Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL

590,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10061
 • 359-06322
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Kup User CAL dla Microsoft SQL Server 2016 jako używaną licencję W przypadku licencjonowania...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL"

Kup User CAL dla Microsoft SQL Server 2016 jako używaną licencję

W przypadku licencjonowania standardowej edycji Microsoft SQL Server 2016 oprócz licencji na serwer dla każdego użytkownika wymagana jest również licencja na dostęp do klienta: SQL Server 2016 User CAL; przyznaje ona pojedynczemu zarejestrowanemu użytkownikowi prawa dostępu do odpowiedniego serwera SQL. Wynika to z faktu, że w przeciwieństwie do licencjonowania podstawowego dla edycji standardowej, licencja serwerowa nie zawiera w przypadku licencjonowania serwerowego/CAL serwera SQL 2016 żadnych uprawnień użytkownika, w związku z czym muszą one zostać zakupione oddzielnie jako User CAL, tak aby konkretny użytkownik był osobiście uprawniony do dostępu do serwera SQL za pośrednictwem dowolnego urządzenia końcowego.

User CALs dla SQL Server 2016 jako używanego oprogramowania od Wiresoft nie tylko mają korzystną cenę w porównaniu do zwykłych ofert CAL w handlu oprogramowaniem, ale są również dostępne indywidualnie. Mają one taką samą funkcjonalność jak zwykłe licencje User Client Access Licences for SQL Server 2016 w ramach oficjalnego programu licencjonowania wolumenowego firmy Microsoft.

Korzystaj z wszystkich zalet MS SQL Server 2016 dzięki używanym User CALs

Standardowa edycja SQL Server 2016 oferuje wszystkie funkcje do tworzenia, a także zarządzania skalowalnymi hybrydowymi platformami bazodanowymi. Ponadto, wersja ta zawiera również narzędzia wspierające typowe inteligentne aplikacje krytyczne dla biznesu w obszarze BI. Użytkownicy posiadający User CAL mogą również korzystać z frameworka Apache Hadoop i integracji z chmurą, a także z analizy R i dodatkowych opcji zapytań; SQL Server 2016 oferuje również ulepszone funkcje bezpieczeństwa, które wspierają wydajne i bezpieczne procesy firmowe. Inne nowe funkcje i optymalizacje oprogramowania obejmują:

 • Przechowywanie kolumn w pamięci, przechowywanie zapytań, jak również tabele tymczasowe do archiwizacji danych, w celu zwiększenia wydajności serwera
 • Przyspieszone wykonywanie skryptów R poprzez SQL Server R Services z językiem statystycznym R bezpośrednio na serwerze SQL
 • Usługi Master Data Services umożliwiają zoptymalizowane zarządzanie i dostarczanie zbiorów danych podstawowych
 • Funkcje Row-Level Security (RLS), Always Encrypted (Zawsze szyfrowane) i Dynamic Data Masking (Dynamiczne maskowanie danych) zapewniają zwiększone bezpieczeństwo
 • Integracja Stretch Databases rozszerza wsparcie dla chmury
 • Obsługiwane są konwencjonalne rozwiązania OLAP (Online Analytical Processing)
 • Usługi raportowania SQL Server pozwalają na tworzenie raportów paginowanych i mobilnych
 • Usługi analityczne dostarczają danych analitycznych do raportów biznesowych i raportów usług sprawozdawczych
 • Wykorzystanie PolyBase do zapytań Transact-SQL z zewnętrznych źródeł danych
 • Transact-SQL maksymalizuje wydajność serwera SQL

Informacje o używanych User CALs dla SQL Server Standard Edition 2016

Jako oprogramowanie używane, User CAL firmy Wiresoft posiada takie same uprawnienia do korzystania z funkcji SQL Server 2016 Standard Edition, jak "nowa" licencja Client Access Licence: jest to szczególnie korzystne dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale także dla większych firm, które chcą obsługiwać swój SQL Server z licencjonowaniem Server/CAL, gdzie wymagane są licencje Client Access Licence dla użytkowników.

Informacje dotyczące licencjonowania Server/CAL dla SQL Server 2016 Standard

W zależności od edycji, warunki licencyjne Microsoft oferują również alternatywną możliwość licencjonowania SQL Server 2016 z licencją serwerową plus User CALs - zwaną licencjonowaniem Server/CAL. W tym przypadku podstawowe licencjonowanie serwera SQL połączone jest z licencjonowaniem poszczególnych użytkowników lub urządzeń końcowych. W wariancie Server/CAL Licensing dla wersji Standard Edition wymagana jest więc najpierw licencja Server Licence 2016 dla każdego pojedynczego serwera, na którym ma być uruchomiona instancja SQL Server; zawarte w niej CALs posiadają jedynie uprawnienia administratora, tak że do korzystania z usług SQL Server każdy dedykowany użytkownik potrzebuje własnej, osobistej licencji dostępowej(User CAL), która również musi odpowiadać co najmniej identycznej lub wyższej wersji SQL Server.

Tylko ten User CAL uprawnia go do korzystania z funkcji SQL Server w wersji 2016; nie zawiera on żadnego dodatkowego oprogramowania, które trzeba jeszcze zainstalować, a jedynie prawa dostępu do środowiska klient/serwer SQL Server 2016.

Zalety licencjonowania SQL Server 2016 Standard Edition z User CALs

Wybierając pomiędzy licencjonowaniem podstawowym a licencjonowaniem użytkowników (lub urządzeń końcowych) opartym na serwerze/CAL dla standardowej edycji SQL Server 2016, Microsoft bierze pod uwagę te firmy i organizacje, których SQL Server ma mniejszą wydajność. Dodatkowe licencje CAL dla użytkowników stanowią dla tych klientów bardziej ekonomiczną opcję korzystania z usług SQL Server, ponieważ w tym przypadku licencja na dostęp klienta musi być zakupiona tylko dla takiej liczby pracowników, jaka jest rzeczywiście potrzebna. Model licencjonowania Microsoft oferuje dwa rodzaje CAL-ów dla SQL Server 2016:

 • SQL Server 2016 User CAL: nadaje uprawnienia dostępu do serwera dedykowanemu użytkownikowi
 • SQL Server 2016 User CAL: to nadanie praw dostępu do serwera na dedykowane urządzenie końcowe (PC, laptop, tablet, telefon)

Uwaga kompatybilność wersji User CALs z SQL Server 2016!

User CAL dla SQL Server 2016 umożliwia użytkownikowi nie tylko dostęp do SQL Server 2016, ale również do starszych wersji, takich jak 2014 (downgrade). I odwrotnie, ten User CAL dla SQL Server 2016 nie może być użyty do uzyskania dostępu do wyższej wersji SQL Server, takiej jak 2019 (upgrade). Dlatego przy zakupie User CALs dla SQL Server 2016 należy wziąć pod uwagę kompatybilność pomiędzy licencją serwerową a licencją dostępową dla klienta.

Na co należy zwrócić uwagę przy licencjonowaniu SQL Server 2016 z User CALs?

Jak już wspomniano, konkretny pracownik otrzymuje osobiste prawa dostępu do SQL Server 2016 na dowolnie wybranym urządzeniu końcowym z obsługą systemu Windows poprzez User CAL. Po zakończeniu rejestracji użytkownika nie można jej już zmienić. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL z User na User CAL lub odwrotnie. Te ograniczenia dotyczące CAL-ów mają na celu uniemożliwienie niewłaściwego dostępu do serwera SQL. W ten sposób licencjonowanie serwerów/CAL zapewnia również bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i jego danych, ponieważ wykluczeni są użytkownicy nieuprawnieni lub osoby trzecie.

Jakie są zalety User CAL dla SQL Server 2016?

Licencja User CAL dla SQL Server nie różni się zasadniczo w swoich funkcjach od licencji na dostęp klienta opartej na urządzeniu. O ich zaletach świadczyć może rodzaj dostępu do serwera SQL, jaki jest typowy w firmie, w której wykorzystywany jest serwer SQL.

Chociaż licencja użytkownika na SQL Server 2016 jest związana wyłącznie z jedną osobą, oferuje ona w każdym przypadku możliwość swobodnego wyboru urządzenia końcowego, za pośrednictwem którego można uzyskać dostęp, nawet jeśli jest to możliwe tylko z jednego komputera PC lub podobnego.

W porównaniu z Device CAL, związanym z urządzeniem końcowym, User CAL dla SQL Server oferuje zatem inny zakres zastosowania, ponieważ licencjonowany użytkownik jest w mniejszym stopniu związany lokalnie - pod warunkiem, że używane urządzenie końcowe ma dostęp do Internetu. Oznacza to, że mogą oni uzyskać dostęp do serwera SQL zarówno na swoim stanowisku pracy w firmie, jak i poza nią za pomocą laptopa, tabletu lub smartfona - niezależnie od tego, czy są w podróży służbowej, czy w biurze domowym.

Używane User CALs dla SQL Server 2016 oferują tym samym bardziej elastyczne korzystanie z funkcji SQL Server, szczególnie dla tych pracowników, którzy regularnie przebywają w różnych miejscach i regularnie łączą się z serwerem za pomocą swoich komputerów, ponieważ dzięki User CAL korzystają zawsze ze swojego osobistego konta.

Wniosek

Który typ licencji dostępu klienta dla SQL Server 2016 oferuje więcej korzyści w środowisku pracy, różni się w zależności od przypadku. Decyzja o zakupie zależy od liczby pracowników korzystających z serwera SQL w stosunku do dominującego sposobu wykorzystania odpowiednich urządzeń końcowych: jeśli większość pracowników korzysta z przenośnego laptopa lub tabletu albo z różnych komputerów znajdujących się w różnych miejscach pracy, aby uzyskać dostęp do serwera SQL, wówczas rozwiązania User CALs oferują więcej korzyści. Jak wskazano powyżej, decyzja o właściwym typie licencjonowania dostępu do klienta musi być podjęta przed zakupem, ponieważ nie można przekształcić User CAL dla SQL Server 2016 w Device CAL lub odwrotnie.

Used User CALs dla Microsoft SQL Server 2016 są dostępne od pojedynczej licencji w Sklepie Internetowym Wiresoft

Urządzenia User CALs dla MS SQL Server 2016 są dostępne jako używane oprogramowanie w sklepie internetowym Wiresoft już jako licencja dla pojedynczego użytkownika - ponieważ nie obowiązują tu zwykłe przepisy dotyczące licencjonowania objętościowego. Oznaczenie "Używane" nie oznacza żadnych wad w użyteczności CAL-i Użytkownika, ponieważ oprogramowanie z zasady nie może się zużywać.

Informacje o używanych numerach User CALs dla SQL Server 2016

Używane licencje User CALs dla SQL Server 2016 firmy Wiresoft są typowymi licencjami dostępowymi dla użytkowników, gdyż są dostępne w ramach programu licencyjnego Microsoft; jedyna różnica w ich przypadku polega na tym, że wcześniej były one częścią licencji wolumenowej użytkownika dla SQL Server 2016 jako Oprogramowanie Używane; pierwotny nabywca, zazwyczaj firma, odsprzedał firmie Wiresoft niepotrzebne licencje dostępowe pojedynczego użytkownika lub nawet kompletną licencję wolumenową. Licencja objętościowa została rozwiązana i zamieniona na licencje indywidualne, przy czym powstałe w ten sposób indywidualne CAL-i użytkowników były odtąd oznaczane jako oprogramowanie używane. Pomimo oznaczenia jako "używane", te User CALs dla SQL Server 2016 mogą być używane w całości, ponieważ nie powstały żadne ograniczenia w ich funkcjonalności lub okresie użytkowania.

Jakie zabezpieczenia kupującego oferuje używane oprogramowanie dla User CALs for SQL Server 2016?

Licencje User CALs dla SQL Server jako używane oprogramowanie od Wiresoft nie tylko oferują naszym klientom tanią alternatywę dla licencjonowania SQL Server, ale są również bezpieczne! Jako klient otrzymujesz nie tylko pojedynczy User CAL dla Microsoft SQL Server 2016 w obniżonej cenie w porównaniu z "nieużywanym" nowym oprogramowaniem, ale możesz również skorzystać z typowego dla kupujących bezpieczeństwa poprzez natychmiastowe pobranie i natychmiastową aktywację licencji za pomocą dołączonego klucza licencji objętościowej.

Czy używane CAL dla SQL Server 2016 są legalne?

Licencje dostępu użytkownika do SQL Server 2016, które możesz kupić w Wiresoft, pochodzą z zapasów licencyjnych organizacji i firm. Oznacza to, że sprzedaż lub zakup podlega również obowiązującemu ustawodawstwu, które wyraźnie zezwala na handel używanym oprogramowaniem; zostało to wyraźnie potwierdzone w wielu orzeczeniach sądowych.

Dla klientów firmy Wiresoft zakup licencji User CALs dla SQL Server 2016, jak również innych oferowanych licencji dostępu klienckiego jako oprogramowania używanego, w tym ich użytkowanie, stanowi zatem również bezpieczeństwo prawne, gdyż ani firma Wiresoft, ani Ty jako klient nie naruszacie przepisów prawa. Ponadto, używane CAL są również odporne na audyt dzięki kompletnemu potwierdzeniu wszystkich poprzednich nabywców ze strony firmy Wiresoft!

Korzyści przy zakupie używanych licencji User CALs dla SQL Server 2016

Używane oprogramowanie od Wiresoft oferuje naszym klientom tanią alternatywę dla większości ofert innych dostawców - nie tylko dla User CALs dla SQL Server 2016, ale także dla innych licencji dostępowych. Przede wszystkim nie ma ograniczeń co do liczby wymaganych User CALs w porównaniu z nieelastyczną skalą dla licencji dostępowych dla klientów, co oznacza, że można obniżyć koszty licencjonowania serwera, ponieważ rzeczywiste wykorzystanie usług SQL Server może być dokładnie licencjonowane.

W sklepie internetowym Wiresoft w dziale Używane licencje dostępowe do oprogramowania znajdziesz nie tylko User CALs, ale również Device CALs dla SQL Server 2016 - w tym również inne wersje klienckich licencji dostępowych dla SQL, jak również dla innych serwerów Microsoft, wraz z odpowiednimi licencjami serwerowymi. Dzięki temu mogą Państwo licencjonować istniejące oprogramowanie po korzystnej cenie, ponieważ unikają Państwo zarówno kosztów nabycia nowego sprzętu, jak i problemów z kompatybilnością wynikających z niejednolitych wersji oprogramowania.

Oprócz User CALs, w Wiresoft Software Shop można znaleźć również inne produkty oprogramowania Microsoft - z zaletami oprogramowania używanego Wiresoft. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące User CALs for SQL Server 2016 lub dowolnego innego produktu Microsoft zachęcamy do kontaktu poprzez czat, email lub telefonicznie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany