pracy w firmie. Dzięki temu urządzenie CAL może być używane także w podróży.

Wniosek

To, czy Device CAL dla SQL Server 2017 oferuje lepsze możliwości zastosowania, zależy od typowego przepływu pracy w firmie. Wpływa to na decyzję przy zakupie odpowiedniego licencjonowania dostępu klienckiego dla SQL Server 2017, gdyż jak już wspomniano powyżej, system licencjonowania Microsoft nie pozwala na późniejszą zmianę Device CAL na User CAL lub odwrotnie.

Oprócz głównego zastosowania licencjonowanych urządzeń końcowych, należy również wziąć pod uwagę liczbę pracowników: Ponieważ jeśli tylko różni pracownicy korzystają naprzemiennie z jednego i tego samego komputera, aby uzyskać dostęp do serwera SQL, niezależnie od tego, czy jest on używany wewnętrznie czy mobilnie, licencjonowanie oparte na urządzeniach oferuje więcej korzyści.

Kup używane Device CALs dla Microsoft SQL Server 2017 w dowolnej liczbie w sklepie internetowym Wiresoft

Device CALs dla SQL Server 2017 są dostępne w Sklepie Internetowym Wiresoft już za jedną licencję, ponieważ pozostałe regulacje dotyczące licencjonowania wolumenowego nie dotyczą oprogramowania używanego - przy czym określenie "używane" nie pociąga za sobą żadnych niedogodności w korzystaniu z Device CALs.

Czym są Device CALs dla SQL Server 2017 jako licencje używane?

Device CALs (a także inne typy CAL) dla SQL Server 2017, oferowane przez Wiresoft jako licencje używane, to regularnie wykorzystywane licencje dostępowe dla jednego urządzenia końcowego na raz, tak jak są one również oferowane w programie licencyjnym Microsoft; różnica w stosunku do nich polega na tym, że wcześniej należały one do licencji wolumenowej dla urządzenia końcowego SQL Server 2017, która została zakupiona przez firmę, która odsprzedała niepotrzebne indywidualne licencje dostępowe lub nawet kompletną licencję wolumenową firmie Wiresoft. Wiresoft rozbił tę licencję wolumenową i przekonwertował ją na licencje indywidualne, a następnie oznaczył powstałe w ten sposób urządzenia CAL jako używane oprogramowanie. Jak już wspomniano, pomimo takiego oznakowania, używane urządzenie CAL jest tak samo zdatne do użytku jak nowe, ponieważ nie ma zużycia oprogramowania, ale też nie ma innych ograniczeń w funkcjonalności czy okresie użytkowania.

Dlaczego używane urządzenia Device CALs dla SQL Server 2017 są bezpieczne?

Używane oprogramowanie, takie jak Device CALs for SQL Server w Wiresoft, nie tylko jest korzystniejsze cenowo dla naszych klientów, ale jest również tak bezpieczne jak nowe - bez ukrytych ograniczeń i ryzyka! Jest on natychmiast dostępny dla Ciebie po zakończeniu procesu płatności poprzez natychmiastowe pobranie i natychmiastową aktywację licencji za pomocą dołączonego klucza licencji objętościowej, z zachowaniem zwykłych zabezpieczeń kupującego.

Skąd się biorą Device CALs dla SQL Server 2017?

Licencje Device Client Access dla SQL Server 2017 oferowane przez Wiresoft pochodzą z zapasów licencji firm i organizacji. Dlatego też w ich przypadku zastosowanie ma obowiązująca jurysdykcja, która wyraźnie zezwala na handel używanym oprogramowaniem za pomocą CAL-ów Microsoftu, co zostało również wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Co to oznacza dla Ciebie jako klienta firmy Wiresoft?

Zarówno zakup używanych Device CALs for SQL Server 2017 lub innych licencji dostępowych dla klientów oferowanych przez Wiresoft, jak i ich wykorzystanie zapewnia bezpieczeństwo prawne, ponieważ ani Ty, ani Wiresoft nie naruszacie żadnych przepisów prawa. 

Korzyści przy zakupie używanych CALs dla SQL Server 2017

Device CALs dla SQL Server 2017 jako używane oprogramowanie od Wiresoft at lub inne licencje dostępowe oferują klientom z tych wszystkich powodów tanią alternatywę dla ofert większości innych dostawców licencji, właśnie dlatego, że nie ma ograniczeń poprzez skale licencyjne dla Device CALs. Daje to swobodę wyboru w licencjonowaniu usług SQL Server, aby dopasować je do rzeczywistego wykorzystania w firmie, co również obniża koszty licencjonowania serwera.

W sklepie internetowym Wiresoft znajdziesz jako Used Software licencje dostępowe nie tylko Device CALs, ale również odpowiadające im User CALs dla SQL Server 2017 - w tym licencje dostępowe innych wersji MS SQL Server wraz z wymaganymi dla nich licencjami serwerowymi. W ten sposób redukuje się również ewentualne koszty nabycia nowszych urządzeń końcowych lub ryzyko problemów z kompatybilnością ze względu na różne wersje oprogramowania.

Oprócz Device CALs dla SQL Server 2017, w Wiresoft Software Shop można znaleźć również licencje dostępowe dla klientów oraz licencje serwerowe dla innych serwerów Microsoft - również ze wszystkimi zaletami używanego oprogramowania. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Device CALs for SQL Server 2017 lub dowolnego innego produktu Microsoft, prosimy o kontakt poprzez czat, email lub telefonicznie.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT SQL SERVER 2017 DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2017 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie